#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
13/03/2011 16:52
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Iron Mike"



Ο Μιχάλης Ζαμπίδης επικράτησε του Τούρκου Αλί Γκιουνάρ  στον αγώνα kick boxing που διεξήχθη στο ΣΕΦ και παρέμεινε αήττητος σε «γαλανόλευκο» έδαφος.

O Iron Mike κυνήγησε το νοκ-άουτ, αυτό δεν ήλθε και λόγω της αμυντικής τακτικής του Τούρκου αθλητή, κέρδισε όμως καθαρά στα σημεία. Σε δηλώσεις του αμέσως μετά το ματς, ο Ζαμπίδης ζήτησε συγγνώμη που δεν κατάφερε να βγάλει το 100% των δυνατοτήτων του πάνω στο ρινγκ !!!

ΜΟ


ΣΧΟΛΙΑ

  1. Bodinus1576 avatar
    Bodinus1576 13/03/2011 17:24:16

    Ωραία τώρα που τον έδειρε τον Τούρκο (εννοείται μπράβο στον Μάικ για τη νίκη του) να τους δώσουμε το Καστελόριζο, την Θράκη και το μισό Αιγαίο, για να ξεπεράσουνε την νέα εθνική τους ταπείνωση από εμάς (η πρώτη ήταν λεκτικό "ξύλο" από το Λιοντάρι του Ερζερούμ). Άλλωστε αυτός δεν ήταν ο σκοπός του timing (εκτός και να τυχαία επελέγη ως ημερομηνία διαξαγωγής η επόμενη της αναχώρησης του Τούτρκου ΥπΕξ.;

    • Αστος avatar
      Αστος @ Bodinus1576 13/03/2011 17:28:50

      Γι'αυτο ηρθε στην Ελλαδα ο Νταβουτογλου


      h**p://news247.gr/kosmos/news/toyrkoi_synelavan_ellhna_praktora.802061.html

  2. κανενας avatar
    κανενας 13/03/2011 17:36:13

    Ο Ζαμπιδης στον Κόσμο είναι ένας μικρομεσαίος αθλητής ..μην ξεχάστε στο Κ1 στην Ιαπωνία που είναι το ποιο καταξιωμένο πρωτάθλημα στο kik-boxing έπαιζε στην μικρή κατηγορία που ακόμα και εκεί δεν έκανε κάτι σημαντικό. Θα ήθελα να πω σε όλους τους γονείς που τα παιδιά τους ασχολούνται με το συγκεκριμένο σπορ πως με τέτοιου τύπου διοργανώσεις όπως η χθεσινή σε γνωστό Αθηναϊκό τηλεοπτικό η ελληνική ομοσπονδία προσπαθεί να φέρει σε επαφή τον κόσμο με τον συγκεκριμένο «άθλημα». Θέλει πολύ προσοχή …να μην παραμυθιάζονται με τους αγώνες ….όλες οι σχόλες προσπαθούν να βάλουν όλους τους αθλητές σε αγώνες αυτό είναι καταστροφικό για τους νέους αφού τα χτυπήματα είναι πολύ βίαια (πχ χτυπήματα στον κεφάλι με επιπτώσεις στον εγκέφαλο κλπ ας μιλήσουν καλυτέρα οι ειδικοί γι’αυτο) και επίσης επειδή εδώ στην Ελλάδα ακόμα βρισκόμαστε πολύ πίσω οι μονοί που έχουν δίπλα και τριπλά οφέλη είναι οι προπονητές 1ον με το ντοπάρισμα των αθλητών όταν τους ουλάνε τα διάφορα μαντζούνια και 2ον με τις χορηγείς που αποκτούν όταν οι σχόλες τους γίνονται γνώστες …αυτά γενικά να προσέχετε πολύ σαν γονείς που εγγράφετε τα παιδιά σας και ειδικά στις πολεμικές τέχνες οπού αν πετάξεις μια πετρα η δασκαλο θα πετυχεις η πολιτικο

