#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
04/05/2011 21:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Υποβιβάζεται ο Ηρακλής !!!



Η κακή είδηση στις αδειοδοτήσεις ήρθε τελικά για τον Ηρακλή, καθώς η αρμόδια επιτροπή απέρριψε την έφεση και έτσι ο «γηραιός» ουσιαστικά υποβιβάζεται. Δικαιώθηκε ο Πανιώνιος, που κατάφερε να εξασφαλίσει άδεια για την επόμενη αγωνιστική περίοδο.

Σαφώς και πρόκειται για απόφαση-βόμβα για τον Ηρακλή, καθώς πλέον δεν φαίνεται ότι κάτι μπορεί να αποτρέψει την πορεία του προς τη Football League. Πέραν του Πανιωνίου άδεια πήρε και ο Πανσερραϊκός.

Αγανακτισμένοι και εξοργισμένοι είναι οι φίλαθλοι του Ηρακλή που έχουν μαζευτεί στο Κατσάνειο προκειμένου να ενημερωθεί από τους κ.κ Τάκη και Γκεσόπουλο σχετικά με  την απόφαση της δευτεροβάθμιας επιτροπής της ΕΠΟ να μην δώσει το πιστοποιητικό συμμετοχής στην ομάδα για το Πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ.

Μάλιστα ορισμένοι οπαδοί «ξέφυγαν» καθώς κρατάνε σημαίες των Σκοπίων στα χέρια τους και πάνω στην γενική σύγχυση που επικρατεί ζητάνε να αποχωρήσει από το ελληνικό πρωτάθλημα και να πάει να αγωνιστεί στο αντίστοιχο των Σκοπίων!

Στην περιοχή υπάρχουν δυνάμεις των ΜΑΤ καθώς η κατάσταση είναι έκρυθμη. Οι φίλαθλοι του «Γηραιού» αναμένεται να ξεκινήσουν πορεία προς το κέντρο της Θεσσαλονίκης, ενώ υπάρχει ο ενδεχόμενο να πάνε στο αεροδρόμιο «Μακεδονία».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Enzo avatar
    Enzo 04/05/2011 22:14:24

    Δεν πειράζει, ανεβαίνει ο πανε.

  2. 3birdssitting avatar
    3birdssitting 04/05/2011 22:29:19

    Δεν πειράζει. Ετσι ειναι η ζωή.

    Με τα "ψέματα" και τα χίλια ζόρια εμεναν στην " Α' Κατηγορία" τωρα τελείωσε το ψέμα και το παραμύθι για τον Ηράκλη.

    Μετά θα τελειώσει το ψέμα και για πολλούς αλλους παραμυθιασμένους συλλόγους.

  3. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 04/05/2011 22:35:49

    ας πάνε και στη χώρα του Μπόρατ...
    Εφιάλτες υπήρχαν πάντα... ευκαιρία για εξορία...

  4. Y. avatar
    Y. 04/05/2011 22:45:48

    Οι γριές βγήκαν στους δρόμους, και αυτή τη στιγμή τους κυνηγάνε τα ΜΑΤ στο κέντρο. Κακός ο υποβιβασμός, αλλά τι να κάνουμε. Τουλάχιστον δεχόμαστε τη ποινή. Όχι όπως ο Πανίκας

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Y. 05/05/2011 09:55:22

      Πάντως, από την ώρα που ανακοινώθηκε ο υποβιβασμός του Ηρακλή, άνοιξαν οι ουρανοί και βρέχει ακατάπαυστα στη Θεσσαλονίκη. Μέχρι και τώρα... συνεχώς!
      Μίσια, τι λες για αυτό;

  5. Προφήτης avatar
    Προφήτης 04/05/2011 22:51:17

    Για να αλωνίζει υπόκοσμος και αεριτζήδες, ξεπλυματίες και μπροστινοί, που έχουν αναλάβει την εμπορική εκμετάλλευση ενός κακέκτυπου του παιγνιδιού, διαλύεται η χώρα. Εξασθενεί κι άλλο η ήδη πληγείσα κοινωνική συνοχή.
    Από κοντά ο ΟΦΗ ή κάθε άλλος που είναι ή νομίζει ότι είναι αδικημένος.
    Εξωτερική πολιτική ακυρώνεται από τον "οπαδισμό" που έχει εξελιχθεί σε εκκολαπτόμενο αυγό του φιδιού.

