Για όλα φταίει ο Σαμαράς...
28/11/2015 22:34
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Για όλα φταίει ο Σαμαράς...

Το συμπέρασμα από τη σύσκεψη των πολιτικών αρχηγών είναι ένα: Ο Πάνος ο Καμμένος έπαθε την «ασθένεια Τασία».

Πώς αλλιώς να εξηγήσουμε το γεγονός ότι επιτέθηκε στη Νέα Δημοκρατία γιατί η αξιωματική αντιπολίτευση δεν βάζει την υπογραφή της μαζί με όλους αυτούς που διαχειρίστηκαν με τον πιο αρνητικό τρόπο το ζήτημα του προσφυγικού;

Με τον χειρότερο τρόπο δηλαδή, τόσο για την ασφάλεια της χώρας όσο και για τον σεβασμό στα ανθρώπινα δικαιώματα.

Κρίμα κύριε Πάνο, γιατί μερικοί ακόμη νόμιζαν πως είστε πατριώτης.

Τι να πούμε; Μάλλον ο κ. Καμμένος συμφωνεί πλέον με την πολιτική ανοικτών θυρών στο Αιγαίο και επειδή ξέρει από καράβια και από θάλασσα θα έχει πειστεί από τον Τσίπρα πως «η θάλασσα δεν έχει σύνορα».

Ωστόσο έχει ενδιαφέρον αυτό που είπε για την εξεταστική για το psi. Μήπως να κάνουμε και μια για το πρόσφατο ξεπούλημα των τραπεζών να γελάσουμε λιγάκι;

Βέβαια, δεν παρέλειψε να ακολουθήσει τη «μόδα της εποχής» που θέλει τον Α. Σαμαρά να ευθύνεται για ό,τι στραβό γίνεται στον τόπο.

Όπως συγκεκριμένα είπε «κύκλοι του Σαμαρά δεν αφήνουν τη ΝΔ να συναινέσει».

Πάντως, σύμφωνα με αποκλειστικές πληροφορίες του Antinews, στη μόνη συνωμοσία που ενεπλάκη ο Σαμαράς ήταν αυτή που εξύφαινε ο James Bond στην ταινία που έβλεπε ο Πρόεδρος από το σπίτι του στην Κηφισιά.

Πληροφορούμαστε επίσης, πως μόλις έκλεισαν τα μικρόφωνα ο ακομβίωτος στρατάρχης έσκυψε και ψιθύρισε σε δημοσιογράφο, ότι και για την πτώση του Σουκχόι στα συριακά σύνορα φταίει ο Σαμαράς, όπως και για την διακοπή του ντέρμπι Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός. Μήπως πρέπει να γίνει και μια εξεταστική για τα παραπάνω;

Α ρε Σαμαρά τι ζημιά τους έχεις κάνει... Σε βλέπουν στον ύπνο και στο ξύπνιο τους...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. TAKIS avatar
    TAKIS 28/11/2015 23:41:05

    Ο ΚΑΜΜΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΕΙ ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥΣ ΚΑΙ ΣΥΝΩΜΟΣΙΕΣ!!!! ΤΩΡΑ ΘΑ ΤΟΝ ΜΑΘΟΥΜΕ? ΜΑΚΑΡΙ Η ΝΔ ΝΑ ΒΡΕΙ ΕΝΑΝ ΑΡΧΗΓΟ ΤΗΣ ΠΡΟΚΟΠΗΣ , ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΣΗΚΩΘΟΥΝ ΚΑΙ ΦΥΓΟΥΝ

