#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
06/12/2012 15:55
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο κ. Σκουρλέτης του ΣΥΡΙΖΑ αντιγράφει την Χρυσή Αυγή και ξεχνά την Marfin



«Αυτοί οι άνθρωποι είναι μια δράκα ακροδεξιών με επικεφαλής τον Αντώνη Σαμαρά και είναι επικίνδυνοι για τη δημοκρατία. Επενδύουν στη βία, την πόλωση και δεν ξέρω τι επιζητούν. Όταν κατηγορούνε για κουκουλοφόρους και εμπρηστές της MARFIN ... για την αριστερά από την εποχή του εμφυλίου ... Δεν έχουν ξαναγίνει από το ΄74 και μετά.. Δεν έχουν καμία σχέση με την ταυτότητα της Ν.Δ. μεταπολιτευτικά όταν ιδρύθηκε από τον Κωνσταντίνο Καραμανλή. Πρόκειται για απόψεις ακροδεξιές οι οποίες χαρακτηρίζουν την παρέα του κ. Σαμαρά και τον ίδιον».

«Στην επέτειο μιας τραγικής δολοφονίας ενός νέου ανθρώπου δεν θα είχαν να πούνε τίποτα. Πάνε να εισπράξουν φαρμάκι και μίσος. Τι άλλο διαφορετικό θα έλεγε η Χρυσή Αυγή από αυτούς;»

Ποιος τα λέει όλα αυτά; Μην είναι η Χρυσή Αυγή; Μην είναι κανένας παλαβός ακροαριστερός, αναρχοαυτόνομος, καμιά περίεργη συνιστώσα του ΣΥΡΙΖΑ; Όχι, βέβαια. Πρόκειται για τον εκπρόσωπο του ΣΥΡΙΖΑ, το δεξί χέρι του Αλέξη Τσίπρα τον κ. Σκουρλέτη.

Προφανώς έχει μπερδευτεί ο κ. Σκουρλέτης και αναζητά άλλοθι για τα λάθη του παρελθόντος. Τότε που αγκάλιαζαν του κουκουλοφόρους γιατί ήταν δικά τους παιδιά.

Αλλά μια και ο κ. Σκουρλέτης μιλά επίσημα εκ μέρους του κ. Τσίπρα να τον ρωτήσουμε το εξής: Ο ΣΥΡΙΖΑ που ζήτησε από το λαό να βγει και να τιμήσει την μνήμη του Αλέξη Γρηγορόπουλου (και καλά έκανε εδώ που τα λέμε), μήπως έβγαλε καμιά ανακοίνωση στην επέτειο από το θάνατο των υπαλλήλων της Μαρφίν; Ή μήπως αυτοί δεν ήταν θύματα μιας παράλογης βίας;

Εκτός κι αν υιοθετεί την άποψη ότι ήταν απεργοσπάστες τραπεζικοί υπάλληλοι, επομένως τσιράκια της εξουσίας και του κεφαλαίου που πρέπει να συνθλιβούν.

 

 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/12/2012 16:26:48

    Δηλαδή, δεν τιμήθηκε αρκετά η μνήμη του Γρηγορόπουλου και θα έπρεπε να τιμηθεί με άλλη μία μέρα μπαχαλοαργίας;
    Μπαχαλοαργίες, καταλήψεις, επίσημες αργίες, για μετρείστε τις ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ μέρες λειτουργίας των δημόσιων σχολείων....
    Εννοείται ότι όποιος γονιός μπορεί να τα βγάλει πέρα λίγο καλύτερα θα στείλει το παιδί του σε ένα καλό ιδιωτικό σχολείο....
    Αυτό αποτελεί το μέγιστο "επίτευγμα" της Αριστεράς στην Ελλάδα: Η απαξίωση της δημόσιας εκπαίδευσης.
    Προσπαθώ να βρω ΕΝΑ θετικό επίτευγμα της μεταπολιτευτικής Αριστεράς και δεν τα καταφέρνω. Μπορείτε να με βοηθήσετε παρακαλώ;

    • Γιάννης Καλαματιανός avatar
      Γιάννης Καλαματιανός @ ΒΙΣ 06/12/2012 18:41:57

      Το μόνο "επίτευγμα" είναι ότι με τα αρνητικά της κατορθώματα κατάφερε στο τέλος να αποκαλύψει το πραγματικό της πρόσωπο.
      Αλλά η ζημιά στην ζωή των Ελλήνων έχει γίνει και είναι πολύ βαριά δυστυχώς.
      Το ερώτημα πλέον είναι αν η βλάβη στα ζωτικά όργανα της πατρίδας μας (παιδεία, φρόνημα, πολιτισμός, ήθος) είναι αναστρέψιμη.

