#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
20/02/2011 00:36
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η χαριστική βολή σε ένα απαξιωμένο πρωτάθλημα



Δεν μέτρησε κανονικό γκολ του Παναθηναϊκού, δεν δόθηκε πέναλτυ υπέρ των φιλοξενουμένων ενώ ο Ολυμπιακός κέρδισε με γκολ οφσάιτ.

Χαμός στο Καραϊσκάκη! Ο Τζιμπρίλ Σισέ είχε λεκτική διαμάχη με τον Βαγγέλη Μαρινάκη. Παίκτες του Παναθηναϊκού κατέβηκαν από το πούλμαν και έκαναν "ντου" στα αποδυτήρια αναζητώντας τον Βασίλη Τοροσίδη. Ακολούθησε νέα διαμάχη μεταξύ των "πρασίνων" και του προέδρου του Ολυμπιακού κι η... έκρηξη με την αψιμαχία με τον Τάσο Μητρόπουλο.

Επεισόδιο Σισέ-Μαρινάκη

Ο πρόεδρος του Ολυμπιακού θέλοντας να πικάρει τον Γάλλο σούπερ-σταρ του Παναθηναϊκού, του έκανε μια χειρονομία λέγοντας του με νόημα "δεν πειράζει του χρόνου".

Ο Σισέ απάντησα άμεσα λέγοντας ότι "δεν θα είμαι εδώ του χρόνου" και με τη σειρά του ο Βαγγέλης Μαρινάκης του είπε: "αυτό είναι πρόβλημα σου". Για να καταλήξει ο στράικερ του "τριφυλλιού" προς το "αφεντικό" των Πειραιωτών: "με πήδηξες, ξέρεις πως νίκησες".

Βόμβα από τον Τζιμπρίλ Σισέ, που δήλωσε «αυτοί είναι οι τελευταίοι μήνες που θα παίξω στην Ελλάδα». Ο Γάλλος ιδιαίτερα φορτισμένος μετά τον τρόπο της ήττα του Παναθηναϊκού από τον Ολυμπιακό, τόνισε ότι πονάει η καρδιά του και είπε χαρακτηριστικά: «Βαρέθηκα, ώς εδώ»...

"Ντου" παικτών του Παναθηναϊκού στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού

Κι ενώ η αποστολή του Παναθηναϊκού ετοιμαζόταν να αποχωρήσει από το Καραϊσκάκη, ορισμένοι παίκτες κατέβηκαν από το πούλμαν για να πάνε στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού, με σαφή πρόθεση να... ζητήσουν τα ρέστα, αναζητώντας τον Βασίλη Τοροσίδη.

Συγκεκριμένα οι Σισέ, Καραγκούνης, Λέτο, Κατσουράνης, Τζόρβας και Νίνης εμφανίστηκαν αρκετά εκνευρισμένοι φωνάζοντας "που είσαι ρε αρχ... Βγες έξω να σε γαμ... " αναφερόμενοι στον Τοροσίδη, ο οποίος όπως ανακοίνωσε επίσημα η ΠΑΕ έβριζε συνεχώς κατά τη διάρκεια του αγώνα και συγκεκριμένα μετά την κάρτα που δέχτηκε περίμενε στη φυσούνα για να δημιουργήσει επεισόδια.

Σε εκείνο το σημείο άνθρωποι του Ολυμπιακού προσπάθησαν να τους ηρεμήσουν. Εν μέσω της φασαρίας άρχισαν να σπρώχνουν τον Νίνη, που ήταν έξαλλος.  Ανάμεσα τους κι ο Βαγγέλης Μαρινάκης που προσπάθησε να τους ηρεμήσει. Ο Τζόρβας, ωστόσο, ήταν φανερά εκνευρισμένος αφού τον έβρισε του είπε "Να χαίρεσαι την ομάδα σου. Πήγατε το ποδόσφαιρο 200 χρόνια πίσω".

Τελευταίος επέστρεψε στο πούλμαν ο Γιώργος Καραγκούνης που φώναζε για τα "αίσχη της Ριζούπολης", απαντώντας με αυτόν τον τρόπο στα όσα υβριστικά του έλεγε ο Μαρινάκης κι η ασφάλεια του.



Προηγουμένως οι πόρτες είχαν κλείσει, αλλά ήταν φανερό ότι τα πνεύματα ήταν τεταμένα μεταξύ των παικτών των δύο ομάδων, καθώς είχαν προηγηθεί και "κοκορομαχίες" μες στον αγωνιστικό χώρο.

Επεισόδιο και με Μητρόπουλο!

Ρόλο πυροσβέστη έπαιξε ο πρώην γιατρός του Παναθηναϊκού και νυν του Ολυμπιακού, κ. Τζουρούδης, ο οποίος προσπάθησε να τους ηρεμήσει, ανταλλάσσοντας μάλιστα χειραψία με τον Τζόρβα.

Τα πνεύματα, όμως, οξύνθηκαν όταν έκανε την εμφάνιση του ο Τάσος Μητρόπουλος, στον οποίο ο Νίνης φώναξε: "Αλλού αυτά Μητρόπουλε". Στη συνέχεια αντέδρασαν κι άλλοι παίκτες του Παναθηναϊκού, που τον έβριζαν σε έξαλλη κατάσταση. Χαρακτηριστική ήταν η φωνή του Τζιμπρίλ Σισέ που άρχισε τα... γαλλικά του.

Ο γενικός αρχηγός του Ολυμπιακού από τη μεριά του απάντησε "Ελάτε να σας γαμ... και τους έστελνε φιλάκια". Στο περιστατικό "μπήκε" κι ο Γόντικας λέγοντας "Πολλοί γαμ.... μαζευτήκατε", για να ακολουθήσει αναμπουμπούλα, που έληξε μετά από λίγα λεπτά.

ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ τηλεοπτική μετάδοση από την ΕΡΤ την οποία πληρώνουμε ΟΛΟΙ οι φορολογούμενοι και όχι μόνο οι ΟΠΑΔΟΙ του Ολυμπιακού!

