#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/01/2011 08:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υπάρχει περίπτωση να παραιτηθεί σήμερα ο Πάγκαλος;



Υπάρχει λέτε περίπτωση να παραιτηθεί σήμερα ο Πάγκαλος; Ξέρετε τώρα Φώτα, αγιαστούρα, καλικάντζαροι που φεύγουν…

Αν κάτσει περιστέρι και σήμερα στο κεφάλι του Καρατζαφέρη θα είναι θείο σημάδι. Αν δεν κάτσει θα είναι θαύμα για να τον προστατεύσει από τη γρίπη των πτηνών

Δικαιολογημένα αισιοδοξεί ο Παπακωνσταντίνου ότι δεν θα πάμε σε αναδιάρθρωση. Έχει τη λύση και είναι η Φανουρόπιτα

Θα τη βάλει κάτω από το μαξιλάρι του και θα του εμφανισθούν τα νούμερα εικοσαπλού τζακ-ποτ στο Τζόκερ

Μπορεί να μην είναι επιστημονική η μέθοδος αλλά στην περίπτωση της Ελλάδας η επιστήμη σήκωσε τα χέρια ψηλά

Παλιό αλλά πολύ καλό. Πως λέγεται η γυναίκα με μικρό στήθος που φοράει σουτιέν με ενίσχυση; Φο-βυζού

Στο μεταξύ, η ΝΔ των «Λόρδων» υποχωρεί, μπροστά την ορμή της ΝΔ των «Κοινοτήτων»

Δεν θα κάνει τις αλλαγές ο Σαμαράς να βγάλω το άχτι μου; Γιατί αν γράψω τίποτα τώρα θα βγούνε και θα λένε ότι θέλω να κάνω τον Προφήτη εκπρόσωπο Τύπου της ΝΔ και άντε μετά να το μαζεύεις.



Πάντως, με όλα αυτά που προβλέπονται για το 2011 είναι απορίας άξιο που πανηγυρίζουμε που ήρθε

Ο μόνος λόγος που θα μπορούσε κάποιος πραγματικά να πανηγυρίσει είναι αν έχει διοριστεί υπεύθυνος προπαγάνδας της κυβέρνησης

Ή αν είναι μακρινό σόι με τον Στρος-Καν και απολαμβάνει τις επισκέψεις του γιατρού στη χώρα μας

Βεβαίως ως λαός έχουμε μια τάση μαζοχισμού. Σκεφθείτε ότι μονίμως ψηφίζουμε αυτούς που δεν χωνεύουμε ή δεν θεωρούμε ικανούς

Γιατί μη μου πείτε εσείς ότι είμαστε τόσο αφελείς ώστε εκλέξαμε πρωθυπουργό το Γιώργο για να μας σώσει;

Πρέπει να είμαστε ο μόνος λαός ανά την υφήλιο που βγάζει κυβερνήσεις για να αποδείξει ότι δεν μπορούν να κάνουν όσα υπόσχονται

Σαφώς κυρία μου και θα κάτσει και φέτος περιστέρι στο κεφάλι του Καρατζαφέρη. Το πραγματικό ερώτημα είναι αν θα τον κουτσουλήσει ή όχι

Επί τη ευκαιρία να πω ότι ο Αη Βασίλης είναι όντως μεγάλη λέρα. Την Μόνικα Μπελούτσι ζήτησα, βιβλίο μου έφερε

ΣΧΟΛΙΑ

  1. "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" avatar
    "ΣΑΛΩΝΙΤΗΣ" 06/01/2011 09:02:56

    Η πικρή αλήθεια είναι ότι αν για κάποιο λόγο εκλείψουν από τη δημοδιότητα τύποι σαν τον Πάγκαλο και τον Καρατζαφέρη, η ζωή μας θα γίνει απελπιστικά βαρετή! Είμαστε που είμαστε καταθλιπτικοί από τις επιπτώσεις της κρίσης, να μας λείψουν κι αυτοί, τι θα κάμωμεν! Οι άνθρωποι αυτοί "...είναι μια κάποια λύση"!

  2. ΣΠΥΡΟΣ avatar
    ΣΠΥΡΟΣ 06/01/2011 09:08:36

    ΤΟ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΚΑΤΕΣΤΗΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ
    ΠΑΓΚΑΛΟΥ.

    ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΘΥΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΚΑΙ ΜΑΣ ΤΗ
    ΛΕΝΕ.

    ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΛΑΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΜΕΤΡΑ
    ΚΑΤΑΣΤΟΛΗΣ.

