#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/09/2011 23:56
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χάσαμε από τα .... Σκόπια




Κάποια στιγμή θα συνέβαινε κι αυτό. Οι Σκοπιανοί είχαν πάθος, βρήκαν και σε πολύ κακή ημέρα επιθετικά την Εθνική και πήραν το ροζ φύλλο. Κορυφαίοι από τους νικητές οι ΜακΚάλεμπ και Ιλιέφσκι. Ο πρώτος, καθότι έγχρωμος, σίγουρα έλκει σε ευθεία γραμμή την καταγωγή του από τον Μέγα Αλέξανδρο…

 

Το ματς κρίθηκε στο σημείο, όπου η γρήγορη αντίδραση της Εθνικής με τους Καλάθη και Μπουρούση (49-50, 31’) δεν είχε συνέχεια, καθώς το άγχος έπνιξε τους διεθνείς του Ζούρου. Τα εύκολα λάθη και η έλλειψη καθαρού μυαλού στην επίθεση  οδήγησαν στην ήττα. Το πιο ανησυχητικό για μια νέα ομάδα όπως η Εθνική, ήταν η παράδοση της και η αίσθηση ότι δεν πάλεψε με όλες της τις δυνάμεις, ένα τέτοιο παιχνίδι με ιδιαιτερότητες γειτνίασης. Με 11 πόντους επιθετική συγκομιδή στο τελευταίο δεκάλεπτο, η Εθνική δεν μπορούσε να έχει απαιτήσεις από το ματς. Η διαφορά έφθασε στο +11 (50-61, 36’) λίγο πριν από το τέλος και με την Εθνική να αδυνατεί να βρει λύσεις στην επίθεση από τα μακρινά σουτ. Η ήττα με 14 πόντους (58-72) δημιουργεί σημαντικό μειονέκτημα για τη συνέχεια του ομίλου, στην πιθανή πλέον περίπτωση ισοβαθμιών.

 

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 29-30, 47-50, 58-72

Ελλάδα (Ζούρος): Ξανθόπουλος 2 (4 ριμπ.), Μπουρούσης 10 (2/10 δίπ., 10 ριμπ.), Ζήσης 9 (3/7 δίπ., 0/4 τρίπ., 8 ριμπ.), Βασιλειάδης 3, Καλάθης 7 (1/2 τρίπ.), Φώτσης 16 (4/8 δίπ., 2/4 τρίπ.), Παπανικολάου 1, Μαυροειδής 1, Μπράμος, Κουφός 3, Σλούκας, Καϊμακόγλου 6.

ΠΓΔΜ (Ντοκουζόφσκι): Ιλιέφσκι 6 (4 ριμπ.), Σοκόλοφ, ΜακΚάλεμπ 27 (6/10 δίπ., 1/6 τρίπ., 12/14 β., 4 ασίστ), Β. Στογιανόφσκι 2, 3 Ντ. Στογιανόφσκι 3, Σιμονόφσκι, Γκετσέφσκι 11 (1/2 τρίπ.), Άντιτς 12 (2/3 τρίπ., 8 ριμπ.), Τσεκόφσκι 11 (3/4 τρίπ.), Σαμαρτζίσκι.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 04/09/2011 00:18:11

    Αυτή ήταν Εθνική μαχαιριά...
    ΥΓ: Ο Σαμαρτζίσκι να υποθέσω ότι είναι πρώτος ξάδερφος του Σαμαρά...

    • Ariadne avatar
      Ariadne @ ΕΥΑ 04/09/2011 10:10:53

      Εξαρτάται απο ποιά πλευρά το βλέπεις. Γιατί οι Σκοπιανοί θα λένε μάλλον οτι ο Σαμαράς είναι ξάδελφος του Σαμαρτζίσκι.

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Ariadne 04/09/2011 14:38:51

        Προφανώς κάποιοι έχουν χάσει το χιούμορ ( ή δεν το είχαν ποτέ )Ariadne
        και δεν καταλαβαίνουν ότι ήταν συμπληρωματικό
        της ''καταγωγής του ΜακΚάλεμπ''!

    • spiros avatar
      spiros @ ΕΥΑ 04/09/2011 11:07:42

      Εξυπνάδες!!!!!!!!!