Το φιλμ του αγώνα

15' Πρώτο σουτ του αγώνα, από δεξιά του Μιραλάς. Ήταν αδύναμο και έφυγε. Είχε προηγηθεί σωτήριο τάκλιν του Καντέ μπροστά από τον Τζιμπούρ
20': ΓΚΟΛ (1-0): Έξυπνη εκτέλεση φάουλ - ασίστ του Ιμπαγάσα που έβγαλε σε θέση βολής τον Μιραλάς και αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ
24' Το παιχνίδι ξανάρχισε μετά από τρίλεπτη διακοπή εξαιτίας των καπνογόνων που έπεσαν μετά το γκολ
28' Πρώτη οργανωμένη προσπάθεια του Παναθηναϊκού. Σέντρα του Βύντρα, αδύναμη κεφαλιά του Σισέ, μπλόκαρε ο Πάρντο
39' Έξοχη πάσα του Ριέρα στον Τζιμπούρ που απέφυγε τον Καντέ και πριν σουτάρει έκοψε σωτήρια ο Σπυρόπουλος
45' Ο Τοροσίδης προσπαθεί στην περιοχή του υπό την πίεση του Νίνη να ελέγξει, κατεβάζει με το κεφάλι, η μπάλα βρήκε το χέρι του, τη στιγμή που τον έσπρωχνε από πίσω ο Νίνης. Ο Καλόπουλος έδωσε (ορθώς) επιθετικό φάουλ, ο Παναθηναϊκός ζήτησε πέναλτι.
45+2' Ατομική προσπάθεια και σουτ-άουτ του Καραγκούνη
45+3' Μακρινό σουτ, μόλις άουτ από τον Κατσουράνη
53' Κάθετη πάσα του Νίνη στον Σισέ, ο οποίος πιεζόμενος σούταρε άουτ
58' ΓΚΟΛ (1-1): Ο Παναθηναϊκός ισοφαρίζει με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λέτο
63' Δυνατό σουτ του Ριέρα από αριστερά, ο Τζόρβας με τις γροθιές έδιωξε σε κόρνερ
68' Κάθετη μπαλιά του Λέτο στον Σισέ, ο Πάρντο βγήκε γρήγορα και έκοψε τον Γάλλο
69' Δυνατό σουτ του Ριέρα από τα 35 μέτρα, ο Τζόρβας έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ
72' ΔΟΚΑΡΙ: Καταπληκτική ενέργεια του Λέτο από αριστερά, που σέντραρε στον Σισέ, όμως η κεφαλιά του σταμάτησε στο δοκάρι, αφού πρώτα ο Πάρντο είχε αλλάξει την πορεία της.
79' Ο Ζαϊρί έκανε μαγική ντριμπλα στον Σπυρόπουλο, σέντραρε στον Τζιμπούρ, ο οποίος όμως καθυστέρησε παρότι βρισκόταν σε πλεονεκτική θέση
82' ΑΚΥΡΩΘΕΝ ΓΚΟΛ Ο Λέτο εκτέλεσε κόρνερ, ο Ζιλμπέρτο Σίλβα έκανε την παράλληλη σέντρα και ο Κατσουράνης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά το γκολ του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Από το ριπλέι φαίνεται ότι ο παίκτης του Παναθηναϊκού καλύπτεται από Μοντέστο και Πάρντο
91' ΓΚΟΛ (2-1): Από κεφαλιά πάσα του Ντουντού, ο Τζιμπούρ κέρδισε τη μονομαχία από τον Καντέ, κατέβασε την μπάλα, πλάσαρε από κοντά και πέτυχε το νικητήριο γκολ. Μπροστά από τον Τζόρβα ήταν αφύλαχτος και επηρέασε τη φάση ο Πάντελιτς, σε θέση οφσάιντ.
ΣΚΟΡΕΡ: 20' Μιραλάς, 91' Τζιμπούρ - 58 ' Λέτο
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Καλόπουλος (Μακεδονίας)
ΚΙΤΡΙΝΗ: Μιραλάς - Λέτο
ΚΟΚΚΙΝΕΣ: 94' Τοροσίδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Πάρντο, Τοροσίδης, Ραούλ Μπράβο, Α. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Μοδέστο , Ιμπαγάσα, Ριέρα (90' Πάντελιτς), Μιραλάς (78' Ζαϊρί), Φουστέρ (61' Ντουντού), Τζεμπούρ
Στον πάγκο: Νικοπολίδης, Μανιάτης, Χολέμπας, Ρόμενταλ

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Ζεσουάλδο Φερέιρα): Τζόρβας, Βύντρα, Σπυρόπουλος, Σαριέγκι, Καντέ,  Ζιλμπέρτο, Καραγκούνης (80' Σιμάο), Κατσουράνης, Λέτο, Νίνης (67' Γκοβού), Σισέ
Στον πάγκο: Κοτσόλης, Σεϊταρίδης, Ιωαννίδης, Μαρίνος, Πετρόπουλος

http://www.24betgr.com/index.php?option=com_content&view=article&id=1376&catid=19&Itemid=65

ΣΧΟΛΙΑ

  1. Strange Attractor avatar
    Strange Attractor 20/02/2011 00:41:52

    Βρε τον Νίνη...
    Και Μέσι και ...δέρνει;
    Τι έγινε ρε παιδιά;

    • Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
      Ρομπέν το Γκαρσόν @ Strange Attractor 20/02/2011 00:55:10

      Είναι αντράκι. Μην τον βλέπεις έτσι μπασμένο. Αρβανίτικη φάρα.

  2. LOKROS avatar
    LOKROS 20/02/2011 00:50:20

    Αίσχος? Ο σιωπών δοκεί συναινείν!

    • περήφανος δεξιός avatar
      περήφανος δεξιός @ LOKROS 20/02/2011 03:25:46

      ρε μπας και τον καλόπουλο τον όρισε ο jefrey να αποπροσανατολιστεί ο κόσμος??

      • λέων avatar
        λέων @ περήφανος δεξιός 20/02/2011 10:45:10

        Σωστόοοοοος!!!!!!

  3. jkr avatar
    jkr 20/02/2011 00:52:18

    Κρισιμότερο όλων η επίθεση που δέχθηκαν οι παίκτες του ΠΑΟ κατά την αποχώρησή τους...

