#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/06/2010 11:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πώς να χωνέψουν την 4αρα;



Το Μουντιάλ μπαίνει στην τελική του ευθεία, καθώς 8 ομάδες έμειναν στη διεκδίκηση του τροπαίου:3 από την Ευρώπη (Γερμανία, Ολλανδία, , Ισπανία,) 4 από τη Λατινική Αμερική (Βραζιλία, Αργεντινή,  {(Ουρου +Παρα)* γουάη} και  η Γκάνα. Καθώς μεσολαβεί διήμερο ρεπό, έχουμε χρόνο να ασχοληθούμε με τη φάση των 8 και ιδίως με τα μεγάλα παιχνίδια Βραζιλία-Ολλανδία και Αργεντινή-Γερμανία.

Να πάμε στα ματς του διημέρου άνευ σπικάζ μετά χαλαρής βουβουζέλας. (ή την συνήθισα, ή οι οργανοπαίκτες κουράστηκαν και φαλτσάρουν).  4 ματς χωρίς μετάδοση είναι πολλά, κάπου λείπει και μια φωνή, έστω και αν λέει κοινοτυπίες. Σαν το μουγγό σεξ ήταν, στο οποίο μετά τα προκριματικά, ο κουρασμένος παίκτης θέλει ενθάρρυνση.

Κι αν Βραζιλιάνοι και Ολλανδοί καθάρισαν σχετικά άνετα, η Παραγουάη χρειάστηκε πέναλτι για να κάμψει τους σαμουράι. Παράξενη φυλή αυτοί οι Ιάπωνες. Μαχητές, πεισματάρηδες, gentlemen.

Αντίθετα πολύ ξύλο, αν και μουλωχτό, είχε το Ισπανία-Πορτογαλία, που οι κλωτσιές εκτός φάσης έδιναν και έπαιρναν. Ο διαιτητής το ανέχτηκε και ο Μπέκαμ των φτωχών, Ρονάλντο, αποκλείστηκε πρώτα από το ματς και μετά από τη συνέχεια του τουρνουά. Γιατί είναι από τους παίκτες που άμα φάει δυο ψιλές, κώλωσε.  Αν του ρίξεις και δυο χωροφυλακίστικες, νομίζεις θα βάλει τα κλάματα.

Αντίθετα ο Βίγια ήταν εκπληκτικός, συνεχής πηγή κινδύνου κι όσο τον ταΐζουν με κάθετες μπαλιές Τσάβι και Κώστας-Ινιέστα-Μακεδόνας θα ζωγραφίζει. Ο ιδιοκτήτης μπαρ-ουζερί Ντελ Μπόσκε ατάραχος, ενώ ο προπονητής της Ιαπωνίας, δεν αντέδρασε καθόλου στο χαμένο πέναλτι, γιατί εκεί η μη αντίδραση είναι μαγκιά, αντίθετα στις υστερικές δυτικές κοινωνίες το λέμε αναισθησία.

Πριν πέσεις στη νιρβάνα δηλαδή, τη θες και τη σαχλαμάρα του εκφωνητή. Ότι θα πάθαινα σύνδρομο στέρησης Πουρουπουπού, Θεοφιλόπουλου και Γεωργιάδη δεν το φανταζόταν ούτε ο γιατρός μου και δεν είχε ιδέα τι να μου δώσει ο κομπογιαννίτης. Αν και ο Αλέξανδρος χάνει άμα δεν το βλέπεις και στις μεταδόσεις είναι του στυλ «τα λίγα λόγια ζάχαρη και τα καθόλου μέλι». Αλλά ο θεός του εξεζητημένου σπικάζ ήταν ο Κοντοβαζενίτης. Ανοιξιάτικο μεσημέρι, μεταδίδει ΠΑΟ του καπετάνιου με υποδεέστερη αντίπαλο:

-Ο Νο3 δίνει στο 5 και αυτός στον Σαραβάκο, τον κόβουν αλλά ο 5 την ξαναδίνει στον Σαραβάκο και αυτός σουτάρει…

Εξεζητημένη αλλά ευφυής είναι η κίνηση της μεγάλης στοιχηματικής εταιρείας με ονοματεπώνυμο, να πληρώσει τους παίκτες που είχαν ποντάρει στον Λάμπαρντ σκόρερ.  Προχωρημένο Marketing.

