Σαμαράς: Αποτρόπαιο και ύπουλο χτύπημα σε βάρος όλων των λαών
14/11/2015 13:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Σαμαράς: Αποτρόπαιο και ύπουλο χτύπημα σε βάρος όλων των λαών

«Το τρομοκρατικό κτύπημα στο Παρίσι είναι κτύπημα αποτρόπαιο και ύπουλο για όλους τους λαούς της Ευρώπης», αναφέρει σε μήνυμα του με αφορμή τις τρομοκρατικές επιθέσεις στο Παρίσι ο πρώην πρωθυπουργός Αντώνης Σαμαράς και προσθέτει: « Η ασφάλεια των πολιτών είναι προϋπόθεση της Δημοκρατίας. Και η φύλαξη των συνόρων είναι πλέον όρος ύπαρξης για τις δημοκρατικές κοινωνίες».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΝΕΦΕΛΗ avatar
    ΝΕΦΕΛΗ 14/11/2015 16:43:07

    Που είσαι Αντώνη;

  2. ΑΒΡΑΑΜ avatar
    ΑΒΡΑΑΜ 14/11/2015 18:03:51

    ΜΟΝΟ ΟΤΕΩΣ ΠΡΩΘΥΟΥΡΓΟΣ ΜΙΛΗΣΕ ΜΕ ΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ < ΚΛΕΙΣΤΕ ΤΑ ΣΥΝΟΡΑ >

  3. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 14/11/2015 19:36:01

    Καί τί δέν βγῆκε ἀληθινό ἀπό ὅτι ποειδοποιοῦσες τόν "σοφὸ" ῾Ελληνικό λαό ὅτι θά συμβῆ.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Φωτεινή 14/11/2015 23:13:28

      Ουδείς προφήτης στον τόπο του. Λόγω φθόνου εννοείται...

  4. Ελενα Κανελλοπούλου avatar
    Ελενα Κανελλοπούλου 14/11/2015 20:41:47

    ...."Και η φύλαξη των συνόρων είναι πλέον όρος ύπαρξης για τις δημοκρατικές κοινωνίες».....
    Είναι ώρα πλέον να τελειώνουμε με την Συνθήκη Σένγκεν .Μια σειρά από χώρες κλείνουν πλέον τα συνορά τους ( περίμεναν πως και πως την ευκαιρία ) και θα μείνουμε εμείς με τις ορδές των βαρβάρων... Η ενοποίηση της Ευρώπης σε όλα τα επίπεδα έχει αποτύχει .Όλα είναι προβληματικά με πρώτο και καλίτερο το κοινό νόμισμα . Ακόμα και η μέχρι πρότινος ευημερούσα Φινλανδία άρχισε να έχει προβλήματα .Οσο γρηγορότερα τελειώσουμε με αυτή την παρωδία ενοποίησης τόσο το καλίτερο για όλους μας

  5. Γεώργιος Τ. avatar
    Γεώργιος Τ. 14/11/2015 23:12:32

    Έτσι μπράβο! Τα σύνορα υπάρχουν και πρέπει να τα φρουρούμε. Είναι μέγιστο θέμα για χώρα που θέλει να ζήσει σε τέτοιο περιβάλλον. Αλλά με το συνοθύλευμα των συριζανέλ τι να περιμένει κανείς πέρα από ένα θαύμα; Κύριε ελέησε την Ελλάδα μας!

  6. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 15/11/2015 00:25:37

    ῾Ο ψεκασμένος καμμένος ἔχει ἐξαφανισθεῖ. Τό μακάβριο σχόλιο του περί ἀποστολῆς τζιχαντιστῶν στήν Εὐρώπη ἀπό τήν ῾Ελλάδα ἐγινε πραγματικότης. Τό κρῖμα στό λαιμό σου!!!!

    Θά κοιμᾶσαι τώρα τήν νύκτα φουσκωμένη γαλοπούλα;; ᾿Ελάφρυνση τοῦ "ἐπωνήδιστου" χρέους σοῦ ἔδωσε ἡ ΤΡΟΙΚΑ, ΨΕΚΑΣΜΕΝΕ, ἐραστή τῆς ΥΕΘΑ καρέκλας;;;

  7. roadrunner avatar
    roadrunner 15/11/2015 00:31:42

    Πόσο ουσιαστική δήλωση ! Και δεν χρειάζεται να είναι κανείς φανατικός θαυμαστής του κ. Σαμαρά για να παραδεχτεί, του λόγου το αληθές:
    Η σημερινή κυβέρνηση χειρίστηκε με εγκληματική ανευθυνότητα τη ζωτικής σημασίας φύλαξη των συνόρων.
    Είναι επίσης εντυπωσιακό ότι υποβάθμισε σε ανύποπτο χρόνο και την ποιότητα της δημοκρατίας στη χώρα.
    Ασφάλεια και δημοκρατία αμφότερες σε έλλειψη, με ευθύνη Συριζα-Ανελ.