#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
03/02/2011 00:05
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΠΑΟΚ την πρόκριση και όλα τούμπα στο ΟΑΚΑ



Ο ΠΑΟΚ και χωρίς κόσμο νίκησε τον Ολυμπιακό και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση. Το σίριαλ της τιμωρίας απεδείχθη άνευ ουσίας και σημασίας. Ποδόσφαιρο παίζουν οι παίκτες, όχι οι οπαδοί. Ο Δικέφαλος του Βορρά  άξιζε την πρόκριση, ήταν καλός και στα δυο 45λεπτα, με τους φιλοξενούμενους να μην μπορούν να δημιουργήσουν φάσεις μπροστά στην εστία του Χαλκιά. Ο Βιεϊρίνια ήταν εξαιρετικός για ακόμη μία φορά  και ο Σαλπιγγίδης  με το γκολ του στο 57΄έστειλε την ομάδα στα ημιτελικά.

Στο ΟΑΚΑ έγινε ένα συναρπαστικό ματς με διπλή ανατροπή και την πρόκριση να κρίνεται στο 98΄. Με απευθείας εκτέλεση φάουλ του  νεοφερμένου Μίτσελ από σαράντα μέτρα, στο όγδοο λεπτό των καθυστερήσεων, η ΑΕΚ πήρε την πρόκριση απέναντι στον Παναθηναϊκό, παρά την ήττα της με 3-2.

Η ΑΕΚ προηγήθηκε   με το γρήγορο γκολ του Λαγού (13') αλλά ο ΠΑΟ πίστεψε στην ανατροπή και  με τους Σισέ (21'), Ζιλμπέρτο (44') και Βύντρα (63') -ο οποίος, μάλιστα, δέκα λεπτά αργότερα αποβλήθηκε- γύρισε το ματς στο σκορ πρόκρισης 1-3 και έδειχναν να κρατούν την  πρόκριση στα χέρια τους  αλλά  στο τέλος πλήρωσαν τη λανθασμένη εκτίμηση του άπειρου Καρνέζη.

Έτσι οι Δικέφαλοι είναι πλέον τα αδιαφιλονίκητα φαβορί για την κατάκτηση του Κυπέλλου.

Τέλος να αναφερθούμε στο απόλυτο των προβλέψεων μας στο στοίχημα καθώς τα λίγα γκολ στην Τούμπα και το 2-0 της Λίβερπουλ επί της Στόουκ μας έστειλαν ταμείο.

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 03/02/2011 01:11:43

    Το ΑΕΚΑΚΙ δεν σηκώνει κύπελλο φέτος, είναι ομαδούλα. Ο Παοκ θα την καθαρήσει σαν γερμά. σήμερα είχε φαρδος.... κάθε μέρα δεν είναι του αη γιαννιού.

  2. Γιάννης Τσιράκης avatar
    Γιάννης Τσιράκης 03/02/2011 01:38:37

    Από το ΑΕΚακι....περαστικά...Άλλωστε ένας Cisse δεν φτάνει. Καταλαβαίνουμε όλοι πως αισθάνεστε, -το είπε και ο Cisse ,μεγάλος πρωταγωνιστής πήγε να πάρει το παιχνίδι μόνος του, (σωστά Μικρέ Οδυσσέα;)http://www.contra.gr/Soccer/Hellas/GreekCup/Panathinaikos/308180.html

    Και ας γυρίσουμε στα πραγματικά προβλήματα και όχι στα εφήμερα που θα έχουν ξεχαστεί ως αύριο.

  3. pilgrimage avatar
    pilgrimage 03/02/2011 02:24:05

    μετά τον αγώνα πήγα και είδα μια συναυλία των om για δύο ώρες, οπότε βρίσκομαι σε αγαστή αρμονία με την απέραντη συμπαντική γαλήνη και στέλνω την αγάπη μου σε κάθε πικραμένο. τί συγκρότημα θεέ μου.

    http://www.youtube.com/watch?v=ZXEQCZg4Nns&playnext=1&list=PL1A1AE3186D459E7F

    • pilgrimage avatar
      pilgrimage @ pilgrimage 03/02/2011 02:27:27

      Om Live in Athens at Gagarin 205 03/02/2011 at 9:00 pm

      be there.

  4. mike avatar
    mike 03/02/2011 09:53:08

    ΑΝ ΤΟ ΑΕΚΑΚΙ ΕΙΧΕ ΣΗΜΕΡΑ ΦΑΡΔΟΣ Ο ΜΠΑΟΚ ΤΙ ΕΧΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΧΡΟΝΙΑ ΟΕΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • paoki avatar
      paoki @ mike 03/02/2011 13:22:10

      Αχ, τσούζει!
      Παίξε τώρα εσύ για τη σωτηρία και άσε το κύπελλο για τους άλλους.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 03/02/2011 14:49:53

      Χαίρε ω βαθύ γνώστα του ποδοσφαίρου. Οι άμπαλλοι σε χαιρετούν. Θα κάνετε πολύ θόρυβο πέφτοντας στη Β΄Εθνική?

