#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
12/09/2013 14:54
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μελισσανίδης: Τελειώσατε!



Καυστικός ήταν ο Δημήτρης Μελισσανίδης, στο περιθώριο της παρουσίασης της νέας φανέλας της ΑΕΚ, όταν ρωτήθηκε για την πρόθεση του Ολυμπιακού να καταγγείλει τη σύμβαση με τον ΟΠΑΠ.

"Στο καλό. Εμείς δεν έχουμε τίποτα με καμία ομάδα. Ούτε με Παναθηναϊκό ούτε με Ολυμπιακό. Δεν ανοίγω βεντέτα με κανέναν. Εγώ τα βάζω με άντρες όχι με αυτούς που ...δεν πήγαν στον ελληνικό στρατό. Δεν ασχολούμαι.

Ας μου στείλουν γραπτώς ότι δεν θέλουν την χορηγία. Όχι με πόλεμο από τις εφημερίδες.

Με τσίου τσίου και νεροπίστολα νομίζουν ότι θα έρθουν; Αυτά που ήξεραν να τα ξεχάσουν. Αυτά που κάνανε τα τελευταία 15 χρόνια να τα ξεχάσουν. Έχουν καταστρέψει το ποδόσφαιρο...

 

Εμείς δεν ασχολούμαστε με κανέναν, οι άλλοι ασχολούνται με μας. Είναι δυνατόν να ασχολούνται με την ΑΕΚ στην Γ' Εθνική; Με τον Μανδραϊκό θα παίζουμε. Tελειώσανε!", είπε μεταξύ άλλων ο πρόεδρος της ΠΑΕ ΑΕΚ.

Πηγή:http://www.sport.gr/

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Hawk avatar
    Hawk 12/09/2013 15:09:24

    Πως λέμε σφύριξα και έληξες, ένα τέτοιο πράγμα.

  2. καπτεν avatar
    καπτεν 12/09/2013 15:20:22

    Οι μοχλοι του Μελισσανιδη ειναι συγκεκριμενοι. Του Βαγγελα, ατελειωτοι, σε ολα τα επιπεδα. Δυνατη ρατσα οι Ελληνες του ποντου αλλά οι πειραιωτες, και δη οι μανιατες ειναι greedy σαν τους wasp. Μαυρομιχαλαιοι, Μιαούλης (νησιωτης αργοσαρωνικου) ειναι μερικα παραδειγματα. Δεν καθευδουν εαν τα πραγματα δεν τακτοποιηθουν...οπως πρεπει. Θρυλος.

    • Hawk avatar
      Hawk @ καπτεν 12/09/2013 15:41:05

      Με το λείωσιμο των πάγων θα κινδυνεύσουν όλοι οι γαύροι του Πειραιά... τι κρίμα!

      • Κυθήριος avatar
        Κυθήριος @ Hawk 12/09/2013 19:26:47

        Θά πιάσουμε κρεββάτι στή Λεωφόρο.

        • IaperiskepsiaTouIkarou avatar
          IaperiskepsiaTouIkarou @ Κυθήριος 12/09/2013 20:04:32

          Τα κρεβάτια μας εκεί στη Λεωφόρο, είναι όοολα Προκρούστεια να ξέρετε. Μη λέτε οτι δεν σας προειδοποιήσαμε...

    • Ασχετος avatar
      Ασχετος @ καπτεν 12/09/2013 20:22:53

      Ο Μιαούλης ήταν αρβανίτης βέρος με καταγωγή από την Εύβοια. Η συσχέτιση με τον "μάγκα" Πειραιώτη Βαγγέλα είναι αυτό που λέμε στο χωρό μου και που θα έλεγε και ο Μιαούλης " αντε ν'τάρα μπίε σσύ". ( ο Φαήλος ξέρει).
      Επιπλέον ο Μιαούλης υπηρέτησε την πατρίδα.

      • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
        Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ Ασχετος 12/09/2013 22:34:02

        Σωστός.

    • Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης avatar
      Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης @ καπτεν 12/09/2013 22:40:10

      Εάν αντιλαμβάνομαι ορθώς ποιος είναι ο "Βαγγέλας", δεν είναι Μανιάτης αλλά Κρητικός, ο δε Μιαούλης, όπως ορθά επισημαίνει ο "Άσχετος" ήταν καρααρβανίτης, όπως κι οι Κουντουριώτηδες, η Μπουμπουλίνα κλπ. Ισχύει το "εκεί που κρεμούσαν οι καπεταναίοι τ' άρματα, κρεμούν οι γύφτοι τα νταούλια".
      Κι ως "γαύρος" πάππου προς πάππου, θα 'έλεγα πως ο κόσμος του Ολυμπιακού δεν ταυτίζεται πάντα με τους παράγοντες του. Πχ αγαπώ Θρύλο αλλά ΔΕΝ ξεχνώ τι καπνό φούμαρε ο "γιος του Πέτρου" κι ουδόλως ταυτίστηκα με τον λεγάμενο και τους παρατρεχάμενους του.