Στην Αγγλία σάλο προκάλεσε η εικόνα των ποδοσφαιριστών να πίνουν μπύρες και να καπνίζουν πούρα μετά το ματς με τη Γερμανία. Πώς να τη χωνέψουν την τεσσάρα κύριοι; Με βερμούτ, ρόσσο αντίκο ή μαλαματίνα;

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 30/06/2010 12:44:48

    Επίσης, ταξιδευτή μου, να αποκλείσουμε ως φάρμακο της λησμονιάς το ουϊσκάκι, με το οποίο πανηγύρισαν φαντάζομαι οι Σκωτσέζοι τον αποκλεισμό. Όσο για τις σαμπάνιες που είχανε μαζί τους για να τις ανοίξουν όταν θα το ... πάρουν (τρομάρα τους), μπορούν να αποθηκευτούν και να ωριμάσουν κατά τη διάρκεια του τρέχοντος αιώνα.

    Τί μένει; Φτηνή και ζεστή μπυρίτσα και τα πούρα που αλλιώς θα ξεραινόντουσαν ... Άρα ουδείς ψόγος: φτηνά και παραδοσιακά τσιγκούνικα το χαρήκανε!

  2. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 30/06/2010 13:03:34

    Και για να ανεβάσουμε και σήμερα τα γκανέζικα γράδα, να τί δίνουν για την ιδανική ενδεκάδα οι ... πληγωμένοι experts του Eurosport:

    5(!) Γκανέζους
    2 Ολλανδούς
    1 Βραζιλιάνο
    1 Μεξικάνο (Salcido, που κατά τη γνώμη μου ήταν και ο καλύτερος μέχρι τώρα)
    1 Ουρουγουανό και
    1 Γερμανό (αυτόν που κέρδισε «μόνος» του τους εγγλέζους και στον οποίο δίνουν και τον υψηλότερο βαθμό!)

    (h**p://uk.eurosport.yahoo.com/30062010/58/world-cup-2010-best-xi-five-star-black-stars.html)

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 13:40:19

    Μικρέ Οδυσσέα, αναλύοντας το σκεπτικό σου περί συστολής του χρόνου και λύσης του ασφαλιστικού, προχώρησα ένα βήμα παραπέρα. Θεωρώ λοιπόν ότι η Γενική θεωρία της σχετικότητας μπορεί να δώσει τη λύση. Εξηγούμαι:

    Η επίδραση της κίνησης στο χρόνο είναι καταλυτική. Ο χρόνος δεν είναι ανεξάρτητος από τον χώρο, όπως νομίζαμε μέχρι πριν ένα αιώνα, αλλά είναι άμεσα συνδεδεμένος σε μία έννοια γνωστή και ως χωροχρόνο. Αυτό μπορεί πολύ εύκολα να γίνει κατανοητό από το φαινόμενο των διδύμων το οποίο έχει περίπου ως εξής:

    Ο Γιώργος Παπανδρέου και ο Ανδρέας Λοβέρδος (που είναι δίδυμοι σοσιαληστές ) αποφασίζουν να ελέγξουν τη θεωρία του Αϊνστάιν (περί σχετικότητας του χρόνου), οπότε ο Ανδρέας επιβιβάζεται σε ένα πύραυλο το έτος 2010 και εκτοξεύεται με το 99% της ταχύτητας του φωτός προς ένα γειτονικό άστρο, που απέχει δέκα έτη φωτός από την Γη. Ο Γιώργος παραμένει στη Γη, κάνοντας απλώς ταξίδια με το κυβερνητικό αεροσκάφος. Μόλις φθάνει στον προορισμό του, ο Ανδρέας κάνει αμέσως στροφή και κατευθύνεται πάλι προς την Γη με την ίδια ταχύτητα. Ο Γιώργος διαπιστώνει ότι το ταξίδι του Ανδρέα, διαρκεί κάτι περισσότερο από είκοσι γήινα χρόνια.