  5. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 03/02/2011 12:18:58

    Αν σε απασχολούν μόνο τα πραγματικά προβλήματα, άσε τα αθλήματα.
    Αν πάλι νομίζεις ότι είμαι ΠΑΟ, μαύρη είναι η νύχτα στα βουνά, μαύρη σαν καλιακούδα

  6. mike avatar
    mike 03/02/2011 18:18:52

    Μ ΑΡΕΣΕΙ ΙΩΝΑΣ ΠΟΥ ΜΕ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙΣ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΑΜΠΑΛΟΣ!!!!!!!!!!ΜΗΝ ΤΟ ΑΡΝΕΙΣΑΙ!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΠΛΑΚΑ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΟ ΓΙΝΕΣΑΙ!!!!!!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ ΠΟΣΟ ΑΜΠΑΛΟΙ ΚΑΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ ΜΠΑΟΚΤΣΗΔΕΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΛΕΤΕ ΚΑΙ ΟΤΙ ΓΡΑΦΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!ΓΚΕ ΓΚΕ ;;;;;;;;;;;;ΙΩΝΑΣ KAI paoki;;;;;;;;;;;;;;;;;;;ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΠΟΛΥ ΝΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣΕΤΕ ΟΤΙ ΚΑΙ ΜΠΑΛΑ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕΤΕ ΤΗΝ ΕΥΓΕΝΙΑ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΤΗΝ ΑΞΙΖΟΥΝ!!!!!!!!ΑΥΤΑ!ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ Β ΜΙΛΑΤΕ!!!!ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΟΣΟΙ ΕΧΟΥΝ ΠΕΣΕΙ ΣΤΗ Β ΕΧΟΥΝ ΨΗΛΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΔΕΘΗΚΑΝ ΣΕ ΑΡΜΑΤΑ ΤΗΣ ΑΘΗΝΑΣ ΟΠΩΣ Η ΟΜΑΔΟΥΛΑ ΣΑΣ ΚΥΡΙΟΙ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΩΝ ΡΟΥΦΙΑΝΩΝ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΘΑ ΦΑΤΕ ΠΟΛΛΑ ΨΩΜΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΕΙΤΕ ΤΙ ΟΜΑΔΑ ΕΙΜΑΙ ,ΑΜΠΑΛΟΙ Ε ΑΜΠΑΛΟΙ!!!!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 04/02/2011 13:32:18

      Συνεργάτες της Αστυνομίας,της ΟΥΕΦΑ και του Τας Κας,οι ΠΑΟΚτσήδες δεν υπήρξαν ποτέ. ΚαραΡΟΥΦΙΑΝΟΙ είσαστε εσείς,κατά συρροήν και καθ έξιν. Αυτό το καθ έξιν το αντέχεις,ή να το αποσύρω επειδή σε προσβάλλει? Όσο για το τί ομάδα υποστηρίζεις,μ αυτό το ερώτημα κοιμάμαι και ξυπνάω κάθε μέρα. Επειδή γίνεσαι εν τη παρόδω ψιλοαγενής, θα σου επισημάνω ότι νούμερα γίνονται οι κομπλεξικοί,οι ζηλιάρηδες,οι φθονεροί και τα μαρτυριάρικα. Ότι δεν μπορείτε να το φτάσετε,το πετροβολάτε. Είσαστε ελεύθεροι να πνιγείτε μέσα στην χολή που βγάζετε και στη λάσπη που πετάτε ω μπαλλογνώστες της συμφοράς.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 04/02/2011 13:36:11

      Α, και κάτι άλλο. Το ευγένεια,Σουπερέλληνα, γράφεται με ει και όχι με γιώτα. Δεν τόχεις και πολύ με την Ελληνική γλώσσα. Σε Εβραικό σχολείο πήγες,ή στο Ιβανώφειο?(Της Επταλόφου εννοώ παλιέ Σαλονικιέ).

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 04/02/2011 14:05:00

      Αν νομίζεις ότι δίνουμε εξετάσεις ποδοσφαιρικών γνώσεων και ιστορίας ποδοσφαίρου σε σένα,πλανάσαι πλάνην οικτράν. Ούτε καν ανταλλαγή απόψεων δεν κάνουμε,επειδή αυτό συμβαίνει μόνο μεταξύ ατόμων,που διαθέτουν κοινό νου και δεν διακατέχονται από ζηλοφθονία και κόμπλεξ κατωτερότητας,ιδιότητες που εσύ,σύμφωνα με τα γραφόμενά σου,διαθέτεις κατά κόρον. Απλά,δεν θέλαμε να μένεις αναπάντητος στα ...ευφυολογήματα που φράφεις και στο ...πνεύμα(?), που νομίζεις ότι πουλάς.

  7. paoki avatar
    paoki 03/02/2011 19:49:28

    Μάλλον είσαι και Άρης και Ντόρα.
    Δεν εξηγείται αλλιώς τόση πίκρα και τέτοια κακία.
    Στο κάτω κάτω ο ΠΑΟΚ κέρδισε στα ίσα, εσύ τι ζόρι τραβάς με τον ΠΑΟΚ συγκεκριμένα;
    Σαν να θες να αρχίσουμε στο blog να γράφουμε μαλακίες για σχόλια και να μην ασχολούμαστε με τίποτα σοβαρό. Αν το νομίζεις αυτό, κούνια που σε κούναγε.
    Η σημασία της νίκης του ΠΑΟΚ είναι όση σημασία έχει μια νίκη του ΠΑΟΚ και μια πρόκριση κόντρα στον Ολυμπιακό. Τελεία.

