#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
15/10/2010 10:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Τον καιρό του Κικίλια, το μπάσκετ πάει Καλλικράτη



Υποψήφιος με το συνδυασμό του Βασίλη Μιχαλολιάκου στον Δήμο Πειραιά, θα είναι ο Γιώργος Σιγάλας! Ο "Ράμπο" του Ολυμπιακού, δέχτηκε την πρόταση του υποψηφίου δημάρχου με τη Νέα Δημοκρατία και αποφάσισε να διεκδικήσει μία θέση στο δημοτικό συμβούλιο του Δήμου Πειραιά, από το οποίο αποχωρεί ο πρώην συμπαίκτης του στους "ερυθρόλευκους", Παναγιώτης Φασούλας.

Οι φήμες ότι ο Ιωαννίδης θα τους δείξει δύο συστηματάκια για την επίθεση δεν επιβεβαιώνονται. Και μιας και τον ανέφερα. Όπου πετύχετε δηλώσεις του, για κριτική σε αγώνα ποδοσφαίρου, καθίστε να τον ακούσετε. Γνωρίζει εις βάθος και το ποδόσφαιρο.

Με την κάθοδο του Σιγάλα στον πολιτικό στίβο, οι μπασκετικοί υποψήφιοι αυξάνονται και πληθύνονται. Ο Νάσος Γαλακτερός θα είναι υποψήφιος στον Άγιο Δημήτριο με το συνδυασμό του νυν Δημάρχου Ν. Λαζαρόπουλου, αλλά ο μπασκετικός εμφύλιος, το μεγάλο ντέρμπι γίνεται για την Περιφέρεια Αττικής με τους πρώην μπασκετμπολίστες, Γιάννη Σγουρό (Μίλωνας), Γιάννη Δημαρά (Παναθηναϊκός) και Βασίλη Κικίλια (Πανιώνιος, ΑΕΚ, Απόλλων Π.) να τίθενται αντιμέτωποι.

Ο κ. Σγουρός έγινε γνωστός στο ευρύ κοινό ως Πρόεδρος της ομοσπονδίας Άρσης Βαρών, αλλά κι αυτός από το μπάσκετ ξεκίνησε. Τίθεται και υπέρ του γηπέδου στη Νέα Φιλαδέλφεια ένα μήνα πριν τις εκλογές. Ψηφοθηρία παλαιού τύπου, ξεπερασμένη, βγαλμένη από τις  από τις προ μνημονίου εποχές. Σε ένα θέμα που είχε διχάσει και τους ανθρώπους της ΑΕΚ.  Το γήπεδο έχει εμπλοκή από το ΣΤΕ από την εποχή που το γκρέμισε ο Γρανίτσας. Και κανείς δεν μπορεί να διαβεβαιώσει για τη μη κατάθεση νέας προσφυγής των κατοίκων.  Ο Γρανίτσας είχε διαβεβαιώσεις ότι θα ξανακτισθεί  στο ίδιο σημείο. Κατήλθε κι ως υποψήφιος στη Β΄Αθηνών. Τεράστια επιτυχία. Το όνομα του στη λίστα των αποτελεσμάτων ήταν λίγο πιο πάνω από αυτό του συντάκτη.

Το μπάσκετ πάλι δεν το βλέπω να έρχεται στα ίσα του έστω κι αν γίνει γήπεδο με καταστήματα στη Νέα Φιλαδέλφεια. Η κατάσταση πέραν των ΟΣΦΠ-ΠΑΟ είναι απελπιστική.

Πολύ κρίσιμη συνεδρίαση έχουν απόψε στο ΟΑΚΑ οι Έλληνες μπασκετμπολίστες και όπως όλα δείχνουν θα προχωρήσουν σε απεργιακές κινητοποιήσεις από το ξεκίνημα του ελληνικού πρωταθλήματος που είναι προγραμματισμένο για το Σάββατο.

Η Α1 είναι και πάλι στον αέρα, αφού η πρόθεση των παικτών είναι να έχουν δυναμική αντίδραση, δεδομένου ότι δεν έχουν προχωρήσει οι νομοθετικές ρυθμίσεις που έχουν ζητήσει για την επίλυση των ασφαλιστικών και άλλων αιτημάτων τους.

