#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/09/2013 21:43
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Αφιερώνεται στους αφελείς: Κολεγιά της Χρυσής Αυγής με Πακιστανούς



Το πρώην στέλεχος της Χρυσής Αυγής που μίλησε στο 'Έθνος" και για το οποίο γράφουμε σε προηγούμενη ανάρτηση έκανε και μια εντυπωσιακή αποκάλυψη.  Είπε συγκεκριμένα ότι οι Χρυσαυγίτες συνεργάζονται στενά με Πακιστανούς λαθρομετανάστες. Τους δίνουν ρούχα που μαζεύουν για τους φτωχούς (!!!) και οι Πακιστανοί τα πουλάνε στις λαϊκές και βγάζουν γερό χαρτζιλίκι.

«Τους Πακιστανούς τους χτυπούσαν για τα μάτι του κόσμου. Γιατί δε μπορώ να δεχθώ ότι βαράω Πακιστανό αλλά μετά του πουλάω προστασία. Όποιον Πακιστανό κι αν ρωτήσεις στη Νίκαια γελάει όταν ακούει Χρυσή Αυγή. Η Τ.Ο. προστατεύει τους Πακιστανούς.»

Στη συνέχεια αναφέρει: «Μάζευαν λεφτά για κάποιον συνάνθρωπο που είχε πρόβλημα και τα έβαζαν στην τσέπη τους. Έλεγαν 40 ευρώ μάζεψα και στον Κλειστό Πυρήνα μαθαίναμε ότι είχαν μαζευτεί 300 ευρώ. Και πλήρωναν τα κοινόχρηστα τους και ζούσαν μια ζωή αξιοπρεπέστατη».

Το πρώην στέλεχος αναρωτιέται επίσης πώς είναι δυνατόν ο επικεφαλής της Χρυσής Αυγής στη Νίκαια να είναι άνεργος αλλά να ζει άνετα σε μεγάλο σπίτι.
 Δεν νομίζω  ότι χρειάζονται περισσότερα για να αποκαλυφθεί η απάτη της Χρυσής Αυγής. Όσοι τους ψήφισαν και τους στήριξαν ας ζήσουν τώρα τους χειρότερους εφιάλτες τους.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. αύρα avatar
    αύρα 20/09/2013 21:54:27

    ...και φαντάσου να αποδειχθεί, ότι εκείνοι τους φέρναν!!!!!!!!

    • Ελένη Π. avatar
      Ελένη Π. @ αύρα 20/09/2013 22:04:25

      Αυτοί που τους φέρνουν ειναι ακόμη πιο ψηλά. Σε παγκόσμια ρετιρέ.

      • chrisss avatar
        chrisss @ Ελένη Π. 20/09/2013 22:10:20

        Ναι , είναι σε παγκόσμια ρετιρέ και ασχολούνται με το να παίρνουν πενταροδεκάρες από τους μετανάστες. Ξυπνήστε....

        • Γιώργος avatar
          Γιώργος @ chrisss 21/09/2013 00:38:14

          Μόνο για τα λεφτά νομίζεις ότι γίνεται η όλη ιστορία με την λαθρομετανάστευση, ε; Αϊντέεεεε...

          • chrisss avatar
            chrisss @ Γιώργος 21/09/2013 00:58:57

            για πες, για πες.. γιατί κάποια στιγμή οι θεωρίες συνωμοσίας πρέπει να σταματήσουν στην Ελλάδα. Τεκμηρίωσε όμως όσα πεις για να μπορούμε να συζητήσουμε...

          • Γιώργος avatar
            Γιώργος @ chrisss 21/09/2013 11:20:46

            Καμία θεωρία συνωμοσίας, απλά η πραγματικότητα. Δες τι γίνεται στα υπόλοιπα ευρωπαϊκά κράτη με τους μουσουλμάνους μετανάστες... Νόμοι Σαρίας στο Λονδίνο, μπούρκες, απαγόρευση σε δημοσίους υπαλλήλους να φοράνε σταυρουδάκια και ένα κάρο ευτράπελα... Ο άλλος φεύγει από το Πακιστάν γιατί "τον κυνηγάει το κράτος" και "δεν αντέχει την καταπίεση και την φτώχεια" και πάει στην Αγγλία και βιάζει ανήλικα κορίτσια...

