#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/10/2010 16:17
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παιχνίδι για μεγάλα παιδιά (Champions League)



Το πρώτο μέρος της 3ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League διεξάγεται απόψε, με 8 κρίσιμες αναμετρήσεις.
Μετά από τρεις εβδομάδες απουσίας ο μεγαλύτερος ποδοσφαιρικός θεσμός επιστρέφει και πάλι στις οθόνες μας, με τη διεξαγωγή οκτώ πολύ σημαντικών αναμετρήσεων που καθηλώνουν στους καναπέδες (κυρίως) την  ποδοσφαιρική  Ευρώπη. Από τη Μόσχα μέχρι τη Μαδρίτη και από το Λονδίνο έως τη Ρώμη η αποψινή γκάμα των αγώνων.
Αναλυτικά: Στον 5ο όμιλο, τα δύο φαβορί αγωνίζονται στην έδρα τους και έχουν την ευκαιρία να κάνουν ένα ακόμη βήμα προς την πρόκριση στους «16». Η Μπάγερν θα υποδεχτεί την Ρουμανική Κλουζ στην Αλιάνζ Αρένα του Μονάχου, την ώρα που στο Ολίμπικο της Ρώμης, η ομάδα του Κλαούντιο Ρανιέρι θα προσπαθήσει να κάμψει την αντίσταση των παικτών της Βασιλείας. Εξάλλου, οι Ελβετοί παίζουν το τελευταίο τους χαρτί καθώς έχουν μείνει στους 0 βαθμούς.
Στο 6ο γκρουπ, τα πράγματα είναι πιο ξεκάθαρα. Τσέλσι και Σπαρτάκ Μόσχας έχουν κάνει το απόλυτο (2 στα 2) και μοιράζονται την 1η θέση της βαθμολογίας στον όμιλό τους. Πλέον θα χωρίσουν τις διαφορές τους στην πρωτεύουσα της Ρωσίας, με τη Σπαρτάκ να υποδέχεται την ομάδα του Αντσελότι στην μόνη αναμέτρηση της βραδιά που αρχίζει στις 19.30 και όχι 21.45 ώρα Ελλάδας. Για τον ίδιο όμιλο, Μαρσέιγ και Ζίλινα σε μια αναμέτρηση που όποιος χάσει… χάνεται θα κοντραριστούν στη Μασσαλία ώστε να προσπαθήσουν να ξεκολλήσουν από το μηδέν.
Στον όμιλο καρμανιόλα της φετινής διοργάνωσης που δεν είναι άλλος από τον 7ο όπου συμμετέχουν, η Ρεάλ Μαδρίτης, η Μίλαν, ο Άγιαξ και η Οσέρ. Στη Μαδρίτη, η «Βασίλισσα» θα φιλοξενήσει την Μίλαν, με τους Ισπανούς να έχουν δύο νίκες σε ισάριθμα παιχνίδια, ενώ οι «ροσονέρι» μετρούν μια νίκη και μια ισοπαλία.. Στον άλλο αγώνα του ομίλου στο Άμστερνταμ ο Άγιαξ υποδέχεται την Γαλλική Όσέρ σε μια πολύ κρίσιμη συνάντηση για το μέλλον των δύο ομάδων στη διοργάνωση.
Τέλος στον 8ο και τελευταίο όμιλο, τα πράγματα είναι περίπου ανάλογα με τον 6ο, όπου δηλαδή δύο ομάδες προπορεύονται έχοντας το απόλυτο των βαθμών και οι υπόλοιπες δύο είναι στον… πάτο. Αυτές λοιπόν που βρίσκονται εδώ στην κορυφή είναι η Άρσεναλ και η Σαχτάρ, δύο ομάδες που θα παίξουν απόψε μεταξύ τους στο Λονδίνο, με την ομάδα του Βενγκέρ να επιθυμεί το 3 στα 3 επί των Ουκρανών ώστε να γίνει το αδιαφιλονίκητο φαβορί για την κατάληψη της πρώτης θέσης.
Στην πρώτη θέση των επιτυχιών στο στοίχημα θέλουμε να παραμείνουμε εμείς με 3 επιλογές. 2 λογικές και μια έκπληξη μεγατόνων (πάντα ήθελα να το γράψω αυτό)