  4. Ρομπέν το Γκαρσόν avatar
    Ρομπέν το Γκαρσόν 20/02/2011 00:54:24

    100 χρόνια αυτά κανουν οι ομάδες τςη Αθήνας (ΠΟΚ) σε όλες τις άλλες. Τώρα κατάλαβαν τι σημαίνει αδικία και διαιτητική μεροληψία; Τι λέτε καλέ;

    • panatha avatar
      panatha @ Ρομπέν το Γκαρσόν 20/02/2011 08:31:18

      EΛΑ ΡΕ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΕ ΒΓΑΛΕ ΤΙΣ ΤΣΙΜΠΛΕΣ ΑΠ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΟΥ
      ΚΑΙ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑΖΕΙΣ ΟΛΟΥΣ.

  5. sinemetu avatar
    sinemetu 20/02/2011 00:54:32

    Ο Μητσοτάκης έδωσε τον Ολυμπιακό στον Κόκκαλη.
    Ο Μαρινάκης(;) σε ανταπόδοση ετοιμάζει τους ψηφοφόρους της Ντόρας.

  6. Γιώργος Μεσσηνία avatar
    Γιώργος Μεσσηνία 20/02/2011 00:58:02

    πέρα από ομάδες τώρα, αυτό που έγινε σήμερα ήταν χοντράδα που αδικεί και τον Ολυμπιακό.
    Αυτή η ομάδα δεν έχει ανάγκη από δεκανίκια, και θεωρώ πως δυσφημίζεται άδικα, μαζί με τη πλήρη απαξίωση του ελληνικού ποδοσφαίρου.
    κατά την άποψή μου, ο ολυμπιακός θα έπαιρνε 6-7 από τα 12 πρωταθλήματα μόνος του ως καλύτερη ομάδα, θα είχε μια βαρβάτη παρουσία στα ευρωπαϊκά γήπεδα και το πρωτάθλημά μας θα ήταν αξιοπρεπές, και δεν θα χρειαζότανε να πηγαίνουν στα αεροδρόμια, να υποδέχονται πρώην ποδοσφαιρικούς αστέρες, που ήρθαν Ελλάντα, ελέω ανυποληψίας και πολύ ρευστού...
    Με αυτές τις τανζανιές δε γίνεται πρωταθλητισμός, ας το καταλάβουν όλοι.
    Η εικόνα του ελληνικού πρωταθλήματος, απηχεί στη γενικότερη κοινωνική απαξία και διάβρωση.

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ Γιώργος Μεσσηνία 20/02/2011 12:45:39

      Να συμπληρώσω, για να είμαι 100% καθαρός, πως εχθές τον παναθηναϊκό η διαιτησία τον έσφαξε αγρίως!
      Και πιστεύω πως η μόνη απάντηση που πρέπει να δώσει θα είναι στην Ευρώπη, όπως το συνηθίζει άλλωστε...

      • θανος avatar
        θανος @ Γιώργος Μεσσηνία 10/03/2011 09:48:42

        τι συνιθιζει ρε ερμε,δεν ξερει που να βαλει τα τροπαια,ειναι οι ολυμπιακοι ,αλλα εσεις εισραι χειροτεροι,τουλαχιστον στον ολυμπιακο επενδυουν και αγοραζουν παικτες,στον παο θυμασαι πως λεγατε τον καβουρογιαννη;τον ροτσα απο το αιγαλεω ,

  7. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 00:59:40

    Μέρα Ντροπής για το γαύρο.Είναι ντροπή για αυτή την ομάδα να διοικείται απο ντοράκια......Σήμερα ο Ολυμπιακός μίκρυνε πολύ σαν μέγεθος

    • Green St avatar
      Green St @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:09:03

      Δεν κατάλαβες καλά φίλε αυτός είναι ο Ολυμπιακός. Εχει πολλά κοινά με το ΠΑΣΟΚ. Δεν είναι τυχαίο ότι ο Κόκκαλης έστησε την παράγκα επί εποχής Σημίτη. Η σήψη του πολιτικού συστήματος έχει περάσει και στο ποδόσφαιρο. Τους ολυμπιακούς τους νοιάζει να παίρνουν μόνο το πρωτάθλημα όπως και να το πάιρνουν. Οπως τους πασόκους τους ενδιαφέρει να είναι στην εξουσία όπως να ναι αρκέι να μην είναι η επάρατος δεξιά.

      • Μαύρος Ιάκωβος avatar
        Μαύρος Ιάκωβος @ Green St 20/02/2011 01:25:23

        Ξέρω πολύ καλά ποιός είναι ο ολυμπιακός....Η ομάδα του δημοσίου που σώθηκε χάρη στον μητσοτάκη,που παίρνει πρωταθλήματα στα χαρτιά,με διαιτητές να παθαίνουν βέρτιγκο όπως σήμερα,με παράγοντες επιπέδου μητρόπουλου και μαρινάκη,με γήπεδο χτισμένο απο το κράτος......Σήμερα όμως ο Ολυμπιακός έγινε ολυμπιακάκι με όλα αυτά τα αίσχη

        • Nasos avatar
          Nasos @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:39:12

          ο Ολυμπιακός πλήρωσε τα χρέη του Κοσκωτά μέχρι δεκάρας,τα παράπονά σου ως φορολογούμενος στην ΑΕΚ44 και στις ομάδες της Σαλλλλονίκης που τους έχουν χαριστεί ένα κάρο χρέη και στην ΚΑΕ ΠΑΟΚ που απέκτησε ιδιόκτητο γήπεδο στη Πυλαία εξόδοις του Ελληνικού Δημοσίου

          • Μαύρος Ιάκωβος avatar
            Μαύρος Ιάκωβος @ Nasos 20/02/2011 01:45:47

            Αφού χαρίστηκε το μεγαλύτερο μέρος των χρεών,η διάταξη για να σωθεί ο γαύρος πέρασε εν μια νυκτί απο τη Βουλή,αλήθεια υπάρχει και ένα θεματάκι με τα εισιτήρια και την εφορία,πρόσφατο δεν είναι ή κάνω λάθος;Η έκταση στην Πυλαία ανήκε στον ΠΑΟΚ δεν του δόθηκε ούτε στρέμμα,ούτε χτίστηκαν καφετέριες εστιατόρια και μπουτικ για να κονομάνε κάποια μπουμπούκια

          • man avatar
            man @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 10:32:58

            geia soy malllamatinomaxe

        • διηνεκης avatar
          διηνεκης @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 12:58:50

