#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
31/05/2013 18:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Σαμαράς στην εκκίνηση του Rally Acropolis

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Ραβινος avatar
    Ραβινος 31/05/2013 17:31:24

    Παντα τετοια Προεδρε για εκκινησεις σε νεες ευκαιριες για την Ελλαδα μας την χωρα των θεων .Εξ ' ου και η ονομασια του ραλι Ακροπολις ως Rally of Gods {πολυ καλη επιλογη }!

    • fitsoulas avatar
      fitsoulas @ Ραβινος 31/05/2013 21:59:49

      Rally of God (ενικός), όχι of Gods, μη μας περάσουν για τα πολυθεϊστικά νεοπαγάνια των χρυσαυγιτών.

  2. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 31/05/2013 17:40:46

    Ὁ Πρωθυπουργός στήν ἐκκίνηση τοῦ ράλλυ Ἀκρόπολις;!
    Μία ὄχι καί τόσο συνηθισμένη εἰκόνα..
    Περισσότερο θά ταίριαζε,πιστεύω,νά δώσει τό κύπελλο στό νικητή.

    • roadrunner avatar
      roadrunner @ Κυθήριος 02/06/2013 22:22:55

      Όμως, Κυθήριε, όταν βλέπεις αυτή τη φωτο σκέφτεσαι:
      Αφετηρία... Εκκίνηση... Μεγάλες Ταχύτητες..
      Καλή εικόνα, με συμβολισμούς, όπως είναι..

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ roadrunner 03/06/2013 07:07:11

        Συμφωνῶ ἀγαπητή roadrunner,ἔχεις δίκιο.
        Τήν καλημέρα μου.

  3. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 31/05/2013 19:05:54

    Οσοι παρακολουθουν το antinews θα γνωριζουν οτι τα 2 τελευταια χρονια τα εχω σπασει με τη Ν.Δ και τον Σαμαρα. Βλεποντας ομως την σημερινη εικονα της εκκινησης συγκινήθηκα. Ειδα εναν προθυπουργο που πασχιζει να διαφημισει την χωρα του και παει εκει που προκατοχοι του θα απαξιουσαν να δωσουν το παρον . Πραγματικα συγκινήθηκα . Αντώνη συνεχισε έτσι !!!

    • Συριζαλβανία του Χότζα avatar
      Συριζαλβανία του Χότζα @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 31/05/2013 21:28:05

      +10000

    • Γιώργος Αχαιός avatar
      Γιώργος Αχαιός @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 31/05/2013 22:47:50

      @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ

      Δίκιο έχεις. Περίμενα ότι θα ήταν καλός αλλά όχι τόσο.

  4. Lichnee avatar
    Lichnee 31/05/2013 21:22:39

    Σε παραπέμπω στο σχόλιο του "ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ" λίγο πιο επάνω.
    Επίσης,πιο πολύ σου ταιριάζει το "Trololololololol" εσένα! :P

    • Περικλής avatar
      Περικλής @ Lichnee 31/05/2013 21:56:32

      :P Ε εντάξει δεν είναι σοβαρό θέμα και μας παίρνει να αστειευτούμε και λίγο εδώ.

  5. Αιρετική avatar
    Αιρετική 31/05/2013 22:08:03

    Δεν είναι απαραίτητο να συμφωνούμε όλοι σε όλα κι όταν ΔΕΝ συμφωνούμε, ΔΕΝ φιμώνουμε τον διαφωνούντα.
    Απλός, βασικός κανόνας της ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ !!

    • Αιρετική avatar
      Αιρετική @ Αιρετική 31/05/2013 22:12:37

      Εγώ θα προτιμούσα να ΜΗΝ κάνει ο Πρωθυπουργός την εκκίνηση του Rally Acropolis. Που βρίσκεται το μεμπτό; Δεν είναι απαραίτητο να θεωρούμε όλες τις επιλογές επιτυχημένες ακόμη κι όταν ΔΕΝ είναι.

      • Αρκάς avatar
        Αρκάς @ Αιρετική 01/06/2013 05:47:53

        Ακόμα και όταν ΔΕΝ είναι, αφορά την προσωπική σας άποψη. Επειδή εσείς αυτό πιστεύετε δεν σημαίνει ότι αυτό είναι και το σωστό. Απόψεις είναι αυτές. Ο καθένας πιστεύει ότι θέλει.
        Εντέλει καλύτερα τον Σαμαρά να τρέχει οπουδήποτε διαφημίζοντας την χώρα, παρά τον καταστροφέα Παπανδρέου που γύριζε και δυσφημούσε την χώρα παντού.

