#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
16/09/2010 11:06
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τρείς στον «αέρα» του Europa League



Οι “πρεσβευτές” στο Europa League αναλαμβάνουν δράση, σήμερα Πέμπτη, ξεκινώντας τις υποχρεώσεις τους στους ομίλους της διοργάνωσης. Ο ΠΑΟΚ παίζει εκτός με την Μπριζ, ενώ ΑΕΚ και Άρης αντιμετωπίζουν εντός ελληνικού εναέριου χώρου τη Χάιντουκ και την Ατλέτικο αντίστοιχα.

Ο ΠΑΟΚ επιστρέφει στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις και κόντρα στην Κλαμπ Μπριζ  και θα προσπαθήσει να κάνει το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στο όμιλο του. Οι παίκτες του Παύλου Δερμιτζάκη δείχνουν αποφασισμένοι για το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και ο στόχος της ομάδας είναι να παρουσιάσει το καλό της πρόσωπο όπως απέναντι σε Άγιαξ και Φενέρμπαχτσε. Ο νεαρός προπονητής του «Δικέφαλου» το Βορρά ζήτησε τη νίκη από τους ποδοσφαιριστές του συλλόγου, ώστε να υπάρχουν βάσιμες ελπίδες για πρόκριση. Παράλληλα, είναι ανοιχτό το ενδεχόμενο να δούμε και τον νεοαποκτηθέντα Ελ Ζαρ κατά τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Τον δυσκολότερο αντίπαλο αντιμετωπίζει ο Άρης, καθώς  υποδέχεται την κάτοχο του Γιουρόπα Λιγκ, Ατλέτικο Μαδρίτης στο «Κλ. Βικελίδης». Η ομάδα του Έκτορ Ραούλ Κούπερ ποντάρει στο αήττητο 42 ετών στην έδρα της στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις, αλλά ο Αργεντινός τεχνικός καλείται να αντιμετωπίσει την ισπανική ομάδα, χωρίς να έχει στη διάθεσή του, τους Νέτο, Τόχα, Τσέζαρεκ, Κάλβο, Τσεσνάουσκις και Ναφτί. Ο Έκτορ και Ραούλ και Κούπερ θα παρατάξει τους «κίτρινους» με  4-4-2, ενώ με το ίδιο σύστημα θα παρατάξει και την Ατλέτικο ο Κίκε Φλόρες.

Η ΑΕΚ τέλος ξεκινά τις ευρωπαϊκές υποχρεώσεις της στο ΟΑΚΑ απέναντι στην Χάιντουκ Σπλιτ. Οι Κροάτες αποτελούν τη θεωρητικά πιο αδύναμη ομάδα του ομίλου και άρα η ΑΕΚ είναι «υποχρεωμένη» να νικήσει για να θέσει τις βάσεις της πρόκρισης στους «32» του Γιουρόπα Λιγκ. Ο τεχνικός του «Δικέφαλου» τόνισε στους ποδοσφαιριστές του ότι θέλει να αγωνιστούν όπως απέναντι στον Πανσερραϊκό, με το ίδιο πάθος και ένταση, ενώ ζήτησε να πάρουν τον έλεγχο του αγώνα και να αποφύγουν τα λάθη.

Και εμείς θα κοιτάξουμε να αποφύγουμε τα λάθη στο στοίχημα. Χθες η Μπάγερν μας δικαίωσε, η Βασιλεία όχι. Σήμερα, παπούτσι από τον τόπο μας και θα εμπιστευθούμε την ΑΕΚ σε μονό αποδεκτό. Δείχνει σε καλή κατάσταση και εύκολα ή δύσκολα θα κερδίσει τη Χάιντουκ του Σπλιτ.

