#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
02/02/2012 16:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Προεκλογικό ρουσφετάκι στην ... ΑΕΚ

 Προεκλογικό ρουσφετάκι ανοίγει την πόρτα σε επενδυτές να κατασκευάσουν στον ιστορικό του χώρο, στη Φιλαδέλφεια το νέο γήπεδο της ΑΕΚ



 Αποδεκτή έκανε ο Υπουργός Περιβάλλοντος Γιώργος Παπακωνσταντίνου την τροπολογία που κατέθεσαν 82 βουλευτές για να κατασκευαστεί το γήπεδο της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια. Όπως προτείνεται, επιτρέπεται στον χώρο των αθλητικών εγκαταστάσεων της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια, να δημιουργηθούν βοηθητικές εγκαταστάσεις (εντευκτήρια, αίθουσες εξυπηρέτησης των μέσων ενημέρωσης, χώροι εστίασης, παιδότοπος, εκθεσιακοί χώροι κ.ά.) αλλά και χώροι εμπορικής εκμετάλλευσης (καφέ, εμπορικά καταστήματα, συνεδριακό κέντρο, πολυκινηματογράφος, χώρος ψυχαγωγίας και αναψυχής κλπ.), χωρίς εφαρμογή των περιορισμών του άρθρου 3 του Κτιριοδομικού Κανονισμού. 
Την τροπολογία υπογράφουν βουλευτές του ΠΑΣΟΚ, της ΝΔ και του ΛΑΟΣ, καθώς και ανεξάρτητοι βουλευτές της «Δημοκρατικής Συμμαχίας» και των «Ελεύθερων Πολιτών».

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Σταύρος avatar
    Σταύρος 02/02/2012 20:36:56

    Είναι πολά τα... κουκιά, ΞΕΦΤΙΛΑ Άρη!

  2. Κριτική Σκέψη avatar
    Κριτική Σκέψη 02/02/2012 20:45:58

    Ρουσφετάκι γιατί?
    Δεν είναι απο τα ιστορικά σωματεία η ΑΕΚ? Δεν της αξίζει το γήπεδο?
    Πως το γκρέμισε η κυβέρνηση Σημίτη? Μήπως για να κάνει χάρη στον Κόκκαλη και κατ' επέκταση στον Ολυμπιακό? Γιατί ενέταξε το Στάδιο Καραϊσκάκη στα Ολυμπιακά έργα και το χρηματοδότησε με χρήματα του Ελληνικού Λαού? Να που πήγαν τα χρήματα. Διαπλοκή παντού. Εκεί δεν ήταν ρουσφέταρος καραμπινάτος? Και είναι εδώ? Σημειωτέον είμαι ΠΑΟΚ!!!

    • Shikaballa avatar
      Shikaballa @ Κριτική Σκέψη 02/02/2012 21:49:53

      Ακριβώς όπως τα είπες. Το στάδιο του Εθνικού ανακαινίστηκε με φόρους και κατέληξε γήπεδο της «Θρύλος ΑΕ».
      Για ρουσφέτι, χλωμό το βλέπω -σιγά μη ψηφίσουν οι ΑΕΚτζήδες Παπα/ντίνου.
      Το πασοκ και με 7%, ευχαριστημένο πρέπει να είναι.

  3. 3birdssitting avatar
    3birdssitting 02/02/2012 20:47:16

    εαν δεν πάει ο τσίπρας να χαλάσει την «δουλειά», τότε θα πάω εγω

    Ανεπίτρεπτο να υποβαθμίσουν τον χωρο με γηπεδο ποδοσφαιρου.

    Το γηπεδο της θα πρεπει να κατασκευαστεί σε προσβάσιμο χώρο ΜΑΚΡΥΑ απο καοικημένη περιοχή.