        • Αιρετική avatar
          Αιρετική @ Αρκάς 01/06/2013 06:00:07

          :-) Ε, αυτές οι μέσω άσχετων συγκρίσεων απλοποιητικές καταλήξεις στα ποθητά συμπεράσματα! Πόσο βολικές! Δεν τίθεται όμως το δίλημμα έτσι όπως θέλετε να το το θέσετε.
          Εγώ απλά πιστεύω, οτι ένας Πρωθυπουργός, είναι υπερβολικό να εκκινεί ένα ράλι. Αν τώρα ο ΓΑΠ έπρεπε να βρίσκεται στον Κορυδαλλό για εσχάτη προδοσία, αυτό μάλλον είναι ένα τελείως διαφορετικό ζήτημα.

      • Geros avatar
        Geros @ Αιρετική 01/06/2013 07:54:05

        Είναι απόλυτα φυσικό για εσάς να είσαστε αντίθετη σε οτιδήποτε δίνει μια νότα αισιοδοξίας , σε οποιοδήποτε θετικό μήνυμα. Είναι κομμάτι του χαρακτήρα σας. Ότι δεν είναι μαύρο και άραχνο για εσάς δεν υπάρχει.

        Γιατί αλλάζετε συνεχώς το όνομα με το οποίο γράφετε?

        • Geros avatar
          Geros @ Geros 01/06/2013 12:49:45

          Σας προκαλώ να μου βρείτε έστω και ένα σχόλιο στο οποίο έχω εκφράσει αισιοδοξία για το μέλλον της χώρας. Αυτά περί εικονικής πραγματικότητας και αχαλίνωτης αισιοδοξίας είναι γεννήματα της φαντασίας σας.
          Αυτό που λέω είναι ότι η κατάσταση την οποία βιώνουμε δεν είναι ούτε στο μισό τόσο μαύρη από αυτό που εσείς και οι άλλοι επαγγελματίες της μιζέριας περιγράφετε.
          Αυτό δεν σημαίνει ότι όλα πάνε μια χαρά και φυσικά δεν σημαίνει ότι βγαίνουμε από την κρίση.
          Η έξοδος από μια εθνική κρίση προϋποθέτει αυτογνωσία του λαού , να δει δηλαδή ποια λάθη έκανε και να μην τα επαναλάβει αλλά να τα διορθώσει. Όσο μεγάλο μέρος του λαού μένει εγκλωβισμένο στην αυτιστική άποψη ότι για τα πάντα φταίνε κάποιοι άλλοι , έξοδος δεν θα υπάρξει.

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Geros 01/06/2013 17:42:00

            H 30% ανεργία δεν προέρχεται από δικές μου μετρήσεις και όλα αυτά που περιγράφω, αποτελούν την αληθινή ζωή για την πλειοψηφία των συμπολιτών σας. Εσείς αφήστε κατά μέρος τα θυμιατά, γιατί δεν ξορκίζεται η μιζέρια κατηγορώντας όποιον τη διαπιστώνει ως....επαγγελματία απαισιόδοξο. Ρεαλιστές και σοβαροί πρέπει να είμαστε. Τα λοιπά, είναι τζάμπα φιγούρες στον αναίτιο χορό σας.

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ Αθώρ 01/06/2013 19:07:09

            Ποιος χορεύει; Μια θετική κουβέντα έγραψαν κάποιοι και σας έπιασε λύσσα. Μη διαβάζετε αν δεν αντέχετε το άσπρο και θέλετε να τα βάφετε όλα μαύρα. Δεν είναι όλα...

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Γεώργιος Τ. 02/06/2013 07:57:35

            Να διαβάσετε πιο προσεκτικά και να γειωθείτε λίγο, γιατί η ''λύσσα'' η δική σας να πιστέψουμε στο ανύπαρκτο, είναι εξωφρενική.

        • Αθώρ avatar
          Αθώρ @ Geros 01/06/2013 17:40:42

          Γιατί έτσι μόνο γίνεται.