Μετά τη σημερινή συνάντηση θα ανακοινωθούν οι τελικές αποφάσεις και εν συνεχεία αναμένεται η αντίδραση του ΕΣΑΚΕ και των ομάδων, καθώς μπαίνουν σε ένα πρωτάθλημα το οποίο κινδυνεύει να μην ξεκινήσει. Ποιος Διαμαντίδης και ποιος Kill Bill, δεν τους βλέπω διατεθειμένους τους παίκτες να κατέβουν να παίξουν.

Αν ακούσετε το βράδυ lock out δεν είναι για τη χώρα, αλλά για την καλαθόσφαιρα.

Οι 10.000 –το νούμερο έχει προέλθει μετά από μακροχρόνιες έρευνες- μπασκετικοί θα η βγάλουμε με  ΕΣΚΑ τα Σαββάτα το απόγευμα και θα περιμένουμε την Ευρωλίγκα για να χορτάσει το μάτι.

Θα νοσταλγούμε την εποχή του …Κικίλια, που οι ομάδες –πέραν των 4 μεγάλων- έσφυζαν από ορμή και οι εξέδρες με κόσμο. Στη Νέα Σμύρνη, στο Περιστέρι, στο Μαρούσι, στην Πάτρα, στο Ηράκλειο, στη Λάρισα, στο Ιβανώφειο.

Ο οποίος Κικίλιας, αντισυμβατικός και αντισυστημικός, δείχνει έτοιμος, την ίδια ώρα που ο Σγουρός τάζει. Ο Δημαράς είναι βέβαιο ότι παίρνει κομμάτι της βάσης του Σγουρού. Οι ισορροπίες είναι μάλλον εύθραυστες και κάθε πρόβλεψη αδύνατη. Κανείς δεν έχει σίγουρο τον δεύτερο γύρο.

Υπό τη σκέψη ότι ο κόσμος από υποσχέσεις έχει χορτάσει, μην στοιχηματίσετε κατά του Βασίλη.

Έχει η Αττική γυρίσματα.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 15/10/2010 10:10:52

    Με ψήφους 151 υπέρ και 24 κατά, ο ΠΣΑΚ αποφάσισε να προχωρήσει σε απεργία και έτσι, η έναρξη του πρωταθλήματος της Α1 μπάσκετ, που ήταν προγραμματισμένη γι' αυτό το Σάββατο, βρίσκεται στον «αέρα», εκτός αν αλλάξουν τα δεδομένα σήμερα Παρασκευή , όταν οι παίκτες θα βρεθούν στην έκτακτη Γ.Σ. του ΕΣΑΚΕ. Είναι, πάντως, πολύ δύσκολο να ανατραπεί μία απόφαση την οποία στηρίζει το 90 τοις εκατό

  2. 2505 avatar
    2505 15/10/2010 10:19:29

    Ο Κικιλιας μενει τρίτος και στον δευτερο γυρο θα γινει μονομαχια Δημαρα-Σγουρού με περιπατο Δημαρα...Και η πιτα ολόκληρη και το σκυλι χορτατο...Η Αθηνα θα εχει αντιμνημονιακο περιφεριεαρχη και το Πασοκ ενα βουλευτή περισσότερο....

    • Επώνυμος avatar
      Επώνυμος @ 2505 15/10/2010 10:29:05

      Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι αντιμνημονιακός. Καθόλου μάλιστα. Κόλπο του συστήματος ΔΝΤ.

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ 2505 15/10/2010 10:32:27

      Με τη στήριξη της... Ντόρας περιμένεις να είναι "αντιμνημονιακός" ο Δημαράς;

      Δούρειος ίππος του ΠΑΣΟΚ είναι, και σου βάζω από τώρα στοίχημα ότι πολύ σύντομα θα έχει επιστρέψει στο "μαντρί". Όπως άλλωστε έκανε και όταν είχε (για ένα φεγγάρι) πάει στο ΔΗΚΚΙ.

      • 2505 avatar
        2505 @ Αυριανιστής 15/10/2010 10:38:32

        Αυτο λεω και γω αποπανω..το συστημα(με την αβλεψια Σαμαρα και την βοηθεια ολων του βουλευτων της ΝΔ) βρηκε ευκαιρια να βγαλει δικο του περιφερειαρχη και ενα βουλευτη παραπανω για το Πασοκ...

      • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
        τηλέμαχος αναγνώστου @ Αυριανιστής 15/10/2010 12:21:30

        Ακόμη χειρότερα, είναι υποψήφιος με τον καμίνη.