          Προς το παρον σκυψτε την μεση στον τζεφρυ στηστε κωλο στους λαθρομεταναστες,πητε ευχαριστω στα λαμογια που σας κυβερνανε τα τελευταια χρονια,και αφηστε ησυχο τον θρυλο.το μονο που ξερεται να λετε ειναι ξερεις πιως ειμαι εγω ρε... αντε κοιταξτε κανα ριαλιτη σοου και βγητε για κανα φραπε να κλαψετε την μοιρα σας,σαν των συμπαθει να ομολογεισω κατα τα αλλα καραγκουνη, Δεν ερχεται αλλοστε στο καραισκακη η ντορα και ο τζεφρη,αλλα ενας Μεγαλος πατριωτης Ολυμπιακος με διαρκειας παρακαλω, ΑΝΤΩΝΗΣ ΣΑΜΑΡΑΣ,αντε για και καλη κυριακη

      • Nasos avatar
        Nasos @ Green St 20/02/2011 01:31:14

        α να χαθούνε που δίνανε τα ψηφιακά-Ζίμενσ,κορυφαία τεχνολογία- στο Σωκράτη που τα έφτιαχνε εδώ στην Ελλάδα,αντί να τα δίνουνε στους εισαγωγείς-αντιπροσώπους των Γάλλων-σαπάκια-
        και μετά ο Σώκρατες με τα λεφτά που έβγαλε έφτιαξε ομάδα που έστειλε για βρούβες τον κουμπουροφόρο Ρίνγκο
        (ακολουθεί γοερό κλάμα από τους αντικειμενικούς)

      • Eva avatar
        Eva @ Green St 21/02/2011 03:15:08

        + 1000000 !!!!!!!!

    • panatha avatar
      panatha @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 08:31:59

      Ο ΚΑΡΚΙΝΟΣ ΤΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

  8. Dyer avatar
    Dyer 20/02/2011 01:02:17

    Τελικά τα πρωταθλήματα τα παίρνουν οι πρόεδροι. Και ο ΠΑΟ δεν έχει, σιγά μη κέρδιζε. Ας μη ξεχνάμε και το πρωτάθλημα που κρίθηκε στα δικαστήρια.

    • zackii avatar
      zackii @ Dyer 20/02/2011 07:13:13

      +1000
      Αυτά τα καραγκιοζιλίκια πληρώνει στην Ευρώπη η ομάδα του θείου.Νομίζει ότι θα καθαρίσει με...Καλόπουλους και έρχονται οι πεντάρες. Αλήθεια η υπόθεση με τις κασέτες του Τριανταφυλόπουλου, με το Θείο Σωκράτη. τον κοκκαλιάρη Θωμά Μητρόπουλο και τον περίεργο Πανόπουλο τι απέγιναν? Ζήτω η ανεξάρτητη Ελληνική δικαιοσύνη.

  9. Nasos avatar
    Nasos 20/02/2011 01:03:08

    ο ΠΑΟ κέρδισε στο προηγούμενο ντέρμπυ με πέναλντι του Σισέ όπου είχε προηγηθεί οφ σαϊντ
    τότε η διαιτησία ήταν καλή;

  10. ΒΕΝ avatar
    ΒΕΝ 20/02/2011 01:06:48

    Σήμερα πείστηκα οτι το ΔΝΤ είναι η μόνη λύση για την Ελλάδα. Και μάλλον ήπιο είναι. Αυτή η αυξευτίλα δεν έχει πάτο. Ουτε το ποδόσφαιρο δεν είμαστε ικανοί να χαρούμε.

    Υ.Γ. Αφού κανείς δε θα διακόψει αυτό καραγκιοζιλίκι που λέγεται Ελληνικό πρωτάθλημα, που παράγει μίσος, βλακεία=κακία, αλητεία και πολύ παραπολιτική.

  11. dk8 avatar
    dk8 20/02/2011 01:13:12

    Αυτός είναι ο Ολυμπιακός. Αυτή είναι η ελληναράδικη μαγκιά του Πειραιά, των ακροδεξιών, των ακροαριστερών, των κάθε λογής ανεγκέφαλων όντων αυτής της κοινωνίας που έχουν αναγάγει τον "βιασμό" - ψυχολογικό, ηθικό ή και σωματικό - σε ηρωισμό και πράξη υπερηφάνειας. Ντροπή στους Μαρινάκηδες, στους Κοκκάληδες αλλά ακόμη περισσότερο σ' αυτή την πλέμπα που επειδή έχει ο καιρός γυρίσματα τα πληρώνει ήδη όλα αυτά μέσω του μνημονίου.

    Το λιγότερο που οφείλει να κάνει η - αναιμική - διοίκηση του Παναθηναϊκού είναι να υποβάλλει μηνύσεις και να αποσύρει την ομάδα για το υπόλοιπο του πρωταθλήματος...

    • alejandro avatar
      alejandro @ dk8 20/02/2011 01:59:08

      τωρα που εχει παρει το κολαι μπορει να το κανει. Να σου θυμισω στο μπασκετ στο 94 οπου δεν κατεβηκαν στον 5 τελικο.Ανταυτου εμφανιστηκαν κατι κοτοπουλα με πρασινα κασκολ.

  12. Σπύρος avatar
    Σπύρος 20/02/2011 01:13:33

    Nasos, στον ύπνο σου το είδες αυτό που γράφεις ή το διάβασες σε κανένα Πρωταθλητή? Εγώ θα ντρεπόμουν αν ήμουν ολυμπιακός και σίγουρα δεν θα έβγαινα να γράφω παραμύθια..

    • android avatar
      android @ Σπύρος 20/02/2011 10:40:01

      μπα... μάλλον στον Γαύρο το διάβασε...

  13. man8os avatar
    man8os 20/02/2011 01:14:55

    Πραγματικα ξεφτυλισμενο παιχνιδι. Δεν εδωσε πεναλτι κατα του Ολυμπιακου σε σκληρο μαρκαρισμα στον Σισε. Δεν μετρησε το γκολ του Κατσουρανη.
    Ντροπη! Πληρωμενε διαιτητη!
    Πως καταδεχονται να παιξουν οι αλλοι με τον ζαβολιαρη Ολυμπιακο?

    • man8os avatar
      man8os @ man8os 20/02/2011 01:17:53

      Και αυτο που με ενοχλησε ηταν το λειζερ στα ματια των παιχτων του Παναθηναικου.

