#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/12/2010 19:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πλήρης αβεβαιότητα στον Παναθηναϊκό



Αποχώρηση Βγενόπουλου και οριστική παραίτηση Πατέρα

Την αγωνιστική κατρακύλα της ομάδας ακολούθησε μία διοικητική κρίση άνευ προηγουμένου. Στην ουσία και παρά τις διαβεβαιώσεις μέχρι πρότινος, το σχήμα της πολυμετοχικότητας κατέρρευσε τη στιγμή που η ομάδα ζητούσε την παρέμβαση της διοίκησης για να ξαναβρεί την ηρεμία της. Είτε λόγω προσωπικών διαφορών, είτε λόγω δεύτερων σκέψεων για επισφαλείς επενδύσεις σε καιρό οικονομικής κρίσης, το καράβι μοιάζει ακυβέρνητο.

Σύμφωνα με τις έως τώρα πληροφορίες, ο Ανδρέας Βγενόπουλος ήταν έντονα προβληματισμένος με τα διοικητικά πεπραγμένα του  Νικόλα Πατέρα από την ημέρα που ο πρόεδρος της ομάδας ανέλαβε ξανά, διαδεχόμενος τον Ν. Κωνσταντόπουλο.
Ο Ανδρέας Βγενόπουλος θεωρεί ότι δέχτηκε πόλεμο. Στην πρόσφατη αύξηση του μετοχικού κεφαλαίου συμμετείχε με 1,8 εκατ. ευρώ, την ώρα που ο Γιάννης Βαρδινογιάννης δεν έβαλε το ποσό που του αναλογούσε (4,5 εκατ. ευρώ) ενώ ο Παύλος Γιαννακόπουλος ζήτησε πίσω περίπου 400 χιλιάδες ευρώ, από τη στιγμή που οι υπόλοιποι μέτοχοι δεν έβαλαν όσα τους αναλογούσαν.  Όλα αυτά τον έκαναν να πιστεύει ότι δεν υπήρξε κοινή πλεύση όπως είχε συμφωνηθεί τον Σεπτέμβριο.

Η οικογένεια Βαρδινογιάννη κατέχει ακόμη το 53% των μετοχών και είναι δεδομένη η πρόθεσή της να διατηρήσει μόνο ένα πολύ μικρό ποσοστό. Όμως, μετά τη "βόμβα" Βγενόπουλου, διάδοχη κατάσταση δεν φαίνεται στον ορίζοντα, με δεδομένη μάλιστα την άρνηση όλων των εμπλεκομένων στο πολυμετοχικό σχήμα να βγουν μπροστά και να αναλάβουν τις τύχες του συλλόγου. Θυμίζουμε ότι αυτό που είχε συμφωνηθεί τον περασμένο Αύγουστο ήταν πως μέχρι τον Μάιο του 2011 θα πρέπει να έχει μεταβιβαστεί η πλειοψηφία των μετοχών από την οικογένεια Βαρδινογιάννη στην πλευρά Βγενόπουλου.

Από πλευράς των υπολοίπων μετόχων, η μοναδική αντίδραση -ή μάλλον... μη αντίδραση- ήταν αυτή του Παύλου Γιαννακόπουλου, ο οποίος αρκέστηκε να πει στον ραδιοφωνικό σταθμό "Σέντρα FM": «Δεν έχω να κάνω κανένα σχόλιο»...

Αν ο Α. Βγενόπουλος εμμείνει την απόφαση του για να αποχωρήσει οριστικά από τα διοικητικά δρώμενα, τα πάντα είναι ανοικτά ως προς τη διάδοχη κατάσταση. Οι εξελίξεις πιθανότατα θα είναι ραγδαίες, με τις απαραίτητες διεργασίες να τρέχουν ως το ΔΣ της Πέμπτης , το οποίο αναμένεται να είναι καθοριστικό.

Δεν αποκλείεται η ΠΑΕ να επιστρέψει από την πολυμετοχικότητα στην ενός ανδρός αρχή.

