#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
26/08/2010 11:45
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«ΠΑΟΚ ζούμε, στην Πόλη να σε δούμε»



Στη ρεβάνς  του 1-0 της Τούμπας, ο ΠΑΟΚ ζητά την πρόκριση και μόνο αυτή, στον αποψινό αγώνα των πλέι οφ του Europa League κόντρα στη Φενέρμπαχτσε στο «Σουκρού Σαράτσογλου».

Περίπου 2.500 φίλοι της ομάδας του Παύλου Δερμιτζάκη θα βρεθούν στην Κωνσταντινούπολη, για τους οποίους γίνεται πραγματικότητα το σύνθημα «ΠΑΟΚ ζούμε στην Πόλη να σε δούμε».

Η ΑΕΚ στο Καραϊσκάκη θέλει να ντουμπλάρει τις νίκες της επί της Νταντί, ενώ μάλλον το δυσκολότερο έργο το έχει ο Άρης κόντρα στην πάντα επικίνδυνη στην έδρα της Αούστρια. Ο Άρης θέλει γκολ εκτός έδρας για να προκριθεί.

Η Οσέρ απέκλεισε τη Ζενίτ και έστειλε τον ΠΑΟ στο β΄γκρουπ δυναμικότητας. Έτσι το «τριφύλλι» αποφεύγει σίγουρα τις Βέρντερ, Ρεάλ Μαδρίτης,  Ρόμα, η Σαχτάρ Ντόνετσκ, Μπενφίκα, Βαλένθια, Μαρσέιγ. Πλέον λίγη τύχη χρειάζεται να πέσει με θεωρητικά βατούς αντιπάλους από το Γ΄ κυρίως αλλά και το Δ΄ γκρουπ. Γιατί αν κάτσει η Τότεναμ τζάμπα το δώρο της Οσέρ. Η κλήρωση θα γίνει σήμερα το απόγευμα.

Ενώ ενδεχομένως και σήμερα θα λυθεί η συνεργασία  ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Έντσο Μαρέσκα. Ένα εκατομμύριο ευρώ ως αποζημίωση στον Ιταλό, για να κουτσοβγάλει τη χρονιά...

Και εμείς θέλουμε αποζημίωση από το στοίχημα σήμερα, αφού χθες πέρασε ο Άγιαξ αλλά όχι και το ρίσκο του under στην Τότεναμ. Προτιμάμε να πάμε για τα πολλά  σήμερα αφού τα φαβορί δίνονται σε πολύ μικρές αποδόσεις. Επιλέγουμε τον άσσο της Μακάμπι, που είναι πιθανόν να κερδίσει αλλά να αποκλεισθεί στη ρεβάνς του 2-0 με τους Γάλλους, πολλά γκολ στο Λίτεξ Λόβεκ-Ντέμπρετσεν, σε ένα παιχνίδι που και οι γηπεδούχοι θα ανοίξουν και η Ντέμπρετσεν μπορεί να σκοράρει  και τέλος πίστη για το Χ και την πρόκριση του ΠΑΟΚ στην Πόλη.

Μακάμπι Τελ Αβίβ v Παρί Σεν Ζερμέν   1 απόδοση 2.75

Λίτεξ Λοβεκ v Ντέμπρετσεν   πάνω από 3,5 γκολ απόδοση 3.60

Φενέρμπαχτσε v ΠΑΟΚ        Χ απόοση 3.80

Τριάδα απόδοση  37.62

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. tsilivithras avatar
    tsilivithras 26/08/2010 11:55:27

    Πωπωωωω ρε συ Οδυσσέα τι φώτο ανέβασες...Έκανα ένα refresh και τσουπ ο δικέφαλος μπροστά μου!!!

    ΑΙΝΤΕ ΡΕ ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

    Τι χαρά θα πάρουμε σήμερα άμα προκριθούμε...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ tsilivithras 26/08/2010 12:14:06

      Στον φάκτορα τα μπράβο για τη φωτό

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ μικρός οδυσσέας 26/08/2010 12:22:18

        Oops...sorry.

        Είναι "ανεβαστική" φωτογραφία όμως!

  2. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 26/08/2010 12:01:18

    Φόρτσα ΠΑΟΚΑΡΑ !!!!! Σκίσε τα μεμέτια...

  3. thespieys avatar
    thespieys 26/08/2010 12:14:24

    Aντε να ξαναδουμε τη Γαλανόλευκη στη Πόλη υψωμένη!

  4. ΒΡΑΧΟΣ avatar
    ΒΡΑΧΟΣ 26/08/2010 13:14:17

    Να ενώσω τις ευχές τις δικές μου, με τις ευχές όλων, για καλή επιτυχία του Δικέφαλου στην Πόλη.
    Καλή δύναμη.
    Γερά.