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ Προφήτης 05/05/2011 09:26:41

      Ίσως οδεύουμε προς μια εμπειρία ανάλογη με εκείνη της "στάσης του Νίκα".

      Πέρυσι είχαν γράψει οι Ηρακλειδείς με μπλε γράμματα πάνω στο Λευκό Πύργο τη φράση "Ρέμο μπινέ"! Πιο σημαντικός ο Ηρακλής από το Λευκό Πύργο. Σήμερα πήραν σημαίες των Σκοπίων. Ο Ηρακλής είναι πιο σημαντικός από τη χώρα τους!

      Το κακό ξεκίνησε από τότε που η χούντα δεν άφησε να φύγει ο Κούδας από τον ΠΑΟΚ και από τότε που ο Μητσοτάκης άφησε να επιβιώσει ο Ολυμπιακός μετά τον Κοσκωτά. Τώρα, άντε να δούμε ποιος θα βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά...

  6. τάσος avatar
    τάσος 04/05/2011 22:55:57

    τί λέτε ρε τσάτσοι, που έχουν φάει οι ομάδες σας τα κέρατα τους και την πέσατε στον ηρακλή, κουπριές. εγώ παοκσής είμαι αλλά όχι και τον ηρακλή ρε αλήτες.

  7. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 04/05/2011 23:00:51

    στα τσακίδια να πάνε και να γίνουν τσάτσοι και ρουφιάνοι των σκοπιανών, των αλβανών και όποιου άλλου θέλουν...
    βόιδια η κοινωνία βιάζεται και σας καίνε οι παε...

  8. Αθωος περαστικος avatar
    Αθωος περαστικος 04/05/2011 23:32:58

    Αν υπαρχει εισαγγελεας σε αυτη τη χωρα να κλεισει αμεσα το Αθλητικο Μετροπολις συλλαβει αμεσα τον "δημοσιογραφο" του κ.Κοκκινο για ηθικη αυτουργια και υποκινηση σε δημιουργια επισοδιων. Ελεος πια με το καθε αμορφωτο που πηρε ενα μικροφωνο και παρακινει σε εγκληματα και δικαιολογει συστηματικα ολες τις αλητειες 200 ανεγκεφαλων. Μεχρι σημαια των Σκοπιων σηκωσαν και ο τυπος τους δικαιολογουσε!

    • Βούρδουλας avatar
      Βούρδουλας @ Αθωος περαστικος 05/05/2011 00:27:34

      Υπάρχει ακόμη αυτός ο κόκκινος ? Πολύ λίγα λες αθώε, πολύ λίγα. Για τον κόκκινο τον μαντράχαλο που τρέχει σε καταγώγια για να παίζει φρουτάκια σε κάθε παράνομο, θα μπορούσα να γράφω σεντόνια.

      Δεν το ήξερα ότι ο τύπος υπάρχει ακόμη και τον πληρώνουν κιόλας. Ετσι είναι όμως ο χώρος. Οσο πιο αγράμματος τόσο περισσότερες πιθανότητες έχεις να επιβιώσεις. Και φυσικά, όσο περισσότερο γλύψιμο ρίξεις, να μην το ξεχνάμε. Τι μου θύμισες τώρα με τον κόκκινο. πα πα πα, λέρα.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Βούρδουλας 06/05/2011 14:15:24

        h..p://www.youtube.com/watch?v=PczYAs3vpA8&feature=related

  9. Cal avatar
    Cal 04/05/2011 23:53:28

    Έτσιιιι!!!!!!!!
    Α έχεις ανεβεί κι έχω τρελαθεί!!!!