  2. romeo avatar
    romeo 06/12/2012 16:38:35

    Η αριστερά του κ. Τσίπρα επενδύει σε θύματα και πάντα ψάχνει τα θύματα, στα οποία θα στηρίξει την παράλογη βία της... Ας μην αναφερθούμε σε ονόματα ανθρώπων που δεν ζουν πλέον, όμως ούτε ο Τσίπρας ούτε ο Σκουρλέτης σκυλεύοντας τη μνήμη του τον τιμούν!

    • romeo avatar
      romeo @ romeo 06/12/2012 16:56:09

      Να τα βλέπουν καλά στη Συγγρού... Τόση ώρα εδώ ο Σκουρλέτης και ουδείς φίλος βουλήθηκε να πει κάτι! Γιατί;

  3. Γιάννος avatar
    Γιάννος 06/12/2012 16:56:42

    Πρέπει να κυβερνήσει και ο ΣΥΡΙΖΑ για να καταλάβει ο βλάκας ο Έλληνας περί τίνος πρόκειται. Ας ψηφίσουμε ΟΛΟΙ ΣΥΡΙΖΑ.

    • Μικρασιάτης avatar
      Μικρασιάτης @ Γιάννος 06/12/2012 18:23:47

      Αυτο το λεει πολυς κοσμος! Και ειναι βεβαιο πως αν συμβει, θα απαξιωθουν απ τη συντριπτικη πλειοψηφια του Ελληνικου Λαου για δεκαετιες. Αλλα το κακο ειναι πως το μικρο διαστημα που θα εχουν την εξουσια , θα κανουν δυσαναλογα μεγαλη ζημια στη Πατριδα μας...

    • dim avatar
      dim @ Γιάννος 07/12/2012 14:57:18

      Ούτε για αστείο... Η καταστροφή της χώρας μας θα είναι τεράστια, άμεση, και μη αναστρέψιμη για δεκαετίες... Πέρα από την οικονομική εξαθλίωση, που τότε το 70% του λαού θα καταλάβουν τι θα πει πραγματική εξαθλίωση, και όχι το 30% που την βιώνει τώρα, θα επέλθουν εθνικές καταστροφές, και φυσικά ο αναπόφευκτος εμφύλιος, με την σύγκρουση των δύο άκρων, του Σύριζα ως κυβέρνηση και της ΧΑ ώς ενισχυμένης αντιπολίτευσης... Ο στρατός ενός εκατομμυρίου εθνομηδενιστών και πακιστανών από τη μια πλευρά, και ο στρατός 500.000 χιλιάδων φασιστών, παρατεταγμένοι σε στρατιωτική φάλαγγα έτοιμοι να αλληλοεξοντωθούν προασπιζόμενοι τα "ανθρώπινα δικαιώματα" οι μέν, είς το όνομα της πατρίδας οι δε...

  4. aggelosview avatar
    aggelosview 06/12/2012 16:58:25

    Ευτυχώς στη Συγγρού ξύπνησαν και είπαν μερικά σωστά πράγματα. Αφήστε το Σκουρλέτη να προσπαθεί να δικαιολογηθεί. Σωστός και ο Μουρούτης χθες με το συριζοσυνδικαλιστή της ΠΟΣΠΕΡΤ. Τους ενοχλεί η κριτική γιατί ήταν στο απυρόβλητο τόσα χρόνια. Μια δράκα γραφικών. Τώρα έγιναν πολλοί. Αξιωματική αντιπολίτευση. Άρα έχει κάθε δικαίωμα η ΝΔ να λέει αυτά που πιστεύει.
    Τέρμα η άμυνα.