ΑΕΚ-Χάιντουκ 1 απόδοση 1.65

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 16/09/2010 11:49:15

    Μικρέ Οδυσσέα εγώ αναχωρώ να σπουδάσω αθλητική δημοσιογραφία σε εργαστήρι δημοσιαγραφίας στην Κροατία. Ιδού και το εκπαιδευτικό προσωπικό.

    h--p://www.sport-fm.gr/article/292954

    Θα έρθεις?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 16/09/2010 12:07:30

      όχι άλλες σπουδές. Παραμορφώθηκα...
      Κάτσε να ψάξω το κόστος για τα διαρκείας της Χάιντουκ. Πάμε Σπλιτ

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 16/09/2010 12:18:08

      Ο ιδρυτής των γνωστών ΙΕΚ επικοινωνίας και ΜΜΕ, αν προσλάβει τέτοιους δασκάλους θα κάνει πάταγο! Και να δεις μετά πως φτιάχνεις την επικοινωνία του κόμματος.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 16/09/2010 13:13:26

        Άλλο του κόμματος κι άλλο κόματος...

  2. tsilivithras avatar
    tsilivithras 16/09/2010 18:15:27

    Ιάκωβε που σαι ρε να φτιάξουμε κλίμα;;;

    ΑΙΝΤΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑΑΑ!!!!

    (ΖΑΡΚΟ καλή επιτυχία και σε σένα αν και "χλωμό" σε βλέπω)

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ tsilivithras 16/09/2010 22:15:10

      Ένα απο τα χειρότερα παιχνίδια που παρακολούθησα.Χωρίς ρυθμό,μηδέν κίνηση,πολλά φάουλ....Εύκολα νομίζω πήραμε το βαθμό,περίμενα την Μπρύζ πιο ανταγωνιστική αλλά δεν το έχει.Ο μαροκινός μου άρεσε δείχνει οτι μπορεί να ντριπλάρει,να πασάρει(εκεί φτάσαμε να ψάχνουμε παίχτη που να ξέρει να ντριπλάρει)...Ο Όμιλος είναι ανοιχτός μετά τη νίκη της Ντιναμό αλλά με το ξύλο τον Παπάζογλου δεν μας βλέπω καλά....Μια απορία έχω ο Αθανασιάδης πόσο χειρότερος είναι απο τον θανασάκη κ δεν παίζει;Μάλλον δεν έχει πατέρα εφοριακό ε Ζαγόρ;Μπράβο στον ρούλη 40 χρόνια αήττητος σε ευρωπαικά ματς στο χαριλάου κ άλλα τόσα άτιτλος βέβαια

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ tsilivithras 16/09/2010 23:43:46

      tsilivithras @
      Να σαι καλά αγορίνα.
      Και γω χλωμούς μας έβλεπα. Να μη λέμε μλκιες...
      Αλλά μετά από αυτόν τον θρίαμβο τι μπορεί να πει κανείς;
      Ας τα βλέπουν αυτά μερικοί Δαλούκες και μερικοί παράγοντες-Μεσσίες που θέλουν να τους κάνουμε και καμιά προτομή για την προσφορά τους στο ελληνικό ποδόσφαιρο...
      Δεν νομίζω επίσης να χάλασε κανέναν που έπαιξε ο ΑΡΗΣ με 7 ξένους παίκτες, έτσι;
      Μαύρος Ιάκωβος@
      Δεν θέλω να υποβαθμίσω την αξία ενός τροπαίου, αλλά για μια ομάδα της Θεσσαλονίκης που στηρίζεται οικονομικά στον κόσμο της και χωρίς άκρες στα παρασκήνια της ΕΠΟ, πιστεύω νίκες εναντίον της κατόχου του θεσμού και ομάδων με 1120εκ μπάτζετ όπως η Σαραγόσα έχουν μεγαλύτερη σημασία, αν καταλαβαίνεις τι θέλω να πω...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ZARKO 16/09/2010 23:59:29

        ΖΑΡΚΟ σήμερα ειδικά δεν πρόκειται να σε κοντράρω ότι κι αν πεις.
        Το κερδίσατε σπαθένια και να το χαρείτε όσο γουστάρετε.
        Η μπάλα γι αυτό είναι και γι αυτό την γουστάρουμε.
        Να παίρνεις χαρά μέσα στη φρίκη της καθημερινότητας.
        Στα ίσια σας είχα για 3-4 γκολ.Είναι διαστημικοί αυτοί οι κερατάδες.Την Ίντερ την έπαιξαν για πλάκα στο σουπερ καπ.
        Αλλά η αλαζονεία πληρώνεται.
        Χαλάλι ρε.

