18/09/2009 16:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Διαψεύδονται οι πληροφορίες οτι η Ντόρα προσεβλήθη από «οξεία Βγενοπουλίτιδα»



Από ένα είδος πνευμονίας απλής μορφής πάσχει τελικά η Ντόρα που μπήκε το πρωί στο Ερρίκος Ντυνάν.

Στην αρχή κυκλοφόρησαν φήμες οτι προσεβλήθη απο μια καινούργια  ασθένεια που ονομάζεται «Οξεία Βγενοπουλίτιδα…».

Διαψεύσθηκαν όμως κατηγορηματικά απο τους θεράποντες ιατρούς.  Τώρα ψάχνουν μήπως η αρώστεια απο την οποία πάσχει λέγεται " καταργήθηκε η αντιπυραυλική άμυνα και δεν μπορώ να πάω στην Αμερική γιατί θα γίνω ρεζίλι"

Με συγχωρείτε, αλλά δυο μέρες θα πηγαινοέρχεται ο Γιώργος στα κανάλια; Θα «κάψει φλάντζες» και θα τρέχετε σύντροφοι.

Τουλάχιστον να τον πάτε με αυτοκίνητο. Μην πάρει κανένα ποδήλατο και ψηφίσει με τηλεδιάσκεψη απ’ το ΚΑΤ.

Και τον Καραμανλή όμως τον είδα στη συνέντευξη του ΑΝΤ1 να πάει τα χέρια ανεμιστήρες απ’ το άγχος.

Εκτός και αν είχε αφήσει επίτηδες ο Τσιτουρίδης κουνούπια στο χώρο και προσπαθούσε να τα διώξει.

Η δε Αλέκα ζητάει να χτυπήσουμε τον δικομματισμό. Σαν χταπόδι ή κανα δυο χαστουκάκια έτσι για προειδοποίηση;

 

Ο Καρατζαφέρης πάλι αδυνατώ να καταλάβω γιατί νιώθει δικαιωμένος. Εκτός και αν είχε προειδοποιήσει τον Κόκκαλη να μην πάρει τον Κετσπάγια.

Κατά τα άλλα όχι κερί, λαμπάδα πρέπει να ανάβει στην Αγία Οικογένεια και την Μαριέττα

Τον Τσίπρα δεν τον σχολιάζω. Πρώτον τον συμπαθώ γιατί έχει επίθετο που θυμίζει ουζερί και μεζέδες.

Και δεύτερον γιατί τον βρήκαν μικρό και τον φόρτωσαν και τις επισκέψεις που έκανε ο Αλαβάνος.

ΣΥΡΙΖΑ ψηφίζουμε τελικά ή Λαμπράκη; Έτσι για να ξέρω σύντροφοι

«Γάτα» ο Κοντός. Το περασμένο καλοκαίρι έκανε τα μπάνια του με τον Κ. Μητσοτάκη, στην Κρήτη, αλλά τα μήντια τον χρεώνουν κι αυτόν στον Κωστάκη.

Ο κ ΜΙΓΚ απέδειξε τελικά ότι το διαφημιστικό σποτ της Aegean «Πετάει ο γάιδαρος» είναι πέρα για πέρα αληθινό.

Ποια είναι τα γαϊδούρια βρείτε το μόνοι σας

Φαντάζομαι όμως τόσα χρόνια πόσες πτήσεις έχουν κάνει τα μνημόνια... από ΟΑ μέχρι ΟΤΕ.

Οι Μίζες της ΜΗΖΕΝΣ επίσης πέταγαν εδώ κι εκεί ...

Εγώ, πάντως, το βράδυ θα πετάξω την τηλεόραση !!... Δεν θα το παλέψω με τίποτα να δω πάλι ειδήσεις.

Πολλά τα πτηνά πολλλλλαααααααααααααααα

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κασσάνδρα avatar
    Κασσάνδρα 18/09/2009 16:24:13

    Αλάνια αν μεταλλαχθεί ο ιός από την Μητσοτάκενα την κάτσαμε την βάρκα, μόνο οι ψηφοφόροι της δεν θα προσβληθούν μιας έχουν αντισώματα μιας συναναστρέφονται μαζί της!!!

