#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
08/10/2010 11:50
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ο Μπόνο, η Εθνική και ο 100άρης Καραγκούνης



Με μοναδικό στόχο την πρώτη της νίκη αγωνίζεται  η Εθνική Ομάδα απέναντι στη Λετονία στο «Γ. Καραϊσκάκης» (21:45), για την προκριματική φάση του Euro 2012.

Γκολ και θέαμα υποσχέθηκε ο Φερνάντο Σάντος κατά την διάρκεια της συνέντευξης Τύπου που παραχώρησε, καθώς μίλησε για εμφάνιση ανάλογη με αυτή των… U2. Να προσέξουμε μόνο μην βγει μόνο το 2 και τότε «καληνύχτα Μαργαρίτα».
Το μυαλό πρέπει να παραμείνει συγκεντρωμένο μόνο στο αποψινό παιχνίδι και όχι και στην αναμέτρηση της Τρίτης που ακολουθεί απέναντι στο Ισραήλ, επίσης εντός και επί τα αυτά
Ο Πορτογάλος τεχνικός αναμένεται να ξεκινήσει με σύστημα 4-3-3. Κάτω από τα δοκάρια θα πάρει θέση ο Σηφάκης, στο κέντρο της άμυνας Παπασταθόπουλος & Αβραάμ, τον Τοροσίδη δεξιά και τον Τζαβέλλα αριστερά. Στη μεσαία γραμμή θα παίξουν οι Κατσουράνης, Τζιόλης και Καραγκούνης. Επιθετική τριπλέτα, δεξιά ο Σαλπιγγίδης, αριστερά ο Νίνης και στην κορυφή ο Μήτρογλου.

Την αποστολή της Εθνικής Ομάδας συμπληρώνουν οι Τζόρβας, Βύντρα, Μαλεζάς, Σπυρόπουλος, Καφές, Φετφατζίδης και Λυμπερόπουλος.  Ο Λύμπε θα μπει σίγουρα αλλαγή, αν το ματς στραβώνει νωρίς και ο Φετφα θα παίξει αν είμαστε άνετοι. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο Γιώργος Καραγκούνης θα συμπληρώσει τις 100 συμμετοχές με την φανέλα της Εθνικής. Θα είναι  μόλις ο τρίτος παίκτης που πετυχαίνει κάτι τέτοιο μετά τους Θοδωρή Ζαγοράκη και Άγγελο Μπασινά.

Από την άλλη πλευρά ο Αλεξάντρ Στάρκοφς θα παρατάξει τη Λετονία με σύστημα 4-4-2. Η ενδεκάδα που θα επιλέξει αποτελείται από τους Βάνις (τερματοφύλακας), Κλάβα (δεξί μπακ), Γκορκς, Ιβάνοφς (στόπερ), Ζίρνις (αριστερό μπακ), Κάουνα (δεξί χαφ), Λάιζανς, Αστάφιεφς (στο κέντρο), Ρούμπινς (αριστερό χαφ), Βερπακόφσκις και Ρούντνεφς (επιθετικό δίδυμο).

Η χρηστική πληροφορία της ημέρας είναι να αποφύγετε τους δρόμους γύρω από το Καραϊσκάκη αν δεν πάτε στο γήπεδο γιατί θα πήξετε. Και στο στοίχημα παίζουμε Ελλάδα. Η απόδοση είναι μικρή αλλά δείχνει σίγουρη. Συνδυάζουμε την Εθνική μας με over στο Κύπρος-Νορβηγία για ένα καλύτερο στοιχηματικό μέλλον.

Ελλάδα-Λετονία 1 απόδοση 1.35

Κύπρος-Νορβηγία τουλάχιστον 3 γκολ στο ματς απόδοση 2.10

Δυάδα απόδοση 2.84

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 08/10/2010 12:20:32

    ...καλά τη γριά Καραγκούνα τι τη ξεκινά...δεν έχει ΄δει ότι πλέον καθυστερεί όλη την ομάδα..

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ blue nile 08/10/2010 13:06:57

      Για την 100στή συμμετοχή

  2. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 08/10/2010 13:27:20

    Αν ήταν ακόμη ο Ρεχάγκελ, μπορεί να έβαζε και τον Μπασινά!