Άγιαξ-Οσέρ  1.60
Άρσεναλ-Σαχτάρ 1.60
Δυάδα 2.56
Μονό αποδεκτό: Σπαρτάκ Μόσχας-Τσέλσι  ακριβές σκορ 0-0 απόδοση 10.00

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/10/2010 16:23:11

    Η κοπέλα της φωτογραφίας είναι της Σαχτάρ;

    • Κώστας Ροδινός avatar
      Κώστας Ροδινός @ Strange Attractor 19/10/2010 16:30:26

      Καμμιά σχέση.
      Απλά ο Όδυσσέας κάνει το PR της ως άνω καλονής.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Κώστας Ροδινός 19/10/2010 16:33:54

        Ο Οδυσσέας δεν θα μπορούσε ούτε το πεντικιούρ να κάνει της εν λόγω κυρίας...much less her PR.

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Κώστας Ροδινός 19/10/2010 21:22:58

        Τσίλι, άπιστε Θωμά στείλε το φαξ να σου στείλω το αποκλειστικό μνημόνιο συνεργασίας

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Strange Attractor 19/10/2010 16:30:57

      Μεταγραφικός στόχος για γραμματειακή υποστήριξη του τομέα αθλητικών. Εξ Ιταλίας ορμώμενη, 3η κάποτε στα καλλιστεία. Ουδείς ππροφήτης στον τόπο του

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ μικρός οδυσσέας 19/10/2010 16:35:15

        Εγώ κάποτε τα είχα με την Μιςς Κυτταρίτιδα 1989!!!!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ μικρός οδυσσέας 19/10/2010 16:49:08

        Αυτή ήταν συμμαθήτριά μου...το '79 είχε βγει Μις Σοκολάτα.

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ μικρός οδυσσέας 19/10/2010 16:51:49

        Όχι Υγείας φαντάζομαι αλλά Γάλακτος!

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ μικρός οδυσσέας 19/10/2010 16:56:06

        Γιάννη αυτά που έκανα εγώ με την εν λόγω Μις έκτοτε δεν έχουν καμμιά σχέση με οτιδήποτε "Υγείας"...

        Μετά τον Strange η γυναίκα έκλεισε το μαγαζί και κλείστηκε σε ένα μοναστήρι να διαλογιστεί για τον υπερβατισμό στην σύγχρονη εξτρμιστική τέχνη της σταυροβελονιάς.

  2. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 16:40:11

    Καθαρείται αμέσως ο Γραμματέας Αθλητικού γιατί διαρρέει φωτογραφίες από τη Ντάτσα του Αρχιγραμματέα της Επιστημονικής Επιτροπής. Είπαμε συντροφικότητα αλλά δε γίνεται να τα μοιραζόμαστε όλα!

  3. danaos avatar
    danaos 19/10/2010 17:14:27

    Η Σοφία η δικιά μου δε συμμαζεύεται
    μία τσούλα είναι του δρόμου που τρελαίνεται
    απ' τη μία παίρνει εμένα και συνεπαίρνεται
    απ' την άλλη σπρώχνει εμένα κι από άλλον σπρώχνεται

    Η Σοφία η δικιά μου ζει με αποβράσματα
    πόσο θέλει να ξεφύγει και την πιάνουν κλάματα
    δεν εσπούδασε αρτίστα μα τα ψέματα
    ξεχειλίζουνε οι τσέπες της με κέρματα

    You get in lo-ve
    everybody loves you

    Η Σοφία η δικιά μου σαν γκαρσόνα φέρνεται
    που σερβίρει τους πελάτες δίχως να τους δένεται
    και στον ένανε να λέει πως τον άλλον σκέφτεται
    κι όταν όλους τους τυλίξει φεύγει κι έρχεται

    Η Σοφία η δικιά μου πιάνει τα μηνύματα
    κι απ' το Amsterdam μου στέλνει κρύα χαιρετίσματα
    πως παντρεύεται μου λέει κάποιον που αγάπησε
    κι ό,τι είχαμε οι δυο μας μια για πάντα τσάκισε

    Η Σοφία η δικιά μου φέγγει ξημερώματα
    πάλι τσίμπησε νωρίς μπαγιάτικα δολώματα
    κι όταν όλοι την χλευάζουν τότε μ' ονειρεύεται
    σαν διαρρήκτης που ένα μπάτσο ερωτεύεται

    • danaos avatar
      danaos @ danaos 19/10/2010 17:20:00

      http://youtu.be/zAYaJiTfggE

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ danaos 19/10/2010 17:21:48

      Οσία Σοφία τη λένε την κοπελλίτσα? Άλλαξε το όνομά της? Βρε τι παθαίνει κανείς!

