#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/08/2010 11:09
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Οι δικέφαλοι και τα σπασμένα κεφάλια



Νίκες για τους «Δικέφαλους» και προβάδισμα για πρόκριση στους ομίλους του Europa League. Η ΑΕΚ πήρε άνετη νίκη επί της Νταντί Γιουνάιτεντ στη Σκωτία με σκορ 0-1, ενώ 1-0 κέρδισε και ο ΠΑΟΚ της Φενέρμπαχτσε στην "κολασμένη" Τούμπα.
Η ΑΕΚ με μπλε –γούρικη από ότι απεδείχθη- εμφάνιση ήταν καλύτερη και κέρδισε άνετα ενώ οι  Θεσσαλονικείς έπαιξαν καλά, έχασαν κλασικές ευκαιρίες και κατάφεραν να κρατήσουν το μηδέν στην άμυνα. Ωστόσο, υπάρχει ακόμη ένα… ημίχρονο στο «Σουκρού Σαράτσογλου», όπου χρειάζεται να δώσουν μεγάλη μάχη για να προκριθούν στην επόμενη φάση της διοργάνωσης. Το έργο της ΑΕΚ είναι θεωρητικά εύκολο αλλά χρειάζεται προσοχή
Την επόμενη Πέμπτη (26/8) οι ρεβάνς, σε Αθήνα και Κωνσταντινούπολη, αντίστοιχα.
Η ΑΕΚ μας δικαίωσε και στοιχηματικά που την προτιμήσαμε, σε μια βραδιά με μέτρια επιτυχία 2 στα 4.

Ενώ άσχημες διαστάσεις, που υπερβαίνουν τα αθλητικά όρια, παίρνουν τα επεισόδια μεταξύ παικτών στο χθεσινοβραδινό φιλικό μεταξύ Ελλάδας και Σερβίας στο ΟΑΚΑ. Ο αθλητικός εισαγγελέας Κώστας Σιμιτζόγλου διέταξε τη σύλληψη του Νέναντ Κρστιτς, του παίκτη που τραυμάτισε με καρέκλα τον Γιάννη Μπουρούση, και ο Σέρβος σέντερ βρίσκεται στο τμήμα αθλητικής βίας στην ασφάλεια.

Η σερβική κυβέρνηση φέρεται να ενημερώθηκε για την υπόθεση και ανέθεσε στην Υπουργό Νεολαίας και Αθλητισμού της γειτονικής χώρας να επιληφθεί της υπόθεσης. Υπάρχει κίνδυνοας ακόμη και  διπλωματικού επεισοδίου ανάμεσα στα δύο κράτη.

O Κρστιτς πρέπει να μάθει ότι όταν χτυπάμε, χτυπάμε από μπροστά και όταν παίζουμε ξύλο με τα χέρια .δεν παίρνουμε καρέκλες. Είναι και τυχερός που δεν του έφερε τον πάγκο στο κεφάλι ο Σόφο. Για να λέμε του στραβού το δίκιο,  η κλωτσοπατινάδα έχει σίγουρα αφετηρία τα ντέρμπι Ολυμπιακού-ΠΑΟ και τα προηγούμενα που έχουν ορισμένοι μεταξύ τους. Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους, δεν είναι η πρώτη φορά που ο Τεόντοσιτς ξεκινά ένα καυγά με κάποιον παίκτη του ΠΑΟ. Γιατί ξεκινά και τη λογομαχία και τα μπουκέτα. Ο Γιαννάκης λόγω χαρακτήρα ήθελε να φύγει ο Τεό από τον Ολυμπιακό. Απλά η κατάσταση ξέφυγε, γιατί υπήρχαν πολλά νεύρα και παράπονα από τους διαιτητές, η αποβολή του Ίβκοβιτς, κάποια σκληρά φάουλ. Ξέσπασε όλη η ένταση της σκληρής προετοιμασίας.
Τώρα με ορατό τον κίνδυνο αρκετοί διεθνείς να χάσουν το Μουντομπάσκετ, σίγουρα θα έχουν μετανιώσει για τις χθεσινοβραδινές σαχλαμάρες. Αλλά το κακό έγινε…
Και να είστε σίγουροι ότι θα υπάρχει και συνέχεια στο πρωτάθλημα, αν δεν λάβουν τα μέτρα τους οι ομάδες.
Στην αγωνιστική ανάλυση, που μοιραία περνά σε δεύτερη πλάνο, η Εθνική σε ένα μέτριο βράδυ, βρήκε το μπελά της από τους μαχητικούς  Σέρβους αλλά ομάδα που στο 3λεπτο βάζει 13 πόντους μην τη φοβάστε. Αρκεί να μην πάει λειψή στην Άγκυρα .
Ατομικά, καταπληκτικός ο Νίκος Ζήσης στην πιο ώριμη φάση της καριέρας του. Κα ο Σόφο ογκόλιθος. Με νταλίκα να τρακάρει θα της κάνει φιλική δήλωση...

