23/11/2010 11:23
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Στην Ιρλανδία «ντου», στο Champions League μάχες παντού

Ξεκινά απόψε το βράδυ η διεξαγωγή της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, με το πρώτο «κύμα» των  οκτώ κρίσιμων αναμετρήσεων . Το σημερινό πρόγραμμα περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδιακαι θα κρίνει σε μεγάλο βαθμό τα εισιτήρια για τους «16» της διοργάνωσης καθώς και την είσοδο στο Europa League.

Πιο αναλυτικά, ξεκινώντας από τον 5ο όμιλο, η πρωτοπόρος Μπάγερν Μονάχου θα φιλοξενηθεί στην «Αιώνια πόλη» από τους Ρωμαίους του Κλαούντιο Ρανιέρι που θέλουν το θετικό αποτέλεσμα ώστε να παραμείνουν το πρώτο φαβορί για την πρόκριση πίσω από τους Βαυαρούς που έχουν το απόλυτο των αναμετρήσεων. Όλα αυτά την ώρα που στην Ελβετία, η Βασιλεία θα υποδεχτεί την Ρουμανική Κλουζ σε ένα παιχνίδι που οι δύο ομάδες θα παλέψουν ώστε να «κλέψουν» το εισιτήριο της πρόκρισης από τη Ρόμα.

Στο 6ο γκρουπ, και πιο συγκεκριμένα στη Μόσχα θα γίνει η πρώτη σέντρα για σήμερα, όπου η Σπαρτάκ θα υποδεχτεί τη Μαρσέιγ σε έναν αγώνα πολύ σημαντικό  για το μέλλον των ομάδων στη διοργάνωση, με το νικητή να είναι με το ένα πόδι στην επόμενη φάση καθώς οι δύο ομάδες ισοβαθμούν στους 6 βαθμούς πίσω από την πρωτοπόρο Τσέλσι. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει κάνει το απόλυτο με 4 νίκες σε ισάριθμους αγώνες και υποδέχεται τη Ζίλινα από τη Σλοβακία – η οποία έχει μηδενική συγκομιδή βαθμών – σε έναν αγώνα που είναι ο πιο αδιάφορος βαθμολογικά της βραδιάς.

Και φτάνουμε στον 7ο όμιλο, γνωστότερος και ως όμιλος φωτιά του Champions League, καθώς συμμετέχουν οι Ρεάλ Μαδρίτης, η Μίλαν και ο Άγιαξ ενώ το γκρουπ συμπληρώνει η πάντα υπολογίσιμη Γαλλική Οσέρ. Στο Άμστερνταμ ο Άγιαξ θα φιλοξενήσει την πρωτοπόρο Ρεάλ του Μουρίνιο με τη νίκη για τους Ολλανδούς να αποτελεί μονόδρομο ώστε να παλέψουν με τους Μιλανέζους πάνω στο «νήμα». Από τη μεριά της η Μίλαν θα δοκιμαστεί στην Οσέρ σε ένα παιχνίδι που αν λήξει υπέρ των Γάλλων όλα θα κριθούν στην κόψη του ξυραφιού, με την Οσέρ να έχει βάσιμες ελπίδες πρόκρισης.
Ανάλογα είναι – από άποψη κρισιμότητας – τα πράγματα στον 8ο και τελευταίο όμιλο. Εκεί μετά τη νίκη της Σαχτάρ επί της Άρσεναλ οι δυο ομάδες ισοβαθμούν στην κορυφή του ομίλου και αμφότερες θα κοντραριστούν σε δύο δύσκολες έδρες. Η μεν Σαχτάρ Ντόνετσκ παίζει με την Παρτιζάν στο Βελιγράδι με τους Σέρβους να έχουν κολλήσει στους μηδέν βαθμούς, ενώ οι Λονδρέζοι θέλουν τη νίκη κόντρα στην Μπράγκα στην Πορτογαλία.

Στο στοίχημα ποντάρουμε στη Βασιλεία, την Παρτιζάν και την Άρσεναλ.

Βασιλεία-Κλουζ  1 στο 1.55
Παρτιζάν-Σαχτάρ 1 απόδοση 5.00
Μπράγκα-Άρσεναλ  2 απόδοση 1.80

Τριάδα στο 13.95

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 23/11/2010 11:34:33

    Κι άλλοι πόνταραν στη Βασιλεία παλαιότερα και τώρα έχουν καταλήξει απο-κόμματα. Πάντως αυτό το 13,95 με διαολίζει (χα, χα, χα). Είναι φοβερός ο συνδυασμός: βασιλόφρονες μαζί με αντάρτες και κανονιέρηδες. Κάτι σε Democratic Alliance μου θυμίζει...