Την οριστική του αποχώρηση από την προεδρία του Παναθηναϊκού ανακοίνωσε ο Νικόλας Πατέρας μετά το ΔΣ της ΠΑΕ το απόγευμα, επικαλούμενος ως λόγους τη μη διατήρηση της ενότητας μεταξύ κόσμου και διοίκησης, αλλά και μεταξύ των μετόχων. «Με αυτές τις συνθήκες, δεν συντρέχει λόγος να συνεχίσω», τόνισε. Πρόταση να αναλάβει την προεδρία στο ΔΣ της Πέμπτης ο Αδαμάντιος Πολέμης, αρνήθηκε να αναλάβει ο Θανάσης Γιαννακόπουλος.

Μ.Ο.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/12/2010 11:46:24

    οποιος μπλεκει με τις ΠΡΑΣΙΝΑΔΕΣ τον τρωνε οι κοτες.. καλα εκανε! αν και ειμαι γαυρος του καμπου...χαχαχαα

    ΠΠ

  2. Ηλίας avatar
    Ηλίας 20/12/2010 12:18:18

    Αφού ξέπλυνε 20+1,8 μύρια δλδ την κανει.Ωραιος παναθηναικος...

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ Ηλίας 20/12/2010 14:06:27

      Η αγορά μετοχών μιας ΠΑΕ είναι ξέπλυμα και αν ναι, υπό ποιες προυποθέσεις ;

      • oxi ki etsi avatar
        oxi ki etsi @ Κάποιος 20/12/2010 14:15:31

        Δεν σε ενοχλεί κανείς για το ΠΟΘΕΝ ΕΣΧΕΣ των χρημάτων με τα οποία αγόρασες τις μετοχές.

        Και όταν τις πουλήσεις, πας τα χρήματα στην Τράπεζα και λες οτι προήλθαν από πωλήσεις μετοχών ποδοσφαιρικής ΠΑΕ.

        Μπορεί να σου κρατήσει η Εφορία κάποια λίγα και τα υπόλοιπα είναι άσπρα σαν το χιόνι...

  3. tiramola avatar
    tiramola 20/12/2010 14:12:14

    Είναι δύσκολοι καιροί και αβέβαιης απόδοσης η επένδυση.
    Βρήκε ευκαιρία λοιπόν να τη κάνει με ελαφρά πηδηματάκια.
    Γειά σου μεγάλε Παναθηναικέ Βγενόπουλε...

  4. Maya avatar
    Maya 20/12/2010 15:03:24

    Πολύ φτηνή ανακοίνωση για να μη πω τίποτα άλλο και φάω γόμα.

    Νόμιζε πως μπήκε στο μικρό σπίτι στο λιβάδι; Δεν το ξερε πως έχουμε πόλεμο, μόνοι εναντίον όλων τόσα χρόνια; Δεν το ξερε ότι ο εχθρός ζει στο βόθρο;

    Και γιατί να μην κατονομάσει πράγματα και υπεύθυνους; Τι είναι αυτό με τα εισαγωγικά στο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥΣ και τα επίπεδα;

    Αν πραγματικά ήθελε να αντιμετωπίσει τη λάσπη θα άνοιγε ένα βαρβάτο γραφείο τύπου, με δικούς του ανθρώπους, και ένα-δυο δυνατές εφημερίδες που θα απαντούν στους πληρωμένους του συστήματος.

    Δεν μας άξιζε αυτό. Οκ, να φύγει, αλλά έτσι;

    Η ομάδα χρειάζεται έναν μεγαλοαστό που να έχει αποτυπωμένο το τριφύλλι στην καρδιά και το dna του όχι στο βιβλιάριο καταθέσεων.

    Άντε γεια.

    • lampros avatar
      lampros @ Maya 20/12/2010 17:37:34

      Να και ο ...οπαδός...

      Άντε ρε με το κουτόχορτο και τη χώρα υπό κατοχή και 20% ανεργία...

      • Maya avatar
        Maya @ lampros 20/12/2010 21:10:34

        Κουμάντο στη καψούρα του άλλου; Wise not so που θα λεγε και ο master Yoda.