    • tasos1 avatar
      tasos1 @ aggelosview 06/12/2012 17:02:19

      Ο Μουρούτης έχει δίκιο... Αλήθεια, στη Συγγρού δεν βλέπουν την πρωινή εκπομπή της ΝΕΤ;

      • Βούρδουλας avatar
        Βούρδουλας @ tasos1 06/12/2012 20:12:06

        Νομίζω κάνουν υπομονή με τους πρωινούς, τελειώνουν οι συμβάσεις τους σε 1-2 μήνες και πάνε στα τσακίδια. Ο αρβανίτης που τον φύγανε με τις κλωτσιές από το μέγκα, γλύφοντας βολεύτηκε στην ερτ και από παλαιοπασόκος έγινε τσύριζα θα πάει στην κουμουνδούρου να γράφει τα δελτια τύπου. Και η κατσίμη που δεν μπορεί να βάλει δύο λέξεις τη μια μετά την άλλη και από το πουθενά, το απόλυτο μηδενικό έγινε κάτι σαν Ιωάννα της Λωραίνης, θα πάει σπίτι της γιατί έχει πολύ σίδερο.

        • Μεγάλες στιγμές avatar
          Μεγάλες στιγμές @ Βούρδουλας 06/12/2012 22:04:15

          Δεν προλαβαίνουν πλέον να ανεβαίνουν στο άρμα του Σύριζα οι δημοσιογράφοι.Σου λέει ας φροντίσω για το αύριο...
          Πριν απο λίγο στο ΣΚΑΙ λέει η κυρία οτι κακώς χρεώνεται στο Συριζα το κάψιμο της Αθήνας και οτι αν κάποιος προκαλεί αυτός είναι η ΝΔ

  5. ΒΙΣ avatar
    ΒΙΣ 06/12/2012 18:58:57

    Τι μαοϊστικό λείψανο αυτός ο Σκουρλέτης. Μιλάμε για φιγούρα cult. Welcome to the real Syriza!

  6. man8os avatar
    man8os 06/12/2012 19:01:13

    Ειναι προφανες οτι επιζητουν την πολωση και την ενταση.
    Ειναι επισης φανερο οτι ελπιζουν σε καινουρια μπαχαλα.

    Εμεις παντως ειμαστε περηφανοι για τον Αρχηγο μας.
    Και εσυ Σκουρλετη αντε και...

  7. Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
    Θόδωρος XVII-VI-MMXII 06/12/2012 19:36:16

    Αφού ρε σύντροφε Σκουρλέτη, αφήνετε όλους τους σαλεμένους, πρεζόνια και χούλιγκαν να μπαίνουν στις πορείες σας! Τώρα ζητάς και τα ρέστα?

    Τον αβδυρά, αμοιρά πως σκατ... τον λέγανε, που φώναζε για τσεκούρια και μαχαίρια, τον ξεχάσατε? Δικός σας δεν είναι?

    Και το άλλο το μαλακισ...νο (ο Γρηγορόπουλος) χαβαλέδιαζε με τους φίλους του με τους αστυνομικούς, κι ο άλλος ο μουρλός έβγαλε το όπλο του και το καθάρισε! Τι δουλεια είχε να μπλέκεται με την αστυνομία?
    Αντί να πάει να του αστράψει δυο χαστούκια να ηρεμήσει, έβγαλε το όπλο ο ανισόρροπος!...

    Και εσείς το μωρό το κάνατε ήρωα, λες και πολεμούσε τους κατακτητές της Πατρίδας ή ανδραγάθησε ή ξέρω γω τι...
    Αλλά κάτι πρέπει να βρίσκετε πάντα, σημείο αναφοράς, για να γίνει η επανάσταση σας και τα κολοκύθια σας!
    Πέστε στους ΔΥ που σας ακολουθούν ότι δεν θα ξαναπροσλάβετε κανέναν τους -αν τολμάτε και έχετε τα.. προσόντα- να δούμε πόσοι θα σας μείνουν!

    Άντε ρε, κομπλεξικοί, δεν φτάνει που χάσατε τζάμπα τη ζωή σας για έναν χαμένο σκοπό, θέλετε να καταστρέψετε και τους νέους, να τους κάνετε σα τα μούτρα σας!

    Και εσείς -όταν ενεργείτε έτσι- γίνεστε φασίστες σαν αυτούς που καταγγέλετε!

    Ίδιος είναι ο φασισμός δεξιός κι αριστερός!

    Στον αγύριστο!

    • Agriemenos avatar
      Agriemenos @ Θόδωρος XVII-VI-MMXII 07/12/2012 02:54:24

      Εγώ ξέρω κι ένα, Μορίδη να δείς τον λέγανε... Ξορίδη μήπως, Λορίδη όλο ξεχνάω. Α, θυμήθηκα! Βορίδη! Κι αυτός, λένε οι κακές γλώσσες, κράταγε ένα τσεκούρι... Άντε καλέ, πως μας πέρασε από το μυαλό πως υπάρχουν ακροδεξιοί στη ΝΔ?