    • mike avatar
      mike @ paoki 03/02/2011 22:44:40

      ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΛΑΝΘΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ!!!!!!!!ΟΠΩΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΑΥΤΟ ΥΦΟΣ ΘΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΝΤΟΡΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΡΙΖΕΙΣ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΜΑΖΙ ΤΗΣ ΔΙΟΤΙ ΕΑΝ ΔΙΑΒΑΖΕΣ ΤΙ ΓΡΑΦΩ ΣΤΟ ΜΠΛΟΚ ΘΑ ΗΞΕΡΕΣ ΚΑΙ ΤΙ ΚΟΜΜΑ ΕΙΜΑΙ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΦΡΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΣ ΣΤΙΣ ΕΠΙΣΤΡΕΦΩ ΩΣ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΕΣ ΝΑ ΓΡΑΦΟΝΤΑΙ Σ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΠΛΟΚ!!!!!!ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑ !!!!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΝΑ ΚΡΙΝΩ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΟΥ;;;;;;;;;;;;;;;;;ΤΙ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΣ ΙΣΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ;;;;;;;ΜΑΘΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΝΑ ΑΠΑΝΤΑΤΕ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΜΕ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΡΕΣ ΜΑΡΕΣ ΚΟΥΚΟΥΝΑΡΕΣ ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΜΗΝ ΒΛΕΠΕΤΕ ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥΣ!!!ΞΕΠΕΡΑΣΑΤΕ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΕΣ ΠΟΥ ΠΑΝΤΟΥ ΕΒΛΕΠΑΝ ΑΜΕΡΙΚΑΝΟΥΣ!!!!ΑΥΤΟ ΓΙΑ ΤΟ ΑΡΗΣ!!!!!

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ mike 04/02/2011 13:23:39

        Οι (Μ) παοκτσήδες,όπως μας αποκαλείς Ανθέλληνα, δεν γράφουμε το οίστρος με γιώτα.

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ paoki 04/02/2011 13:55:04

      +10000

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ ΙΩΝΑΣ 04/02/2011 13:57:08

        Το +10000 απευθύνεται στο Παόκι

  8. mike avatar
    mike 04/02/2011 19:36:16

    ΑΝΘΕΛΙΝΑΣ ΕΙΣΑΙ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΣΑΙ κ. ΙΩΝΑ!!!!!!!!!!!!ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ Η ΠΡΟΣΒΟΛΗ ΚΑΙ Η ΚΑΤΑΓΩΓΗ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΙΟΝ ΣΟΥ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΚΙΖΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΙΣΤΡΟΣ Η΄ΟΙΣΤΡΟΣ!!!!!ΑΥΤΟ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ!!!!!!ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΚΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ ΜΑΣ!!!!!!!!!!!ΑΜΠΑΛΕ ΚΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΟΚΙ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΝΑ ΠΕΙΤΕ ΚΑΤΙ ΑΡΧΙΖΕΤΕ ΤΙΣ .....................ΝΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΣΑΙΤ ΣΑΝ ΚΙ ΑΥΤΟ!!!!ΕΒΡΑΙΟΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΚΙ ΟΛΟ ΣΟΥ ΤΟ ΣΟΙ!!!!!!!!!!!ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ ΕΠΙΣΗΣ ΑΜΠΑΛΕ !!!!!!!!!!!!ΤΟ ΕΥΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥΠΕΡ ΕΛΛΗΝΑ ΜΟΥ ΕΣΥ!!!!!!!ΠΑΟΚΙ ΚΑΛΛΙΕΡΓΕΙΣΕ ΛΙΓΟ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙΣ ΤΟ ..............!!!!!!!!!ΣΥΝΕΛΘΕΤΕ ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟ ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΕ ΓΙΤΙ ΤΕΛΙΚΑ ΕΣΕΙΣ ΔΕΝ ΘΕΛΕΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΕ ΣΟΒΑΡΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΣΟ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΛΟΙΠΟΥΣ ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ κομπλεξικοί,οι ζηλιάρηδες,οι φθονεροί και τα μαρτυριάρικα ΣΑΣ ΤΟΥΣ ΑΦΙΕΡΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΝ ΟΛΟΙ ΤΟ ΠΟΙΟΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΙ ΚΑΚΙΑ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΚΑΛΑ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙΑ!!!!!!!!!!ΠΑΡΤΕ ΕΝΕΝ ΥΠΝΟ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!1Ο ΠΑΟΚ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΟΜΑΔΑΡΑ!!!!!!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΙ ΑΛΛΟ ΑΝΕΚΔΟΤΟ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  9. mike avatar
    mike 04/02/2011 19:38:27

    ΦΙΛΕ ΙΩΝΑΣ ζηλοφθονία και κόμπλεξ κατωτερότητας,ιδιότητες που εσύ,σύμφωνα με τα γραφόμενά σου,διαθέτεις κατά κόρον.ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΔΕΙΓΜΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΚΤΗΡΑ ΣΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΝΕΛΘΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  10. mike avatar
    mike 04/02/2011 19:41:56

    ΦΙΛΕ ΙΩΝΑ Είσαστε ελεύθεροι να πνιγείτε μέσα στην χολή που βγάζετε και στη λάσπη που πετάτε ω μπαλλογνώστες της συμφοράς.ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΠΟΥ ΣΕ ΔΙΑΚΡΙΝΕΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!11111