          • chrisss avatar
            chrisss @ Γιώργος 21/09/2013 16:53:15

            Διαφωνώ με τα υψηλά ρετιρέ και με τις θεωρίες συνωμοσίας και όχι με την ζοφερή πραγματικότητα.

          • chrisss avatar
            chrisss @ Γιώργος 21/09/2013 01:22:48

            Πες μας τι έχουν κερδίσει αυτά τα υψηλά κέντρα από την αθρόα εισβολή μεταναστών στην Ελλάδα, να το καταλάβουμε και εμείς οι βλάκες. Τέλος πάντων, δεν είναι αυτό το θέμα σήμερα. Το γεγονός είναι πως η ΧΑ έχει μαζέψει κοινούς εγκληματίες στις τάξεις της και το ένστικτο όλων μας δεν λάθεψε. Άποψη μου είναι πως η κυβέρνηση πρέπει να αρχίσει μια επιχείρηση τύπου " Νόμος και Τάξη" κατά παντός παρανομούντα και να ξεδοντιάσει με διαφανή και αποτελεσματικό τρόπο και τους ΧΑτες και τους αναρχοαυτόνομους τρομοκράτες. Όταν τελειώσουν όλα αυτά, και αυτό θέλω να ακουστεί, πρέπει να γίνει και ένα ξεσκαρτάρισμα στις τάξεις της αστυνομίας. Μια ανανέωση προσωπικού δεν θα μας βλάψει πιστεύω.

          • Γιώργος avatar
            Γιώργος @ chrisss 21/09/2013 11:18:23

            Δεν νομίζω ότι διαφωνεί κανείς σ'αυτό...

          • papadopoulos ilias avatar
            papadopoulos ilias @ chrisss 21/09/2013 15:32:45

            Έχουν κερδίσει τον πλήρη έλεγχο των λαών της Ευρώπης. Μούγκα στην στρούγκα!! Η Ευρώπη έχει στερέψει από ιδέες? Όχι, αλλά κανένας δεν τολμά να εκφέρει λόγο ο οποίος δεν είναι "πολιτικά ορθός". Ο Όργουελ μας έχει προειδοποιήσει αλλά όλοι νομίζαμε ότι "αυτά δεν γίνονται" στην Ευρώπη του πολιτισμού,των αγώνων κατά του ολοκληρωτισμού,των μεγάλων ανθρωπιστικών ιδεών.

  2. πΔπ avatar
    πΔπ 20/09/2013 22:21:04

    Φάκτορα, απ' ότι ακούω δεν πιστεύω τίποτα κι απ' ότι βλέπω πιστεύω τα μισά!
    Έτσι έχω μάθει στην ζωή μου!
    Στο άρθρο διαβάζω για κάποιον ανώνυμο ο οποίος "κάτι λέει".
    Τίποτα!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ πΔπ 20/09/2013 23:44:03

      Διαβάζω σέ ἄλλα ἰστολόγια ὅτι εἶναι πολύ πιθανό νά κληθεῖ στά Δικαστήρια Πειραιᾶ νά καταθέσει κιόλας.

  3. yianna avatar
    yianna 20/09/2013 22:22:22

    Για να είμαστε σωστοί τα παραπάνω οφείλουν να τεκμηριωθούν και όχι με μια μαρτυρία κάποιου πρώην μέλους σε εφημερίδα, και ειδικότερα, του Μπόμπολα.
    Εμένα πιο πολύ του κοινού ποινικού δικαίου μου μοιάζουν οι βουλευτές και τα μέλη τους, υπό αυτή την έννοια μπορεί να παρέχουν προστασία σε πακιστάνους και πολλούς άλλους.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ yianna 20/09/2013 23:25:36