    • διηνεκης avatar
      διηνεκης @ κανενας 13/03/2011 20:40:10

      Ο κανενας δεν μπορει να εχει γνωμη γιατι ειναι ασχετος,σε πληρωφορω οτι αυτο το αθλημα εχει πολυ λιγοτερους τραυματισμους απο το ποδοσφαιρο και το μποχ,και ο μαικ ζαμπιδης στο κ1 τις Ιαπωνιας θεωρηται μεσα στους καλυτερους 15 την τελευταια 10τια και απο τους πιο θεαματηκοτερους αθλητες γιαυτο λατρευεται απο τους Ιαπωνες,και στους αγωνες κ1 παντα βλεπεις των πρωθυπουργο και υπουργους τις κυβερνησεις,εκει εχουν κουλτουρα στις πολειμικες τεχνες, εδω εχει γνωμη ο καθε ασχετος μπουρδολογως γιαυτο φαλιρισαμε σαν χωρα

      • Xartografos avatar
        Xartografos @ διηνεκης 13/03/2011 21:27:06

        Καλά, Διηνεκή μας έπεισες... Η αθλητική τραυματιολογία φέρει ως πρώτο άθλημα σε τραυματισμούς το άλμα τριπλούν !!! Από αυτόν το δρόμο λοιπόν, το αμερικάνικο φούτμπολ, το ράγκμπυ, και το Κ1, γίνονται sunday school- κατηχητικό... Άσε καλύτερα. Η ωμή βία του αναχρονιστικού αυτού σπορ (διότι βεβαίως δεν πρόκειται για άθλημα) είναι αποκρουστικά απορριπτέα, είναι σκέτη θλίψη μέσα στα αίματα

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ κανενας 14/03/2011 11:49:12

      Kaneis lathos lile.O zampidis den epaize se mikri katigoria sto K1,episis einai dimo-
      filestatos sti xora auti,(akoma kai kouklakia Zampidis polountai),exei kataksiothei
      akoma kai sto K1,dialegei autos tous antipalous tou(polles fores)kai ennoeitai oti
      den paleuei m`poion ki opoion.
      Ntopes yparxoun se ola ta athlimata.
      To kick boxing einai anamfiswitita poly skliro athlima,me tis analoges epiptoseis
      stin ygeia ton athliton,kai otan kapoios to epileksei gnorizei poly kala tis synepeies
      tis epilogis autis.
      Xorigoi,sxoles,matzounia kai symferonta,yparxoun se olo ton kosmo,kai sta perissotera athlimata.

  3. αδεσποτος avatar
    αδεσποτος 13/03/2011 18:14:04

    Δουλεψε καλα το μαγαζακι του αντ1 χθες...προσωπικα δεν περιμενα κατι καλυτερο απ' αυτους.
    Ομως ο Ζαμπιδης με απογοητευσε, γιατι απο τις μαχες που εδινε,μεταλαχτηκε σε τηλεσταρ, και ειναι πλεον βετερανος παλαιστης που κανονιζει τα κονε του για το γυαλι...προσεχως.

    Υ Γ 1. Οσο για τα χτυπηματα των αντιπαλων...φαντεζι μεν, ακινδυνα δε.

    Υ Γ 2 τα τραπεζια με τα ξηροκαρπια και τα σκατς...σε ΑΘΛΗΤΙΚΟ γεγονος, ηρθαν να δεσουν με το γυφτομπαροκ της κοινωνιας μας.

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ αδεσποτος 14/03/2011 11:00:28

      Γυφτομπαροκ με Αραπηδες και hip hop καφριλα να συμπληρωσω εγω.

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ Greece Pleading 14/03/2011 11:50:58

        A,eides kai esy ton agona;