  11. mike avatar
    mike 04/02/2011 19:44:05

    ΑΥΤΟ ΤΟ Ανθέλληνα!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΑΡΤΟ ΠΙΣΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

  12. mike avatar
    mike 04/02/2011 20:18:44

    ΦΙΛΕ ΙΩΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΑΡΛΟΥΜΠΕΣ ΓΡΑΦΕΙΣ ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ:ΚαραΡΟΥΦΙΑΝΟΙ είσαστε εσείς,κατά συρροήν και καθ έξιν---ΑΥΤΟ ΤΟ ΓΡΑΦΕΙΣ ΔΙΟΤΙ ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΖΕΙΣ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ!!!!!!!!!ΕΙΣΤΕ ΓΝΩΣΤΟΙ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΡΟΥΦΙΑΝΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΑΛ........ΟΛΙΕΣ ΣΑΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΘΗΝΑΙΚΕΣ ΟΜΑΔΕΣ!!!!!!!!!!!1ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΚΡΥΦΤΕΙΤΕ ,ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΧΑΜΠΑΡΙ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΛΕΤΕ ΟΤΙ ΚΙ ΑΝ ΓΡΑΦΕΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  13. mike avatar
    mike 04/02/2011 20:23:00

    ΦΙΛΕ ΙΩΝΑ ,Απλά,δεν θέλαμε να μένεις αναπάντητος στα …ευφυολογήματα που φράφεις και στο …πνεύμα(?), που νομίζεις ότι πουλάς.---ΑΥΤΟ ΑΣ ΤΟ ΚΡΑΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΣΕ ΕΚΦΡΑΖΕΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΙΣΧΥΕΙ ΑΝΤΙΣΤΡΟΦΑ!!!!!!!ΠΟΛΥ ΓΕΛΑΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΣΥ ΚΙ Ο ΦΙΛΑΡΑΚΟΣ ΣΟΥ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΝΑΚΛΗΣΗ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!1ΚΑΛΗ Η ΚΑΖΟΥΡΑ ΚΑΙ Η ΠΛΑΚΑ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΞΕΠΕΡΝΕΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΜΕ ΑΝΘΕΛΛΗΝΕΣ , ΕΒΡΑΙΟΥΣ Κ.Λ.Π.ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!!!!!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 08/02/2011 12:29:53

      Mike, κατ΄ αρχάς δεν σε αποκάλεσα Εβραίο. Απλά αναρωτήθηκα σε τί σχολείο πήγες,επειδή έχεις κάποιο πρόβλημα με την ορθογραφία σου και γενικότερα με την γραφή και την σύνταξη του γραπτού σου λόγου. Εκτός βέβαια, αν έχεις τη μύγα και μυγιάζεσαι. Το ανθέλληνας δεν το αποσύρω κι επιμένω σ αυτό, εκτός κι αν αποσύρεις και συ το (Μ),που βάζεις μπροστά από το ΠΑΟΚ και αν παραδεχτείς ότι οι πρόσφυγες,που ήρθαν στην Ελλάδα το 1922 είναι τουλάχιστον το ίδιο Έλληνες με σένα. Το να επιστρέφεις τους χαρακτηρισμούς,που σου προσήψα,χωρίς να επιχειρηματολογείς,προκαλεί τουλάχιστον το γέλιο,για να μη πώ τον οίκτο. Το να ορίζεις αποκλειστικά εσύ πότε κάνουμε πλάκα και καζούρα και πότε μιλάμε σοβαρά,μόνο κατά το προσωπικό σου δοκούν,είναι τουλάχιστον αντιδεοντολογικό και έωλο. Τέλος,πολύ θα σε παρακαλώ εκείνο το (φίλε), που βάζεις μπροστά από το ψευδώνυμό μου, να το αποσύρεις,επιδή με προσβάλλει.

  14. mike avatar
    mike 10/02/2011 11:12:44

    ΙΩΝΑ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ ΑΚΟΥ ΛΟΙΠΟΝ:ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΓΕΛΙΟ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΙΤΟ.ΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΚΑΛΕΙ ΟΙΚΤΟ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΣΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΠΟΥΝ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑ ΑΝΤΙΚΡΙΤΙΚΗΣ (ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) ΛΟΓΟΠΛΟΚΟΥΝ ΚΑΤΑ ΤΟ ΔΟΚΟΥΝ ΩΣ ΣΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!!!!!!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΛΟΙΠΟΝ ΔΕΝ ΑΝΑΚΑΛΕΙΣ ΤΟ ΟΡΟ ΑΝΘΕΛΛΗΝΑΣ ,ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ ΠΛΗΡΩΜΕΝΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!!!!!!!!!!!Φ......ΕΛΛΗΝΕΣ ΑΠΟ ΑΠΟΙΚΙΑ ΣΕ ΕΛΛΗΝΙΚΟ ΜΗΤΡΟΠΟΛΙΤΙΚΟ ΕΔΑΦΟΣ ΗΡΘΑΝ!!!ΟΤΑΝ ΟΜΩΣ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ (ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΠΑΝΤΑ)ΤΟΤΕ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ!!!!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΑΓΡΙΑ ΝΑ ΔΙΩΞΟΥΝ ΤΑ ΗΜΕΡΑ!!!!!ΓΚΕ ΓΚΕ;;;;;;;;;;;;;;;ΑΛΛΩΣΤΕ ΤΟ 1908 ΜΕ ΤΟ 1926 ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;;ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ!!!!!!!!!ΟΤΑΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΛΑ!!!!!!ΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΑΟΚ;;;;;;;;;;;ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΟ;;;;;;;;;;;;;;;ΡΩΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΓΥΦΤΙΚΑ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ(ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ,ΜΗΝ ΘΥΜΩΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ)ΜΠΑΟΚ ΤΟΝ ΠΡΟΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΦΕΡΟΥΝ!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΙΩΝΑΣ ΚΑΙ ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΦΙΛΕ ΠΟΥ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΝΑ ΔΕΙΓΜΑ ΣΚΕΨΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΣΟΥ ΣΤΗΝ ΓΡΑΦΗ ΝΑ ΣΟΥ ΡΙΧΝΩ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΕΙΚΟΣΙ ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!
    ΥΓ.ΜΑΘΕ ΤΗΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ !!ΜΗΝ ΤΡΩΣ ΧΟΡΤΟ ΦΑΙΝΕΣΑΙ ΕΞΥΠΝΟ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΙΡΩΝΕΙΑ ΑΥΤΟ!!!!!!!!