    • ΠΑΡΝΩΝΑΣ avatar
      ΠΑΡΝΩΝΑΣ @ Θόδωρος XVII-VI-MMXII 07/12/2012 14:34:42

      BRAVO Θόδωρε XV-VI-MMXII.

      Τα είπες όλα.

  8. ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
    ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ 06/12/2012 21:12:51

    Α ΡΕ ΣΚΟΥΡΛΕΤΗ....... ΕΚΟΦ ΠΟΥ ΣΟΥ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ........ΚΑΙ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΙΣ "ΡΟΖΕΣ" ΣΟΥ....!!!!

  9. Κώστας ΜΠ avatar
    Κώστας ΜΠ 06/12/2012 21:35:06

    9 Δεκεμβρίου 2008.
    Αλέκα Παπαρήγα: " Να σταματήσει ο ΣΥΡΙΖΑ να χαϊδεύει τα αυτιά των κουκουλοφόρων"

    Τον συριζαυγιτισμό τον πονάει η θεωρία των "άκρων" , ακριβώς γιατί είναι αληθινή.

  10. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 06/12/2012 22:11:54

    Δυσανάλογα μεγάλη.

  11. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 06/12/2012 22:52:39

    Που τη θυμήθηκες την ΕΚΟΦ. Αυτή ήταν προχουντική οργάνωση, κάτι σαν τα σημερινά Χροισά Αγβά

    • ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ avatar
      ΜΙΧΑΗΛ Ο ΗΛΙΟΥΠΟΛΙΤΗΣ @ Ανώνυμος 07/12/2012 08:49:59

      ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΕΣ......ΗΤΑΝ ΦΟΙΤΗΤΙΚΗ ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΑΙΔΙΩΝ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΒΛΕΠΑΝΕ ΤΥΠΑΚΙΑ ΤΥΠΟΥ ΣΥΡΙΖΑ ΠΟΥ ΣΗΚΩΝΑΝΕ ΣΗΜΑΙΕΣ ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ Ή ΛΕΓΑΝΕ ΑΗΔΙΕΣ ΤΥΠΟΥ ΣΚΟΥΡΛΕΤΗ...ΤΟΥΣ ΑΡΧΙΖΑΝΕ ΣΤΙΣ ΜΑΠΕΣ.....!!!
      ΣΚΕΨΟΥ ΝΑ ΥΠΗΡΧΕ ΤΩΡΑ Η ΕΚΟΦ.....ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΟΤΙ ΚΑΝΟΥΝΕ ΣΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ ΟΙ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΜΕΙΟΨΗΦΙΕΣ (ΚΑΤΑΡΓΗΣΗ ΕΚΛΟΓΩΝ ΠΡΥΤΑΝΕΩΝ,ΧΤΥΣΙΜΟ ΚΑΘΗΓΗΤΩΝ..Κ.Α.)? ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ!!! ΘΑ ΤΡΩΓΑΝΕ ΤΗΝ ΦΑΠΑ ΤΟΥ ΑΙΩΝΑ....

  12. Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
    Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 06/12/2012 23:16:09

    Πολύ σκληρό αγόρι αυτός ο Σκουρλέτης...

    • blue nile avatar
      blue nile @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 07/12/2012 02:15:55

      ...έχει και θεληματικό πηγούνι...αλλά λίγο ζοχαδιασμένο τον εβλέπω...α ρε Τατσόπουλε που έχεις φέρει σε προβληματισμό όλους όσους μένουν στο λεκανοπέδιο...γιατί πλέον όλοι αναρωτιούνται σε ποιο μισό ανήκει η συμβία τους...

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ blue nile 07/12/2012 10:34:40

        Ή ο σύζυγος τους... Διότι ο καλός "προοδευτικός" μύλος, όλα τα αλέθει. Μην είσαι οπισθο - δρομικός, γαλάζιε ποταμέ μου.

  13. Βούρδουλας avatar
    Βούρδουλας 06/12/2012 23:42:05

    Ποια κυρία ήταν ; Η κ. Ακριβοπούλου ; η κ. Μάνδρου ;

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ Βούρδουλας 06/12/2012 23:55:53

      Η πρώτη.

    • Γραικός avatar
      Γραικός @ Βούρδουλας 07/12/2012 09:21:46

      Η χειρότερη από όλες είναι η Ελένη Καλογεροπούλου. Κοντεύω να πάθω εγκεφαλικό όποτε την ακούω.

