#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
14/09/2010 11:46
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Το σεντόνι, το Καμπ Νου και το διπλό



Τα σεντόνια βγαίνουν από τη ναφθαλίνη, τα παίρνουν οι πιτσιρικάδες και τα κουνάνε κατά τις 21:45, υπό τον εκκωφαντικό ήχο της μουσικής του θεσμού, που μελέτες έχουν δείξει ότι εκνευρίζει τις γυναίκες περισσότερο από τα πεταμένα στο πάτωμα ρούχα.  Η ποδοσφαιρική Ευρώπη βάζει τα καλά της, οι καναπέδες θα αναστενάξουν από τη συνεχή κίνηση των φιλάθλων που ζουν τα ματς, οι οποίοι ταυτόχρονα καταβροχθίζουν εδέσματα ταχυφαγείων και σουβλακερί , πίνουν μπύρες και αναψυκτικά και φουμάρουν και ένα πακέτο τσιγάρα στο 90λεπτο. Αθλητικοί τύποι…

Champions League λοιπόν, με τις 32 ομάδες των ομίλων να βρίσκονται στην εκκίνηση με όνειρα. Άλλες ομάδες στοχεύουν στον τίτλο, άλλες στην ευρωπαϊκή καταξίωση, άλλες ονειρεύονται μεγάλες πορείες και κάποιες άλλες θέλουν απλά να χαρούν την εμπειρία της συμμετοχής

Σήμερα θα αγωνιστούν οι 16 πρώτες, με τον Παναθηναϊκό να δοκιμάζεται στη Βαρκελώνη από την πανίσχυρη Μπαρτσελόνα. Χωρίς φόβο κι ότι βγει. Άλλωστε είναι ελάχιστες οι ομάδες που κάνουν προγραμματισμό για πόντο στο Καμπ-Νου.

Κατά τα λοιπά, η κάτοχος του τίτλου Ίντερ φιλοξενείται στην Ολλανδία από την Τβέντε, ενώ για τον ίδιο όμιλο η Βέρντερ θα υποδεχτεί στη Βρέμη την Τότεναμ. Η πάντα υπολογίσμη Λιόν θα αναμετρηθεί στη Γαλλία με τη Σάλκε του Κυριάκου Παπαδόπουλου και του Βασίλη Πλιάτσικα, ενώ η ομάδα έκπληξη Χάποελ Τελ Αβίβ θα ταξιδέψει στην Πορτογαλία ώστε να κοντραριστεί με την Μπενφίκα.

Η ομάδα του Σερ θα υποδεχτεί στο «Όλντ Τράφορντ» τη Ρέιντζερς, με τη Μάντσεστερ να θέλει να βγει νικήτρια από το ντέρμπι του Νησιού. Τέλος η πρωταθλήτρια Τουρκίας, Μπούρσασπορ φιλοξενεί την Βαλένθια ενώ στον όμιλο του Παναθηναϊκού Κοπεγχάγη και Ρούμπιν Καζάν θα παλέψουν για το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στην πρωτεύουσα της Δανίας.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των σημερινών αγώνων:

Τβέντε (Ολλανδία) –Ίντερ (Ιταλία),Βέρντερ Βρέμης (Γερμανία) – Τότεναμ (Αγγλία), Λιόν (Γαλλία) – Σάλκε (Γερμανία) Μπενφίκα (Πορτογαλία) – Χάποελ Τελ Αβίν (Ισραήλ) Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία) – Ρέιντζερς (Σκωτία),  Μπούρσασπορ (Τουρκία) – Βαλένθια (Ισπανία), Μπαρτσελόνα (Ισπανία) –Παναθηναϊκός (Ελλάδα), Κοπεγχάγη (Δανία) – Ρούμπιν Καζάν (Ρωσία)

Για τους παίκτες του στοιχήματος το μενού έχει από όλα. Επικεντρωνόμαστε όμως στο Βέρντερ-Τότεναμ καθώς εκτός από τα πολλά γκολ που δίνονται  όμως σε χαμηλή απόδοση, πιθανό δείχνει το διπλό για την ομάδα του Λονδίνου, που δείχνει καλύτερη από τους απρόβλεπτους Γερμανούς

Βέρντερ Βρέμης-Τότεναμ 2 απόδοση 3.20

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsilivithras avatar
    tsilivithras 14/09/2010 12:01:22

    Νομίζω ότι ένα συντηρητικό 5-0 θα είναι καλό αποτέλεσμα για τον Νιόμπλια που μας βγήκε λίγο αλαζόνας πρόσφατα.
    Και μάλιστα με 3 πέναλτυ κερδισμένα από τον Μέσσι επειδή ο Βύντρα θα χει πατήσει τα κορδόνια του πίσω από τον αργεντίνο.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ tsilivithras 14/09/2010 21:30:43

      @ tsilivithras Θα τα πουμε μετα τον αγωνα, τωρα θα πιω μια πρασινη για γουρι

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 21:35:55

        Χαχαχαχα..κοίτα να την ευχαριστηθείς φίλε γιατί ματς σαν το σημερινό είναι απόλαυση.