    • kopritis avatar
      kopritis @ Cal 05/05/2011 02:11:22

      etsi paneeee oleeee

  10. Στέργιος avatar
    Στέργιος 04/05/2011 23:58:40

    Οι αθηναϊκές ομάδες μπορούν να κάψουν την Αθήνα και να δολοφονήσουν τους οπαδούς τής αντίπαλης ομάδας και να μην ανοίξει ρουθούνι.

    Αλλά καλά έκαναν και υποβάθμισαν τον Ηρακλή, την καφρο-ομάδα, που κάθε δυο και τρεις ξεχύνονται στη Θεσσαλονίκη καταστρέφοντας δημόσια και ιδιωτικές περιουσίες και εμποδίζοντας τον κόσμο να πάει στη δουλειά τους. Αν είναι μάγκες οι γριές να πάνε να κάψουν την Αθήνα που αποφασίζει όχι μόνο για το ποια ομάδα θα υποβαθμιστεί, αλλά και για το πότε μας επιτρέπεται να κατουρήσουμε.

    Τότε θα τους παραδεχόμουν. Τώρα, το μόνο που λέω είναι μακάρι να είχε υποβιβαστεί ο Ηρακλής στην Δ' Ερασιτεχνική.

  11. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 05/05/2011 00:06:30

    Καλή τύχη,άντε να πέσουνε κ οι υπόλοιποι μεγάλοι.Όποιος χρωστάει στο καλό,όσο για τις σκοπιανές σημαίες,τα αμόρφωτα υποκείμενα μέσα στη μαστούρα τους δεν ξέρουν τι κάνουν

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Μαύρος Ιάκωβος 05/05/2011 11:06:22

      Ε,ρε τι κάνουν οι ρετσίνες και το χασισάκι......
      Δηλαδή αν έριχναν τον Παοκ ή τον Αρη θα έκαιγαν όλη τη Μακεδονία,οι ανεγκέφαλοι;Μέχρι και οι οπαδίσκοι δοκιμάζουν τις αντοχές μας!

  12. ern avatar
    ern 05/05/2011 00:09:31

    Να τελειώνει όλο το νεοελληνικό ποδόσφαιρο.

    Που θα εκτονώνονται όλοι οι γηπεδοκάφροι δεν ξέρω μετά.

    Και για τα χάλια της Ελλάδας κανένας ρε, μια ζωή τώρα. Για τις ομάδες όμως δίνουν και τα κόκαλά τους όλοι τους κάθε ομάδας.

    Φτου.

  13. Βαγγέλης avatar
    Βαγγέλης 05/05/2011 00:24:51

    Ηρακλής Θεσσαλονίκης (1908)

    Ο ιστορικοτερος ελληνικός σύλλογος στην Ελλάδα ,και μερικοί άσχετοι εδώ μέσα ας μάθουν και λίγο για τον Ηρακλή σαν προσφορά στον ελληνικό αθλητισμό .
    Τα χάλια του ποδόσφαιρου δεν τα βλέπουν ο Ηρακλής τους εφταιχε

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Βαγγέλης 05/05/2011 11:37:03

      Δεν αμφισβήτησε κάποιος από εμάς την προσφορά του συλλόγου,στον ελληνικό αθλητισμό,εμείς καταδικάζουμε τέτοιου είδους συμπεριφορές από τους οπαδούς του Ηρακλή,που στο κάτω κάτω θα έπρεπε,οι ίδιοι σεβόμενοι την ιστορία του συλλόγου τους,να είναι πιο συγκροτημένοι και συγκρατημένοι.
      Η ιστορία της Μακεδονίας και της Θεσσαλονίκης είναι είναι κατά τι πολυτιμότερη από αυτή του Ηρακλή!

  14. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 05/05/2011 09:39:01

    ....ενώ αντίθετα ο "νέος" πανιώνιος, του υπαλλήλου του Μαρινάκη, Βεντούρη, "δικαιώθηκε" και παραμένει στην Σούπερλιγκ. Όπως ανεβαίνει και το άλλο παραμάγαζο, παρά τη δωροδοκία, ο Λεβαδειακός. Ο Ηρακλής ψήφισε εναντίον του Μαρινάκη στη Λίγκα. Ωραίο το μπλοκ του Μαρινάκη. 3 επί 8 = 24 πόντοι αβάντα.

