#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/07/2010 08:35
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Κωνσταντόπουλος και τα ανάποδα τιμόνια του Τζίγγερ



Ο Τζίγγερ τράβηξε χειρόφρενα,  έκανε ανάποδα τιμόνια, πάρκαρε την πολύτιμη αντίκα του 1908 και βγαίνοντας πέταξε τα κλειδιά στον Νίκο Κωνσταντόπουλο για να την προσέχει και του είπε σιγανά και αποφασιστικά:

Εδώ τριγύρω θα είμαι. Να προσέχεις το εργαλείο. Κάνε και καμιά βολτίτσα να κάνεις το κομμάτι σου, αλλά κοντινή

Τι κερδίζει ο Γιάννης Βαρδινογιάννης από αυτήν την ομολογουμένως ευφυή κίνηση: Πρώτον η κουβέντα απομακρύνεται από το αν θα πουλήσει το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών που διαθέτει, αν αντικείμενο των διαπραγματεύσεων είναι και η Παιανία, πόσα, που, ποιος και όλα τα ενοχλητικά.

Δεύτερον, βάζει έναν άνθρωπο στο τιμόνι του ΠΑΟ, ο οποίος αφού επιβίωσε με τις 200.002 διαφορετικές απόψεις στον Συνασπισμό (συγγνώμη 200 χιλιάδες, οι 2 που συμφωνούσαν διαγράφηκαν), οι 2 ή 4 διαφορετικές θέσεις των μετόχων της ομάδας , θα του φαίνονται ομοφωνία.

Τρίτον, δεν ξέρω πόσο θα ανέβει η εκτελεστική δεινότητα της ομάδας με τον Γκοβού, αλλά η ρητορική με τον κύριο Νίκο θα απογειωθεί.

Τέταρτον, ο τρίτος δρόμος προς τον σοσιαλισμό έχει ήδη κατακτηθεί μέσω της λεωφόρου του Champions League, που οι ποδοσφαιρόφιλοι αρέσκονται να ονομάζουν Τσου-Λου

Πέμπτον,  δεν χρειάζονται άλλες μεταγραφές. Είμαστε στα μέσα του Ιουλίου, τόσος ντόρος θα γίνει, η ομάδα είναι κομπλέ. Κι αν δεν πάει καλά σε κάποιο παιχνίδι κατεβαίνει ο κύριος Νίκος στα αποδυτήρια και εξηγεί στους παίκτες τα προβλήματα των οικολογικών κινημάτων, το ρόλο της σύγχρονης ρεφορμιστικής ευρωπαϊκής Αριστεράς, ρίχνει και μια Γένοβα και ο Νίνης από άκακο αρνάκι μετατρέπεται σε παρτιζάνο, βετεράνο του εμφυλίου στη Γιουγκοσλαβία.

Τι να του πει τώρα και η Δαμανάκη, μία υπάλληλος στις Βρυξέλλες, ο Τσίπρας με τις μεταφράσεις του μνημονίου και ο ανανεωτικός Κουβέλης;

Εδώ μιλάμε για δημοσιότητα ροκ σταρ.

Πάντως, στη θέση του Βγενόπουλου θα έστελνα εξουσιοδοτημένο εκπρόσωπο στα ΔΣ τον Αλέξη Κούγια. Το στοίχημα θα είναι στις πόσες συνεδριάσεις, θα έλθει για διαπραγματεύσεις ο Τζίγγερ…

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymous avatar
    anonymous 14/07/2010 08:47:47

    group B
    500 hp
    pikes peaks

    • ΑΡΚΑΣ avatar
      ΑΡΚΑΣ @ anonymous 14/07/2010 12:30:45

      Audi Quattro S1, μοντέλο 1982, βελτιωτής ο Γερμανός μηχανικός Σμιτ. Συνοδηγός ο Κώστας Στεφανής.

      Αλλά ο Μοσχούς τον "έπαιζε" στα ίσια με το Nissan Sylvia 240 RS...

      άλλα χέρια ο Γιωργάρας....

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/07/2010 09:21:51

    Αν προωθηθεί και για αθλητικός δικαστής ο Βασίλης Κόκκινος με τα γουνάκια τότε πραγματικά θα έχει ολοκληρωθεί ο πράσινος κύκλος.

    Μια από τις θρυλικότερες αναβάσεις είναι αυτή του Βατάνεν στο Pikes Peak με Peugeot 405 T16. Όνειρο!
    h**p://www.youtube.com/watch?v=TKgeCQGu_ug

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/07/2010 11:02:41

      Ψοφάτε για ανάβαση Ριτσώνας έτσι?

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 11:06:56

        Ναι, με Μάκη Σαλιάρη!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 11:15:59

        Ο Ροδινός ψάχνει συνεργείο που να μιλά αρχαία ελληνικά για να κατέβει στους αγώνες ή ζήλεψε και πάει για πρόεδρος στον ΠΑΟ Κουφαλίων?

