#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/06/2011 18:01
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παγώνουν όλες οι ποδοσφαιρικές δραστηριότητες στη χώρα !



Παγώνουν όλες οι ποδοσφαιρικές δραστηριότητες στη χώρα από τη Δευτέρα, καθώς η Ελληνική Ποδοσφαιρική Ομοσπονδία αποφάσισε την αναστολή της λειτουργία της με 49 ψήφους υπέρ και 7 κατά.

Όπως δήλωσε μετά την απόφαση ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας, Σοφοκλής Πιλάβιος, η αναστολή θα είναι σε ισχύ για 15 τουλάχιστον μέρες οπότε θα ξεκινήσει ο διάλογος με τις υγιείς δυνάμεις του ποδοσφαίρου. Σε περίπτωση που ο διάλογος ναυαγήσει ο κύριος Πιλάβιος προανήγγειλε την παραίτησή του.


Διαβάστε περισσότερα στο http://www.sport-fm.gr/article/479745

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anonymos avatar
    anonymos 03/06/2011 18:18:44

    Τρέμουνε τον κόσμο μαζεμένο στα γήπεδα όπως η δικτατορία

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ anonymos 03/06/2011 22:46:02

      Είσαι σίγουρος; Γιατί η δική μας δικτατορία τουλάχιστον, το "έσπρωχνε" το ποδόσφαιρο όσο δεν έπαιρνε. Ξεχνάς τη μεγάλη "εθνική ιδέα" του Γουέμπλεϋ;

      Τις δικτατορίες, τις συμφέρει να ξεχνιέται ο κόσμος στα γήπεδα.

      • Άργος avatar
        Άργος @ Αυριανιστής 03/06/2011 23:38:54

        Άμα πιάνεις στο στόμα σου το Γουέμπλεϋ, να πλαίνεις το στόμα σου, φιλαράκι.

        • Γιώργης avatar
          Γιώργης @ Άργος 04/06/2011 01:25:19

          Ἔτσι...!

  2. akis avatar
    akis 03/06/2011 18:28:16

    ωρε κλαμμα που θα ριξω...

  3. Στέργιος avatar
    Στέργιος 03/06/2011 18:56:25

    Μακάρι να καταργηθεί ο επαγγελματικός αθλητισμός. Μέσα σε πέντε χρόνια, μόνο και μόνο από τα χρήματα που θα σταματήσει να πετάει το κράτος στους φαταούλες παράγοντες των ομάδων, θα κλείσει η τρύπα τού ελλείμματος.

  4. romios avatar
    romios 03/06/2011 19:15:10

    Δεν το κατέχω καλά το αντικείμενο αλλά νομίζω ότι πρωτάθλημα, αγώνες κατάταξης, κύπελλο, έχουν τελειώσει. Έχουμε λοιπόν αυτή την περίοδο ποδοσφαιρικές δραστηριότητες για να ανασταλούν; Μη χειρότερα! Το Δον κιχότη παριστάνει ο Πιλάβιος; Δε μένει παρά να δούμε κι αυτή την είδηση: "Πιλάβιος προς Προέδρους: ή μαζεύετε τους χούλιγκανς ή δε θα γίνει ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟΛΥΤΩΣ ΑΓΩΝΑΣ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ τον ...Ιούλιο".

  5. zame avatar
    zame 03/06/2011 19:37:58

    χαχαχαααα.. καπως ετσι θα μεθοδευοται και αλλα πολλα ....και μετα θα αναρωτονται γιατι ο κοσμος...ΟΡΓΙΖΕΤΑΙ και εκφραζεται "ΑΠΡΕΠΩΣ.."
    ΚΥΡΙΟΙ ΠΡΟΚΑΛΕΙΤΑΙ (μερικες φορες τοσο ατσαλα & κραυγαλεα) ΤΗΝ "ΑΠΡΕΠΙΑ"

  6. κοινός γκνούς avatar
    κοινός γκνούς 03/06/2011 19:51:00

    και που θα ξεσπάνε οι κουτοί οπαδοί;
    Θα βρούν τρόπο να διαξαχθεί από σεπτέμβριο το πρωτάθλημα, είναι αρκετά φρόνιμοι για αυτό!

  7. Dee Jay Stelios avatar
    Dee Jay Stelios 03/06/2011 22:10:02

    Να αναλάβει την εξυγίανση του ποδοσφαίρου ο Μαρινάκης με τους μπράβους του....