        Τώρα καταλάβαμε ότι η χώρα είναι υπό κατοχή αγαπητέ;

        Ξέρεις πόσα χρόνια εμείς οι "...οπαδοί..." που ειρωνεύεσαι τα ζούμε πέτρινα;
        Ξέρεις πόσα χρόνια φωνάζουμε για "χούντα" και κράτος-παραμάγαζο της Αν.Γερμανίας και πως δεν υπάρχει τίποτα όρθιο;
        Πόσα χρόνια αρρωσταίνουμε από το παρακράτος της παράγκας, με τους Σαλιαρέληδες, Κοσκωτάδες, Κοκκαλίνους και κουμπάρους πολιτικούς, Γκαγκάτσηδες, Βαρδινογιάννηδες, mega τσάνελε και αραβοχρηματοδοτούμενη ΣΙΑ; Πόσα χρόνια πονάνε τα μυαλά μας από τη σάπια ψυχή κορακιών και δημοσιογράφων; Πόσα χρόνια λέμε ότι αυτή η κατάσταση είναι άκρως ενδεικτική του πόσο @@ρδέλο χώρα έχουμε; Πόσα χρόνια λέμε ότι το καθεστώς στον ποδοσφαιρικό Παναθηναϊκό και το ελληνικό ποδόσφαιρο γενικότερα είναι και θέμα πολιτικό;


        Όσο για την ανεργία και την γενικότερη κρίση να σου θυμίσω το προχτεσινό πανό προς τα καμάρια με τις λαμποργκίνι:
        "ΕΜΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΝΕΡΓΙΑ, ΕΣΕΙΣ ΜΕΣ' ΣΤΗ ΧΛΙΔΗ, ΤΙΜΗΣΤΕ ΤΟ ΤΡΙΦΥΛΛΙ, ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ Η ΥΠΟΜΟΝΗ!"




        Συγκοινωνούντα δοχεία αγαπητέ. Άνοιξε λίγο το πλάνο σου.
        ΕΛΛΑΣ ΕΥΡΩΠΗ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ Maya 20/12/2010 21:16:22

          Μπράβο maya

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ Maya 20/12/2010 21:26:18

          maya, πολιτικοποιημένη παναθηναϊκάρα, παρακάτω σχόλιο μου
          h**p://www.antinews.gr/?p=76842#comment-593507

          " Όποιος το ‘γραψε ικανοποιεί αντιπαναθηναϊκή χαιρεκακία.

          Ο Παναθηναϊκός πληρώνει :

          1. Τη διαχρονική κακοδιοίκηση των Βαρδ. που με τις πολυμετοχικότητες μετεξελίχθηκε σε ακυβερνησία.

          Οι επιχειρήσεις είναι “ενός ανδρός αρχή”.
          Ο Μαρινάκης όταν ανέλαβε έδιωξε Λίνεν και έφερε Βαλβέρδε.
          Αυτόν ήθελε, το έκανε, παίρνει τις ευθύνες του.
          Αντίθετα στον Παν. ο Νιόμπλιας ήταν μένω-φεύγω.

          Θα ήταν ενδιαφέρον να δούμε τι θα έκανε ο Βγενόπουλος ασκώντας μόνος του διοίκηση.
          Αλλά έχει διαβάσει το ρητό “either lead or follow or get out of the way”.

          2. Τη διάλυση κακήν-κακώς της σπουδαίας ομάδας του 2000 που αποτελούσε τον κορμό της Εθνικής-Πρωταθλήτριας Ευρώπης 2004, για να εκδιωχθούν τα «ακριβά» συμβόλαια και να τους φορτωθεί το έλλειμμα διοίκησης στην ξεφτίλα της Ριζούπολης, χωρίς να οργανωθεί ομαλή αγωνιστική συνέχεια.

          Από τότε ο Παναθηναϊκός κάθε χρόνο γίνεται “καινούρια” ομάδα, με ξένους, ασύμβατους και ασυντόνιστους παίκτες, δηλαδή κοντά 10 χρόνια είναι αγωνιστικό τουρλουμπούκι.

          Μαύροι, άσπροι, κίτρινοι, ερυθρόδερμοι γίνονται «πράσινοι» κάθε Ιούλιο στην πασαρέλα της δημοσιότητας μασώντας τσίχλα ενώ φοράνε την ιστορική φανέλλα, κάνοντας δηλώσεις ψυγείου για “την μεγάλη ομάδα όπου ήλθαν να πάρουν τίτλους” και εξαφανιζόμενοι τον Οκτώβριο αφήνοντας τη δουλειά …στον Βύντρα (που τ’ ακούει άδικα το παιδί…).

