#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
24/06/2011 15:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

"Πέθανε ο χοντρός σήμερα, πέθανε εντελώς"







 

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/06/2011 17:03:56

    Λουλούδια του μπαχτσέ!

    • madprof avatar
      madprof @ Strange Attractor 26/06/2011 00:28:25

      Δευτέρα, Ιούνιος 06, 2011
      Γεια σου γίγαντα Γερουλάνε...
      Κι ενώ έχουμε βαρεθεί να ακούμε ότι λεφτά δεν υπάρχουν και μας ζητούν όλο και περισσότερες θυσίες.

      Ο ΟΠΑΠ, που εποπτεύει ο υπουργός Πολιτισμού, Παύλος Γερουλάνος, δίνει χορηγία 3,6 εκατομμύρια ευρώ στο Μουσείο Μπενάκη, στο οποίο πρόεδρος είναι η μητέρα του, για μια βυζαντινή έκθεση που θα γίνει στην Αμερική το 2013!...Γεγονός, το οποίο προσπάθησαν να κρατηθεί επτασφράγιστο μυστικό, λόγω, προφανέστατα, των έντονων αντιδράσεων που θα προκαλούσε η δημοσιοποίηση μιας τέτοιας κίνησης.

      Θα παρακαλούσαμε τον κ.Γερουλάνο να μας λύσει τις εξής απορίες:1. Γιατί να μην αναλάβει το βυζαντινό μουσείο, όπως θα ήτανε και το φυσιολογικό, μια τέτοια έκθεση και την ανέλαβε το «άσχετο» Μουσείο Μπενάκη;2. Πρόσφατα οργανώθηκαν δύο εκθέσεις για το Μέγα Αλέξανδρο στην Οξφόρδη και στο Λούβρο και δεν πληρώσαμε μία, καθώς τέτοιες εκθέσεις είναι περιζήτητες στο εξωτερικό και ποτέ μέχρι σήμερα δεν πλήρωνε τίποτα η ελληνική πολιτεία, αφού τα κάλυπταν όλα τα μουσεία υποδοχής. Τώρα γιατί πρέπει να πληρώσουμε κιόλας;3. Πώς θα πληρώσουμε; Αφού λεφτά δεν υπάρχουν και όπως ισχυρίζονται, αν δεν κοπούν κι άλλο οι μισθοί και οι συντάξεις, η χρεοκοπία είναι μονόδρομος.4. γιατί κρατείται μυστικό τόσο καιρό και δεν διαφημίζεται κιόλας, αφού πρόκειται για μια τόσο φοβερή ιδέα, στην οποία, σε τόσο χαλεπούς καιρούς, έπρεπε να «ρίξουμε» τόσα χρήματα; Την ίδια στιγμή, μάλιστα, που τα δύο βυζαντινά μουσεία στη χώρα μας υπολειτουργούν, λόγω έλλειψης χρημάτων!Τα πράγματα είναι απλά. Στην οργανωτική επιτροπή της έκθεσης έχει διοριστεί από τον κ.Γερουλάνο, η μητέρα του, ως πρόεδρος του Μουσείου Μπενάκη. Η αδελφή του, Ειρήνη Γερουλάνου, είναι διευθύντρια και. μέλος της διοικητικής επιτροπής, ο πατέρας του υπουργού, Μαρίνος Γερουλάνος!Εκπληκτικές συμπτώσεις; Πρωτοφανείς γαλαντομίες; 'Η μια «ξεδιάντροπη» πολιτιστική πολιτική του «εκλεκτού» του πρωθυπουργού, η οποία δρα εις βάρος του ελληνικού λαού, καθώς είναι πλέον εμφανές ότι πρόκειται για. οικογενειακή υπόθεση;
      Ερωτάται ο Κος Γερουλάνος : Αληθέυουν τα ως άνω ? ή είναι ασύστολα ψεύδη ?

  2. ΕΛΛΑΣ avatar
    ΕΛΛΑΣ 24/06/2011 17:59:50

    ΚΑΠΟΥ ΕΝΑ ....ΜΥΡΙΟ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΔΗΛΑΔΗ 365 ΜΥΡΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΔΙΣ ΤΑ ΤΕΣΣΕΡΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΤΑ ΚΑΛΟΠΑΙΔΑ.ΤΕΛΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΡΗ.