  2. ΛΟΗΣ avatar
    ΛΟΗΣ 28/11/2015 23:54:55

    Μύες και λίπος στο σώμα, τίγκα σε μύες και λίπος και η κρανιακή του κάψα. Ο μπουκονιανιάς ακόμα και στον ύπνο του θα βλέπει τον Αντώνη και θα πετάγεται, γιατί το κόμπλεξ του είναι ανάλογο με τα κιλά του.
    Όμως, ενώ ο Σαμαράς θα περάσει στην ιστορία σαν ο σπουδαιότερος μεταπολιτευτικός πρωθυπουργός, αυτός θα μείνει στη συνείδηση των Ελλήνων σαν ο αρχολίπαρος που προσπάθησε γελοιοποιούμενος να γίνει κάτι, αλλά -τελικά- κατάφερε να γίνει αυτό που του άξιζε, το ανέκδοτο και ο περίγελως των επερχομένων γενεών.
    Εν κατακλείδι, τον φόβο του να 'χεις, κορόϊδο χοντρέ, που έλεγε κι ο μακαρίτης ο Φωτόπουλος.

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ ΛΟΗΣ 29/11/2015 17:34:58

      Έγραψες! Η αρσενικιά Ντόρα έχει καταντήσει ο κατα-Καμμένος που όπου βρεθεί κατηγορεί το Σαμαρά για κάτι νέο τη στιγμή που έχει πέσει στα 14 πια και προσκυνάει το κουαρτέτο. Ρόμπα ξεκούμπτωτη λέμε!

  3. Ηλιοποτης avatar
    Ηλιοποτης 29/11/2015 00:26:29

    Τη μηλιά με τα μήλα πετροβολάνε !
    Καμμενος-Ντόρα : το πιο βαθύ και συνεχώς αυξανόμενο κόμπλεξ απέναντι στον Αντώνη.

  4. Jim Beam avatar
    Jim Beam 29/11/2015 00:37:46

    Όταν θα τον παρακαλάνε να σώσει τη χωρα, τότε θα ειναι η καλύτερη στιγμή !

  5. Νικ avatar
    Νικ 29/11/2015 02:38:13

    O Σαμαράς έσωσε την χώρα.

    Αυτοί την καταστρέφουν!

    Είναι λογικό να ακούνε για Σαμαρά και να βγάζουν ....εξανθήματα!

    Σίγουρα η απορία τους είναι μεγάλη.

    Πως τα κατάφερνε ο Σαμαράς;

    Ποια είναι η μυστική συνταγή;

    Μα φυσικά φίλοι μου με εργατικότητα και λογική!

    Τι να κάνουμε είναι ποιο μορφωμένος, ποιο εργατικός και ποιο λογικός από τους Τσίπρα-Καμμένο....

    Ας τον καλέσουν πίσω να τελειώνουμε!

    Τι περιμένουμε;

    • Γεώργιος Τ. avatar
      Γεώργιος Τ. @ Νικ 29/11/2015 17:37:12

      Μόνο αν τον καλέσει ο λάος έχει νόημα. Αυτός έκανε το καλό και τον βρίζανε. Πρέπει όλοι να συμφωνήσουμε ότι είναι ο μόνος κατάλληλος για καπετάνιος στην τρικυμία που μας έριξαν οι Τσιπροκαμμένοι α λα ΓΑΠ. Μόνο έτσι θα μπορέσει να κάνει ότι χρειάζεται. Αλλιώς πάλι μουρμούρες θα έχει και σε όποια συγκυβέρνηση θα μουρμουράνε τα άλλα κόμματα, θα μουρμουράνε οι της ΝΔ, και θα ξαναφύγει χωρίς να προλάβει να βάλει σειρά.

  6. ψυχραιμια avatar
    ψυχραιμια 29/11/2015 06:43:22

    Δεν υπάρχουν πατριώτες συνοδοιπόροι της αριστεράς για να είναι ο Καμμένος.

  7. Δρόμος avatar
    Δρόμος 29/11/2015 07:15:08

    Kαι τέτοιες ώρες που καίγεται το σύμπαν, αυτός ο εμπαθής,επικίνδυνος και εμμονικός τύπος είναι υπουργός Άμυνας. Κατάντια......