      Κοίτα να δεις, επειδή όπως έγραψα και αλλού, ζω στη Β΄ Πειραιά και είμαι γέννημα-θρέμμα αυτών των συνοικιών, δεν θα μου έκανε καμία εντύπωση αυτό, δηλαδή η πώληση προστασίας. Και το λέω επειδή έχω συναντήσει στο γυμναστήριο μερικά άτομα που σχετίζονται, από ό,τι λέγεται, με τη ΧΑ...Και είναι τύποι που δεν νομίζω ότι δεν θα έκαναν κάτι τέτοιο έχοντας ιδεολογικές αναστολές...
      Σε άλλο σχόλιο είχα κάνει ανάλυση της σχέσης των πασοκικών τακτικών του '80 με αυτές της ΧΑ (βολέματα, διορισμούς, χαρτζηλίκια, καταχρήσεις...). Βίοι παράλληλοι, η ίδια κοινωνική παθογένεια είναι η βάση.
      Θα διατυπώσω και ένα ερώτημα κρίσεως:
      Πώς γίνεται σε λαϊκές περιοχές όπου υποτίθεται ότι "βράζει" η ΧΑ (Κοκκινιά-Νίκαια, Παλαιά Κοκκινιά, κλπ) να είναι τα μαγαζιά των Πακιστανών μια χαρά ανοιχτά, αλλά και να είναι ανοιχτά ώρες και ημέρες που τα μαγαζιά υποχρεωτικά ήταν κλειστά (με τον παλιό νόμο, πριν απελευθερωθεί το ωράριο);
      Να δώσω δύο παραδείγματα (αναφέρομαι στην προ της ψήφισης του νόμου Χατζηδάκη περίοδο):
      1. Πακιστανικό κουρείο στην Παλαιά Κοκκινιά, με μεγάλη βιτρίνα, θα έλεγα κυριλάτο κουρείο, και με εξαιρετικά χαμηλές τιμές, ήταν ανοιχτό Δευτέρες απόγευμα, τη στιγμή που όλα τα ελληνικά κουρεία ήταν κλειστά. Είχε και παππούδες Έλληνες πελάτες, λόγω τιμών. Κατανοητό αυτό. Το άνοιγμα Δευτέρα απόγευμα μη κατανοητό...
      2. Πακιστανικό μανάβικο στον Κορυδαλλό ανοιχτό και Κυριακές πρωί, ενώ όλα τα ελληνικά μανάβικα είναι κλειστά.
      Αν η ΧΑ ασκούσε τρομοκρατία σε Πακιστανούς, πώς συμβαίνει και αυτά τα μαγαζιά λειτουργούσαν και λειτουργούν άνετα και ωραία, ακόμα και με παραβίαση του ωραρίου; Αν μη τι άλλο (ας πούμε, αν δεν τους έκανε "φιλικές συστάσεις"να σέβονται το ωράριο....), δεν θα τα είχε καταγγείλει αρμοδίως στην αστυνομία ή στη νομαρχία; Το τελευταίο θα ήταν απόλυτα νόμιμη ενέργεια, αφού έχει κοινοβουλευτική εκπροσώπηση. Ή θα είχε φέρει το θέμα στη Βουλή και θα ζητούσε εξηγήσεις από τον αρμόδιο Υπουργό.
      Άρα, κάτι τρέχει. Είναι μία απορία που την είχα εδώ και καιρό, τώρα λύνεται....
      Αλλά ας το δούμε το θέμα πιο κυνικά, για να παρηγορηθούμε:
      Τελικά, ως Νεοέλληνες, έχουμε και το ναζιστικό κόμμα που μας αξίζει....

  4. Αγρότης avatar
    Αγρότης 20/09/2013 22:39:06

    Σε ψάχνουν η Μάρα και ο Νίκος που έχουν και τηλεθέαση.

  5. WY avatar
    WY 20/09/2013 22:49:39

    Ούτε στίς δίκες τής Μόσχας ,νά ΄ταν μάρτυρας!!!