    • Πητ avatar
      Πητ @ ΕΛΛΑΣ 24/06/2011 19:03:52

      365 εβδομάδες έχει ο χρόνος;

  3. ήγγικεν avatar
    ήγγικεν 24/06/2011 18:23:50

    Κάντε τον Μπέο πρωθυπουργό να χεστούμε στο ευρώ.

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 24/06/2011 18:48:25

    Πάνε να σε κοιτάξουν...

    • Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
      Ρομπέν το Γκαρσόν @ Strange Attractor 24/06/2011 19:01:30

      Πρόκειται περί ηλιθίου. Μην δίνεις σημασία.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Ρομπέν το Γκαρσόν 24/06/2011 19:10:38

        αφιερωμένο στον Μάρκο
        http://www.antinews.gr/2010/09/21/62718/

  5. madprof avatar
    madprof 24/06/2011 19:13:40

    Μάρκο, ασχολήσου με τον αγαπημένο σου Ντεγκρέτσια τις κόττες επί των τιμών τε στηλιαριών (sic!) και το πως μπλεντάρονται τ' αγγούρια ( tres sic!) mon cherie .

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ madprof 24/06/2011 19:15:03

      Τον ξέρεις και συ βλέπω...
      h..p://www.antinews.gr/2010/09/21/62718/

    • Μάρκος avatar
      Μάρκος @ madprof 25/06/2011 20:19:15

      Βλέπω ότι η "μαγκιά" σου εξαντλείται στο να κόβεις από τη μια τα σχόλια που σου κάνουν, αλλά να σχολιάζεις κι από πάνω τους άλλους. Με τέτοιους θα πορευτεί η Νέα Δημοκρατία; Ευχαριστώ, δεν θα πάρω...!

  6. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 24/06/2011 21:08:57

    Ρε Μπουρούση 10 ντόπες έλεγες, ρε Μπουρούση 10 ντόπες έλεγες

    Βαγγέλα, για τον Περπινιάδη λέω, κρεμοσάπουνο στην υγρασία. Για να σου τις φοράνε εύκολα... τις αλυσίδες.

    Βαγγέλλη ψάξου, στο λέει ο "Άσσος Ημίχρονο-Διπλό Τελικό". Γιατί έσκασαν μύτη
    στο κύκλωμά σου όλα τα καλόπαιδα της Παράγκας 1 (Θωμάς "Κοκκαλιάρης", Σπάθας "Γουρόυνι", Θανάσης Κανελλόπουλος), όλοι οι δορυφόροι του Ολυμπιακού (Κομπότης, Καλογιάννης, Μποροβήλος) και ο... Άγγελος Τραυλός (λεφτά στο Τζόρτζεβιτς, στον "Ανδρεϊκό σκλήρυνση κατά πλάκας" Λούβαρη κλπ).

    Ο Πάγκαλος, ο κουμπάρος του Κόκκαλη και φόλα Ολυμπιακός, δε θα τοποθετηθεί; Ο Λοβέρδος; Ο Πέτρος ο Κωστόπουλος έστω;

    Και στα σοβαρά τώρα.

    Μία ερώτηση για όλους τους οπαδούς του Ολυμπιακού:

    Αφού ρε παλληκάρια τα οπαδικά φύλλα σας και τα παπαγαλάκια σας στις τηλεοράσεις, στα ραδιόφωνα και στο Ίντερνετ λένε “δεν προκύπτει για το Βαγγέλα” (παρά τα “δεμένα” ηχογραφημένα της ΕΥΠ, άρα είναι να γελάει κανείς), διώχνουν, με βάση το ΙΔΙΟ υλικό τον “10 μέρες” Μπουρούση; Μήπως ακούγονται βελάσματα από το επίνειο;

    Ολυμπιακός = Κόκκαλης = Λούβαρης (λέγε με Ανδρέα Παπανδρέου) = Στάζι = Κοσκωτάς = Σαλιαρέλης = Μίζενς = Πάγκαλος (κουμπάρος του Κόκκαλη) = Λοβέρδος = Σαπίλα. Καθεστώς.