        • Αθώρ avatar
          Αθώρ @ Geros 01/06/2013 17:57:39

          Υποκριτή Γέροντα, η πεισματική σας άρνηση να εννοήσετε οτι εκτός της δικής σας (σίγουρα βολικής)εικονικής πραγματικότητας (στην οποία βασιλεύει η χαρά, η ευτυχία και η αχαλίνωτη αισιοδοξία)υπάρχει και κάποια άλλη την οποία αντιλαμβάνεται η πλειοψηφία των συμπολιτών σας αφού την αντιμετωπίζει, σας καθιστά πραγματικά ανίκανο να κρίνετε αντικειμενικά καταστάσεις και πρόσωπα. Γι αυτό, δεν έχει νόημα για μία ακόμη φορά να σας εξηγήσει κανείς τους λόγους που τον υποχρεώνουν να είναι συγκρατημένος και επιφυλακτικός στα εκτός τόπου και χρόνου πανηγύρια.
          Την απάντηση στο ερώτημά σας την πήρατε, χωρίς να απαντήσω. Γενικά, στα…ερωτήματα που θέτετε γνωρίζετε τις απαντήσεις, μόνο που δεν σας συμφέρουν και γι αυτό κάνετε τον ....Κινέζο. :-)

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ Αθώρ 01/06/2013 19:05:22

            Στο συγκεκριμένο θέμα το να βγάζει κάποιος την απαισιοδοξία του δεν έχει νόημα. Το ισχυρό χαρτί της χώρας μας είναι η φήμη της. Για αυτό το λόγο η διαφήμιση και η σωστή φετινή στρατηγική του υπουργείου τουρισμού αποδίδει και θα έχει θετικά αποτελέσματα. Και ο πρωθυπουργός είνα μπροστάρης πράγμα που υπερτονίζει η έναρξή του ράλι. Μην κάνουμε τα θετικά αρνητικά, γιατί τα εξ' ορισμού αρνητικά τι θα τα κάνουμε;

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Γεώργιος Τ. 02/06/2013 07:55:57

            Δεν αμφισβητώ την αθώα πρόθεση να παρουσιάσουμε ένα ευχάριστο κλίμα προς εξωτερική κατανάλωση, για λόγους σκοπιμότητας. Απλά να προσέχουμε πολύ μην το πιστέψουμε κι όλας, ενώ ΔΕΝ το έχουμε κάνει πραγματικότητα για τους Έλληνες.
            Αυτή είναι η διαφορά μας.

          • Γεώργιος Τ. avatar
            Γεώργιος Τ. @ Αθώρ 02/06/2013 10:01:21

            Η σκοπιμότητα κρύβει κακή πρόθεση εξ' ορισμού. Και η απαισιοδοξία είναι κακή από μόνη της. Ή όχι;

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Γεώργιος Τ. 02/06/2013 14:37:23

            ?

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Γεώργιος Τ. 02/06/2013 14:38:36

            Η ''σκοπιμότητα'' όταν δεν έχει στόχο το προσωπικό όφελος αλλά το κοινό καλό (έστω αυτό που θεωρεί ο ...πρωταγωνιστής ως ''κοινό καλό''), αποτελεί μία επιλογή κινούμενη από αγνή πρόθεση.
            ''Η υπέρτατη αισιοδοξία είναι να πηγαίνεις να φας σ’ ένα εστιατόριο και να βασίζεσαι στο μαργαριτάρι που θα βρεις μέσα σε ένα στρείδι, για να πληρώσεις το λογαριασμό.''
            Τριστάν Μπερνάρντ, 1866-1947, Γάλλος συγγραφέας. :-)
            ''Αισιόδοξος είναι ένας άνθρωπος που βλέπει παντού πράσινα φανάρια. Απαισιόδοξος είναι κάποιος που βλέπει παντού κόκκινα. Ο αληθινά συνετός άνθρωπος έχει αχρωματοψία .'' Άλμπερτ Σβάϊτσερ Προτιμώ τη ρεαλιστική αχρωματοψία όταν έχω να κάνω με απειλητικές καταστάσεις. Τα παρδαλά ...οράματα κι οι αντικατοπτρισμοί, αποπροσανατολίζουν.

