#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
11/12/2013 15:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Εμφύλιος στην Χρυσή Αυγή με διαρροές κατά Κασιδιάρη

 
Όταν λείπει ο γάτος χορεύουν τα ποντίκια, λέει ο σοφός λαός, κι όταν λείπει ο Μιχαλολιάκος χορεύει ο Κασιδιάρης και η παρέα του.

Φαίνεται ότι στους κόλπους (στην κυριολεξία) της Χρυσής Αυγής επικρατεί εμφύλιος πόλεμος καθώς κάποιοι προσπαθούν να επικρατήσουν άλλων και κάποιοι να διασωθούν διότι οι αποκαλύψεις είναι πλέον καταιγιστικές.

Τα αρχεία στους ηλεκτρονικούς υπολογιστές «μίλησαν» αλλά μαζί φαίνεται ότι έχουν μιλήσει και Χρυσαυγίτες οι οποίοι έβλεπαν τον τελευταίο καιρό τον Κασιδιάρη να προσπαθεί να πάρει το κόμμα στα χέρια του.

Οι πληροφορίες αναφέρουν ότι στην Αστυνομία έρχονται συνεχώς πληροφορίες μέσα από την οργάνωση για τη δράση του Κασιδιάρη και συγκεκριμένων στελεχών. Πληροφοριοδότης φέρεται να είναι στέλεχος που πρόσκειται στην ομάδα Μιχαλολιάκου που δεν βλέπει με καθόλου καλό μάτι την αυτονόμηση του Κασιδιάρη. Άλλωστε, η γυναίκα του Μιχαλολιάκου, Ελ. Ζαρούλια και η κόρη του, Ουρανία, δεν θα αφήσουν το κόμμα να περάσει στα χέρια κανενός άλλου.

Ο ιδιότυπος εμφύλιος έρχεται σε μια χρονική στιγμή που οι εισαγγελικές αρχές ετοιμάζονται για νέο γύρο διώξεων, μετά και τα συγκλονιστικά ντοκουμέντα που έρχονται στη δημοσιότητα.

Εκπαίδευση σε μορφές πάλης και σε όπλα, ιδεολογική κατήχηση στον ναζισμό, χαιρετισμοί ναζιστικού χαρακτήρα, φακέλωμα, ύβρεις και απειλές κατά «εχθρών», κατήχηση ανήλικων που από την παιδική τους ηλικία εμποτίζονται με το μίσος των ναζιστών που αιματοκύλησαν την Ελλάδα. Αντί να μαθαίνουν για τα εγκλήματα του Χίτλερ και της παρέας του, διδάσκονται πώς να μισούν τους άλλους, κάνουν μαθήματα για την Άρεια φυλή και φτιάχνουν αγκυλωτούς σταυρούς ενώ κάποιοι χαιρετούν και ναζιστικά.

Μέσα από τα ντοκουμέντα που υπάρχουν, αλλά και αυτά που θα ακολουθήσουν «δένεται» πλέον, όχι μόνο η κατηγορία της σύστασης και συμμετοχής σε εγκληματική οργάνωση αλλά και των προπαρασκευαστικών πράξεων κατάλυσης της Δημοκρατίας. Κι αυτό και μόνο αρκεί για να βάλει βαθιά στη φυλακή τους Χρυσαυγίτες και να διαλύσει το ναζιστικό μόρφωμα που περνιέται για πατριωτικό κόμμα.

Εκτός του Μιχαλολιάκου και του Παππά, σε μια κόλλα χαρτί αναμένεται να τυλίξουν και τον Ηλία Κασιδιάρη. Άλλωστε, οι μαρτυρίες συντρόφων του για τη δράση και το έργο του στη Χρυσή Αυγή αναμένεται να τον βάλουν ακόμη πιο βαθιά στο κατηγορητήριο.