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. blue nile avatar
    blue nile 20/08/2010 11:43:00

    Όλα καλά με τους Σέρβους, φίλοι μας γείτονες μας αλλά το τσογλανιλίκι το έχουν λίγο στο αίμα τους. Και οι δικοί μας βέβαια δεν είναι λουλούδια...
    Όμως δεν μπορώ να ξεχάσω πολύ παλιά αρχές δεκαετίας του '80 τον νεαρό τότε Γκρμποβιτς να πρωτοεμφανίζεται στην εθνική Γιουγκοσλαυιας στη θέση του 4 του power forward και όχι στη θέση 3 που τον είδαν οι περισσότεροι το αλησμόνητο '87.
    Τότε σε ένα ματς (φιλικό πριν το γιουρομπάσκετ του 81 αν θυμάμαι καλά) μάρκαρε τον Ντίνο Μενεγκίν ξέρετε εκείνον τον θηριώδη Ιταλό με το παρατσούκλι Buffalo Bill, και είχε φάει πολύ ξύλο από τον γερόλυκο στα μαρκαρίσματα στη ρακέτα.
    Τελείωσε το ματς και ο νεαρός έξαλλος κυνηγούσε τον Μενεγκίν οπλισμένος με ένα ψαλίδι με σαφή πρόθεση να τον ψαλιδώσει. Είδαν και έπαθαν να τον συγκρατήσουν ομοεθνείς και μη.
    Η μερικά χρόνια μετά σε ματς του πρωταθλήματος τους που ο Άζα Πέτροβιτς με ένα συμπαίχτη του κυνηγούσαν ένα αντίπαλο παίχτη ψηλά στην κερκίδα και όταν τον έπιασαν μάτωσε στα χεράκια τους ενώ επακολούθησε γενική σύρραξη όπου παίχτες προπονητές φίλαφθοι ασκήθηκαν στο ευγενές άθλημα της πυγμαχίας, με απόλυτους νικητές τους αστυνόμους που έσπασαν πολλά κεφάλια εκείνο το απόγευμα.
    Όλα αυτά στο μπάσκετ που ειδικά εκείνα τα χρόνια ήταν άθλημα επί το πλείστον μορφωμένων παιδιών που δεν είχαν σχέση με τους ποιμενο-βουκόλους ποδοσφαριστές του παρατεταμένου νι και του λι.
    Χα χα δεν μπορώ να ξεχάσω την απάντηση του Βουτυρίτσα (ή δεν ήταν αυτός και ήταν ο Νταραγκλίτσας ή άλλος?) που περπατούσε με δυσκολία στην αλλαγή του και έξοδο από το γήπεδο όταν τον ρώτησε ο τηλεσχολιαστής τι έπαθε. Έμασε το ποδάρι μου, του απάντησε σε πλήρη αντιδιαστολή με τον μπασκετμπολίστα και φοιτητή ιατρικής τότε Δημήτρη Παπαδόπουλου του Ηρακλή που όταν τραυματίστηκε στο χέρι και ρωτήθηκε από αθλητικογράφο τι έγινε απάντησε σε πλήρη ιατρική ορολογία που άφησε εμβρόντητο και απορημένο τον δημοσιογράφο...

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ blue nile 20/08/2010 11:49:54

      Boυτυρίτσας...Νταραγκλίτσας...Γκρμποβιτς...Μενεγκίν

      Τι πήγες και θυμήθηκες ρε φίλε;;;

      Πωπωωωω...