    Όμως, ο Ανδρέας βιώνει το χρόνο διαφορετικά. Γι αυτήν, το ταξίδι διήρκησε λιγότερο από τρία χρόνια. Φθάνοντας πίσω στη Γη ανακαλύπτει ότι ζουν στο έτος 2030 και ο Γιώργος είναι τώρα κατά 17 χρόνια μεγαλύτερος από εκείνον. Ο Ανδρέας και ο Γιώργος δεν είναι πλέον δίδυμοι (αλλά μόνον σοσιαληστές) αφού δεν έχουν την ίδια ηλικία. Ουσιαστικά, ο Ανδρέας μεταφέρθηκε 17 χρόνια στο μέλλον του Γιώργου και κατ επέκταση της Γης. Με μία αρκετά μεγάλη ταχύτητα θα μπορούσε να κάνει ένα «άλμα» σε οποιαδήποτε μελλοντική χρονολογία επιθυμεί. Θα μπορούσε να «επισκεφτεί» το έτος 3000μ.χ. ταξιδεύοντας λιγότερο από έξι μήνες, αρκεί η ταχύτητα της να προσέγγιζε το 99,99999% της ταχύτητας του φωτός. Θυμίζουμε ότι η ταχύτητα του φωτός είναι 300.000,00 χιλιόμετρα το δευτερόλεπτο.

    Με βάση τα ανωτέρω θέτω τα εξής ερωτήματα:

    Ζήτημα πρώτον:
    Έχουν και οι δύο φίλοι και σύντροφοι θεσπίσει συνταξιοδοτικό δικαίωμα το 2030?
    Ζήτημα δεύτερον:
    Τι σύνταξη πρέπει να λάβει ο Γιώργος και τι σύνταξη ο Ανδρέας?
    Ζήτημα τρίτον:
    Ο Ανδρέας δικαιούται βαρέα και ανθυγιεινά λόγω του ταξιδιού?

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 13:56:02

      O Strange Attractor
      με ενημέρωσε ότι ανατρέχει στις συζητήσεις που είχε με τον Καραθεοδωρή.

      Κι, εγώ ψάχνω απεγνωσμένα τις σημειώσεις που μου άφησε ο Διόφαντος.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:00:11

        Εκ των Αρίστων Άριστος
        Ως ήλιος φωτεινός
        Εις την γραφίδα άφθαστος
        Ο Κώστας Ροδινός!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:04:12

        Δουλειές δεν είχαμε και δουλειές ανοίξαμε!
        Ο Μικρός Οδυσσέας ετοιμάζει μυθιστόρημα.
        Ο Γιάννης ποιητική συλλογή!

        Κανένα σήριαλ για την τηλεόραση έχουμε;

        Γιατί, αν περιμένουμε από τις προβλέψεις για το στοίχημα...

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:05:29

        Είπαμε μπας και γλυτώσουμε την ανάβαση του Ολύμπου!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:06:22

        Έχασα το μεγαλύτερο μέρος από το αρχείο μου το`41, στο Ρούπελ. Προσπαθώ εκ μνήμης πλέον... αλλά είναι κομμάτι ζόρικες οι εξισώσεις για τη θύμηση!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:13:59

        Η ανάβαση στον Ολυμπο,δεν είναι τιμωρία!
        Είναι ευλογία!
        Ρώτησε αυτούς που πήγαν!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 14:22:09

        Έχω δει ένα νοκυμαντέρ από το αλαφουζοκάναλο για τον εν λόγω μαραθώνιο. Θέλει τρομερή προπόνηση και θέληση από τους συμμετέχοντες. Αυτό που μου είχε κάνει εντύπωση ήταν η λατρεία τους για το βουνό και το ημέρεμα του προσώπου τους στον τερματισμό παρά το καταπονημένο σώμα.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 16:27:17

        Θα επανακάμψουμε κύριε Ροδινέ, είχαμε κάτι..ατυχίες τελευταία.
        Αυτό με το σίριαλ με προβλημάτισε και έχω κάτι κατά νου...
        άκρες έχουμε ή θα γυρνάμε το σενάριο σαν την άδικη κατάρα?