        For the record, οτιδήποτε λιγότερο από 2-0 είναι θετικό για τον ΠΑΟ.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 23:54:08

        Με εξαίρεση το γκολ του Γκοβού έπεσα μέσα στο σκορ.
        Οδυσσέα τα ποσοστά μου σε παρακαλώ!!!

  2. παπαδοπαιδι avatar
    παπαδοπαιδι 14/09/2010 12:01:37

    καλη επιτυχια στη Μπαρτσελόνα

    • Dyer avatar
      Dyer @ παπαδοπαιδι 14/09/2010 17:15:07

      Τι έγινε ρε παιδία; Γιατί τόση ζήλια;

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Dyer 14/09/2010 17:37:17

        Μην μπερδεύεις την ζήλια με το σαρκασμό και την ειρωνία.

  3. αλλενάκι avatar
    αλλενάκι 14/09/2010 12:10:48

    τι έχει αυτός στο χέρι του ρε παιδιά;

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ αλλενάκι 14/09/2010 12:24:32

      Tatoos and.. other skin adornments.
      Σε απλά Ελληνικά, είναι τρέχουμε με χίλια, Αλλενάκι.

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ η Dimi 14/09/2010 12:31:14

        σαν αποχρωματισμοί μοιάζουν, το άλλο χέρι δεν είναι έτσι

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ η Dimi 14/09/2010 12:34:09

        Είναι ΑΠΟΨΗ...μην τη ψάχνεις.

        Πράσινα μαλλιά, σκουλαρίκια στον αφαλό, τατουάζ στο κεφάλι, piercing στο πρόσωπο...

        Αντριλίκι ένα πράγμα...

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 14/09/2010 14:31:11

        Aλλενάκι, δεν πρόκειται γιά λεύκη. Πρόκειται γιά "tatooed florigraphy embroidery". Το αριστερό χέρι, έχει διαφορετικό, πιό σκουρόχρωμο, πιό πλούσιο και πιό ευρηματικό "design gallery". Από κεφαλή Ναβουχοδονόσωρα B' με μούσι, μέχρι και Σταυρό, περιλαμβάνει το "tatooed dermis artistry" του αριστερού χεριού.. Mόνον απ’αυτά τα δείγματα «γραφής» και ο πλέον άσχετος, μπορεί να «σκανάρει» τα εσώψυχα του εν λόγω..

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ η Dimi 14/09/2010 14:54:31

        - Εντονη συναισθηματική ανασφάλεια και φόβος.

        - Συνεχής επιδίωξη της προσοχής των άλλων.

        - Βαθειά συναισθηματική αστάθεια.

        - Παθολογικά εγωκεντρική ανάγκη επιβεβαίωσης.

        Που όμως, ΔΕΝ έρχεται..

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ αλλενάκι 14/09/2010 15:06:00

      Dimi, αφού του κάνεις ψυχανάλαση λάβε υπόψη σου κι ένα σοκαριστικό τραυματισμό που είχε
      h**p://www.youtube.com/watch?v=vRoFnBlv0Oo&feature=related
      Το ότι περπατάει οφείλεται στο γεγονός ότι οι άνθρωποι στο ασθενοφόρο ήξεραν να κάνουν ανάταξη στο πόδι, αλλιώς θα του το έκοβαν...
      Το ότι παίζει ακόμη σε υψηλό επίπεδο είναι ένα μικρό θαύμα

      • 11888 avatar
        11888 @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 15:25:34

        Καλο ο Σισε ειναι εκκεντρικος μεχρι δακρυων(τα tattoo τα αντεχω -εχω δυο-αλλα το piercing μου προκαλει αποστροφη) αλλα αυτο δεν μειωνει την αξια του.
        Ο τραυματισμος του τοτε ηρθε σε μια στιγμη που η καριερα του ηταν στο απογειο της.Το οτι καταφερε μετα απο τετοιο γυρισμα της τυχης να ξανασταθει οχι μονο στα ποδια του αλλα να επιστρεψει αξιοπρεπως στα γηπεδα ειναι αξιοθαυμαστο.

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 16:44:48

        Οδυσσέα, ο σωματικός ή/και ψυχικός πόνος ενός ανθρώπου συγκλονίζει και είναι απολύτως σεβαστός.