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ blue nile 20/08/2010 11:58:18

      Μιας και το γυρίσαμε στις ρετρό μπούφλες Γκάλης-Κορωναίος στον Τάφο του Ινδού, Γκάλης-Πρέλεβιτς σε Άρης-ΠΑΟΚ, Φάνης εναντίον Ιωαννίδη (τον κράταγαν 10)και Γιαννάκης-Ντράζεν στη φυσούνα...

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ μικρός οδυσσέας 20/08/2010 12:39:49

        Σε ποιο ματς ήταν ρε γμτ που είχανε πετάξει ένα νεροχύτη ολόκληρο που έπεσε δίπλα στον Κόρφα ο οποίος κόντεψε να πάθει εγκεφαλικό από την τρομάρα του...;;;;

        Σε ματς με τον ΠΑΟ δεν ήτανε;;;

        Καλά οι φάπες Γκάλη-Πρέλεβιτς ήταν τότε για μας τους ΠΑΟΚτσήδες -και καλά- η απομυθοποίηση του ψυχρού Γκάλη.

  2. Olympia avatar
    Olympia 20/08/2010 12:08:31

    Γιατί δεν λέτε και για τον Φασούλα με τις προκλήσεις του στο Παπαστράτειο που μετά έγιναν "φιλοολυμπιακά αισθήματα" όταν το ΠΑΣΟΚ του έδωσε τον Πειραιά; Η μεγαλύτερη ενέργεια αθλητικής βίας ήταν η καταστροφή του Πειραιά από τον Φασούλα λόγω απωθημένων!

    • ΒΡΑΧΟΣ avatar
      ΒΡΑΧΟΣ @ Olympia 20/08/2010 12:12:35

      Μάλλον λόγω ανικανότητας, αλλά αυτή είναι άλλη κουβέντα.

  3. undercover gpr avatar
    undercover gpr 20/08/2010 12:12:39

    Ας ελπίσουμε να μην αποκλειστούν Φώτσης-Σόφο διότι με Βουγιούκα ούτε final-four δεν μας βλέπω.
    :)

  4. blue nile avatar
    blue nile 20/08/2010 12:16:12

    Φάκτορα συγνώμη ίσως δεν έπρεπε να το γράψω...

    • Κράτιστος avatar
      Κράτιστος @ blue nile 20/08/2010 12:26:20

      ντου-ντου
      ντου-ντου
      πως γ....ει ο Μακαντού!!!!!!

  5. ZARKO avatar
    ZARKO 20/08/2010 12:28:48

    blue nile @
    Εξυπνάκια να σου θυμίσω ένα συνθηματάκι που δεν πρόκειται να το ξεχάσετε ποτέ;

    Πότε; Ποτέέέέέέ
    Πότε; Ποτέέέέέέ
    Πότε; Ποτέέέέέέ
    Ποτέέέέέέ, Ποτέ, Ποτέ, Ποτέέέέέ, Ποτέ, Ποτέ,

    • Κράτιστος avatar
      Κράτιστος @ ZARKO 20/08/2010 12:35:02

      αναφέρεσαι στα 41 χρόνια που κάνεις για να δεις το κυπελλάκι Ελλάδας;

      Φιλικά, Κάμπορα

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ ZARKO 20/08/2010 14:17:44

      Αναφέρομαι στο απύθμενο κόμπλεξ που δεν έχετε ξεπεράσει ακόμα, μετά από 30 χρόνια. Εκείνη η δεκαετία πρέπει να σας έχει σημαδέψει. Υπάρχουν και οι ψυχολόγοι δεν χρειάζεται σε άσχετα άρθρα και σε άσχετα ιστολόγια να εξωτερικεύετε τα συμπλέγματα κατωτερότητας που κρατάνε από τη δεκαετία του '80.
      Και αν προσέξουμε και το περιεχόμενο του συνθήματος του φωστήρα πιο πάνω, βλέπουμε και τον βάρβαρο τρόπο που χρησιμοποιείτε για να εκφραστείτε.

  6. Alex avatar
    Alex 20/08/2010 12:29:51

    Καφριλες.....

  7. O Θείος avatar
    O Θείος 20/08/2010 12:50:19

    Γκάλης-Κορωναίος, το ξύλο της αρκούδας...