  14. The Saint avatar
    The Saint 20/02/2011 01:17:01

    Η παραγκα παραδόθηκε απο τον Κόκκαλη αυτούσια , όπως ήταν επιπλωμένη στον Μαρινάκη...
    Τέτοιο ρεσιτάλ αίσχους διαιτησίας, δεν έχει ξαναματαγίνει...
    Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω, πώς καταδέχονται οι ίδιοι οι γάβροι να παίρνουν παιχνίδια και πρωταθλήματα, με τέτοιο τρόπο....

    Αν ήμουν Βαρδινογιάννης θα έπαιρνα την ομάδα απο τώρα και δεν θα την ξανακατεβαζα στο πρωτάθλημα, έτσι γιά να γίνει ΕΜΦΑΝΕΣ το μπουρδέλο στο οποίο έχει μετατραπεί η SuperLeague.
    Δεν θέλω καμμιά συμμετοχή στην ΑΛΗΤΕΙΑ, και καμμιά νομιμοποίηση στο πλιάτσικο της παράγκας...

    Ντροπή στην ΕΠΟ, και την επιτροπή διαιτησίας...
    Εδώ πρέπει να έρθει η ΦΙΦΑ, και να αρχίσει ελεγχους γιά στημένα, και πουλημένα... Γιά κάθε μάτς του γαύρου, θα τους φεύγει μια-μία τρίχα απο τα μαλλιά...

    Συγχαρητήρια στον ΠΑΟ, που στο 2ο ημίχρονο, τον είχε κάνει άλογο τον γαύρο, κάθε επίθεση του ΠΑΟ μύριζε γκόλ.
    Απο εκεί και πέρα φίλτατοι γαύροι, να χαίρεστε το μάτς που πήρατε, με τα αναποδα σφυριγματα του εντεταλμένου σας Καλόπουλου, την ακύρωαη του κανονικότατου γκόλ του Κατσουράνη, και την επικύρωση του γκολ-οφσαιντ του Τζεμπουρ...

    p.s. Πλάκα πλάκα, μόλις φύγει ο Σισσέ να δείτε που θα μας κάνει ρόμπα ξεκούμπωτη, σε όλη την Ευρώπη, ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ, γι'αυτό το αίσχος που συντελείται χρόνια τώρα, και που εμείς ονομάζουμε SuperLeague (τρομάρα μας...)

    • Αυριανιστής avatar
      Αυριανιστής @ The Saint 20/02/2011 01:57:24

      Πώς δεν έχει ξαναματαγίνει; Πλάκα κάνεις; Μία και δύο φορές μόνο;

      Νεούδι στα παραγοντικά ο Μαρινάκης, επόμενο είναι να θέλει να (ανα)στήσει την παράγκα του Μπαρμπα-Θωμά...

  15. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 01:18:45

    Δεν καταλαβα ποιος ακριβως ειναι ο λογος υπαρξης του συγκεκριμενου αρθρου στο antinews. Επισης 2 μετρα και 2 σταθμα για το ελληνικο πρωταθλημα? Προφανως και κανενα σχολιο δεν εγινε για το ματς του α' γυρου οπου εγιναν αλλα ομορφα πραγματα. Ομως στην Ελλαδα ειμαστε μπανανια σιγα και να μην αλλαξουμε. Παντοτε μα παντοτε ο χαμενος θα παταει στον διαιτητη. Μια ματια στα αθλητικα πρωτοσελιδα καθε δευτερα θα σας πεισει.
    Ειμαστε η μοναδικη χωρα παγκοσμιως που ασχολουμαστε με την διαιτησια. Σε αλλα πρωταθληματα πολυ πιο δυνατα απο τα δικα μας γινονται πολυ μεγαλυτερα λαθη και ουδεις ασχολειται περαν του πενταλεπτου.
    Στην Ελλαδα ομως ψαχνουμε θεωριες συνωμοσιας για τον πχ Μαρινακη που εβγαλε τις ψηφους για την Ντορα (μπλιαχ) και αλλα τετοια.
    Τωρα για το αν μικραινει ο Ολυμπιακος με 38 πρωταθληματα (οσα δεν εχουν οι αλλοι 3 μαζι) ας το κρινει η ιστορια...

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ alejandro 20/02/2011 01:21:43

      Κάνει μπαμ οτι ψηφίζεις και γιωργάκη για να ολοκληρωθεί το προφιλ σου ώς αυτιστικού οπαδού

      • alejandro avatar
        alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:27:25

        τελικα πρεπει η ηττα να σε χαλασε παρα πολυ μαυρε Ιακωβε... Δεν εξηγηται αλλιως η τελειως ακυρη απαντηση σου περι Γιωργακη. Ψαξε οσα σχολια πολιτικα εχω κανει κατα καιρους για να δεις σε τι εκτιμηση εχω τον Γιωργακη.Αλλα ειπαμε χαλαστηκες αποψε πολυ και οτι εξυπναδα σου κατεβει την πετας. Με την συλλογιστικη σου παντως εσυ θα επρεπε να ψηφιζεις (Ντορα) δαγκωτο.

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ alejandro 20/02/2011 01:37:22

          Το βρήκες!!!Μόνο που είμαι ΠΑΟΚ και φυσικά σιχαίνομαι την οικογένεια.....Περαστικά για το κύπελλο,του χρόνου ελπίζω να φέρετε και το ΝΑΤΟ για να γίνει το ματς.....Άξιοι,άξιοι(πάντως οτι είσαι ψηφοφόρος του γιωργάκη δεν μου το βγάζεις απο το μυαλό,τέτοιου επιπέδου είναι όλοι).....Λεφτά υπάρχουν και πέτσινα πρωταθλήματα επίσης

          • alejandro avatar
            alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:53:31

            Ενταξει τοτε αφου εισαι μακεδονομαχος ουτε καν θα ασχοληθω.Μιλαμε για την ομαδα που ολη της η σαιζον αρχιζει και τελειωνει με το να κερδισει ενα ματς (με τον Ολυμπιακο) και ειναι μονιμα μεταξυ 3 και 7 θεσης. Εμ πως να στο βγαλω απο το μυαλο αφου απλα δικαιολογεις τον τροπο σκεψης του μεσου Παοκτζη (κολημενος) οπου για ολα τα κακα της μοιρας του φταιει το κρατος των Αθηνων.Αλλα τι θα μπορουσε να μου πει ατομο που κρεμαει τη σημαια της Βουλγαριας στο γηπεδο του???