  4. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 13/03/2011 20:48:25

    ΤΙ ΛΕΣ ΡΕ ΚΑΝΕΝΑΣ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΣΑΙΟΣ ΑΘΛΗΤΗΣ ΤΡΕΙΣ ΦΟΡΕΣ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΚΑΙ ΣΤΟ Κ1 ΔΥΟ ΦΟΡΕΣ ΣΤΟΥΣ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟΥΣ ΠΑΣ ΜΕ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΦΕΤΟΣ ΣΤΗΝ ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ ΤΟΥ ΚΙΚΜΠΟΞΙΝΓΚ ΤΟ Κ1 ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΤΡΙΤΟΣ .ΠΙΑ ΜΙΚΡΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΒΡΕ ΞΕΡΟΛΑ ΦΥΣΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΑ 75 ΚΙΛΑ ΛΕΣ ΚΑΙ ΓΙΝΕΤΕ ΝΑ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 120 ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΚΑΙ Η ΠΙΟ ΘΕΑΜΑΤΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΤΟ ΚΙΚΜΠΟΞΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΤΩΝ 75 ΚΙΛΩΝ.ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΜΙΝΙΑΤΟΥΡΕΣ ΚΟΥΚΛΑΚΙΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟΥ ΖΑΜΠΙΔΗ ΑΛΛΑ ΟΠΩΣ ΟΛΟΙ ΞΕΡΟΥΜΕ ΜΗΝ ΔΟΥΜΕ Η ΚΑΤΣΙΚΑ ΤΟΥ ΓΕΙΤΟΝΑ ΝΑ ΒΓΑΖΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΑΛΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΜΑΣ ΝΑ ΤΟΥ ΨΟΦΗΣΕΙ ΤΟΥ ΚΕΡΑΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟΝ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΦΤΑΣΑΜΕ ΕΔΩ ΠΟΥ ΦΤΑΣΑΜΕ.ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΣΧΟΛΙΑΖΕΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΜΑΣΑΣ.

  5. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 13/03/2011 20:50:41

    ΔΕΙΤΕ ΤΟ ΦΕΤΙΝΟ Κ1 ΠΟΥ ΠΕΙΡΕ ΜΕΡΟΣ Ο ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΚΑΙ ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΤΡΙΤΟΣ ΣΤΟ YOUTUBE ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΠΟΣΣΟ ΒΕΤΕΡΑΝΟΣ ΚΑΙ ΤΗΛΕΣΤΑΡ ΕΙΝΑΙ ΞΕΡΟΛΕΣ Ε ΞΕΡΟΛΕΣ

    • κανενας avatar
      κανενας @ ΣΕΡΙΦΗΣ 13/03/2011 22:26:00

      Αν δεν κανω λαθος εχασε απο εναν που φοραγε φουστα?... ονοματι Yuichiro "Jienotsu" Nagashima

    • αδεσποτος avatar
      αδεσποτος @ ΣΕΡΙΦΗΣ 15/03/2011 00:43:02

      ΣΕΡΙΦΗ ΞΕΡΟΥΜΕ ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΠΩΣ, ΚΑΙ ΤΙ ΕΚΑΝΕ Ο ΖΑΜΠΙΔΗΣ (ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΘΕΙ ΚΑΝΕΙΣ).
      ΝΑΙ ΡΕ, ΕΜΕΝΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΗΓΥΡΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΤΟΜΟ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗ,ΚΑΙ ΤΟ ΓΡΑΦΩ...ΑΚΟΜΗ ΑΠΟΡΩ ΓΑΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.
      ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΤΡΑΝΟΣ ΣΤΟ ΑΔΗΦΑΓΟ ΓΥΑΛΙ...ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΒΕΒΑΙΑ.
      ΟΜΩΣ ΟΙ ΛΑ'Ι'ΚΟΙ ΗΡΩΕΣ ΔΕΝ ΤΟ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ...ΛΑΜΠΟΥΝ ΑΠΟ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ,ΕΤΣΙ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΔΕΝ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΛΟΥΓΚΡΕΣ ΓΥΡΩ ΤΟΥ...Μ` ΠΙΑΝΣ???

  6. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 13/03/2011 21:00:56

    Πές τα ρε Σερίφη, διότι ο κάθε άσχετος,ανίδεος και δειλός ανθρωπάκος
    υποτιμάει έναν Παγκόσμιο Πρωταθλητή παγκοσμίου φήμης σαν το Μιχάλη(Μάκη) Ζαμπίδη. Τώρα ετοιμαζόμουν να ανεβάσω στοιχεία για τον Μάκη, αλλά έκανες τον κόπο εσύ αδερφέ.

    • κανενας avatar
      κανενας @ Δημήτρης 13/03/2011 22:27:06

      Καλος ειναι αλλα ολο με κατι Τορκους παιζει ...

    • Greece Pleading avatar
      Greece Pleading @ Δημήτρης 14/03/2011 11:02:32

      Στην αρχαιοτητα ολοι οι Σπαρτιατες δερναν σαν το Ζαμπιδη γι αυτο κανανε τους Περσες σακο του μποξ. Η νεα γενια ειναι ενα ματσο χαλβαδες.
      Φου να τους κανεις χεζωνται.