          3. Την αγορά μέτριων παιχτών. Οι μεγάλες ομάδες γίνονται από μεγάλους παίχτες. Πολύ απλά. Τα είπε κι ο Χρήστος ο Δημόπουλος h**p://prasinanea.gr/football/article714010.ece.

          Ο Παναθηναϊκός έχει όνομα βαρύ σαν Ιστορία από τους ογκόλιθους που φόρεσαν το τριφύλλι και μάτωσαν τη φανέλλα. Απ’ τον Λουκανίδη μέχρι τον Κριστόφ κι απ’ το Δομάζο μέχρι το Σαραβάκο.

          Τα τελευταία 5 χρόνια δεν μπορώ να ανακαλέσω έναν από τους δεκάδες “περαστικούς” παίχτες, μόνο τον Σισέ. Κι αυτός ήταν ο μόνος που έφυγε χαλαρά προχτές από το γήπεδο, ενώ γύρω του εκατοντάδες κυνηγούσαν τους υπόλοιπους.

          Παρόλ’ αυτά, με δύο μόνο παίχτες, Σισέ και Λάζαρο, καρφώσαμε φέτος τον Ολυμπιακό ανατρέποντας το σκορ.
          Μάλλον ο συντάκτης δεν μπορεί να το ξεχάσει.

        • lampros avatar
          lampros @ Maya 20/12/2010 22:02:00

          """Κουμάντο στη καψούρα του άλλου;"""

          Βέβαια, κουμάντο.

          Από την τσέπη του οπαδού,
          χωρίς δημόσιο χρήμα, επιχορηγήσεις και φοροαπαλλαγές,
          ερασιτεχνικά,
          χωρίς γηπεδάρες,
          χωρίς έκτροπα,
          για την φανέλα όπως το '50,
          χωρίς 11δες με 10 αλλοδαπούς,

          και το ξανασυζητάμε...

          • Maya avatar
            Maya @ lampros 21/12/2010 02:45:33

            @lampros

            Αυτά τα λες ως φίλος του αθλήματος, ως απλός παρατηρητής, ή ως Παναθηναϊκός; Γιατί αν τα λες ως Παναθηναϊκός είσαι πολύ άκυρος.

            ***

            Προφήτη,

            Ήμουν πάρα πολύ υπέρ της πολυμετοχικότητας. Μπροστά στον ραλίστα, η νέα σύνθεση φάνταζε πολύ καλή φάση, νέα εποχή που λέγαμε.

            Βέβαια στη πορεία ο Βγενό άρχισε να ξεφουρνίζει αποκαλύψεις του στυλ "με τον ολυμπιακό δεν έχουμε να χωρίσουμε τίποτα, είμαστε φίλοι" κλπ. Οκ, είπα, ας κρατάει ισορροπίες, όταν έφτιαξε την ΠΕΚ άλλωστε ήταν ιδιαίτερα πιστευτός. Ή εμείς βλέπαμε αυτό που θέλαμε. Μετά ο Πατέρας υπέκυψε στους εκβιασμούς της κάθε ντίβας που φτιάχνει κι από μια κλίκα στα αποδυτήρια και έδιωξε τον Ολλανδό, που παρόλο το υλικό που χε στα χέρια του, με το καλημέρα παραλίγο στους 8 της Ευρώπης. Και ήταν ο μόνος που φώναζε "παίχτε μπάλα, τόσα λεφτά παίρνετε"... Ο μόνος που τα βαζε και με τους δημοσιοκάφρους.
            Και το πλήρωσε.

            Καπάκι ήρθαν και τα παιχνίδια της ΠΡΑΣΙΝΗΣ και τα σούξου μούξου των αδερφών και του υιού.

            Το ψόφησαν τελείως.

            Το Σεπτέμβρη αγγίξαμε το όνειρο, σήμερα τα κάνανε όλα πάλι καλοκαιρινά.

