#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
17/12/2013 11:00
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Μαύρισαν τον Ολυμπιακό εις τριπλούν



Τελικά οι επιθέσεις που δέχθηκαν οι δημοσιογράφοι στο «Γ.Καραισκάκης» σε παιχνίδια του Ολυμπιακού απ ότι φαίνεται δεν πέρασαν απαρατήρητοι από τους εκπροσώπους του Τύπου.

Τρεις υποψηφιότητες και πολύ δυνατές μάλιστα είχαν οι ερυθρόλευκοι για την ανάδειξη των κορυφαίων για το 2013 αλλά και οι τρεις δεν έτυχαν της προτίμησης των μελών του ΠΣΑΤ .

Πιο συγκεκριμένα υποψήφιος για την ανάδειξη του κορυφαίου προπονητή ήταν ο τεχνικός της ομάδας μπάσκετ Γιώργος Μπαρτζώκας ο οποίος παρά το ότι οδήγησε τον Ολυμπιακό στην κατάκτηση της Ευρωλίγκας  έχασε από τον ομοσπονδιακό προπονητή Φερνάντο Σάντος.

Αντίστοιχα και η ομάδα μπάσκετ που αν και πρωταθλήτρια Ευρώπης έχασε από την Εθνική ποδοσφαίρου που προκρίθηκε στο Μουντιάλ. Τέλος ο Βασίλης Σπανούλης που ήταν υποψήφιος για κορυφαίος αθλητής της χρονιάς έμεινε πίσω από τον κολυμβητή Σπύρο Γιαννιώτη που αναδείχθηκε για τρίτη συνεχόμενη χρονιά καλύτερος αθλητής στην Ελλάδα. Παρηγοριά το ότι ο Γιαννιώτης ανήκει στον Ολυμπιακό αν και βραβεύτηκε γιατί με την εθνική ομάδα κατέκτησε τον τίτλο του Παγκόσμιου πρωταθλητή ανοιχτής θαλάσσης .

Για την ιστορία κορυφαία αθλήτρια αναδείχθηκε η παγκόσμια πρωταθλήτρια και  πρωταθλήτρια Ευρώπης στην Κωπηλασία Κατερίνα Νικολαϊδου

ΣΧΟΛΙΑ

  1. anarcholiberal avatar
    anarcholiberal 17/12/2013 10:46:14

    Ασε ρε φιλαρακο που δεν ψηφιστηκε ο Ολυμπιακος γιαυτό! Δεν ψηφίστηκε γιατι οι "εκπροσωποι του Τύπου" είναι όλοι βάζελοι. Ως γνωστόν στην χωρα μας υπάρχουν δυο ειδη φιλάθλων: οι Ολυμπιακοί και οι αντι ολυμπιακοί με τους δευτερους να επικρατούν στα ΜΜΕ και τους πρώτους σε λαό! Ελεος!

    • αραχνούλα avatar
      αραχνούλα @ anarcholiberal 17/12/2013 11:06:45

      Και μετά ξύπνησες.

      • Νικηφορος Φωκας avatar
        Νικηφορος Φωκας @ αραχνούλα 17/12/2013 12:27:54

        Ενω εσυ κοιμασαι ακομη να υποθεσω...

    • ΠαναγιώτηςΖΜεσ avatar
      ΠαναγιώτηςΖΜεσ @ anarcholiberal 18/12/2013 12:13:47

      +1000000
      'Οπως και υπάρχουν μόνο Ολυμπιακοί και Αντιολυμπιακοί. Κατά κανόνα τουλάχιστον.

  2. MAN avatar
    MAN 17/12/2013 10:50:06

    ΕΝΩ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΣ ΧΡΟΝΙΕΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΖΑΝ ΠΡΩΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΡΑΣΙΝΟΥΣ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑΝ ΝΤΟΥ ΣΤΟΥΣ ΔΗΜΟΣΙΟΓΡΑΦΟΥΣ ΣΤΟ ΟΑΚΑ...!ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΗ
    ΠΙΚΡΑ...

  3. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 11:06:41

    Δεν γνωρίζω αν ο Ολυμπιακός στην προκειμένη περίπτωση στοχοποιήθηκε.
    Αυτό πάντως που έχω διαπιστώσει είναι ότι στην Ελλάδα υπάρχουν Φίλαθλοι και Οπαδοί .
    Και όλες οι ομάδες εκτός από οπαδούς έχουν και μερικούς Φιλάθλους, έστω και πολύ λίγους, εκτός από τον Ολυμπιακό που τον τελευταίο καιρό δεν υπάρχει Φίλαθλος ούτε για δείγμα!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 11:49:32

      Ὄχι κι ἔτσι κ.Ντίνο,ὄχι κι ἔτσι!
      Μᾶς γνωρίζεις ὅλους τούς ὀλυμπιακούς;!
      Ἐγῶ πάντως γιά σένα πού εἶσαι Αεκτζής δέν θά τό ἔλεγα αὐτό,γιατί δέ σέ ξέρω.Ἀπό τίς κουβέντες σου ὅμως καταλαβαίνω ὅτι παθιάζεσαι πολύ καί, ξέρεις,ἔτσι παθιάζονται οἱ ὀπαδοί ὄχι οἱ φίλαθλοι...