  6. Κυθήριος Τ. avatar
    Κυθήριος Τ. 20/09/2013 22:58:21

    Ἀγαπητέ φάκτορα,ἀρκετοί ἀπό αὐτούς πού τούς ψήφισαν ἤδη ζοῦν ἐφιάλτες καί ἀκόμη χειρότερους ἀπό τήν στήριξη στή Χ.Α.,ὅπως νά μή βγαίνει τό μηνιάτικο οὔτε γιά φαΐ,οὔτε γιά φάρμακα,οὔτε κάν γιά στέγη...
    Νά ξεσκεπαστεῖ ἡ ἀπάτη τῆς Χρυσῆς Αὐγῆς,ἀλλά νά μήν καλύψει τήν ἀπάτη τοῦ μνημονίου...

  7. factorx avatar
    factorx 20/09/2013 23:02:33

    Εννοείται...

  8. factorx avatar
    factorx 20/09/2013 23:03:43

    Χαλάρωσε λίγο και πίστευε

    • πΔπ avatar
      πΔπ @ factorx 21/09/2013 00:30:55

      Χαλαρώνω όσο θες :)
      Αλλά "αποκαλύψεις" από τέως και δη "ανώνυμους", μου κάθονται λίγο βαριές!

  9. Δημήτριος ο Α avatar
    Δημήτριος ο Α 20/09/2013 23:08:54

    Αυτοί για όλα είναι ικανοί. Τι σημασία έχει αν η συγκεκριμένη πληροφορία αληθεύει; Μπορεί ποτέ ο φασίστας να' χει πίστη και ιδανικά; Δε μπορεί.

  10. Bob ο μάστορας avatar
    Bob ο μάστορας 20/09/2013 23:49:00

    Και για το ξενοδοχείο του φυρερίσκου είχε ακουστεί κάτι σχετικό.

  11. Πάλι ντόρτια ίφερα... avatar
    Πάλι ντόρτια ίφερα... 20/09/2013 23:59:50

    Α, εσύ να πας ή στον Πρετεντέρη που είναι καρααντικειμενικός, ή στον
    κυρ Μπάμπη που έχει μεγάλη καρδιά, ή στον Καμπουράκη και τον Οικονομέα να διαβάσετε μαζί το πρωϊ την Εσπρέσσο. Μη στέκεσαι καθόλου!

  12. Μara avatar
    Μara 21/09/2013 00:00:05

    Καλά από τέτοιους πρώην... ανώνυμους, βρωμάει ο τόπος.

    • ΒΙΣ avatar
      ΒΙΣ @ Μara 21/09/2013 00:52:50

      Τα συγκεκριμένα μου φαίνονται απολύτως αληθοφανή, πάντως. Δεν είπε κάτι το υπερβολικό, είπε πράγματα που φανταζόμουν απολύτως για την οργάνωση και λειτουργία της ΧΑ.
      Είχα γράψει σε ανύποπτο χρόνο ότι ο Μιχαλολιάκος θα είχε δυσκολία να διαχειριστεί την εκρηκτική διόγκωση στο πρώην γκρουπούσκουλο, το οποίο διοικούσε απολυταρχικά και με ένα κλειστό κύκλο. Αν στον αρχικό πυρήνα τα πράγματα ήταν κάπως ελεγχόμενα (ας πούμε, οι συμμετέχοντες ήταν απλώς βαρεμένοι), στη διευρημένη ΧΑ μαζεύτηκε κάθε καρυδιάς καρύδι, από αφελείς πικραμένους μέχρι απατεώνες και τυχοδιώκτες, λούμπεν στοιχεία των λαϊκών συνοικιών (πέρα φυσικά από μπράβους και ανθρώπους της νύχτας). Τα φαινόμενα που περιγράφει ο ανώνυμος είναι απολύτως συμβατά με αυτή τη φυσιογνωμία της "διευρυμένης" ΧΑ και τον "φιλολαϊκό" (=ψηφοθηρικό) ακτιβισμό της.

  13. Γιώργος avatar
    Γιώργος 21/09/2013 00:41:06

    Το τι ιστορίες έχουμε ακούσει από ανώνυμους, πρώην μέλη και αυτόπτες μάρτυρες (που σε δίκη δεν εμφανίστηκαν ποτέ), σε κανάλια στιλ Mega και εφημερίδες στιλ Βήμα και Έθνος, ένα κάρο πράγματα... Τώρα βγήκε ο ανώνυμος, πριν ένα μήνα ξέρω 'γω, ή πριν τις εκλογές, μούγκα...

