Άδωνις Γεωργιάδης: Μην αφήσεις ανυπεράσπιστες τις ιδέες σου!
10/12/2015 22:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Άδωνις Γεωργιάδης: Μην αφήσεις ανυπεράσπιστες τις ιδέες σου!

Να προκαλέσει ρήγμα στο κατεστημένο και τους μηχανισμούς με την μαζική προσέλευσή του στις κάλπες το πρωί της 20ης Δεκεμβρίου, ζητά από τον λαό της Νέας Δημοκρατίας ο Άδωνις Γεωργιάδης σε νέο μήνυμά του.

Αναλυτικά το μήνυμα:

Αγαπητοί μου Φίλοι,

Όταν κάτι σημαντικό για εμένα πάει στραβά, όταν κάποιο συμβάν ακυρώνει το αποτέλεσμα που τόσο προσδοκώ ενώ έχω κοπιάσει, έχω εργαστεί, έχω επενδύσει συναισθηματικά, πλημμυρίζει η ψυχή μου με απογοήτευση. Θυμώνω, αγανακτώ και όπως εσύ, όπως κάθε φυσιολογικός άνθρωπος δηλαδή, έτσι και εγώ, σκέπτομαι να τα παρατήσω.

Αυτό που με κρατά, αυτό μου δίνει το κουράγιο για να συνεχίσω είναι η απάντηση στο ερώτημα που υποβάλλω στον εαυτό μου, “για ποιόν λόγο κάνεις αυτό που κάνεις;”. Για να βρω την απάντηση, ανατρέχω μέσα μου, εξετάζω τις αξίες τις οποίες υπηρετώ, εκπλήσσομαι από το μεγαλείο τους, τη διαχρονικότητά τους, ενδυναμώνομαι από το γεγονός πως όσες γενιές Ελλήνων μεγάλωσαν με αυτές, ευτύχησαν στη ζωή τους και αναζωογονούμαι ώστε να συνεχίσω με μεγαλύτερο πείσμα τον αγώνα.

Το ίδιο σε καλώ να κάνεις και εσύ. Να αναρωτηθείς “για ποιο λόγο υποστηρίζεις τον Άδωνι Γεωργιάδη” και μέσα από αυτή τη διαδικασία ενδοσκόπησης να αναγνωρίσεις τους δικούς σου, προσωπικούς λόγους για τους οποίους μου παρέχεις την υποστήριξή σου. Εκεί θα βρεις το κίνητρο, τη θέληση για να νικήσεις την απογοήτευση που σκόρπισε η αναβολή των εσωκομματικών εκλογών. Μόνον έτσι θα σηκωθείς το πρωί της 20ης Δεκεμβρίου και ως ενεργός Πολίτης θα ασκήσεις το δημοκρατικό δικαίωμα της ψήφου ώστε να καθορίσεις το μέλλον της Κεντροδεξιάς Παράταξης και την πορεία της χώρας.

Μην αφήσεις ανυπεράσπιστες τις ιδέες σου, μην αφήσεις το πεδίο ανοιχτό στους όποιους “μηχανισμούς” να συνεχίσουν στην ίδια πορεία επειδή ΣΕ νίκησαν εκμεταλλευόμενοι ένα τυχαίο γεγονός, ένα τεχνικό πρόβλημα. Στο χέρι σου είναι να κάνεις τη διαφορά, να αλλάξεις την κατάσταση, να δείξεις την θέλησή σου, να προκαλέσεις ρήγμα στο κατεστημένο.

Εγώ, το ξέρεις καλά, από τζάκι δεν είμαι, μηχανισμούς δεν έχω. Στηρίζομαι σε εσένα, τον απλό πολίτη, αυτόν που βλέπει κατεστραμμένα καταστήματα από “αντιεξουσιαστές” και θλίβεται, που βλέπει πρόσφυγες να γεμίζουν τις πλατείες και αναρωτιέται πως θα λυθεί το ζήτημα, αυτόν που ξέρει πως η ανεργία δεν καταπολεμάται με ευχές αλλά με πράξεις, αυτόν που αναγνωρίζει ότι η ανοικτή αγορά, οι γρήγορες μεταρρυθμίσεις, η αποτελεσματική δημόσια διοίκηση είναι η απάντηση στην υψηλή φορολογία και η λύση στο ασφαλιστικό μας πρόβλημα.

Με εσάς ταυτίζομαι, γιατί είμαι ένας από εσάς. Πάμε γερά. Πάμε Δυνατά. Για την Νέα Δημοκρατία, για την Κεντροδεξιά Παράταξη, για την Ελλάδα.

Μαζί θα τα καταφέρουμε. Μαζί, κάνουμε τα λόγια πράξεις!

Με Φιλικούς Χαιρετισμούς

Άδωνις Γεωργιάδης

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κονδυλης avatar
    Κονδυλης 10/12/2015 23:24:37

    Ο Αδωνις ειναι οτι καθαροτερο, δυνατοτερο και ικανοτερο εχουμε αυτην την στιγμη....

  2. Παρατηρητής avatar
    Παρατηρητής 11/12/2015 00:02:05

    Ειναι φανερο οτι ο αδωνις ειναι πολυ απογοητευμενος απο τα οσα συμβαινουν.

    οπως ολοι μας.

    να μην απογοητευετε. να θυμωσει. να θυμωσει και να χρησιμοποιησει το γινατι του να νικησει.

