#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
01/08/2012 19:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χάλκινο για Ηλιάδη στο Τζούντο



Ο Ηλίας Ηλιάδης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία των 90 κιλών του τζούντο, φέρνοντας την πρώτη διάκριση για την Ελλάδα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Λονδίνου. Σε μια ολυμπιακή χρονιά που τα προβλήματα χρηματοδότησης όλων των Ομοσπονδιών ήταν έντονα, είναι λογικό η συγκομιδή να αναμένεται φτωχή.

Πάντως  η επιτυχία του Ηλιάδη έβαλε την Ελλάδα στον πίνακα των μεταλλίων, καθώς δεν είναι και λίγες οι χώρες που λαμβάνουν μέρος και δεν κατακτούν κανένα μετάλλιο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Εύα avatar
    Εύα 01/08/2012 19:08:10

    Μπράβο!

    • ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
      ΠΙΛΟΤΟΣ @ Εύα 02/08/2012 10:08:32

      Αυτό το μετάλλιο πάει στο Άγιο Όρος !

      http://www.youtube.com/watch?v=fHBCW4DCxYE&feature=player_embedded

      • Εύα avatar
        Εύα @ ΠΙΛΟΤΟΣ 02/08/2012 13:56:44

        !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
        ΥΓ: Το είχε επισκεφτεί πριν τους Αγώνες...

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 01/08/2012 19:14:00

    Χμμμμ.......

  3. ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... avatar
    ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 01/08/2012 19:32:00

    κατευθείαν απόγονος του Περικλή και αυτός...

    • Μάκης avatar
      Μάκης @ ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 01/08/2012 19:41:35

      Μπορεί να μην είναι απευθείας απόγονος του Περικλή (όπως εσύ, να υποθέσω), αλλά τώρα που η Ελλάδα κατασπαράζεται από τα golden boys του Σημίτη, τα λυσσασμένα σκυλιά τής Ευρώπης και τους ψυχοπαθείς τού ΔΝΤ, τώρα που η Ελλάδα γονατισμένη δέχεται τη χλεύη και του τελευταίου καθυστερημένου Σλοβάκου δημοσιογράφου, ο Ηλιάδης έμεινε εδώ.
      Έμεινε εδώ και αγωνίζεται με τον τρόπο του, δεν πήγε στη Ρωσσία για να το παίζει μετά απατημένη γκόμενα σαν τον Σιδέρη Τασιάδη, Έλληνα "ελληνότατο", που πήρε μετάλλιο για λογαριασμό της Γερμανίας και όπου βρεθεί κι όπου σταθεί βρίζει την Ελλάδα.

      • Εύα avatar
        Εύα @ Μάκης 01/08/2012 20:17:13

        Άκουσα μια συνέντευξή του...τόσο σεμνός, τόσο προσγειωμένος..πραγματικά χαίρομαι που εκπροσωπεί τη χώρα μας...και του εύχομαι ό,τι καλύτερο...

        • Marios avatar
          Marios @ Εύα 01/08/2012 20:24:06

          Έμαθε τελικά ελληνικά;

          • Εύα avatar
            Εύα @ Marios 01/08/2012 20:26:03

            Αυτοί που τα μιλάνε τέλεια είναι καλύτεροι;

          • Μάκης avatar
            Μάκης @ Marios 01/08/2012 20:36:02

            Από κάτι Ελληνοαμερικάνους (βλ. ΓΑΠ) και κάτι Λαζογερμανούς (βλ. Τασιάδη), καλύτερα τα μιλάει τα ελληνικά.

          • Γιώργος msn avatar
            Γιώργος msn @ Μάκης 02/08/2012 11:55:27

            +1000

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 01/08/2012 19:43:11

      Μέσω Τσετσενίας.

    • Σχετικά Ασχετος avatar
      Σχετικά Ασχετος @ ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 01/08/2012 21:45:52

      Tου Διαγόρα!
      Ο Περικλής έπαιζε βώλους...

  4. Finacial_Management avatar
    Finacial_Management 01/08/2012 20:05:01

    Πολύ large τύποι είστε απόγονοι του Περικλή.
    Μεγαλόψυχοι!!!!

  5. sawas avatar
    sawas 01/08/2012 20:57:42

    Μπράβο στο παλικάρι και τον προπονητή του!!!

  6. m.s avatar
    m.s 01/08/2012 21:00:31

    ρε καθαρόαιμα δε πάτε να του τα πείτε από κοντά...

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ m.s 01/08/2012 21:27:32

      Γιατί αυτός δεν τα ξέρει; Πρέπει να του τα πούνε;

      • m.s avatar
        m.s @ Strange Attractor 02/08/2012 16:41:39

        έδειχνε με πολύ πάθος το εθνόσημο μετά τη νίκη του...και αναρωτιέμαι μήπως θυμώσει...

  7. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 01/08/2012 21:06:24

    Αντιπαρέρχομαι τα σχόλια πιο πάνω και έχω να πω τούτο:

    ΜΠΡΑΒΟ ΤΟΥ! Κρατάει την Ελλάδα ψηλά!

    • Μάκης avatar
      Μάκης @ Χαλκιδέος 01/08/2012 21:25:22

      Προφανώς, οι φίλοι τής γενετικής καθαρότητας και του ISO 9001 στο DNA προτιμούν τον Τασιάδη.