      • danaos avatar
        danaos @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 17:36:39

        Όχι Γιάννη Οσία αλλά Οξεία !!!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ danaos 19/10/2010 17:24:34

      Χμμμμ...και τηλέφωνο αυτηνής της Σοφίας έχουμε;;;

    • Misha avatar
      Misha @ danaos 19/10/2010 17:33:58

      Σαν πρώιμο σταφύλι η Μαρία
      Πριν πατήσει ακόμα καν τα δεκατρία
      Τους άντρες έκανε τυφλά να την ποθούν
      Σαν τα μυγάκια που πετούν γύρω απ'τη φλόγα
      Όταν αντίκρυζαν τη ροδαλή της ρώγα
      Γύρω της τρέχαν για να τσουρουφλιστούν

      Κατεβαίνει απ'το χωριό της στην Αθήνα
      Γερμανοί παντού και λύσσαξε στην πείνα
      Τι άλλο θα βρω για να σας πω ένα παραμύθι
      Λόγω πείνας της αμβλύνθηκαν τα ήθη
      Στην Αθήνα της Μαρίας η εμορφιά
      Ξεπουλήθηκε στη μαύρη αγορά
      Ένας δοσίλογος την έχει ερωτευτεί
      Κι αυτή του δίνεται χωρίς να το σκεφτεί

      Μία μέρα ένας άντρας την πλευρίζει
      "Κακομοίρα μου", στ'αυτί της ψιθυρίζει
      "Μ'αυτόν που είσαι το κεφάλι σου θα φας,
      Γυρεύοντας κοπέλα μου το πας (pass)"
      Σηκώθηκε ένα βράδυ απ'το κρεββάτι
      "Προς νερού μου" λέει "πάω" στο συνεργάτη
      Βιαζότανε αυτός να την πηδήσει
      Μα τον πείθει πως αμέσως θα γυρίσει

      Από κάτω περιμέναν οπλισμένοι
      Δυό της όπλα και στο κόμμα οργανωμένοι
      Τους ανοίγει, ανεβαίνουνε επάνω
      Και σκοτώνουν στο κρεββάτι τον ρουφιάνο
      Φχαριστήθηκε ο κοσμάκης κι η Μαρία
      Άστε που εβγήκε στην παρανομία
      Μα την ψάχνανε παντού οι Γερμανοί
      Φεύγει εκείνη στο βουνό για να κρυφτεί

      Με αντάρτες στο βουνό κάνει παρέα
      Γνωρίζει κάποιονε ονόματι Αντρέα
      Τα γένια του μυρίζανε θυμάρι
      Μαυροσκούφης ήτανε του Άρη
      Της υπόσχεται, μόλις λευτερωθούνε
      Με το καλό θα ήθελε να παντρευτούνε
      Ενώ μπαίναν στην Αθήνα οι Εγγλέζοι
      Δως του εκείνος για παντριά να την πιέζει

      Κάποιος βρέθηκε να την διαφωτίσει
      Ο Φώτης, και τα μάτια της να ανοίξει
      "Ο Αντρέας ήταν", λέει, "Τροτσκιστής,
      Γι'αυτό δεν πρέπει να τον ξαναδείς"
      Του χώσανε λοιπόν μία παγίδα
      Του αντάρτη κι αν τον είδατε, τον είδα
      Πάει τον έφαγε το μαύρο το σκοτάδι
      Κατά διαταγήν του Ζαχαριάδη