        Στην υπερβολή των tattoos και στα πανθομολογουμένως αρνητικά μηνύματα που αυτά εκπέμπουν, αναφέρθηκα. Οι πελάτες γενικώς, αποφεύγουν τις συναλλαγές με «tattoo-κεντημένους» ταμίες, υπαλλήλους, γιατρούς, δικηγόρους, μηχανικούς κλπ., επειδή ψυχολογικά, τα «ανεξήτιλα μελάνια» στο σώμα, αποσπούν την προσοχή και Δεν εμπνέουν εμπιστοσύνη.

        Θα εκπλαγείς, αν σου πω τον αριθμό αξιόλογων υποψηφίων που έχασαν θέσεις εργασίας, λόγω μη-προσεγμένης επαγγελματικής εμφάνισης και tattoos. Μικρών ή μεγάλων tattoos, δεν έχει σημασία. Το αποτέλεσμα μετράει. Και το αποτέλεσμα ήταν, η απόρριψή τους από την εργοδοσία. Αξιοσημείωτο είναι επίσης το γεγονός ότι, ακόμη και τα άτομα με tattoos, δεν εμπιστεύονται άλλα άτομα που έχουν εμπoτίσει το σώμα τους με μελάνια.

        Αυτό είναι ένα μικρό απόσπασμα της πιό πρόσφατης μελέτης «Tattoo Designs» του Πανεπιστημίου του Texas:

        «Survey Reveals Tattooed Employees Aren’t Very Popular At The Office

        A new study by The Texas State University has found that those with tattoos and body rings aren’t as popular at the office than those without body art. According to the survey, workers said that they would prefer not to work with people who have piercing and tattoos.

        Even those who have a tattoo and/or piercing have said they would not trust someone with ink either!

        It’s such a contradiction! Just because someone has tattoos and piercing doesn’t mean that they are any less trustworthy than anyone else! Do you agree?

        Afterall, we trust our football players, many of whom have tattoos, to win the game for our team, and we trust our favourite musicians to provide great music - so why not trust an office worker with tattoos?»

        **

        Eάν tattoos designing, body decoration & piercing και εν γένει ακραίες εμφανίσεις καθορίζουν πλέον τον ανδρισμό, τότε οι σύγχρονες γυναίκες, φαίνεται να έχουμε χάσει πάρα πολλά επεισόδια επί του θέματος..

        Ευχαριστίες γιά το video.
        η Dimi

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 17:36:28

        Μικρέ Οδυσσέα,

        Αφού έμπλεξες τη φίλη μου τη Dimi και το Αλλενάκι στα αθλητικά, τι να πώ; Sky is the limit!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 17:38:53

        Δεν παρεξήγησα, κατάλαβα τι εννοούσες. Τα κοινωνικά στερεότυπα ισχύουν και για τους φορείς τους είναι προφανές

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 19:40:06

        Dimi, καταπληκτικές πληροφοριες.
        Ξεχωρίζω μια μορφή με το υπογένειο στο δεξί χέρι, αλλά στο αριστερό χέρι μήπως συμβολίζουν κάτι αυτά τα σαν στίγματα;
        Π.χ. το aids από το οποίο μαστίζεται η Αφρική;

      • anideos avatar
        anideos @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 07:22:52

        Το μαλι το εβαφε απο την εποχη στην Οσερ και τα τατουαζ, αν οχι ολα τα περισοτερα, πολυ καλος και αδικημενος παιχτης, αλλα πολυ εγωκεντρικος.

  4. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 14/09/2010 12:21:42

    Νιόπλια βάλε 4 έμπειρους κ 7 πιτσιρίκια μέσα με άγνοια κινδύνου αν θές να γλιτώσεις.Κάνε το ματς ροντέο κ πούλα τρέλα.Η τύχη βοηθάει τους τρελούς κ όχι τους τολμηρούς

  5. Νταγιάν avatar
    Νταγιάν 14/09/2010 12:22:09

    Μέσι-ΠΑΟ= 3-0, Μπάρτσα-ΠΑΟ= 5-0

    • Ο Θείος avatar
      Ο Θείος @ Νταγιάν 14/09/2010 12:23:48

      Σωστά, βάζει κανά δυό σταθερά και ο πιτσιρικάς ο Πέδρο τελευταία.

  6. ΧΡΗΣΤΟΣ avatar
    ΧΡΗΣΤΟΣ 14/09/2010 12:27:58

    0-1 σημερα με γκολ του ΣΙΣΕ.Στο α' ημιχρονο.Μετα παλια μου τεχνη "κοσκινο".Ολοι πισω και κλαμα τα γαυρακια....