Για τους υπόλοιπους γνωστούς Χρυσαυγίτες τα μέχρι τώρα στοιχεία δεν είναι ιδιαίτερα επιβαρυντικά, αλλά έρχεται και νέος κύκλος αποκαλύψεων που θα παρασύρει και τους Παναγιώταρο, Μίχο, Μπούκουρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. πΔπ avatar
    πΔπ 11/12/2013 15:37:48

    Όπως σχολίασα στον Δεξί-εξτρέμ για τον Λαγό...

    "...Κατ' αρχάς δεν "έβλεπε" τσόντες.
    Δειγμάτιζε!
    Αφού δεν μπορούσε να πάρει την κοπέλα γιά ένα test-drive, έβλεπε το "διαφημιστικό" με τις επιδόσεις του "μοντέλου"!
    Άνδρας είναι! Με τι θα πήγαινε, παρά με γυναίκες!
    Βλέπετε οι φασισταράδες πηγαίνουν με ενήλικες γυναίκες, ενώ κάποιοι Σύντροφοι Μαο-τσε-Τουνγκ ήθελαν ανήλικες παρθένες!

    Έπειτα αυτές που εσείς λέτε τσόντες, είναι ντοκιμαντέρ μεγάλων ιστορικών αληθειών και αποδείξεων!
    Ναι αλήθεια σας λέω!
    Πως αλλιώς θα μπορούσε κανείς να αποδείξει έμπρακτα στην παρέα του και τους φίλους του για την σπουδαιότητα της νίκης του Εθνικού Στρατού στον Γράμμο-Βίτσι επί των Κομμουνιστοσυμμοριτών;;;
    Απλά δείχνοντας τι απόγιναν οι μανάδες, οι γυναίκες και οι κόρες Κομμουνιστών και Κομμουνιστοσυμμοριτών με την πτώση του Κομμουνισμού στην Ανατολική Ευρώπη!!!..."

    Έλεος βρε!
    Ακόμα και στον χαρακτηρισμό "μπράβος της Νίκαιας" άλλο όνομα αναφαίρετε!

  2. Νίκη avatar
    Νίκη 11/12/2013 15:59:12

    Αληθινός Έλληνας και Άντρακλας! Ηλία παντρέψου με!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Νίκη 11/12/2013 18:47:35

      Μᾶλλον ἀτυχήσατε,ὁ ἄντρακλας εἶναι καπαρωμένος :http://www.trelokouneli.gr/afti-ine-i-gineka-pou-echi-klepsi-tin-kardia-tou-kasidiari/

  3. Tassos avatar
    Tassos 11/12/2013 16:08:43

    Η πλάκα με αυτούς τους τύπους είναι ότι μόνο...Αρειους δεν θυμίζουν. Μαυριδεροί καθώς είναι θα χαθούν μέσα στο πλήθος των Πακιστανών και Αφρικανών στις φυλακές.

  4. Μάρξανδρος avatar
    Μάρξανδρος 11/12/2013 18:11:15

    Επιμένει δυστυχώς το επιτελείο Σαμαρά να πριμοδοτεί δια της πολιτικής και επικοινωνιακής του τακτικής την Χρυσή Αυγή.

  5. Tassos avatar
    Tassos 11/12/2013 20:01:36

    Αποτριχωμενοι είναι ή σπανομαρίες?

    • Eπιθεωρητής Colombo avatar
      Eπιθεωρητής Colombo @ Tassos 13/12/2013 17:24:24

      Διάλεξε, οτι σ' αρέσει . .

  6. trevor avatar
    trevor 11/12/2013 22:04:05

    Στο άρθρο , στις τελευταίες γραμμές που αναφέρεστε σε "μπράβο" της Νίκαιας , κάνατε λάθος το όνομα.
    Μάλλον τον Λαγό θέλατε να πείτε και όχι τον Παππά.

  7. Αρχίδαμος ο Γ
    Αρχίδαμος ο Γ' 12/12/2013 09:44:15

    Ποιος ξέρει πού έχουν φτάσει τα ποσοστά των πορτιέρηδων και έχετε λυσσάξει όλοι οι λακέδες του συστήματος. Ντροπή πάντως για το πολιτικό σύστημα να προσπαθεί να επιβιώσει κατασκευάζοντας ιστορίες για αρκούδες, μή μπορώντας διαφορετικά να αντιμετωπίσει μια ομάδα γραφικών τύπων. Αυτή είναι η μεγαλύτερη κατάντια.

