#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
19/11/2011 21:38
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός, σημειώσατε Χ




Ντέρμπι με τα όλα του το 1-1 στο Φάληρο. Για κουρέματα, ομόλογα, μισθούς, συντάξεις, εκλογές, μνημόνια, φόρους, κέρατα, από αύριο πάλι. Σήμερα δεν έχει άλλο Τόμσεν, Όλι Ρεν, Γιούνκερ, Σαρκοζύ, αλλά μόνο Λέτο, Τζεμπούρ,  Κατσουράνη, Μιραλάς, Καραγκούνη, Τοροσίδη.

Πολύ δυνατά μπήκαν και οι δύο ομάδες αλλά ο ΠΑΟ στο 17΄βγήκε υποδειγματικά στην αντεπίθεση: Σούπερ μπαλιά από Κατσουράνη, φοβερό γύρισμα του ταχύτατου Κουίνσι και τελείωμα Ζέκα στην κενή εστία. Από ένα δοκάρι στη συνέχεια οι δύο ομάδες με Λέτο και Φουστέρ. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Ολυμπιακός πίεσε τον αντίπαλο του και στο 48΄ο συνήθης ύποπτος Τζεμπούρ έκανε το 1-1 από κοντά μετά από πλαγιοκόπηση του Μιραλάς. Στο 83΄ο  Τοροσίδης έκανε την σέντρα από δεξιά, ο Φουστέρ στην προβολή, έδιωξε και πάλι  εντυπωσιακά ο Καπίνο. Τερματοφύλακα για πολλά χρόνια βρήκε ο ΠΑΟ στο πρόσωπο του πιτσιρικά. Στην ηλικία του δεν είναι καθόλου εύκολο να κάνεις τέτοια εμφάνιση στο Καραϊσκάκη.

Οι φίλαθλοι απόλαυσαν ένα ωραίο ματς αν και αμαυρώθηκε και αυτό από επεισόδια.  Οπαδοί των «αιωνίων» συνεπλάκησαν πριν τον αγώνα στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, στη Λενορμάν και σε άλλες περιοχές της Αθήνας.

Ευχαριστημένοι και οι δύο με το αποτέλεσμα. Ο ΠΑΟ διατηρείται στην κορυφή του πρωταθλήματος και ο Ολυμπιακός παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ γλίτωσε μια ήττα που στην «οικονομία» του πρωταθλήματος, θα μετρούσε πολύ αρνητικά. Στο τέλος οι ερυθρόλευκοι πίεσαν ασφυκτικά, αλλά ο Καπίνο και κακές τελικές προσπάθειες του στέρησαν την ολική επαναφορά και τη νίκη.

ΥΓ: Αποκλειστικές πληροφορίες του antinews, μιλούν για επανεμφάνιση  Κώστα Ροδινού  στο Καραϊσκάκη...

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Γιώργος avatar
    Γιώργος 19/11/2011 21:41:51

    Στην τελική προσπάθεια οι παίκτες του Ολυμπιακού τα έκαναν σαλάτα, με κορυφαίο... σεφ, τον Μιραλάς. Έχασε δυο σήμερα που δεν χάνονται και άλλα δυο που για την υποτιθέμενη κλάση που έχει, έπρεπε να είχε βάλει και εκείνα.

  2. ΕΥΑ avatar
    ΕΥΑ 19/11/2011 21:44:33

    Καλά πάμε!

  3. danaos avatar
    danaos 19/11/2011 21:59:29

    Σε ποια θέση παίζει ο Ροδινός;

    • ΕΥΑ avatar
      ΕΥΑ @ danaos 19/11/2011 22:26:31

      Στους επισήμους;

    • Κατ.Κατ. avatar
      Κατ.Κατ. @ danaos 19/11/2011 23:17:25

      Σημαιάκι του corner.......

      • ΕΥΑ avatar
        ΕΥΑ @ Κατ.Κατ. 19/11/2011 23:35:23

        Α, θα 'ταν ιγκόγκνιτο....

  4. danaos avatar
    danaos 19/11/2011 22:49:40

    Ο φακός τον έπιασε να κάθεται δίπλα σε στελέχη της ΔΗ.ΣΥ.!Φάκτορα πρόσεχε!

    • StarPowerNone avatar
      StarPowerNone @ danaos 20/11/2011 01:43:45

      Δαναέ,
      είσαι απίστευτος...
      και αυτός δίπλα στον Παπαχελά ποιός ήταν;
      καλημέρα!

      • danaos avatar
        danaos @ StarPowerNone 20/11/2011 08:49:11

        Η Παπαρήγα! Της άρεσαν τα κόκκινα και πήγε κι αυτή.
        Καλημέρα SPN!

        • Lukas North avatar
          Lukas North @ danaos 21/11/2011 13:58:18

          H Αλέκα ειναι Παναθηναϊκός !!!