  7. Greg avatar
    Greg 14/09/2010 12:32:22

    Το διπλό για τον βάζελο δεν θα είναι έκπληξη. Τα έχει ξανακάνει αυτά..

  8. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 14/09/2010 12:35:25

    Η Μπαρτσελώνα θα νικήσει, διότι είναι το φυσιολογικό.
    Είναι απείρως καλύτερη σε όλα.
    Κάποιοι Ισπανοί όμως θα θυμούνται ακόμα, πριν μερικά χρόνια, το τελευταίο τέταρτο εκείνου του αγώνα, όπου τα κανόνια του Ναβαρόνε την βάραγαν αλύπητα.
    Τότε που όλοι ήταν στην άμυνα και παρακάλαγαν να τελειώσει ο αγώνας.
    Η Μπαρτσελώνα θα νικήσει, μάλλον, άνετα.
    Ο Παναθηναϊκός δεν έχει να χάσει κάτι, και ας έρθει και 5-0.
    Επειδή όμως η μπάλα είναι π_ρνη, κάποιες φορές κάθεται και σε αυτόν που θα την γοητεύσει, και όχι σε αυτόν που την πληρώνει για να χορεύει.
    Οι φίλοι του ποδοσφαίρου, και όχι οι οπαδοί, πάντα αυτό θα περιμένουν να δουν.
    Ας γοητεύσουν λοιπόν την μπάλα, και κανείς δεν θα είναι παραπονεμένος.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ ο νοών...νοείτω 14/09/2010 12:44:42

      Νοών μια πόρνη που λέει ότι κάποιος την γοήτευσε εκτός από πο*τάνα είναι και ψεύτρα.

      Κατά τα άλλα...ιδού η Ρόδος.

      Ο ΠΑΟ με την τακτική του "wanna-be Σωκράτης" Πατέρα θα καταστρέψει την καλή μαρτυρία και αποδοχή που είχε ο ΠΑΟ τόσα χρόνια λόγω ευρώπης.

      Ξεκινάμε με αρκετή δόση ειρωνίας λοιπόν και συνεχίζουμε ανάλογα.

  9. Νταγιάν avatar
    Νταγιάν 14/09/2010 12:41:37

    Θα παίξει και ο καραγκούνης; Και ο τρομερός ταλέντος Νίννης που είπε όχι στην Ρεάλ και άλλα σαράντα παραμύθια της Χαλιμάς; Πάντως αν έπαιζε ο ολυμπιακός η 7αρα θα ήταν στάνταρ. Η ΑΕΚ θα τη γλύτωνε με εξάρα.

    • ΛΕΩΝ avatar
      ΛΕΩΝ @ Νταγιάν 14/09/2010 13:47:35

      ΠΑΟΚ είσαι!

      • Νταγιάν avatar
        Νταγιάν @ ΛΕΩΝ 14/09/2010 13:49:07

        Εθνικάρα ρε!

      • ΛΕΩΝ avatar
        ΛΕΩΝ @ ΛΕΩΝ 14/09/2010 14:02:40

        Πινέζα?

  10. evangelos avatar
    evangelos 14/09/2010 12:48:36

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΑΝ ΚΑΙ ΒΑΖΕΛΟΣ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ ΝΑ ΣΚΟΡΑΡΕΙ ΠΡΙΝ ΤΟ 31ΛΕΠΤΟ..
    ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΓΙΑ ΚΑΤΙ ΘΕΤΙΚΟ ΣΗΜΕΡΑ..
    ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΔΙΑΨΕΥΣΤΩ..ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ...
    ΕΙΜΑΣΤΕ ΘΥΜΩΜΕΝΟΙ ΕΙΠΕ Ο ΝΤ.ΑΛΒΕΣ ΣΕ ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ...

  11. Νταγιάν avatar
    Νταγιάν 14/09/2010 12:50:24

    Μόνο αν παίξει μπάλα ο Νίννης θα γλιτώσουμε την 6αρα. Θα φάμε δηλαδή μόνο 5αρα.

    • tiramola avatar
      tiramola @ Νταγιάν 14/09/2010 13:15:34

      Μπα που να φας τη γλώσσα σου...