  15. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 05/05/2011 09:49:30

    Και το 1980 τον έριξαν στη Β` Εθνική για λόγους δήθεν δωροδοκίας, αλλά ο Ηρακλής ανέβηκε αμέσως, και μάλιστα με 20 βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο! και χωρίς τον Χατζηπαναγή παρακαλώ, ο οποίος αν έπαιζε η διαφορά θα ήταν στους 40 βαθμούς.
    Κάποιοι άλλοι σύλλογοι, π.χ. ΟΣΦΠ (Κοσκωτάς) και ΠΑΟ (υπόθεση λουλουδιών) είναι πάντα στο απυρόβλητο.
    Δυο μέτρα και δυο σταθμά, όπως τα πάντα στην Ελλάδα άλλωστε.
    h__p://www.antinews.gr/2010/01/29/32715/

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Strange Attractor 05/05/2011 11:15:01

      Παρ'όλ'αυτά φίλε ελκυστή δεν δικαιολογούνται τέτοιου είδους συμπεριφορές!
      Αν όποιος αισθάνεται αδικημένος (ή έχει αδικηθεί) αντιδρά μ'αυτόν τον τρόπο,
      και δεν τιμωρείται,μη σου φανεί παράξενο αύριο μεθαύριο να δούμε τους ίδιους
      με καραμπίνες και καλάσνικοφ (υπάρχουν αρκετά),να κινούνται στους δρόμους
      λες και έχουν βγει να κυνηγήσουν αγριογούρουνα!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 05/05/2011 11:27:08

        Καμία ανοχή στους χούλιγκανς. Πρόκειται για υπάνθρωπους, και μάλιστα χαπακωμένους.
        Μιλάω όμως για τους κουστουμάτους παράγοντες χούλιγκανς της ΕΠΟ κλπ. που χρησιμοποιούν δυο μέτρα και δυο σταθμά στις αποφάσεις τους.

  16. iraklis avatar
    iraklis 05/05/2011 10:21:23

    Σας αρέσει το σαββατιατικο στο κυπελο με την ΑΕΚ...Σας αρέσει που κλεβουν ολες οι ομαδες φπα,ικα,φορους κλπ...
    σας αρεσει που οι τουρκοι κανουν παρτυ στο αιγαιο...
    σας αρεσει η ζωη σας...
    και να μπουν φυλακη οι προεδροι να πεσουν και να διαλυθουν ολες οι ομαδες
    (μαζι με το ΗΡΑΚΛΗ)..ΑΛΛΑ ΟΛΕΣ ΟΙ ΟΜΑΔΕΣ.....
    Καθηστε νεοέλλληνες ...
    η αποδομηση και η σαπιλα σας αρεσει.....ΔΝΤ,ΠΟΛΙΤΙΚΟΙ ΑΝΙΣΟΤΗΤΑ
    κοιτατε τον αλλον και του λετε μα κανεις δεν κανει τιποτα?(ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΥΛΗΜΕΝΟ ΚΚΕ,ΣΥΡΙΖΑ,ΝΔ,ΧΡΥΣΑΥΓΙΤΕΣ,ΑΝΑΡΧΙΚΟΙ)
    σε λιγο το playstation σας θα το κατασχεσει η γιουρομπανκ

    -τα χρωματα του ΗΡΑΚΛΗ δεν ειναι τυχαια..
    -μια σημαια βγηκε(και οχι πληθυντικός) την οποια σιχαινομαι....
    -καμια ιδιωτικη περιουσια δεν επαθε τιποτα-ΜΟΝΟ ΔΗΜΟΣΙΑ
    -φοβουνται τη λαικη εξεγερση(παοκ-οσφπ κεκλεισμενων,2500 ματ,ελικοπτερα,ραχωβιτσας)

    -

    επειδη τιποτα δεν μας χαριστηκε
    θα ειμαστε εδω για να σας χαλαμε το Life style σας

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ iraklis 05/05/2011 12:35:23

      Ο Ηρακλής, του Κώστα Αϊδινίου, του Σάββα Κωφίδη, του Λάκη Παπαϊωάννου, του Τάκη Νικολούδη, και εννοείται του θρυλικού "Βάσια", είναι ίσως η συμπαθέστερη ομάδα στην Ελλάδα.
      Και οι οπαδοί του από τους καλύτερους - χουλιγκάνοι υπάρχουν παντού.