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 23/11/2010 11:48:21

      Αντιμνημονιακός συνδυασμός...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Μικρός Οδυσσέας 23/11/2010 12:04:26

        Αν είναι έτσι να ποντάρουμε τότε το κάτι τις μας...

  2. tsilivithras avatar
    tsilivithras 23/11/2010 12:03:36

    To sports-team του antinews έχει πέσει πολύ ρε παιδί μου.
    Σχολιασμό και καζούρα δεν βλέπω και χαλιέμαι.
    Χάσατε το κέφι σας με το μνημόνιο ή κονομάτε από το στοίχημα ωρέ τεμπέληδες;;

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ tsilivithras 23/11/2010 12:06:22

      Τι να πουμε ρε φίλε, τι να πουμε.
      Εδώ υπάρχει Δημοκρατική Συμμαχία Μαρινάκη - Πατέρα που σκιάζει τα πάντα. Κάτι σαν το μνημόνιο της σουπερ λίγκας που έγινε μνημόσυνο του ελλαδικού ποδοσφαίρου.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ tsilivithras 23/11/2010 12:16:27

      Καλά Τσίλι αφού θες καζούρα: καλώς τα παιδιά 3-0.
      Γιάννη σας πάτησε ο Μάκαρος και φταίει ο Πατέρας κι ο Μαρινάκης;

  3. tsilivithras avatar
    tsilivithras 23/11/2010 12:25:38

    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ...

    Οδυσσέα κοίτα να πείσετε τον χοντρό να τα χώσει για τον Βέλγο γιατί δεν σε βλέπω καλά.
    Ποιος κερατάς ατζέντης τον έφερε εδώ ρε αυτόν τον Κέβιν;;

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 23/11/2010 12:30:27

    Δε σχολιάζω τα της ΑΕΚ. Τι να πεις για κάτι που αγωνιστικά και εξωαγωνιστικά δεν υπάρχει. Γενικώς μιλάω για τα τεκταινόμενα ρε παιδί μου.
    Η μόνη αντιμνημονιακή δύναμη παραμένει ο ΠΑΟΚ. Αλλά η τρόϊκα των βουβαλιών δεν παλεύεται.

    Η δήλωση της ημέρας ανήκει στον άρχοντα Αλέφαντο (ο οποίος αναφερόμενος στον τιτανοτεράστιο Φουστέρ είπε ότι αυτός δεν ντριπλάρει ούτε πεύκο!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 23/11/2010 12:32:39

      Α για τον Φουστέρ το είπε. Νόμιζα για τον Ντιόγκο

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Μικρός Οδυσσέας 23/11/2010 12:45:02

        Με μια δεύτερη ανάγνωση, για το Ντιόγκο μάλλον το είπε τελικά αλλά και για το Φουστέρ "μέλι" έσταξε το στόμα του! Τι να σου πω!

  5. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 23/11/2010 12:30:46

    Χάλασε την πιάτσα ο Κέβιν. Που είναι ο Μπόρχα η κόμπρα, ο Ντιόγκο με τη μαμά του που φάγαμε ένα καλοκαίρι με την πάρτη του και άλλα παλτά.
    Τον Μούσλι γιατί τον βάζετε λίγο? Δεν έχει φυσική κατάσταση?

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Μικρός Οδυσσέας 23/11/2010 12:38:53

      Μα είναι όνομα τώρα αυτό για Βέλγο;;;
      Άκου Κέβιν...!!!
      Σιγά μην τον έλεγαν και Μπράντον!

      Ο Μούσλι δύσκολα...Τελειώνει και το συμβόλαιό του το καλοκαίρι...είχε και πρόσφατο χειρουργείο...είναι και λίγο "γκεη" με τους τραυματισμούς του...

      Αλλά και ο Σάλπι δεν είναι για να παίζει μόνος του μπροστά.
      Και οι δυο είναι για σύστημα με 2 επιθετικούς αλλά για την ώρα ο ΠΑΟΚ δεν έχει λόγο να χαλάσει το κέντρο του.