            Δεν ξέρω τι να πω πια, ειλικρινά σήμερα είμαι όλη μέρα σ’ αφασία.

            13/4/2008... και η Ιστορία συνεχίζεται.

            h==://www.youtube.com/watch?v=C4SIM_iIdkY

          • θΥΡΑ 13 avatar
            θΥΡΑ 13 @ Maya 23/12/2010 20:53:03

            +1908

  5. Mikros Exerevnitis avatar
    Mikros Exerevnitis 20/12/2010 15:39:38

    Δεν έχουν περάσει παρα μόνο λίγες ώρες από την στιγμή που ο Ανδρέας Βγενόπουλος ανακοίνωσε την απόσυρσή του από την ΠΑΕ Παναθηναϊκός και η είδηση αυτή αντιμετωπίστηκε από πολλούς με διαφορετικό τρόπο. Καλά πληροφορημένες πηγές του balla.gr λένε πως στο, συμφερόντων της οικογενίας Βαρδινογιάννη, STAR CHANNEL "βράζουν" με τον "Mr MIG".

    Μάλιστα γίνεται λόγος πως θα υπάρξει και ολόκληρο θέμα, με αναλυτικό ρεπορτάζ στο κανάλι που θα λέει πως ο Βγενόπουλος "δεν έχει φράγκο"!

    Την ίδια στιγμή η αποχώρηση του "Βγενό" ήταν πρώτο θέμα στα πηγαδάκια των πολιτκών στην Βουλή! Αυτό που "ομολογούσαν" οι περισσότεροι ήταν αυτή η κίνηση "εγκλωβίζει" τον Παναθηναϊκό στον...Βαρδινογιάννη, ενώ η ειρωνία προς το πρόσωπο του Βγενόπουλου δεν έλλειπε.

    http://www.balla.gr/?v=2&dbt=0&aid=7874

  6. tiramola avatar
    tiramola 20/12/2010 19:39:24

    Ήρθε στην ομαδα και έφυγε χωρίς να προσφέρει απολύτως τίποτα. Κατάφερε να στρέψει τον κόσμο ενάντια στον Tζίγγερ χρεώνοντας του τα πάντα. Ο κόσμος διψασμένος για τίτλους τον ακολούθησε γιατι πίστεψε στην δήθεν αγάπη του για την ομαδα.
    Τώρα στα δύσκολα πήρε το σκυλάκι του τον Πατέρα και το έβαλαν στα πόδια.
    Ήταν αυτοί που στην αρχή της χρονιάς πούλαγαν μούρη και έκαναν "δώρο" τον Γκαλάς...

  7. oxi ki etsi avatar
    oxi ki etsi 20/12/2010 20:09:26

    Αμ είχε δίκιο ο Μπέος όταν έλεγε οτι είναι "μπροστινοί"...

    Κι όπως λέει και ο Γεωργίου:

    Πλην Τζιγγερ και Κόκκαλη, όποιον άλλον παράγοντα του ελληνικού ποδοσφαίρου γυρίσεις ανάποδα θα πέσουν από τις τζέπες του μονάχα 2 πούρα...

  8. Παναθηναικολούζερ avatar
    Παναθηναικολούζερ 20/12/2010 20:37:06

    Οι άνθρωποι δεν τον καταλαβαίνουν! Είναι λούζερς του κερατά. Τους έδειχνε το φεγγάρι και κοιτούσαν το δάκτυλο. Μικροί στο μυαλό,μικρόψυχοι. Θέλουν να είναι δεύτεροι και να έχουν δίπλα τους τους κολαούζους να τους λένε πόσο μεγάλοι είναι. Καλά τους έκανε! Με κάφρους κομπλεξικούς ανέραστους που πάνε στο γήπεδο επειδή τελευταία φορά που συνευρέθησαν με το αντίθετο φίλο είαν από την εποχή του Σαραβάκου ,μόνο αυτό μπορείς να κάνεις. Να τους παρατήσεις.Ο Βγενόπουλος είναι μπροστά για την Ελλάδα. Εμείς θέλουμε αποτυχημένους για να καταλήγουμε σε ΔΝΥ.