  15. mike avatar
    mike 10/02/2011 11:19:09

    ΑΛΗΘΕΙΑ , ΙΩΝΑΣ , ΠΡΙΝ ΑΛΕΚΤΩΡ ΛΑΛΗΣΕΙ........επιδή...ΕΣΥ ΣΕ ΤΙ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΗΓΕΣ ;;;;;;;;;;;ΑΠΛΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΜΑΙ ΚΙ ΕΓΩ!!!!!!ΠΕΙΡΑΖΕΙ;;;;;;;;;;;;;;;;ΔΕΝ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΣΑΙ!!!!!!!!!! ΕΕΕΕΕΕ;;;;;;;;;Εκτός βέβαια, αν έχεις τη μύγα και μυγιάζεσαι.!!!!!!!!!!!!!!!

  16. ΙΩΝΑΣ avatar
    ΙΩΝΑΣ 10/02/2011 13:00:58

    Προφανώς συναναγνώστα,με το προσωνύμιο βαρβαριστί Μάικ, δεν διάβασες το προηγούμενο επειδή,στην αρχή του σχολίου μου και επικέντρωσες την προσοχή σου σε δακτυλογραφικό,(πληκτρολογικό),λάθος. Αλήθεια,μπορείς να μου εξηγήσεις περαιτέρω,εκείνο το ...επιχείρημα αντικριτικής? Η ελλιπέστατη μόρφωσή μου,δεν μου επιτρέπει να κατανοήσω το απάνθισμα της φιλοσοφίας σου. Εφ όσον με ρωτάς,έστω και πλάγια για την ηλικία μου,θα σου απαντήσω ότι είμαι 51 ετών,οπότε μάλλον σου ρίχνω τουλάχιστον 10 χρόνια. Πολύ θα σε παρακαλούσα να μου εξηγήσεις τί ακριβώς εννοείς με το ότι μας θεωρείς φιλοξενούμενους,(...ποδοσφαιρικά πάντα ε?), στην πόλη. Επίσης,σε προτρέπω για άλλη μια φορά να αναγνωρίσεις ότι οι πρόσφυγες του 1922,που ήρθαν στην πόλη, είναι το ίδιο Έλληνες με σένα, κάτι το οποίο επιμελώς απέφυγες. Με εκείνο το Φ.....Ελληνες τί ακριβώς εννοείς? Α! και για να μην το ξεχάσω. Εσύ επέμεινες να σου απαντήσω. Η τελευταία σου λέξη στο προηγούμενο σχόλιό σου, ήταν περιμένω. Γκέγκε? (?)

  17. mike avatar
    mike 10/02/2011 20:33:04

    KAI ΒΑΡΒΑΡΟΣ ΑΓΑΠΗΤΕ MOY;;;;ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΕΣΥ ΠΟΥ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΙΣ ΣΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ ΚΑΙ ΣΤΗN ΑΝΤΙΚΡΙΤΙΚΗ!!!!!!!!!!!!!!!!!ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΜΕ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΘΑ ΕΓΡΑΦΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ,ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΛΙΓΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΜΑΛΛΟΝ ΕΚΑΝΕΣ ΛΑΘΟΣ ΑΦΟΥ ΣΕ ΠΕΡΝΑΩ 3 ΧΡΟΝΙΑ!!!!!!!ΟΛΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΠΕΡΙΕΡΓΟ!!!!!!!!!ΝΑ ΘΕΩΡΗΣΩ ΟΤΙ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ;;;;;;;;Η΄ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΤA ΘΕΜΑTA;;;;;;;;;ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΑ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΣΥΜΑΙΝΕΙ;;;;;;;;;;ΟΙ ΠΑΤΡΙΔΕΣ ΠΟΥ ΑΦΗΣΑΝ ΟΙ ΚΥΝΗΓΗΜΕΝΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΑΛΥΤΡΩΤΕΣ ΟΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΜΕΝΑ;;;;;;;;;ΤΟ Φ.............ΣΥΜΑΙΝΕΙ ΦΙΛΟΣ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ ΓΙΑΥΤΟ ΜΟΝΟ ΤΟ ΑΡΧΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!το απάνθισμα της φιλοσοφίας σου!!!!!!ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΟ ΤΟ ΒΡΙΣΚΩ!!!!!!!!!!!ΤΕΛΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΓΡΑΦΕΙΣ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΟΥ ΜΕ ΚΕΦΑΛΑΙΟ ,ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΤΟ ΤΟΝΙΖΕΙΣ;;;;;;;ΣΤΟ Ι Η΄ ΣΤΟ Α;;;;;;