      • tak avatar
        tak @ Κυθήριος 17/12/2013 12:32:44

        Φίλε μου Κυθήριε, ο Θρύλος έχει περισσότερους φιλάθλους από ότι οπαδούς. Μακάρι να αποκτήσουν και οι άλλοι τις ίδιες αναλογίες...

        • Μεγαλες στιγμες avatar
          Μεγαλες στιγμες @ tak 17/12/2013 14:15:52

          Πολυ λογικο οταν εισαι πρωτος και πλουσιος συλλογος.Αλλα ολοι οι υπολοιποι χρειαζομαστε οπαδους και οχι φιλαθλους γιατι στις πικρες που περναμε οι οπαδοι μενουν

          • tak avatar
            tak @ Μεγαλες στιγμες 18/12/2013 07:35:10

            Σωστή η άποψη...

    • Γιώργος avatar
      Γιώργος @ ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 14:43:49

      Βαθυστόχαστη ανάλυση...

  4. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 12:44:12

    Φίλε Κυθήριε,
    Πράγματι είμαι ΑΕΚτζής και εφόσον με παρακολουθείς θα έπρεπε να διαπιστώσεις ότι κάθε άλλο παρά παθιάζομαι και μάλιστα εναντίον του Ολυμπιακού, αλλά ειλικρινά πίστεψέ με δεν έχω συναντήσει κανένα μα κανένα Ολυμπιακό που να μην θεωρεί την ομάδα του "Θρησκεία", έστω και "Θρύλο".
    Και ξέρεις και κάτι; Φανατικός είναι αυτός που δεν παραδέχεται το αυτονόητο!
    ΥΓ. Εκτός βέβαια αν εγώ δεν παραδέχομαι το αυτονόητο, (ότι πράγματι ο Ολυμπιακός είναι θρησκεία και Θρύλος), οπότε ίσως είμαι εγώ ο φανατικός!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 13:06:04

      Γιά μένα πάντως φίλε Ντίνο καί γιά πολλούς ἄλλους ὀλυμπιακούς πού γνωρίζω,ἡ θρησκεία εἶναι μία καί δέν εἶναι ὁ Ὀλυμπιακός...
      Εἶμαι ὅμως φανατικός μέ τήν ὀμάδα μου μέχρι τοῦ σημείου νά στενοχωριέμαι στίς ἦττες,νά χαίρομαι στίς νίκες,ἀλλά μέχρι ἐκεῖ!
      Ἀκόμη,χαίρομαι τό ἴδιο ὅταν νικοῦν ΟΛΕΣ οἱ ὀμάδες μας στά Κύπελλα Εὐρώπης,γιατί ἔτσι διαφημίζεται τό ἑλληνικό ποδόσφαιρο.
      Ξέρεις πολλούς φανατικούς νά σκέφτονται ἔτσι; Δέν εἴμαστε ὅμως ὅλοι τό ἴδιο,αὐτό προσπαθῶ νά σοῦ πῶ.

  5. Διηνεκης avatar
    Διηνεκης 17/12/2013 12:54:13

    Όταν σε μαυριζουν τα λαμογιά οι δημοσιογράφοι είναι προς τιμή σου

  6. ΝΤΙΝΟΣ avatar
    ΝΤΙΝΟΣ 17/12/2013 14:36:09

    Αγαπητέ Κυθήριε,
    Χαίρομαι που έχουμε τις ίδιες απόψεις και συμφωνούμε απόλυτα!
    Αλήθεια έχετε καμιά σχέση με τα Κύθηρα; Είναι το Νησί που υπεραγαπώ!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ ΝΤΙΝΟΣ 18/12/2013 18:40:34

      Κατάγομαι καί μένω στά Κύθηρα.

  7. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 17/12/2013 15:34:45

    Σπουδαια η ομαδα Μπασκετ του ΟΣΦΠ. Ως μπασκετικος (και πρωην παικτης σε επιπεδο ΕΣΚΑ :-) ) μου αρεσει πολύ το μπάσκετ που παιζει ο ΟΣΦΠ (πολύ περισσοτερο απ το μπάσκετ που επαιζε ο ΠΑΟ επι Ομπραντοβιτς). Αλλα όταν μιλαμε για μπαλα, τοτε το επιπεδο δυσκολιας ανεβαινει πολύ, και γενικα οι επιτυχιες τις Εθνικης ΜΑΣ ομαδας, ηταν, είναι, και θα είναι πολύ πιο σημαντικες απ τις επιτυχιες οποιοδήποτε συλλογου.

  8. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 17/12/2013 17:42:15

    Συμφωνῶ ἀπόλυτα!