  8. μικρός οδυσσέας avatar
    μικρός οδυσσέας 20/08/2010 13:20:58

    Προτείνω λίγη αυτοσυγκράτηση και αυτολογοκρισία, πριν μας στείλει ο φάκτορας σε καταναγκαστικά έργα (χαχαχα)
    Και για να μην επιβεβαιώσουμε τους πολέμιους των αθλητικών στα Αντινέα..

  9. denkserotipota avatar
    denkserotipota 20/08/2010 13:22:50

    20-08-2010:Δελτίο Τύπου της Γ.Α.Δ.Αττικής σχετικά με συμπλοκή παικτών κατά τη διεξαγωγή αγώνα καλαθοσφαίρισης.
    ΓΕΝΙΚΗ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΑΤΤΙΚΗΣ
    ΓΡΑΦΕΙΟ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗΣ

    Αθήνα, 20 Αυγούστου 2010

    ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

    Στο πλαίσιο προανάκρισης, που διενεργήθηκε από το Τμήμα Πρόληψης Οργανωμένης Αθλητικής Βίας της Δ/νσης Ασφαλείας Αττικής, με αφορμή την συμπλοκή παικτών εντός του αγωνιστικού χώρου κατά τη διεξαγωγή του χθεσινού φιλικού αγώνα καλαθοσφαίρισης μεταξύ των εθνικών ομάδων «ΕΛΛΑΔΑΣ–ΣΕΡΒΙΑΣ», ανακοινώνεται ότι συνελήφθη ένας Σέρβος καλαθοσφαιριστής κατηγορούμενος για «επικίνδυνη σωματική βλάβη» και παραβάσεις του Ν. «περί Εξωσχολικού Αθλητισμού».

    Ο αθλητής αφέθηκε ελεύθερος κατόπιν εντολής του κ. Εισαγγελέα, ο οποίος διέταξε τη διενέργεια προκαταρκτικής εξέτασης.

    • Ολντ Τραφορντ avatar
      Ολντ Τραφορντ @ denkserotipota 20/08/2010 15:01:42

      Εδω ακριβώς είναι το ύποπτο της υπόθεσης.
      Θα φιλοτιμηθεί να ρωτήσει κανείς ΠΑΣΟΚτσής τον ΓΑΠ που (του είπαν) να τη πάει τη βάρκα με όλους τους βόρειους γείτονες μας, η θα κάνουν όλοι τους γαργάρες???
      ΡΕ ΠΑΣΟΚ κρούσε κανένα καμπανάκι στο ΓΑΠ. Δε βλέπεις τι γίνεται με όλους τους βόρειους?

  10. denkserotipota avatar
    denkserotipota 20/08/2010 13:26:30

    Μεγάλη εμφάνιση χτες η ομαδάρα μας.
    Απώλειες Ιβιτς και Βιτόλο για τη ρεβάνς.
    Θα είμαστε εκεί, να προσκυνήσουμε την ΠΟΛΗ μας.
    3000 κομμάτια, θα περάσουμε απέναντι στην ασιατική μεριά του Βοσπόρου στο "γηπεδάκι" της φενέρ και για άλλη μια φορά θα διδάξουμε ΠΑΟΚ.

    Αυτό το ταξίδι ΔΕΝ ΧΑΝΕΤΑΙ!!!


    υ.γ γιατι ρε Σάκη;;; Γιατί;;;

    • Κράτιστος avatar
      Κράτιστος @ denkserotipota 20/08/2010 13:43:09

      γιατί είναι άχρηστος

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Κράτιστος 20/08/2010 14:24:34

        Μια χαρά παίκτης είναι και φέτος προσπαθεί πάρα πολύ.
        Πριν να κατηγορήσεις αυτόν καλύτερα κράξε το Σάλπι που χάνει δεύτερο τετ-α-τετ/γκολ σε συνεχόμενο παιχνίδι ή τον Μούσλι που θέλει 10τμ να κάνει ένα κοντρόλ...και αμφότεροι πληρώνονται 10 φορές πάνω από το μισθό του Σάκη.