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ tiramola 14/09/2010 21:34:25

        ΠΑΟ εισαι τιραμολα;.γι αυτο θα χασουμε χριστε μου!!
        μεχρι να τελειωσει ο αγωνας μην γραψεις τιποτα εδω

  12. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 14/09/2010 12:53:41

    Καλημέρα σε όλους και ιδιαιτέρως στις κυρίες που μας τιμούν με την παρουσία τους στα αθλητικά. Τα νου σας ρεμάλια...(όπως έλεγε κι ο Κωνσταντάρας)

  13. ο νοών...νοείτω avatar
    ο νοών...νοείτω 14/09/2010 12:57:43

    Δεν έχεις άδικο αγαπητέ.
    Απλά η μπάλα δεν έχει ψυχή για να αποφασίσει, απλά έλκεται από την τεχνική και το πάθος.
    Με αυτήν την ομάδα, που είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα ομάδας με αυτοκτονικό ιδεασμό, κάποιες λίγες φορές, πλέον, περιμένω να βγει στο γήπεδο αφήνοντας στα αποδυτήρια την νοοτροπία των καραγκιόζηδων που την διοικούν.
    Και ιδιαίτερα συμφωνώ σε αυτό που είπες για τον Νιόμπλια.

  14. MAN avatar
    MAN 14/09/2010 13:08:12

    ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ..ΠΟΛΥΝΕΚΡΟ ΔΥΣΤΥΧΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΠΕΝΤΑΡΑ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΟΣΟΧΗ Σ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΤΑΞΙΟΔΕΥΟΥΝ ΜΕΧΡΙ Ν ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΟ ΜΑΤΣ....

  15. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 14/09/2010 13:57:52

    Ευτυχώς που τα γραπτά μένουν κύριοι!

    • Νταγιάν avatar
      Νταγιάν @ Φυγόκεντρος 14/09/2010 14:04:46

      Για αυτό και το ξαναγράφω. Μόνο με Νίννη γλυτώνουμε την 7αρα. Άρα πάμε για 6αρα.

  16. ανανιας avatar
    ανανιας 14/09/2010 14:33:47

    Το να κερδισει ο βαζελος ειναι κατι το αντιστιχο να μας βγαλει και ο Γιωργακης απο το καναλι που μας πεταξαν.Αλλα και 22 αποδοση ειναι προκληση σε μια εποχη που το ρευστο στερεψε...........

  17. 11888 avatar
    11888 14/09/2010 15:27:47

    Εγω το μονο που θελω ειναι να δω τον Μεσι να παιζει μπαλα.Ας φαει οσα θελει ο βαζελος.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ 11888 14/09/2010 15:33:24

      Εγκρίνω και επαυξάνω.

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Strange Attractor 14/09/2010 15:38:34

        σωστός! να δω το τόπι να κελαηδά και ας σφυρίξει και ο Δαλούκας στην Ισπανία....
        Να δω τον Μέσι να μιλά στο τόπι....

        ο εμίρης και ο κακομοίρης.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 14/09/2010 15:41:32

        Θα βγάλει τα σπασμένα του μουντιάλ, που τον είχε ο άλλος σε λάθος θέση και τον φρουρούσαν και 5 δικοί μας.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Strange Attractor 14/09/2010 20:56:59

        Μην ακούσεις για Μέσι να υπερθεματίσεις αμέσως. Περιμένω μεγάλο ματς από τον Σισσέ, για αυτά ζει άλλωστε.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Strange Attractor 14/09/2010 21:31:56

        Κάνα τηλέφωνο από καμμιά καλή πιτσαρία έχει κανείς;;;

  18. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 14/09/2010 15:51:29

    Καλά δεν έχετε ξαναδεί το Μέσι? Τώρα περιμένετε να τον δείτε να παίζει μπάλα?

  19. panatha avatar
    panatha 14/09/2010 15:54:05

    παπαροπαιδι
    Καλη επιτυχια και σε σενα.
    Πολυ απωθημενο επεσε εδω μεσα και αν γινει καμμια στραβη...
    ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ:ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΤΗΝ ΑΡΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ.

  20. παραέλληνας avatar
    παραέλληνας 14/09/2010 19:19:12

    μη φας, θα σφάξουμε το ρούλη.

  21. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 14/09/2010 19:34:29

    Κώστα οι κυρίες δίνουν τον δικό τους τόνο με τα εύστοχα σχόλια τους στα αθλητικά και για αυτό είναι τουλάχστον δυσαναπλήρωτες.
    Αλλά οι έπαινοι από την ...πολιτική αρθρογραφία έχουν ειδικό βάρος. Ευχαριστώ πολύ

  22. ΔΟΟΡΒΕΛΛ avatar
    ΔΟΟΡΒΕΛΛ 14/09/2010 20:32:18

    OLLA STO 2 PLOOOOOO........ GAYROIIII

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΔΟΟΡΒΕΛΛ 14/09/2010 20:57:41