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ Greece Pleading 14/03/2011 12:14:30

        Milaei i peira;

  7. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 13/03/2011 21:44:21

    Πολύ "μη μου άπτου", έχουμε γίνει μου φαίνεται...
    Ο Ζαμπίδης είναι αθλητής με άλφα κεφαλαίο, και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί θα πρέπει να μας ενοχλεί το οτιδήποτε!
    Τόσα στραβά έχει η πατρίδα μας, ο Ζαμπίδης που κάνει πρωταθλητισμό μας ενόχλησε.
    Προσωπικά, το μόνο που με πείραξε, ήταν το βλαχο-γκλάμουρ καρακιτσαριό που έστησε ο αντ1, λες και βλέπαμε πανηγύρι, και όλο αυτό το χαζο-ραπ, σκηνικό που καταδεικνύει την ανοησία της πληκτικής μας ξενομανίας...
    κατά τ' άλλα, να τον χαίρεται η μάνα του τον Μιχάλη, εμένα μου άρεσε πολύ αυτό που είδα εχτές!

  8. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 13/03/2011 22:22:07

    ΚΑΤΣΕ ΡΕ ΦΙΛΕ ΧΑΡΤΟΦΑΓΕ ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΜΑΘΑΙΝΟΥΜΕ ΤΑ ΑΓΟΡΙΑ ΜΑΣ ΜΠΑΛΕΤΟ ΓΚΟΛΦ ΚΛΠ;ΑΝΤΙ ΣΤΗΝ ΧΩΡΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΤΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟ Ο ΠΡΟΠΟΜΠΟΣ ΟΛΩΝ ΤΩΝ ΠΟΛΕΜΙΚΩΝ ΤΕΧΝΩΝ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΤΑΙ ΩΣ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΗ ΕΚΓΥΜΝΑΣΗ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΛΑΟΥ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΙΝΑ ΤΟ ΚΟΥΝΓΚ ΦΟΥ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΚΟΡΕΑ ΤΟ ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΙΑΠΩΝΙΑ ΤΟ ΚΑΡΑΤΕ ΟΠΩΣ ΣΤΗΝ ΤΑΥΛΑΝΔΗ ΤΟ ΚΙΚΜΠΟΞΙΝΓΚ ΚΛΠ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΛΑΟ ΤΟΝ ΠΙΟ ΜΑΜΟΘΡΕΥΤΟ ΠΙΟ ΜΑΛΘΑΚΟ ΚΑΙ ΠΙΟ ΦΟΒΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΕΜΦΑΝΙΣΤΕΙ ΑΠΟ ΥΠΑΡΞΕΩΣ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟΝ ΠΛΑΝΗΤΗ

  9. κανενας avatar
    κανενας 13/03/2011 22:23:46

    Καταρχήν ότι είναι άτιτλος ακόμα στο K-1 WORLD MAX στην Ιαπωνία φανερώνει πολλά! Το Αυστραλιανό απλά είναι όπως προανέφερα για μικρομεσαίους αθλητές ...τώρα σχετικά με την κατηγορία που μου λέτε ποιο πάνω ….η ποιο θεματική είναι σαφώς η W.G.P.! Αυτό με τους τραυματισμούς ασ 'το καλυτέρα πεσ' τo σε κανένα παιδάκι ...και η μπάλα σαφώς έχει σοβαρούς τραυματισμούς! ..τώρα από εκεί και περά συνιστώ σε όλους τους γονείς να επιλέγουν σωστούς δάσκαλους που ΔΕΝ κατεβάζουν τα παιδιά τους σε αγώνες ....γιατί το συγκεκριμένο σπορ περά από σοβαρούς τραυματισμούς βρωμάει και από ντοπέ και όσοι κατάλαβαν κατάλαβαν!