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 11:19:07

        Παρακάλώ δότε μοι το Γερμανικόν κλειδίον ίνα εκβάλλομεν τον τροχόν υπό της πλήμνης!

  3. sovokai avatar
    sovokai 14/07/2010 09:35:14

    μια τελευταία κονόμα λίγο πρίν τη συνταξη κανεναν δεν βλάπτει

    • petros avatar
      petros @ sovokai 14/07/2010 20:11:05

      δουλευει ακομα? ειναι 68 ετων. ακομα και τωρα βαζει ..πλατη για το ασφαλιστικο!

  4. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 14/07/2010 09:39:21

    Να μην ξεχνάμε πάντως ότι "πρόεδρος" στον ΠΑΟ είχε χρηματίσει (για αρκετό διάστημα) και ο Αργύρης Μήτσου. Μόνο που ρόλος του ήταν η... ανάγνωση των δελτίων τύπου που έβγαζε ο Τζίγκερ...

  5. DrNo avatar
    DrNo 14/07/2010 09:40:04

    Η αποδοχή τέως αρχηγού κόμματος να αναλάβει τη διοίκηση ποδοσφαιρικής ομάδας, δεν πρέπει να μας εκπλήσει. Ας αντιληφθούμε πόσο 'μπούρδες' είναι οι ρητορίες, οι πολιτικές ιδέες και οι δήθεν αγώνες των πολιτικών. Μόνο η εξουσία και το χρήμα τους απασχολεί και η πολιτική είναι το καλύτερο μέσο για να τα αποκτήσουν.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ DrNo 14/07/2010 10:12:22

      Μόνο που ο κυρ-Νίκος ήταν "μανούλα" στις ρητορείες αυτές. Τις υπηρέτησε πιστά, από πολλά μετερίζια, επί σειρά ετών, κι αυτές τον ανέδειξαν για να μπορεί τώρα να γίνεται έμμισθος αναγνώστης δελτίων τύπου του βαρδινογιαννέικου...

  6. ataktos avatar
    ataktos 14/07/2010 11:07:28

    παντος ..θαυμαζω ..την εμπαθεια σας ..χαχααχ

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ataktos 14/07/2010 11:53:27

      Εμπάθεια προς ποιον???
      Χιούμορ αγαπητέ, τζαστ χιούμορ!!

      • Wembley avatar
        Wembley @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 11:58:32

        Χιούμορ το λένε τώρα... Νάταν η ζήλεια ψώρα, θα γέμιζ'όλ'η χώρα!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 13:06:51

        Πες μας ποιον ζηλεύουμε να το πληροφορηθούμε κι εμείς

  7. dimitris avatar
    dimitris 14/07/2010 14:06:06

    Ηρθε η ώρα να αλλάξουμε όχι μόνο μυαλά αλλά και ομάδα.....,
    ήμαρτον.....οχι και ο Κωνσταντόπουλος πρόεδρος.

  8. George avatar
    George 14/07/2010 14:41:46

    " ομολογουμένως ευφυή κίνηση"

    Ορίστε? Ευφυή κίνηση? Απο την οικογένεια Βαρδινογιάννη?

    Υποκλίνομαι ...

  9. Μάρκος avatar
    Μάρκος 14/07/2010 14:51:54

    Το μόνο καλό είναι ότι ο κυρ-Νίκος είναι πράγματι Παναθηναϊκός. Από εκεί και πέρα, δεν αντιλαμβάνομαι τις δηλώσεις για εξυγίανση που είπε. Κάποτε υποστήριζε την "Κάθαρση" αλλά είδαμε ότι όταν έφτασε η ώρα, έκανε "τ'άχυρα κομμάτια".
    Η πλάκα πάντως είναι ότι στον Ερασιτέχνη Παναθηναϊκό, Πρόεδρος είναι ο Συνταγματάρχης Κίτσιος, που ήταν κυβερνητικός επίτροπος επί 7ετίας. Τους φαντάζεστε στο ίδιο τραπέζι, να το παίζει ο Κωνσταντόπουλος, Πρόεδρος μιας ΠΑΕ, υποστηριχτής του Λαού;

  10. Προφήτης avatar
    Προφήτης 14/07/2010 14:56:02

    Ζει ο Κίτσιος; Μάρκο, αυτό έλειπε να είναι και Ολυμπιακός ο κυρ-Νίκος. Τι άλλο θα δούμε απ' τους Βαρδινογιάννηδες.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Προφήτης 14/07/2010 15:02:03

      Ζει και βασιλεύει... λάθος προεδρεύει εννοούσα.
      Μαγική κίνηση όμως.
      Ούτε 107 επικοινωνιολόγοι και 203 οπίνιον μέικερς δεν θα την σκέφτονταν...