  2. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 04/09/2011 00:19:41

    Μοιάζει σαν ανέκδοτο αλλά δεν είναι.
    Ήταν κάποτε η μπασκετομάνα Γιουγκοσλαβία, η Μεγάλη των πλάβι Σχολή.
    Μόνον το Αμέρικα ήταν πιό ψηλά.
    Οι 6 κληρονόμοι δεν είναι ακριβώς πλάβι, αλλά είναι πάντα κληρονόμοι...
    Ο ΜακΚάλεμπ μάλλον έλκει την καταγωγή από τα παντρολογήματα παλληκαριών του Αλέκου νοτίως της Αιγύπτου. Σίγουρα παιχταράς - και ο Ιλιέφσκι.
    Να προσέξουμε τώρα τους πανύψηλους Μαυροβούνιους: Κάποτε μεσουρανούσαν στην Ομοσπονδιακή Εθνική των πλάβι.

  3. Εγώ avatar
    Εγώ 04/09/2011 01:02:32

    Αν και η Εθνική μας έπαιξε σαν σχολική ομάδα, μην ξεχνάτε ότι αν δεν υπήρχε ο Μακεδών ΜακΚάλεμπ, τα Σκόπια θα έχαναν παρ'όλα αυτά με 13 πόντους διαφορά!

    Άραγε, ο ΜακΚάλεμπ έχει δει τα βίντεο που μιλάνε για τις τρεις φυλές των ανθρώπων, την κίτρινη, τη νεγροειδή και τη μακεδονοειδή;

    Έχει διαβάσει τις εμπεριστατωμένες επιστημονικές μελέτες που ξερνάνε τα σκοπιανά πανεπιστήμια, που λένε ότι οι Έλληνες είμαστε κατώτερης ευφυίας επειδή καταγόμαστε από Αφρικανούς (σε αντίθεση με τους ανώτερης ευφυίας μακεδονοειδείς "Μακεδόνες");

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Εγώ 04/09/2011 11:32:53

      Ισχύει κι ότι η Ελλάδα χρηματοδοτούσε τα Σκόπια μέχρι το 2004;

  4. East avatar
    East 04/09/2011 01:28:19

    Αν είμασταν έξυπνοι θα εισαγάγαμε αθλητές/καλλιτέχνες/ηθοποιούς/τραγουδιστές/ταλέντα/εγκεφάλους από όλο τον πλανήτη.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ East 04/09/2011 18:20:24

      Ενώ τώρα, ελέω πολυπολιτισμού, εισάγουμε κυρίως μπούρκες και μαχαιροβγάλτες.

  5. Νίκος Αργεάδης avatar
    Νίκος Αργεάδης 04/09/2011 09:39:43

    Καλήμέρα.
    Το να χάνεις σε ένα αγώνα δεν είναι ντροπή. Το να (εν)δίδεις όμως δίχως να πολεμήσεις...

    • juliet avatar
      juliet @ Νίκος Αργεάδης 04/09/2011 11:12:48

      Καλημέρα ,κ.Αργεάδη
      πολλά είναι ντροπή αλλά είπαμε τόσα χρόνια ..πάψαμε να σκεφτόμαστε και δεν ξέρουμε πια γιατί θα πρέπει είμαστε περήφανοι.

      • Dora avatar
        Dora @ juliet 04/09/2011 16:24:37

        Διαβαζω οτι οι Σκοπιανοι ειχαν ΠΑΘΟΣ.
        Ναι,αυτο λειπει απο μας τελικα. Οι Σκοπιανοι μας μισουν.Το μισος ειναι παθος,καταστρεπτικο σε προσωπικο επιπεδο,οταν ομως συνοδευεται και συνδεεται μ'εναν εκρηκτικο πατριωτισμο και βλεποντας στο προσωπο του αλλου τον βασικο εχθρο,κανει θαυματα.
        Οι Σκοπιανοι πιστεψαν στο παραμυθι της 'Μακεδονιας" εναντια σε καθε ιστορικη αληθεια.Το πιστευουν ομως.
        Ενω εμεις χροοοονια τωρα εθνικης αποδομησης,αλλο δεν κανουμε παρα να αμφιβαλουμε για τα παντα:Θρησκεια,ιστορια,αξιες κλπ.