      • Γιωργης avatar
        Γιωργης @ Αυριανιστής 15/10/2010 13:48:20

        ME TON KAMINH??????????

      • τηλέμαχος αναγνώστου avatar
        τηλέμαχος αναγνώστου @ Αυριανιστής 15/10/2010 14:08:44

        Ναι, και γι αυτό να ψηφίσεις τον εκλεκτό του αταλάντευτου, τον άλλο αταλάντευτο ομέρ πριόνη ... Σταυρό δε, ξέρεις σε ποιόν, στον αταλάντευτο σε θέματα ηθικής και πολιτισμού ..

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Αυριανιστής 15/10/2010 14:51:56

        τηλέμαχε, ευτυχώς η καταγωγή μου με απαλάσσει από αυτό το δύσκολο καθήκον! Για τον Κικίλια όμως δεν έχεις τίποτε να πεις, σωστά?

      • δρόμος avatar
        δρόμος @ Αυριανιστής 15/10/2010 15:20:12

        ναι, αλλενάκι, αυτός. Αλλά, αν δεν με απατά η μνήμη μου, έγραφε και την Καθημερινή τελευταία (έχω καιρό να την αγοράσω), άρα ο δρόμος ήταν χαραγμένος ήδη.

        Για τον Κακλαμάνη ακούω πως με τον Σαμαρά έχει αρχίσει να σκέπτεται λίγο διαφορετικά. Όλοι έχουμε ελπίδα σωτηρίας...

      • αλλενάκι avatar
        αλλενάκι @ Αυριανιστής 15/10/2010 22:28:51

        Δρόμε, something is running in the gypsies... δεν είχα καμία αμφιβολία επρόκειτο για άλλο ένα από τα φουλαρια των καφέ της σκουφά

    • Enzo avatar
      Enzo @ 2505 15/10/2010 10:38:06

      αμα ο δημαρας ειναι αντιμνημονιακος εγω ειμαι εξωγηινος.
      α ρε βλακες νεοελληνες, οτι να ναι πιστευετε

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ 2505 15/10/2010 14:44:20

      Στην ψήφιση του μνημονίου στη Βουλή,ο Δημαράς ψήφισε ΠΑΡΩΝ. Δεν ψήφισε ΟΧΙ.

      • δεξιός ΤΣΕ avatar
        δεξιός ΤΣΕ @ ΙΩΝΑΣ 15/10/2010 19:11:13

        εδω υπαρχει κομμα που ψηφισε ΟΧΙ και σκεφτόταν ΝΑΙ

  3. 2505 avatar
    2505 15/10/2010 10:45:12

    Αμα τον ενα υποψηφιο τον βλεπεις 30 χρονια στην tv και σου ειναι συμπαθης κιολας..και τον άλλον τον εβλεπαν μονο οι οπαδοι του πανιωνιου στο μπασκετ τι να κανει και ο κοσμος???

  4. 2505 avatar
    2505 15/10/2010 10:49:58

    Τοσο δυσκολο ηταν να βαλουν ενα καομματικο στελεχος που τον ξερει ο κοσμος σαν τον Αρη Σταθάκη π.χ.???

    • 2505 avatar
      2505 @ 2505 15/10/2010 11:06:11

      Να εβαζε Μητσοτακικο δηλαδη????χεχεχε....

    • Enzo avatar
      Enzo @ 2505 15/10/2010 11:59:30

      ουτε που με νοιαζει με ποιον ειναι ο βοριδης, εγω σου λεω τι ονομα να κατεβαζε για να παρει την περιφερεια.

      • Ενημερωμένος avatar
        Ενημερωμένος @ Enzo 15/10/2010 12:16:06

        @Enze

        Ο Βορίδης δεν ήταν που ξύπνισε κεφάτος κεινο το πρωϊ και τιμώντας την πατρίδα ψήφισε το μνημόνιο;

        Η νομίζεις οτι ξεχάστηκαν αυτά που είπε;

        • 2505 avatar
          2505 @ Ενημερωμένος 15/10/2010 12:28:39

          Ο καθενας με τις προτιμησεις του..μεταξυ του παρων-Δημαρα και υπερ-Βοριδη προτιμα το δευτερο....

          • 2505 avatar
            2505 @ 2505 15/10/2010 12:40:28

            Τον βλεπω συντομα κονοβουλευτικο εκπροσωπο της ντορας στην νεα γελάδα......