  3. νν avatar
    νν 11/12/2015 00:25:06

    με τον Αδωνη

  4. ΓΓΣ avatar
    ΓΓΣ 11/12/2015 00:26:52

    Την Κυριακή 20 Δεκεμβρίου οι Πολίτες συμμετέχουν στις εκλογές για ανάδειξη Προέδρου της Κεντροδεξιάς Φιλελεύθερης Παράταξης και θα ψηφίσουν με την λογική, την ψυχή και την καρδιά τον κύριο Άδωνι Γεωργιάδη.

  5. Φωτεινή avatar
    Φωτεινή 11/12/2015 00:43:37

    ENAΣ ΑΠΟ ΜΑΣ! Γιά νά τελειώνωμε μέ τήν ἀριστερή ἡγεμονία τῶν θολοκουλτουριάριδων πού γονάτισαν τήν ῾Ελλάδα.

    Δῶσε χέρι βοηθείας νά στηθοῦμε στά πόδια μας καί πάλι. Εἶσαι ἡ συνέχεια τοῦ ΣΑΜΑΡA γι᾿ αὐτό, I BLINDLY TRUST YOU!!!

  6. Ίων και Ελευθέριος avatar
    Ίων και Ελευθέριος 11/12/2015 02:06:27

    Θα ψηφίσουμε τον μόνο άνθρωπο που μπορεί να βγάλει την χώρα απ το τέλμα της πνευματικής σήψης. Τον Άδωνι Γεωργιάδη.

  7. Ίων και Ελευθέριος avatar
    Ίων και Ελευθέριος 11/12/2015 02:14:34

    Απλές και καθαρές κουβέντες από έναν άξιο και ικανό άνθρωπο, έναν ευφυή ρήτορα και έναν χαλύβδινης θέλησης πολιτικό, που μοιάζει σαν τη μίγα μες το γάλα.

  8. Ζησης Μοσχοβιδης avatar
    Ζησης Μοσχοβιδης 11/12/2015 06:55:42

    Ο Άδωνις ειναι οτι καλύτερο έχει να προσφέρει η Ελληνική πολιτική. Ψηφίστε την λογική του, τον πατριωτισμό του, την ακεραιότητά του, την θέληση να κάνει την Ελλάδα πάλι ΜΕΓΑΛΗ.

  9. Κονδυλης avatar
    Κονδυλης 11/12/2015 08:08:51

    Περα απο την ψηφο μας που ειναι δεδομενη, ειναι και υποχρεωση ολων μας , να ξυπνησουμε αλλους 5 τουλαχιστον νεοδημοκρατες, ο καθε ενας, γιατι μονο ετσι σιγουρευουμε την διαφαινομενη νικη του Αδωνι... Τωρα, την τελευταια εβδομαδα θα αποφασισθει το αποτελεσμα....

  10. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 11/12/2015 10:29:24

    Θα σε ψηφίσω γιατί με εκφράζεις

  11. deltaplus avatar
    deltaplus 11/12/2015 12:27:35

    Ενταξει ρε Αδωνη ειπαμε θα σε ψηφησουμε αλλα μην εχεις απαιτηση να ξυπνησουμε απ'τα χαραματα και να τρεξουμε στην καλπη...ελεος, μεσημερι θα ρθουμε και με την ησυχια μας ουτως η αλλως εμεις ΞΕΡΟΥΜΕ και παντα ΞΕΡΑΜΕ τι ψηφηζουμε.

  12. Κονδυλης avatar
    Κονδυλης 11/12/2015 13:49:38

    Απο Θεσσαλονικη ,φιλος, μου ειπε οτι το τελευταιο τριημερο, ολοι οι δηλωμενοι Καραμανλικοι ( "στελεχη" υποτιθεται...) εχουν μεταφερει με την μορφη επειγοντος, την υποστηριξη τους απο Μειμαρακη σε Τζιτζικωστα, ωστε "να μην παρει το κομμα ο Αδωνις"...Φαινεται οτι ο Μειμαρακης κουτσαινει απελπιστικα , και ο Αδωνις φοβιζει καποιους ευνουχισμενους "δεξιους" , οσο και τους αριστερους... Καταντημα....

  13. Τζανής avatar
    Τζανής 11/12/2015 13:57:47

    Αγωνίζομαι, ανώνυμα, τέσσερα χρόνια τώρα για τον Άδωνι, και δεν το μετάνιωσα ούτε μια στιγμή.

  14. θεσσαλος avatar
    θεσσαλος 11/12/2015 14:24:02

    δεν χρειαζεται μονο η ψηφος μας στον Αδωνι..Χρειαζεται η ενεργος συμμετοχη μας σε αυτες τις εκλογες..ο στοχος του δευτερου γυρου ειναι ορθανοιχτος αρκει να υπαρξει κινητοποιηση απο ολους μας..

  15. kncitizen avatar
    kncitizen 11/12/2015 15:00:38

    Τα πράγματα θα είναι οριακά την Κυριακή. Θα πρέπει να πείσουμε όσο το δυνατόν περισσότερους να ψηφίσουν Άδωνι για να πάει στον 2ο γύρο. Μετά θα βγει σίγουρα γιατί θα πάρει τις ψήφους του Κυριάκου και εξαιτίας της πόλωσης μεταξύ Μειμάρ και Τζίτζι θα πάρει και όποιου μείνει απέξω.

  16. Ρηνα avatar
    Ρηνα 11/12/2015 16:39:30

    Σωστος.

  17. Εθνικόφρονας avatar
    Εθνικόφρονας 12/12/2015 15:39:37

    Στήριζουμε τον Άδωνι μέχρι το τέλος! Έχω γίνει εθελοντής του και αισθάνομαι πολύ τυχερός, που στην Ελλάδας της αριστερής ηγεμονίας, υπάρχει ένας πραγματικός δεξιός, που μπορεί να τα ανατρέψει όλα.