Τους πήρε και τα σκαλπ ο Άδωνις (video)
18/11/2015 16:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τους πήρε και τα σκαλπ ο Άδωνις (video)

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Νίκος avatar
    Νίκος 18/11/2015 14:56:25

    Ο μόνος που πραγματικά αξίζει...Ισως και ο Κυριάκος αλλά μεγάλο ερωτηματικο η εξαρτησηςτου από την οικογένεια.. ..Αδωνις δαγκωτο την Κυριακή

  2. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 18/11/2015 15:19:42

    Οσο πιο πολυ τους αποκρουει σε οτιδηποτε του λενε τοσο πιο πολυ τους εξοργιζει.

    Οποτε ορθως ο αδωνις εχει δωσει σαν βασικο τονο της εκστρατειας του την βαση την αιτια την ριζα του προβληματος:
    ιδεολογικη ηγεμονια της αριστεραντζας.

    Πιστευω οτι τις επομενες 4 μερες πρεπει να τονιζει απο την μια αυτη την ηγεμονια συνεχως (σαν στοχο του) και απο την αλλη να τα συνδεει με τα οσα συμβαινουν. Τα αλλα ολα εχουν λεχθει. Αυτο ειναι που θα του φερει την νικη και θα φερει ξανα την βαση στην εξουσια της ΝΔ.

  3. ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ avatar
    ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ 18/11/2015 15:39:06

    Σιγά τα μεγάλα δημοσιογραφικά σκαλπ..... Αυτός θέλει 3 Μπογιόπουλους στην καθισιά του

  4. mixalis avatar
    mixalis 18/11/2015 16:11:25

    Άδωνη Γερά ,είμαστε μαζί σου ! Παιδιά μα είσαστε σίγουροι πως αν δεν βγεί ο Γεωργιάδης νέος Πρόεδρος, ο Μιχαλολιάκος θα χτυπήσει στα ίσια την πρώτη θέση στις επόμενες εκλογές

    Φιλικά από την Ακριτική Κάλυμνο !

  5. John222 avatar
    John222 18/11/2015 16:24:09

    Τους ΞΕΦΤΊΛΙΣΕ !!! Μόνο ΑΔΩΝΙΣ την Κυριακή να ξεμπερδεύουμε!!

  6. AkrivodikaiosDexios avatar
    AkrivodikaiosDexios 18/11/2015 16:44:44

    Εάν στην Ελλάδα επικρατούσε η λογική και η παραδοχή της αλήθειας, ο Άδωνις Γεωργιάδης θα έπρεπε να εκλεχθεί από την 1η Κυριακή.

    Επειδή όμως στην Ελλάδα είμαστε γνωστοί κομπλεξικοί, προφανώς θα κάνουμε δύσκολή την εκλογή του.

    Όπως οι περισσότεροι παραδέχονται, στην Ελλάδα είναι πολύ δύσκολο να αναγνωρίσουμε σε κάποιον ότι έχει κοινοβουλευτικό λόγο, πολιτικά αντανακλαστικά, ανθρώπινο ένστικτο επιβίωσης, αντιληπτική και μεταδοτική ικανότητα, επιχειρηματολογία η οποία εκπορεύεται από τον ιστορικό ρεαλισμό της πατρίδας μας και άλλα πολλά.....

    Ας ελπίσουμε αυτή την φορά να μην καταστραφούμε πάλι από το κόμπλεξ μας και να καταλήξουμε έστω και την 2η Κυριακή με Άδωνι Πρόεδρο.

    Όχι τίποτα άλλο, αλλά σε λίγο θα πρέπει η Ν.Δ. να ξανασυμμετέχει με τον ένα ή άλλο τρόπο στην διακυβέρνηση της καταρρέουσας σε όλα τα επίπεδα χώρας μας...

  7. Διογένης avatar
    Διογένης 18/11/2015 16:52:03

    Απίστευτος Άδωνις. Κάθε φορά και καλύτερος. Ο αλαζόνας Κωστόπουλος πέταξε πετσέτα στο τέλος όταν αναγκαζόταν πια να απαντάει άλλα αντ' άλλων για μην μπει στη διαδικασία του επιχειρήματος: "Δεν το ξέρετε ότι ο κύριος Μεϊμαράκης ζητούσε προεκλογικά να συνεργαστεί με τον ΣΥΡΙΖΑ;" -"Όχι". -"Δεν το ξέρατε;" -"Όχι". -"Καλά δεν το ξέρατε ότι αυτό έλεγε παντού και συνεχώς ότι μετεκλογικά θα συνεργαζόταν με τον ΣΥΡΙΖΑ;" -"Όχι" και γέλιο ειρωνικό Κωστοπουλου στο στυλ, ε, τώρα τι να σου πω, αφού το ξέρω ότι το έλεγε και άρα πρέπει να βγάλω τα ίδια συμπεράσματα που βγάζεις κι εσύ.

    Ταπεινωμένος πραγματικά. Άλλ τρομερό σημείο είναι που τον κατηγορούσε για δήθεν ακροδεξιό με τον Πλεύρη κλπ., οι γνωστές συκοφαντίες, και του βγαίνει ο Άδωνις με μια τρομερή τρίπλα από τα δεξιά "εσύ τι έχεις να πεις που το 1981 ήσουν με το ΠΑΣΟΚ;" "Το 1981 ήμουν με το ΠΑΣΟΚ;" -"Ναι, το 1981 ήσουν με το ΠΑΣΟΚ" -"Ναι, ήμουν" -"Ήσουν ΠΑΣΟΚ, πώς νιώθεις που υποστήριζες τότε το κόμμα που μετά κατέστρεψε τη χώρα;" -"Ναι, όντως, κατέστρεψε τη χώρα".

