Τραγικές στιγμές για την Αθηνά Ωνάση
12/12/2014 19:20
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τραγικές στιγμές για την Αθηνά Ωνάση

Πολύ δύσκολες στιγμές για την Αθηνά Ωνάση. Η κληρονόμος της γνωστής οικογένειας αναγκάστηκε να θανατώσει το άλογο με το οποίο έπαιρνε μέρος σε αγώνες στη Γενεύη όταν αυτό τραυματίστηκε προσπαθώντας να υπερπηδήσει ένα εμπόδιο.

Τα πράγματα εξελίχθηκαν πολύ άσχημα για την νεαρή αμαζόνα και ειδικά το άλογό της.

Σύμφωνα με γαλλικά Μέσα η Ωνάση γλίτωσε από θαύμα όταν το άλογο της σκόνταψε σε εμπόδιο με την ίδια και το άλογο να έχουν μια σφοδρή πτώση.

Η ίδια από τύχη δεν έπαθε κάτι σοβαρό αλλά δυστυχώς δεν είχε την ίδια τύχη το άλογο της «Camille Z-Zang» που τραυματίστηκε. Από τον αγωνιστικό χώρο μεταφέρθηκε με γερανό σε ειδική κλινική στην Γενεύη όπου εξετάστηκε από κτηνιάτρους οι οποίοι κατέληξαν ότι δεν μπορούσαν να κάνουν κάτι παραπάνω για αυτό.

Για να μην υποφέρει το άτυχο ζώο πάρθηκε η απόφαση να θανατωθεί.

Άσχημη στιγμή για την νεαρή κληρονόμο που είχε βρει ένα άριστο συνεργάτη και είχε αρχίσει την άνοδο στην αγωνιστική της καριέρα.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Tassos avatar
    Tassos 12/12/2014 19:40:39

    Lol

  2. Άλυτη Εξίσωση avatar
    Άλυτη Εξίσωση 12/12/2014 19:57:20

    Πολύ κρίμα για το πανέμορφο αλογάκι. Η αναβάτης δεν έπαθε τίποτε. Θα αγοράσει σύντομα άλλο και θα ....ξεχάσει.

  3. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 12/12/2014 20:27:06

    Τι λές ρε παιδί μου,πώς θα ξεπεράσει αυτές τις τραγικές ώρες που περνά η Αθηνούλα...Θα το αντέξει η καρδούλα της; Και που να βρεί λεφτά τώρα να πάρει άλλο άλογο...

  4. cynthia avatar
    cynthia 12/12/2014 21:42:55

    Η Αθηνά Ωνάση αγωνίζεται με τα χρώματα της Ελλάδας . Ειναι λοιπόν μιά αθλήτρια μας και πέρα από το ανθρώπινο στοιχείο του τραυματισμού της αλλά και του θανάτου του αλόγου που θα μας στενοχωρούςε γιά οποιονδήποτε αθλητή , το γεγονός έχει γιά εμάς μιά πιό προσωπική σημασία. Να της ευχηθούμε λοιπόν καλή ανάρρωση , σωματική κ ψυχολογική και σύντομα να επανέλθει στους αγώνες.

  5. Μεγάλες στιγμές avatar
    Μεγάλες στιγμές 12/12/2014 22:58:00

    Γιατί κοροιδεύετε τη σχεση ενος ανθρώπου με ένα ζώο;Επειδή είναι πλούσια;Οχι τέτοια σχόλια παιδιά...

  6. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 12/12/2014 23:09:58

    @ cynthia, @Μεγάλες στιγμές, έχετε δίκιο,τώρα που το βλέπω καλύτερα...άστοχο το σχόλιό μου...

  7. KM avatar
    KM 12/12/2014 23:58:11

    Είναι κρίμα για το ζωντανό και για την αφέντρα του επίσης θλίψη - δεν έχουν σχέση τα λεφτά. Αλλά όταν διάβασα τον τίτλο, φοβήθηκα χειρότερα (πχ να χτύπησε η κοπέλα στο κεφάλι ή στη σπονδυλική στήλη και να απειλείται η ζωή ή η κινητικότητά της). Οπότε, η αντίδραση μου, όταν διάβασα την υπόλοιπη είδηση ήταν «πάλι καλά!».

  8. Άπαντα Επιστάμενος avatar
    Άπαντα Επιστάμενος 13/12/2014 23:46:08

    Πάλι καλά που δεν τραυματίστηκε και η ίδια.