"Η Κυβέρνηση δεν άγεται από κανέναν»
11/09/2014 16:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Η Κυβέρνηση δεν άγεται από κανέναν»

Από το Γραφείο Τύπου του Πρωθυπουργού εκδόθηκε σκληρή ανακοίνωση για σημερινό δημοσιεύμα της εφημερίδας "Ποντίκι":

«Το άθλιο πρωτοσέλιδο στην εφημερίδα “Το Ποντίκι”, οι εμπνευστές του και όσοι κρύβονται πίσω από τους εμπνευστές του, να γνωρίζουν ότι αυτή η Κυβέρνηση δεν άγεται, ούτε φέρεται, ούτε κάμπτεται από κανέναν».

ΥΓ. Όσο για το υπονοούμενο του σκίτσου με τον Σαμαρά πληροφορούμε τους άσχετους ανά την επικράτεια ότι η σχετική ... μάνικα και δόντι έχει και δαγκώνει. Άλλωστε υπάρχουν ελληνικά και παγκόσμια ... αποδεικτικά στοιχεία

ΣΧΟΛΙΑ

  1. GJ avatar
    GJ 11/09/2014 18:33:43

    Η συγκεκριμένη εφημερίδα είναι πολύ καλή για τον καθαρισμό των παραθύρων αποδεδειγμένα. Για χρήση στην τουαλέτα, δεν ενδείκνυειται γιατί αφήνει μαυρίλα....

  2. Wolf avatar
    Wolf 11/09/2014 19:55:13

    Η αθλιότητα σε όλο της το μεγαλείο. Ας πει κάποιος στα σπίρτα του Ποντικιού, οτι και η σάτιρα εχει τα όρια της. Και αν επιμένουν σ αυτο ποια ειναι διάφορα τους με κάποια γερμανικά περιοδικά που έδειχναν στα πρωτοσέλιδα τους το δάχτυλο στην χώρα μας; Οι τύποι προφανώς έχουν χάσει το μετρό.

  3. Ρεαλιστης avatar
    Ρεαλιστης 11/09/2014 22:24:45

    Δελα(φατα)ολας !!! Ο προστατευομενος του μεγαλου ξερολα Χ΄νικολαου

  4. Tassos avatar
    Tassos 12/09/2014 09:11:16

    Κα Δελατόλα, την τρόμπα μου την έχω μεγαλύτερη από του άντρα σου. Δεν φαντάζομαι να ενοχληθεί ο άντρας σου μετά την σημερινή γελοιογραφία, έτσι δεν είναι?

    • Darki avatar
      Darki @ Tassos 12/09/2014 09:21:15

      Γεια σου ρε Τασσο προστυχε,καβλιαρη αντρα.

      • Tassos avatar
        Tassos @ Darki 12/09/2014 09:38:10

        Ετσι, εκεί τους έχω τους Δελατόλες

  5. Darki avatar
    Darki 12/09/2014 10:12:04

    Ρε παιδια το πηρε τοις μετρητοις!!!!!

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Darki 12/09/2014 11:48:57

      Χα χα χα!!

    • εναςάσχετος avatar
      εναςάσχετος @ Darki 12/09/2014 12:42:19

      Όχι, αλλά σίγουρα παίρνει μετρήσεις!

    • Αντιγόνη avatar
      Αντιγόνη @ Darki 12/09/2014 19:30:11

      Είναι σαφές. Από τρόμπες, ξέρει καλά o άνθρωπος και το φωνάζει.

  6. Βασιλική Κ. Σ. avatar
    Βασιλική Κ. Σ. 12/09/2014 15:59:13

    Όταν μπαίνουν μπρος οι τοιούτες χυδαίες επιθέσεις σημαίνει πως το σύστημα έχει πάθει απόλυτη ήττα... Υπόκλιση στον Σαμαρά. Το γνωστό τοις πάσι για τον ρόλο του ποντίκι ομολογεί απεγνωσμένο την κατά κράτος πανωλεθρία όλων των ροκανιστών της πολιτικής μας αξιοπρέπειας εδώ και σαράντα χρόνια. Τελείωσαν. Το ξέραν άλλωστε από το 90 πώς είναι ικανός να τους τελειώσει....

  7. Tassos avatar
    Tassos 13/09/2014 06:00:44

    Αυτά παθαίνει ο Σαμαράς που δεν τον έκλεισε φυλακή για τα 500 χιλιάρικα που πήρε μαύρα στην Κύπρο από τον Λαυρεντιάδη. Εκεί θα ένιωθε στο ...πετσί του τις τρόμπες των άλλων φυλακισμένων.

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 13/09/2014 08:50:21

    “Staying Up, Up, Up, in a down, down, down world!” ~Zig Ziglar

  9. ????f??a?a? avatar
    ????f??a?a? 14/09/2014 04:44:13

    Σε αυτο το καθηκι δεν εστελνε η 17Ν τις προκυρηξεις της? και αυτος τις δημοσιευε?