        • Enzo avatar
          Enzo @ Ενημερωμένος 15/10/2010 13:30:55

          κανεις δεν ειναι τελειος.

        • δεξιός ΤΣΕ avatar
          δεξιός ΤΣΕ @ Ενημερωμένος 15/10/2010 19:12:10

          κατσε καλά γιατί το ρόπαλο ακόμα το έχει

  5. BlueSky avatar
    BlueSky 15/10/2010 11:07:40

    Λοιπόν, εγώ θα μιλήσω για κάτι άλλο, αλλά καθόλου άσχετο. Τωρά που ο καρατζαπαίρνεις βλέπει, ότι σίγουρα θα πατώσει στις περιφερειακές, και σιγουρότατα δε θα μπει στη βουλή στις επόμενες εθνικές εκλογές, τα πασοκοκάναλα και οι πασοκοεφημερίδες ως γνήσια προπαγανδιστικά μέσα, διαδίδουν φήμες περί μυστικών συναντήσεων στελεχών της ΝΔ. Σε όλη μου τη ζωή ψηφίζω ΝΔ και ακόμη στις πιο δύσκολες στιγμές είμαι και ήμουν δίπλα της. Δεν θα ανεχθώ σε καμιά περίπτωση, όπως και άλλοι εκατομύρια ΝΔημοκράτες, να ξαναδώ στη ΝΔ τον ύβριστή του ΚΚΒ, το γνήσιο παιδί του Μητσοτάκη, το εξαπτέρυγο του πασόκ, το υποστήλωμα του μνημονίου και ΔΝΤ. Αυτή η συζήτηση για μας τους καθημερινούς ανθρώπους της ΝΔ, που νιώθουμε την επίπλαστη κατακραυγή των ΜΜΕ, για αυτό που είμαστε και πιστεύουμε, έχει τελειώσει. Πρόεδρε, Αντώνη, η προέλασή σου έχει ξεκινήσει. Μη κάνεις πίσω, μη συμβουλευτείς και μη δεχτείς από καιροσκόπους μυστικοσυμβούλους, που θα συσπειρωθούν δίπλα σου, για το δήθεν καλό της παράταξης, συζητήσεις για την επιστροφή αυτών που πλήττουν καθημερινά την παράταξη και εσένα προσωπικά..................

  6. 2505 avatar
    2505 15/10/2010 11:12:31

    Ουτε ο καρατζαφερης ερχεται πισω με τιποτα, ουτε και τον θελει κανενας....μερικους απο τους βουλευτες του ευχαριστως.....

  7. Misha avatar
    Misha 15/10/2010 11:57:52

    Ψηφίστε πρώτη Κυριακή ορίτζιναλ αντιμνημονιακούς και όχι αυτούς που από τη μιά καταγγέλουν το Μνημόνιο κι από την άλλη ψηφίζουν ΝΑΙ και εναντίον των φορτηγατζήδων και για το ξεπούλημα του ΟΣΕ και για τον ΟΤΕ παλιότερα.

    Η κυρίαρχη πολιτική του Μνημονίου είναι η ιδιωτικοποίηση των πάντων (δλδ η αντικατάσταση του κρατους από τα πολυεθνικά καρτέλ) και σε αυτό τα πέντε-έξι κόμματα της ευρωλιγουριάς (ΠΑΣΟΚ,ΝΔ,ΛΑθΟΣ,Ντοράκηδες, Οικωλόγοι και Κουβέλης) πάνε αγκαλίτσα.

    Αν ο Σαμαράς δειξει άλλο δρόμο , τότε αξίζει να σταθούμε δίπλα του.
    Όταν το δούμε στην πράξη όμως, γιατί από λόγια χορτάσαμε.

  8. Κάποιος avatar
    Κάποιος 15/10/2010 15:40:02

    Από την ποδοσφαιροποίηση της πολιτικής περάσαμε στην μπασκετοποίηση της.Εδώ που τα λέμε και γιατί όχι.
    Εδώ απέτυχαν οι κατ'ευφημισμόν επαγγελματίες πολιτικοί να θεμελιώσουν μια ισχυρή και ανεξάρτητη Ελλάδα, στους αθλητές θα κολλήσουμε;
    Ή μήπως οι ηθοποιοί και οι δημοσιογράφοι είναι καλύτεροι.
    Στην Ελλάδα όλοι μπορούν να ζήσουν το όνειρο τους να κάνουν πολιτική καριέρα,στην πλάτη του καμπούρη(όχι του Αργύρη).