  9. The Saint avatar
    The Saint 20/12/2010 21:30:01

    O Βγενόπουλος αυτη τη στιγμή, και ο Πατέρας μαζί του, φαίνονται μέσα απο τις εξελίξεις, ώς οι κακοί της παρέας. Μπορεί και να είναι... Η ιστορία -οπως πάντα- θα δείξει.
    Απο την άλλη μεριά, Ο Βαρδινογιάννης είχε δίκαιο, (φέτος πρίν το καλοκαίρι κάποια στιγμή) όταν μετά απο τον οικονομικό έλεγχο που έκανε ειδική εταιρεία οικονομικών μελετών στην ΠΑΕ ΠΑΟ, ελεγε, ότι με τα υπάρχοντα δεδομένα, το υλικό παικτών που είχε εκείνη τη στιγμή δλδ, μαζί με τα όποια άλλα περιουσιακά στοιχεία της ΠΑΕ, και την ανάλυση εσόδων-εξόδων της εταιρείας, θα έπρεπε η ΠΑΕ ΠΑΟ να πάρει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ τα επόμενα δύο πρωταθληματα, γιά να μην βρεθεί σε δυσχερέστατη οικονομική θέση με τρύπα πολλών δεκάδων εκ. ευρώ....
    Σε εποχές κρίσης, με τις τρέχουσες αλλαγές της φορολογίας των ΠΑΕ, και των παχυλών συμβολαίων των ποδοσφαιριστών, και με την επερχόμενη εφαρμογή της νέας διάταξης που επέβαλε ο Πλατινί σχετικά με το ποσοστό των ξένω στα ρόστερ των ομάδων, νομίζω ότι Τζιγγερ έχει δίκαιο, κατι που εμμέσως πλην σαφώς παραδέχθηκε και ο Θανάσης Γιαννακόπουλος σε λεγομενά του στο διοικητικό συμβούλιο της ΠΑΕ...
    Αν ήθελε ο Βγενόπουλος να το παίξει "Ταρζαν" ας έμπαινε μόνος του βάζοντας ένα πακτωλό εκ. ευρώ, γιά μεταγραφές, και ότι άλλο χρειάζεται η ομάδα, γιά να είναι συνεπής σε όλα όσα έλεγε επι εποχής ΠΕΚ...

    • Προφήτης avatar
      Προφήτης @ The Saint 20/12/2010 22:12:24

      @The Saint Η διοίκηση ποδοσφαιρικής εταιρείας είναι δουλειά.
      Κι όπως κάθε δουλειά ή είσαι ικανός να την κάνεις ή δεν είσαι.
      Ο Τζίγκερ, και γενικά η Οικογένεια Βαρ. δεν είναι.
      Δεν είναι μόνο να κοιτάς νούμερα μελετών στο χάϊτεκ γραφείο.
      Βέβαια πέθανε κι ο Θόδωρος που ήταν το "μυαλό".
      Το ποδόσφαιρο έχει βρόμα. Κι αν δεν είσαι εσύ βρόμικος είναι ο άλλος. Αν λοιπόν δεν έχεις τρόπο να εξουδετερώσεις τη βρομιά για προστατεύσεις την ομάδα σου δεν κάνεις για παράγοντας.
      Οι Βαρδ. έχασαν κατά κράτος ΠΟΛΙΤΙΚΑ όχι ποδοσφαιρικά από τον επαγγελματία πράκτορα- master της ιντριγκας. Αλλά αυτό το πλήρωσε η ομάδα.

      • tiramola avatar
        tiramola @ Προφήτης 20/12/2010 22:27:45

        Οι ιντρικαδόροι μας φταίνε τώρα αφού εμείς οι τίμιοι δεν μπορούμε να παίξουμε τα άθλια παιχνίδια τους?
        Ο Κόκκαλης μπορεί να άφησε τον Ολυμπιακό χρεωμένο αλλά όταν έκανε συμβόλαια με τον Τζιοβάνι και τον Καρεμπέ, εσύ έκανες με τον Ζουκάουσκας και τον Ραγκουέλ.
        Δεν έχασες πολιτικά, έχασες μέσα στο γήπεδο.

