#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
07/12/2011 01:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Πάλι μας «πούλησαν» οι Γερμανοί




Από τον «παράδεισο» του Champions league του  στην «κόλαση» του Europa League οι ερυθρόλευκοι. Έχουν αποκλειστεί από την επόμενη φάση και με 10 πόντους αλλά το σημερινό δεν έχει προηγούμενο.

Αυτό το χιτσκοκικό φινάλε θα το θυμούνται για χρόνια οι φίλοι του Ολυμπιακού. Σε μια βραδιά που πάτησε την Άρσεναλ, που αρνήθηκε να αμυνθεί στοιχειωδώς έστω για ένα μικρό διάστημα για να κρατήσει το σκορ, παίζοντας επιθετικά για 90 λεπτά όπως απαιτούν οι οπαδοί του, έφθασε στο 3-1 απέναντι στην ομάδα του Βενγκέρ, αλλά αυτό δεν έφτανε. Η Μαρσέιγ που βρέθηκε να χάνει με 2-0 από τη Ντόρτμουντ νωρίς, μείωσε σε 2-1 στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και βάζοντας δύο γκολ στο τέλος (85΄και 87΄), έκανε την απόλυτη ανατροπή και πήρε την πρόκριση για τους "16" του θεσμού.

Τα τέρματα της χωρίς αντίκρισμα νίκης των «ερυθρολεύκων» σημειώθηκαν από τους Τζεμπούρ (16’), Φουστέρ (36’) και Μοδέστο (89’). Ο Μπεναγιούν (57’) είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1.
Η ομάδα του Βαλβέρδε οφείλει να ξεπεράσει το «ξενέρωμα» και να δει ψύχραιμα την πραγματικότητα. Συνεχίζει στο Europa League και τώρα ο επόμενος στόχος είναι να πάει όσο πιο μακριά γίνεται, στον δεύτερο τη τάξει θεσμό.

Πρώτος πέρασε τελικά ο ΑΠΟΕΛ. Ανώδυνη η πρώτη ήττα των Κυπρίων στο ΓΣΠ (0-2 από Σαχτάρ), δεν στάθηκε αρκετή να τους στερήσει την πρώτη θέση τον όμιλο καθώς η Ζενίτ πήρε βαθμό και πρόκριση από την Πόρτο. Πέρασαν επίσης Τσέλσι, Λεβερκούζεν.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. jkr avatar
    jkr 07/12/2011 02:33:51

    Όποιος στήνει..στήνεται....

  2. Τιγράνης avatar
    Τιγράνης 07/12/2011 02:50:31

    Αν περάσουν οι παίκτες της Άρσεναλ έλεγχο αντιντόπινγκ θα βρεθεί 90% αλκοόλ στο αίμα τους. Πιωμένοι ήταν, δεν εξηγείται αλλιώς τέτοια εμφάνιση... Κρίμα πάντως, ήταν ευκαιρία για τον γαύρο...

    Περιέργως ο Γιούργκεν Κλοπ πάντως, ο προπονητής των Γερμανών, δεν φάνηκε να χαλάστηκε από το αποτέλεσμα, αν κρίνουμε από τις αντιδράσεις του στον πάγκο...

  3. blue nile avatar
    blue nile 07/12/2011 03:42:36

    Κρίμα, πολύ κρίμα. Αν και μπαοκτζής λυπήθηκα σήμερα. Και αυτοί οι Γερμανοί τι τρικυμία στο κρανίο... πως τα' φάγαν έτσι σε δυο λεπτά ;...

    • Στέργιος avatar
      Στέργιος @ blue nile 07/12/2011 06:20:37

      Γαλάζιε Νείλε, γιατί λες ότι είσαι "ΜπαοκτΖής" και όχι "ΠαοκτΣής";
      Γιατί "Μπ" και "Τζ"; Είμαι Θεσσαλονικιός και κανένας ΠΑΟΚτσής δεν αυτοαποκαλείται ΜΠΑΟΚτζής.

      • blue nile avatar
        blue nile @ Στέργιος 07/12/2011 11:56:02

        Λίγο αστειευόμενος...

  4. Ox avatar
    Ox 07/12/2011 06:57:02

    Χρώματα που έχει η πίκρα!

  5. τσωφλι πασατεμπου avatar
    τσωφλι πασατεμπου 07/12/2011 07:23:46

    Κακη συνενοηση ! Ασε που τα γκολ επρεπε να μπουν κομματι πιο αραια...