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 16:34:35

        Προτείνω να εκδόσουμε άϋλο τίτλος ασφαλίστρων επί κινδύνου (CDS) για τις προβλέψεις του Μικρού Οδυσσέα και να το πουλήσουμε στο Λοβέρδο!

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 16:39:37

        Not a bad idea at all!
        Και στη συνέχεια ο Παπακωνσταντίνου να τα διαπραγματευτεί στην ΗΔΑΤ!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 18:25:43

        ¨Οσοι ποντάρουν στην αποτυχία μου θα τους γυρνάς ανάποδα και δεν θα πέφτει ούτε σεντ.
        Κώστα οι δύο που σε ψήφισαν τότε επί Λαϊκού Κόμματος ήταν ο στρέιντζ και ο αντιαθλητικός;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 18:57:57

        Οχι, μετά από έρευνα του Αστυνόμου Μπέκα, διεπιστώθη ότι ήσαν οι αδερφοί ..Κατσάμπα

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 19:09:39

        ΠΟ ΡΟ ΠΟΜ ΠΟΜ.. ΠΟΡΟΠΟ ΠΟΡΟΠΟΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ...ΠΟΡΟΠΟ ΠΟΡΟΠΟΠΕΡΟΜ ΠΕΡΟΜ...ΠΟ ΡΟ ΠΟΜ ΠΟΜ!

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 19:11:06

        Μπα ήταν στο τζάμπα. Οι άλλοι θα ήθελαν το κάτιτις τους
        Τώρα που το λέμε να ανησυχώ για τα καλά σου λόγια?
        Επεξεργάζεσθε με τον Φαίλτορα σχέδια ανατροπής μου?

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 19:20:25

        Τι μας πέρασες! Επιτροπή εκλογικού της ΝΔ?

  4. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 30/06/2010 19:40:09

    Και κάτι στα σοβαρά.
    Αυτά με τις Κεντρικές Επιτροπές και τους ΓΓ δεν είναι σοβιετικό κατάλοιπο αντεγραμμένο από τα αριστερά κόμματα.
    Μήπως χρειαζόμαστε μια επιχειρησιακή δομή με συγκεκριμένο καθηκοντολόγιο?
    Γιατί έχω την εντύπωση ότι η υπάρχουσα δομή ευνοεί τις ίντριγκες που τόσο άρεσαν στον Πατερούλη?

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ μικρός οδυσσέας 30/06/2010 19:49:05

      Τώρα μιλάς σωστά. Αυτού του τύπου οι οργανωτικές δομές χρησιμοποιούνται από τον ηγέτη-άνακτα για να μοιράζει τιμάρια και τίτλους άνευ ουσίας, και για να χρησιμοποιεί τα μέλη ως μαριονέττες που αλληλοεξουδετερώνονται ώστε να μηνα αμφισβητείται η εξουσία του.
      Μια δημοκρατική οργανωτική δομή πρέπει να έχει ως στόχο να κάνει τον πολίτη συνδιαμορφωτή της πολιτικής και όχι παλαμοκροτητή του κάθε μικροηγεμονίσκου.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:17:21

        Γιατί κύριε Φαίλτορα πριν μιλάγαμε λάθος δηλαδή?

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:20:09

        Να τοποθετηθεί ο τράκτωρ γιατί ο Φαίλτωρ είναι της φράξιας Ροδινού εκτός από ορίτζιναλ ποροπορομ

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:36:29

        Προτείνω τη σύσταση μια τριμελούς επιτροπής, αποτελουμένης από 5-6 σοβαρά άτομα του χώρου, και υπό τη καθοδήγησή μου. Σε 2-3 τέρμινα θα αποφανθούμε επί του πρακτέου.