          • Μαύρος Ιάκωβος avatar
            Μαύρος Ιάκωβος @ alejandro 20/02/2011 02:03:42

            Στα απαυτά μας γράφουμε το γαύρο.Εσύ μην ασχολείσαι με Μακεδονομάχους,ασχολήσου με ανθρωποείδη που χτυπάνε άνανδρα απο πίσω παίχτες,200 με έναν......Εγώ δεν ασχολούμαι με δολοφόνους που σκοτώνουν για μια ομάδα και τους υπερασπίζεστε.....Την Τούμπα βέβαια σε καρτποσταλ τη βλέπετε,ο μιραλλάς εντάξει το ματάκι του,έγιανε;

          • alejandro avatar
            alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:12:57

            Ασε ρε μακεδονομαχε που εχεις και αποαυτα. Οσο για τα ανθρωποειδη μαλλον θα αναφερεσε στα φιλαρακια σου που κοπαναγανε οικογενειες στην Θεσσαλονικη στο φαιναλ φορ επειδη ηταν απο Αθηνα (Παο). Ναι η οχι?
            Βεβαια σε καρτ ποσταλ την βλεπουμε θυμαμαι και το 98 την αποβαση που μας δωσατε και σουβενιρ το κεφαλι του Κουδα.
            Επισης τα συγχαρητηρια μου που επιβεβαιωνεις το περιορισμενο σου iq.Μιλας για ανθρωποειδη και απο την αλλη καμαρωνεις που πεταξες μπουκαλι σε αθλητη και θα μπορουσες να τον αφηνες τυφλο?????!!!!Πασοκιλα βρωμας.....μπλιαχ!!!

          • Μαύρος Ιάκωβος avatar
            Μαύρος Ιάκωβος @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:20:28

            Εγώ θυμάμαι οτι 30 χρόνια παίρνατε τα απαυτά του Κούδα το θυμάσαι;Επίσης θυμάσαι πως έφυγε το γατί ο μητρόπουλος απο τον Λεοντιάδη που ακόμα τρέμει;Μαγκιά εκ του ασφαλούς είστε,είσαι κ τσίρκο γιατί αυτό δεν έγινε το 1998 αλλά το 2001.Φαντάζομαι γήπεδο δεν ξέρεις τι είναι,βγάλε την οπαδική σου καφρίλα και την ανυπαρξία.Άντε γρήγορα στο κρεβάτι θα φάς ξύλο απο τη μαμά χαχαχαχαχ ΑΝΥΠΑΡΚΤΕ

          • alejandro avatar
            alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:31:25

            30 χρονια???΅χαχαχαχχαχαχα τελικα το iq σου πολυ μικροτερο και απο της αμοιβαδας...Ο Κουδας που τοσο εχεις κανει ηρωα ο ιδιος ειχε συμφωνησει με τον Ολυμπιακο αλλα ..τοσο κουτοχορτο που τρως εχεις λαλησει...Ακομα και στη δεκαετια του 70 παλι τεζα ησουν αλλα...που να παρεις χαμπαρι.
            Που να φανταστεις τι ειναι γηπεδο λες και ξερεις για ποιο λογο θα πας ρε μακεδονομαχε???Για να κατηγορησεις το κρατος των Αθηνων???

            Ασε ρε καρντασι φαε καμμια μπουγατσα (με πρωταθλημα χλωμο σε κοβω) κουνα με περηφανεια τη σημαια σου (βουλγαρικη) και γρηγορα για υπνο γιατι η παντοφλα που τρως ακουγεται ως εδω..

          • panatha avatar
            panatha @ alejandro 20/02/2011 15:39:52

            alejandro
            ΤΣΟ,ΤΣΟ,ΤΣΟ,ΤΣΟ,...και ΛΟ

      • The Saint avatar
        The Saint @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:28:18

        :D :D :D

        Μου αρέσει που αναφέρεται σε ΕΝΑ μάτς, στο οποίο θα μπορούσαν να ισχύουν τα όσα λέει γιά τις άλλες χώρες και δεν κοιτάει τι γίνεται ΧΡΟΝΙΑ τώρα...

        • alejandro avatar
          alejandro @ The Saint 20/02/2011 01:30:46

          Δηλαδη τι γινεται χρονια τωρα? Απο το 1980 θετω το ερωτημα που εγινε επαγγελματικο το πρωταθλημα.

    • Φυγόκεντρος avatar
      Φυγόκεντρος @ alejandro 20/02/2011 01:35:27

      Το δυστύχημα είναι ότι το μνημόνιο το πληρώνουμε όλοι μας κι όχι αυτοί που τους αξίζει και με το παραπάνω.

    • factorx avatar
      factorx @ alejandro 20/02/2011 01:55:44

      εμεις αναδημοσιευουμε τι παίζεται αυτην την στιγμη στο διαδικτυο.
      θεση θα παρουμε αργότερα

    • panatha avatar
      panatha @ alejandro 20/02/2011 08:33:49

      alejandro
      ΤΙ ΠΙΝΕΙΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΚΑΙ ΚΟΛΛΗΣΕ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΣΟΥ;

  16. Aris Damigos avatar
    Aris Damigos 20/02/2011 01:26:00

    ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΑΝΕΧΟΜΑΣΤΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΞΕΦΤΙΛΙΣΜΕΝΗ ΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΗΤΕΙΕΣ ΤΟΥΣ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΔΕΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΛΗΡΩΜΕΝΟΥΣ ΔΙΑΤΗΤΕΣ. ΕΔΩ ΚΑΙ 12 ΧΡΟΝΙΑ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΑΚΡΙΒΩΣ ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΤΡΟΠΟ . ΔΕΝ ΑΞΙΖΕ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΠΗΡΕ .
    ΝΑ ΤΗΝ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΣΑΣ ....ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟΥ ΠΕΙΡΑΙΑ ....

    • alejandro avatar
      alejandro @ Aris Damigos 20/02/2011 01:40:58

      Μην εξαπτεσαι θα σου περασει...

      • Κερκίδα avatar
        Κερκίδα @ alejandro 20/02/2011 04:49:48

        Άντε ρε νούμερο χρηματοδοτούμενο να δεις πως είναι το άθλημα!
        Μέχρι και ο Βαλβέρδε ντράπηκε...