      Αυτόν βρήκαν να ρίξουν, όταν υπάρχουν Μπέοι και Ψωμιάδηδες...
      Οι Ηρακλειδείς έχουν δίκιο να αγανακτούν.
      Δεν γνωρίζω όμως τα νομικά και διαδικαστικά που έφεραν την απόφαση.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Προφήτης 05/05/2011 12:40:30

        Έτσι ακριβώς.
        Πέστα προφήτη, γιατί αν τα πω εγώ είμαι προκατειλημμένος...

  17. JohnPete Thessaloniki avatar
    JohnPete Thessaloniki 05/05/2011 10:26:59

    What a disgrace!!!

    Im an Iraklis fan in the US!

    When you have teams like AEK,PAOK,Aris with huge debts not paying ownage like Fiorentina did in Italy then this governemnt is fucked up.Of course poor Iraklis doesnt have the magnitude of fans like the previously mentioned teams therefore there wasnt any downgrade for them just an 100% haircut of debts of money that Greek people have paid to each government.

    Iraklis management should start sending applications to Bulgaria,Turkey,Italy B league,Poland,Romania and start from scratch.

    I guarantee you I'll fly to another country to see Iraklis play in those leagues instead of Stupid League.

  18. Aθωος περαστικος avatar
    Aθωος περαστικος 05/05/2011 10:55:44

    Oι τυποι αυτη τη στιγμη που μιλαμε απο την εκπομπη τους στο Αθλητικο Μετροπολις νσυνεχιζουν να παρακινουν σε επεισοδια και να δινουν αλλοθι στους μπαχαλακηδες, μιλωντας για δικαιολογημενη οργη και αντιδραση, ενω αφηνουν με τροπο να μιλησουν ακροατες που ζητανε να καει η Θεσσαλονικη...!!!
    ΜΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ Ο ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ???

    • Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
      Μακεδόνας Θεσσαλονικιός @ Aθωος περαστικος 05/05/2011 11:19:46

      Είδα κανα δυο από δαύτους να πείνουν τον καφέ τους στην Αριστοτέλους!
      Τρώγανε και τυρόπιτες!
      Μη τους ψάξεις φίλε περαστικέ,έχουν σχολάσει τώρα!

