#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/01/2011 13:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ποιός είναι ο τέταρτος στην φωτογραφία με τον Χριστοφοράκο;



Επειδή στην ανάρτηση Ιδού γιατί δεν θα γίνει ποτέ κάθαρση για την Ζήμενς ένας σχολιαστής μας την είπε ότι δεν είμαστε «αντικειμενικοί», επειδή τάχα βάζουμε μόνο φωτογραφίες πράσινων με τον Μιζοφοράκο και την Ζήμενς, κατόπιν ολονύκτιας δημοσιογραφικής έρευνας βρήκαμε και μία φωτογραφία απο ένα συνέδριο του Economist στην Αθήνα.

Στην φωτογραφία (2001) βλέπουμε τον κ. Χριστοφοράκο πρώτο τραπέζι πίστα μπροστά στον Κώστα Καραμανλή.

Βλέπουμε επίσης και την κ. Ντόρα και απέναντί της τον κ. Σιούφα.

Βλέπουμε όμως (με την πλάτη) και έναν γκριζομάλη που κάποιον μας θυμίζει, αλλά δεν παίρνουμε και όρκο

Εσας κ. Τζαβάρα σας θυμίζει κανέναν;

Δημοσιεύουμε την φωτογραφία για λόγους δεοντολογίας και αντικειμενικότητας. Οφείλουμε ωστόσο να παρατηρήσουμε μια ειδοποιό διαφορά. Στις προηγούμενες φωτογραφίες (Ιδού γιατί δεν θα γίνει ποτέ κάθαρση για την Ζήμενς ) το ΠΑΣΟΚ και άλλα εξαπτέρυγα του Μνημονίου φωτογραφίζονται πανευτυχείς με την Ζήμενς. Σε αυτήν εδώ είναι πιθανόν κάποιοι να έβαλαν πρώτο τραπέζι μπροστά στον Καραμανλή τον Μ. Χριστοφοράκο χωρίς να το ξέρει ο ίδιος.

Λέτε όμως εκείνοι που έβαζαν το αφεντικό της Ζήμενς στην Ελλάδα να καθίσει μπροστά στον Καραμανλή να ήταν μόνο άσχετοι με την δουλειά τους; Τυχαίο;

Η φωτογραφία πάντως είναι απο το 2001. Περίοδος, κατά την οποία (1999-2001) η Ζήμενς κάνει ανοίγματα στη ΝΔ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. thespieys avatar
    thespieys 23/01/2011 14:14:18

    Και κάθεται και στο ίδιο τραπέζι...

    • Mind Trap avatar
      Mind Trap @ thespieys 23/01/2011 15:06:15

      Από υποθέσεις καλά πάμε.
      Σε αυτή τη φωτογραφία διακρίνω 14 κεφάλια.
      Πες μας και τους άλλους. Όλοι ύποπτοι?
      Ο Τσοχατζόπουλος παραμπέπεται. Όσοι έχουν βγεί φωτογραφία όλα αυτά τα χρόνια λοιπόν δίπλα στο Τσοχατζόπουλο, όλοι τα πήραν.
      Ελπίζω το Αντινιούζ να μη γίνει σαν το Μέγκα στο τέλος!!!

      • factorx avatar
        factorx @ Mind Trap 23/01/2011 15:13:26

        Mind the GAP, αγαπητε;. Τι ασυναρτησίες είναι αυτές που παραθέτεις; Το θέμα της φωτογραφίας είναι ότι ορισμένοι στην φωτογραφία έσπευδαν να φωτογραφηθούν φάτσα κάρτα με τον Καραμανλή. με νταλλάγματα ή χωρίς δεν μας ενδιαφέρει. και μην ανησυχείς. δε θα γίνουμε μέγκα

        • xenios avatar
          xenios @ factorx 24/01/2011 11:30:57

          Με όλον τον σεβασμό.
          Κάθε χρόνο το περιοδικό economist, καλεί στελέχη μεγάλων επιχειρήσεων, σε ένα συνέδριο. Εκεί θα κληθούν να μιλήσουν ο Πρωθυπουργός, ο αρχηγός της αξιωματικής αντιπολίτευσης και ο υπουργός οικονομικών.

          Το που θα καθίσουν, είναι θέμα του πρωτοκόλλου των διοργανωτών. Αν εγώ ήμουν γκαρσόνι και σερβίριζα τον Χριστοφοράκο, θα έπρεπε να τα έχω «πιάσει»; :-)

      • factorx avatar
        factorx @ Mind Trap 23/01/2011 15:14:50

        Και να το επιθυμείτε εχω κι άλλες φωτογραφίες, πιο σαφείς

        • Σοσιαληστής avatar
          Σοσιαληστής @ factorx 23/01/2011 16:24:54

          εμ τα καλύτερα δεν μας δείχνεις.