    • GO avatar
      GO @ Γιώργος 21/09/2013 00:52:44

      Αποκλείεται να σοκαρίστηκε από την δολοφονία και να αντιδρά μ' αυτόν τον τρόπο;

      • Γιώργος avatar
        Γιώργος @ GO 21/09/2013 11:17:39

        Που κολλάει το σοκ ενός φόνου με το να λέει ότι παίρνουν τα μεταχειρισμένα ρούχα και τα δίνουν στους Πακιστανούς, οι οποίοι τα πουλάνε στις λαϊκές; Και ποιος παίρνει τέλος πάντων μεταχειρισμένα ρούχα στις λαϊκές;;

    • ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ avatar
      ΒΟΡΕΙΟΣ ΕΛΛΑΣ @ Γιώργος 21/09/2013 01:37:30

      ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΙ ΤΟ ΚΑΝΑΛΙ *ΜΕΓΚΛΑ Α-Ι -ΣΙΧΤΙΡ Τ.V * ΕΓΩ ΔΕΝ

      ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ

      ΛΟΓΙΑ

  14. factorx avatar
    factorx 21/09/2013 02:43:41

    Γιατί αποκλείεις να υπάρχει ο μάρτυρας και να φοβάται για την ζωή του; Και όπως ξέρεις σπανίως υιοθετούμε θέματα άλλων

  15. gonzilaus avatar
    gonzilaus 21/09/2013 03:04:52

    Η τακτική του "Το τι ιστορίες έχουμε ακούσει από ανώνυμους, πρώην μέλη και αυτόπτες μάρτυρες " Αν δεν τον πιάνανε όλοι σήμερα θα μιλούσατε για "προβοκάτσια" "όλοι που φοράν μαύρα μπλουζάκια είναι χρυσαυγήτες" και το αγαπημένο μου "ξεκαθάρισμα λογαριασμών". Άγαλμα πρέπει να στήσουμε στην κοπελιά που τον συνέλαβε γιατί από ότι φάνηκε οι υπόλοιποι δεν είχαν και μεγάλη διάθεση να τα βάλουν με τα "ντουβάρια"!

  16. helios avatar
    helios 21/09/2013 05:01:31

    Θυμάμαι επί κυβέρνησης Κωστάκη Καραμανλή είχαν ψηφίσει ένα μέτρο όπου προκειμένου να ανοίξει αλλοδαπός κατάστημα-μαγαζί έπρεπε να καταβάλει ένα συγκεκριμένο ποσό(αν θυμάμαι καλά γύρω στις 60000 ευρώ).Εφαρμόζεται καθόλου αυτό το μέτρο;Και αν όχι γιατί όχι;
    Αλλά ακόμα και να μην εφαρμόζεται το συγκεκριμένο μέτρο πού βρίσκουν τα κεφάλαια και ανοίγουν όλα αυτά τα μαγαζιά;
    Ολόκληρες γειτονιές και εμπορικοί δρόμοι με καταστήματα έχουν περάσει στα χέρια αλλοδαπών και δεν βρίσκεις πλέον μαγαζί με Έλληνα ιδιοκτήτη.
    Κατά 99% πρόκειται για μαύρα χρήματα, επίσης γίνεται ξέπλυμα χρήματος και πολλά από τα προϊόντα και υπηρεσίες που πουλάνε είναι παράνομα και παράνομες (με κίνδυνο ακόμη και για την δημόσια υγεία). Προσθέστε και τη φοροδιαφυγή που συντελείται στα μαγαζιά αυτά. Καταρχήν πώς επιτρέπεται να δίνουν άδειες για να ανοίγουν επιχειρήσεις σε ανθρώπους που έχουν εισέλθει παράνομα στη χώρα μας;

    Ακριβώς τα ίδια ερωτήματα και για την αγορά ακινήτων από τους αλλοδαπούς.


    Πότε επιτέλους θα επέμβει η πολιτεία και θα μας προστατεύσει; Θα υπάρξει κάποιος έλεγχος;
    Σε κάθε σοβαρό κράτος θα υπήρχε πρόστιμο, δήμευση και απέλαση.