  6. Fanis avatar
    Fanis 07/12/2011 07:56:44

    Ολυμπιακός (Ερνέστο Βαλβέρδε): Μέγιερι, Μαρκάνο, Μέλμπεργκ, Παπαδόπουλος, Τοροσίδης, Μανιάτης, Μοδέστο, Φουστέρ (64' Μοντέστο), Χολέμπας (Ορμπάιθ), Μιραλάς, Τζεμπούρ
    ==
    Σαν Ελληνικη ομαδα μοιαζει. Απλα εχουν "Εξ-ευρωπαισει" κατα τι , τα ονοματα τους 11 "παικται" ελληνοπαιδαι..

    Τα χαπια μου γρηγορα ..

  7. Pikis avatar
    Pikis 07/12/2011 08:48:32

    ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΝ ΘΡΥΛΟ ΜΑΣ!!!

    Οι μιστακοφόροι χετάδες της Βεστφαλίας έστησαν τον πισινό τους στους Γάλλους!

    Ρυπαρά γένη...

    • Χαρίλαος avatar
      Χαρίλαος @ Pikis 07/12/2011 09:17:01

      Γιατί... οι κοκκινόκολοι που ήρθαν με τα δεύτερα και α τρίτα τι έκαναν?

    • noldor avatar
      noldor @ Pikis 07/12/2011 10:16:21

      ....ενώ οι Άγγλοι άρρενες....

  8. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 07/12/2011 09:08:21

    Μπράβο ρέ Θρύλε! Ἂν δέν τρώγαμε ἐκεῖνο τό κοροϊδίστικο γκόλ μέ τή Μαρσέϊγ στό Καραϊσκάκη... Πάντα μιά γκέλα στήν ἀρχή,τήν πληρώνουμε στό τέλος.

  9. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 07/12/2011 11:08:23

    Πικρα εεεε
    Κανεις δεν λυπαται εκτος γαβρων,εχετε να πληρωσετε πολυ αδικια,αδικημενοι.
    Χειροτερα,του χρονου να κανετε μεταγραφες 40 εκ.

    • Dee Jay Stelios avatar
      Dee Jay Stelios @ NIK THE GREEK 07/12/2011 16:41:29

      Πες τα ρε Νικ,να τα ακούει και ο φίλος μας ο Δαναός που μας έκανε και χιουμοράκι πρόσφατα.Και μόνο να βλέπεις Τοροσίδη και Μανιάτη να κλαίνε στο τέλος ήταν όλα τα λεφτά.....

  10. Ανοιξιάτικος avatar
    Ανοιξιάτικος 07/12/2011 11:30:55

    χαχαχα τι έγινε ρε γαυράκια;; με τα τρία στο χέρι;; χαχαχα ε ρε γέλιο να βλέπεις τον Τοροσίδη σαν χάνο!!! χαχαχα

  11. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/12/2011 15:27:31

    ...Πίκρα...πίκρα...
    κρίμα...δεν έχω δάκρυα...

    • Κατ.Κατ. avatar
      Κατ.Κατ. @ ΕΥΑ 07/12/2011 16:53:45

      Χαρά.....Χαρά......Εύα θα κλάψω εγω και για σένα........

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Κατ.Κατ. 07/12/2011 18:57:57

        ...Να σ' έχει ο Θεός καλά....

  12. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 07/12/2011 15:50:50

    Ἒχουμε ὃμως τρία καί τά κάνουμε ὃ,τι θέλουμε,τά κρατάμε στί χέρι τά δένουμε γραββάτα κι ὃ,τι ἂλλο χρειαστεῖ τά κάνουμε...Ἀπό τήν ἂλλη,ἡ μεγάλη ὁμάδα φαίνεται,ἐκτός τῶν ἂλλων καί ἀπό τούς λό γους γιά τούς πικραίνεται, ἐμεῖς γιατί δέν περάσαμε στή Β' φάση τοῦ CHAMPIONS LEAGE, κι ἂλλοι γιατί δέν τούς θέλουν οὒτε οἱ Ἂραβες γιά νά τούς κάτσουν...

  13. ΓΙΑΝΝΑ avatar
    ΓΙΑΝΝΑ 07/12/2011 15:55:59

    Τελικά αποδεικνύεται για ακόμα μια φορά πως μεγάλη ομάδα είναι αυτή που δεν εξαρτά την πορεία της από τα αποτελέσματα των άλλων ομάδων.
    Και όσον αφορά για τη "μεγάλη" νίκη επί της Αρσεναλ κι αυτή στημένη ήταν από τη στιγμή που έπαιξαν τα δευτερότριτά της.
    Άντε βρε πάντα τέτοια. Και του χρόνου.

