#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/11/2011 23:24
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Θέλουμε να γίνουμε Αργεντινή!!!

[caption id="attachment_133969" align="alignnone" width="550" caption="Παρουσιάστρια στην Αργεντινή..."][/caption]

Πως το έλεγε εκείνος ο περίεργος με το μουστάκι;

Είναι καλό το Δ.Ν.Τ.!

Οι Τροϊκανοί είναι φίλοι μας!

Βρε μπας και γίνουν έτσι οι γυναίκες μας μετά την απέλευση του Δ.Ν.Τ.;;;!!!

Βρε μπας και χάνουμε και δεν το ξέρουμε;;;!!!

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Αυτόνομος avatar
    Αυτόνομος 16/11/2011 23:28:47

    Κι εμείς βλέπουμε την Τρέμη !!!

    Σαμαρά κάνε κάτι τώρα που είμαστε εξουσία

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 16/11/2011 23:38:32

    Οι άντρες πώς έγιναν στη Αργεντινή μετά την έλευση του ''σωτήρα'';
    ΥΓ: Κι επειδή είναι βέβαιο ότι δε θα υπάρχει φωτό, να γίνει προφορική περιγραφή...έστω...

    • Μάρκος Τσακαλώτος avatar
      Μάρκος Τσακαλώτος @ ΕΥΑ 17/11/2011 22:08:47

      Σαν τον Δημήτρη Σταμάτη.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Μάρκος Τσακαλώτος 17/11/2011 22:21:41

        Ταβανόκαρφο...

  3. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 16/11/2011 23:41:50

    Ε αν είναι έτσι ρε παιδιά να το συζητήσουμε. Νηφαλιότητα χρειάζεται. Προτείνω να ζητήσουμε από ΔΝΤ και ΕΚΤ έγγραφες εγγυήσεις για την ανωτέρω εξέλιξη και βλέπουμε... Open mind!

  4. jctergal avatar
    jctergal 16/11/2011 23:48:11

    Η Αργεντινή από τότε που αποσύνδεσε το νόμισμά της από το δολάριο, ξεκίνησε μια οικονομική άνοδος 350% (!!) στο ΑΕΠ μέχρι σήμερα. Η ανεργία είναι κάτω από 7% (εμείς 18%).

    Σε ΑΕΠ/κεφαλή συνεχίζει να είναι πίσω από μια Ευρωπαϊκή χώρα σαν την Ελλάδα, αλλά για χώρα λατινικής αμερικής έχει καλύτερη εικόνα από την Ελλάδα αυτή τη στιγμή.

  5. η Dimi avatar
    η Dimi 16/11/2011 23:49:57

    Oι δρόμοι κι οι πλατείες του Buenos Aires δεν είναι για όλους
    http://bit.ly/ruk10PΟι

  6. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 17/11/2011 00:10:25

    Αυτή είναι πρόοδος. Μπούτι , κοιλιά , στήθος και όλα αυτά πέρα-δώθε πάνω στο δωδεκάποντο. Όχι ότι εδώ δεν ήρθε τέτοια πρόοδος μέσω των σοσιαλιστών , των ''προοδευτικών '' κομμάτων γενικότερα, μην κρυβόμαστε μεταξύ μας μέρος της υποτιθέμενης προόδου ήταν ΚΑΙ ΕΊΝΑΙ το ξεβράκωμα , αλλά πάντα υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης του ξεβρακώματος.

  7. anonymous avatar
    anonymous 17/11/2011 00:31:56

    Αυτές οι φωτογραφίες οδήγησαν την Αργεντινή σε χρεοκοπία. Την περίοδο της διάλυσης της Αργεντινής τα κανάλια αποχαύνωναν κι εκμαύλιζαν τον κόσμο.

    • John avatar
      John @ anonymous 17/11/2011 13:36:13

      Και τα ναρκωτικά πιο φτηνά από τσίχλες...

  8. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 17/11/2011 01:57:57

    Au naturel χωρίς οξυζενέ.

  9. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 17/11/2011 07:50:47

    Μωρέ αν γίνει η γυναίκα μου σαν την θεογκόμενα στην 2η φωτογραφία, ΔΝΤ και ξερό ψωμί! :)

  10. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 17/11/2011 08:22:37

    Ἂς πάρουμε μάτι πῶς θά ντυνόμαστε ὃλοι σέ λίγο καιρό,ἀφοῦ δέν θά φτάνουν τά φράγκα γιά περισσότερο ὓφασμα.

  11. Κώστας Τ avatar
    Κώστας Τ 17/11/2011 09:30:29

    α. Χούντα-Φώκλαντ-Δημοκρατία-Σύνδεση με δολάριο-ΔΝΤ-ΠΤΩΧΕΥΣΗ=Αργεντινή
    β.Χούντα-Κύπρος-Δημοκρατία-Ευρώ-ΔΝΤ- Χ; =Ελλάς

    Βίοι παράλληλοι απομένει ο καθορισμός του αγνώστου "Χ" για την Ελλάδα μας!

  12. ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ avatar
    ΚΩΣΤΑΣ ΠΑΠΠΑΣ 17/11/2011 10:40:52

    Είναι αυτο που είπε ενας φίλος αριστερός...
    Στή Βουλγαρία μόλις μπήκαμε στο ΔΝΤ αρχισαν να κρεμάνε ταμπέλες που γράφουν
    : "ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΕΛΛΗΝΙΔΕΣ"

  13. Ignoramus avatar
    Ignoramus 17/11/2011 10:42:11

    και εμεις εχουμε τσολια στην εληνικη τηλεορασι που ευχαριστως θα τα εβγαζαν ολα αν τις αφηνανε να το κανουν

  14. νασος δ. avatar
    νασος δ. 17/11/2011 15:05:54

    Να πάμε όλοι! ζήτω η πτώχευση

  15. trochalos avatar
    trochalos 17/11/2011 18:29:05

    Αν κρίνω από τις φωτογραφίες, λέω να γίνουμε Αργεντινή και σύντομα μάλιστα.

  16. popolaros avatar
    popolaros 17/11/2011 22:18:20

    Γειά σου βρε φάκτορα.
    Όσες πολιτικές ενστάσεις και να έχω, τις ξεχνάω μόλις πετάξεις 2-3 μανούλια.
    Viva Argentina.
    Φέρτε μου μνημόνια να υπογράφω...

  17. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 18/11/2011 00:08:41

    Πλήρης διαφάνεια στην Αργεντινή μετά τη χρεωκοπία.

  18. antiresearcher avatar
    antiresearcher 18/11/2011 19:38:07

    popolare 3 einai oi dunameis pou kuvernoun ton kosmo, sex-xrhma-dunamh. elpizw na mhn eisai se 8esh dynamhs oute na apokthseis pote gt 8a mas ksetinakseis olous!