        • Προφήτης avatar
          Προφήτης @ tiramola 20/12/2010 23:29:06

          Ούτε ποδοσφαιρικά ξέρεις τι σού γίνεται.
          Τα μισά πρωταθλήματα του Ολ. ήταν πέτσινα.
          Και διάβασε τι λέω παραπάνω για το "τι πληρώνει ο Παναθ." εκτός από ίντριγκες.
          H**p://www.antinews.gr/?p=76860#comment-593969

  10. ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
    ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/12/2010 21:32:27

    παραιτηθηκε και ο Πατερας απο προεδρος!!... εμεινε ο Παυλος κ ο Θανασης και ο Πολεμης.

    ΠΠ

    • tiramola avatar
      tiramola @ ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ 20/12/2010 21:40:48

      Είστε τυχεροί στο λιμάνι, για πόσο ακόμα δεν ξέρω, που βρέθηκε το τελευταίο κορόιδο να αναλάβει τον Ολυμπιακό.

      • ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ avatar
        ΠΟΡΤΑ ΠΟΡΤΑ @ tiramola 20/12/2010 21:44:07

        οπου λαλουν πολλοι κοκκοροι αργει να ψηθει το φαγητο.. μαστερ σεφ δεν υπαρχει!..
        αναμεινατε στα ακουστικα σας! και δεν φταινε οι παιχτες ΜΟΝΟ.. κ εμεις πεταγαμε κορνεδες..αδικα!

        ΠΠ

  11. tiramola avatar
    tiramola 21/12/2010 16:10:56

    Ο Αφράγκοβιτς τη κοπάνησε, πρόδωσε όλους τους Παναθηναικούς φιλάθλους και τους έγραψε στα παλαιότερα των υποδημάτων του.
    Βρες μέρος να κρυφτείς κυρ Αντρέα μας....

  12. crisis avatar
    crisis 23/12/2010 11:59:47

    μικρε οδυσσεα βγαλε αρθρο για τα πλαστα ειστηρια που λεει το κατοχικο καναλι muga chanell αυτη με τη λερωμενη φωλια οταν η εταιρεια του ΤΗΛΕΤΥΠΟΣ απο το 1990 εως σημερα το Σ.Δ.Ο.Ε. εκανε ελεγχο μονο 5 λεπτα και το πετανε σποντες οι εφημεριδες οταν ο ελεγχος θελει ωρες γιατι εκτος απο μητρικη εταιρεια ειναι και ομιλος και ειναι καταχρεωμενο το muga chanell και δεν μας λενε για το τσιμα με τη siemens ε καναλι της siemens και παει αυτο το βρωμοκαναλο να κανει επιδειξη δυναμης στο ποδοσφαιρο βρε να διαλυθεις muga chanell!!!!!

  13. θΥΡΑ 13 avatar
    θΥΡΑ 13 23/12/2010 21:08:15

    δε μασάμε. Ο ΠΑΟ είναι ιδέα. Αφήστε την ύλη (πέτσινες κούπες και εφήμερες απολαύσεις - πρωταθλήματα χειμώνα, φθινοπώρου, καλοκαιριού) για τους πιθηκόγαυρους.
    Δεν ξενερώνουμε ποτέ

    • johnnythespecs avatar
      johnnythespecs @ θΥΡΑ 13 27/12/2010 10:37:46

      Μα αυτό προσπαθούν τόσα χρόνια οι πιθηκόγαυροι να πετύχουν μέγιστε ΘΥΡΑ 13 και σκυλιάζουν που δεν το καταφέρνουν (να μας ξενερώσουν όπως λες)!!!
      Ακόμα και στο blog αυτό βλέπεις το σκύλιασμά τους. Δεν πειράζει όμως, όπως το λες -ο ΠΑΟ είναι ιδέα και σίγουρα όχι "πέτσινες κούπες και εφήμερες απολαύσεις" όπως εξαιρετικά περιγράφεις.
      Άστους να χαίρονται ζώντας σε παράγκες, δεν έχουν και τίποτα άλλο να κάνουν από το να χάνουν πέτσινα πέναλτι και να φωνάζουν - άλαλοι όμως - για..."εγκλήματα κατά της Ελλάδας"...!!! Έεεεεε ρεεεε ΓΙΟΥΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑ...!!!