        Τα θαυματα κι οι νικες ομως στηριζονται στην πιστη για τα ιδανικα.Ξερετε κανενα θαυμα που να βασιζεται στην αμφιβολια? Πως να χτυπησεις στην βολη(θαυμα)εαν το χερι σου τρεμει?
        Οι Σκοπιανοι εχουν εναν λαο που πιστευει και βρυχαται φανατισμενα εναντιον μας,ενω σ'εμας οι "προοδευτικαντηδες"φλωροι,φτιαξανε τοσα χρονια εναν λαο που καιει την σημαια του για πλακα και ατιμωρητα και επιτρεπεται να λεει μονο οτι ειναι "ελληνοφωνος" κι οτι πρεπει διαρκως να σκεφτεται και να 'σεβεται" τα "δικαιωματα" του ΑΛΛΟΥ και ποτε τα δικα του!

        Αμα λειπει η πιστη,λειπει το θαυμα.Αμα λειπει η ψυχη,λειπει η νικη.

        Ας με βρισει οποιος θελει.

        Ειδα σε βιντεο οτι ο Γκαλης κι ο Γιαννακης εβλεπαν τα εθνικα συμβολα κι εκλαιγαν.
        Ποιος απ' τους καινουργιους το κανει?

        • Θησειώτης avatar
          Θησειώτης @ Dora 04/09/2011 20:32:32

          Πολύ εύστοχο σχόλιο. Συμφωνώ 100%.

  6. Ariadne avatar
    Ariadne 04/09/2011 11:29:34

    Τί να κάνουμε Σπύρο; Να γελάσουμε και λίγο που είμαστε μέσ' την σκουντούφλα !