    • τι λες τώρα avatar
      τι λες τώρα @ 3birdssitting 03/02/2012 12:37:39

      ''Ανεπίτρεπτο να υποβαθμίσουν τον χωρο με γηπεδο ποδοσφαιρου''.
      Γιατί φιλε μου; τι ήταν αυτός ο χώρος πριν; θέατρο; γήπεδο ήταν! και μάλιστα ο χώρος είναι ιδιόκτητος και όχι δημόσιος. Ανήκει στην ΑΕΚ και το γήπεδο το εχτισαν με τα χέρια τους οι ΑΕΚτζήδες πριν 70 χρόνια. Γήπεδο ήταν πάντα και έκανε την Φιλαδέλφεια ξακουστή σε όλη την Ευρώπη.
      ''Το γηπεδο της θα πρεπει να κατασκευαστεί σε προσβάσιμο χώρο ΜΑΚΡΥΑ απο κατοικημένη περιοχή''.
      Για πες μας φίλε μου ένα γήπεδο στην Αττική, που βρίσκεται ΜΑΚΡΥΑ απο κατοικημένη περιοχή ... Η λεωφόρος; το Καραϊσκάκι; της Νέας Σμύρνης; της Ριζούπολης; του Αιγάλεω;
      προφάσεις εν αμαρτίαις!

  4. Πεπόνης avatar
    Πεπόνης 02/02/2012 21:17:04

    Ευτυχώς που στην θέση της ΑΕΚΑΡΑΣ δεν είναι ο Πανγαυριακός, γιατί τότε όλοι θα μιλούσαν για μεγάλη επιτυχία της θρυλικής ομάδας του Πειραιά!

    Τώρα είναι "προεκλογικό ρουσφετάκι"... Παρόλο που η ΑΕΚ είναι η μόνη ομάδα με δικό της οικόπεδο και η μόνη ομάδα χωρίς δικό της γήπεδο.

    Ντροπή, μια άγνωστη λέξη στην Ελλάδα.

    • Γιώργος1 avatar
      Γιώργος1 @ Πεπόνης 02/02/2012 21:43:08

      Είχε γηπεδάκι αλλά το γκρέμισε... Μια απλή ανακαίνιση ήθελε, τίποτα παραπάνω...

      • Πεπόνης avatar
        Πεπόνης @ Γιώργος1 03/02/2012 07:25:13

        Είχε γηπεδάρα που έχαναν οι αντίπαλοι από την Δεκελείας και το γκρέμισε για να χτιστεί καινούριο στα πλαίσια των Ολυμπιακών αγώνων. Έτσι ήταν το αρχικό σχέδιο, όχι της ΑΕΚ, αλλά της πολιτείας, και μάλιστα υπήρχε σχετικός φάκελος που είχε προχωρήσει πολύ. Με λίγα λόγια είπαν της ΑΕΚ "γκρεμίστε, για να φτιαχτεί καινούριο".

        Αλλά, ως εκ (κόκκινου) θαύματος, άλλαξε ομάδα ... ο φάκελος, και έτσι χτίστηκε το γήπεδο των "παιδιών του Πειραία".

        Όχι, όχι, ο θείος Κόκκαλης δεν είχε και τα δυό του χέρια βυθισμένα μέσα σε αυτή την σαπίλα... Ούτε το ΜΠΑΤΣΟΚ.

        Η βρωμοδουλειά ολοκληρώθηκε σε μια νύχτα.

  5. λέων avatar
    λέων 02/02/2012 21:39:03

    Εύγε στον υπουργό για την απόφασή του.Έπρεπε η ιστορική ομάδα να αποκτήσει καινούριο γήπεδο, μετά το ολέθριο σφάλμα του γκρεμίσματος του παλιού. Είδωμεν.

  6. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/02/2012 23:31:03

    H αγάπη για την Α.Ε.Κ
    h__p://www.youtube.com/watch?v=SWxR1tLVn-I

  7. ΝΙΚΟΛΑΣ avatar
    ΝΙΚΟΛΑΣ 02/02/2012 23:34:29

    h__p://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=JN4GeQfXv2Y

  8. grd avatar
    grd 03/02/2012 00:10:49

    3birdssitting να υποβαθμίσουν το χώρο? heloo είναι οικόπεδο της αεκ τι να το κάνει δηλαδή πάρκο για πακιστανούς?

    • 3birdssitting avatar
      3birdssitting @ grd 03/02/2012 18:07:26

      Hellllllooooooooooooo η ιδέα να το πουλήσουν σου πέρασε απο το μυαλό.....

      και μάλιστα εάν το ειχαν πουλήσει πριν μερικά έτη θα ειχαν πάρει καλά λεφτά οταν η αγορά ηταν πιο ανεβασμένη.......


