#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/12/2009 16:27
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η οικογένεια Έβερτ εγκαταλείπει την οικογένεια Μητσοτάκη



Διαβάστε μία συνέντευξη που δεν αφήνει περιθώρια για παρερμηνείες.

Ερώτηση: Κύριε Δούκα, υπάρχει θέμα ενότητας της Νέας Δημοκρατίας, με την εκλογή του Αντώνη Σαμαρά;

Απάντηση: Καθόλου. Η νίκη του ήταν μεγάλη, η διαφορά μεγάλη και η παρουσία των Νεοδημοκρατών στις κάλπες πρωτόγνωρη. Το κόστος για όποιον επιχειρήσει κάτι αντιενωτικό θα ήταν πολύ μεγάλο. Και θα διαπιστώσετε πολύ σύντομα πως ο νέος αρχηγός θα φέρει δίπλα του και όσους δεν τον ψήφισαν, και δεν θα επιτρέψει να αναπτυχθούν αντιπαλότητες.

Πέτρος Δούκας: Ο Σαμαράς θα προσφέρει πολλά στην πατρίδα…

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Blimblomblim avatar
    Blimblomblim 02/12/2009 16:50:49

    Τώρα δηλαδή αυτόν ο Σαμαράς πρέπει να τον δεχτεί δίπλα του;

    Μην τρελαθούμε!

  2. Pyros avatar
    Pyros 02/12/2009 17:03:47

    Έ όχι βέβαια< Οχι αυτό το διαπλεκόμενο βαρίδι (και δε μιλάω για το βατοπέδι, αλλά για τα ομόλογα= είναι γνωστό στην πιάτσα ποιοί υπουργοί τα τρώγανε). Ηθικό πλεονέκτημα με το Δούκα; Το άλλο με τον Τοτό το ξέρετε;

  3. stelios avatar
    stelios 02/12/2009 17:21:32

    Να μας πει και για τα Δομημενα (Βρ)Ομολογα.

  4. Αρράκις الراقص avatar
    Αρράκις الراقص 02/12/2009 17:32:08

    Η κωλοτούμπα της κωλοτούμπας ω κωλοτούμπα

  5. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 02/12/2009 18:30:21

    ΑΝΤΩΝΗ, ΠΡΟΣΕΞΕ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΣΟΥ...

  6. ΑΝΩΝΥΜΟΣ avatar
    ΑΝΩΝΥΜΟΣ 02/12/2009 18:36:15

    Ο ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΤΟΝ ΞΕΡΟΥΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ LARGE, ΣΧΟΛΗ ΑΒΕΡΩΦ ΓΑΡ.
    ΑΥΤΟ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΑΧΙΛΛΕΙΟΣ ΠΤΕΡΝΑ ΤΟΥ....

    ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΕΧΕΙ ΑΛΛΑΞΕΙ, ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟ ΠΟΛΥ ΟΛΟΙ ΟΙ ΜΕΓΑΛΟΣΧΗΜΟΝΕΣ ΤΗΣ ΝΔ, ΤΟΝ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ ΒΑΝΑΥΣΑ...

    ΠΧ ΕΒΕΡΤ: "Ο ΣΑΜΑΡΑΣ ΓΙΑ ΔΗΜΑΡΧΟΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ, ΚΑΛΟΣ ΕΙΝΑΙ.."

    • αρχισαμε avatar
      αρχισαμε @ ΑΝΩΝΥΜΟΣ 02/12/2009 23:19:19

      Δεν ξερω τι εννοεις large.
      O Σαμαρας ΠΡΕΠΕΙ να ακουει ΤΟΥΣ ΠΑΝΤΕΣ για να εχει προσλαμβανουσες για την ορθη αποτυπωση πολιτικων στιγμιοτυπων, και οχι μονο οσους ...εμπιστευεται. Καθε ηγετης πρεπει να εχει πληρη εικονα και οχι να συλλεγει τις εκτιμησεις των ...κολακων.
      Για τον χαρακτηρα του Σαμαρα, αυτο θα ειναι δυσκολο - αν σκεφτει κανεις την απαξια την οποια κατα καιρους του επιφυλαξαν οι φεουδαρχες της ΝΔ. Ειναι ομως ΑΝΑΓΚΑΙΟ.

  7. Pyros avatar
    Pyros 02/12/2009 18:41:04

    Δε νομίζω φίλε ότι αυτό ισχύει για τα ομόλογα. Λάθος πληροφορίες έχεις

  8. TOM avatar
    TOM 02/12/2009 19:11:30

    γιατι τοσα χρονια δε μας το λεγατε οτι μονο με δυο euro καθαριζεις με το μιτσοτακεικο .......