      Και μια νύχτα σκοτεινή πάνω στο Γράμμο
      Ο Φώτης την εζήτησε σε γάμο
      Ο Φώτης βρέθηκε μετά στη Βουλγαρία
      Κι αυτή να σέρνεται μες στα στρατοδικεία
      Ο επίτροπος ζητά την εσχάτη των ποινών
      Μα επεμβαίνει, ευτυχώς, κάποιος γιος εφοπλιστών
      Την είχε δει σε μια εφημερίδα
      "Την εωτεύτηκα μπαμπά", του λέει, "μόλις την είδα"

      Κι όταν σκότωσαν τον Νίκο Μπελογιάννη
      Στη Μητρόπολη γινήκανε οι γάμοι
      Ο φάκελός της σα σκιά εξαφανίστηκε
      Σε κολυμπήθρα εθνική ξαναβαφτίστηκε
      Από τότε κολυμπάει στα πλούτη μέσα
      Η Μαρία είναι τώρα ναυαρχέσα
      Έχουν δίκιο της ζωής οι βετεράνοι
      Στόλους σέρνει άμα θέλει το φουστάνι

      Έχουν δίκιο όταν λένε οι παλιοί
      Στόλους σέρνει άμα θέλει, (νανανα.. τιντιντιν....)

      (Λέει ο Εγγλέζικος θηρεός, "Ας είναι ντροπιασμένος όποιος σκέφτεται άσχημα"...
      Τί σκεφτήκατε;;;)

      • Misha avatar
        Misha @ Misha 19/10/2010 17:35:50

        «θυρεός» βεβαίως και όχι «θηρεός», ας όψεται το κλόπυ-παστες

      • Strange Attractor avatar
        Strange Attractor @ Misha 19/10/2010 17:42:36

        Για Χριστούγεννα θα φύγει θάρθει Μάρτη, πίστεψέ με η κυρία είναι σκάρτη, σου πουλάει θησαυρό σου καίει το χάρτη, είναι σκάρτη η κυρία είναι σκάρτη!

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ danaos 19/10/2010 17:44:31

      Αφιερωμένο εξαιρετικά στην ανδρική μας παρέα:
      http://www.youtube.com/watch?v=a9TFe168a34

  4. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 19/10/2010 17:44:54

    Αφιερωμένο εξαιρετικά στην ανδρική μας παρέα:
    h__p://www.youtube.com/watch?v=a9TFe168a34

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 20:11:49

    Τι ποιητικός οίστρος είναι αυτός απόψε! Είδες το…Τσου Λου?

  6. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 19/10/2010 21:20:59

    Λετίτσια η κυρία για τους φίλους. Τριάντα φεύγα ...

  7. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 21:25:31

    Με κασκολάκι της ΑΕΚ, θαύμα θα είναι!

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 21:32:19

      Συμφωνώ Γιάννη το κόκκινο δεν πάει τόσο στις μελαχροινές.

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 21:34:52

      Η κοπέλα είναι Ορίτζιναλ. Τι να λέμε τώρα!
      (Άντε, μια ανάρτηση για Τσ.Λ έκανες και κοντεύουμε να γράψουμε το Μεγάλο Ανατολικό. Τσ,τς,τς)

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 22:16:18

        Δράττομαι της ευκαιρίας να πω ότι το Τσουλού και την Εθνική την προτιμάμε από το εθνικόν πρωτάθλημα, για να μη διολοσθίσομεν εις τν καφρίλα.
        Επίσης έμμένουμε στο αμιγώς αθλητικό κομμάτι και δεν μας ενδιαφέρουν οι λοιπές ενασχολήσεις των ανθρώπων του ποδοσφαίρου

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 22:35:22

        Συμφωνώ και επαυξάνω.
        Παρακαλουθών τον αγώνα της Ρεάλ Μαδρίδ μετά του Μεδιολάνου δεν ημπορώ παρά να εκφράσω την μετά βδελυγμίας αποστροφήν μου δια την παρουσίαν και μόνο εντός της πεδιάς του παίκτου Ροναλδίνιου.
        Δηλαδή, ήμαρτον. Τι τον βάζει αυτόν μέσα αυτό τον τύπο ρε παιδιά? Αυτός κάνει μόνο για αγώνα βετεράνων που διοργανώνει ο Γλύκας.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 22:46:11

        Τσκ τσκ τσκ...προσοχή το δαχτυλάκι να σηκώνεται από το φλυτζάνι παιδιάαααα...