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 11/02/2011 13:10:19

      Το βαρβαριστί,σημαίνει όχι Ελληνικό Μάικ. Το Μάικ από το Μιχαήλ βγαίνει? Αν ναι, αυτό το Μιχαήλ μπορείς να το κλίνεις? Δεν σε αποκάλεσα λοιπόν βάρβαρο,απλά σε έψεξα για το ξένο προσωνύμιο. Και ναι,το Ίωνας τονίζεται στο Ι και όχι στο Α,κάτι που διαστροφικά εσύ σκέφτηκες,έχοντας προφανώς κάποια εκοικείωση με τους διάφορους ...Ιωνάδες. Μπορείς σε παρακαλώ να μου επισημάνεις σε τί σε άφησα αναπάντητο,για να σου τα απαντήσω ένα προς ένα? Α, και κάτι άλλο. Τις αλύτρωτες,Πατρίδες,όπως τις λες,εγώ τις αποκαλώ σκλάβες και ξεπουλημένες από το Αθηνοκεντρικό κράτος.

      • ΙΩΝΑΣ avatar
        ΙΩΝΑΣ @ ΙΩΝΑΣ 11/02/2011 13:17:58

        Εξοικείωση και όχι εκοικείωση ως εκ παραδρομής εγράφη.

  18. mike avatar
    mike 10/02/2011 20:57:46

    ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΒΑΛΛΕΙ!!!!!!!!!!ΕΚΑΝΑ ΛΑΘΟΣ!!!!!!!!!ΤΥΠΟΓΡΑΦΙΚΟ!!!!!ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΚΑΝΩ!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ ΑΓΑΠΗΤΕ!!!!!!!!!!!!!!!!

  19. mike avatar
    mike 11/02/2011 22:18:03

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ.......Μπορείς σε παρακαλώ να μου επισημάνεις σε τί σε άφησα αναπάντητο,για να σου τα απαντήσω ένα προς ένα? ............. ΟΤΑΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ ΑΚΟΥΣΕ ΚΑΛΑ!!!!!!ΤΙ ΒΓΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΣΥΝΘΗΜΑ ΠΑΟΚ;;;;;;;;;;;ΜΗΠΩΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΑΠΟΚΑΛΕΙΣ ΑΝΘΕΛΛΗΝΙΚΟ;;;;;;;;;;;;;;;ΡΩΤΑ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΣΤΑ ΓΥΦΤΙΚΑ ΤΗΣ ΤΟΥΜΠΑΣ(ΠΕΡΙΟΧΗ ΕΙΝΑΙ ,ΜΗΝ ΘΥΜΩΝΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ)ΜΠΑΟΚ ΤΟΝ ΠΡΟΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΡΟΦΕΡΟΥΝ!!!!!!!!κάτι που διαστροφικά εσύ σκέφτηκες,έχοντας προφανώς κάποια εκοικείωση με τους διάφορους …Ιωνάδες!!!!!!!!!!!!ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΟΛΛΑ ΦΑΝΤΑΣΜΑΤΑ ΒΛΕΠΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!ΣΤΟ ΞΑΝΑΠΑ!!!!!!!!!!!ΚΑΤΑΝΤΗΣΑΤΕ ΣΑΝ ΤΟΥΣ ΚΟΥΜΟΥΝΙΣΤΕΣ!!!!!!!!!!!ΠΑΝΤΟΥ ΕΧΘΡΟΥΣ ΝΑ ΒΛΕΠΕΙΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ!!!!!!!!!!!!ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΠΑΡΕΑ ΜΕ ΙΩΝΑΔΕΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ,ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΕΙΡΑΓΜΑ ΕΚΑΤΕΡΩΘΕΝ ΟΔΗΓΕΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΑ!!!!!Τις αλύτρωτες,Πατρίδες,όπως τις λες,εγώ τις αποκαλώ σκλάβες και ξεπουλημένες από το Αθηνοκεντρικό κράτος.ΑΓΑΠΗΤΕ Η ΕΝNΟΙΑ ΤΟΥ ΑΛΥΤΡΩTΗ ΠΑΤΡΙΔΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΣΥMΦΩΝΑ ΜΕ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΞΙΚΟ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ: ΠΑΤΡIΔΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΛΥΤΡΩΘΕΙ-ΣΚΛΑΒΑ ΠΑΤΡΙΔΑ!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΛΟΙΠΟΝ!!!!!!!!!!!!ΤΩΡΑ ΟΜΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΤΟ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΟΙ!!!!!!ΚΑΙ ΠΟΙΟ ΑΘΗΝΑΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ ΞΕΠΟΥΛΑ;;;;;;ΟΤΑΝ ΟΛΟΚΛΗΡΟΣ ΠΡΟΣΦΥΓΙΚΟΣ ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΠΡΟΣΚΥΝΑ ΤΟΥΣ ΠΟΛΙΤΙΚΑΝΤΗΔΕΣ ,ΜΑΣ ΦΤΑΙΕΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΑΘΗΝΟΚΕΝΤΡΙΚΟ ΚΡΑΤΟΣ;;;;;;;;;;;ΠΡΩΤΕΥΟΥΣΑ ΤΗΣ ΕΛΛΑΔΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥΠΟΛΗ!!!!!!!!!!ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ ΤΕΛΙΚΑ Η΄ΟΧΙ;;;;;;;;;;;;Η΄ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΡΕΠΕΙ ΟΠΟΣΔΗΠΟΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΟΚ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΜΦΩΝΕΙΣ;;;;;;;;;ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΟΣΟΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΟΚ;;;;;;;ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΣΜΥΡΝΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΙΣΤΟΡΙΚΑ ΟΙ ΣΜΥΡΝΙΟΙ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΠΟΤΕ ΠΑΟΚ!!!!!!!!!!!!!!!!ΟΠΩΣ ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΟΙ ΝΤΟΠΙΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ!!!!!!!!!!!!ΕΤΣΙ ΕΧΟΥΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΓΑΠΗΤΕ!!!!!!ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!!!!!Α ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΜΙΧΑΗΛ ,ΒΑΡΒΑΡΙΣΤΙ,mike ,ΜΟΥ ΤΟ ΕΔΩΣΕ Ο ΝΟΥΝΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΘΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΛΕΓΟΤΑΝ ΙΩΝΑΣ ΜΕ ΤΟΝΟ ΣΤΟ Ι ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΚΙ ΑΠΟ ΑΛΥΤΡΩΤΗ ΠΑΤΡΙΔΑ!!!!!!!!!!!ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΟΜΩΣ ΤΟ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΛΙΝΕΤΕ ΚΑΤ ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΗΜΑΙΝΕΙ,ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΤΑΤΟ ΑΚΛΙΤΟ ΚΥΡΙΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΤΑ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗ , ΤΖΑΡΤΖΑΝΟ, ΚΑΙ ΤΣΟΛΑΚΗ!!!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 11/02/2011 18:41:56