      Γράφε ελληνικά αν θες

  23. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 21:03:27

    ΠΑΟ ΟΛΕΕΕΕΕ
    ΠΑΙΞΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΙΣ ΚΑΣΣΑΝΔΡΕΣ ΣΤΗ ΑΚΡΗ
    ΠΑΙΞΑ ΔΥΝΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΓΑΥΡΟΥΣ ΝΑ ΤΗΓΑΝΙΖΟΝΤΑΙ
    ΑΛΗΘΕΙΑ ΦΙΛΟΙ ΓΑΥΡΟΙ ΤΙ ΩΡΑ ΠΑΙΖΕΤΕ ΣΗΜΕΡΑ;;;;;

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 21:18:05

      Εκδηλώθηκες

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ μικρός οδυσσέας 14/09/2010 21:27:52

        Μικρε οδυσσεα ειμαι ΠΑΟ δεν το κρυβω, μου ρεσει και η καζουρα, αλλα σε κοσμια πλαισια, χουλιγκανισμους και υβρεις δεν τα αποδεχομαι

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 00:41:09

        Ρήγα καλά εσύ είσαι ΠΑΟ, ο Κοραής να υποθέσω Πανιώνιος έτσι;

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 00:46:39

        Λίγα για τον Πανιώνιο... :)

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 00:58:04

        Ολόκληρο Μουντομπάσκετ πέρασε με τον Πανιώνιο εμφανίστηκες. Ο Κοραής ήταν Σμυρνιός. Για περισσότερα στους συμμαθητές του κάπου εδώ είναι...

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 01:20:58

        *άμησέ τα φίλε , από τη δουλειά στο νοσοκομείο κι από κει σπίτι.Κωλοπερίοδος, ελάχιστα ασχολήθηκα όπως καταλαβαίνεις.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 01:23:40

        Δεν διάβασες γιατρε μου ούτε μία ανάλυση του μικρού Οδυσσέα για Μουντομπάσκετ;

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 13:38:39

        Δυστυχώς δεν είμαι γιατρός, άλλοι οι λόγοι επισκέψεως των νοσοκομείων...Βράστα

      • ο νοών...νοείτω avatar
        ο νοών...νοείτω @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 13:43:21

        @gpr,
        Ότι και να είναι, εύχομαι να είναι περαστικό.

      • undercover gpr avatar
        undercover gpr @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 13:50:05

        Ευχαριστώ πολύ , ξέρω ότι από εσένα έρχεται κατευθείαν από την καρδιά η ευχή και δίνει δύναμη.

      • ο νοών...νοείτω avatar
        ο νοών...νοείτω @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 13:58:06

        Ακριβώς έτσι φίλε μου.
        Αγάντα!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 14:08:05

        Περαστικά ότι και να ΄ναι εύχομαι undercover.
        Γερά παλικάρι μου γερά με τσαμπουκά

  24. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:18:03

    Σήμερα αρχίζει η ποδοσφαιρική πανδαισία της σεζόν. Για να θυμόμαστε τι σημαίνει ποδόσφαιρο το οποίο φροντίζουν να κοκοποιούν κάθε Κυριακή οι δικοί μας.
    Επειδή φέτος είχαμε και το Βουβουζελοντιάλ, πολλοί πρωτοκλασάτοι παίχτες μπορεί να σέρνονται. Άρα μπάλλα θα παίξουν οι γιατροί και οι φυσιοθεραπευτές πέρα από τους παίχτες.
    Φαβορί για την τετράδα είναι πάλι ο Μουρίνιο. Πρώτη φορά στην καριέρα του κάθε στον πάγκο μιας τόσο μεγάλης ομάδας. Λέτε να έχουμε el classico στο Γουέμπλευ?


    Για την ιστορία, οι τελικοί που έγιναν στο Ναό του Ποδοσφαίρου ήταν:

    1963 Milan - Benfica 2-1
    1968 Manchester United - Benfica 4-1
    1971 Ajax - Panathinaikos 2-0
    1978 Liverpool - Club Brugge 1-0
    1992 Barcelona - Sampdoria 1-0

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:23:01

      Πολύ νωρίς για οποιαδήποτε πρόβλεψη. Από το νέο έτος. Πολύ σωστή η επισήμανση σου Γιάννη για τα επιτελεία και τις ιατρικά τιμ. Παίζουν τεράστιο ρόλο

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:28:48

      Παρακαλείται ο κος Ροδινός να μας πει τους παίκτας οι οποίοι σημείωσαν τα τέρματα εις τον αγώνα της Ιταλικής Μίλαν και της Πορτογαλικής Μπενφίκα εις τον τελικόν του 1963.