    Σου λέει άσε ρε φίλε τον Πλεύρη και το βιβλίο του, μας τα έχετε πρήξει τα συκώτια, το ΠΑΣΟΚ είναι αυτό που κατέστρεψε τη χώρα και εσείς είστε οι άνθρωποί του, τι μιλάτε τώρα;

    Μόκο ο Πετράκης.

    Θα αξίζεις την κάθε ψήφο που θα πάρεις Άδωνι, την έχεις ιδρώσει την κάθε ψήφο που θα πάρεις. Μακάρι και να εκλεγείς κιόλας, αγαπητέ. Μακάρι.

  8. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 18/11/2015 17:51:09

    Σε κανέναν άλλο δεν επιτίθενται τόσο πολύ οι δημοσιογράφοι και κανέναν άλλο δεν προσπαθούν ν΄απαξιώσουν τόσο πολύ . Γιατί κανένας άλλος , όχι μόνο δεν τους φοβάται και τους το δείχνει , αλλά τους αντιμετωπίζει στα ίσια με επιχειρήματα και τετράγωνο λόγο , χωρίς ν΄αφήνει τίποτα να πέσει κάτω .
    Αν η ΝΔ θέλει να έχει λόγο δυνατό και ύπαρξη υπολογίσιμη , Άδωνι δαγκωτό , χωρίς δεύτερη σκέψη !! Ό,τι και να γίνει, ανεξαρτήτως αποτελέσματος , ο ΄Αδωνις ήρθε για να μείνει . Έθεσε στην agenda την ιδεολογική ηγεμονία της αριστεράς και δείχνει με το δικό του παράδειγμα πως η φοβική και ενοχική αντιμετώπισή της , δεν ταιριάζει σε μια ιστορική παράταξη που σήκωσε τη χώρα στη διάρκεια της πορείας της . Και κάνει τη διαφορά , ειδικά στη χρονική στιγμή αυτή .
    Το χθεσινοβραδυνό δε, '' ξύλο '' , στον Κωστόπουλο , το χάρηκα ιδιαιτέρως !

  9. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 18/11/2015 18:14:14

    ῎Αμ τό ἄλλο τό ἀκούσατε; ῾Ο κωστόπουλος εἶπε ὅτι στήν διαδυκτιακή του ψηφοφορία ὁ ῎Αδωνις λαμβανει 5.000 ψήφους καί εἶναι πρῶτος, ὅπως ἐπίσης καί ὁ πιό ἀντιπαθητικός ὑποψήφιος!

    Σέ καλό δρόμο εἴμαστε λοιπόν. ΓΕΡΑ ΑΔΩΝΗ!!

  10. Eva avatar
    Eva 18/11/2015 18:27:31

    Εχει το φοβερο ταλεντο να εκνευριζει τον συνομιλητη. Αληθεια ποιος επελεξε τον κ. Κωστοπουλο? Πολυ κακη επιλογη...

  11. ΑΝΝΑ Κ. avatar
    ΑΝΝΑ Κ. 18/11/2015 21:08:30

    Πολύ- πολύ σωστά! Πάντα πίστευα ότι όλοι του επιτίθενται και τον λοιδωρούν γιατί στην πραγματικότητα, τον φοβούνται! Κανέναν άλλον δεν φοβούνται τόσο! Δεν είναι τυχαίο που δεν τον αφήνουν ποτέ να μιλήσει... Μόλις πάρει τον λόγο, αμέσως του ορμούν όλοι μαζί, με απαξιωτικά λόγια γι' αυτόν, τον ,,,φασίστα! Αυτοί, από το ύψος της δημοκρατικότητάς τους, δημοσιογραφίσκοι και πολιτικά περιτρίμματα! Μακάρι να εκλεγεί, μακάρι για την χώρα μας! Όσον αφορά δε στον θλιβερό Κωστόπουλο, πιστεύω ότι γελοιοποιήθηκε απόλυτα. Όχι μόνον ο Άδωνις δεν του άφησε όρθιο τίποτε απ' όσα είπε, αλλά γιατί αποδείχθηκε λίγος, μισερός, εμπαθής, πεταγόταν συνέχεια και σχεδόν δεν άφησε τον Πρετεντέρη να μιλήσει. Αντίθετα, ο Τατσόπουλος {αν και δεν τον συμπαθώ} στάθηκε αξιοπρεπώς απέναντι στον Κυριάκο, με δεοντολογία στις ερωτήσεις του.-

  12. Alec avatar
    Alec 19/11/2015 02:29:51

    Άδωνη απο την πρώτη Κυριακη πρέπει να σε βγάλουμε. Να τελειώνουμε με όλα τα σταλινικά απολειφάδια επιτέλους

  13. task avatar
    task 19/11/2015 08:47:04

    είναι απίθανος, αξίζει την ψήφο

  14. Ρηνα avatar
    Ρηνα 19/11/2015 10:24:19

    Τη πονηρη "ηρεμη δυναμη" που πηγε να ψελισει ο Κωστοπουλος σαν ψογο για την ευστροφη και πολυδιαστατη σκεψη του Αδωνη, την κατεριψε ο Γεωργιαδης με την αποτελεσματικοτητα και τη λυση των προβληματων που αντεταξε.

  15. Αρτεμις Κατεριδου avatar
    Αρτεμις Κατεριδου 22/11/2015 08:29:19

    Θα τον ψηφισω.