#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
27/12/2012 22:39
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Κατάσχεται το... μισό γήπεδο Καραϊσκάκη λόγω της υπόθεσης Λαυρεντιάδη



Υπό καθεστώς συντηρητικής κατάσχεσης τελεί πλέον το 50% του σταδίου Καραϊσκάκη ύστερα από σχετική διάταξη της ανακρίτριας της υπόθεσης Λαυρεντιάδη, Ιωάννας Χατζάκη.

Η δικαστική λειτουργός έκανε δεκτή σχετική πρόταση του Εισαγγελέα πρωτοδικών Ιωάννη Δραγάτση, ο οποίος ζήτησε να τεθεί σε καθεστώς συντηρητικής κατάσχεσης το ήμισυ του σταδίου, που ανήκει στον βασικό κατηγορούμενο της υπόθεσης των δανείων της Proton Bank, Λαυρέντη Λαυρέντιάδη και στον επίσης εμπλεκόμενο στην υπόθεση των δανείων επιχειρηματία Αντώνη Ρογκόπουλο.

Η κίνηση των δικαστικών αρχών γίνεται προκειμένου να διασφαλιστούν οι απαιτήσεις των μετόχων της τράπεζας που ζημιώθηκαν από την υπεξαίρεση με την μορφή των επίμαχων δανείων, ύψους πλέον των 700 εκατομμυρίων ευρώ, που χορήγησε η Proton υπό την ηγεσία του προφυλακισμένου επιχειρηματία σε εταιρείες συμφερόντων του.

ΣΧΟΛΙΑ

  1. η Dimi avatar
    η Dimi 27/12/2012 22:43:05

    Eπιτέλους, άρχισε τo ξήλωμα του πουλόβερ!..

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ η Dimi 27/12/2012 23:32:43

      https://www.youtube.com/watch?v=D-JZwOYCesg

  2. Tassos avatar
    Tassos 27/12/2012 23:52:41

    Για μισό κομμάτι ψωμί θα το αγοράσει ο Μαρινάκης. Αλλος δεν θα το χτυπήσει.

  3. Μανιάτης avatar
    Μανιάτης 28/12/2012 01:07:50

    Τελικά φαίνεται πως θέλουμε και μπορούμε!

  4. χρηστos avatar
    χρηστos 28/12/2012 01:28:06

    ετσι κι αλλιώς η ολυμπιακάρα στο μισό τους έπαιζε όλους!

    • Μεγάλες στιγμές avatar
      Μεγάλες στιγμές @ χρηστos 28/12/2012 09:03:03

      Πολύ καλο και δυστυχώς για εμάς (ΠΑΟΚ) αληθινό!!

  5. Βάιος avatar
    Βάιος 28/12/2012 08:57:34

    μην τα σκάσει και το πάρει ο πρίγκηπας, ώστε να σας τα χώνει ο βάζελος ακόμα και στις προπονήσεις, γαυράκια...!!!

  6. Βασίλης avatar
    Βασίλης 28/12/2012 09:26:00

    Στις μισές κερκίδες θα κάθονται οι μέτοχοι της ProtonBank, χωρίς να πληρώσουν εισητήριο.......

  7. MANΩΛΗΣ ΒΑΛΕΡΗΣ avatar
    MANΩΛΗΣ ΒΑΛΕΡΗΣ 28/12/2012 09:30:10

    ΓΙΑ ΤΟ 25% ΤΟΥ ΣΚΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟΣΤΟ ΣΤΟ ΜΕΓΚΑ (ΠΗΓΑΣΟΣ) ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΑΣΧΕΣΗ...?

  8. ΑΙΑΣ avatar
    ΑΙΑΣ 28/12/2012 09:50:43

    τον κοκαλη ποτε θα βαλουν μεσα για να παρουν κ το αλλο μισο

  9. καπα κλοκ avatar
    καπα κλοκ 28/12/2012 16:45:30

    Ενω επρεπε να εχουν γηπεδο και αλλες ομαδες (ΠΑΟ/ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ/ΠΑΟΚ/ΑΕΚ) προσπαθουμε να διαλυσουμε και τα υπαρχοντα. Αυτοι ειμαστε! για να μην απορουμε με οτι μας συμβαινει.

  10. Μικρασιάτης avatar
    Μικρασιάτης 28/12/2012 17:22:57

    ΝΑ κατασχεσει αμεσα το Κρατος και το αλλο μισο, αφου ουσιαστικα ο Κρο.Κους το εφτιαξε με δικα μας λεφτα (ολων των φορολογουμενων). Μετα αν θελει ο οσφπ, να το αγορασει απο το Ελληνικο Κρατος σε μια λογικη τιμη, ή να πληρωνει ενοικιο, οπως πληρωνουν ΑΕΚ & παο στο ΟΑΚΑ.

    • ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ avatar
      ΤΡΟΦΩΝΙΟΣ @ Μικρασιάτης 29/12/2012 01:19:45

      Άμα ο χ ή ψ "Κρόκους" έχει δεμένο πολύ καλά το γάϊδαρό του , σιγά μη και του λυθεί ...

    • anideos avatar
      anideos @ Μικρασιάτης 29/12/2012 06:54:15

      Απο οτι γνωριζω το γηπεδο ειναι του ελληνικου κρατους και εχει παραχωρηθει στον Ολυμπιακο για 50 χρονια εναντι καποιου ποσου η ανακατασκευης δεν θυμαμαι ακριβως.
      Αρα κανενας ΚροΚους και κανενας ΛουαΛουα δεν εχει δικο του γηπεδο.
      Απλα οταν περασουν τα χρονια και τελειωσει η συμβαση το γηπεδο θα επιστεφει στο κρατος αλλα θα ειναι μαλλον ερειπιο και θα το ξαναφτιαξουν με δικα μας λεφτα.
      Οσο για τον ΠΑΟ και την ΑΕΚ δεν πληρωνουν νοικι.
      Απλα το χρωστανε...