  17. to_telos avatar
    to_telos 21/09/2013 07:45:04

    Αυτα τα τομαρια δυσφημιζαν και δυσφημουν καθε τι εθνικο και πατριωτικο.

  18. WY avatar
    WY 21/09/2013 10:07:30

    Δόρθωση :

    Καί πού νά διαβάσετε τίς πληροφορίες σχετικά μέ τήν δράση τού πατρός Μιχαλολιάκου, κατά τήν περίοδον τού εαμοσυμμοριτοπολέμου,πού έδρασε στό πλευρό, ώς τό αριστερό χέρι,τού μεγάλου υπερασπιστή τής Δημοκρατίας, Μιζέρια,Άρη Βελουχιώτη!!
    (Άρης Βελουχιώτης/Κυριακάτικο Έθνος).

    • occultist avatar
      occultist @ WY 21/09/2013 14:36:50

      @WY
      Αυτό εννοούμε οταν γράφουμε και λέμε οτι τα "άκρα συναντούνται ".
      Σε εναν κύκλο αν ξεκινήσουμε με βαθύ κόκκινο στην συνέχεια ροζ, μπλέ, πράσινο κίτρινο, κλπ και τον ολοκληρώνουμε με σκούρο μαύρο θα υπάρξει επαφή και ίσως επικάλυψη.

      • WY avatar
        WY @ occultist 21/09/2013 18:47:36

        @@@
        occultist είπε:
        21/09/2013 στις 2:36 pm
        ..........................................................

        Σοβαρολογείς?
        Επίστεψες τό ειρωνικό μου σχόλιο?

        • occultist avatar
          occultist @ WY 21/09/2013 20:14:48

          @WY
          Μα αναφέρεις ως πηγή το έγκριτο και αντικειμενικό Εθνος. Ποιός είμαι εγώ που θα αμφισβητσω εφημερίδα τέτοιου ....διαμετρήματος και βεληνεκούς.
          Υ.Γ Αυτό το "....ώς τό αριστερό χέρι...." είναι όλα τα λεφτά.

  19. occultist avatar
    occultist 21/09/2013 14:23:33

    @Βαράτε να τ' αρμέξουμε
    Και εγώ θέλω να κάνω ανώνυμες αποκαλύψεις ως ανανήψαν ανώτερο στέλεχος της ΑΛ ΚΑΙΝΤΑ, της Λεγεώνας των ξένων (εκεί να δείτε τι γίνεται), και της Χεζ Μπολάκ. Παρακαλώ ενημερώστε ενδιαφερόμενους δημοσιογράφους. Θα προτιμήσω εκείνον που κάλυψε το ρεπορτάζ στο έγκριτο ΒΗΜΑ της συνάντησης Καραμανλή- Εντοργάν κατά την επίσκεψη του τελευταίου στην Αθήνα.

  20. papadopoulos ilias avatar
    papadopoulos ilias 21/09/2013 15:42:37

    Οι περισσότεροι σχολιαστές μάλον την μόνη επαφή που έχουν με Πακιστανούς και Μπακλαντεσιανούς είναι το καθάρισμα των τζαμιών του αυτοκινήτου σας.
    Αν κάποια στιγμή εργαστήτε κάπου ρωτήστε τους ποιοί δικηγόροι τους "βοηθούν",πόσο και σε ποιούς πληρώνουν κεφαλικό φόρο κάθε μήνα,τι ρόλο παίζει ο Πακιστανός με το μουστάκι σε κάθε ομάδα,ποιοί καθορίζουν ποιός και πού θα εργαστεί? Θα μάθετε και άλλα πράγματα ,πώς έρχοντε,ποιός πληρώνει, πως βγάζουν άδειες παραμονής και όλα αυτά τα ωραία.

    • kat avatar
      kat @ papadopoulos ilias 21/09/2013 17:04:53

      Πες μας.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ papadopoulos ilias 21/09/2013 17:48:09

      Πάντως,αὐτόν μέ τό μουστάκι σέ κάθε ὀμάδα,τόν λένε πάντα Αλί.