      Το να επικαλείσαι αυθαίρετα τον Τζάρτζανο,ή τον Τριανταφυλλίδη, δεν σε νομιμοποιεί να αναγορεύεις ονόματα όπως το Γαβριήλ,το Μιχαήλ,το Ραφαήλ κλπ σε Ελληνικά. Χριστιανικά ναι,Ελληνικά με κανένα τρόπο. Μήπως χρειάζεσαι επείγουσα επίσκεψη σε ΩΡΛ? Όταν οι φίλαθλοι φωνάζουν ΠΑΟΚ στην Τούμπα,ΠΑΟΚ ακούγεται. Μάλλον είσαι μπερήφανος στα αυτιά.Η Κωνσταντινούπολη είναι Πρωτεύουσα του Ελληνισμού. Όχι ακόμα της Ελλάδας. Φαντάζομαι ότι για την κατάντια των πολιτικών αυτού του τόπου δεν ψέγεις μόνο τους πρόσφυγες αλλά και τους ντόπιους. Το να δημιουργείς αποκλειστικά εσύ και μερικοί σαν εσένα μια εικονική πραγματικότητα,είναι δικαίωμά σου. Δεν είναι όμως δικαίωμά σου να προσπαθείς να την επιβάλλεις με το έτσι θέλω στους υπόλοιπους. Από πού κι ως πού οι Σμυρνιοί της Κάτω Τούμπας δεν ήταν ΠΑΟΚ? Από πού τεκμαίρεται αυτό? Και φυσικά είναι δικαίωμά σου αναφαίρετο να υποστηρίζεις ότι ομάδα θέλεις,αρκεί να μην αναφέρεσαι απαξιωτικά στις ομάδες των άλλων. Αυτά προς το παρόν.

