#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/01/2011 23:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Αη Τσουκάτος ο μαρκοφόρος και ο Αη Αλογοσκούφης ο εν αγνοία



Χρήματα ως συνδρομή για τον πολιτικό του όμιλο (από 30 ευρώ το μήνα)  ζητούσε  πριν από λίγο καιρό  από φίλους και γνωστούς του ο πρώην «τσάρος» της Οικονομίας Γιάννος Παπαντωνίου, αλλά δε βρήκε την ανταπόκριση που επιθυμούσε.

Η αγαπημένη μας Ντόρα δεν έχει φτάσει ακόμα σε αυτό το σημείο, αλλά υπάρχει ελπίς.

Γι αυτό, όπως λέει και ο Μικρός Οδυσσέας με αφορμή την περίπτωση του 94χρονου Ινδού, μήπως ήρθε η ώρα ο Επίτιμος να κάνει ένα ακόμη παιδί, τώρα που τον απογοητεύουν τα μεγάλα;

Στο μεταξύ, κάποιοι εξακολουθούν να τα καταφέρνουν, παρά την κρίση, που πλήττει και τα ΜΜΕ.  Μπορεί να  υπάρχουν δημοσιογράφοι που αγωνίζονται για το βιοπορισμό, άλλοι όμως έχουν εξασφαλίσει το «παντεσπάνι’ τους και κάτι παραπάνω.  Διευθυντικό στέλεχος π.χ μεγάλου καναλιού μετακόμισε πρόσφατα στο καινούργιο  πολυτελέστατο  σπίτι του στα σύνορα Ψυχικού και Φιλοθέης.



Δεν βρήκε λέει στοιχεία η εξεταστική για τη siemens κατά πολιτικών προσώπων. Και ποιος τα πήρε; Ο σαλεπιτζής που έχει στέκι έξω απ’ τη Βουλή;

Για τη Siemens δεν έχουν ευθύνες, για το Βατοπέδι ούτε, για τα δομημένα ομόλογα μην γίνει λόγος, για το χρηματιστήριο ούτε κουβέντα, οπότε απορώ γιατί δεν τους ανακηρύσσουμε αγίους

Ο Αη Τσουκάτος ο μαρκοφόρος, ο επονομαζόμενος και στρατηγός. Και να εισηγηθεί ο Βενιζέλος να γίνει προστάτης των ενόπλων δυνάμεων.

Ο Αη Άκης ο αθώος, που δεν ήξερε τίποτα γιατί ήταν στο Παρίσι

Ο σεβάσμιος Αη Ρουσόπουλος ο Βατοπεδινός, μεγάλη η χάρη του. Η ασκητική του μορφή θα φωτίζει τις σκοτεινές μέρες που ζούμε

Ο Αη Παπαντωνίου ο εισηγμένος. Χωρίς δεύτερη σκέψη προστάτης Άγιος του Χρηματιστηρίου Αθηνών και πάσης Ελλάδος

Ο Αη Αλογοσκούφης ο εν αγνοία. Αγνή ψυχή, εξαπατημένη από γραμματείς και Φαρισαίους που ομόλογο άκουγε και ομόλογο δεν ήξερε

Ας φροντίσουν οι αρμόδιοι για τις ανακηρύξεις για να πιάσουν δουλειά και οι αγιογράφοι που λόγω κρίσης περνούνε δύσκολες μέρες



Και μέσα στην αναμπουμπούλα ας γίνει κάτι και με τον όσιο Πάγκαλο τον ζωόφιλο. Προστάτη των κοπριτών

Αποφασισμένος να σταματήσει την ατιμωρησία είναι ο Γιώργος. Θα προμηθευθεί ο Καχριμάκης βέργα λυγαριάς για την κοινοβουλευτική ομάδα

Όποιος φέρνει αντιρρήσεις σε νομοσχέδιο 10 χτυπήματα σε κάθε χέρι και αν είναι νομοσχέδιο για οικονομικά θα κατεβάζουν και το παντελόνι

Παράλληλα διορίζεται αναπληρωτής γραμματέας της ΚΟ η Κ. Μπατζελή για να αναλαμβάνει τις κυρίες βουλευτές που έχουν αντιρρήσεις

Τελικά οι Τούρκοι έχουν χιούμορ. Έβαλαν τον Γιώργο να φορέσει γαλάζιο κασκόλ. Πάλι καλά που δεν είχε στις άκρες σήμα της ΝΔ

Τον είδατε όμως χεράκι-χεράκι με τον Ερντογάν να πανηγυρίζουν; Επίτηδες το έκανε για να πάθει εγκεφαλικό ο Άδωνης Γεωργιάδης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 12/01/2011 23:38:23

    Στην τελεταία φωτό ο Πάγκαλος επιθεωρεί τον Τσουκάτο ή το αντίθετο;
    Ποιος είναι ο λοχαγός και ποιος ο φαντάρος;

  2. φωτεινη avatar
    φωτεινη 12/01/2011 23:44:11

    αη ή αι;

    • factorx avatar
      factorx @ φωτεινη 13/01/2011 00:00:27

      τσ τσ τσ

    • Michal V. avatar
      Michal V. @ φωτεινη 13/01/2011 09:23:11

      άει.... καλύτερα

  3. Kostas D avatar
    Kostas D 12/01/2011 23:47:16

    Τι ωραια η φωτογραφια παγκαλου τσουκατου!!

