Όταν ο Σαμαράς έλεγε για την παρεΐτσα ΣΥΡΙΖΑ – Τρομοκρατίας
09/11/2015 22:26
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Όταν ο Σαμαράς έλεγε για την παρεΐτσα ΣΥΡΙΖΑ – Τρομοκρατίας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 09/11/2015 23:09:32

    παλια μεγαλεία διηγώντας τα να κλαις.

    ΜΕΓΑΛΟΣ ΗΓΕΤΗΣ

    ανυπαρκτος λαος.

  2. V avatar
    V 09/11/2015 23:57:01

    ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΤΟ ΚΑΚΟ ΕΓΙΝΕ ΚΑΙ ΔΥΣΚΟΛΑ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ ΣΥΝΕΒΑΛΑΝ ΠΟΛΛΟΙ Σ' ΑΥΤΟ ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ.

  3. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 10/11/2015 02:47:35

    ΛΥΠΗ, ΟΡΓΗ, ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ χωρίς τόν ΗΓΕΤΗ ΑΣ! ῞Οτι εἶχε προβλέψει γιά τόν τσίπρα καί τό συριζα πού ὑποθάλπτει καί σχετίζεται μέ τήν τρομοκρατία βγῆκε πέρα γιά πέρα ἀληθινό!

    ῞Ολοι τό ξέραμε ὅτι συριζα, ἀναρχικοί, ἀντεξουσιαστές καί τομοκράτες εἶναι συνεταιράκια.

  4. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 10/11/2015 03:07:11

    Λείπεις ...

  5. Pier avatar
    Pier 10/11/2015 12:57:03

    Πόσο έλειψες πρόεδρε μας... Ο μεγαλύτερος ηγέτης που έχει βγάλει η παράταξη και ο πιο άξιος πρωθυπουργός της μεταπολίτευσης...Όταν έλεγε ο μεγάλος Σαμαράς για τη θεωρία των δύο άκρων, κάποιοι του φόρτωναν την ταμπέλα του ακροδεξιού, ξεχνώντας πως τους νεοναζί τους είχε μπουντρουμιάσει όλους στη φυλακή για να προστατεύσει τη δημοκρατία και την κοινωνική συνοχή...Όμως έμελλε η άκρα αριστερά που κυβερνά και οι νεοναζί, να είναι σε αγαστή συνεργασία και αφού έγιναν μια γροθιά για να ρίξουν από την εξουσία τον Αντώνη, τώρα διαλύουν τη χώρα μέρα με τη μέρα, στιγμή προς στιγμή...Η ιστορία θα σε δικαιώσει πρόεδρε μας...Μόνο εσύ μπορείς να λυτρώσεις τη χώρα από τον ολοκληρωτισμό που επέρχεται.

  6. Vassilis avatar
    Vassilis 10/11/2015 13:22:01

    Σαμαρα...γυρνα πισω μπας και δουμε ασπρη μερα.

  7. Sea Loyalty avatar
    Sea Loyalty 10/11/2015 14:20:19

    Στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα...... χιλιάδες έλληνες πρέπει να την λένε καθημερινά την φράση ή και αν δεν την λένε σίγουρα την σκέπτονται αλλά ακόμη περισσότεροι θα την πουν όσο περνάει ο καιρός. Δεν τους άρεσε ο Σαμαράς, δεν χάϊδευε αυτάκια, δεν έλεγε αναρχο-κομμουνιστοαρλούμπες και ο έλληνας ψοφάει για επαναστατικές ατάκες και σενάρια (όχι δράση, απαπα...) Ας φάει τώρα Τσίπρα και για επιδόρπιο έχει και τρομοβουλευτές και άλλα στελέχη.

  8. deltaplus avatar
    deltaplus 10/11/2015 15:15:16

    Ο Α Σαμαρας παντα ηξερε τι ελεγε.....αλλωστε ηταν και ο τελευταιος ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ πρωθυπουργος της ΕΛΛΑΔΟΣ.και το παραμυθι οτι εκανε λαθη να σταματησει ΔΕΝ ΕΚΑΝΕ ΚΑΝΕΝΑ ΛΑΘΟΣ.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ deltaplus 10/11/2015 20:22:40

      Άνθρωπος ήταν και έκανε λάθη αδελφέ. Όμως! Ήταν η χειρότερη εποχή να κυβερνήσει από όλες τις απόψεις. Και τους είχε όλους απέναντι. Και αυτό που κατάφερε είναι άθλος και θα γραφτεί στην Ιστορία ως τέτοιος. Και η ανοησία και αφέλεια του λαού μας επίσης. Δυστυχώς ο λαός μας κάθε 30-40 χρόνια κάνει τα ίδια λάθη υποκύπτοντας σε λαϊκιστές. Βενιζέλος-Γούναρης, Καραμανλής-Παπανδρέου, ΚΚ Β-ΓΑΠ, Σαμαράς-Τσίπρας.

  9. Ισόνομος πολίτης avatar
    Ισόνομος πολίτης 11/11/2015 10:04:15

    Ναι Αντώνη!
    Δεν είμαι με την Παράταξή σου, αλλά μέχρι και την ύστατη ώρα θεωρώ εθνική επιταγή την επανάκαμψη σου στο πολιτικό προσκήνιο.
    Μια κυβέρνησης Εθνικής Ευθύνης με Πρωθυπουργό τον Αντώνη Σαμαρά και υπουργούς της δικής του επιλογής, θα είναι το φρένο στην κατηφόρα που έχουν πάρει πλέον το σύνολο σχεδόν των εθνικών μας υποθέσεων.
    Δεν υπάρχει δυστυχώς κανένας άλλος.....και οι "τωρινοί" (11/11/2015) δεν είναι ούτε «καλοί» , ούτε «κακοί», αλλά απλά:
    ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ…!
    (ότι το χειρότερο δηλαδή..)
    Πρώτα και πάνω από όλα η Ελλάδα μας!!