  2. Σοσιαληστής avatar
    Σοσιαληστής 23/01/2011 14:19:33

    Ποιος είναι ο γκριζομάλλης να μας λυθεί και η απορία;

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ Σοσιαληστής 23/01/2011 14:20:12

      Γιατί έπεσε μούγκα ρε παιδιά;

      • Brain avatar
        Brain @ Σοσιαληστής 23/01/2011 14:55:18

        Είναι και σχολιαστης σε κεντρικο δελτιο?
        Εχει εκπομπή δική του?
        Πετάει αναπτηρες στα γηπεδα?
        Ποιος μπορεί να είναι?

        • Σοσιαληστής avatar
          Σοσιαληστής @ Brain 23/01/2011 16:23:39

          Μουγκάθηκα.

        • ΑΡΚΑΣ avatar
          ΑΡΚΑΣ @ Brain 23/01/2011 16:44:33

          Πλαστικά μπουκάλια από νερό πετάει στα γήπεδα.

        • 3birdssitting avatar
          3birdssitting @ Brain 24/01/2011 18:25:08

          Nαι, αυτον κατάλαβα και εγω.

  3. archaeopteryx avatar
    archaeopteryx 23/01/2011 14:26:37

    Ο Χριστοφοράκος ήταν ένας καλός άνθρωπος, που φρόντιζε όποιον και όπου έπρεπε με τον ευγενικότερο και κομψότερο τρόπο . Καμμία και κανείς από το 1990 μέχρι σήμερα, καμμία και κανείς που να είναι στα πράγματα, δεν υπάρχει που να μην έχει δροσιστεί, έμμεσα ή άμεσα. ( Όποιος έχει απορίες για το "άμεσα", να υποβάλει ερώτηση σε κλειστό φάκελο χαχαχά).

    Απλά άλλοι δροσίστηκαν, και άλλοι είχαν πισίνα γεμάτη με νερό.

    Η Ντόρα κοιτάει τον φακό ή μου φαίνεται;

    Το εκσυγχρονιστικό Πασόκ είναι η Ζήμενς. Απλά, λόγω σοσιαλισμού έδινα και σε άλλους (αν έπαιζαν μπάλα)

    • Σοσιαληστής avatar
      Σοσιαληστής @ archaeopteryx 23/01/2011 14:29:19

      Ο φακός μαγνητίζετε πάντα από την Ντόρα, αξίωμα.

  4. SPYROS T. avatar
    SPYROS T. 23/01/2011 14:41:06

    Ο κόσμος έξω (μετά καί το πόρισμα της ΝΔ) λέει οτι ΟΛΟΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ κι εμείς ασχολούμεθα με την Ντόρα, τον Καραμανλή, το Σιούφα, τον Τζαβάρα και με το ποιός καθόταν με το Χριστοφοράκο προμ δεκαετίας...

    Μετά και τα πορίσματα, αμφιβάλλω αν θα πάει το 20% των ψηφοφόρων να ψηφίσει στις επόμενες εκλογές...

  5. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 23/01/2011 14:41:33

    Ο Τεντερης ειναι... τι το ψαχνετε...

    ΠΠ

  6. Νίκος avatar
    Νίκος 23/01/2011 14:42:15

    Ε, μα είναι εύκολο.

  7. SKAIs avatar
    SKAIs 23/01/2011 14:43:07

    Ευτυχώς που δενκρατάει μπουκάλι ο γκριζομάλλης.Θα το είχε εκτοξεύσει στον ΚΚ με τόσο μίσος που αισθάνεται, ο Σημιτοφύλακας!!!!

    • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
      ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ SKAIs 23/01/2011 15:01:45

      μπαααα βαζελοι και οι δυο !!!

      ΠΠ

  8. ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ ΚΑΣΤ. 23/01/2011 19:08:42

    ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΩΣΚΟΤΑ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΙ ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΑΝΕ!!!.

  9. ierofantis avatar
    ierofantis 23/01/2011 21:09:47

    Ο Ευειδής...

  10. SOTPAP avatar
    SOTPAP 24/01/2011 10:26:56

    το ένα εκατομμύριο ευρώ που πήγε ο Τσουκάτος στο ΠΑΣΟΚ, ποιος το πήρε;

  11. Φωτογράφος avatar
    Φωτογράφος 24/01/2011 16:48:31

    Αγαπητέ SPYROS T. άν στις επόμενες εκλογές πάει μόνον το 20% να ψηφίση,
    θα αφήσουμε το πεδίο ελεύθερο στους σκληρούς κομματικούς πυρήνες (διάβαζε κομματόσκυλα) να αποφασίσουν για λογαριασμό μας. ΟΧΙ λοιπόν στην αποχή
    από τις εκλογές.

  12. 3birdssitting avatar
    3birdssitting 24/01/2011 18:32:44

    Στην φωτογραφία πάνω, ο καράφλας διπλα στον Προσποιητή μου θυμίζει καποιον.

    καμμιά ιδέα ?