      Το 2012 να λέν ιστορίες για «προσφυγομάνες στην Νεα Φιλαδέλεφεια» πάει πολύ.....

  9. Stelios Pap avatar
    Stelios Pap 03/02/2012 01:07:58

    Ρουσφέτι απο που κι ως πού; Μήπως οι εμπορικοί χώροι που προστέθηκαν;
    Αν αυτό είναι ρουσφέτι τότε το αίσχος με το Καραισκάκη τι είναι; Η μήπως δεν πέταξαν το γήπεδο της Ν. Φιλαδεέλφειας έξω απο τον φάκελο του 2004 για να κάνουν την χάρη στο Κοκκαλη, βάζοντας το Καραισκάκη;

  10. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 03/02/2012 13:06:37

    Εχω διαπιστωσει οτι, καθε γεγονος που αφορα την ΑΕΚ, αντιμετωπιζεται απο την πλειοψηφια των δημοσιογραφων (πρωτοστατουντων της διαδας του ΣΚΑΙ), ή απαξιωτικα,ή ειρωνικα, ή εχθρικα!!!!

  11. bladerunner avatar
    bladerunner 03/02/2012 13:16:27

    ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ-ΓΑΥΡΙΣΤΑΝ-ΠΑΣΟΚΙΣΤΑΝ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΝΟΥΔΙΣΤΑΝ ΑΦΟΥ ΕΠΙ ΚΩΣΤΑΚΗ ΕΙΧΑΜΕ ΤΗΝ ΓΙΓΑΝΤΩΣΗ ΤΗΣ ΓΑΥΡΟΝΕΤ, ΤΑ 8 ΜΥΡΙΑ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΣΤΟΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ,ΤΗΝ ΑΛΗΤΙΚΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΜΕ ΤΑ ΚΟΚΚΙΝΑ ΓΙΑΛΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΛΗΡΗ ΑΣΥΛΙΑ ΤΟΥ ΓΑΥΡΙΣΤΑΝ.

    ΦΥΣΙΚΑ ΟΛΑ ΞΕΚΙΝΗΣΑΝ ΕΠΙ ΣΙΜΗΤΑΚΟΥ ΚΑΙ ΕΘΝΙΚΟΥ ΜΑΣ ΠΡΑΚΤΟΡΑ ΠΑΥΛΑ ΠΡΟΜΗΘΕΥΤΗ ΜΕ ΤΑ ΞΥΣΤΟ,ΤΑ ΧΑΛΑΣΜΕΝΑ ISDN ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ.

    ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΘΑ ΨΗΦΙΣΩ ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ.

  12. kostas avatar
    kostas 03/02/2012 16:25:11

    ατυχέστατο αρθράκι.. αλλά όπως φαίνεται δυστυχώς η νοοτροπία του πασοκισταν-γαβρισταν έχει μπολιάσει για τα καλά και στους κόλπους της Ν.Δ.!!

  13. Μικρασιάτης.. avatar
    Μικρασιάτης.. 03/04/2012 06:43:00

    !!!! ΠΑΡΑ πολυ αστοχο αρθρο, που αγνοει το κοσμο μιας τοσο ιστορικης ομαδας, η οποια εχει διαχρονικα τεραστιο ερεισμα στο κεντρο-δεξιο χωρο. Αντε παιδια, γραφτε κανα-δυο ακομα τετοια, και θα ''χαθει'' κι αλλος κοσμος προς αλλες ''κατευθυνσεις''. (αλλωστε με την ολη καταντια του πολιτικου συστηματος, πολυς κοσμος εχει πια μεγαλυτερο και πιο σταθερο δεσιμο με την ΑΕΚ, παρα με καποιο πολιτικο φορεα. Το θεμα του γηπεδου ειναι θεμα επιβιωσης του ιστορικου αυτου συλλογου, μην το ξεχνατε). Προσεχε Προεδρε, οι διαφοροι γαυροι που στη παντοδυναμια του Κοκαλισταν, τρεχανε πισω απ το Σημιτη , τωρα γλειφουν εσενα... αλλα δεν νομιζω οτι ειναι για καλο. Αυτα.