        Χέρια, κλωτσιές, κροτίδες, ροχάλες, λεφτά, απειλές, κοκοριλίκια, βρισιές, πέτσινες φάσεις, πιασμένοι παράγοντες, κλεμένο στάδιο από το Δήμο και εσύ χαίρεσαι που βγαίνεις πρώτος...
        Κι ας ξεφτιλίζεις το σπορ εδώ και χρόνια όταν παίζεις 50 -50 στην Ευρώπη.
        Βλάκα!

        Ο βάζελος σε πάτησε στο Β! ημίχρονο και όλος ο κόσμος βαστάει τη μύτη του από τη βρώμα που αναδύεται από τέτοιες νίκες.

        • alejandro avatar
          alejandro @ Κερκίδα 20/02/2011 13:23:10

          νουμερο και κωλοτουμπας εισαι εσυ ρε κερκιδα, θα μιλησεις και για ποδοσφαιρο. Ποιος μωρε, μιλας εσυ που εκαψες το πουλμαν περυσι και εκοψες το δαχτυλο της κοπελας?
          Ασε ρε ξεφτυλισμενε..

          Ειδα και με σενα ποσο τιμας το ποδοσφαιρο, απο το Χουντεμπλει και τις γουνες μεχρι και τα φετινα χαλια που εσπασες ολα τα ρεκορ ξεφτυλας.

          • Μετανάστης στη χώρα μου avatar
            Μετανάστης στη χώρα μου @ alejandro 20/02/2011 22:12:14

            SPORTDAY: "Για να μην το κουράζουμε. Ξέρουμε πλέον ποιοι είναι οι ηθικοί αυτουργοί για τους επόμενους νεκρούς του ελληνικού ποδοσφαίρου. Εχουν ονοματεπώνυμο. Διότι είναι μαθηματικά βέβαιο ότι με αυτό το ελληνικό ποδόσφαιρο που έχουμε, δεν θα αργήσουμε να έχουμε σύντομα και νεκρό ποδοσφαιριστή από επιθέσεις οπαδών. "

            Φίλε, γι αυτό το επικίνδυνο μιλάω. Ο Κόκκαλης που τον έχει ξεγυμνώσει αυτό το site, είχε τουλάχιστον τα ανακλαστικά του (=στοιχειώδες μυαλό). Δες τις δηλώσεις του Βαλβέρδε, και δες αν συνάδουν με την γουρουνοκεφαλή. Πάμε στοίχημα ότι και ο Ερνέστο δεν θα θελήσει να παραμέινει σε τέτοιο περιβάλλον; Γι αυτό δεν είναι μόνο το τσίτωμα του ηττημένου και ο θιγμένος Σισέ...είναι ότι θα καταλήξεις με Μπέους Κομπότησες και Μαρινάκηδες, πρωταθλητής των κατσάβραχων και αποδιοπομπαίος ηθικά, όχι μόνο αγωνιστικά, στην Ευρώπη...που να το δεις στην τύφλα σου, θέλεις να παραμείνεις περήφανος αρχοντοχωριάτης...

      • panatha avatar
        panatha @ alejandro 20/02/2011 08:34:47

        alejandro
        ΜΗΠΩΣ ΝΟΜΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΒΡΙΣΚΕΣΑΙ ΣΤΗ ΘΥΡΑ 7;

        • alejandro avatar
          alejandro @ panatha 20/02/2011 13:20:15

          κοψε τα ναρκωτικα εσυ

          • διερωτώμαι avatar
            διερωτώμαι @ alejandro 21/02/2011 16:04:26

            Και εσύ alejandro δυστυχώς δεν μπορείς να κόψεις τίποτα....

  17. jkr avatar
    jkr 20/02/2011 01:27:55

    Παιδιά, αναλώνεστε στις φάσεις...Έριξαν ξύλο στους παίκτες άνανδρα με τις ευλογίες της διοίκησης του ΟΣΦΠ, υπάρχει φωτο με 10 γύρω από τον Σισέ, τον πιο γνωστό παίκτη του πρωταθλήματος στην Ευρώπη, από τα μεγάφωνα ακουγόντουσαν ρατσιστικά συνθήματα κατά τη διάρκεια του αγώνα, η ΝΕΤ παραδομένη στις βουλές του δντη της (Βερνίκος, πρώην υπάλληλος ΦΛΑΣ 961), τραμπουκισμοί και προπηλακισμοί, ενώ το πρωτάθλημα σχεδόν έχει κριθεί..όλα αυτά από μια διοίκηση που ελέγχει ΜΜΕ και πολιτικούς...όπως και η προηγούμενη...δηλαδή θα αρχίσουμε τις αλληλοσφαγές όπως στην Αργεντινή του ΔΝΤ, που σκοτωνώντουσαν στα γήπεδα;;

    • The Saint avatar
      The Saint @ jkr 20/02/2011 01:30:18

      Αν χρειαστεί γιατί όχι?
      Αν οι ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΟΛΟΓΟΙ εκφραστές του ΔΝΤ, και της απαξίας της χώρας δεν παίρνουν χαμπέρι, ΓΙΑΤΙ ΟΧΙ?

    • zackii avatar
      zackii @ jkr 20/02/2011 09:53:15

      Κι εγώ εδώ που τα λέμε αν ήμουν ο Καλόπουλος τα ίδια θα έκανα. Δυό φορές του έχουν κάψει το μαγαζί, και την τελευταία του μήνυσαν ότι την επόμενη θα είναι και ο ίδιος μέσα. Γιαυτό εξέτρεφε τους στρατούς των Τσουκαλάσων τόσα χρόνια ο θείος ΚΡΟΚΟΥΣ

  18. FERAIOS avatar
    FERAIOS 20/02/2011 01:28:32

    alejandro TI EXEIΣ ΠΑΡΕΙ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ?
    τι έγινε στον πρώτο γύρο ? που αδικήθηκε ο διορισμένος πρωταθλητής που έχει μάλιστα πάρει και τίτλο στα χαρτιά ?
    Α ΡΕ ΕΛΛΑΔΑ ΤΟΥ ΜΠΕΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΑΚΗ ΤΟΥ ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΟΥ ΠΑΓΚΑΛΟΥ ..ΒΟΥΛΙΑΖΟΥΜΕ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ..οι πραγματικοί φίλοι του ΟΣΦΠ σήμερα αισθάνονται άσχημα....