  10. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 13/03/2011 22:34:45

    ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΣΟΦΟΙ ΑΡΧΑΙΟΙ ΠΡΟΓΟΝΟΙ ΜΑΣ ΄΄Ο ΛΑΟΣ ΠΟΥ ΥΠΑΚΟΥΕΙ ΣΤΟΥΣ ΝΟΜΟΥΣ ΄ΠΟΥ ΣΕΒΕΤΑΙ ΤΑ ΘΕΙΑ ΚΑΙ ΕΞΑΣΚΕΙΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΜΙΚΕΣ ΤΕΧΝΕΣ ΕΧΕΙ ΠΛΗΡΕΣ ΜΕΛΛΟΝ΄΄΄.ΑΝ ΠΑΡΟΥΜΕ ΥΠΟΨΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΗΜΕΡΑ.

  11. Romios avatar
    Romios 13/03/2011 23:38:35

    Δεν ξέρω κάποιοι αναγνώστες από που αντλούν τις πληροφορίες τους, αλλά το πιθανότερο είναι να έχουν ελλειπή ή καθόλου γνώση του αθλήματος. Ο γιός μου Α' Λυκείου έχει δώσει αρκετούς αγώνες. Δεν τραυματίστηκε ποτέ. Ούτε και στον αγώνα που έδωσε με τον τέως πρωταθλητή Ελλάδος εφήβων. Ναί είναι ένα επικίνδυνο άθλημα. Και ποιό ανδρικό σπορ δεν είναι επικίνδυνο; όσο γιά τον κύριο Ζαμπίδη πολλοί θα ήθελαν να τον μοιάσουν, αλλά είναι τόσο ψηλά που μόνον πικρόχολα σχόλεια μπορούν να κάνουν. όσο γιά τον αγώνα στο στάδιο Ειρήνης και Φιλίας πιστεύω πως ΄δεν θα έπρεπε να μας το προσφέρουν σαν σόου.

    • κανενας avatar
      κανενας @ Romios 14/03/2011 00:13:14

      Γιατί όποιος έχει αντίθετη άποψη σημαίνει ότι τα λέει από συμφέρον? Παίζω αρκετά χρόνια κικ μποξινγκ σε ερασιτεχνικό επίπεδο και ξέρω αρκετές λεπτομερές που ίσως άλλοι να μην γνωρίζουν! Δεν έχω τπτ με τον Ζαμπιδη και τον κάθε Ζαμπιδη απλά καλό είναι τα παιδιά σας να τα στρέφετε προς τον αθλητισμό και όχι προς τον πρωταθλητισμό …ο πρωταθλητισμός σε όλα τα σπορ είναι καταστροφικός .Τώρα σχετικά με τον Ζαμπιδη επειδή πολύ κουβέντα γίνεται ..σίγουρα έχει ξεφύγει από τα ελληνικά δεδομένα άλλα στο παγκόσμιο στερέωμα δεν έχει καταξιωθεί ..με αυτό το σκεπτικό τι να πουν τιτάνες του αθλήματος όπως ο Peter Aerts, η ο Ernesto Hoost και ο Semmy Schilt …για να μην πολυλογώ μπορεί να βομβαρδιζόμαστε με Ζαμπιδη άλλα δεν τον είδαμε τον κύριο και σε καμία ολυμπιάδα να προβάρει την γαλανόλευκη (πχ πυγμαχία) …γιατί; ...αρα προς τι όλος αυτός ο πατριωτισμός ; Άμα κατέβει με την εθνική στο Ρίο το 16 το συζητάμε ! ;)

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ κανενας 14/03/2011 12:11:24

        Auta pou grafeis file ta pisteueis kiolas,i apla kaneis kazoura stous
        ypoloipous;
        Kai o Jerome le Banner o Gallos, den pire kanena titlo sto K1 alla
        theoreitai apo tous pio kataksiomenous athlites sto xoro auto.
        Esy pos mporeis na eksigiseis to gegonos tis dimofilias pou xairei o
        Zampidis stin Iaponia afou den exei kanena titlo sto energitiko tou;
        To ekriktiko tou styl,o xaraktiras tou,kai to zempekiko tis Eudokias,
        mazi me tin Elliniki simaia sto stithos tou,ftanoun,gia nas synarpassoun
        tous Iapones,kai olo ton kosmo pou parakolouthei to athlima auto.
        Kai den exoun na kanoun me patriotismo auta pou sou grafo!
        En pasei periptosi euxomai o Zampidis na parei meros stous olympia-
        kous agones to 2012 kai oxi 2016 se opoio athlima goustarei!