      • γαλατης avatar
        γαλατης @ Φαήλος Μ. Κρανιδιώτης 13/09/2013 21:58:54

        μη χασεις να υπερασπιστεις το φίλο σου...και που είσαι...μπορεί να σκάσει και κανένα σχεδιάκι περίεργο και να μεινει με τον ΟΠΑΠ στο χέρι ο δικός σου και να ψάχνει να δει ποιοι θα παίζουν στον δικό σου..αλήθεια εσείς ως γνωστός οπαδός της ελευθέρας (οχι βοσκής) αλλά οικονομίας είστε υπέρ του μονοπ......(βάλε γράμματα)...επειδή για ιδιώτες αν γνωρίζω σωστά αυτό δεν...για σκέψου λίγο λοιπόν έτσι και σκάσει το....μπαμ...τότε...θα μείνει με τον...στο χέρι......για να τα λέμε όλα.....σε βρώμικους πολέμους με βρώμικους υπάρχουν και λύσεις καθαρές....ξέρεις εσύ..

    • ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ avatar
      ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ @ καπτεν 13/09/2013 05:26:08

      Ο Βαγγελας Κρητικος ειναι, οχι Μανιατης !

  3. Ουτοπία avatar
    Ουτοπία 12/09/2013 19:50:09

    Δε γίνεται αγαπητέ. Εκεί τους γαύρους, τους κάνουμε συνήθως ...πλακί.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Ουτοπία 12/09/2013 20:46:57

      Κι ἐμεῖς σπᾶμε πλακί...ἐκεῖ..

      • Ανάπτυξη avatar
        Ανάπτυξη @ Κυθήριος 13/09/2013 07:00:44

        Βρήκατε το δάσκαλό σας θαρρώ με τον κ.Μίμη και σας βλέπω σύντομα παστούς γατογαβράκια. χαχαχαχα

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Ανάπτυξη 13/09/2013 09:25:39

          :-) Σέ δύο χρονάκια πού θά ἔπιστρέψει,θά 'χει ξεφουσκώσει..

          • Ανάπτυξη avatar
            Ανάπτυξη @ Κυθήριος 13/09/2013 10:09:11

            Η ελπίδα σας θα πεθάνει πολύ πριν από εσάς, ανατρέποντας το μύθο! :-)

  4. αναγνωστης avatar
    αναγνωστης 12/09/2013 19:58:55

    δωσε πονο μελισανιδη...δωσε πονο!!!

  5. ΣΤΕΛΙΟΣ avatar
    ΣΤΕΛΙΟΣ 12/09/2013 20:02:41

    "...όχι με αυτούς που δεν πήγαν στον ελληνικό στρατό!"

    Μπράβο ρε λεβέντη , και μόνο γι'αυτό ,σου συγχωρώ όλες τις φημολογούμενες...εχμμμ... μικρές παρατυπίες του παρελθόντος! Μάγκας!

  6. The Camel avatar
    The Camel 12/09/2013 22:00:28

    Ο τίγρης είναι άγριος. Η ΟΣΦΠ έχει πρόβλημα. Για φαντάσου τι θα γινόταν αν η ΑΕΚ έπαιζε στη Σουπερ Λίγδα.

  7. καπτεν avatar
    καπτεν 12/09/2013 22:51:33

    Εν παση περιπτωσει υπονοοω οτι οι πειραιωτες και δη οι δεξιοι εχουν μεγαλη αυτοπεποιθηση και καλο ειναι οι λοιποι να επιδιωξουν πελδινα, συμβιβασμους: Καποδιστριας, στολος Πορου, Γαπ (σε 18 μηνες!!!!), παο, αεκ, ΙΣΟΠΕΔΩΘΗΚΑΝ. Ο τιγρης (εαν κανει μαγκιες) και ο συριζα (με τα "εμεις ή αυτοι") εχουν σειρα. Σε ολα αυτα εγω βρισκω κοινη σημειολογια, οχι δυσδιακριτη: οσοι πανε γυρευοντας....το ματς ληγει μονο με την ισοπεδωση τους (δες πασοκ 8%). Το καλυτερο ειναι η συνεργασια. (Θεος ο Καποδιστριας αλλά πηγαινε γυρευοντας...)

    • Ο κακός ο Λύκος avatar
      Ο κακός ο Λύκος @ καπτεν 13/09/2013 10:17:10

      ΤΕ-ΛΕΙ-Ω-ΣΑ-ΤΕ !! Πως να σας το πει διαφορετικά ο άνθρωπος;
      Σαν ....Ολυμπιακοί (πάντα λίγο ..αργοί), θα σας πάρει λίγο περισσότερο χρόνο, αλλά στο τέλος, θα το καταλάβετε ακόμη και εσείς!
      Όλα θα τα καταλάβετε. Σιγά-σιγά. Ο χρόνος μετράει αντίστροφα για όλα όσα θεωρήσατε ως ''κεκτημένα'' σας, ελέω ρεμούλας και παράγκας.

  8. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 13/09/2013 00:56:22

    Ενταξει, πλακωθηκαν οι 2 Προεδροι, βγαλανε το αχτι τους, παμε παρακατω. Ως ΑΕΚτζης παπου προς παπου (κυριολεκτικα και με ...προφανη αιτια), δεν εχω διαθεση να ασχοληθω αλλο με αυτα τα ευτραπελα.
    Ας στηριξει ακομα περισσοτερο ο κοσμος της ΑΕΚ με αγορα διαρκειας για το ποδοσφαιρο ή τα αλλα αθληματα, κι ας μην ασχολουμαστε αλλο με τα διαφορα φραστικα επεισοδια.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μικρασιάτης 13/09/2013 08:36:54

      Mπράβο Μικρασιάτη,ἔτσι ἀκριβῶς!
      Καί κυρίως,νά μή χάνουμε τό κέφι μας..