  5. nikos karas avatar
    nikos karas 19/11/2011 23:10:22

    Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΒΡΗΚΕ ΤΕΡΜΑΤΟΦΥΛΑΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ Η ΕΘΝΙΚΗ ΟΜΑΔΑ. ΜΠΡΑΒΟΣ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΠΟΥ ΕΣΤΕΙΛΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΥΜΑ. ΠΡΟΩΘΗΣΤΕ ΤΑ ΝΕΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΑΦΗΣΤΕ ΤΙΣ ΣΑΒΟΥΡΕΣ ΠΟΥ ΚΟΝΟΜΑΝΕ ΟΙ ΜΑΝΤΖΕΡΣ

  6. chrisss avatar
    chrisss 19/11/2011 23:33:00

    Αυτός που έγραψε το άρθρο είναι τελείως μυρωδιάς..τι ήττα γλύτωσε ο Ολυμπιακός ρε μεγάλε? 25-5 ήταν οι τελικές..αχ αυτή η βαζελίνη

  7. blue nile avatar
    blue nile 20/11/2011 04:21:33

    Πάντως το ματς ήταν καλό. Πολύ καλό. Ο Ολυμπιακός μπορεσε να κάνει τις φάσεις, του έλειψε όμως ένα δεύτερο γκολ. Ο Παναθηναικός συνεχίζοντας την πολύ καλή του πορεία στο πρωτάθλημα στάθηκε ψυχωμένος μέσα σε μια δύσκολη έδρα. Για μένα δεν έχει τόσο σημασία το αποτέλεσμα. Θα μπορούσε το ματς να είχε τελειώσει χωρίς ισοπαλία αν τα δοκάρια δεν σταματούσαν τον Λέτο ή τον Φουστέρ. Έχει σημασία αυτό που δίνει φέτος άλλον αέρα στο τριφύλλι: η πολύ καλή κυκλοφορία της μπάλας που έχει σε αρκετά μεγάλα διαστήματα του αγώνα.
    Ο δρόμος για το πρωτάθλημα δύσβατος. Οι λιμανιώτες διαθέτουν αδιαμφισβήτητη ποιότητα όμως σαν κάτι να λείπει από το φετινό τους παζλ. Τουλάχιστον ακόμα. Και δεν ξέρω αν αυτό το κάτι είναι ικανό να τους στοιχίσει τον τίτλο.
    Οι πράσινοι είναι πιο ομάδα και επειδή είναι αρκετά νωρίς μπορούμε να περιμένουμε ακόμα καλύτερες συνέργειες μεταξύ των παικτών τους.
    Λέτε να επαναληφθεί το σενάριο του 2004 όταν έχασε το ΠΑΣΟΚ τις εκλογές και πήρε πρωτάθλημα ο Παναθηναικός;
    Μάλλον το πράσινο χρώμα φταίει που αντιστέκεται στην έξωση του και μεταναστεύει σε άλλες ηγεμονίες...

  8. irida avatar
    irida 20/11/2011 10:39:57

    O ΠΑΟ φέτος πρωταθλητής!! Τα υπόλοιπα...περιττά. Ο παππούς ξέρει να φτιάχνει ομάδα. Εξαιρετικός προπονητής σε μια δύσκολη συγκυρία για τον ΠΑΟ..και με τον ανεκδιήγητο τύπο να περιφέρεται..

    • ΚΥΘΗΡΙΟΣ avatar
      ΚΥΘΗΡΙΟΣ @ irida 21/11/2011 13:52:23

      Κάνε κράτει λίγοοο...κάλμααα! Στό τέλος ξυρίζουν τό γαμπροοό! Ὁ Μάης εἶναι θεσμός νά ντύνεται στά κόκκινα...καί ὣς γνωστόν οἱ θεσμοί δέν ἀλλάζουν εὒκολα...

  9. jkr avatar
    jkr 20/11/2011 11:12:48

    Ο Βαλβέρδε πότε θα κερδίσει ντέρμπυ;;;;;ΠΟΤΕ;;;;;;;

  10. Forum avatar
    Forum 20/11/2011 12:00:15

    Πολύ φλύαρος ο Ολυμπιακός. Τι να την κάνω την υπεροχή αν δεν μπορώ να βάλω τη μπάλα στο πλεχτό και την ίδια στιγμή η άμυνά μου είναι παιδική χαρά;

    Εν τω μεταξύ, αυτός ο Αμπντούν πρέπει να έφαγε πολύ κράξιμο στα τελευταία λεπτά. Τι τον βάζει μέσα αφού δεν μπορεί να κάνει τίποτα σωστά αυτός ο άνθρωπος; Έλεος!!

  11. kostas* avatar
    kostas* 20/11/2011 18:20:25

    και ο Ροδινος Ολυμπιακος , τι ειναι αυτο το πραγμα με το Σαμαρα και τους φιλους του ...Ολοι γαυροι ρε πουστη μου ... τσ τσ τσ

  12. ΝΕΚΚ avatar