    • Nik avatar
      Nik @ Αρχίδαμος ο Γ' 12/12/2013 12:50:18

      Ευστοχότατη παρατήρηση!

  8. ΄΄Ηρων avatar
    ΄΄Ηρων 12/12/2013 10:17:12

    Ο... πάνσοφος λαός λέει πως όσο πιο ψηλά σκαρφαλώνει η μαϊμού φαίνεται ο κώλος της. Στην περίπτωση της Χρυσής Αυγής, το γνωμικό αυτό βρίσκει απόλυτη εφαρμογή. Δυστυχώς όμως, το κακό έχει γίνει. Η πολιτική ζωή του τόπου έχει αποσταθεροποιηθεί, στην κρισιμότερη ίσως φάση της ιστορίας μας τους νεότερους χρόνους.

  9. Μπουμπού avatar
    Μπουμπού 12/12/2013 10:23:11

    Το ζητούμενο για μένα είναι ότι όλοι αυτοί, για τον πολύ κόσμο είναι κάτι σαν λαϊκοί ήρωες των παραμυθιών. Μας έκατσαν στον σβέρκο κι άντε τώρα να τους ξεφορτωθούμε...

  10. Πατρικία avatar
    Πατρικία 12/12/2013 10:27:33

    Δεν πιστεύω να κάνει εντύπωση σε κάποιον όλο αυτό το σκηνικό... Οι άνθρωποι είναι γενικά εκτός τόπου και χρόνου, έχουν χαζέψει από την πολύ δημοσιότητα και δεν ξέρουν πως να τη διαχειριστούν.

  11. Λάκης avatar
    Λάκης 12/12/2013 10:32:53

    Αυτή είναι δηλαδή η Χρυσή Αυγή; Σε τι διαφέρει από τα υπόλοιπα κόμματα δεν έχω καταλάβει... Που είναι αυτό το κάτι διαφορετικό; Άσε, δεν θα πάρω ευχαριστώ. Προτιμώ φυσιολογικούς ανθρώπους με τα λάθη τους παρά αυτούς που δεν στέκουν και στα πολύ καλά τους.

    • Μάνος avatar
      Μάνος @ Λάκης 12/12/2013 14:58:51

      Εφόσον αγαπητέ λες πως δεν θα πάρεις σημαίνει ότι εντοπίζεις την διαφορά με τα άλλα κόμματα.
      Προσωπικά μου είναι αντιαισθητική η χρυσή αυγή, τόσο όμως όσο και οι φυσιολογικοί άνθρωποι που αναφέρεσαι, όπως π.χ. ο Βενιζέλος.

  12. Νονός avatar
    Νονός 12/12/2013 10:36:55

    Μ'αρέσει κατά τ'άλλα που με αυτούς θα... ξεβρωμίσει ο τόπος... Μία από τα ίδια είναι τελικά κι αυτοί. Το ζητούμενο είναι πότε θα σταματήσουν να τρέφουν αυταπάτες όσοι τους ψηφίζουν η όσοι σκέφτονται να το κάνουν. Ευχαριστώ για τη φιλοξενία!

  13. martios avatar
    martios 12/12/2013 13:35:18

    Aίσχος,αφισβήτησαν την αποκλειστικότητα της ΚΝΕ στην διαπαιδαγώγηση των
    νηπίων.Αλλά και η υπόλοιπη ''εγκληματική '' δραστηριότητα που αναφέρετε(πάλη
    χαιρετισμοί κλπ) δεν περιλαμβάνονται στον ισχύοντα Ποινικό Κώδικα,εκτός βεβαί
    ως και αν καταρτισθή ειδικός Ποινικός Κώδικας για τους συγκεκριμένους ''κακούρ
    γους''.