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:31:35

        Αν θέλεις να σου πω εγώ ποιοί έβαλαν τα τέρματα στο Ηρακλής-ΠΑΟ=6-0 το 1977.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:33:55

        Για λέγε, για λέγε...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:37:13

        Μωρέ καλά έλεγα εγώ ότι είσαι "γριά" εσύ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:39:44

        Γριά και Proud!
        h**p://www.antinews.gr/?p=32715

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:42:32

        Μάντεψε ποιός έριξε τα 4 απ τα 6. Τους άλλους δυο ούτε τους θυμάμαι.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 14/09/2010 21:44:01

        Για την ιστορία

        1977 Ηρακλής-ΠΑΟ 6-0

        1' Χατζηπαναγής, 24' Χατζηελευθερίου, 38' Γκέσιος, 47' Καλαμπάκας, 67' Παπαϊωάννου, 82' Βούλγαρης

        Δια την αντιγραφήν

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 00:18:35

        Γιάννη Φαίλτωρ,

        Τα γκόλ τα έβαλαν ο Αλταφίνι και Ο Εσουσέμπιο, αν θυμάμαι καλά.
        Λεπτομέρειες, δεν έχω γιατί ο Strange Attraactor είχε φέρει ένα καφάσι μπύρες FIX στο γήπεδο και μετά πήγαμε σε κάτι πάμπς στο Πικαντίλι.

        Με τη Μίλαν έπαιζε και ο τεράστιος Ριβέρα

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 00:31:52

        Ο Αλταφίνι που αντικατέστησε τον Πελέ στο παγκόσμιο του 62 στη Χιλή.
        Η μεγάλη Μπενφίκα του Εουσέμπιο,του Σιμόες και του Τόρρες.
        Σεμνύνομαι!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 00:38:01

        Εκείνη η Μπενφίκα, είχε την ατυχία να χάσει με 1-0 και το 1965 από την Inter, του Φακέτι και του Ματσόλα, στο Μιλάνο!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 00:46:22

        Το 62 πρέπει να έγινε ασσύληπτο παιχνίδι.
        Μπενφίκα -Ρεάλ 5-3. Τρία τεμάχια ο καλπάζων συνταγματάρχης για τη Ρεάλ αλλά δεν ήταν αρκετά.

        Ο Μικρός Φουντουκίδης συγγράφει συλληπητήριο τηλεγράφημα για τη σημερινή πεντάρα?

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 01:01:59

        Εδώ είμαι Γιάννο. Όπως το είπες τηλεγράφημα.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 01:03:15

        Ο Attractor πήγε να ανάψει κεράκι στη χάρη του? (Του Λιονέλ εννοείται)

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 01:08:31

        Προσκυνάει στο εικονοστάσι. Μπορεί και να τον ανεβάσει στο ίδιο ύψος με τον Βάσια

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 01:18:13

        Τον πλησιάζει σταθερά. Έχει όμως μέλλον το παιδί.
        Α ρε και νά`χε ο ΠΑΟ τον Μανταλόζη. Σαν χθες τον θυμάμαι. Ε, Ροδινέ;

  25. ΔΑΛΟΥΚΑΣ avatar
    ΔΑΛΟΥΚΑΣ 14/09/2010 21:43:04

    Εύχομαι με όλη μου την καρδιά καλή επιτυχία στην ομάδα του αφεντικού, που μαζί με τον άλλο χοντρό θα (ΜΠΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧα!!!) εξυγειάνουν το ποδόσφαιρο!!!!

  26. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 14/09/2010 23:33:44

    Με βάση τις δεδομένες συνθήκες, ο ΠΑΟ τα πήγε μια χαρά. Μπράβο του. Προηγήθηκε κιόλας. Ο δε Τζόρβας θάχει να λέει στα εγγόνια του πως κάποτε έπιασε και πέναλτι του Μέσσι μέσα στη Βαρκελώνη.
    Ο Σισέ ανύπαρκτος πάντως.

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Strange Attractor 14/09/2010 23:51:44

      5 έφαγε και χαλαρά έτρωγε άλλα 2 (πέναλτυ και καπάκι ευκαιρία του Πέδρο).
      Στο 3-1 θα μπορούσαν να είναι ευχαριστημένοι.
      Αλλά είπαμε...αυτήν την Μπάρτσα ούτε ο τζόρνταν δεν την κερδίζει.

      Πέραν αυτού...πολύ κακή και ασύνδετη η άμυνα του ΠΑΟ.
      'Αθλιος ο Λέτο και εκνευριστικός εξ αρχής...έγερνε όλος ο ΠΑΟ από τη μεριά του.
      Ο Σισέ ήταν ανύπαρκτος γιατί όλος ο ΠΑΟ ήταν πίσω από το κέντρο για 90 λεπτά.
      Ένα κλικ την έκανε σε μια φάση κι έβγαλε γκολ ο ΠΑΟ.