          • Αθώρ avatar
            Αθώρ @ Γεώργιος Τ. 02/06/2013 14:43:04

            Η ''σκοπιμότητα'' όταν δεν έχει στόχο το προσωπικό όφελος αλλά το κοινό καλό (έστω αυτό που θεωρεί ο ...πρωταγωνιστής ως ''κοινό καλό''), αποτελεί απλά μία επιλογή κινούμενη από αγνή πρόθεση.
            ''Η υπέρτατη αισιοδοξία είναι να πηγαίνεις να φας σ’ ένα εστιατόριο και να βασίζεσαι στο μαργαριτάρι που θα βρεις μέσα σε ένα στρείδι, για να πληρώσεις το λογαριασμό.'' Τριστάν Μπερνάρντ, 1866-1947, Γάλλος συγγραφέας. :-)

  6. Αρκάς avatar
    Αρκάς 01/06/2013 06:47:15

    Δεν λαμβάνετε υπ΄οψη σας ότι αυτούς τους "απλούς" συσχετισμούς κάνει και ο απλός κόσμος όταν βλέπει τέτοιες εικόνες. Αυτός είναι και ο στόχος τέτοιων κινήσεων.
    Η εικόνα δεν απευθύνεται σε αυτούς που κάνουν ιδιαίτερη ανάλυση.

    • Αιρετική avatar
      Αιρετική @ Αρκάς 01/06/2013 07:56:52

      Ο ...απλός κόσμος, ο στερημένος άρτου, που συγκινείται με θεάματα, δεν είναι πλέον ένα απελπιστικά περιορισμένο ''κοινό'' ; Οι επιφανειακοί συσχετισμοί και οι άτοπες συγκρίσεις που διαμορφώνουν απατηλές εντυπώσεις, δεν πάει καιρός πια που χρεοκόπησαν στις συνειδήσεις; Αν κάνω λάθος, τότε πραγματικά δεν έχουμε ελπίδα....

      • Αρκάς avatar
        Αρκάς @ Αιρετική 01/06/2013 08:13:16

        Και ελπίδα έχουμε και μέλλον θα έχουμε.
        Έχουμε περάσει και πολύ χειρότερα. Αυτοί που αγωνίζονταν μιά ζωή μόνοι τους και στηρίζονταν στις δικές τους πλάτες και δυνάμεις χωρίς να παρασυρθούν, αντέχουν γιατί έτσι έχουν μάθει. Οι άλλοι... όμως της ευκολίας, του μέσου... και της αρπαχτής, ναι μεν θα δυσκολευτούν αλλά και αυτοί θα τα καταφέρουν. Τουλάχιστον οι περισσότεροι.

        • Αιρετική avatar
          Αιρετική @ Αρκάς 01/06/2013 12:02:26

          Λόγια, ευχές, ξόρκια κι ανέξοδες εκ του ασφαλούς προβλέψεις.Μόνο που όλα αυτά τα ωραία και ...ηρωϊκά, δε συγκινούν τους ανέργους, ούτε τους λουκεταρισμένους Ελ. επαγγελματίες πο ''στηρίζονταν πάντα στις δικές τους δυνάμεις'', αδήστε που δεν συγκρατούν στον τόπο τους ούτε τους νέους επιστήμονες που εκπατρίζονται βιαίως. Ρεαλιστικές προτάσεις-λύσεις σε υπαρκτά προβλήματα χρειάζονται για να αισιοδοξήσουν οι Έλληνες. Τα παραμύθια είναι ευχάριστα, αλλά οι καιροί σκληροί και δεν περνάνε.....

        • Αρκάς avatar
          Αρκάς @ Αρκάς 01/06/2013 14:06:13

          Κυρία μου λόγια, ευχές και ξόρκια, ανήκουν σε αυτούς που τα χρησιμοποιούσαν πάντα για να μεταθέτουν μονίμως τις ευθύνες στους άλλους.
          Πέρα απ΄ το να λέμε νύχτα μέρα προδότες, δωσίλογοι, πουλημένοι, προσκυνημένοι κ.α., καλό θα είναι να κοιτάξει ο κάθε ένας από εμάς πως μπορεί να περάσει την φουρτούνα....
          Και όπως λέει και ο σοφός μας λαός "ο καλός ο καπετάνιος στην φουρτούνα φαίνεται..."
          Τρόποι λοιπόν υπάρχουν και πάντα θα υπάρχουν.
          Αρκεί να έχουμε ισχυρή θέληση και πίστη στον εαυτό μας.
          Δεν υπάρχει λοιπόν λόγος να τα κάνουμε όλα να φαίνονται δυσκολότερα απ΄οτι είναι.
          Είναι βέβαια και θέμα προσωπικής αντίληψης των πραγμάτων.