    • Y. avatar
      Y. @ TOM 02/12/2009 23:24:02

      Αν ο φάκτορας θέσπιζε βραβείο ατάκας, τη δικιά σου θα τη ψήφιζα ανεπιφύλακτα!!!

      • Y. avatar
        Y. @ Y. 02/12/2009 23:25:49

        ...για δες το φάκτορα. Διαγωνισμός ατάκας για το Μητσοτακέϊκο.

    • ΑΚΗΣ avatar
      ΑΚΗΣ @ TOM 03/12/2009 03:33:31

      ΦΟΒΕΡΟ ΤΟΜ ΜΠΡΑΒΟ - ΣΤΕΙΛΤΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΟΝ ΤΡΑΓΚΑ ΤΟ ΠΡΩΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ!

  9. loretta avatar
    loretta 02/12/2009 23:08:56

    τελικα τι λετε θα γινει εξεταστικη για ομολογα...βατοπεδι..siemens?

  10. nagia avatar
    nagia 03/12/2009 01:02:15

    ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ - ΙΣΧΥΡΗ ΒΑΣΗ - ΑΝΤΙΠΟΛΙΤΕΥΣΗ ΤΩΡΑ - ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ ΑΥΡΙΟ ΚΑΛΕΣΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ ΝΑ ΓΙΝΟΥΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΚΤΕΣ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ. ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΟΥΜΕ. ΟΣΟ ΠΙΟ ΠΟΛΛΟΙ ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΙ. ΝΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΦΩΝΗ ΤΗΣ ΒΑΣΗΣ. ΝΑ ΣΥΝΔΙΑΜΟΡΦΩΝΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΞΕΛΙΞΕΙΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΖΟΥΝ ΓΙΑ ΕΜΑΣ ΧΩΡΙΣ ΕΜΑΣ!!! ΚΑΛΕΣΤΕ ΦΙΛΟΥΣ ΣΑΣ....

  11. B.K.Σ. avatar
    B.K.Σ. 03/12/2009 03:48:19

    Χωρίς να έχω ολοκληρώσει την επισκόπηση των σημερινών αναρτήσεων (Φάκτορα λυπήσου μας!) ανακεφαλαιώνω:
    Η δραστηριοποίηση των Τ.Ο. της Νέας Δημοκρατίας είναι επιτακτική! Μόνον μέσα από τις Τ.Ο. και τις αποφάσεις της βάσης θα μπορέσει ν΄ απαλλαγεί από τα βαρίδια. Τώρα θα πορευθεί με αυτούς που έχει και δυστυχώς προσφέρονται (να δω και τον Κιλτίδη να προσφέρεται κι ας στερηθώ το Αντινέα για ένα μήνα! :Ρ)
    Όμως μέσα από την βάση θα ετοιμασθούν τα νέα στελέχη, αυτά που θα κατεβούν στις επόμενες εκλογές μαζί με ετούτες τις μούρες και φυσικά θα τις σαρώσουν...

    • B.K.Σ. avatar
      B.K.Σ. @ B.K.Σ. 03/12/2009 05:06:49

      και μια κακιά ερώτηση: ποιοί είναι οι μυστικοσύμβουλοι που ενοχλούν τον κο Δούκα;
      ή απλώς θέτει τους όρους του το βαρονάτο; (και μη χειρότερα, πρώτα θα τους βγει η ψυχή και μετά το χούϊ....)

  12. οξεία γωνία avatar
    οξεία γωνία 03/12/2009 09:08:04

    Άρχισαν οι κωλοτούμπες και τα γλειψίματα!
    Αυτός ο κύριος δεν είναι που κάθε λίγο και λιγάκι έβγαινε στην εκπομπή των αποβρασμάτων στο xtra3;
    Τώρα τί θέλει από τη Νέα Δημοκρατία;
    Ασταδιάλα πια, τυς σιχάθηκα.

  13. ΟΔΥΣΣΕΑΣ avatar
    ΟΔΥΣΣΕΑΣ 03/12/2009 11:35:40

    Σε λίγο θα βγει και ο Νικήτας να εξυμνήσει τον Σαμαρά...

  14. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 03/12/2009 11:59:03

    Πολύ καλό το αστείο του "ΤΟΜ !", μπράβο. Φοβάμαι, ωστόσο, ότι πολύ φτηνά μας ήρθε για να ναι αληθινό, αφού ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Πάντως, αν χρειαστεί και κάτι παραπάνω, δεν θα φεισθούμε.

  15. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 03/12/2009 11:59:11

    Πολύ καλό το αστείο του "ΤΟΜ !", μπράβο. Φοβάμαι, ωστόσο, ότι πολύ φτηνά μας ήρθε για να ναι αληθινό, αφού ό,τι πληρώνεις παίρνεις. Πάντως, αν χρειαστεί και κάτι παραπάνω, δεν θα φεισθούμε.