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Strange Attractor 08/10/2010 13:31:47

      Και τον Ζαγοράκη για κανά μισάωρο. Πρόεδρος-παίκτης.
      Θα του βάζαμε και από δίπλα τον Ροδινό, να του ξεκόλλαγε το μυαλό του γερμανού και θα παίρναμε το κατσαρόλι πάλι...

      • Κώστας Ροδινός avatar
        Κώστας Ροδινός @ μικρός οδυσσέας 08/10/2010 13:45:36

        Για θαύματα παρακαλώ να απευθύνεσθε στον Strange Attractor!
        Εμείς είμαστε για λιγότερο απαιτητικές αποστολές.

  3. η Dimi avatar
    η Dimi 08/10/2010 15:22:43

    Mιά μικρή παρένθεση γιά Ευχές Αμεσης Ανάρρωσης
    του Φίλου μας Τσιλιβίθρα, ο οποίος ταλαιπωρείται
    κλινήρης με κρυολόγημα.

    *
    Someone remembers, someone cares

    Your name is whispered in someone's prayers

    Get Well Soon Buddy!
    Υour Antinews Friends


    Oποιος έχει το e-mail του Τσιλιβίθρα,
    παράκληση, να του στείλει την Αναρρωτική
    e-Card http://bit.ly/dhm2Pc

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ η Dimi 09/10/2010 17:44:12

      Σε ευχαριστώ πολύ για την κάρτα και την ευχή.
      Να είσαι καλά κι εσύ και μακριά από ρεύματα!!!

      Arigato...

  4. Μικρός Οδυσσέας avatar
    Μικρός Οδυσσέας 08/10/2010 19:43:00

    Ευχές για περαστικά και από μένα. Τσίλι γερά πάτους τα μυαλά!

  5. Γιάννης Φαίλτωρ avatar
    Γιάννης Φαίλτωρ 08/10/2010 20:19:22

    Σήμερα παίζουμε νοερώς για τον Τσίλι. Λένε ότι η θεραπεία με τσίπουρο (εντριβές, ροφήματα, κλπ) είναι ιδιαίτερα αποτελεσματική. Παίρνει τον πυρετό και μετά το τέταρτο γαληνεύεις και σε παίρνει στην αγκαλιά του γλυκά ο Μορφέας. Περαστικά φιλαράκι!

  6. tsilivithras avatar
    tsilivithras 09/10/2010 17:39:10

    @ Γιάννης, Dimi, Οδυσσέας

    Είστε απίστευτοι ρε...σας ευχαριστώ πάρα πολύ από καρδίας!!!

    Έπαθα πλάκα τώρα...ειλικρινά.

    Γιάννη το τσίπουρο ήταν το τελευταίο λαγκαδιανό που είχα και αποφάσισα αντί να το τριφτώ να το πιω.Ευτυχώς έχω καλό dealer εδώ πάνω και από δευτέρα θα προμηθευτώ.

    Να προσέχετε όλοι μωρέ γιατί ο καιρός αλλάζει απότομα και είναι επικίνδυνο το κρύωμα.

    • Enzo avatar
      Enzo @ tsilivithras 09/10/2010 17:45:11

      ετσι ειναι τα γεραματα. πρεπει να προσεχουν να μην κρυωσουν.

    • η Dimi avatar
      η Dimi @ tsilivithras 09/10/2010 21:37:49

      tsilivithras Μιά χαρά ακούγεσαι, μάς έλειψαν τ'αστεία σου. Και να προσέχεις το σιρόπι του βήχα. Θυμάσαι τι συνέβη με το vicks στο 9½ weeks?

  7. danaos avatar
    danaos 09/10/2010 18:14:38

    Αρρώστησες βρε Τσίλι μας;Περαστικούδια!Και μη στεναχωριέσαι για το λαγκαδιανό!Θα σου στείλω κούμαρο ΑΑ!!!

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ danaos 09/10/2010 18:55:51

      Σταματήστε μωρέ θα με κάνετε να κοκκινήσω με τις ευχές.

      Σε ευχαριστώ πολύ danaos...αν είμαστε γεροί ίσως κάποια στιγμή τα πιούμε από κοντά.