      Φυσικά δεν είναι τυχαίο ότι είναι γνωστή πρώην Πασόκα!!!

  14. BLACK QUEEN IN STORM avatar
    BLACK QUEEN IN STORM 07/12/2012 07:53:08

    Ότι και να λέτε, ο κόσμος πια πεινάει, ξυπνάει και σε προσκλήσεις μίσους αντιστέκεται και δεν ...τσιμπάει. Χρεοκόπησαν πια τα σκουριασμένα όπλα του.....δικομματισμού. Καιρός να συντριβούν διά παντός κι όσοι με ύπουλα μέσα, επιχειρούν να διχάσουν. Όποιος επιθυμεί οπαδικές αντιπαραθέσεις, έξαλλους χουλιγκάνους και ύβρεις που εκτοξεύονται εκατέρωθεν, ας πάει την Κυριακή στα γήπεδα να εκτονωθεί.
    Αυτά που ξέρανε, (ευτυχώς), Τ Ε Λ Ο Σ !

    • trifon avatar
      trifon @ BLACK QUEEN IN STORM 09/12/2012 18:32:09

      ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ, ΣΩΣΤΗ Η ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗ ΣΟΥ .,

  15. Θόδωρος XVII-VI-MMXII avatar
    Θόδωρος XVII-VI-MMXII 07/12/2012 08:19:29

    Για την ουσία των πραγμάτων, τίποτε! Είμαστε εμείς.. Αλλά είστε κι εσείς!...

    Ε, τότε τι το διαφορετικό προσφέρετε εσείς να σας ψηφίσουμε?
    Καθήστε στα αυγά σας να γκρινιάζετε, αυτό που ξέρετε να κάνετε καλύτερα.
    Για παραπάνω δεν είστε!

  16. Κώστας avatar
    Κώστας 07/12/2012 11:11:21

    Χαχαχα πάλι μπαν γαμημένε λογοκριτή μου;

  17. Fani avatar
    Fani 07/12/2012 11:27:54

    Eγω λεω οτι ο ΣΥΡΙΖΑ αμεσως τσιμπησε ενα τυχαιο δραματικο γεγονος και το εκανε σημαια και καθιερωσε και ημερα μνημης και θα μεινει και σε μερικα χρονια κανεις δεν θα θυμαται πως εγιναν τα πραγματα αλλα η Αθηνα θα καιγεται και ο αριστεροκοσμος θα νομιζει οτι εγινε καποιο ηρωικο γεγονος.
    Η απο δω μερια μια ζωη επικοινωνιακα πασχει....

  18. popaia avatar
    popaia 07/12/2012 21:23:48

    Θέλω να θυμίσω στους Σκουρλέτηδες και στις Ακριβοπούλου και σε όλους τους νεοταξίτες (γιατί περί αυτού πρόκειται) ότι εκτός από τη Μαρφίν υπάρχουν άπειρες μικρές ή παρ' ολίγον Μαρφίν όπως π.χ. η καταδρομική επίθεση στη λαϊκή της Καλλιδρομίου (10-5-011) με τρεις καμμένους, ένας στην εντατική, που φυσικά το θέμα θάφτηκε. Για να μπορούν ξετσίπωτα όλοι αυτοί να μιλάνε για βία, προκλήσεις, ακροδεξιούς, χρυσή αυγή.
    Για τον απλό κόσμο και ιδίως του κέντρου που υφίσταται τρομαχτική αγριότητα από αυτά τα καθήκια, χρυσή αυγή είναι τα αναρχοφασισταριά και οι υπερασπιστές τους. Κανείς άλλος. Αυτοί είναι σήμερα οι τραμπούκοι, οι παλιοί εκοφίτες, οι παρακρατικοί, οι φονιάδες.
    Α, και παρεμπιπτόντως να θυμίσω και το άλλο που επίσης θάφτηκε, δύο του
    "αντιεξουσιαστικού χώρου" έχουν συλληφθεί για τη δολοφονία 5 (πέντε) ανθρώπων στην αγ. Νάπα πέρυσι το καλοκαίρι, 23-6-012, κατόπιν εκτέλεσης μαφιόζικου συμβολαίου!!!!! Ημέρα μνήμης θα οργανώσουν γι αυτούς οι Σκουρλέτηδες και λοιπός συρφετός;
    Δεν δικαιούνται δια να ομιλούν. Το θράσος το αντλούν μόνο και μόνο επειδή τα ΜΜΕ θάβουν τα κατορθώματα των προστατευομένων τους (που όλως τυχαίως είναι και προστατευόμενοι του Σόρος), κι επειδή οι δράστες των δολοφονικών επιθέσεων ( Μαρφίν, Καλλιδρομίου) δεν συλλαμβάνονται, ο νοών νοείτω γιατί.
    Εκ του ασφαλούς δηλαδή μιλάνε οι αριστεροφασίστες. Νομίζοντας πως ο κόσμος δεν ξέρει. Ή νομίζοντας πως κόσμος είναι μόνο οι πρώην πασοκτζήδες
    και νυν ψηφοφόροι τους.
    Πόσα χρόνια επί τέλους, πόσα, θα με καίνε και θα μου ζητάνε και τα ρέστα; Κάποια κίνηση αίτησης πολιτικού ασύλου σε άλλη χώρα δεν μπορεί να δημιουργηθεί; Κάθε τρις και μία νύχτα των κρυστάλλων και παριστάνουν και τους αντιναζί, έλεος! Δεν αντέχουμε άλλοι τα....οδοφράγματα οι κάτοικοι του κέντρου. Ξεφτυλίστηκε πια κάθε ιστορική στιγμή της ανθρωπότητας με όλα τα σεσημασμένα κατακάθια που παριστάνουν τους ηρωϊκούς αγωνιστές.

