26/09/2012 14:15
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Παναθηναϊκός γίνεται ...ΣΚΑΪ

Όταν ο...εχθρός σου είναι κάτω δεν πρέπει να τον πατάς, ούτε να του βάζεις ακόμη πιο βαθιά το κεφάλι στη λάσπη. Έτσι πρέπει να γίνει και για όσους είναι Ολυμπιακοί οι οποίοι βλέπουν τον Παναθηναϊκό σ’ αυτή την κατάσταση. Να γελάσεις, να κάνεις καζούρα στο γραφείο, αλλά μέχρι εκεί.

Τώρα που ο Παναθηναϊκός έγινε και με τη βούλα… μονοπύθμενος ίσως να πλεύσει καλύτερα. Πρόεδρος ο Ι. Αλαφούζος αντιπρόεδος ο Χρήστος Παναγόπουλος, ο πρώην πρόεδρος της ΕΡΤ δηλαδή που σε βάρος του εκκρεμούν κατηγορίες σε βαθμό κακουργήματος. Έτσι, ο ΠΑΟ μπορεί εύκολα να γίνει… ΣΚΑΙ. Άλλωστε κι εκεί χωρίς λεφτά ο Αλαφούζος έγινε καναλάρχης, έτσι και με τον Παναθηναϊκό χωρίς λεφτά είναι πρόεδρος της ιστορικής ομάδας.

Κρίμα, η ομάδα του Γουέμπλεϊ που κατάντησε. Από τον Καπετάνιο που έπαιρνε τα πρωταθλήματα και έκανε την ομαδάρα, στο σημερινό ΠΑΟ που είναι σχεδόν τελευταίος στο πρωτάθλημα. Ούτε και ο Μαρινάκης δε θα γελάει μ’ αυτά που βλέπει.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 26/09/2012 14:59:42

    ''τον Καπετάνιο που έπαιρνε τα πρωταθλήματα και έκανε την ομαδάρα"??

    Ποιά πρωταθλήματα , μας δουλεύεις τώρα? Ο Κόκκαλης έλυνε και έδενε ανενόχλητος για δεκαετίες!

    Αλλα το κατάντημα του Παναθηναικού είναι δυστυχώς , πολιτικό.

    Η Πλουτοκρατία θέλει αυτό ακριβώς το μήνυμα που λές να περάσει: Δε σας άρεσε η... καπετανίστικη "Οικογένεια" ? Τολμήσατε να τη βρίζετε?

    Ε τότε θα πάτε στη Β' Εθνική...ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ ΠΟΙΟΣ ΚΥΒΕΡΝΑ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΟΠΟ!!!

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ ΣΤΕΛΙΟΣ 27/09/2012 10:53:11

      Η φαυλότητα κυβερνάει αυτόν τον τόπο.
      Η ανομία και η σήψη με τη συμμετοχή του κουτοπόνηρου λαού
      που όλα τα ξέρει.

  2. LamprosM avatar
    LamprosM 26/09/2012 15:20:04

    προτιμω τα ξεφτυλικια του 1-4 που τους κάναμε στην λεωφορο, το 4-0 στο καραισκακη, το 3-0 στην ριζουπολη. Δεν χρειαζομαστε να διαλυθουν

  3. ΠΙΛΟΤΟΣ avatar
    ΠΙΛΟΤΟΣ 26/09/2012 15:26:43

    Όταν καταλάβετε πως ο Μαρινάκης και ο Αλαφούζος κάνουν πλάκα με τον παο όπως έκαναν ο Κόκκαλης και ο Βαρδινογιάννη τότε θα είναι αργα...

  4. katalytikos avatar
    katalytikos 26/09/2012 15:39:18

    Πράσινο πιάνει , σ.......@ γίνεται!

  5. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 26/09/2012 15:48:27

    ΑΕΚ & ΠΑΟ , μαζι βαδιζουμε στη καταστροφη...

  6. bnb avatar
    bnb 26/09/2012 16:26:11

    ΟΣΟ ΞΕΡΕΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Ο ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ ΑΛΛΟ ΤΟΣΟ ΕΧΕΙ ΦΥΓΕΙ Η ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΒΑΖΕΛΙΑ. ΕΚΕΙ ΕΚΕΙ ΣΤΗ Β' ΕΘΝΙΚΗ.

  7. malteZos avatar
    malteZos 26/09/2012 19:13:13

    Τα πρωταθλήματα ο καθένας μπορεί να τα εννοεί όπως θέλει, ειδικά σε αυτή την χώρα. Πόσο μάλλον την μέθοδο κατάκτησής τους!
    Όποιος είδε την συνταγή που ακολούθησε η εθνική ομάδα στην Πορτογαλία θα καταλάβει σε ποιόν άνηκε ουσιαστικά αυτό το πρωτάθλημα. Ακόμη και ο Νικοπολίδης παραδέχτηκε πρόσφατα ότι ο Ρεχάγκελ στηρίχτηκε στον τρόπο που έπαιζε ο ΠΑΟ στην ευρώπη. Και ακόμη μεγαλύτερο επίτευγμα, για τον καπετάνιο των "πνευματικών δικαιωμάτων" της εθνικής, ήταν ότι ούτε ο Γκαγκάτσης κατάφερε να αποκτήσει μερίδιο σε εκείνη την μοναδική επιτυχία του γεννήθηκε κάπου στην Παιανία...

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ malteZos 27/09/2012 11:03:02

      "Ο γιος του Πέτρου" επέβαλε το νόμο της "αριστερής" διαστροφής στο ποδόσφαιρο.
      Η επιτυχής εφαρμογή του νόμου αυτού προϋποθέτει τη συμμετοχή του "λαού".
      Κι όταν ο λαός μετατρέπεται σε "λαό", σε μάζα, κραδαίνοντας πλαστικές σημαιούλες έχουμε: Ελλάδα, ΠΑΟ, ΑΕΚ κτλ.