  12. tsilivithras avatar
    tsilivithras 14/03/2011 00:36:06

    Ε βέβαια όταν του δίνεις του νεοέλληνα καρακιτσαριό και βλαχογκλαμουριά ξαφνικά αποκτάει και γνώμη για έναν από τους καλύτερους και διασημότερους Έλληνες αθλητές στο εξωτερικό τα τελευταία 10+ χρόνια.
    Ένα παιδί με αστείρευτο ταλέντο από πολύ νεαρή ηλικία, με σωστή ανατροφή και συμπεριφορά από την οικογένειά του και έναν Δάσκαλο-προπονητή σαν τον κο Μάλλιο το ήθος και την αξία του οποίου γνωρίζουν καλά όσοι ασχολούνται με τον χώρο των μαχητικών αθλημάτων.
    Ένα παιδί που όταν οι συνομίληκοί του κωλοβαρούσαν με play station και πίτσες-διπλομπούκια αυτός έλιωνε στην προπόνηση και την γυμναστική και έψαχνε να βρει πόρους να πάει να παίξει αγώνες στο εξωτερικό και να γίνει γνωστό το όνομά του και το όνομα της πατρίδας του.
    Ένα παιδί που όποιος τον παρακολουθεί εδώ και χρόνια βλέπει πόσο μετρημένο και αξιοπρεπή τρόπο έχει να μιλάει και να εκφράζεται και να συμπεριφέρεται ειδικά όταν βρίσκεται στο εξωτερικό και ειδικά όταν παίζει σε τουρνουά όπως στην Ιαπωνία όπου τα μαχητικά αθλήματα χαίρουν μεγάλου σεβασμού και θεαματικότητας.


    Όμως...δυστυχώς κι εγώ φρίκαρα χτες όταν είδα αυτό τον εμετό που μας πρόσφερε απλόχερα ο αντέννα...ένα καραγκιοζιλίκι με όοοοολη την καφρίλα της νεοελληνικής βλαχο-γκλαμουριάς...τους "τηλεσταρ" του απόλυτου ΤΙΠΟΤΑ να ποζάρουν για μια φωτογραφία σε ένα αγώνα-τηλεοπτικό event για ένα άθλημα για το οποίο ούτε γνωρίζουν ούτε ενδιαφέρονται φυσικά.Η μούρη τους να φαίνεται και να χαιδεύουμε τον ναρκισσισμό μας και όλα τα άλλα είναι ναχαμε-ναλεγαμε.
    Για πολλοστή φορά η τιβι δείχνει ότι μπροστά στα φράγκα και την τηλεθέαση δεν έχει κανένα πρόβλημα να χ*εσει κυριολεκτικά πάνω σε οτιδήποτε ότι κι αν είναι αυτό.
    Ήμουν σχεδόν σίγουρος ότι το όλο event ήταν στημένο για τον αντέννα.
    Δεν ξέρω αν έχει κανένα συμβόλαιο ο Ζαμπίδης (λόγω και πρόσφατων εμφανίσεών του σε τηλερεάλιτυ) ή καμμιά ειδική συμφωνία με το κανάλι ή προσπαθεί να ρίξει γέφυρες για μελλοντική συνεργασία (μια που 30ρισε για τα καλά)...αλλά το όλο πράγμα μου φάνηκε περίεργο και ο αγώνας μου φάνηκε κομμένος και ραμμένος για τηλεθέαση.Ο Τούρκος υπερβολικά αμυντικός για "διεκδικητής" τίτλου και γενικά "λίγος" για έναν αθλητή σαν τον Ζαμπίδη.
    Ελπίζω να ήταν απλά κακή επιλογή.

    Όσο για τα μαχητικά αθλήματα...
    Οι γονείς να φοβούνται περισσότερο τις τζουλιες και τις τηλεπερσονες και τα καραγκιοζάκια που πουλάνε και τη μάνα τους για ένα μεροκάματο και ένα εξώφυλλο και να μην φοβούνται να στείλουν τα παιδιά τους στα μαχητικά σπορ.
    Καλύτερα ένα σκισμένο φρύδι παρά άλλη μια σκισμένη σούφρα...κυριολεκτικά και μεταφορικά.