  8. Δημήτρης avatar
    Δημήτρης 03/06/2011 22:13:56

    Εκτός από τους Ολυμπιακούς πιστεύει κανείς άλλος ότι υπάρχει ποδόσφαιρο στην Ελλάδα;

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ Δημήτρης 03/06/2011 22:45:21

      Μέχρι τώρα, 38 χρονιές το πιστεύουν οι Ολυμπιακοί και 37 χρονιές όλοι οι υπόλοιποι...

  9. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 03/06/2011 22:51:29

    Και τώρα τι θα απογίνουμε χωρίς βαρβάρους;

  10. Άργος avatar
    Άργος 03/06/2011 23:44:40

    Το καλύτερο νέο των τελευταίων ετών. Μακάρι να ξαναγίνει ερασιτεχνικό το ποδόσφαιρο, πάλι.

    Πάντως, έκλεισε η κάνουλα του κράτους και την "κάνουνε" με ...βαριά πηδηματάκια οι παράγοντες: Κόκαλης, Βαρδής κλπ

  11. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ avatar
    ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΣΑΓΝΟΣ 04/06/2011 00:05:31

    Μακάρι, να μη μείνει κολυμπηθρόξυλο. Σάπιο σύστημα απ' άκρη σ'άκρη.Οριζόντια και κάθετα.Αν πράγματι οι προθέσεις είναι αγαθές, μαζί τους.Να καθαρίσει η ήρα απ' το στάρι μπας και δούμε προκοπή στον αθλητισμό (το ποδόσφαιρο η "ατμομηχανή", του μη γελιόμαστε).Μήπως και καταφέρουμε κάποια στιγμή να ζήσουμε εικόνες σαν αυτές που βλέπουμε στην τηλεόραση (οικογένειες στα γήπεδα, ανάκατοι οι φίλαθλοι, ούτε επεισόδια ούτε αηδίες). Μήπως και μπορέσουμε να δούμε στα γήπεδά μας επαγγελματίες επιπέδου (όπως οι κ.κ.Μέλμπεργκ,Σισέ,Ζ.Σίλβα) και για να μη φεύγουν τα δικα μας παιδιά στο εξωτερικό.Και για να μπορέσουν ν'ασχοληθούν σοβαροί επιχειρηματίες επενδύοντας σε υποδομές (που φέρνουν λεφτά και δίνουν μεροκάματα...).Τελειώσανε πια τα παραμύθια...

  12. zame avatar
    zame 04/06/2011 12:19:17

    με δεδομενο το ποδοσφαιρο αντικατοπτριζει την κοινωνια..
    ετσι αυτο που λενε
    ΠΡΩΤΟΣ στο χωριο και τελευταιος στην πολη...
    καλα "εξυπηρετει" αυτους που ενεπλεκονται..
    (με τις γνωστες διαδικασιες & αποτελεσματα)

    & καπως ετσι Μαθανε να Περιοριζονται
    οι "μονιμοι & ΠΑΝΑΚΡΙΒΟΙ" ! μαλιστα ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ μας .
    (να μην θυμηθουμε και τα χαριστικα χρεη..μερες που περναμε)

    Και μετα θελουν και την συμμετοχη στην Παγκοσμια Πολυπολιτισμικοτητα..
    ΤΡΟΜΑΡΑ τους...
    αν δεν γινει καρα-ΣΑΦΕΣΤΑΤΟΣ ο διαχωρισμος
    ερασιτεχνικου & επαγγελματικου αθλητισμου..(γενικοτερα)
    ετσι θα ειναι μια ζωη "μπερδεμενα ηρα & σταρι" ..με οτι αυτο "μετασχηματιζεται και σερβιρεται"..μαζι με τις "γνωστες συνεπειες" του
    & που θα ημαστε ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΟΙ να ΑΝΕΧΩΜΑΣΤΕ.!!
    ως ποτε ?

  13. Μηνάς avatar
    Μηνάς 04/06/2011 21:06:48

    Και να ξαναρχίσουμε να παίζουμε ποδόσφαιρο, πάλι τα ίδια έκτροπα θα έχουμε δυστυχώς......

  14. JLPicard avatar
    JLPicard 05/06/2011 13:31:49

    Ναι, τώρα που τέλειωσε το βρωμοπρωτάθλημα και ολοκληρώθηκαν τα στησίματα (με το γαύρο πρωταθλητή βεβαίως) διακόψτε τις δραστηριότητες. Όταν γίνονταν τα αίσχη στο κοκκαλισκάκη που ήταν η επο; Αντε ρε, από δω. Ανθρωπάκια της οκάς. Παίζετε με τη νοημοσύνη του κόσμου.