    • trifon avatar
      trifon @ popaia 09/12/2012 18:30:53

      ΜΕΓΑΛΕ , ΑΣΕ ΤΑ ( οι δράστες των δολοφονικών επιθέσεων ( Μαρφίν, Καλλιδρομίου) δεν συλλαμβάνονται, ο νοών νοείτω . ) ΕΑΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟ ΛΕΣ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ( ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ) ΕΑΝ ΜΙΛΑΣ ΧΩΡΙΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ , ΕΙΣΑΙ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΚΑΤΗΓΟΡΕΙΣ !!!

  19. popaia avatar
    popaia 09/12/2012 22:48:42

    Το βασικότερο στοιχείο είναι ότι οι φονιάδες ανήκουν στον λεγόμενο αντιεξουσιαστικό χώρο κι αυτό το γνωρίζει το πανελλήνιο. Στην Καλλιδρομίου
    μάλιστα τους είδαμε, στη Μαρφίν όπως και σε άλλες περιπτώσεις τους είδαμε να παρεμποδίζουν να πλησιάσει η πυροσβεστική.
    Τα υπόλοιπα δεν είναι δική μου δουλειά και δεν έχω καμιά υποχρέωση να ψάχνω στοιχεία. Υποχρέωσή μου είναι να μη χάφτω φόλες περί δήθεν αγωνιστών που όμως είναι τραμπούκοι και καθ' έξιν δολοφόνοι.
    Τώρα αν εσύ νομίζεις πως όποιος διαπιστώνει τα πανθομολογούμενα, ότι δηλ. οι τραμπούκοι αυτοί προστατεύονται, είναι ένας απ' αυτούς, τί να σου πω. Λίγο
    μπάζει το σκεπτικό.

    • trifon avatar
      trifon @ popaia 10/12/2012 00:11:09

      ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΕΣΑΙ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ, ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΚΑΜΙΑ ΥΠΟΧΡΕΩΣΗ ΝΑ ΨΑΞΕΙΣ ΓΙΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ??? ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ?? ΑΦΟΥ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΤΟΥΣ ΕΙΔΕΣ !!ΚΑΙ ΑΝΗΚΟΥΝ ΣΕ ΠΟΛΙΤΙΚΟ ΧΩΡΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΦΩΤΟΓΡΑΦΕΙΣΕΣ !!! ΔΗΛΑΔΗ ΤΙ ΠΑΡΙΣΤΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΓΡΑΦΙΚΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΟΠΟΥ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΡΩΤΟΥΝ ,ΑΠΑΝΤΑ ΟΤΙ
      "ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΩ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟ ΕΓΚΛΗΜΑ" ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΥ ΧΩΡΙΟΥ ΟΤΙ ΕΥΤΗΧΩΣ ΠΟΥ "ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΤΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ " !!! ΠΟΙΟΣ ΑΝΕΦΕΡΕ ΟΤΙ ΟΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΩΝΙΣΤΕΣ ?? ΣΟΒΑΡΕΨΟΥ