  8. ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... avatar
    ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 01/08/2012 23:44:18

    δεν είμαι οπαδός της καθαρότητας, απλά ο άνθρωπος είναι γεωργιανός, μεταγραφή και υιοθεσία, δεν ξέρω αν υπήρξε τίμημα και δεν με ενδιαφέρει...
    (αλλά αυτοί οι ελληνοποιηθέντες υποθέτω είναι καλύτεροι από κάποιους άλλους που γεννήθηκαν εδώ και δεν πρέπει να πάρουν υπηκοότητα)

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ ε ρε μία διοικητική μεταρρύθμιση... 02/08/2012 15:08:19

      Ναι, είναι. Εσάς όμως σας αρέσουν οι άλλοι, γιατί αυτή η χώρα πρέπει να αλλάξει ταυτότητα, με το ζόρι.

  9. Diamond Angel avatar
    Diamond Angel 02/08/2012 01:48:34

    Μου έκανε εντύπωση το πάθος του και η συγκίνησή του. Σίγουρα αξίζει πολύ περισσότερο , από πολλούς έλληνες και ελληνόφωνους που ζουν εδώ... Μπράβο του !! @ Μάκη , συμφωνώ μαζί σου.

    • Nietzsche avatar
      Nietzsche @ Diamond Angel 02/08/2012 05:14:10

      @Μου έκανε εντύπωση το πάθος του και η συγκίνησή του.

      Ξέρεις πόσο κάνει ένα χρυσό;

      ΥΓ. Έψαχνα να δω αν θυμόμουν καλά ότι αυτός ήταν σημαιοφόρος της ομάδας μας στο Πεκίνο και βρήκα αυτό το ωραίο από δω:

      “Γλύξμπουργκ μ-λ” (h**p://www.antinews.gr/2008/08/08/2990/)
      Από factorx στις 08/08/2008

      .... Παρεμπιπτόντως, αν ο σημαιοφόρος μας ήταν Έλληνας, εγώ είμαι …Αμπχάζιος. Ρε! θα μας τρελάνουν τούτοι δω, πριν μας εξαερώσουν. Καλά, χάθηκε ένα παιδί, πχ, από την εθνική Μπάσκετ; Μια απ’ αυτές τις κούκλες του πόλο; Τον …Μπουμπλή της πάλης βρήκαν να κάνουν σημαιοφόρο; Είναι δυνατόν ο σημαιοφόρος της Ελλάδας να μην μιλάει …ελληνικά; Συμπαθέστατο το παλληκάρι, προφανώς φιλέλληνας και αθληταράς, αλλά όχι, ρε, παιδάκι μου, και …ασιατικής καταγωγής η ελληνική φυλή! Ποιος τα σκέφτεται όλα αυτά τα σουρεαλιστικά, άραγε; Ο …Λουδοβίκος των Καταγωγίων;

      Έχει και ενδιαφέροντα σχόλια!

      • Diamond Angel avatar
        Diamond Angel @ Nietzsche 02/08/2012 18:52:44

        Αγαπητέ με το ιστορικό όνομα, o συγκεκριμένος για το χάλκινο πάλεψε έντονα, επειδή ήθελε μεν να κερδίσει αυτός , αλλά και να φέρει κι ένα μετάλλιο στη χώρα, δε. Δεν παραιτήθηκε σ' έναν δύσκολο αγώνα , όπως είπαν οι σχολιαστές. Αυτό είναι και το καθήκον του αθλητή. Εγώ χάρηκα πάρα πολύ με το αποτέλεσμα και εύχομαι και στους υπολοίπους αθλητές , να έχουν επιτυχίες, σαν δικαίωση τόσων κόπων και στερήσεων. Το link δεν μπόρεσα να το δω, γιατί δεν μου το βγάζει ο υπολογιστής.

  10. Stratis avatar
    Stratis 02/08/2012 06:38:09

    Ανωνυμος Αυστραλία. Μπράβω και εύγε στον Ηλιάδη και ντροπή σε όποιον αμφισβητεί την Ελληνηκότατη Συνείδηση

    • Flat avatar
      Flat @ Stratis 02/08/2012 09:17:17

      δηλαδη αν μας φερνανε μεταλια και οι λαθρομετναστες θα ηταν και αυτοί ελληνάρες λογω συνείδησης; Αυτό είναι τελικά το πρόβλημα;

  11. charoulisN avatar
    charoulisN 02/08/2012 09:29:19

    Μερικοί φίλοι κατανοούν ότι έλληνες είναι μόνο οι παροικούντες εντός των τοίχων της ελληνικής επικράτειας. Ένα άλλο στοιχείο που κατανοούν είναι η θρησκευτική τους ταυτότητα, χριστιανοί -ορθόδοξοι κατά κύριο λόγο-.
    Δηλαδή όλοι οι εκατοντάδες χιλιάδες μουσουλμάνοι και όχι μόνο έλληνες που ζουν ή ζούσαν στη Συρία τη Τουρκία τη πρώην Σοβιετική Ένωση και τη Βόρειο Ήπειρο δεν είναι έλληνες; και είναι οι Πακιστανοί

    • Flat avatar
      Flat @ charoulisN 02/08/2012 12:36:50

      ο ηλιάδης έχει και ελληνική φυσιογνωμία πάντως. Σαν αρχαίος έλληνας θεός.