  5. tsilivithras avatar
    tsilivithras 26/08/2010 13:26:01

    Από ότι έμαθα η ΟΥΕΦΑ θα κάνει διπλό και τριπλό έλεγχο σε οικοδεσπότες και φιλοξενούμενους οπαδούς με πολύ αυστηρά κριτήρια και δώθηκαν εντολές στην τούρκικη αστυνομία να είναι δίκαιη με τους δικούς μας.
    Υποτίθεται ότι δεν θα επιτραπούν πανώ με εθνικά ή θρησκευτικά συνθήματα.
    Ας ελπίσουμε να μην δημιουργηθούν ασχήμιες και προβοκάτσιες και έχουμε άλλες ιστορίες μετά.

  6. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2010 13:43:47

    Ποιός ελληνικής καταγωγής παίχτης αποτελεί θρύλο στην ιστορία της Φενέρμπαχτσε?

    ΥΓ. Καλή τύχη στον ΠΑΟΚ. Τις μεγαλύτερες εμφανίσεις της ευρωπαϊκής ιστορίας του τις έχει κάνει εκτός έδρας.

    • Strange Attractor avatar
      Strange Attractor @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2010 14:03:21

      Ο Φουλατσικλής;

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Strange Attractor 26/08/2010 14:09:26

        Λευτέρης Αντωνιάδης

        http://iansta1.blogspot.com/2008/01/o.html

      • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
        Γιάννης Φαίλτωρ @ Strange Attractor 26/08/2010 14:24:43

        Σωστότατος. Έπαιξε και στην ΑΕΚάρα στα τελευταία του για λίγο. Και έκανε και προπονητής μια χρονιά στο Αιγάλεω.

    • Γιάννης Φαίλτωρ avatar
      Γιάννης Φαίλτωρ @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2010 14:08:00

      Ποιός είναι αυτός αττράκτορα?

      • Ο Ιθαγενής avatar
        Ο Ιθαγενής @ Γιάννης Φαίλτωρ 26/08/2010 14:14:14

        Απόλλων Καλαμαριάς αν θυμάμαι καλά...

    • Ευθύμης avatar
      Ευθύμης @ Γιάννης Φαίλτωρ 27/08/2010 03:39:01

      ΑΕΚ ρεεεεε! όξω κόκκινε βάτραχε!

  7. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 26/08/2010 14:25:33

    ο Λευτέρ ήλθε και στην Ελλάδα αλλά δεν την άντεξε και γύρισε στην Πόλη του

  8. eleytheria avatar
    eleytheria 26/08/2010 18:01:04

    kalispera panta mazi

  9. Greco avatar
    Greco 26/08/2010 19:10:09

    κανα link παιζει?

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Greco 26/08/2010 19:18:34

      Αν εννοείς για τον ΠΑΟΚ μπες στο paokmania.γρ και στο φόρουμ.
      Εκεί τα παιδιά πάντα ανεβάζουν κάποια λινκ για ιντερνετική τιβι.

      • Greco avatar
        Greco @ tsilivithras 26/08/2010 19:21:06

        ευχαριστω πολυ

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 26/08/2010 19:26:12

        Τίποτα αδερφέ.Άντε και με τη νίκη...λίγη ώρα έμεινε.

        Αιντε ρε ΠΑΟΚΑΡΑΑΑΑΑ!!!!

  10. kapten avatar
    kapten 26/08/2010 19:45:41

    Aντέ ΠΑΟΚΑΡΑ σκίσε την τουρκιά!!!!!!!!!!!!!

  11. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 26/08/2010 22:23:09

    http://www.tvoo.eu/ch1.html

    για λαιβ...

  12. vel avatar
    vel 27/08/2010 00:43:17

    ΠΑΟΚ ΖΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΝΑ ΣΕ ΔΟΥΜΕ!!!

  13. tsilivithras avatar
    tsilivithras 27/08/2010 00:44:24

    Απίστευτο παιχνίδι...απίστευτη χαρά...!!!

    Βάλτο ρε Μήτσο αγόρι μου να πάρουμε και τη νίκη εκεί μέσα!!!!

    Τρέλα σε όλη την πόλη...ο κόσμος είναι μέσα στους δρόμους γυμνός και πανηγυρίζει.

    Μεγάλη χαρά...

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ tsilivithras 27/08/2010 01:14:27

      Γιλντιρίμ, Γιλντιρίμ δέβα έπαρ' την ψ*λί'μ...

  14. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/08/2010 00:44:45

    Απόψε
    η Σεχραζάτ αντί για τον Ονουρ βρήκε να την περιμένουν στον οντά ο
    Πάμπλο, ο Δημήτρης και ο Ζλάταν, και δεν την χάλασε καθόλου...

  15. vel avatar
    vel 27/08/2010 00:55:34

    oooo PAOKARA!!!

  16. Γιωργος Χ avatar
    Γιωργος Χ 27/08/2010 01:06:23

    Τσουτσου μπαρούτ ο Ζλάταν

    youtube.com/watch?v=pBI9QBHaj

  17. ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ avatar
    ΘΕΟΦΙΛΟΓΙΑΝΑΚΟΣ 27/08/2010 10:35:11

    PAOK
    TOOK REVENGE INSIDE THE CAPITAL OF THE BYZANTINE EMPIRE!!!