    Άντε γιατί πολύ φλωρέψανε οι πιτσιρικάδες σήμερα και νταηλίκια κάνουν μόνο στο Facebook και στη γκόμενά τους.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ tsilivithras 14/03/2011 10:44:05

      Τσίλι έσπασες τη σιωπή σου; Ρίξ' τα και για την Τούμπα χθες γιατί δεν το είδα το ματς

  13. κανενας avatar
    κανενας 14/03/2011 00:46:22

    ''Ε βέβαια όταν του δίνεις του νεοέλληνα καρακιτσαριό και βλαχογκλαμουριά ξαφνικά αποκτάει και γνώμη για έναν από τους καλύτερους και διασημότερους Έλληνες αθλητές στο εξωτερικό τα τελευταία 10+ χρόνια.'' ....επισης εχουμε γεμισει ανοητους και ξερολες! .....προσθετω εγω! ....ο καθενας εχει την γνωμη του και το καλυτερος και το χειροτερος ειναι εντελως υποκειμενικο ..ακομα και εγω μπορει να κανω λαθος ...αλλα οι πραγματικες μαχες γινονται εξω απο τα ρινγκ χωρις κανονισμους που απαγορευουν χτυπηματα απο πισω , στο λαιμο ,στο σαγονι και στην βουβονικη χωρα ...δεν γραφω αλλα νομιζω αυτα που ειχα να πω τα ανεπτυξα παραπανω ...αντε γεια

  14. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 14/03/2011 02:04:06

    ΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΟ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΚΕΡΔΙΣΕΙ ΑΘΛΗΤΕΣ ΣΑΝ ΤΟΝ ALBERT KRAUS [2 ΦΟΡΕΣ ΚΑΤΟΧΟΣ ΤΟΥ Κ1]ΣΑΝ ΤΟΝ JOHN WAYNE PARR ΣΑΝ ΤΟΝ YAMAMOTO[K1HERO] K.A.OTI ΣΤΟ Κ1 ΤΟΥ 2010 ΤΕΡΜΑΤΙΣΕ ΤΡΙΤΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΣΤΟΝ ΗΜΙΤΕΛΙΚΟ ΜΕ ΤΟΝ ΠΕΤΡΟΣΥΑΝ ΟΙ ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ΔΕΝ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΟ ΝΟΚ ΝΤΑΟΥΝ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΑ ΑΥΤΑ ΒΓΗΚΕ Ο MVP ΤΗΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΜΕ 42,6 ΣΕ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΠΟΥ ΠΗΡΑΝ ΜΕΡΟΣ ΟΙ ΣΥΜΕΤΕΧΟΝΤΕΣ ΕΣΕΝΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΜΑ ΔΕΝ ΣΟΥ ΛΕΝΕ ΚΑΙ ΟΙ ΤΙΤΛΟΙ ΠΟΥ ΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ Ε ΜΑΛΛΟΝ ΕΧΕΙΣ ΜΕΓΑΛΟ ΚΟΜΠΛΕΞ ΚΑΙ ΑΝ ΛΕΣ ΑΛΗΘΕΙΑ ΟΤΙ ΑΣΧΟΛΗΣΕ ΜΕ ΤΟ ΚΙΚΜΠΟΞΙΝΓΚ ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΣΕ ΕΙΧΕ ΠΕΤΥΧΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΓΩΝΑ ΣΤΑ ΝΙΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΛΑΒΩΣΕ ΣΤΟ ΞΥΛΟ ΓΙ ΑΥΤΟ ΤΟΣΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞ 2010 K-1 World MAX 3rd Place
    2009 World PROFI European Champion (1st title defence)
    2008 W.I.P.U. "King of the Ring" Super Welterweight World Champion (2nd title defence)
    2008 W.K.B.F. Super Welterweight World Champion (1st title defence)
    2006 "King of the Ring" Super Welterweight European Champion
    2005 W.K.B.F. Super Welterweight World Champion
    2005 "King of the Ring" Super Welterweight World Champion (1st title defence)
    2005 World PROFI European Champion
    2004 A-1 World Combat Cup Champion
    2003 W.I.P.U. "King of the Ring" Super Welterweight World Champion
    2002 W.O.K.A Super Welterweight World Champion (4th title defence)
    2002 K-1 World Max Oceania Champion
    2002 W.I.P.U. "King of the Ring" Thai Boxing Tournament Champion
    2001 W.O.K.A Super Welterweight World Champion (3 title defences that year)
    2000 W.O.K.A Super Welterweight World Champion
    1998 World PROFI Europe Champion