  9. η Dimi avatar
    η Dimi 15/10/2010 18:12:40

    «Έχει η Αττική γυρίσματα», πράγματι.

    Μάθαμε από τη Πόπη Παπαδημητρίου ότι, οι ΔΝΤούδες, μάς μπαστακώθηκαν πλέον γιά τα καλά και μόνιμα στην Αθήνα, και με προοπτική 5ετίας, λέει.

    Ενοικίασαν δύο ορόφους (5ο και 6ο), σύνολο 250m² + ταράτσα (γιά ΒΒQ), στο κέντρο της Αθήνας και με Φάτσα-Κάρτα Θέα την Ακρόπολη, προς € 9,100/μήνα (Ευρώ Εννέα Χιλιάδες, Εκατό) = GRD 3,100,825 (Τρία Εκατομμύρια, Εκατό Χιλιάδες, Οκτακόσιες Είκοσι Πέντε) Καφτές Ελληνικές Δραχμές Μηνιαίως, δηλαδή. Αγνωστο, αν το εν λόγω Μίσθωμα περιλαμβάνει ή όχι, 20% ΦΠΑ (το οποίο δεν εκπίπτει του φορολογητέου εισοδήματος 2010).

    Επειδή δε το ΔΝΤ είναι διεθνής οργανισμός, το διαμέρισμα θεωρείται ΑΣΥΛΟ! Δηλαδή, οι ΔΝΤούδες μπορούν να θορυβούν, ν’ασχημονούν, να καταστρέφουν, να σβήνουν τα τσιγάρα τους στο πάτωμα, χωρίς ΚΑΝΕΙΣ να έχει το δικαίωμα να βγάλει άχνα..

    Aναρωτιέμαι, η αδαής. Μήπως πρόκειται για το Αρχοντικό του ζεϊμπέκη Ακη;

    Με Φάτσα-Κάρτα Θέα την Ακρόπολη λοιπόν, οι ΔΝΤούδες έχουν πλέον High Resolution Images από τα Διεθνή Ρεζιλίκια που συνεχίζει ακάθεκτη να προκαλεί στην Ελλάδα, η επί 122 χρόνια, ανθελληνική, νεοταξική, χολερική δυναστεία Παπανδρέου-Chant-Μineiko-Βilderberg, η οποία, τη μισητή γι’αυτούς Ελλάδα, θεωρεί de facto τσιφλίκι της να το υποθηκεύει, δεσμεύει, εκχωρεί, πωλεί αντί πινακίου φακής.

    Επί ημερών Mineiko-Bilderberg λοιπόν, συνέβη κι αυτό το αδιανότητο. Το Παγκόσμιο Ιερό Σύμβολο του Πολιτισμού, η Ακρόπολη, δέχθηκε απρόκλητα την Υπέρτατη Υβρι, έγινε σούργελο Διεθνώς:

    Με τον αποκλεισμό του Ιερού Βράχου της Ακροπόλεως από τις ισχυρές δυνάμεις των ΜΑΤ, τις εντάσεις, τις συμπλοκές σώμα με σώμα, με τους απεργούς συμβασιούχους, τους δημοσιογράφους, τους ξένους ανταποκριτές, τα χημικά, τη σύλληψη ενός από τους απεργούς, τους διαπληκτισμούς με τον Εφορο της Ακροπόλεως, τους αποσβολωμένους τουρίστες, τους αλλόφρωνες Feng Shui Ιάπωνες να φωτογραφίζουν, να βιντεοσκοπούν το ΟΝΕΙΔΟΣ, και να τρέχουν με κατακόκκινα μάτια κλαμένα, να κρυφτούν γιά να σωθούν.

    Αρχικά, υπήρχε η εντύπωση ότι κάποιο τραγικό γεγονός είχε συμβεί στη χώρα τους και που μόλις το έμαθαν, άρχισαν να κλαίνε, όλοι μαζί, ομαδικά. Ομως, Οχι! Τα τραγικά γεγονότα συνέβησαν ΕΔΩ, στην εγκλωβισμένη και σκλαβωμένη από τους ΔΝΤ-Bilderbergs, Αθήνα.