  8. τάσος avatar
    τάσος 26/09/2012 21:11:40

    ο κοντός είναι παοκ ρε.

  9. ιέραξ avatar
    ιέραξ 26/09/2012 22:10:42

    Ρίξτε μιά ματιά στα ιδρυτικά μέλη της Παναθηναικής συμμαχίας. Σχεδόν όλοι τσιράκια του Αλαφούζου.Μία δεν έβαλε κανένας.Ετερόφωτοι, κυρίως αθλητικά, όλοι κερδοσκοπούν απο την ομάδα. Ε-ΣΚΑ(Ι) ΣΕ δυστυχώς ο Παναθηναικός που απο αεροπλανοφόρο του παρελθόντος κατάντησε γκρινιάρικο και μίζερο μονοπύθμενο.......

  10. Karenin avatar
    Karenin 27/09/2012 11:16:22

    Μια χαρούλα είναι. Τις κυριακές αντι να βλέπουμε μπάλα θα φυτεύουμε τριφυλάκια στις πλαγιές.....

  11. android avatar
    android 27/09/2012 16:56:59

    Μοναδικοί υπεύθυνοι για το κατάντημα του Παναθηναϊκού είναι η οικογένεια Βαρδινογιάννη και κυρίως ο Γιάννης Βαρδινογιάννης που είναι ο μεγαλύτερος εχθρός του.

    Οι απέναντι του οσφπ φυσικά ουδεμία σχέση δεν έχουν με τους όρους δικαιοσύνη, ήθος, αλήθεια, αθλητισμός κλπ. Αντίθετα χρησιμοποίησαν το πρόσφορο για αυτούς έδαφος που δημιουργήθηκε από το έλλειμμα αγάπης της οικογένειας προς την ομάδα και δημιούργησαν το έκτρωμα που ονομάζετε όλοι "πρωτάθλημα σούπερ λίγκα".

    Από κοντά καναλάρχες, τσιράκια, νταβατζήδες, εφοπλιστές "φίλοι" πολιτικών (μη λέμε ονόματα), που δημιούργησαν σύμφωνα με τη νόρμα της εποχής προπαγάνδα που θα ζήλευε και ο χερν Γκέμπελς. Ανεβάζουν με τις "αντικειμενικές" εφημερίδες και τα κανάλια τους τον Παναθηναϊκό για να φαίνεται μεγάλος ο οσφπ αργότερα. Τα παραδείγματα πολλά. Πες πες τα ψέματα κάτι θα μείνει στο φτωχό μυαλό του κοσμάκη και κυρίως στη συνείδησή του.

    Αυταπόδεικτα, αυτό που ονομάζετε πρωτάθλημα, είναι στημένο. Το ότι ομάδες και ειδικά ήδη χρησμένοι πρωταθλητές (και οχι μόνο) σε μια σεζόν, κάθονται να χάνουν για να ρίχνουν και να ανεβάζουν ομάδες, κάνοντας ταυτόχρονα χρυσές δουλειές στο στοίχημα (το 33% του ΟΠΑΠ πωλείται), είναι υπέρ αρκετή απόδειξη. Ή η χιλιάδων σελίδων δικογραφία για τα στημένα, όπου οι κατηγορούμενοι χώρις να έχουν λογοδοτήσει ακόμα είναι και μεγαλοπαράγοντες ομάδων, πρόεδροι κλπ.

    Και έχεις και το κράτος (ΕΠΟ) να δίνει λεφτά και να ορίζει αυτό το έκτρωμα. Μόνο στην Ελλάδα αυτά.

  12. Nikos avatar
    Nikos 27/09/2012 17:59:04

    ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΜΠΗΚΕ ΤΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟ ΚΑΙ Η ΑΚΡΑΙΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟΠΟΙΗΣΗ ΒΡΩΜΙΣΕ ΚΑΙ ΕΓΙΝΕ ΑΘΛΕΤΙΣΜΟΣ.
    ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΤΟΥΤΟ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΧΟΥΝ ΟΛΕΣ ΟΙ ΚΥΒΕΡΝΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΝ ΤΙ ΠΑΙΖΕΤΑΙ. ΚΟΙΜΙΖΟΥΝ ΚΑΙ ΑΠΟΚΤΗΝΩΝΟΥΝ ΤΟΥΣ ΛΑΟΥΣ ΜΕ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΜΠΑΡΟΥΦΕΣ. Η ΦΟΛΑ ΤΩΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΤΟΠΙΝΓΚ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΤΗΣ ΑΘΛΗΤΙΚΗΣ ΣΑΠΙΛΑΣ. ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΚΑΙ ΤΑ "ΚΟΛΠΑ" ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΠΡΟΒΛΕΒΛΗΜΕΝΩΝ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕΓΑΛΕΣ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΑ ΤΣΙΜΠΑΜΕ.
    ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΑ ΤΑ ΛΑΘΗ ΠΟΛΛΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΦΟΡΩΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΤΑΣΟΥΝ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΑΛΙ . ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΥΤΟ ΙΣΧΥΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ.

  13. charulisN avatar
    charulisN 27/09/2012 19:41:15

    Ξέρετε γιατί μεγάλωσε η οθόνη του νέου Iphone.
    Για να δείχνει τη βαθμολογική θέση υου ΠΑΟ.

  14. kouvari avatar
    kouvari 30/09/2012 03:08:36

    Τουλαχιστον με τον Καπετανιο ειχαμε την αξιοπρεπεια μας.....Εδω ο Αλαφουζος μας καταντησε να κανουμε μηνυση στον Λιαγκα.....!!Νυχτα θα φυγει...