#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
23/01/2013 17:59
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κύπελλο Ελλάδας: Πλατανιάς Χανίων-ΠAO 1-0



Ο Πλατανιάς απέκλεισε τον Παναθηναϊκό από τη συνέχεια του Κυπέλλου Ελλάδας, επικρατώντας των «πρασίνων» με 1-0 στο δεύτερο μεταξύ τους αγώνα για τη φάση των «16», χάρις σε γκολ του Αναστασάκου στο 87ο λεπτό. Ο Παναθηναϊκός είχε νικήσει στη συνάντηση του ΟΑΚΑ με 2-1, αλλά η ομάδα των Χανίων προκρίθηκε με το εκτός έδρας γκολ.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Κυθήριος avatar
    Κυθήριος 23/01/2013 18:13:04

    Μπράβο στόν Πλατανιᾶ!

  2. katalytikos avatar
    katalytikos 23/01/2013 18:19:16

    ΑΛΑΦΟΥΖΟΣ:
    Πράσινο πιάνει, σ...α γίνεται!!
    (ΠΑΣΟΚ, ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ, ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝ κλπ)

    • fantomas avatar
      fantomas @ katalytikos 23/01/2013 20:13:50

      kalo!!!!

  3. ιεραξ avatar
    ιεραξ 23/01/2013 18:19:27

    ΑΛΑΦΥΓΕΕΕΕΕΕ

  4. Nike avatar
    Nike 23/01/2013 18:46:00

    Η μόνη υγιής λύση για τον ΠΑΟ είναι να υποβιβαστεί στην Γ΄ή Δ΄ κατηγορία και από κει, σιγά σιγά, να ανέβει τις κατηγορίες, αν είναι ικανός, με τον Ρότσα προπονητή και τους πιτσιρικάδες της Ακαδημίας, συν κάποιες μεταγραφές ελάχιστου κόστους Ελλήνων παικτών. Οι οπαδοί του δίπλα του θα'ναι και είναι πολλοί.

    Οι παίκτες του ΠΑΟ είναι άμπαλοι, χωρίς τσαγανό και, συν τοις άλλοις, είναι και απλήρωτοι. ΤΕΤΕΛΕΣΤΑΙ!

    ΥΓ. Στην Λεωφόρο θα πάθει "το θάνατο της αλεπούς" ο Αλαφούζος και τα συν αυτώ λαμόγια (Κωνσταντίνου, Βερβεσός κλπ) και... "θα γίνει ο τάφος τους" ο γνωστός "τάφος του Ινδού"! Θυμίζω ότι, η Λεωφόρος ήταν το ΠΡΩΤΟ γήπεδο που... σκάφτηκε και κάηκε. Η Λεωφόρος δεν είναι το αχανές ΟΑΚΑ, με τους πέριξ τεράστιους χώρους, που η Αστυνομία εύκολα ελέγχει.
    Τέλος πάντων.... Ίδωμεν!

  5. dim avatar
    dim 23/01/2013 19:05:33

    Δεν μας άρεσε ο Τζίγγερ... Θέλαμε 10 Αμπράμοβιτς... Ας τα λουστούμε τώρα...

    • Μανιάτης avatar
      Μανιάτης @ dim 23/01/2013 20:22:53

      Ελλάδα, ΠΑΟ βίοι παράλληλοι.
      Όταν ο λαός μετατρέπεται σε ανάδρο, θρασύδειλο μπουλούκι.

  6. Νικόλας avatar
    Νικόλας 23/01/2013 19:23:30

    Τραγικός... Με τόσα λεφτά που του σκάσατε πώς να μην μας αποκλείσει!

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Νικόλας 24/01/2013 06:41:39

      Kι ὅμως! Θέλαμε νά περάσετε γιά νά σᾶς γλεντήσουμε στόν τελικό.Ἀλλά πού τέτοια τύχη..τῶρα μέ τόν Πλατανιᾶ θά εἶναι ντέρμπυ...

  7. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 23/01/2013 19:54:14

    Πριν 1 ωρα γυρισα απ' το γηπεδο. Ωραια ατμοσφαιρα και αριστη η φιλοξενια που προσφεραμε στον ΠΑΟ και στους 300 οπαδους του, που βρεθηκαν στο γηπεδο. Συνολικα περιπου 3.500 κοσμος. Αρκετα καλος ο Πλατανιας Χανιων, τραγικος ο ΠΑΟ. Ο ρεφερυ μπορουσε να δωσει απο ενα πεναλτυ σε καθε ομαδα.

    Ιστορικη προκριση για εμας, και μερα γιορτης ειδικα για καποιους απο εμας που στηριζουμε την ομαδα του Α.Ο Πλατανια Χανιων απο τοτε που ηταν στη Δ' Εθνικη. Παροτι δεν ειναι Σαββατοβραδο, θα ριξουμε ενα καλο ξενυχτι-γλεντι αποψε.