        είστε που είστε ντιπ άσχετοι με την μπάλα και από πάνω είστε και εντελώς κουκουρούκου με τις κυρίες...

      • sawas avatar
        sawas @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 23:38:52

        ...επιπλεον διαθετει και τα προσοντα!!!

        h**p://3.bp.blogspot.com/_FGipWbDIC5E/Sdm_KkXJkwI/AAAAAAAABFk/a0dmDF5vDHk/s1600-h/1232588179Letizia_filippi_06.jpg

        h**p://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/08/22/article-0-025E266C00000578-721_468x616.jpg

        h**p://i.dailymail.co.uk/i/pix/2008/08/22/article-0-025E250900000578-282_468x655.jpg

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 19/10/2010 23:40:40

        Θα έχουμε τους λόγους μας Τσίλι για να λέμε κάτι.
        Για την μπάλα έχουμε εσένα δεν χρειάζεται να μάθουμε.
        Αν και στα ζώδια πήρε το μάτι μου ότι είσαι πιο δυνατός

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 00:08:25

        Ο Τσίλι Είναι δυνατός και στα Ταρώ! Να μας πει πως βλέπει τη Ρεάλ. Χικ!

        Αυτός ο Μουρίνιος μάλλον θα πάει αέρα τετράδα. Πιέζει πάρα πολύ, έχει φοβερά τρεξίματα, κοντά όλες οι γραμμές, δεν του κάνεις ευκαιρίες αλλά δεν έχει σέντερ φορ με εύκολο γκολ.
        Η Μίλαν μου θυμίζει κάτι κυρίες από παλιές αριστοκρατικές οικογένειες του Παλαιού Ψυχικού. Ευγενικές, με στυλ και αισθητική αλλά πολύ μούχλα ρε παιδί μου...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 00:22:05

        Οδυσσέα παραδίδουμε μαθήματα σε ανάλυση ζωδιακού κύκλου και συμπεριφορά προς τις κυρίες anytime.
        Από μπάλα...κάνα 5χ5 για κανα 20λεπτο το αντέχω.

        Αυτά όμως για αντράκια όχι για Κολωνακιότικους μπρούκληδες που πίνουν Earl Grey.

        Γιάννη Παλιό Ψυχικό έχει όντως κάτι κυρίες "περίεργες".
        Επίσης δεν έχει καθόλου περίπτερα in case of emergency...

        Btw...δεν μπορώ να βλέπω τη Ρεάλ όσο παίζει αυτός ο γιδοβοσκός που μοιάζει με κλαμένο γυφτάκι από τον Δενδροπόταμο που του κλεψαν το Datsun...δεν μπορώ...με βγάζει τον Mike Tyson από μέσα μου.

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 00:29:30

        Είμαι της πορτοκαλί μπάλας.
        Και το Κολωνάκι είναι περισσότερο αστείο
        Ο Γιάννης Ψυχικό??????
        Μην εκτίθεσαι Τσίλι.
        Με μένα δεν θα ασχοληθείς ζωδιακά γιατί είμαι Σκορπιός με Υδροχόο χαχαχαχα

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 00:41:40

        Οδυσσεά i'm joking re...no worries.

        Και από μπασκετάκι "νιώθω" φίλος.
        You'll be surprised.
        Αρκεί να μην ζητάς φάουλ συνέχεια και να με αφήνεις να ρουφάω καμμιά τζούρα ενδιάμεσα.

        Σκορπιός με Υδροχόο...!!!

        Με έστειλες τώρα...you're aiming high my friend.
        Αποκλείεται να σαι σκορπιός και μπρούκλης...εκτός και αν σε χαλάει ο υδροχόος λίγο που το χει το ναρκισισμό λιγάκι.

      • Μικρός Οδυσσέας avatar
        Μικρός Οδυσσέας @ Γιάννης Φαίλτωρ 20/10/2010 01:42:54

        Μπρούκλης ποτέ. Σκορπιός ναι.

  8. Anatolios avatar
    Anatolios 20/10/2010 09:56:21

    Λετιτσια το λενε το κοριτσι
    http://www.sportdog.gr/v3/article.aspx?id=148388