    • κανενας avatar
      κανενας @ ΣΕΡΙΦΗΣ 14/03/2011 10:01:24

      Το Ιαπωνικο K-1 WORLD MAX δεν το εχει(της κατηγοριας του ) ....οποτε ετσι δειχνεις και εσυ ποσο ανιδεος εισαι ..ψαξε αυτο το ονομα Yuichiro “Jienotsu” Nagashima στο google να δεις απο ποιον εχασε ...τελικα δεν ειναι μονο ο Σισε με φουστα στην Ελλαδα! :)

  15. noldor avatar
    noldor 14/03/2011 02:29:55

    Στους αρχαίους προγόνους μας ποιοι νομοθετούσαν;

  16. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 14/03/2011 02:44:42

    Εκπληκτικός αθλητής ο Ζαμπίδης και συμπαθής και προσγειωμένος άνθρωπος.

  17. ΣΕΡΙΦΗΣ avatar
    ΣΕΡΙΦΗΣ 14/03/2011 12:32:12

    ΚΑΛΑ ΡΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΛΑΚΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙΣ ΠΟΙΟΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΨΕΙΣ ΡΕΖΙΛΙ ΓΙΝΕΣΑΙ ΠΕΤΑΣ ΕΝΑ ΟΝΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ ΠΟΥ ΤΟΝ ΝΑΓΚΑΣΙΜΑ ΣΤΟ Κ1 ΤΟΥ 2010 ΤΟΝ ΔΙΑΛΥΣΕ Ο ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΜΕ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΔΕΣ ΣΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΛΙΝΚ ΤΟΝ ΑΓΩΝΑ http://www.youtube.com/watch?v=MGAuE5t2A04

    • κανενας avatar
      κανενας @ ΣΕΡΙΦΗΣ 14/03/2011 15:40:54

      ...τι αλλο να πω αμα στο μυαλο σου εχεις αχυρο; ...μιλαω γενικα για για την παραπληροφοριση που κανουν στους γονεις και στους μαθητες οι διαφοροι δασκαλοι σχετικα με την αναγκεοτητα των αγωνων και εσυ εχεις επικεντρωθει στον Ζαμπιδη και την φουστανελα του ..ξεκωλα

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ κανενας 14/03/2011 17:17:02

        Esy mou fainetai tros axyro.....
        Exeis xortasei,kai to petas stous ypoloipous.
        Kai auto pali pou les gia tin anagaiotita ton agonon,pou kollaei re
        tsifti;Se opoiodipote athlima ginontai agones,se epagelmatiko i erasitexniko epipedo.
        Yparxoun kapoioi pou einai idiaitera tallantouxoi,opote mpainoun
        kai oi xorigoi sto paixnidi,me oti auto synepagetai.
        Esy to paidi sou mi to steileis na mathei kick boxing,aston na mathei skaki,i tawli apo esena!
        Kai kalo apogeuma!

        • κανενας avatar
          κανενας @ Makedonas Thessalonikios 14/03/2011 21:09:30

          ....κοπελες βγαλτε τις φουστιτσες γιατι ερχομαι!

          • Makedonas Thessalonikios avatar
            Makedonas Thessalonikios @ κανενας 15/03/2011 14:21:02

            Nai, nai kryfteite,tha erthei o "kanenas". !

  18. αδεσποτος avatar
    αδεσποτος 15/03/2011 00:51:29

    ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΗ ΤΟΝ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΤΟ ΜΑΙΚ (ΣΑΝ ΑΘΛΗΤΗ ΚΑΙ ΑΝΘΡΩΠΟ), ΑΛΛΑ ΟΤΙ ΠΗΓΕ ΚΙ ΕΜΠΛΕΞΕ ΜΕ ΤΗ ΓΚΛΑΜΟΥΡΙΑ, ΧΑΛΑΕΙ ΤΗ ΜΑΓΕΙΑ ΡΕ ΓΜΤ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ...ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΚΑΝΕ ΗΔΗ ΟΤΑΝ ΕΣΒΗΣΑΝ ΤΑ ΦΩΤΑ.