        Σε τέτοιες φάσεις φαίνεται η απόλυτη συγκέντρωση των φορ που κάνουν τη διαφορά φίλε Κράτιστε.
        Κι επειδή εμείς δεν είμαστε ΠΑΟ να πληρώνουμε τον Σισέ ένα κοντέινερ λεφτά για να βγαίνει πρώτος σκόρερ με τη Λάρισα και τον Ατρόμητο παρακάλα να του κάτσουν τέτοιες φάσεις του Σάκη μπας και εισπράξουμε καμμιά υπεραξία ή ξεφορτωθούμε το συμβόλαιο του Ζλάταν σε κανέναν τρελό Κύπριο.

  11. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 20/08/2010 13:59:36

    Ελπίζω ο ΠΑΟΚ να βρεί με τον Δερμιτζάκη την ποδοσφαιρική μαγκιά,το θράσος που τόσο χρειάζεται στα ευρωπαικά ματς.Επιτέλους είδαμε 4-4-2 κ όχι αυτό το αισχρό 4-2-3-1 που στην Ελλάδα έχει γελοιοποιηθεί απο προπονητές της πλάκας.Πάμε στην Πόλη να παίξουμε σαν ΠΑΟΚ κ ας χάσουμε,η Φενέρ εκεί ανεβαίνει 3 ταχύτητες προβλέπεται κόλαση κ όσα παιδιά πάνε προσοχή γιατί είναι ματς υψηλού κινδύνου,οι Τούρκοι οπαδοί είναι μαχαιροβγάλτες ενώ κ οι αστυνομικοί δεν καταλαβαίνουν απο ''νύχτες του Αλέξη'' ρίχνουν στο ψαχνό...Όσο για το ματς με τη Σερβία κ το ξύλο,νομίζω οτι έχει δοθεί υπερβολική δημοσιότητα,στην ουσία είναι ξεκαθάρισμα λογαριασμών απο το ελληνικό πρωτάθλημα κ τη σαπίλα που επικρατεί.Σαν φίλαθλος θα ήθελα να τελειώσει απο την εθνική ο Φώτσης,εξευτέλισε το εθνόσημο είναι κ αρχηγός κ πρέπει να ξέρει οτι είναι πρότυπο,πρέπει να διδάσκει ήθος κ όχι να μοιράζει μπουκέτα κ φτυσιές

    • μικρός οδυσσέας avatar
      μικρός οδυσσέας @ Μαύρος Ιάκωβος 20/08/2010 14:04:54

      Είναι σαφές ότι είχαν προηγούμενα

    • tsilivithras avatar
      tsilivithras @ Μαύρος Ιάκωβος 20/08/2010 14:17:28

      Που το είδες το 4-4-2 ρε αδερφέ;;

      4-2-3-1 παίξαμε πάλι με Βιερίνια αριστερά στη θέση του Σορλέν και τριάδα μπροστά Βιερίνια, Μούσλι, Σάλπι.
      Τον Ιβιτς ελαφρώς προσεκτικό προς τα πίσω να βοηθάει τα χαφ καθώς πλέον παίξαμε με 2 κανονικά μπακ που ανέβαιναν αμφότεροι (Λίνο και Μπουσαιντί).

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ tsilivithras 20/08/2010 14:45:25

        Ο ορισμός του 4-4-2 με 2 φορ να αλλάζουν θέσεις.Για τα άλλα που λές συμφωνώ

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/08/2010 14:56:05

        Τι να σου πω...μπάλα έμαθα να βλέπω εμπειρικά...δεν παίρνω και όρκο.
        Εμένα δεν μου φάνηκε για 4-4-2 καθώς δεν είδα και κάτι που να άλλαξε τακτικά.
        Θέσεις άλλαζαν και οι 3 μπροστά αλλα όχι τόσο όσο θα πρεπε σε παράταξη με 3 επιθετικούς στο σύγχρονο ποδόσφαιρο.
        Δεν γίναμε και Μπάρτσα φυσικά...

        Πέραν του ότι φάνηκε η δουλειά που έγινε σε πιο επιθετική άμυνα και παγίδες ψηλά στο κέντρο όταν έχεις μπακ που ανεβαίνουν συνέχεια.

        Anyways...ας παίζει η ομάδα έτσι κι ας κάνω εγώ λάθος στο "διάβασμα".