    Τα πράγματα είναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ. Όποιος απαιτεί να φύγει το πασοκ επειδή είναι διεφθαρμένο αλλά κλείνει τα μάτια και δεν απαιτεί τα ίδια για τον Ολυμπιακό είναι μονομερής. Άρα η κριτική του στο πασοκ είναι αναξιόπιστη. Διαλέξτε μεριά. Κάθαρση ή σαπίλα. Τώρα. Ξεκάθαρα.

    • charulisN avatar
      charulisN @ Καλά τώρα... 26/06/2011 01:16:18

      Γιατί πάντα αναφέρεστε στους πράκτορες της μίας πλευράς.
      Τον Καραμανλή ποιοι τον παρακολουθούσαν ?
      Τον Καραμανλή ποιοι ήθελαν να τον δολοφονήσουν οι Στάζι και οι Ρώσοι?
      Σταματήστε να σκέφτεστε οπαδικά.

      • Μάρκος avatar
        Μάρκος @ charulisN 26/06/2011 19:21:04

        Μα ο πρακτορας της Στάζι, έγινε πράκτορας των Αμερικανών όταν του έδωσαν την ομάδα για "ξεκάρφωμα". Η εταιρία που παρακολουθούσε τον Καραμανλή άλλωστε, ποιου στελέχη είχε; Του πράκτορα...

      • Καλά τώρα... avatar
        Καλά τώρα... @ charulisN 27/06/2011 12:30:07

        Μπέέέέέ

  7. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 24/06/2011 22:55:16

    Αγαπούλες,χοντροί,κοκκαλιάρηδες,πιστολέρο κλπ φρούτα του πασοκικού κυρίως κατεστημένου με τα πέναλτι στην σέντρα,με τα πρωταθλήματα στα χαρτιά,με τα αίσχη στη Ριζούπολη,με τους Τσουκαλάδες και τους Ακηδες να δερνουν τον Γρανίτσα αλλά εντάξει μωρέ δεν τρέχει και τίποτα η ομαδάρα να κερδάει και όλοι οι αλλοι να πάνε να.....Δίδασκαν ήθος μη το ξεχνάμε αυτό και τα εκατομμύρια να σφυρίζουν, να παίζουν στα καζίνα τα κέρδη,ο γραφικός χοντρός να μπαίνει στα γήπεδα να βρίζει τους παίκτες της ΑΕΚ,του ΠΑΟ και αυτό να θεωρείται μαγκιά,ο κατάσκοπος της ΣΤΑΖΙ να κάνει ότι γουστάρει και όποτε γουστάρει και το γήπεδο που παράνομα μπήκε στα ολυμπιακά έργα να γεμίζει από τους επώνυμους Λοβέρδους,Κωστόπουλους,Τραγάκηδες,Αντωνάκηδες για να θαυμάσουν την ομαδάρα να κλέβει το ψωμί και τον ιδρώτα άλλων καλύτερων παικτών μέσα στη ζούγκλα και στην ξεφτίλα των πάλαι ποτέ επιστημόνων.Με τις άθλιες φυλλάδες τους να σκορπίζουν το μίσος για να πουλήσουν κανένα φύλλο παραπάνω,δύο από αυτές εχουν και βυζάκια έξω για περισσότερο αθλητικό πνεύμα.Συμφωνώ και εγώ λοιπόν, ΠΑΣΟΚ και Ολυμπιακός είναι τα καρκινώματα της ελληνικής κοινωνίας,ήρθε η ώρα να ξεβρωμίσουμε μιά για πάντα.....

  8. Τριφυλάρα avatar
    Τριφυλάρα 24/06/2011 23:18:24

    Πω, πω αδικία με τον θρήνο του ελληνικού ποδοσφαίρου. Για να κάνεις τα διπλά του Παναθηναικού στην Ευρώπη πρέπει να έχετε ομάδα ανόητοι, για ν απάτε κάποια στιγμή στους 4 η στους 8 πρέπει να παίζετε μπάλα.
    Αλλά που καιρός για τέτοια. Πόσοι κάλυπταν τον Κατσουράνη;

  9. m.s avatar
    m.s 25/06/2011 18:22:56

    Μπέος μιλάμε για τον Τσάκ Νόρις του στησίματος.
    Ο μόνος που μπορούσε να παίξει over ημίχρονο και under τελικό και να πάει ταμείο!!!!