    Και ήταν τα χημικά και τα δακρυγόνα των ομάδων ΜΑΤ, οι οποίες με τα λειτουργικά πολυεργαλεία γκλοπς με τους ειδικούς φακούς, που ως σύγχρονοι νεοταξικοί Δαυλοί, επέβαλαν τη χολερική νέα αταξία, στον Ιερό Χώρο της Ακροπόλεως. Υπουργέ Samina/2000, Hello!

    «Φτού σου, Ρεζίλη» όπως λέει ο Χάρρυ Κλυν.
    **

    «Η πολιτική μας είναι να ενισχύσουμε με κάθε τρόπο και με κάθε μέσο την αδιαφορία απέναντι σε εξελίξεις με ιδεολογικό προσανατολισμό, μιά χωρίς απήχηση ελληνική χριστιανική παράδοση. Να εμποδίσουμε και να αποτρέψουμε με κάθε κόστος την προσήλωση στην ιδέα του Έθνους και στη χριστιανική παράδοση, που αποδυναμώνει και εγκυμονεί κινδύνους σε μία σύγχρονη παρουσία, που πρέπει να έχει η Ελλάδα.»

    ~Ααρών Αβούρης (a.k.a. Kώστας Σημίτης):
    «Εθνικιστικός Λαϊκισμός ή Ελληνική Πολιτική». 1992, Α’ έκδοση, σελίς 75.
    **

    Washignton (Associated Press) 25/3/2010: «Tough love of IMF may shock Greece. If Greece believes the easiest way out of its financial crisis would be with the help of the International Monetary Fund instead of its European neighbors, it could be in for an unpleasant surprise.»

    Unpleasant surprise, indeed.
    **

    Εnd Game Documentary (1-14): To Σχέδιο των Ελιτιστών γιά Παγκόσμια Σκλαβιά, Ελληνικά Υποκαταστήματα http://bit.ly/bCEdfU
    Ελληνικοί Υπότιτλοι. Συνολική Διάρκεια ± 2 ώρες. Ακατάλληλο γιά παιδιά.
    **

    ΕΛΛΗΝΩΝ ΑΦΥΠΝΗΣΙΣ:
    Mineiko-Bilderberg is the name of the blame game
    ή, πέφτει αυτός, ή, χάνεται η Ελλάδα
    ή, Τώρα ή, Ποτέ!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ η Dimi 15/10/2010 22:12:16

      Και γιατί να μην απολαύσουν τον ήλιο και την Ακρόπολη?
      Οι τόκοι τρέχουν.
      Οι δηλωσεις διαφόρων αξιωματούχων για το πόσο καλά πάει το πρόγραμμα του ΔΝΤ στην Ελλάδα είναι χαρακτηριστικές.
      Τώρα συστήνουν "επιμονή στην εφαρμογή"

      • η Dimi avatar
        η Dimi @ Μικρός Οδυσσέας 15/10/2010 23:04:08

        Επειδή, οι ξενέρωτοι ΔΝΤ-Bilderergs ούτε τον εκτυφλωτικό Ελληνικό ήλιο, που ακυρώνει τις αυτοκτονικές τάσεις, μπορούν ν’αντέξουν και ν'απολαύσουν.

        Eπειδή, ούτε τα υπόγεια αινίγματα της Ακροπόλεως μπορούν να λύσουν. Ούτε στις δαιδαλώδεις διαδρομές της θα μπορέσουν ποτέ να τερματίσουν.

        Επειδή, η χαρτογράφηση της Ακροπόλεως από τη ΒΕΡΜΑΧΤ το 1941, σταμάτησε στο σημείο κάτω από τον Ναό, επειδή ούτε με τα πιό ισχυρά εκρηκτικά της τότε εποχής, δεν μπόρεσαν ν’ανοίξουν τον τοίχο που βρήκαν μπροστά τους. Επειδή, ούτε, τι βρίσκεται κάτω από τον Ναό, πρόκειται ποτέ να μάθουν.

        Επειδή, παρόλες τις άδικες ταλαιπωρίες που συνεχώς μάς προκαλούν, οι Ελληνες είμαστε άλλου είδους ταραχή που δεν ελέγχεται, όσο κι αν αυτοί επιμένουν.

        Επειδή μ'απλά λόγια, ΔΝΤ-Βilderbergs = Nada στην Ελλάδα

  10. Γιωργης avatar
    Γιωργης 15/10/2010 22:12:23

    ρητορικη η ερωτηση,εννοειται οτι δεν τα εχετε