Χάθηκε η ψυχραιμία στον Ολυμπιακό
05/03/2014 14:13
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Χάθηκε η ψυχραιμία στον Ολυμπιακό

Ζητείται ψυχραιμία στον Ολυμπιακό. Το 0-3 αποδείχθηκε δύσκολο τελικά στη διαχείριση από τη διοίκηση του Ολυμπιακού όπως φαίνεται από τις αντιδράσεις της μετά τη λήξη του ντέρμπι.

Οι «ερυθρόλευκοι» μέσα στα τρία αυτά πρώτα εικοσιτετράωρα έχουν στραφεί κατά πάντων και θα είναι πολύ δύσκολο πλέον να τα μαζέψουν όταν θα χρειαστεί να πέσουν οι τόνοι.

Με επίσημη ανακοίνωση καταφέρονται κατά της ΕΛΑΣ και ιδιαίτερα κατά του αρχηγού της στον οποίο καταλογίζει "εμπάθεια" για την παρουσία και τη στάση των αστυνομικών δυνάμεων στο ντέρμπι, ενώ επισήμως, χωρίς όμως να βγάλει ανακοίνωση, στρέφεται εναντίον του προπονητή του Παναθηναϊκού χαρακτηρίζοντας «θεατρική» την πτώση του από το ποτήρι που δέχθηκε, αφήνει αιχμές κατά των διαιτητών και καταγγέλλει αθλητικές ιστοσελίδες για παραποίηση της ιστορίας του Ολυμπιακού.

Ίσως θα αρκούσε η πρόθεση της διοίκησης να βρεθεί ο «προβοκάτορας» όπως τον χαρακτηρίζει που πέταξε το ποτήρι στον Γιάννη Αναστασίου και να του απαγορευτεί διά παντός η είσοδός του στο γήπεδο αλλά οι άνθρωποι του Πειραϊκού συλλόγου δεν σκέφτονται ότι δυναμιτίζουν ακόμη περισσότερο το κλίμα ενόψει μάλιστα ενός πιθανού τελικού Κυπέλλου ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Παναθηναϊκό.

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης έχει ανοίξει πολλά μέτωπα σε μια χρονική στιγμή που ο Ολυμπιακός αποτελεί την βιτρίνα του ελληνικού ποδοσφαίρου...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 05/03/2014 19:28:01

    Ο "γιος του Πέτρου" ήταν ο μαιτρ του γκαιμπελισμού. Ο Ολυμπιακός αποτελεί πλέον σχολή γκαιμπελισμού. Γνωστά πρόσωπα και πράγματα.

    • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
      ΗΛΕΚΤΡΑ @ Μανιάτης 05/03/2014 19:51:32

      Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΕΧΕΙ ΜΑΚΡΑΝ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ.....ΜΕΝΤΕΣ

      • Μανιάτης avatar
        Μανιάτης @ ΗΛΕΚΤΡΑ 05/03/2014 22:40:42

        Συνήθως οι απατεώνες πετυχαίνουν στο Ελλαδισταν. Π.χ. ΟΣΠΦ του Κοκκαλη! Κατά Κύρη κι η ομάδα...

        • ΗΛΕΚΤΡΑ avatar
          ΗΛΕΚΤΡΑ @ Μανιάτης 05/03/2014 23:04:07

          ΜΗΝ ΚΡΙΝΕΙΣ ΕΞ ΙΔΙΩΝ ΤΑ ΑΛΛΟΤΡΙΑ

  2. Γιάννης Κ avatar
    Γιάννης Κ 05/03/2014 21:56:34

    Εσύ που τα γράφεις αυτά δεν θα ήσουν μέσα στο γήπεδο να δείς τα καραγκιοζιλίκια του αναστασίου. Ο άνθρωπος ήταν προκλητικότατος έβριζε τον τέταρτο και προκαλούσε συνέχεια. Αυτός μαζί με το ζέκα και τον καπίνο. Αποκορύφωμα της γελοιότητας ήταν να κάνει τον ...πεθαμένο από ένα χάρτινο ποτήρι και το μετέπειτα μπατάρισμα του ματιού του. Τέλεια ξεφτίλα..... Κάποιοι τον συγκρίνουν με τον Μίτσελ. Δεν θάμαστε καλά βέβαια....

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Γιάννης Κ 05/03/2014 22:42:01

      Ο γκαιμπελισμός σας ειναι το άκρος άοτον της χυδαιότητας.

  3. Y. avatar
    Y. 05/03/2014 23:33:19

    Κάποτε ρώτησα έναν φίλο,….γιατί είσαι αντιολυμπιακός Λόγω Κοσκωτά, Σαλιαρέλη και Κόκαλη, μου απήντησε. Όλοι τους της λαμογιάς και διαπλοκής

  4. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 06/03/2014 13:01:50

    Ένα παιχνίδι ήταν,με συνηθισμένα επεισόδια,νικήσατε,μπράβο σας,φτάνει τώρα. Οι βαθυστόχαστες αναλύσεις δεν ωφελούν,η ζωή συνεχίζεται...

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ Κυθήριος 06/03/2014 16:06:00

      Δλδ. όταν τα επεισόδια είναι βάρος του ΟΣΦΠ είναι καταδικαστέα κι όταν τα προξενει είναι "συνηθισμένα"!!! Η ουσία του γκαιμπελισμού, που "ο γιός του Πέτρου" γνωρίζει τέλεια ως "διανοούμενος" της Α. Γερμανίας, βρίσκεται ακριβώς στη διασκέδαση των ημετέρων πράξεων και στην εν αλαλαγμών καταδίκη των άλλων.

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Μανιάτης 06/03/2014 18:43:08

        Μήν βάζεις στο στόμα μου άλλες κουβέντες! Καταδικαστέα είναι κι από τη μία πλευρά κι από την άλλη. Με τον χαρακτηρισμό ''συνηθισμένα'' εννοώ ότι γίνονται πάντα,σε σημείο τέτοιο που δεν μας προκαλούν πιά αίσθηση.