    • skeptiki avatar
      skeptiki @ Kostas D 13/01/2011 00:19:00

      Εμένα μου σηκώθηκε η τρίχα βραδιάτικα. Μα που τις σκέφτεται ο φάκτορας

      • Αρκουδιάρης avatar
        Αρκουδιάρης @ skeptiki 13/01/2011 00:37:47

        +10000

  4. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 12/01/2011 23:49:12

    Για το Love Parade του Καραγκούνη της ΝΔ θα υπάρξει σχόλιο;
    Να τον έχει και πάλι υποψήφιο η ΝΔ στις επόμενες εκλογές στην Αιτωλοακαρνανία και να τον ψηφίσουν και οι Αιτωλοακαρνάνες...Να τον ψηφίσουν και να τον χαίρονται τον νεοδημοκράτη Βαλλιανάτο.
    Άλλο ένα λύμα της οικογενειοκρατίας.
    Μήπως θα πρέπει να πέσει ένα σύνθημα όλα αυτά να ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΟΥΝ από τον στίβο της πολιτικής;

  5. ANTIrisias avatar
    ANTIrisias 12/01/2011 23:50:56

    Ο Ρουσόπουλος και ο Αλογοσκούφης που κολάνε;;;
    Τι έχουν σε βάρος τους;;; Γιατί μας κρατάτε στο σκοτάδι;;

  6. φωτεινη avatar
    φωτεινη 13/01/2011 00:17:52

    το αη αι δεν ειναι πολυξεριαση αλλα επειδη δεν μου καθοτανε καλα στο ματι ρωτησα.[ειμαι ανορθογραφη οπως μπορεις να διαπιστωσεις]η ντορα μου φαινεται εφτασε,βγηκε και ζητησε ενισχυση[οχι η ιδια]για τα ενοικια των γραφειων.τερμα η ελπις .

  7. neotera avatar
    neotera 13/01/2011 00:37:04

    Και η επάνω φωτό καταπληκτική είναι. Οι δύο φίλοι με πλατύ χαμόγελο, αριστερά έκφραση φρίκης, δεξιά αηδίας…

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ neotera 13/01/2011 02:35:07

      (3η φωτό) It takes two to tango.

      (1η φωτό) Ο «vazelos» Νickolas Burns (U.S. Ambassador to Greece 1997-2001) και η κυρία του, ενώ αυτός κάθεται δίπλα στον Alan Greenspan: «Τhe infallible maestro» said «Μea Culpa» for the global economic crisis, but Paulson pleads «Not Guilty».. Με τέτοιον «Φιλέλληνα» Πρέσβυ και τέτοιο αλάθητο αστέρι Μέντορα Οικονομολόγο και πρώην Πρόεδρο της FED 1987-2006 (19 χρόνια!), δεν είναι ν’απορεί κανείς γιά τη θαυμαστή μετεξέλιξη του Τιμονιέρη ΔΝΤ Τιτανικού..

      • raindog avatar
        raindog @ η Dimi 13/01/2011 12:48:05

        Εμένα σαν την κα Νίκη Τζαβέλα μου φαίνεται...business facillitator consultant..? εργαζόταν για λογαριασμό της Intracom τότε. Σίγουρα δεν ειναι η κυρία του κυρίου πρέσβεως.

  8. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 13/01/2011 01:13:51

    Δεν ξέρω αν το είπε κανένας, αλλά τα κασκόλ ήταν στην απόχρωση του ισλαμικού γαλάζιου, χαρακτηριστικού στα τζαμιά.