  19. Aθωος περαστικος avatar
    Aθωος περαστικος 05/05/2011 12:42:48

    Mονο δημοσια περιουσια καταστρεψανε? Μπροστα μου ριχνανε πετρες και σπασανε βιτρινες στα Goodys και ενα περιπτερο. Και εν πασει περιπτωσει τη δημοσια περιουσια θα κληθουμε να τη πληρωσουμε ολοι μας. Γιατι? γιατι επεσε ο Ηρακλης (και οποιαδηποτε ομαδα να ηταν τα ιδια θα εγραφα). Ρε πατε καλα?
    Θα βαλουμε το συμφερον μιας ποδοσφαιρικης ομαδας πανω απο το δημοσιο και εθνικο συμφερον?
    Η θα συνεχισουμε να ανεχομαστε τους συνδεσμιτες οποιασδηποτε ομαδας, που βγαζουν καλο μεροκαμματο οντας ανεπαγγελτοι χρησιμοποιωντας τους ιδιωτικους τους στρατους ανεγκεφαλων πρεζακηδων κατα το δοκουν?
    Να μιλησουμε για τη διακινηση ναρκωτικων και οπλων που γινεται μεσα σε πολλους συνδεσμους? Τι να πρωτοπιασουμε...
    Αλλα εδω στηγ Θεσσαλονικη εχουμε και αθλια λαικιστικα ραδιοφωνα που δινουν βημα στον καθε αμορφωτο που εβγαλε το δημοτικο με μεσον, να εκφερει γνωμη επι παντος επιστητου και να παρακινει το κοσμο σε καθε ειδους βιαιοπραγιες...
    Βεβαια βρηκαν και τα κανουν γιατι σε αυτο τ @δελο που λεγεται Ελλας οι εισαγγελεις καθονται αταραχοι και τους ακουν και τους βλεπουν...
    Και αυτοι που αυτοβαφτιστηκαν δημοσιογραφοι συνεχιζουν να δηλητηριαζουν το μυαλο και να επηρεαζουν τα προβατα...
    ΑΜΕΣΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΤΩΝ ΣΥΝΔΕΣΜΩΝ, ΑΝΕΛΕΗΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΣΤΟΥΣ "ΟΠΛΑΡΧΗΓΟΥΣ" ΤΟΥΣ.
    ΤΟ ΕΣΡ ΓΙΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΡΑΔΙΟΦΩΝΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ?

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Aθωος περαστικος 05/05/2011 12:46:46

      Πέστα στους διάφορους Μακεδονάρχες όπως Κόυβελα, Άκη, Καστανίδη, Μπένυ, Ορφανό, Ιωαννίδη κλπ. που τους στήριζαν και τους στηρίζουν αμέριστα!!!

    • ern avatar
      ern @ Aθωος περαστικος 05/05/2011 12:48:15

      Ρε τον Λευκό θυμάστε πως τον είχαν κάνει απο τα σπρέι;

      Ασε ρε με τον κάθε γκάου πια σε αυτή την χώρα! Έχουμε γίνει το παράσιτο του πλανήτη πια!

  20. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 13:09:18

    Δεν ειναι και τιποτε παρθενες οι παραγοντες!!! χαχααα
    κριμα που την πληρωσε ο Ηρακλης!! ολοι οι αλλοι ειναι αγνοι και παρθενοι σαν το απατητο το χιονι !

    ΠΠ

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 05/05/2011 13:14:22

      +100000

  21. Ivanov avatar
    Ivanov 05/05/2011 13:35:54

    Η Μαφια της ΕΠΟ εχει βαλει ρητρα εμπιστευτικοτητας 150.000 ωστε να ΜΗ μαθουμε γιατι και πως παιρνονται οι αποφασεις.
    Ο Αρεοπαγιτης Γυφτακης της 3μελους Επιτροπης ΜΕΙΟΨΗΦΙΣΕ απεναντι στους εντεταλμενους παρακρατικους Σμαιλη και Παλλη,οι οποιοι απερριψαν ΧΩΡΙΣ να μας λενε γιατι τον φακελο,οπως δε μας λενε γιατι ενεκριναν τους υπολοιπους.
    Δυστυχως θα δουμε πρωτογνωρα γεγονοτα,διοτι τα αποστηματα σπανουν μονον με νυστερι.

  22. μαρβιν avatar
    μαρβιν 05/05/2011 16:11:22

    αυτος ο ξαφνικος καημος για την μακεδονια εχει πολλη πλακα.
    οταν ουκ ολιγοι μορφωμενοι πολιτικοι και ντεμεκ εγκριτοι δημοσογραφοι εχουν αναγει το μακεδονικο σε δευτερης σημασιας θεμα.οταν αντιμετωπιζουν θεματα ντεμεκ εθνικα ως προιοντα συναλλαγης οι γριες σας μαρανανε μερικους και ο κοκκινος ο υποκινητης μη ξερασω.
    οσο για τον υποβιβασμο ηταν δικαιος.δικαιη δεν ειιναι η παραμονη των υπολοιπων.δικαιη δεν ειναι η παραγραφη του θεματος των κασετων.του μπεου.του ψωμιαδη.της απολυτης ξεφτιλας κακομαθημενων γονων που ειναι απειρως πιο βιαιοι απο τους οπαδομαχαιροβγαλτες.
    και η κοινωνικη συνοχη που αναφερουν καποιοι.ας ψαχτουν πρωτα λιγακι.οι πολιτες τελευταιας κατηγοριας(και δε μιλαω συγκεκριμενα αλλα γενικα),γιατι στην ελλαδα τη δημοκρατικη επιβιωνουν μονον οι εχοντες τιτλο ευγενειας,οι πολιτες τελευταιας κατηγοριας εχουν καθε δικαιωμα να αυτοπροσδιοριζονται οπως γουσταρουν.ειναι μεγαλη ντροπη να εισαι νεοελληνας.να ειναι ιδια ρατσα με γαπ και κωστοπουλους.

