#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
05/08/2010 07:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο ΠΑΟΚ αυτοκτόνησε



Το κάκιστο ξεκίνημα στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου και το χαμένο πέναλτι του Ίβιτς, έφερε τον  αποκλεισμό του ΠΑΟΚ από τη συνέχεια του Champions League. Ισόπαλος 3-3 ο «Δικέφαλος του Βορρά» με τον Άγιαξ σε ένα ματς με απίστευτες εναλλαγές στην Τούμπα.

Ματς ροντέο, από αυτά που μισούν οι προπονητές και γουστάρουν οι φίλαθλοι

Ζεστό χειροκρότημα από τον κόσμο στο τέλος για την ομάδα που πλέον θα συνεχίσει την ευρωπαϊκή της περιπέτεια στο Europa League. Δυστυχώς δεν έλειψαν και τα επεισόδια μετά το τέλος του αγώνα.

Έστω κι αν επρόκειτο για φιλικό παιχνίδι, ο  πρόεδρος του Παναθηναϊκού, Νίκος Κωνσταντόπουλος, συνεχάρη τον Νίκο Νιόπλια και τους ποδοσφαιριστές του «τριφυλλιού», για την μεγάλη νίκη επί της Ίντερ με σκορ 3-2 στο Τορόντο.

Τους Πρωταθλητές Ευρώπης έριξες στο καναβάτσο, να μη το κάνεις θέμα.

Όπως οδοστρωτήρας ήταν και η  Εθνική μπάσκετ στο πρώτο της φιλικό εν όψει του Μουντομπάσκετ, καθώς συνέτριψε την Κύπρο στο «Τάσος Παπαδόπουλος-Ελευθερία» της Λευκωσίας με 76-41.

Κι αυτοί Έλληνες είναι ρε παιδιά, ψυχραιμία. Και πολύ ωραίο το όνομα του γηπέδου…

Αν και η χαμηλή δυναμικότητα του αντιπάλου δεν βοηθά για χρήσιμα συμπεράσματα, το συγκρότημα του Καζλάουσκας είχε εξαιρετική αμυντική συμπεριφορά και πολλούς αυτοματισμούς στην επίθεση. Τσαρτσαρής και Σχορτσανίτης (που χτύπησε στο δάχτυλο, αλλά δεν είναι κάτι σοβαρό) με 16 και 14 πόντους αντίστοιχα οι πρώτοι σκόρερ. Ο Τσαρτσαρής έλειψε πολύ πέρυσι από την Εθνική, αλλά φέτος θα είναι στυλοβάτης.

2 στα 2 και άνετα πέρασαν οι χθεσινές προβλέψεις με τον 1 της Σάλτσμπουργκ και το όβερ της Βασιλείας. Περισσότερο από τις σωστές προβλέψεις, δικαιωθήκαμε στο να μην ακουμπήσουμε το ΠΑΟΚ-Άγιαξ, σε ένα ματς που μπορούσε να έρθει και 1 αλλά και 2.

Σήμερα πάμε Τελ Αβίβ και στηρίζουμε τον Ολυμπιακό αλλά και τα πολλά γκολ για κάλυψη.  Ο Ολυμπιακός εκτός από την πρόκριση, θέλει να διασκεδάσει και τις κακές εντυπώσεις, παρά τη νίκη του πρώτου ματς. Δεύτερο ματς επιλέγουμε τον άσσο της Ανόρθωσης, που έχει τα φόντα να νικήσει τη Σερκλ Μπρυζ

Μακάμπι Τελ Αβίβ Ολυμπιακός 2 απόδοση 2.30

Ανόρθωση-Σέρκλ Μπρυζ 1 απόδοση 1.55

Δυάδα απόδοση: 3.57



Κάλυψη/μονό αποδεκτό:

Μακάμπι Τελ Αβίβ Ολυμπιακός:πάνω από 2,5 γκολ απόδοση 2.20



Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. haidopoulos avatar
    haidopoulos 05/08/2010 09:09:25

    μαυρο στους αρειανους γκιουλεκα-ψωμιαδη......που εισαι ρε ακη να βοηθησεις την παοκάρα μας

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ haidopoulos 05/08/2010 14:03:40

      χαχαχα κάντε καμιά πορεία να τον υπερασπιστείτε....
      μια που είστε τόσο περήφανοι...