        • Αθώρ avatar
          Αθώρ @ Αρκάς 01/06/2013 17:41:16

          Κύριέ μου, λόγια, λόγια, ξόρκια και ευχές. Που και που και καμία τυφλή κατηγορία, καμιά ετικέτα, από την άνεση της βολικής μας αυταπάτης. όσο κι αν προσπαθείτε να εξωραϊσετε την πραγματικότητα, είναι όσο δύσκολη ο καθένας τη βιώνει κι όχι όλα αποτέλεσμα μονάχα ...εργατικότητας και ...ικανοτήτων. Κανείς δε σας πιστεύει πια, παρά μονάχα οι ....''συνάδελφοι'' :-), ευτυχούντες!

        • Αρκάς avatar
          Αρκάς @ Αρκάς 01/06/2013 18:35:59

          Τί μπορώ να πώ σε μία κυρία εκ πεποιθήσεως απαισιόδοξη;
          Το μόνο που μπορώ να πω είναι πως αυτά που συμβαίνουν προφανώς σε σας, αλλά και σε όλους τους ανθρώπους που έχουν ώς κυρίαρχο στοιχείο τους την απαισιοδοξία, είναι πως ότι σας συμβαίνει βρίσκεται σε πλήρη συμφωνία με αυτά που πιστεύετε και νοιώθετε.
          Άν πιστεύετε ότι σας έχουν πατήσει μάλλον ήδη σας έχουν κάνει "λιώμα" και έχουν στρίψει... και από πάνω το παπούτσι...

        • Αθώρ avatar
          Αθώρ @ Αρκάς 01/06/2013 18:58:42

          α) Η αμπελοφιλοσοφία και η αχαλίνωτη ....αισιοδοξία, δεν ωφελούν όταν έρχονται οι λογαριασμοί της ΔΕΗ, ούτε κι εξαργυρώνονται στο ταμείο του Βασιλόπουλου β) Δε χρειάζεται να σε....πατήσουν για να διαπιστώσεις την πρόθεση,κι όταν βλέπεις .... διαμελισμένο το γείτονα και να μην ήρθε ακόμη, όπου να΄ναι φτάνει και η δική σου η ώρα. γ) Απαισιοδοξία είναι να ανατέλλει κι εσύ να υποστηρίζεις πως ήλιος ποτέ δε θα βγεί. Αφέλεια είναι να έρπεις σε βρωμερό κατασκότεινο τούνελ και να προσπαθείς να πιστέψεις οτι όπου να΄ναι βγαίνεις σε ολάνθιστο ηλιόλουστο λιβάδι. δ) Ρεαλισμός, ειλικρίνεια, ακριβής και σοβαρή εκτίμηση των δεδομένων, σοβαρή προσέγγιση των διαθέσιμων τρόπων αντίδρασης και τολμηρή, επαναστατική αντιμετώπιση των απειλών. Σήμερα ....αισιόδοξοι, είναι
          μονάχα αυτοί που διαθέτουν υλικά αποθέματα ώστε να συνεχίζουν να ζουν αξιοπρεπώς μη απειλούμενοι, να ελπίζουν, να περιμένουν και να ...οραματίζονται. Γιορτάστε αφού διαθέτετε την απαραίτητη ελαφρότητα και μην κατηγορείτε εκ του ασφαλούς τους καλοπροαίρετους πλην μη αιθεροβάμονες σκεπτικιστές.
          Ο χρόνος θα δείξει....

        • Αρκάς avatar
          Αρκάς @ Αρκάς 01/06/2013 19:49:17

          Είστε απίστευτη...
          Περιορίστε έστω λίγο την τάση, να βγάζετε τόσο εύκολα αυθαίρετα συμπεράσματα για τους άλλους.
          Ούτε καν σας περνάει από το μυαλό πως μπορεί να μην μιλάω καθόλου εκ του ασφαλούς.
          Ούτε καν....

          Καλό σας βράδυ.