  23. Καλά τώρα... avatar
    Καλά τώρα... 05/05/2011 16:38:28

    Και ο Μαρινάκης παραβιάζοντας το νόμο κρατάει τον Αστέρα Τρίπολης στην Σούπερλίγκα, αντί να ανέβει ακόμη μία ομάδα από την πρώην Β' Εθνική. Κάντε του μήνυση που λέει και ο άλλος. Όπως έλεγε κι ο Κόκκαλης "αυτούς έχουμε, αυτούς θέλουμε". Όταν έχει νομιμοποιηθεί η ανομία και η κλοπή στην κοινωνία γενικά γιατί να διαφέρει το ποδόσφαιρο....;

  24. Αθωος περαστικος avatar
    Αθωος περαστικος 05/05/2011 18:08:39

    @Maρβιν
    Μη ξερνας ακομα, περιμενε ακομα λιγο. Περιμενε αν αφησουμε ακομα μερικους εγληματιες του κοινου ποινικου δικαιου συνδεσμιτες, να πλασαρουν οπλα και ναρκωτικα. Να αφησουμε ακομα μερικες περιουσιες να σπασουν και να καουν για την "ιδεα"του ποδοσφαιρου. Να αφησουμε ακομα μερικους προεδρους να κονομησουν περιουσιες και να αφησουν μετα στη πολιτεια να πληρωσει τα φαγωμενα, ενοσω αυτοι κανουν διακοπες με ρωσιδες βιζιτουδες στη Μυκονο. Να δωσουμε και αλλη τροφη και πατηματα στους καλους μας "γειτονες". Να αφησουμε και αλλους δημαγωγους να δηλητηριαζουν το μυαλο των ανεγκεφαλων.
    Κατα τα λοιπα για κασετες, μπεους ψωμιαδηδες και μαρινακηδες συμφωνω και προτεινω λυση τυπου Θατσερ μπας και σπασει αυτο το καρκινωμα.

    Αλλα τη λογικη που πρεσβευεις "αστους να σπανε να καινε και να παρανομουν, τα καναν και αλλοι" δε τη καταλαβαινω. Και ειναι αυτη η συνεχομενη ανοχη που μας εφερε ως εδω. Και οχι μονο στο ποδοσφαιρο.

  25. μαρβιν avatar
    μαρβιν 05/05/2011 18:29:24

    το ποδοσφαιρο ειναι μικρογραφια της κοινωνιας.οσο τα κεφαλια δεν τιμωρουνται για τα αισχη τους δεν μπορει νανεις να ζηταει τα ρεστα κ να ριχνει ολη την ευθυνη στο λαο.οταν κυνηγηθει η αιτια της βιας ,η οποια βια εμφανιστει θα ειναι εκθετη στα ματια της κοινωνιας.τωρα βρισκουν κ κανουν γιατι οι κατηγοροι τους ειναι και ηθικοι αυτουργοι και πιο ενοχοι.γιατι η γρια που σπαει τα αμαξια κ τα μαγαζια σημερα αυριο θα κλαιγεται γιατι της εσπασαν τα αμαξια αλλοι θιγμενοι(εργαζομενοι,αναρχικοι,αριστεροι,δεξιοι,συμβασιουχοι παοκτσηδες και οτι αλλο).απλο ειναι αυτο που λεω.αν βγω σημερα και σπασω σε ποιον εχω να λογοδοτησω?στην κοινωνια που τη διαιρεσαν για να βασιλεψουν και τωρα τρωγονται μεταξυ τους(που σημερα κλαινε για τις περιουσιες τους και αυριο θα σπανε αυτοι)?στους δικαστες που συγκαλυπτουν?στους πολιτικους που παραγραφονται τα παντα τους?
    ποιος νομιμοποιειται πλεον να κατηγορησει?ο γαπ?ο φακος?οι δικαστες?ο μαρινακης?ο μπεος?η τροικα?ποιος?