  7. blue nile avatar
    blue nile 04/09/2011 12:28:45

    Σε προηγούμενη ανάρτηση σχολιάζοντας το νικηφόρο αποτέλεσμα κατά των Γερμανών http://www.antinews.gr/2011/08/21/118522/#comment-788364
    προσπαθούσα να εξηγήσω τους λόγους που οι διεθνείς μας είναι κατά κανόνα άστοχοι και δεν έχουν την μπασκετική κατάρτιση να παίξουν το ένας με έναν με επιτυχία.
    Τότε ανέφερα ως κύριους λόγους: 1) τον υπερβάλοντα ζήλο των προπονητών να λιώνουν έφηβους και παίδες στη τρεχάλα και στην φυσική κατάσταση ενώ θα έπρεπε να δαπανούν χρόνο σε ασκήσεις τεχνικής και σκοραρίσματος
    2) τον αναγκαστικό παραγκωνισμό των Ελλήνων παιχτών σε βοηθητικούς ρόλους λόγω την πληθωριστική ύπαρξη ομογενών παλαιότερα και τώρα κοινοτικών (μαζί πάντα με τους ξένους παίχτες)
    Για πολλά χρόνια οι παίχτες που απαρτίζουν την εθνική μας ομάδα είναι χρυσοπληρωμένοι κομπάρσοι πολυτελείας στις ομάδες τους όπου οι κάθε λογής ξένοι τραβάνε το σκοράρισμα και οι δικοί μας είναι καλοί για την άμυνα και τα ριμπάουν.
    Οι αμοιβές τους δυσανάλογα υψηλές με την προσφορά τους, ένα χρυσωμένο χάπι που δημιουργήθηκε από το ενδιαφέρον του φίλαθλου κόσμου για το μπάσκετ.
    Δε νομίζω σε άλλο πρωτάθλημα το χαμαλίκι να έχει αμοιφθεί τόσο πολύ.
    Για να λέμε και τα πράγματα με το όνομα τους για να γίνεις πολυβόλο σκοραρίσματος από μέση και μακρυνή απόσταση και να έχεις εκείνες τις αρετές με τις οποίες θα περνάς άνετα τον προσωπικό σου αντίπαλο και μετά θα πατάς στα 4-5 μέτρα και θα τα στάζεις θέλει ένα και μόνο ένα:
    ΑΤΟΜΙΚΗ ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ...
    Λέξεις που αγνούμε επιδεικτικά. Το ξέρω ότι δύο επαγγελματικού επιπέδου προπονήσεις την ημέρα, μαζί με κάποια βάρη, είναι δύσκολες. Όμως πρέπει σε κάθε ευκαιρία να υπάρχει ένα τριαντάλεπτο τουλάχιστον που θα βρίσκεται κάθε παίκτης μόνος του απέναντι στο καλάθι.
    Τα τελευταία χρόνια οι Έλληνες διεθνείς (και μπράβο τους) για να αντισταθμίσουν απέναντι στις άλλες κορυφαίες ομάδες του πλανήτη τα ελείματα στις τεχνικές τους αρετές έχουν παραγματοποιήσει αναρίθμητες υπερβάσεις. Όπλα τους μαζί με το αδιαμφισβήτητο έστω και μερικώς καλλιεργημένο ταλέντο τους η ένταξη τους σε μερικές από τις καλύτερες ομάδες στην Ευρώπη και η συμμετοχή τους στο πολύ δυνατό ελληνικό πρωτάθλημα.
    Τι γίνεται όμως σήμερα που η χθεσινή ήττα είναι δύσπεπτη; Το σίγουρο είναι ότι οι διεθνείς μας δεν μπορούν να γίνουν εύστοχοι από τη μια μέρα στην άλλη όσο και αν σε καλύτερη τους μέρα δεν θα σπάσουν τα ταμπλό όπως χθες.
    1) AMYNA συγκεκριμένου επιθετικού προσανατολισμού. Άμυνα με ρίσκο δηλαδή να πιέζεις για να κλέψεις τη μπάλα ή να οδηγήσεις σε λάθος και μετά να τρέξεις για τον πρωτογενή αιφνιδιασμό ή το transition game (πέντε πέντε δηλαδή αλλά με τους αμυνόμενους ακόμα ανοργάνωτους)
    Κάτι τέτοιο απαιτεί την χρησιμοποίηση πολλών διαφορετικών παικτών που θα έχουν ανάσες να πιέζουν και μετά να τρέχουν μπροστά. Ο Ζούρος πρέπει να εμπιστευτεί ακόμα και τους άπειρους περισσότερο. Άμυνα και να τρέξουν μπορούν να παίξουν όλοι και όσο πιο πολλές ανάσες έχεις τόσο πιο πολύ μπορείς να πιέσεις και να τρέξεις. Είναι και ρίσκο γιατί με την υπερβολική πίεση θα φας κάποια εύκολα καλάθια θα χάσεις και ριμπάουν θα φορτωθείς και με φάουλ. Όμως αν πετύχει η απολαβή θα είναι αρκετά εύκολα καλάθια που θα βοηθούν την εθνική να είναι στο σκορ παρα την δεδομένη αστοχία σε οργανωμένα.
    2) Στην επίθεση όταν δεν βγαίνει αιφνιδιασμός πάγωμα της ομάδας για τις απαραίτητες επιθέσεις και εκδήλωση επιθέσεων μετά το 20΄ . Με αυτόν τον τρόπο κρατιέται και το σκορ σε χαμηλά επίπεδα και πας το ματς παρά τους όποιους αιφνιδιασμούς σε περιορισμένο αριθμό επιθέσεων κάτι που είναι επιθυμητό. Προσοχή όμως όχι να καταλήγουμε τις ο επιθέσεις σε απελπισμένα σουτ από τα οκτώ μέτρα μισό δεύτερο πριν τη λήξη του διαθέσιμου επιθετικού χρόνου αλλά να περνάει προς τα 17-18 δευτερόλεπτα η μπάλα στους πολύ καλούς ψηλούς μας.
    Με άλλα λόγια πότε αιφνίδιος κλεφτοπόλεμος και πότε αργές μετωπικές αντιπαραθέσεις με αιχμή του δόρατος τους ψηλούς που συνήθως σουτάρουν κοντά στο καλάθι όπου τα ποσοστά ευστοχίας είναι μεγαλύτερα.
    Το ματς με τα Σκόπια είναι μια δυσάρεστη παρένθεση. Η επίγνωση των αδυναμιών μας αλλά και των συγκριτικών πλεονεκτημάτων μας μπορεί να αντιστρέψει την κατάσταση.
    Το κεφάλι ψηλά και καλή μας τύχη.

  8. Ίωνας avatar
    Ίωνας 04/09/2011 14:22:14

    Βρήκανε αγώνα να χάσουνε... Συγχαρητήρια στους διεθνείς μας για το πάθος και την αγωνιστικότητά τους... Μας κάνανε περήφανους...

