17/05/2009 23:51
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παρενέργειες ευρωψηφοδελτίου στη ΝΔ

Ο Σουφλιάς δεν πήγε στο Ζάππειο σε ένδειξη διαμαρτυρίας επειδή ο Καραμανλής έβαλε μόνο τον Παπαστάμκο και όχι τον Κατσιγιάννη από τους δικούς του.

Ο Μεϊμαράκης φρόντίσε να λείπει στις Βρυξέλλες, σε συγκέντρωση της τοπικής, επειδή δεν μπήκε επικεφαλής.

Εντύπωση προκάλεσε επίσης η απουσία και άλλων υπουργών από την τελετή στο Ζάππειο όπως οι κ. Σαμαράς, Σπηλιωτόπουλος και Αβραμόπουλος

Η Ντόρα ήθελε εκτός από τον Σκυλακάκη και τον Μανώλη Αγγελάκα.

Οι Καραμανλικοί βράζουν επειδή ο Πρωθυπουργός εμφανίζεται όμηρος του Σουφλιά και της Ντόρας, η οποία «χρεώνεται» την επιλογή της κ. Γιαννάκου.

Η επιλογή της κ. Γιαννάκου  δικαιολογείται με τα κομματικά χαρακτηριστικά της την απήχηση που θα έχει (υποτίθεται) στην βάση το σθένος που επέδειξε στην προσωπική της περιπέτεια, συναντά όμως αντιδράσεις λόγω της γνωστής πολιτικής της στην Παιδεία, η οποία αποδοκιμάστηκε από τους ψηφοφόρους στις προηγούμενες εκλογές.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Jimmy L avatar
    Jimmy L 17/05/2009 23:53:46

    Γινονται πλεον ορατα τα πρωτα σημαδια της αποσυνθεσης...Το Μητσοτακαιικο θα τους διαλυσει!!!

  2. Γραφίδης avatar
    Γραφίδης 18/05/2009 00:08:30

    @Jimmy L
    Δημήτρη, επειδή είσαι προκλητικός, ελπίζω να μην φας τον λωτό μετά τις Ευροεκλογές!

  3. Jimmy L avatar
    Jimmy L 18/05/2009 00:16:57

    Προκλητικος για ποιο λογο??Μπορω να εχω την αποψη σου???Την αναμενω.

  4. kanis avatar
    kanis 18/05/2009 00:35:31

    ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ - ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ βγάζει ΑΕΚ στους ΜΗ-χούλιγκαν!

  5. kanis avatar
    kanis 18/05/2009 01:22:41

    ..o Σαμαράς αεκτζής δεν είναι;

  6. roimat avatar
    roimat 18/05/2009 01:51:17

    Αν περάσω κι εγώ ένα προσωπικό πρόβλημα, κι ας έχω προσβάλει βάναυσα τους πατριώτες μου, στηρίζοντας τους "συνωστισμούς", μπορεί μετά να με βάλουν κι εμενα επικεφαλής σε Ευρωψηφοδέλτιο;

  7. Θύμα avatar
    Θύμα 18/05/2009 03:41:33

    Ο Καραμανλής κάνει οτι περνάει απο το χέρι του για να χάσει με όσο γίνεται μεγαλύτερη διαφορά, και κατα τα άλλα φταίει σε όλα ο Γιώργος Παπανδρέου για μερικούς.

  8. ss_sk avatar
    ss_sk 18/05/2009 10:40:14

    Πάντως αν ψηφίσουν τη Γιαννάκου από συμπόνια μια κάποια λύσις για τους πολιτικάντηδες είναι να αρχίσουν να γκρεμοτσακίζονται από σκάλες μπας και σακατευτούν.

    Άντε και με ένα Έλληνα Ρούσβελτ.

  9. Θύμα avatar
    Θύμα 18/05/2009 10:54:17

    Πού καταντήσαμε!!!!!!
    Άντε όλοι να αρχίσουμε να βάζουμε στις κεφαλές των ψηφοδελτίων ανθρώπους με βαριά προβλήματα υγείας μήπως καταφέρουμε να αρπάξουμε τις ψήφους αυτών που θα τους λυπηθούνε.

  10. lypon avatar
    lypon 18/05/2009 12:53:17

    Αχ βρε πατριδολάγνοι, έχετε ξεφυλλίσει το παλιό βιβλίο ιστορίας, αυτό που δοκίμασε να αντικαταστήσει η Γιαννάκου;

    Κι αν έχετε, τι σχόλια έχετε για αυτό; Γιατί δε σας ενοχλούσε αυτό;

  11. tyt avatar
    tyt 18/05/2009 21:07:06

    opoos kataferei na ekshghsei to synfromo aftoktonias pou diakatexei ton karamanli apo to septembrh k meta, axios.

  12. Θύμα avatar
    Θύμα 18/05/2009 21:16:00

    @ 12tyt τί ανάγκη έχει ο Καραμανλής?
    Αυτός με τόσα που έχει κονομήσει πλούτη και δόξα έχει εξασφαλισμένα όλα του τα σόγια δισέγγονα και τρισέγγονα για 100 γενιές να μπορούν να τρώνε με χρυσά κουτάλια χωρίς να δουλέψουν ποτέ τους, τον έχει γράψει ήδη η ιστορία σάν 6 χρόνια και βάλε απόλυτος κυβερνήτης της Ελλάδας.
    Αλίμονο σε εμάς.