  11. ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΦΩΚΑΣ avatar
    ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΦΩΚΑΣ 14/07/2010 17:54:53

    Σε λιγες μερες κυκλοφορει ο ΒΑΖΕΛΟΣΠΑΣΤΗΣ, οργανο του
    Παναθηναικου Αγωνιστικου ΜΕτωπου (ΠΑΜΕ)

    Πρωτη σελιδα η προταση να γινει το ΟΑΚΑ κολχοζ...

    • αναρχοδεξιός avatar
      αναρχοδεξιός @ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ ΦΩΚΑΣ 14/07/2010 18:32:45

      kalo

  12. stalker epsilon avatar
    stalker epsilon 14/07/2010 17:57:30

    Μαλλον για πακετο προς τον κασκαντερ προκειται..
    Δεν ξερω αν συναντηθουν στην εκπομπη της Χατζηβασιλειου,ερχεται παντως μπορα.

  13. αναρχοδεξιός avatar
    αναρχοδεξιός 14/07/2010 18:34:29

    ξέρει κανείς τις εταιρίες των βαρδινογιάννηδων?
    ξέρω AVIN,CYCLON,SHELL----Τα πρατηρια της Motor Oil και )νομίζω) σταρ τσάννελ. όποιος ξέρει ας πει θενξ

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ αναρχοδεξιός 14/07/2010 18:42:13

      Συμμετοχή στο ΜΕΓΚΑ, Αουντιο Βίζουαλ, κατασκευαστική περιορισμένου κύκλου εργασιών. Αλλά το γωνιακό τους μαγαζί, αυτό που τους καθιστά κοινωνικούς παράγοντες, είναι ο Παναθηναϊκός. Αν δεν τον είχαν θα ήταν κάτι σαν τον Βασιλάκη της Aegean : μεγαλοεπιχειρηματίες χωρίς να πολυακούγονται.

      • αναρχοδεξιός avatar
        αναρχοδεξιός @ Προφήτης 14/07/2010 19:32:49

        se efxaristo

  14. αναρχοδεξιός avatar
    αναρχοδεξιός 14/07/2010 19:33:58

    παιδιά κυκλοφόρησε και ο "βαζελοσπάστης"

    στηρίξτε την προσπάθειά μας


    http://img14.imageshack.us/f/vazelospastis.jpg/

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ αναρχοδεξιός 14/07/2010 22:27:51

      προβοκάτορα!

      • αναρχοδεξιός avatar
        αναρχοδεξιός @ μικρός οδυσσέας 15/07/2010 05:43:11

        η κατάσταση είναι για γέλια. αυτή η οικογένεια είναι αρρώστια όχι μόνο για τον Παναθηναϊκό και το ελληνικό ποδόσφαιρο αλλά για ολόκληρη την ελληνική κοινωνία. έχουν πάρει τα δικαιώματα (δεν ξέρω πώς και τί) του εγκυκλοπεδικού λεξικού του Ι.Πασσά και το έχουν εξαφανίσει. αγόρασα το νεώτερο (υπάρχει η παλιά έκδοση και η νεώτερη- εμπλουτισμένη). για να έρθει στην κατοχή μου περίμενα 3 μήνες και τελικά ο επιπλέον τόμος για το "αρχαίο ελληνικό πνεύμα" δεν υπάρχει. έχει εξαφανιστεί δεν μπορώ να το βρω, ούτε ο βιβλιοπώλης μου μπορεί να μου το βρει. είναι ελιτάδες κρατούν τη γνώση για τον εαυτό τους. και πιστεύω ότι έχουν συμβάλλει τα μέγιστα στην καταστροφή της ελλάδας. αρκεί μόνο να παρακολουθήσεις το σταρ ή το μέγκα για να καταλάβεις το ρόλο τους.

    • ataktos avatar
      ataktos @ αναρχοδεξιός 14/07/2010 22:32:38

      παγενε .. κατά Καραφυρερ μεριά τέκνο

  15. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 14/07/2010 22:41:22

    Δεκτό επί της αρχής έγινε κατά πλειοψηφία το νομοσχέδιο για το ασφαλιστικό του δημοσίου. Σε σύνολο 289 ψηφισάντων «ναι» είπαν 157 βουλευτές, «όχι» 129 -μεταξύ των οποίων η κ. Σ.Σακοράφα- ενώ παρών δηλωσαν τρεις βουλευτές, οι κ.κ. Γ.Δημαράς, Β. Οικονόμου και Κ.Κιλτίδης. Απούσα από την ψηφοφορία η Ντόρα Μπακογιάννη.
    Και ο Κιλτίδης με την αντιπολίτευση;
    Αυτό κι αν είναι είδηση

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 14/07/2010 22:52:59

      Το περιβόητο αντάρτικο... 157 ναι

      • Orestios avatar
        Orestios @ μικρός οδυσσέας 15/07/2010 00:20:25

        Αντάρτικο στο Κολωνάκι δεν γίνεται.