  9. KD avatar
    KD 04/09/2011 14:34:41

    Ε όχι και ντροπή κ. Αργεάδη. Πρέπει να έχουμε κα λίγη αυτογνωσία. Οι άλλοι ήταν καλύτεροι. Πολύ καλά μακρινά σουτ, καλή άμυνα.
    Μπορώ να πω ότι είμαι ευχαριστημένος από την νέα αυτή ομάδα. Είμαι σίγουρος ότι θα εξελιχθούν πολύ θετικά τα επόμενα χρόνια. Αυτό όμως που δεν κατάλαβα μέχρι σήμερα είναι η απόφαση των "παλιών" να μείνουν εκτός και όλοι με μιας. Έτσι λείπει η "μαγιά" για τη διαμόρφωση της καινούργιας ομάδας σ' ένα μεγάλο βαθμό. Δυστυχώς.

  10. Dora avatar
    Dora 04/09/2011 15:28:20

    Χασαμε μια μαχη,οχι τον πολεμο.
    Κερδιζει ο καλυτερος,αυτην την φορα οι σκοπιανοι.Αυτο δεν σημαινει οτι θα ειναι παντα και εξ ορισμου οι καλυτεροι.
    Την επομενη φορα,βλεποντας και μελετωντας με ψυχραιμια, πως και γιατι χασαμε και τι χρειαζεται ωστε να γινουμε εμεις οι καλυτεροι,θα τους ξεπερασουμε!

    Στο ριγκ ,ελεγε ο Κασιους Κλει ,το προβλημα δεν ειναι να πεσεις,αλλα να μεινεις πεσμενος. Οπως και στην ζωη αλλωστε!

    Καλη τυχη για την επομενη φορα λοιπον,που αν το θελησουμε,θα ειναι δικη μας!

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ Dora 05/09/2011 18:50:20

      Δεν υπάρχουν και ορισμένες περιπτώσεις στη ζωή που δε συμφέρει να είσαι ''πεσμένος''?

      • Dora avatar
        Dora @ Dee Jay Stelios 06/09/2011 02:54:11

        Για πες,για πες....

  11. ατακτος avatar
    ατακτος 04/09/2011 15:58:00

    και τωρα οι ...θερμοαιμοι εκλεισαν τα συνορα στους Ευζωνους

  12. EKEI POU TELEIONEI I ELLADA KAI ARXIZEI TO AISXOS TIS ATHINAS avatar
    EKEI POU TELEIONEI I ELLADA KAI ARXIZEI TO AISXOS TIS ATHINAS 04/09/2011 21:11:40

    TI LES RE MEGALE EXEIS FGEI PERA AP TO PASALIMANI....!?!? POU MOU TIN EXETAI DEI KRATOS
    EN KRATOS EKEI KATO EXEIS PAEI STIN FYROM NA DEIS TI POLEMOS KAI TI PROVOKATSIA SKARVIZONTAI ME TO PARAMIKRO MBOREIS NA VRETHEIS PISO AP TA KANGELA ME ANYPARKTO KATIGORITIREIO
    AUTO AKRIVOS POU KANEIS ESI KAI OLOI EKEI KATO.. POU TAH MOU VLEPEIS TA STATISTIKA... EKANE KAI ZOUROS EXTHES KATHOTAN KAI EVLEPE TOUS PAIKTES POIOS
    APO OLOUS THA VGALEI TA KASTANA AP TIN FOTIA AISXOS APARADEKTOS
    AUTOS O PERO ANTIC EINAI I PROTOI MOUROI SE OLA TA AKRODEXIA SEITE TIS GEITONOS
    PROTOI FIRMA EINAI TO PALIKARI NA DEIS TI GRAFOUN THA FROI3EIS KAI SEI MOU LES GIA STATISTIKA KAI PRASINA KAI KOKKINA ALOGAKIA PASALIMANIOTIKA AINTE 3YPNATAI AUTOI KANAN POLEMO EXTHES KAI O ALLOS TOUS KOITOUSAI NA DEI POSO THA PAEI PROS TA PANO I DIAFORA AISXOS O PROPONITIS NA PARETITHEI AISXOS KAI OSOUS DEN PIGAN STO EURO TORA POU TA OIKONOMISAN OLA KALA... TI EKANAN TI KALI TOUS TYXH

  13. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 06/09/2011 11:57:10

    Σαν έξυπνο κορίτσι που είσαι τί κατάλαβες?Στο λέω γιατί είμαι παθών λόγω μέθης και χλευαζόμενος.....Για αυτό από δω και πέρα κοκακολίτσα μόνο.....