    Και αυτός ο ιός δεν θα είναι σαν τον H1N1 σε αφήνει ξερό με την μία!!!

  2. theo1611 avatar
    theo1611 18/09/2009 17:31:08

    Θα πάει στην Ουάσιγκτον?

    Ντόρα, περαστικά

    • Κασσάνδρα avatar
      Κασσάνδρα @ theo1611 18/09/2009 19:17:28

      ναι μόνο εκεί υπάρχει το φάρμακο!

  3. Μάρκος avatar
    Μάρκος 18/09/2009 18:00:03

    http://www.youtube.com/watch?v=I84WeACTydk

    • Κασσάνδρα avatar
      Κασσάνδρα @ Μάρκος 18/09/2009 19:25:50

      χαχα την έπιασε η ευαισθησία αχ μολέ το πουλάκι μου!


      Τι να πεις καλά μας κάνουν αφού πάνε και την ψηφίζουν οι αμνοί.

      Και το παρακάτω άσμα αφιερωμένο για τις ντορίτας!
      http://www.youtube.com/watch?v=ybmS2-D02vo

      • Κασσάνδρα avatar
        Κασσάνδρα @ Κασσάνδρα 18/09/2009 19:34:16

        Και το παρακάτω άσμα αφιερωμένο για τις ευαισθησίες της ντορίτας!
        http://www.youtube.com/watch?v=ybmS2-D02vo

  4. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 18/09/2009 18:44:32

    Η ΒρενοΠΟΥΛΙτηδα ειναι βαρια ασθενεια για καθε κρατικο πολυχρωμο και πλουμιστο λαμογιο. Οχι οτι τον παω τον τυπο ( ειναι και βαζελος ) αλλα για πρωτη φορα βγαινει καποιος απεναντι στο κρατος και το βγαζει στο κλαρι αδιαφοροντας για τα μιντια και τις οποιες συνεπειες και τα κομματα.

    Στο ΓΑΠΠ να δειτε ασκηση θαρρους που θα κανει ετσι και βγει ο Γιωργαρος(πλεον) και αρχισει τις π_π_ριες για να παρει την ΟΑ πισω !! οχι απο ποδηλατο, αλλα απο τα 40.000 ποδια θα πεσει χωρις αλεξιπτωτο.

    τωρα θα μου πειτε και η ΚΟΤΑ πτηνο ειναι. εε απο κοτες εχουνε χορτασει. απο το στρατο (πουστη τρωμε). μμμ κοτα=πουστης..??!!! επικινδυνος συνειρμος. ειδατε πως τα φερνει η κουβεντα?

    ΠΠ

  5. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 18/09/2009 19:43:05

    Η ΥΠΑ ανηκει υπηρεσιακα στο Υπουργειο Μεταφορων.Δε βλεπω καμμια κριτικη στον αρμοδιο υπουργο .Η δικαιολογια οτι δεν ηξερε ειναι χειροτερη απο το να ηξερε και να συμφωνησε σε κατι παρατυπο.Τα δρομολογια των αεροπορικων εταιριων ειναι δικη του αρμοδιοτητα και οχι του ΥΠΕΞ.
    Η ανακοινωση του ΥΠΕΞ οτι οι δικοι του υπαλληλοι παρισταντο εκει ωστε να φροντισουν να μην υπαρχει στη διατυπωση της συμφωνιας με την Τουρκια κατι παρατυπο ειναι πολυ λογικη οταν εχουμε τοσες διαφορες για τον εναεριο χωρο και το FIR Αθηνων.
    Περαν αυτου ποια ειναι η ουσια της διαμαρτυριας Βγενοπουλου;Οτι δεν παρεμεινε το μονοπωλιο της γραμμης Αθηνα - Κωνσταντινουπολη στην Ολυμπιακη.Και γιατι πρεπει να εχει το μονοπωλιο και να μη πεταει και η Aegean;

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ψυχραιμια 18/09/2009 20:06:46

      Προφανώς ο Βγενόπουλος ήθελε ιδιωτική δική του εταιρία αλλά με όλα τα προνόμια του κρατικού προστατευτισμού. Καλά πείτε του...