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:40:32

        Συμφωνώ με την πρόταση με μόνη παρατήρηση την εξ οφίτσιο συμμετοχή μου στην Επιτροπή, η οποία και θα πληρώνεται με τις συνεδριάσεις

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:44:02

        Ο Νόμος των OLD and KAHN
        "Η αποτελεσματικότητα μιας επιτροπής είναι αντιστρόφως ανάλογη του αριθμού των μελών και του χρόνου που καταναλώνεται για τη λήψη αποφάσεων"

      • μικρός οδυσσέας avatar
        μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 20:47:28

        Αυτά αγαπητέ κύριε Ροδινέ τα λένε οι κομμουνισταί και οι άλλοι εχθροί της Πατρίδος.
        Δεν υπάρχει κράτος χωρίς επιτροπές.
        Αφού λέγεται ότι η καμήλα είναι ένα άλογο που το έφτιαξε επιτροπή

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 21:07:32

        Σύντροφε ΝεμπολσόιΟδυσσέγιεφ, με κατηγορείς για σεχταρισμό?.

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 21:18:14

        ΩΧ!
        Προβλέπω επανάσταση στην ΚΟΒΑ του Antinews!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 22:30:46

        Σεχταριστή Ροδινέ, ρεβιζιονιστή και κρυπτομοναρχικέ οπαδέ του Ρασπούτιν, ξεχνάς ότι και η ίδια η λέξη σοβιέτ σημαίνει επιτροπή; Για γκούλαγκ μεριά σε κόβω αν συνεχίσεις τις κερενσκικές αυτές μεθοδεύσεις σου....

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 22:36:44

        Εν μέσω Αρχιπελάγους θα περνάνε οι κρύες νύχτες, όμοιες με του Ιβάν Ντενίσοβιτς

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 22:39:10

        Παρέα με τη θαλπωρή του σαμοβάρ και υπό τους γλυκούς ήχους της μπαλαλάϊκα, πλάι στο ζεστό κορμί κάποιας Τατιάνας...
        Άτιμη Σιβηρία, πονηρή πλανεύτρα!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 22:51:30

        Και μέσα στην ατέλειωτη νύχτα της ρωσικής στέππας θα πλανάται μαρτυρική η ψυχή του Ρασκόλνικοβ αναζητώντας συγχώρεση από τους ανυποψίαστους ταξιδιώτες για το θάνατο της γριάς τοκογλύφας και της αδελφής της Λιζαβέτας...
        Μπρρρ...

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 22:55:24

        Όμως ο ξένος που θα κτυπήσει τη πόρτα της καλύβας δεν θε να είναι η γλυκιά Ναταλία, ούτε και κάποιος καταπονημένος πεζοπόρος.
        Κλιμάκιο της GPU θε νάναι, που ψάχνει για τον βολονταριστή Ροδινό.

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 21:44:06

    Κύριε καθηγητά η ενότητα της οργανώσεως είναι αρραγής. Οι διασπασταί ευρίσκονται στα αστικά κόμματα της ολιγαρχίας.
    Αποτίω φόρο τιμής στο σύντροφο Νεμπολσόϊ Οδυσσέγιεφ αφιερώνοντάς του εξαιρετικά το ακόλουθο τετράστιχο:

    Ο άναξ του στοιχήματος!
    Σε ποιόν και δεν αρέσει!
    Άξιος μικρός ταξιδευτής!
    Ως ο ντριπλέρ ο Μέσσι!

    Αναμένουμε προβλέψεις για την οχτάδα.

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 21:51:41

      Αμα η ενότητα θεωρείται αρραγής, η διάσπασις είναι ante portas!

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Κώστας Ροδινός 30/06/2010 21:54:45

        Κάτι σαν το "θα είμαι στρατιώτης της παράταξης" ας πούμε?