  8. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 23/01/2013 20:18:42

    Λοιπόν, απλά, η νοοτροπία μας ως Έλληνες να μη ξαίρουμε να εκτιμούμε αυτό που έχουμε κατέστρεψαν την Ελλάδα αλλά και τον ΠΑΟ.
    Κάποιοι με αρρωστημένο τσαμπουκά ήθελαν να φαντάζονται πως μπορούν να διοικούν την ομάδα. Εμπόδιο ήταν η οικογένεια Βαρδινογιάννη. Δηλ. φαύλοι "οπαδοί" με τρύπιες τσέπες. Τα κατάφεραν με τη φαυλότητά τους να την διώξουν. Πήραν την ομάδα. Τώρα ας τη διοικήσουν μαζί με αυτούς που τους παρέσυραν στην ηλιθιότητα.
    Ο άναδρος δε τσαμπουκάς τους δεν τους αφήνει να πουν κάναμε λάθος, ζητάμε συγγνώμη. Όντως άναδροι όπως όλοι αυτοί οι τσαμπουκάδες του μπουλουκιού.

    • ΚΜ avatar
      ΚΜ @ Μανιάτης 23/01/2013 20:41:28

      Για πολλοστή φορά (και με ενδιαφέρει το ποδοσφαιρικό αυτό παράδειγμα), μην τσουβαλιάζεις όλους τους Έλληνες, προκειμένου να'χεις να λες.

      • ΚΜ avatar
        ΚΜ @ ΚΜ 23/01/2013 20:42:14

        Ορθή επανάληψη: «... ΔΕΝ με ενδιαφέρει το ποδοσφαιρικό αυτό παράδειγμα ...»

        • Μανιάτης avatar
          Μανιάτης @ ΚΜ 23/01/2013 21:00:15

          Προφανώς πρέπει να γνωρίζεις τις έννοιες γενίκευση, κυρίαρχη νοοτροπία κτλ.
          ΠΟΤΕ δε μπορείς να τσουβαλιάσεις. Αυτό είναι αυτονόητο. Η γενίκευση "Έλληνες" εδώ αποτελεί έκραση της κυρίαρχης νοοτροπίας ή μίας από τις κυρίαρχες. Κυρίαρχη με πολλές έννοιες. Μπορεί νάναι και οι κραυγάζουσες μειοψηφίες που κατάφεραν να επιβάλουν καταστάσεις.
          Το ποδοσφαιρικό αυτό παράδειγμα δεν απλά ένα ποδοσφαιράκι. Πρόκειται για κοινωνικό και κοινωνιολογικό φαινόμενο.

  9. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 23/01/2013 21:49:34

    Οσοι ειμασταν στο γηπεδο, ειμαστε ακομα σε κατασταση νιρβανας απ τη μεγαλη προκριση... Α.Ο Πλατανιας Χανιων.

    • Κυθήριος avatar
      Κυθήριος @ Μικρασιάτης 24/01/2013 06:50:05

      Συγχαρητήρια Μικρασιάτη μου!
      Ἐτοιμαστεῖτε γιά τόν τελικό.
      Υ.Γ.:Τό πράσινο τριφύλι μᾶς ἐρεθίζει,τό κόκκινο μᾶς διεγείρει ἀφάνταστα..

      • Μικρασιάτης avatar
        Μικρασιάτης @ Κυθήριος 24/01/2013 10:23:39

        Να 'σαι καλα. Μεγαλες στιγμες χτες. Συν τοις αλλοις, ηταν πολυ ευχαριστο συναισθημα να βλεπω διπλα μου στην εξεδρα αρκετα ατομα που ξερω, οι οποιοι ειναι γνωστοι φιλαθλοι του Παναθηναικου, και να υποστηριζουν ολοι την ομαδα μας. Η οποια πιστευω οτι εκπροσωπει επαξια τη Δυτικη Κρητη στην Α' Εθνικη. (εχουμε και αρκετους φιλους απο Ρεθυμνο που πηραν διαρκειας και ερχονται γηπεδο). Εχουμε καταφερει να ειμαστε ολοι μαζι μια παρεα στην εξεδρα Ολυμπιακοι, ΑΕΚτζηδες, Παναθηναικοι, και να υποστηριζουμε πρωτα απ ολα την ομαδα του τοπου μας. Μακαρι να παμε καλα και στη συνεχεια.
        (υ.γ... δεν ειχα δει το σχολιο σου στο pre-game topic, thanks για τις ευχες για προκριση και την ολη θετικη ενεργεια που μας εστειλες)

        • Κυθήριος avatar
          Κυθήριος @ Μικρασιάτης 24/01/2013 11:58:01

          Εὐχαριστῶ κι ἐγῶ φίλε,σοῦ ἔχω πεῖ ὅτι ἡ μισή μου καταγωγή εἶναι ἀπό Ρέθυμνο μεριά,ἀπ' τά χωριά τῆς Ἀργυρούπολης καί τῶν Μυριοκεφάλων καί χαίρομαι ἰδιαίτερα γιά ὅλες τίς ὀμάδες τῆς Κρήτης καί τόν Πλατανιᾶ βεβαίως!