    ΟΠΟΤΕ Η ΛΑΙΚΗ ΕΚΡΗΞΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΣΤΡΑΠΙΑΙΑ ΚΑΙ ΧΕΙ-
    ΡΟΥΡΓΙΚΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΗΝ ΠΡΟΛΑΒΕΙ ΑΝΤΙΜΕΤΡΑ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ.

  3. θεία δίκη avatar
    θεία δίκη 06/01/2011 09:54:13

    Μήπως μαζί με τόν ΣΤΑΥΡΟ πρέπει να ρίξουμε καί τούς πολιτικούς
    στή θάλασσα;
    Ισως έτσι να εξαγνιστούν καί δούμε άσπρη μέρα.
    Εκτός τού ΠΑΓΚΑΛΟΥ όμως γιατί θα έχουμε τσουνάμι!!!
    Αυτός είναι αλλού παπά ευαγγέλιο.
    Θέλει ιδική μεταγχείρηση

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 06/01/2011 10:32:10

    Πλάκα κάνετε που θα παραιτηθεί; Εδώ συνέχισε να ξερνάει βρισιές, είπε για "φοιτητές του κ*λου" και "αναγνώστες ζώα"!

  5. Στέργιος avatar
    Στέργιος 06/01/2011 11:43:47

    Σιγά μην παραιτηθεί!
    Ο Πάγκαλος γουστάρει εξουσία.

    Δεν θυμάστε επί Σημίτη, που όσο τον είχε ο Τάπερμαν στις κυβερνήσεις του ήταν τύπος και υπογραμμός, ο φανατικότερος των σημιτικών, αλλά όταν τον έδιωχνε, μετατρεπόταν στο γνωστό αθυρόστομο βόθρο που περνούσε τις κυβερνήσεις Σημίτη γενεές δεκατέσσερις; Με αποτέλεσμα ο Σημίτης να του ξαναδίνει οφφίκια για να τον κάνει να σκάσει.

    Γι'αυτό τον έχει εκεί όπου τον έχει ο Τζέφρι. Για να μη βγαίνει ο τάχα εκκεντρικός Πάγκαλος στα κανάλια καινα λέει αυτά που έλεγε πριν, ότι αν έβγαινε ο ΓΑΠ πρόεδρος τού ΠΑΣΟΚ, αυτός (ο Πάγκαλος) θα έφευγε από την Ελλάδα και άλλα φαιδρά. Εκείνο το "από το 2000 ως το 2004 καταστρέψαμε την χώρα" ο Πάγκαλος δεν το είπε;

    Ο Πάγκαλος είναι ένα "ντόμπερμαν τής εξουσίας", όπως έλεγε και η Μαλβίνα.
    Αν θέλεις να τον σκοτώσεις, πάρ'του το σκήπτρο τού δημοσίου αξιώματος.

    • Dal avatar
      Dal @ Στέργιος 06/01/2011 21:49:01

      Έχεις σε όλα απόλυτο δίκιο.

  6. Aggelos avatar
    Aggelos 06/01/2011 11:55:00

    "Στο μεταξύ, η ΝΔ των «Λόρδων» υποχωρεί, μπροστά την ορμή της ΝΔ των «Κοινοτήτων»"

    Η επιστροφη των τζενται..

  7. ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ avatar
    ΓΙΑΝΝΗΣ - ΑΛΙΜΟΣ 06/01/2011 13:40:30

    Εγώ στηρίζω ΠΑΓΚΑΛΟ με τα χίλια. Κάθε φορά που ανοίγει το γλυκό του στοματάκι, η χουντοκυβέρνηση χάνει 2 μονάδες!! Δώστε Θόδωρα στο λαό!!Save TEO

  8. leste avatar
    leste 06/01/2011 14:52:06

    Φαντάζεστε να παραιτηθεί ανήμερα των Φώτων για λόγους ευθιξίας ;
    Μέχρι και οι αλλόθρησκοι θα γίνουν χριστιανοί ορθόδοξοι!

  9. Wolf avatar
    Wolf 06/01/2011 16:25:01

    Μόνικα Μπελουτσι ήθελες ε!!!
    Βολεψου με το βιβλίο τώρα και βλέπουμε αργότερα...

  10. Νίκος avatar
    Νίκος 06/01/2011 19:16:56

    Oh yeah! when hell freezes over.

  11. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 06/01/2011 21:32:13

    Αληθεύει ότι πήγε να φάει στα καλύβια και τον γιουχάρανε σήμερα?