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΓΙΑΝΝΑ 07/12/2011 16:12:09

      Εὐχαριστοῦμε,αὐτή εἶναι ἡ καλύτερη εὐχή πού μᾶς δίνετε... ἒτσι, καί τοῦ χρόνου πάλι ἐμεῖς,ὂχι οἱ Ἂραβες.

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ ΓΙΑΝΝΑ 07/12/2011 16:27:16

      'Ασε Γιάννα τι έπαθαν...μειδίασε και το εμπριμέ ερίφιον....

  14. Γενίτσαρος Πανεπιστημίου avatar
    Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 07/12/2011 16:07:32

    Η Άρσεναλ ήρθε χτες με τη δεύτερη ομάδα της και ο τρίτος τερματοφύλακας
    (δίνει λεφτά στο στοίχημα αυτό) προσπάθησε να διώξει με τα πόδια,μια μπαλιά που του ήρθε στα χέρια δεχόμενος το τρίτο γκολ. Αν σας λέει κάτι ...

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 07/12/2011 16:29:07

      Το ' πιασα το υπονοούμενο!!!!
      ΥΓ: Και πάλι κρίμα..

    • papasmurf avatar
      papasmurf @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 07/12/2011 17:10:41

      Μας λεει πως δεν μας λεει!!!!!!Αν ητανε η ζηλεια ψωρα.......

    • Δ.Φ. (ανιδεος) avatar
      Δ.Φ. (ανιδεος) @ Γενίτσαρος Πανεπιστημίου 07/12/2011 17:19:15

      Otan se 15 χρονια αναφερεται η νικη του Θρυλου φιλε μου απεναντι στην Αρσεναλ, δεν θα εχει απο κατω τον αστερισκο: ¨η Αρσεναλ επαιξε με τα δευτερα¨. Αν μπορεις να πεις δευτερο εναν Ροζιτσκι, εναν Σιαμακ, εναν Σαντος, εναν Αρσαβιν.
      Χωρια που ο Τσαπερλεην κοστιζει οσο η μιση ομαδα του ΟΣΦΠ.,

  15. nikos avatar
    nikos 07/12/2011 16:43:03

    Γουσταρω που όλοι οι αντιολυμπιακοί κάτσατε χθες στην TV να δείτε τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ, με την ευχή και προσδοκία να χάσει αλλά δεν σας έκατσε. Και ψάχνετε τώρα να βρείτε από που θα πιαστήτε για να πείτε την λαλακία σας. Ε ΡΕ ΠΟΝΟ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ...

  16. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 07/12/2011 19:10:21

    ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΝΟΣ ΑΡΧΗΓΕ,χαρα ατελειωτη ,Γαλλογερμανικος αξονας-Αγγλογαβρικος 1-0 η οπως ελεγε καποιος αθλ παρουσιαστης,ο Πανουτσος νομιζω,
    Λαμογιενσεν εναντιον Λαμογιονσον,κατα παραφραση.
    Οχι θα σας αφηναν.

  17. ΙΩΑΝΝΗΣ avatar
    ΙΩΑΝΝΗΣ 07/12/2011 20:38:06

    Με τετοια φαγωμαρα που εχουμε μεταξυ μας ΠΟΤΕ δεν θα δουμε προκοπη σ'αυτο τον τοπο...ακομη και οταν εχουμε απεναντι μας τους ξενους....οταν παιζει Ελληνικη ομαδα με ξενη ομαδα ΟΛΟΙ πρεπει να ειμαστε μαζι της...

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ ΙΩΑΝΝΗΣ 07/12/2011 21:32:24

      Πέστα χρυσόστομε!!! Ἀντί νά εἲμαστε ὃλοι μέ τόν Ὀλυμπιακό ὃταν παίζει μέ ξένη ὁμάδα,τόν κακολογούμε.Παρεπιπτόντως,ἐπειδή κάπου παραπάνω λένε ὃτι ἡ Ἂρσεναλ ἒπαιζε μέ τά δευτερότριτα, νά θυμίσουμε μόνο πόσες ἀπουσίες εἲχαμε κι ἐμεῖς;Νά λέμε καί τά δικά μας,ὃχι μόνοὃ,τι μᾶς συμφέρει...