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ tsilivithras 20/08/2010 15:17:18

        Κοίτα εμένα απο το γήπεδο επειδή ήμουν μέσα μου φάνηκε οτι υπήρχαν σε κάθε φάση μέσα στην περιοχή των τούρκων 2 φορ,ο σάλπι κ ο μούσλι εμφανής διαφορά με τα προηγούμενα παιχνίδια κ τα περσινά...Τα μπακ ανεβαίνανε κ σεντράρανε,τα χαφ γκαρσία(κυρίως) κ βιτόλο μοιράζανε παιχνίδι,εγώ προσωπικά είδα προσπάθεια για ανάπτυξη του παιχνιδιού που είχα αρκετό καιρό να δώ...Μακάρι να συνεχίσουμε έτσι κ να πάρουμε την πρόκριση εκεί μέσα

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ tsilivithras 20/08/2010 15:32:09

        Ανάπτυξη όπως το λες...
        Με τρίτο επιθετικογενή παίκτη (Ζλάταν αντί Σορλέν)
        με Λίνο αντί για σνάουτσνερ
        με μπουσαιντί δεξί μπακ με ανεβάσματα και προωθήσεις

        ξαφνικά είχες 4 μπροστά + 2 απο τα πλάγια πίσω...

        Δεν είναι και λίγο πράγμα...εκεί που πάλευες με Λίνο Βιερίνια Ιβιτς Μούσλι πέρσυ (και μονόπλευρα) τώρα είχες και πλάγια και κέντρο.

        Φτου σκόρδα και άντε να δούμε τι θα γίνει στον επαναληπτικό χωρίς Ίβιτς και Βιτόλο θέλει πάρα πολύ προσοχή.

  12. blue nile avatar
    blue nile 20/08/2010 14:15:13

    Ρε Ζάρκο...
    Μα την αλήθεια είχε πονέσει τότε...το ποτέ ποτέ...
    Αλλά όλα εδώ πληρώνονται...το αεροπλανάκι πάνω από την Τούμπα το θυμάσαι...ξέρεις εκείνο που πέταξε στο ημίχρονο του Πάοκ Άρης 2-0 και έσερνε γιγαντοπινακίδα :
    Άρη εκεί στη Β εθνική.

    • ZARKO avatar
      ZARKO @ blue nile 20/08/2010 14:23:10

      blue nile @
      Εκείνο το σύνθημα πονούσε (παρατατικός γιατί υπήρχε διάρκεια δεκαετίας ο πόνος σας τότε), γιατί ήταν υπόθεση δύο ομάδων το πρωτάθλημα και καταλήγατε πάντα 2οι. Ήταν καζούρα σε διμερές επίπεδο.
      Εσείς κάνατε καζούρα 10 αγωνιστικές πριν λήξει το πρωτάθλημα για άσχετο λόγο από την ήττα μας στην Τούμπα. Για κάτι που, όπως υποστηρίζετε δεν θα έπρεπε να σας ενδιαφέρει, και κυρίως για ΑΛΛΟ ΑΘΛΗΜΑ!!!!!!!!!!!
      Αλλά σαν τις ύαινες και τα κοράκια, περιμένετε πάντα στη γωνία για να αποτελειώσετε τον αντίπαλο, όταν αυτός είναι αδύναμος να αντιδράσει.
      Μην τα βάζεις στο ίδιο τσουβάλι. Δεν είναι ίσα και όμοια.

  13. blue nile avatar
    blue nile 20/08/2010 14:18:41

    Και για να δείτε το ποιόν του Ιωαννίδη μη ξεχνάμε ότι υποστήριξε Ντόρα στις εσωκομματικές.

  14. Ένα Πρόβατο avatar
    Ένα Πρόβατο 20/08/2010 20:58:29

    Προτείνω το Σχορτσιανίτη για πρωθυπουργό.Να δω μετά το ΔΝΤ τί μέτρα θα προτείνει.
    Πέρα απ την πλάκα ο Σόφο είναι σίγουρα πολύ πιο έξυπνος απ τον Γιωργάκη.

  15. crazer avatar
    crazer 21/08/2010 02:39:03

    bravo zarko pesta.,.,