      • μοναχός ρουσσόπουλος avatar
        μοναχός ρουσσόπουλος @ ZARKO 05/08/2010 19:55:41

        την προηγουμενη φορα που ο ΠΑΟΚ αποκλειστηκε απο το τσαμπιονς λιγκ.ο ΑΡΗΣ επεσε β' εθνική...ξανά

      • ZARKO avatar
        ZARKO @ ZARKO 06/08/2010 00:59:29

        μοναχός ρουσσόπουλος @

        καλά καλά...

        Απλά στην επόμενη μπουγάδα, μη βάλεις AJAX...κάνει τα σεντόνια αόρατα...

  2. haidopoulos avatar
    haidopoulos 05/08/2010 09:12:59

    μαυρο στους αρειανους γιουλεκα-ψωμιαδη

  3. ινδός συντηρητής πισίνας avatar
    ινδός συντηρητής πισίνας 05/08/2010 09:18:04

    ρε ΑΚΗ...δωσε κανα σοσιαλιστικό κωλόσπιτο να βοηθησεις την παοκάρα.ο λαος του ΠΑΟΚ σε ψηφιζε και ας εβλεπε οτι πλουτιζες...

  4. Ο Θείος avatar
    Ο Θείος 05/08/2010 10:33:30

    Η νύχτα των πνιγμένων κουνελιών. Παιχνίδι που να βάζει 3 γκόλ ο ΠΑΟΚ και να τρώει άλλα τόσα, έχει να γίνει πολύ καιρό.

  5. tsilivithras avatar
    tsilivithras 05/08/2010 12:04:48

    Αδίκησε τον εαυτό του ο ΠΑΟΚ. Δυστυχώς τα λάθη πληρώνονται ακριβά όταν παίζεις αγώνες τέτοιου επιπέδου. Δεν ήταν έτοιμος ο ΠΑΟΚ όπως αποδείχτηκε.
    Ξεκινώντας από την καθυστερημένη πρόσληψη νέου προπονητή, στην πρόσληψη ενός ανθρώπου ο οποίος έκανε πολλά λάθη σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα και φάνηκε πόσο αποδιοργάνωσε την ομάδα με την πιο στρωμένη άμυνα του πρωτθλήματος τα τελευταία 2 χρόνια.
    Από κει και πέρα ευθύνη μεγάλη φέρουν και οι παίκτες σε ατομικό και σε ομαδικό επίπεδο.Δεν έχει νόημα να απαριθμήσουμε τα λάθη ονομαστικά...όποιος είδε τα 2 ματς κατάλαβε τι έβλεπε.

    Θετικό στοιχείο ήταν το κοουτσάρισμα του Δερμιτζάκη στο δεύτερο ημίχρονο που κατάφερε να γυρίσει το ματς (και με τον Βιτόλο απόντα) και να δημιουργήσει πολλές ευκαιρίες. Ομοίως φάνηκε για άλλη μια φορά η διαφορά που κάνει ένας παίκτης σαν τον Σαλπιγγίδη.

    Κρίμα...μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ να γυρίσει μια (έστω μικρή) σελίδα και να κοιτάξει λίγο πιο αισιόδοξα το μέλλον του.
    Τώρα απαιτείται ακόμα μεγαλύτερη προσπάθεια μπας και καταφέρουμε να μπούμε στους ομίλους του Europa League.

    Το χωνεύουμε και προχωράμε.

    Υ.Γ.
    Παίκτης Τσιρίλο δεν υπάρχει.
    Βλάνταν αγόρι μου σε τερματοφύλακα τέτοιου επιπέδου δεν σουτάρεις στο κέντρο της εστίας.
    Δημήτρη σ'αγαπάμε, σ'εκτιμάμε αλλά όταν έχει γίνει τόση φασαρία για πάρτη σου κι εσύ λες ότι είναι το ματς που περίμενες 4 χρόνια ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΕΤΟΙΑ ΠΛΑΣΕ...!!!!!

  6. αναρχοδεξιός avatar
    αναρχοδεξιός 05/08/2010 12:36:51

    ο σαλπιγγίδης έφυγε από θέση οφσάιντ στη φάση που πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα. ευτυχώς τον ξεφορτωθήκαμε.

  7. QUICKY avatar
    QUICKY 05/08/2010 13:41:57

    Εμείς μαζί για μια ζωή,αητέ ητέ δικέφαλε...!

  8. nina avatar
    nina 05/08/2010 23:11:39

    εμεις μαζι για μια ζωή ,αητε αητε δικάφαλε πάντα και παντού