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ tsilivithras 15/09/2010 00:10:28

        Πρεπει επιγοντως να γινει νεος οργανωτικος σχεδιασμος(;)
        γιατι το μελλον το βλεπω σκοτεινο..εχω την εντυπωση οτι φετος ΠΑΟ πασχει εκτος απο την αμυνα και στην φυσικη κατασταση

  27. ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
    ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 23:35:20

    Δεν πειραζει και αν χασαμε, αλλα δεν θελω καμμια ειρωνια για τον τεματοφυλακα..παλληκαρι ειναι και θα ειναι.
    Ο ΠΑΟ αποψε ηταν μακρια απο τον στοχο του

    • ΔΑΛΟΥΚΑΣ avatar
      ΔΑΛΟΥΚΑΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 14/09/2010 23:45:27

      Σιγά μην πέσεις και συ και ο τερματοφύλακας!!!!!!

      σσ. Η προπονητάρα ο Νιόμπλιας, δεν έβλεπε ότι ο Λέτο μπαζει?
      μέχρι και ο Μένιος ο άσχετος το πρόσεξε

      • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
        ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΔΑΛΟΥΚΑΣ 14/09/2010 23:48:33

        Εχεις δικιο για τον Λετο αλλα δεν μπαινω ποτε στην διαδικασια να κρινω απο το σπιτι μου τις ενεργειες του ΚΑΘΕ προπονητη για τον απλο λογο οτι δεν ειμε μεσα στην ομαδα..εαν ημουν θα ελεγα. Προπνητης παντως δεν ειμαι, αλλη δουλεια κανω.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ ΔΑΛΟΥΚΑΣ 15/09/2010 00:28:02

        ΡΗΓΑ
        το σφάλμα της ομάδας σου ήταν που δε πήγε να αρπάξει τον Νασούτι και τον Ντουγκλάο με το τέλος της σεζόν.
        Θα τους είχες πάρει για ένα κομμάτι ψωμί και μετά έπαιρνες κι έναν αμυντικό-σταρ που φαγώθηκαν οι δικοί σου.

        Αλλά ποιος έχασε τη φρονιμάδα να τη βρουν οι γόνοι;;;

        Για Ελλάδα μια χαρά είσαι...έχει φροντίσει ο πρόεδρος γι αυτό.
        Για έξω θα έχεις πρόβλημα.

  28. ΔΑΛΟΥΚΑΣ avatar
    ΔΑΛΟΥΚΑΣ 15/09/2010 00:05:51

    ούτε εγώ είμαι προπονητής

    διαιτητης είμαι, και όταν το απαιτούν οι περιστάσεις γίνομαι και χειρούργος.

    • ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ avatar
      ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ @ ΔΑΛΟΥΚΑΣ 15/09/2010 00:14:28

      τελος παντων..τα γεγονοτα μιλουν μονα τους...μικροψυχος δεν γινομαι
      παντως οι πενταρες και ο αποκλεισμος του ΟΣΦΠ δειχνουν μεχρι στιγμης τν δυναμη του ελληνικου(;) ποδοσφαιρου. τα υπολοιπα ειναι λογια για τις γατες, τους γαυρους και τους λοιπους οπαδικους συγγενεις

      • ΔΑΛΟΥΚΑΣ avatar
        ΔΑΛΟΥΚΑΣ @ ΡΗΓΑΣ ΦΕΡΑΙΟΣ 15/09/2010 00:17:07

        αυτό λέω και γω φίλε νταμπλούχε!!!!!
        όντως, τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους.

  29. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 15/09/2010 00:39:58

    Άρχισε το μάθημα αρχαίας ποδοσφαιρικής ιστορίας χωρίς εμένα;

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ μικρός οδυσσέας 15/09/2010 00:45:42

      Ναι...όπως θα ρχεσαι φέρε και κάνα τήλιο...με κουλουράκια εεε...!!!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ tsilivithras 15/09/2010 00:53:55

        Tsilivithra,
        Για μειράκιο σε κοβω και σένα.
        Για αυτό σεμνάααα...

  30. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 00:59:49

    Δοκίμιον Ιστορικόν περί Κυπέλλου Πρωταθλητριών συνέχεια...

    Οι παίκτες με τις περισσότερες συμμετοχές σε τελικούς

    Φρανσίσκο Χέντο, Ρεάλ Μαδρίτης 8 (6-2 νίκες)
    Πάολο Μαλντίνι, Μίλαν 8 (5-3 νίκες)
    Αλφρέδο Ντι Στέφανο, Ρεάλ Μαδρίτης 7 (5-2 νίκες)

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 15/09/2010 01:19:10

      Μαλντίνι μακράν. Οι άλλοι είναι της εποχής του χαλκού

  31. μικρός οδυσσέας avatar