    • Dora avatar
      Dora @ Dee Jay Stelios 06/09/2011 15:50:56

      Στελιο μου,ουτε αλκοολ ουτε κοκακολιτσα.
      Τοσο το πρωτο,οσο και το δευτερο,σ...α ειναι για την υγεια.
      Παπουτσια γυμναστικης και τρεξιμο καθημερινο.Βρεξει χιονισει.Αντισταση!
      Δεν θα παιξουμε το παιγνιδι της εξουσιας του σατανα,που μας θελει φυτα κι αποβλακωμενους.Ουτε γι'αστειο!
      Αντισταση με νευρο και με πεισμα.
      Ειμαστε φτιαγμενοι,υπεροχη κι ωραιοι.
      Δεν θ'αφησουμε τον οξαποδω με τις νικοτινες του,τις -ινες του γενικα και το "πνευμα" του οινου του,να μας διαλυσουν,ουτε για μια φορα κι ουτε γι'αστειο! Ειμαστε δυνατοι και γενναιοι ,λεμε ΟΧΙ και μαλιστα εδω και τωρα,οχι αυριο!
      Κι επειδη ειμαι μια ξυνη γεροντοκορη θρησκα,παρε κι αυτο:"Tα παντα δυναμαι,χαριν του Χριστου που με ενδυναμωνει".Αποστολος Παυλος.
      "Χωρις εμενα δεν μπορειτε να κανεται τιποτα". Ιησους Χριστος.
      "Αν μεινετε ενωμενοι μαζι Μου,θα κανετε μεγαλυτερα θαυματα απ' αυτα που εκανα εγω" Ιησους Χριστος.
      Σιγα μην αφησουμε τον σατανα να μας καψει τον εγκεφαλο με τις "ουσιες"του και να μας κανει μετα οτι θελει,αυτος κι αυτους που εβαλε να μας εξουσιαζουν!

      Ενα θερμο φιλι και μια ζεστη αγκαλια,απο μενα!

      • Dora avatar
        Dora @ Dora 06/09/2011 15:51:39

        υπεροχοι,αντε παλι!

      • Dee Jay Stelios avatar
        Dee Jay Stelios @ Dora 06/09/2011 19:18:23

        Μη μου πεις ότι είσαι η Ελένη Λουκά?Jesus rises on και τέτοια?Να μη ξανακούσω δηλαδή Eagles και Hotel California?Πάντως για το τρέξιμο συμφωνώ,τα ρημάδια τα πόδια δεν με ακούνε όμως φιλενάδα.Φιλιά στο Holland,Amsterdam είσαι ή μου φαίνεται?

        • Dora avatar
          Dora @ Dee Jay Stelios 07/09/2011 00:03:21

          Γιατι βρε αδερφε κι η Ελενη Λουκα ερωτευμενη με τον Τζωρτζ Κλουνει ειναι????
          Ε ρε τι παθαμε....Πολλες μαζευτηκαμε,πολλες.

          Οπως και ναχει το πραγμα σωζει καθημερινα ο Χριστος,κι απο ναρκωτικα κι απο αλκοολ.Εχω δει εδω που ειμαι πραγματα απιστευτα κι εχω ερθει και σε επαφη με μερικους απο δαυτους(εκανα πρακτικη και σε κεντρο απεξαρτησης,χριστιανικο).

          Οσο για τα ποδια,θ'ακολουθησεις προγραμμα για αρχαριους και συμφωνα με την ηλικια που εχεις.Κανεις δεν ετρεξε με την πρωτη μαραθωνιο.
          Να εχεις και με τον εαυτο σου υπομονη και να του δειχνεις αγαπη.
          Στο Αμστερνταμ ειμαι και βρεχει σημερα παλι με τα τουλουμια.Που να παει κανεις για τρεξιμο.Αναγκαστηκα να παω στο γυμναστηριο,μ'εκεινη την καταθλιπτικη,ηλιθια,μονοτονη μουσικη.....

        • Dora avatar
          Dora @ Dee Jay Stelios 07/09/2011 00:08:45

          Eagles και Hotel California,μια χαρα ειναι.
          Αν η καρδια σου ειναι ζεστη,αγαπας τον Χριστο και τον αγαπας στο προσωπο των αλλων,να τ'ακους.