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 21:52:45

      χαχαχαχαχαχα
      Ευχαριστώ για το τετράστιχο!
      αύριο αναλυτικά προβλέψεις μέχρι το τρόπαιο
      εμείς εκτιθέμεθα δεν είμεθα μετά Χριστόν προφήται σαν μερικούς μερικούς ροδινούς..

  6. Factorx avatar
    Factorx 30/06/2010 22:40:37

    Ροδινέ δεν γράφεις κανένα κομμάτι γιατί έπηξα; Εκτός αν ο μικρός Οδυσσσέας κερνάει ποτό

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Factorx 30/06/2010 22:42:36

      Είναι μπίζι τώρα. Ακούει Τζόν Τίκι στο πικάπ, πίνοντας βερμούτ, και αναπολεί τα νιάτα του....

      • Factorx avatar
        Factorx @ Strange Attractor 30/06/2010 22:44:35

        είσαι προβοκάτορας - δεν γνωρίζεις και σε συγχωρώ. Κώστα να πάμε το παιδί μια βόλτα στο Μπρούκλυν, μπας και ξεκουτουλήσει

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 30/06/2010 22:47:33

        Ώστε μπρούκλης ο Ροδινός; Χα χα χα, Χαμπουργκεράς ή πιατάς;
        Κώστα, έβαλες στο κάρρο γκαζολίνι ή τόφαγες το τσέκι στη μαρκέτα αγοράζοντας φροζιασμένα ντίνερς;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 30/06/2010 22:50:33

        Δεν μπαίνει σ' αεροπλάνα!
        Εχει μείνει στα υπερωκεάνεια, αλλά και αυτά τα φοβάται μετά τον Τιτανικό, όπου μόλις τη γλύτωσε!

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Strange Attractor 30/06/2010 22:53:00

        Αν ο Θεός μας ήθελε να πετάμε θα μας έδινε φτερά. (Τον Τιτανικό δεν τον πρόλαβα, στο Λουζιτάνια την έπαθα όμως.)

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 30/06/2010 22:53:36

        Nueva York, αλλά αμμιά σχέση με Μπρούκλιν!

  7. Κώστας Ροδινός avatar
    Κώστας Ροδινός 30/06/2010 22:55:04

    Strange,
    Κάτι τέτοια σκεφτόταν και ο ...Ικαρος και έγινε Πέλαγος και νησί του Αιγαίου!

  8. Factorx avatar
    Factorx 30/06/2010 22:57:21

    Είστε ξενέρωτοι, πάω να δώ ... τηλεόραση

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Factorx 30/06/2010 22:58:32

      Έχει τους Πανθέους απόψε;

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 30/06/2010 23:01:55

        Ο φάκτορας βλέπει σε επανάληψη κάτι επεισόδια που έχασε από τον Αγνωστο Πόλεμο.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 30/06/2010 23:02:07

        Όχι! Όχι! Οι Πάνθεοι σβήστηκαν από τα αρχεία της ΕΡΤ γιατί γράφανε πάνω τις κασέτες ποδόσφαιρο. Τον Άγνωστο Πόλεμο έχει.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 30/06/2010 23:02:51

        Μα τι συμπτώσεις είναι αυτές!

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Factorx 30/06/2010 23:00:26

      Ενώ τα διάφανα νερά καταφεύγουν στην τηλεόραση!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Factorx 30/06/2010 23:04:06

      Πρέκας, αυτός ήταν ηθοποιός! Όχι οι σημερινοί ντιντήδες...

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Factorx 30/06/2010 23:07:03

      Να τον στείλουμε στη Θάσο. Η Μεσόγειος φλέγεται! Να σου πω εγώ που θα πάνε τα καρντάσια.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 30/06/2010 23:09:35

        Επίσης ως νέος Ζέπος Πεμπονάρης μπορεί να καταψηφίσει μόνος του το ασφαλιστικό και να βάλει τους Λομβερδιανούς στη θέση τους! Αμέ!