#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/06/2010 08:30
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Παίξτε για πάρτη μας!



Η Ελλάδα αντιμετωπίζει τη Νιγηρία αλλά ο μεγάλος της αντίπαλος είναι η κακή νοοτροπία και η μέτρια ψυχολογική εγρήγορση για τέτοια ματς. Ο Ότο προσπάθησε μαθαίνουμε να αλλάξει το κλίμα. Και επειδή από τα 5,5 εκατ. προπονητές που έχει η χώρα, ένας μικρός είμαι και εγώ, προτείνω σύνθεση:

Χαλκιάς κάτω από τα δοκάρια, Αβραάμ, Κυργιάκος., Παπασταθόπουλος στην άμυνα, πλάγια μπακ Σεϊταρίδης, Σπυρόπουλος, αμυντικά χαφ Κατσουράνης, Τοροσίδης, μπροστά τους ο Νίνης, στην επίθεση Σαλπιγγίδης, Γκέκας. Σύστημα 5-3-2 με Σεϊταρίδη, Σπυρόπουλο να ανεβαίνουν διαρκώς.

Στα εκτός Μουντιάλ νέα ποτέ, μη λες ποτέ και ποτέ μη βιάζεσαι για συμπεράσματα: ο Νικοπολίδης συνεχίζει για ένα ακόμη χρόνο (!!!), ενώ οι συνομιλίες Κόκκαλη –Μαρινάκη πάνε καλά και είναι πλέον πιθανή η συμφωνία

Εντωμεταξύ, χαμός γίνεται στους τελικούς του ΝΒΑ. Οι Λος Άντζελες Λέικερς έπαιζαν με την πλάτη στον τοίχο στον έκτο τελικό του ΝΒΑ,. διέσυραν με 89-67 τους Μπόστον Σέλτικς, ισοφάρισαν σε 3-3 και πλέον οι δύο ομάδες θα λύσουν οριστικά τις διαφορές τους στο έβδομο και τελευταίο παιχνίδι της σειράς τα ξημερώματα της Παρασκευής στο Λος Άντζελες

Πάλι πίσω στο Μουντιάλ όπου συνεχίζεται  η δεύτερη αγωνιστική των ομίλων. Εκτός του αγώνα της Εθνικής Ελλάδας με τη Νιγηρία, σήμερα θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις: Αργεντινή-Νότιος Κορέα και Γαλλία-Μεξικό.

Στοιχηματικά χθες πέρασε το  Ονδούρα-Χιλή under απόδοση  1.55 αλλά παρά το διπλό σημείο η Νότιος Αφρική γνώρισε βαριά ήττα από την Ουρουγουάη και γλιτώσαμε τα χειρότερα αφού δεν ακουμπήσαμε το ματς της Ισπανίας.

Κάποιος Αφρικανός θεός μας έβγαλε τη γλώσσα του από την κορυφή του Κιλιμάντζαρο, καθώς προβλέψαμε και πέναλτι και 3-0 αλλά για την Ν. Αφρική και όχι την Ουρουγουάη. Η περιβόητη αβάντα στη Ν. Αφρική έμεινε στη θεωρία

Σήμερα θα διαλέξουμε Αργεντινή στο 1.45, καθώς φρονούμε ότι θα θέλει να τελειώνει και να πάρει τα ρεπά της, ενώ ελκυστικό δείχνει και το πάνω από 2,5 γκολ στον αγώνα της Εθνικής μας, με τις δυο ομάδες λογικά να ζητάνε το γκολ από την αρχή.

Αργεντινή-Νότιος Κορέα νίκη Αργεντινής  απόδοση 1.45

Ελλάδα-Νιγηρία                   πάνω από 2,5 γκολ απόδοση 2.87



Δυάδα  απόδοση 4.17



Μικρός Οδυσσέας

ΥΓ: Η φωτογραφία είναι παρμένη από το contra.gr. Αν ξηγηθείτε φωτοσοπιά, βγάλετε το ρόλεξ, την αλυσίδα, βάλετε στη θέση του Τσε τον Υβ και γκριζάρετε ελαφρώς τους κροτάφους, έχετε τον αντιαθλητικό να χαλαρώνει μετά τη διαστημική πρόβλεψη με απόδοση 18

ΣΧΟΛΙΑ

  1. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 17/06/2010 09:38:20

    ΕΛΛΑΣ - ΝΙΓΙΡΙΑ 2-1

    • ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
      ποσα απιδια βανει ο σακος @ γιαννης αγιαννης 17/06/2010 17:02:48

      γιαννης αγιαννης

      respect!!!!

      • γιαννης αγιαννης avatar
        γιαννης αγιαννης @ ποσα απιδια βανει ο σακος 17/06/2010 20:33:01

        thanks..

  2. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 17/06/2010 10:11:05

    Με το πούρο στο στόμα και το 18 σα γούρι προτείνω:
    Γαλλία - Μεξικό, πρώτο γκολ μεταξύ 46΄-50΄.