  9. law and order avatar
    law and order 13/01/2011 04:31:50

    Διάβασα το άρθρο του βεντετο-δημοσιογράφου Βαξεβάνη κατά του αντιπρύτανη του Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) που κατηγορείται ως υποστηρικτής της χούντας, συνεργάτης κλπ. Αναφέρεται στην "αποχουντοποίηση" των πανεπιστημίων (δηλαδή διωγμό φοιτητών και καθηγητών που θεωρήθηκαν χουντικοί), η οποία ανετέθη στο μακαρίτη συνταγματολόγο Δημήτριο Τσάτσο, αργότερα καθηγητή και ευρωβουλευτή.
    Να μια ωραία αλήθεια για την αποχουντοποίηση Τσάτσου: Ο κεντροαριστερός πατέρας του καθηγητής Θεμ. Τσάτσος, πρώην στέλεχος κεντρώων κομμάτων και συνασπισμών, επί κατοχής στο ΕΑΜ και "υπουργός" της κυβέρνησης-βιτρίνα του ΚΚΕ και ΕΑΜ (ΠΕΕΑ), είχε γράψει με άλλους συνταγματολόγους ... δημοκρατικών φρονημάτων το σύνταγμα της χούντας του 1968! Τα ήξερε ο Δημητράκης αυτά και έκανε πρώτα στο σπίτι αποχουντοποίηση;;;;;

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ law and order 13/01/2011 14:12:16

      Και τότε, με τη διαβόητη "αποχουντοποίηση", έδιωξαν εξαίρετους καθηγητές, που μετά διέπρεψαν σε πανεπιστήμια του Εξωτερικού.
      Ευτυχώς που τα ΑΕΙ μας ανέβηκαν έκτοτε σε δυσθεώρητα ύψη (κουρελαρίας).

  10. αλλήθωρος avatar
    αλλήθωρος 13/01/2011 09:31:51

    Τελικά το "μαζί τα φάγαμε " αποτελεί συκοφαντία εις βάρος των άσπιλων,όπως αποδεικνύεται,πολιτικών.Ο Λαός τα έφαγε μόνος του.

  11. STATHIS avatar
    STATHIS 13/01/2011 09:31:52

    Τελικά θ'αρχίσουν να εορτάζουν και οι αναφερώμενοι μαζί με τους άλλους που ΕΟΡΤΑΖΟΥΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ .........τους αϊ χάσου & αϊ γα...σου, λέω .... !

    Το ζουμί χάθηκε απ' τη ΣΟΥΠΑ εδώ και πολύ καιρό !!!!



    *Μιά άποψη.-

  12. Αθωος Περαστικος avatar
    Αθωος Περαστικος 13/01/2011 10:22:01

    Aυτο το Kokkalis foundation τι σοι ιδρυμα ειναι βρε παιδια? Ποιοι οι στοχοι του, τα στελεχη του, υπαρχει ακομα? Τελικα σε ποσα παιχνιδια και ταμπλω ειναι μπλεγμενος ο Κοκκαλης? Και με ΗΠΑ, και με FED και παντου?

    • zackii avatar
      zackii @ Αθωος Περαστικος 13/01/2011 12:18:17

      Το θείο δεν τον πειράζει κανείς, γιατί τότε θα επέμβουν ομού...οι θείοι Σαμ και Πούτιν.

  13. Νίκος Α avatar
    Νίκος Α 13/01/2011 10:57:55

    Άλλο SIEMENS και χρηματιστήριο και άλλο τα ΄σκάνδαλα' Βατοπαίδι, δομημένα. Κατανοητή η σκοπιμότητα αλλά άλλο Τσουκάτος και άλλο Αλογοσκούφης.

  14. ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ avatar
    ΑΓΑΝΑΚΤΗΣΗ 13/01/2011 16:58:04

    ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ:"Τελικά οι Τούρκοι έχουν χιούμορ. Έβαλαν τον Γιώργο να φορέσει γαλάζιο κασκόλ. Πάλι καλά που δεν είχε στις άκρες σήμα της ΝΔ"......
    ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΤΟ ΓΑΛΑΖΙΟ ΜΕ ΤΟ ΤΥΡΚΟΥΑΖ!
    Το χρώμα είναι βασισμένο στον πολύτιμο λίθο τυρκουάζ. Ο όρος προέρχεται από τους Γάλλους για Τουρκικά. ΤΟ ΠΙΑΣΑΤΕ ΤΟ ΥΠΟΝΟΟΥΜΕΝΟ????

  15. Κατερίνα Κ. avatar
    Κατερίνα Κ. 14/01/2011 20:20:59

    Το θέμα της ρεμούλας της απάτης και της αδιαφάνειας το ξέρει πάρα πολύ καλά το ΠΑΣΟΚ. Ας μην παριστάνει σήμερα ο Αρχηγός του και οι λοιποί, τους ανίδεους και τους άφθαρτους. Δυστυχώς και ορισμένοι της Ν.Δ ακολούθησαν το παράδειγμα των πρώτων διδαξάντων. Το ΠΑΣΟΚ τη δεκαετία του 80 και του 90 με τις πράξεις και τις παραλείψεις του, αφήρεσε τα ηθικά ανακλαστικά του κοινωνικού σώματος και αυτό, είναι το μεγαλύτερο ηθικό έγκλημα