#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/09/2011 19:22
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

«Ο λόγος μου συμβόλαιο» για τον Παναθηναϊκό



Την πρώτη δήλωση του πρίγκιπα Σουλτάν Μπιν Νασέρ Αλ Σαούντ προς τους φίλους του Παναθηναϊκού, έδωσε στην δημοσιότητα ο εκπρόσωπος του στην Ελλάδα, Βλάσης Τσάκας.

Σε αυτήν, ο Άραβας επενδυτής αναφέρει ότι: «Ο λόγος μου παραμένει συμβόλαιο προς τον κόσμο του Παναθηναϊκού», ενώ παράλληλα δίνεται στην δημοσιότητα και το προφίλ του.

Αναλυτικά η δήλωση και το προφίλ του Άραβα επενδυτή: 

«Ο λόγος μου παραμένει συμβόλαιο για τον κόσμο του Παναθηναϊκού. Μετά τη συνάντηση μου με τον κ. Β. Τσάκα στη Τζέντα και μετά την θετική αξιολόγηση της προσφοράς μας θα είμαι χαρούμενος να έρθω στην Αθήνα για να υπογράψω τη σχετική συμφωνία.

Ο Θεός ας μας προστατέψει»

Και το βιογραφικό του Πρίγκιπα Σουλτάν Μπιν Νασέρ Μπιν Αμπντουλ Ραχμάν Αλ Σαούντ , όπως αυτό δόθηκε στην δημοσιότητα.

Η αυτού υψηλότης πρίγκιπας Σουλτάν Μπιν Νασέρ Μπιν Αμπντούλ Ραχμάν Αλ-Σαούντ γεννήθηκε στις 11 Ιανουαρίου του 1986 στο Ριάντ της Σαουδικής Αραβίας. Είναι πτυχιούχος των οικονομικών και στη διοίκηση επιχειρήσεων.

Μαζί με άλλα μέλη της οικογένειας, ο πρίγκιπας είναι ιδιοκτήτης αρκετών εταιριών που εμπλέκονται σε κατασκευές, πωλήσεις ακινήτων και βιομηχανική ανάπτυξη στο βασίλειο της Σαουδικής Αραβίας. Επίσης, επενδύει σε χώρες του τρίτου κόσμου (Ασίας και Αφρικής).

Ο Πρίγκιπας είναι φαν της Μπαρτσελόνα και τώρα και του Παναθηναϊκού. Του αρέσει το ράγκμπι, το ποδόσφαιρο και τα υγρά σπορ. Συμμετέχει ενεργά και υποστηρίζει αθλητικά προγράμματα στη Σαουδική Αραβία με σκοπό να προσελκυσει νεαρούς Σαουδάραβες στον αθλητισμό. Επίσης, έχει μεγάλη φιλανθρωπική δράση.

"PRESS RELEASE

Jeddah, S.A. 20 September 2011
His Highness the Prince Sultan bin Nasser bin Abdul Rahman Al-Saud, was born on 11 Jan. 1986 in Riyadh, Saudi Arabia. He holds degrees in Economics and Business Administration.

Together with other family members, the Prince owns several companies engaged in construction, real estate, and industrial development in the Kingdom of Saudi Arabia. He also invests in third world countries of Asia and Africa.

Further, the Prince together with other Royal Family members and under the blessing of His Majesty King Abdulah, Custodian of the Two Holy Mosques, may God protect him, is participating and actively involved in and supports athletic programs in Saudi Arabia, in order to attract the participation of young Saudis. He is actively involved in charity activities.
Prince Sultan loves rugby, football and water sports and attends games inside and outside of Saudi Arabia. He is a fan of Barcelona and now of Panathinaikos F.C.

His personal message is as follows:

My word remains a contract to the people of Panathinaikos F. C. After my meeting with Mr. V. Tsakas in Jeddah and after positive evaluation of the results of our offer, I will be happy to come to Athens for contract signing.

May God protect us

http://www.sport-fm.gr/article/502465

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Kargia avatar
    Kargia 20/09/2011 20:55:53

    Είμαστε για γέλια ρε παιδιά, που λέει και Αλέφας. Αυτός ο "Σαουδάραβας" με το CV μαιμού δεν πείθει ούτε τον Παμπούκη για fast track.

    • abyssus avatar
      abyssus @ Kargia 20/09/2011 22:39:14

      Ένας Αl-Saoud, αποκαλείται "μαϊμού"; Ω θεέ μου!
      Ο κύριος και βασιλέας του, ο γνωστός "His Majesty King Abdulah, Custodian of the Two Holy Mosques, may God protect him", αν δε σκεφτόταν ότι θα δυσαρεστούσε τους δυτικούς του φίλους, θα μπορούσε να αγοράσει το έρμο το χρέος μας δίχως να παίξει το βλέφρό του.