        Ιάκωβε έχουμε πρόβλημα ρε φίλε στο κέντρο όταν μας πιέζουν ψηλά (3 παιχνίδια στη σειρά με το σημερινό).
        Είναι και ντεφορμέ ο Βιερίνια και ο Σάλπι κι ο Βλάνταν πιέζεται πολύ με double team επάνω του.
        Θα το δέσει το θέμα ο Δερμιτζάκης.
        Χαλιέμαι λίγο αλλά δεν με ανησυχεί.
        Τα παιχνίδια στο Europa είναι για εμπειρίες και σκαουτιλίκια.
        Ωραίος κι ο τσακαλάκος ο Ελ Ζαρ.

      • ZARKO avatar
        ZARKO @ ZARKO 17/09/2010 00:11:25

        tsilivithras @
        Φίλε στο ξαναείπα, το αγωνιστικό είναι το τελευταίο.
        Και γω περίμενα σήμερα ένα Βατερλώ και προέκυψε ένα όνειρο.
        Το θέμα είναι να ξαναγίνουν οι σύλλογοι μας σημεία αναφοράς της κοινωνίας. Αλλά με καλό τρόπο.
        Γιατί κακά τα ψέμματα οι ομάδες μας μπορούν να αποδείξουν ότι η λαϊκή συμμετοχή μπορεί να αποφέρει αποτελέσματα. Και ως ένα βαθμό τα καταφέρνουν.
        Μπορείς να σκεφθείς που θα βρίσκονταν αυτή τη στιγμή αν δεν υπήρχε ο φίλαθλος κόσμος; Εγώ τρέμω μόνο και στην ιδέα.
        Θέλει δουλειά και επιμονή.
        Το ίδιο και η κοινωνία. Τουλάχιστον για την Θεσ/νίκη ας γίνουμε παράδειγμα-μοντέλο νοοτροπίας. Έτσι και αλλιώς αυτή η πόλη δεν έχει κάτι άλλο να διαφημίσει. Τις ομάδες της και την μπουγάτσα...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ZARKO 17/09/2010 00:17:40

        Take it easy απόψε και κοίτα να το χαρείς.
        Άσε τους προβληματισμούς αύριο που θα πας στη δουλειά.
        Να φανταστείς την ώρα που σκοράρατε εσείς 2 λεπτά μετά τρώγαμε εμείς γκολ και σκεφτόμουν "ω θεέ μου δεν θα το αντέξω αυτό"...χαχαχαχα...!!!
        Ευτυχώς την γλυτώσαμε.

        Η πόλη που ζούμε είναι θησαυρός φίλε αλλά τον σέρνουν γέρικα άλογα.

      • ZARKO avatar
        ZARKO @ ZARKO 17/09/2010 11:00:18

        tsilivithras @
        Που θα πάω; Στη δουλειά; αχαχαχαχα
        Μόλις γύρισα από ΟΑΕΔ και θέλω να κόψω το κεφάλι μου και να το πετάξω στα σκυλιά να το φάνε...

  3. Έλληνας avatar
    Έλληνας 16/09/2010 23:42:27

    την κακία σου στο τέλος την είπες, δεν άντεξες έτσι?
    Μετά την 5άρα της Πανάθας ας μάθουν οι Ισπανοί ποιος είναι ο ΑΡΗΣ.