    Με τον Υβ στο μπράτσο τρελλάνομαι:
    Πρώτο γκολ ο Σάμουελ, απόδοση 40,00.

    Έχοντας θεραπευτεί προσωρινά μετά από σύντομη ψυχαναλυτική συνεδρεία:
    Γαλλία – Μεξικό 2 ημίχρονο, Χ τελικό, απόδοση 12,00

    Ως σώφρων πλέον:
    Αργεντινή – Ν. Κορέα, Χ ημίχρονο, 1 τελικό, απόδοση 4,00

  3. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 12:41:17

    Έχω μπλέξει με τα κοινωνικο-πολιτικά και τον επίτιμο πάλι.

    Αργεντινή - Ν. Κορέα.
    Νίκη Αργεντίνων με πολλά γκολ στο ματς.

    Ελλάς - Νιγηρία.
    Μια χωριάτικη, μια πατάτες, μια χοιρινή, μια τυροκαφτερή και μία χόρτα. Α! και μια μπύρα σε παρακαλώ γιατλι διψάμε.

    Γαλλία - Μεξικό
    Ισοπαλία ή δυσκοίλια νίκη των Γάλλων. Μικρό σκορ.

    Ο αυτοκράτωρ μήπως συγγράφει αφιέρωμα στον Ζυστ Φονταίν?

    • ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
      ποσα απιδια βανει ο σακος @ Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 17:00:36

      Πρώτη φορά στην ιστορία που Εθνική ομάδα είχε πιο πολύ πίστη στον εαυτό της απο τους φιλάθλους της.

      Εθνική Ελλάδος - Έλληνες φίλαθλοι 1-0

      ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!

  4. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 13:00:39

    Δεν θα επαναληφθεί.
    Κινδυνεύουμε όλοι!

  5. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 17/06/2010 13:04:47

    Η Νιγηρία θα μας φιλοδωρήσει με τριάρα.
    Η Γαλλία θα χάσει 3-2.
    Ακούω πάλι φωνές....

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 17/06/2010 14:39:34

      Μήπως σου μίλησε ο Εμιλιάνο Ζαπάτα?
      Πάντως η Λατινική Αμερική φλέγεται από τη φωτιά της επανάστασης!
      Ουρουγουάη, Αργεντινή, Χιλή! Λέτε?

  6. antiathlitikos avatar
    antiathlitikos 17/06/2010 14:17:55

    Ώρε τί μας περιμένει ... Μόνον από λάτιν βαρεμάρα ή λόγω επιβεβαίωσης του σατανικού σεναρίου του ταξιδευτή, προσδοκώμεν κάποιαν σωτηρίαν.

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ antiathlitikos 17/06/2010 16:04:12

      ΤΟ σενάριο αντεπιτίθεται

  7. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 17/06/2010 14:25:02

    Η μπάλα αρχίζει να μ' εκνευρίζει, πιό πολύ από τις βουβουζέλες. Τι πρόβλεψη να κάνω, πόσα τα πνιγμένα κουνέλια;

  8. Sic transit gloria mundi avatar
    Sic transit gloria mundi 17/06/2010 15:28:29

    Άρχισαν οι Αργεντίνοι τις τεσσάρες!

  9. ποσα απιδια βανει ο σακος avatar
    ποσα απιδια βανει ο σακος 17/06/2010 16:39:58

    Μπραβο βρε Μικρός Οδυσσέας έχεις πίστη στη πατρίδα σου!
    Απόδοση λέει: Ελλάδα-Νιγηρία πάνω από 2,5 για 2.87

    Το 2-1 είναι όμως 3,50

    ΧΑ ΧΑ ΧΑ ΧΑ!!!

  10. γιαννης αγιαννης avatar
    γιαννης αγιαννης 17/06/2010 17:10:46

    παω ταμειο..χε χε χε....γιαννης φαιλτωρ..εισ υγειαν με μπυρα Νιγηριας..

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ γιαννης αγιαννης 17/06/2010 18:48:50

      Τι ταμείο, θησαυροφυλάκιο πας αγόρι μου. Αν θες μας λες σε τι απόδοση το βρήκες

  11. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 17/06/2010 19:21:20

    "...Ανάσταση Εθνικής θεασάμενοι..."
    Εκμεταλλευόμενη με τον καλύτερο τρόπο την αριθμητική της υπεροχή από την αφελή αποβολή του συμπαθούς Νιγηριανού, επιτέλους κέρδισε. Οφείλουμε να ομολογήσουμε ότι η σύνθεση ήταν λογική ενώ υπήρχε περισσότερη διάθεση και πείσμα καθώς και νοοτροπία νικητή. Ο Τζόρβας είναι δημόσιος κίνδυνος ενώ ο Van Gekas ήταν σε κακή μέρα. Η Νηγηρία δείχνει σε κακή κατάσταση ίσως από το γεγονός ότι οι περισσότεροι παίκτες της έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.