      *αλήθεια αυτό για τον King Abdulah γιατί δε μεταφράστηκε στο ελληνικό κείμενο;;;

  2. kirdou avatar
    kirdou 20/09/2011 21:30:55

    Εδω ανέχεται ο άλλος να του κόβουν τα λεφτά του,τις συντάξεις του να τον απολύουν και δεν έχει πάρει τα όπλα, στα αθλητικά θα κολλήσουμε;Της πλάκας λαός και το έχουν καταλάβει αυτοί που πρέπει.Αυτοί είμαστε

  3. Αμυδρός avatar
    Αμυδρός 20/09/2011 21:36:18

    Για φαντάσου από που ξεκίνησαν οι αποκρατικοποιήσεις...

  4. Προφήτης avatar
    Προφήτης 20/09/2011 21:49:25

    Ο Θεός ας μάς προστατέψει.

    Στο μόνο που συμφωνούμε.

  5. tpe avatar
    tpe 20/09/2011 21:59:40

    Είμαι σίγουρος πως οι παίχτες κι οι φίλαθλοι του Παναθηναϊκού μπορούν να κοιμούνται ήσυχοι... Με κάθε εισιτήριο, δώρο ένα χαλάκι για την προσευχή!
    ΑΕΚάκι (το) γίναμε...

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ tpe 20/09/2011 23:25:22

      Σαλάμ αγαπητέ βάζελε!
      Η ΑΕΚ σας έχει περιποιηθεί τα τελευταία 10 χρόνια
      και δεν είχε ποτέ ούτε καν το μισό σας προϋπολογισμό,
      ούτε παραγκάρχη, ούτε κότερο...
      Ο φέρελπης ιδιοκτήτης πάντως, μοιάζει λίγο με τον Prince στο Λύκειο!

      • ilissos13 avatar
        ilissos13 @ Bob ο μάστορας 21/09/2011 00:20:20

        Τι κανονισες ακριβως;Ο,τι να ναι αεκακι μου...

        • Bob ο μάστορας avatar
          Bob ο μάστορας @ ilissos13 21/09/2011 15:51:28

          Το τελευταίο περιποιημένο που θυμάμαι είναι πριν 6 μήνες, ένα γκολ του Μίτσελ, από τη σέντρα, στο 94ο.

  6. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 20/09/2011 22:03:19

    Φάκτορα, μήπως γελάς ''κάτω από τα μουστάκια σου''; άκου εκεί ''pao prince''.....

  7. popolaros avatar
    popolaros 20/09/2011 22:27:27

    Έχουνε βγει βρώμες ότι η φώτο είναι καραπειραγμένη με photoshop.
    Στο μούσι κάτω στο πηγούνι φαίνεται και το στραβό σβήσιμο με γόμα.

  8. vaggelis avatar
    vaggelis 20/09/2011 23:11:17

    ο τσακας δεν ηταν παιχτης στο BIG BROTHER του αντεννα ?? τι αλλο θελετε τωρα

  9. Μακεδόνας Θεσσαλονικιός avatar
    Μακεδόνας Θεσσαλονικιός 21/09/2011 02:03:53

    Προφήτη μη μου πεις ότι είσαι βάζελος;
    Στο μόνο που διαφωνούμε!

  10. ΠΗΛΕΑΣ avatar
    ΠΗΛΕΑΣ 21/09/2011 08:44:37

    Ελπίδα υπάρχει για την Ελλάδα: Κάθε εμίρης που θα αγοράζει ομάδα να υποχρεώνεται να δίνει προς ανακύκλωση (ζωοτροφές, σαπωνοποίηση κ.α.) και τους "φιλάθλους" της!
    Μπας και καθαρίσουν και τα περίπτερα από τον ρύπο με τους "Θεούς", τους "θρύλους" και τους "ήρωες" (ως γνωστόν, τελευταία, οι θεοί και οι ήρωες των Ελλήνων είναι ΠΟΛΥ σκούροι, για Έλληνες).

  11. vardarskian avatar
    vardarskian 21/09/2011 16:23:48

    ...Κάπου εδώ θα βγει κι η Ρένα Βλαχοπούλου να σκάσει λίγο το χειλάκι μας...

  12. ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ avatar
    ΚΑΡΑΜΠΙΝΑΣ 24/09/2011 23:13:25

    Εχουν και οι Σαουδάραβες την έκφραση ο λόγος μου συμβόλαιο??