      • Τιγράνης avatar
        Τιγράνης @ ΚΥΘΗΡΙΟΣ 07/12/2011 22:58:39

        Και συ τέκνον Κυθήριε; Παρε-μ-πιπτόντως βεβαίως βεβαίως...

        Αμάρτησες διό και το επιτίμιο: Μεγαλόφωνη ανάγνωση της Βίβλου του αυτοχόλωτου συντρόφου Μπογιόπουλου (τρις).

        • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
          ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ Τιγράνης 08/12/2011 08:53:47

          Ὃπα;

  18. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 07/12/2011 22:38:22

    Εμείς μια χαρά μεγαλείο ψυχής είχαμε επιδείξει ως τώρα στους αγώνες σας...σεις ξαθάψατε το τσεκούρι του πολέμου!

  19. Χαλκιδέος avatar
    Χαλκιδέος 08/12/2011 08:09:15

    Να βάλω κι εγώ μερικά κουίζ για να δούμε τι ξέρετε αγαπητοί μου:

    - Πώς λέγεται η ομάδα που ενώ τρώει 3άρα από τον ουραγό Άρη Θεσσαλονίκης, ασχολείται 10 μέρες με το αν το 2ο γκολ του Ολυμπιακού με τον Παναιτωλικό ήταν οφσάιντ; (ΟΚ ήταν. Και λοιπόν; Θα νικούσε με 1-0. Ή νομίζατε ότι αν το διαιτητής το ακύρωνε ο Παναιτωλικός θα έβαζε 2 γκολ μέσα στο Καραϊσκάκη; Να είμαστε σοβαροί)

    - Πώς λέγεται η ομάδα που φέτος τρώει αδυσώπητο καναπέ στην Ευρώπη και έχει να δει χαρά ευρωπαϊκή τα τελευταία 5 χρόνια και χαίρεται με τις γκέλες του Γαύρου; Άσε να μην πω για την πίκρα που τρώει την ώρα που μία ΑΕΚ έστω και χωρίς βαθμός στον όμιλό της παίζει εις τα Ευρώπας;

    - Πώς λέγεται η ομάδα που στηρίζεται στα λόγια ενός κακάσχημου και χοντρού απατεώνα για δήθεν λεφτά από Άραβα πρίγκηπα περιμένοντας να ξελασπώσει οικονομικά ενώ την έχουν πάρει στο ψιλό από το Ντουμπάι μέχρι την Μπαρμπαριά;

    - Και τέλος (έχω πολλά αλλά να μην σας κουράσω) πώς λέγεται η ομάδα που ΜΟΝΙΜΩΣ παραπονιέται για παράγκα και στημένα, ενώ όταν της λες για την περίοδο 2009-2010 και για τον τρόπου που πήρε πρωτάθλημα, σφυράει αδιάφορα; Που ζητάει την ποινική δίωξη του Μαρινάκη ενώ στις γνωστές κασέτες εμφανίζεται guest star και ο δικος της Πατέρας; Πόσα πέναλτι έχουν δοθεί στον ΠΑΟ τα τελευταία 3 χρόνια και πόσα στον Ολυμπιακό; Πόσα παιχνίδια έχει πάρει ο ΠΑΟ στα 85' και μετά και πόσα ο Ολυμπιακός; Και μιλάω για τα τελευταία 3 χρόνια.

    Ναι, πιστεύω ότι βρήκατε ποια ομάδα είναι. Τώρα μπορείτε να περάσετε από τα κεντρικά του Ολυμπιακού στο Πασαλιμάνι να εισπράξετε λουκουμάκι...

  20. ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
    ΚΥΘΗΡΙΟΣ 08/12/2011 09:22:09

    Ἒεε τί,μόνο μέ ἓνα λουκουμάκι θά τούς βγάλουμε;

  21. NIK THE GREEK avatar
    NIK THE GREEK 08/12/2011 13:09:28

    Κατ αρχην για ποια Ελληνικη ομαδα και πιο Ελληνικο ποδοσφαιρο,για ριξτε μια ματια ποιοι παιζουν,πολλες φορες ειναι 8-10 ξενοι στην αρχικη ενδεκαδα και η πλακα ειναι που ξελαρυγγιαζονται απ την κερκιδα στα συνθηματα,ποιοι θα τα καταλαβουν βρε γιουρουκια? Οσο για το υφακι των προεδρων,ειδικα του Ολυμπιακου,μου προκαλει τοση απεχθεια,ωστε Ολυμπιακος-Φεγγαρι να παιζανε,φεγγαρι θα ημουν.