      • Χι avatar
        Χι @ Strange Attractor 18/09/2009 21:14:37

        Δεν είναι έτσι. Θα ακούσεις κι άλλα για την Aegean στο προσεχές μέλλον, όταν θα ανοίξουν στόματα.

    • Nazgul avatar
      Nazgul @ ψυχραιμια 19/09/2009 06:06:51

      Προσωπικά δε μου καίγεται καρφάκι εάν ο Βασιλάκης είναι φίλος του Μητσοτάκη, του Παπανδρέου, της Παπαρήγα ή οποιουδήποτε άλλου. Αυτό που με ενδιαφέρει είναι πως στα μαύρα χρόνια που το νεοελληνικό πολιτικό σύστημα κρατούσε τεχνητά στη ζωή το ζόμπι της Ολυμπιακής, εγώ χάρις στην Aegean είχα μια εταιρία της προκοπής να πετάω. Μια εταιρία μάλιστα που δεν αρκέστηκε στο να είναι καλύτερη της Ολυμπιακής (αυτό άλλωστε ήταν εύκολο), αλλά έκτισε ένα πολύ καλό internet service, έκανε τη ζωή μας ευκολότερη με το e-ticket και το e-checkin, φρόντισε να έχει καινούρια αεροπλάνα και χαμογελαστούς υπαλλήλους και όλα αυτά ΠΛΗΡΩΝΟΝΤΑΣ φόρους στο ελληνικό κράτος κι όχι πίνοντας το αίμα των φορολογουμένων...
      Ενδιαφέρουσα λοιπόν η επικοινωνιακή επίθεση που οργανώνει ο Βγενόπουλος εν όψει του ξεκινήματος της νέας Ολυμπιακής (η οποία ελπίζω να πετύχει για το καλό όλων μας). Αλλά θα πρότεινα να μετριάσει λίγο τις Μακιαβελικές μεθόδους σπίλωσης των αντιπάλων του, ιδίως όταν η ίδια η πραγματικότητα τον εκθέτει ανεπανόρθωτα

      PANOULIS

  6. Hot Bird avatar
    Hot Bird 18/09/2009 19:52:51

    Καλο το σχολιο.

  7. Lavazza avatar
    Lavazza 19/09/2009 06:45:22

    Ο ΓΑΠ για να βγάλει δύο τηλεμαχίες θέλει αρχικά φροντιστήριο εκμάθησης της ελληνικής γλώσσας.

    Μην ακούμε πάλι για "ηλεκτρικά ρεύματα" και τα συναφή...

    Παραπάνω διάβασα για την Ντόρα οτι δεν μπορεί να πάει στην Αμερική γιατί θα γίνει ρεζίλι που υποστήριξε την αντιπυραυλική ασπίδα.

    Δεν πειράζει που δεν μπορεί η Ελλάδα (δια της Ντόρας) να πάει στην Αμερική.

    Ήρθε η Αμερική (δια του George Papandreou) στην Ελλάδα...

  8. mesaios daktylos avatar
    mesaios daktylos 19/09/2009 23:36:36

    ΤΟ ΒΛΕΜΜΑ ΤΟΥ ΣΠΑΝΟΥΛΗ says:
    ''Μάλλον πρέπει να είσαι του ΔΟΓΜΑΤΟΣ:”Στρατηγέ μου, ΙΔΟΥ Ο ΣΤΡΑΤΟΣ ΣΑΣ”''

    ΝΑΙ. Και, αν δεν λανθάνω, το είπε ο παππούς του ΓΑΠ. Τελικά όλα γίνονται εκτός από τα γένια του .....σπανούλη.