  26. Aθωος περαστικος avatar
    Aθωος περαστικος 05/05/2011 19:46:35

    Νομιμοποιειται να κατηγορησει ο αλπος εργαζομενος και σκεπτομενος πολιτης, που ηταν παντα εκτος του κοινωνικοοικονομικου συστηματος που περιγραφεις και ειμαστε αρκετοι.
    Και καθε φορα που ξεκινουσε καποιος να καταγγειλει/αλλαξει/προοδευσει στο τομεα του, στη δουλεια του, στη καθημερινιτητα του, επεφτε πανω σε διπλο τοιχος: ενα αυτο το ευρυτερο κυκλωμα που περιγραφεις και ενα δευτερο απο τους ωχαδερφιστες συμπολιτες μας που παρειχαν αλλοθι στους πρωτους με τα γνωστα κλισε του τυπου "ετσι ειναι τα πραγματα", "δεν αλλαζουν αυτοι" "και "τι θα τους κανεις".
    Οχι φιλε μου, ετσι δε γινεται εκ των πραγματων να προχωρησουμε αλλο, ουτε ως κοινωνια ουτε ως οικονομια.

  27. μαρβιν avatar
    μαρβιν 05/05/2011 20:22:58

    δεν με καταλαβες.ουτε για ωχαδερφιστες μιλαω ουτε για εποχες που υπηρχε μια ψευδαισθηση νομιμοτητας και κοινωνικης συνοχης ουτε αλλοθι παρεχω στην ουτως η αλλως μογγολη οπαδικη βια.
    λεω οτι η εποχη αλλαξε οτι δεν υπαρχει πλεον η παραμικρη ψαυδαισθηση νομιμοτητας.οτι εσυ και εγω και πολλοι αλλοι που πεφταμε χρονια στο διπλο αυτο τειχος τωρα ειμαστε πλεον υποψηφιοι για συμμετοχη σε κοινωνικη εκρηξη.ειτε υπερασπιζομενοι τα του συναφιου μας ερχομενοι σε κοντρα με τις υπολοιπες κοινωνικες ομαδες.ειτε σε μια ευρυτερη αναρχη κοινωνικη εκρηξη απογνωσης μιας και οσο εξελισσονται με αυτον τον τροπο τα πραγματα δεν φανταζει και τοσο απιθανο.
    λεω τελος οτι τα πραγματα εφτασαν εδω και ο καθενας ΠΛΕΟΝ κανει οτι γουσταρει γιατι αποδομηθηκε τελειως η κοινωνικη συνοχη και το περι δικαιου αισθημα.και πιστεψε με για αυτο ουτε ο λαος φταιει ουτε οι γριες ουτε ο οποιοσδηποτε νεοαπεγνωσμενος.καποιοι εξαργυρωσαν τους αγωνες τους με αυτον τον τροπο και οδηγησαν το λαο και την κοινωνια με απατες και ωραια λογια στο διαολο.τωρα πλεον στην κολαση κανεις δεν πιστευει κανεναν.
    αν δεν εξαφανιστουν ολοι οι σιχαμενοι καρεκλοκενταυροι του παρελθοντος(με τη βια optional)δεν θα επανελθει ποτε η κοινωνικη συνοχη και η βια θα ειναι μια ακομη επιτρεπτη επιλογη(ακριβως γιατι κανεις πλεον δεν νομιμοποιειται να την καταδικασει).