  20. mike avatar
    mike 12/02/2011 08:02:41

    ΑΓΑΠΗΤΕ ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ!!!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΦΑΝΕΣΤΑΤΑ ΔΕΝ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ,ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΓΗΠΕΔΟ ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΥΠΗΡΧΕ Ο ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΙΕΡΟΛΟΧΙΤΕΣ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΟΥ ΑΡΗ ΚΛΕΑΝΘΟΥΣ ΜΕ ΠΑΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΑΡΗ ΑΓΙΟΥ ΦΑΝΟΥΡΙΟΥ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑΣ ΜΕ ΠΡΟΤΕΡΓΑΤΕΣ ΤΟΥΣ ΣΜΥΡΝΙΟΥΣ ΤΗΣ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑΣ!!!ΑΛΛΩΣΤΕ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΤΙ ΣΕ ΟΠΟΙΟ ΧΩΡΙΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΜΥΡΝΙΟΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΥΝΔΕΣΜΟΙ ΤΟΥ ΑΡΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΥ ΑΡΗ(ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΡΗΣ)!!!!!!!ΕΠΕΙΔΗ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΠΕΙΣ ΟΤΙ ΓΡΑΦΩ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ,ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ ΟΥΤΕ ΕΜΕΝΕΣ ΠΟΤΕ ΕΔΩ, ΘΑ ΣΟΥ ΣΥΣΤΗΣΩ ΝΑ ΜΑΘΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΙΚΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ!!!!!!!ΕΠΙΣΗΣ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙΣ ΜΕ ΤΟ ΝΑ ΜΟΥ ΛΕΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΤΩ ΩΡΛ!!!!!!ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΦΩΝΑΖΟΥΝ ΤΟ ΜΠΑΟΚ ΑΓΑΠΗΤΕ!!!!!!ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΓΛΩΣΣΙΚΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΕΛΙΚΑ ΩΣ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΩΡΛ ΓΙΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΑΛΛΟΥΣ ΠΟΥ ΤΟ ΑΚΟΥΝΕ!!!!!!!!!!!!!!ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΣΟΥ!!!!!!!!!ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΑΜΦΙΣΒΗΤΕΙΣ ΤΟΥΣ ΜΕΓΑΛΟΥΣ ΤΗΣ ΕΛΛΗΝΙΚΗΣ ΓΛΩΣΣΑΣ ΠΟΥ ΚΛΙΝΟΥΝ ΤΟ ΜΙΧΑΛΗΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΜΙΧΑΗΛ!!!!!!!!!!!!ΕΚΤΟΣ ΑΝ ΓΙΑ ΤΟ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟ ΠΑΣ ΣΤΟ ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΟ ΟΠΟΤΕ ΜΕ ΜΗ ΟΡΘΟΔΟΞΟΥΣ ΔΕΝ ΣΥΖΗΤΩ!!!!Ο ΑΡΧΑΓΓΕΛΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΘΕΜΑ ΣΥΖΗΤΗΣΗΣ!!!!!!!!Ο ΕΛΛΗΝΙΣΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑΥΤΙΣΜΕΝΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΘΡΘΟΔΟΞΙΑ ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΚΕΡΑΥΝΟΣ!!!!!!!! Το να δημιουργείς αποκλειστικά εσύ και μερικοί σαν εσένα μια εικονική πραγματικότητα,είναι δικαίωμά σου!!!!!!!!ΟΜΩΣ ΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΕΛΙΚΑ ΘΑ ΜΑΣ ΠΕΙΣ;;;;;;;;;;;;;;;;ΟΤΙ Η΄ΟΙ ΑΠΟΨΕΙΣ ΣΟΥ Η΄ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ;;;;;;;;;;;;;;ΔΕΝ ΜΑΣ ΠΕΙΘΕΙΣ!!!!!!!ΓΙΑΤΙ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΩ ΔΕΝ ΜΕΝΕΙΣ Σ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΠΟΛΗ!!!!! ΞΑΝΑΛΕΩ ΦΤΑΙΩ ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΟΥΣ ΤΟΝΟΥΣ!!!!!!!ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!!!!ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΛΥΠΑΜΑΙ!!!!!!!!

  21. mike avatar
    mike 12/02/2011 08:49:22

    ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΞΕΧΑΣΩ!!!!!!!!!ΚΑΙ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΘΡΑΚΗΣ!!!!!!!!!!!!ΤΟΥ ΠΑΟΚ ΠΟΥΘΕΝΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ!!!!!!!!!!ΠΑΟΚ ΠΟΛΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΕ ΣΤΗΝ ΚΑΤΩ ΤΟΥΜΠΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΜΕΤΟΙΚΙΣΗ ΕΠΑΡΧΙΩΤΩΝ ΑΠΟ ΣΕΡΡΕΣ ,ΔΡΑΜΑ ,ΚΑΒΑΛΑ!!!!!!!!!!!ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΚΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠ ΟΛΑ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΝΗΜΑ ΘΡΕΜΜΑ ΑΥΤΗΣ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 15/02/2011 11:44:14

      Είμαι γέννημα-θρέμμα Αγιοφανουριώτης...

  22. mike avatar
    mike 15/02/2011 17:32:22

    ΑΝ ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟΤΕ ΞΕΡΕΙΣ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 16/02/2011 11:14:07

      Έτσι λέω...

  23. mike avatar
    mike 17/02/2011 08:59:36

    ΑΦΟΥ ΛΟΙΠΟΝ ΞΕΡΕΙΣ ΟΠΩΣ ΛΕΣ ΓΙΑΤΙ ΑΜΦΙΣΒΗΤΗΣΕΣ ΟΣΑ ΣΟΥ ΕΛΕΓΑ;;;;;;;;;;;;;;;;;ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΠΕΣΜΕΝΟ ΣΕ ΔΙΑΒΑΖΩ!ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΟΛΑ Τ ΑΛΛΑ ΤΑ ΒΡΙΣΚΟΥΜΕ!!!!!!!!!!!!!ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 20/02/2011 14:39:29

      Με όσα μας βρήκανε στο κεφάλι Μάικ μου,πώς να μην είμαι πεσμένος? Όταν στα 51 σου κινδυνεύεις να μείνεις άνεργος με τις υποχρεώσεις σου να τρέχουν, θέλεις δεν θέλεις πέφτεις. Δυστυχώς, έτσι που μας έκαναν, ακόμα και οι αθλητικού περιεχομένου συζητήσεις, φαντάζουν σήμερα πολυτέλεια. Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου και αντεύχομαι. Καλημέρα.

  24. mike avatar
    mike 21/02/2011 20:31:23

    ΙΩΝΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ !!ΝΑ ΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ!!!!!

    • ΙΩΝΑΣ avatar
      ΙΩΝΑΣ @ mike 22/02/2011 14:35:28

      Και συ νάσαι πάντα καλά, Μάικ. Σε ευχαριστώ πολύ.