        • Αθώρ avatar
          Αθώρ @ Αρκάς 02/06/2013 07:51:12

          Καλή σας ημέρα. Δεν μπορώ να γνωρίζω. Υποθέτω από τα λεγόμενά σας. Αν δεν είστε σαφής, δεν ευθύνομαι. Εγώ διαβάζω τις σκέψεις ενός βολεμένου υπεραισιόδοξου ή ενός πληττόμενου Γιόγκι !! Που να ξέρω τι από τα δύο είστε εσείς :-) ;

  7. Β.Κ.Σιάπκα avatar
    Β.Κ.Σιάπκα 01/06/2013 16:18:58

    Από την Ε:
    -Το Ράλι Ακρόπολις αποτελεί τη μοναδική διοργάνωση επιπέδου Παγκόσμιου Πρωταθλήματος που λαμβάνει χώρα στην Ελλάδα κάθε χρόνο, εδώ και 60 χρόνια. Αποτελεί έναν από τους μόλις 13 αγώνες του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος Ράλι  (WRC) και το μοναδικό στην περιοχή των Βαλκανίων και της Ανατολικής Ευρώπης. Το γεγονός ότι καμία χώρα της Μέσης -Άπω Ανατολής δεν έχει αγώνα στο WRC, καθιστά το Ράλι Ακρόπολις ακόμα πιο σημαντικό στην ιστορία  του παγκόσμιου μηχανοκίνητου αθλητισμού.

  8. η Dimi avatar
    η Dimi 03/06/2013 05:30:26

    Ελπίδα
    Κάθε βράδυ που πάμε για ύπνο, δεν έχουμε καμία διαβεβαίωση ότι θα ξυπνήσουμε ζωντανοί την επόμενη ημέρα. Και όμως, εμείς συνεχίζουμε να έχουμε στόχους και να κάνουμε σχέδια για την άγνωστη επόμενη ημέρα.

    Εμπιστοσύνη
    Είναι όπως το συναίσθημα ενός μωρού που όταν το πετάμε στον αέρα, εκείνο από χαρά ξεκαρδίζεται στα γέλια, επειδή ενδόμυχα γνωρίζει ότι με ασφάλεια θα πέσει στην αγκαλιά μας.

    Πίστη
    Οι κάτοικοι ενός άνυδρου χωριού, αποφάσισαν να προσευχηθούν για να βρέξει. Την ημέρα της προσευχής, όλοι οι κάτοικοι συγκεντρώθηκαν και μόνον ένα αγόρι ήρθε με ομπρέλα.

    *
    Η απαισιοδοξία είναι επιλογή. Σαμποτάρει τη ψυχολογία και καίει τις γέφυρες σωτηρίας, πολύ πριν το απαισιόδοξο άτομο φθάσει σε αυτές.
    *
    "Πνίγεσαι, όχι αν πέσεις στο ποτάμι, αλλά, αν παραμείνεις βυθισμένος σε αυτό."
    ~Πάουλο Κοέλο

  9. spyros avatar
    spyros 03/06/2013 15:34:32

    Μπράβο στον Σαμαρά για αυτή του την πρωτοβουλία.
    Οι λάτρεις της αυτοκίνησης και των αγώνων γκρίνιαζαν δεκαετίες για την αδιαφορία των πολιτικών, τουλάχιστον σε ότι αφορά το Αcropolis που είναι αγώνας που προβάλεται σε όλο τον κόσμο. Θυμάμαι που δεν καταδεχόταν όχι υπουργός να έρθει, αλλά πολλές φορές ούτε καν δήμαρχος.

    Χίλια μπράβο !!! Ηταν μια ευχάριστη έκπληξη !

  10. spyros avatar
    spyros 03/06/2013 15:38:16

    Χίλια μπράβο στον Σαμαρά για αυτήν του την κίνηση.

  11. pantelisd avatar
    pantelisd 05/06/2013 11:16:28

    Καλά έκανε και πήγε και έκανε αυτή τη συμβολική κίνηση, αλλά φοβάμαι ότι χρειάζεται περισσότερα η χώρα.

  12. Δήμητρα avatar
    Δήμητρα 22/08/2013 18:27:03

    .... στη Χώρα των Θεών ... κ. Πρόεδρε, ήρθες ως "Πολεμιστής" ,το Φως παντού, κι όλο το Φως κι όλα το Φως τα δείχνει....
    "Ο Πολεμιστής αφήνει την Απόφασή του να φανερωθεί... Αν χρειαστεί να πει "ναι" θα το πει με θάρρος. Αν χρειαστεί να πει "όχι" θα το κάνει χωρίς να δειλιάσει....Όταν ο "Πολεμιστής" αναλαμβάνει την ευθύνη , κρατά το λόγο του" . Αυτό, σημαίνει ευθύνη και ρίσκο . Μία ακόμα "εκκίνηση ...... " κ. Πρόεδρε και για Σε και όλους εμάς .