    • alejandro avatar
      alejandro @ FERAIOS 20/02/2011 01:39:56

      το πεναλτυ του σισσε ξεκιναει απο θεση οφσαιντ η οχι? (α γυρος)

      η συμμετοχη του βαλνερ ηταν αντικανονικη η οχι? ( η αποφαση εκδοθηκε απο ανεξαρτητη αρχη ναι η οχι?)

      εσυ που εχεις παρει κυπελλο οταν εστριψε ο διατητης το κερμα πως σου φανηκε?

      καλα οσο για το δημοσιο μη φας εχει γλαρο αγαπητε αφου εισαι και με τη βουλα ομαδα της χουντας.Θελεις μηπως να ξαναδεις τις δηλωσεις της Δεσποινουλας?

      • Σπύρος avatar
        Σπύρος @ alejandro 20/02/2011 02:07:45

        Τα δανειάκια επί χούντας άλλος τα πήρε αγαπητέ μου. Για θυμήσου μην τα ξεχνάς αυτά, άλλοι αναρτούσαν ευχαριστίες για τη χούντα και σε πληροφορώ ότι δεν ήταν πράσινοι.Μήπως ήταν κόκκινοι? Υπάρχει πολύ βρώμα πίσω από τον ολυμπιακό ακόμα και σήμερα.

        • alejandro avatar
          alejandro @ Σπύρος 20/02/2011 20:27:13

          ακομα και εκει προπαγανδα- καλυτερη και απο την πασοκικη.Για τα δανεικα εισαι τελειως εκτος....για τις δηλωσεις της δεσποινας ομως.....

  19. zagor avatar
    zagor 20/02/2011 01:31:21

    Παιδιά εντάξει αφήστε τις βλακείες ότι ο Μαρινάκης ετοιμάζει οπαδούς για το απόκομμα της Ντόρας, δεν είναι τόσο χαζός να χαλασει χρήματα για ένα αποτυχημένο εκ των πρωτέρων κόμμα. Άλλωστε ο πρόεδρος Αντώνης ήταν πρώτη μούρη στο γήπεδο, ως γνωστόν άρρωστος γαύρος. Τώρα για τον αγώνα το μονο λάθος του διαιτητή ήταν που ακύρωσε το γκολ του Κατσουράνη, αλλά γι'αυτό φέρει ευθύνη ο επόπτης. Πέναλτυ δεν υπάρχει και το γκολ του Τζιμπούρ είναι κανονικό. Τα επεισόδια απαράδεκτα στο τέλος , ο Μαρινάκης για να εξιλεωθεί να δώσει αύριο το πρωί τα ονόματα των ηλιθίων που κλωτσάνε τους παίκτες του ΠΑΟ στην αστυνομία. Οι φάτσες τους φαίνονται καθαρά στις ΦΩΤΟ και αν το θελήσει έχει τα ονοματά τους σε μια ώρα. Πρόεδρε κάντο χωρίς κανέναν ενδοιασμό και ζήτα και συγνώμη παληκαρίσια, τέτοιους κάφρους δεν τους χρειάζεται η ομάδα!

  20. Greco avatar
    Greco 20/02/2011 01:31:33

    αυτη ειναι η ελλαδα...

  21. george avatar
    george 20/02/2011 01:31:45

    Είμαι Παναθηναϊκός...και μεις ξέραμε ότι και να κέρδιζε η ομάδα μας, πρωτάθλημα ΔΕΝ θα έπαιρνε! Όσα έγιναν απόψε είναι ο καθρέφτης της κοινωνίας που ζούμε! Γι' αυτό τελειώνουμε!
    Καληνύχτα σας και καλή τύχη!

    • Nasos avatar
      Nasos @ george 20/02/2011 01:35:31

      που'νε ο Ρίνγκο να διδάξει ήθος;
      επίσης να μην ξεχνάμε και την περσινή προβοκάτσια όταν μια σεκιουριτι έκοψε τρία δάχτυλά της με κροτίδα για να κατηγοτηθεί άδικα ο ανώτερου μορφωτικού επιπέδου,υπέροχος κόσμος του Πρέσβη

      • alejandro avatar
        alejandro @ Nasos 20/02/2011 01:44:59

        Ελα ρε Νασο αυτα ηταν προβοκατσιες.Αφου στην δικη οι δικηγοροι του ΠΑΟ την κατηγορησαν οτι αυτη εφταιγε...
        Λιγα λογια για τον Ρινγκο το υποδειγμα Προεδρου που μπουκαρε με τις πιστολες στα γηπεδα και ξεφτιλιζε αστυνομικους...Αυτα ειναι προβοκατσιες...
        Οπως προβοκατσιες ηταν και στο μπασκετ οπου παιχτης του Ολυμπιακου επαθε ριξη τυμπανου απο κροτιδα στον αγωνα με τον Παναθηναικ.Ειπαμε για ολα τα κακα του τοπου φταιει ο Ολυμπιακος.Οπως λενε οι Πασοκοι οτι για ολα τα δεινα φταιει η επαρατη δεξια ενα πραγμα...
        Δεν πειραζει...θα τους περασει..

  22. Nasos avatar
    Nasos 20/02/2011 01:33:12

    φεύγει ο Σισέ,ωϊμέ ποιός θα βαράει τα πέναλντυ τώρα;

    • man8os avatar
      man8os @ Nasos 20/02/2011 01:36:12

      Δεν εχει σημασια αυτο. Σημασια εχει η τεραστια αδικια αυτης της φιεστας που ονομαστηκε αγωνας.

  23. man8os avatar
    man8os 20/02/2011 01:34:39

    Τα λειζερ στα ματια, οι αγαρμπες κλωτσιες στην περιοχη που δεν αποδιδουν πεναλτι και τα ακυρωμενα γκολ τι ειναι?

  24. Nasos avatar
    Nasos 20/02/2011 01:42:07

    φοβερά στεναχωρημένος ο Σισέ που η διαιτησία δεν τον έπαιξε όπως στο Άρης-ΠΑΟ
    σύμφωνα με πληροφορίες θα κυκλοφορεί από εδώ και μπρος με μαύρο ταγέρ

    • alejandro avatar
      alejandro @ Nasos 20/02/2011 01:46:50

      Γιατι τι εγινε με τον Αρη? Επειδη σκονταψε το αμπαλο το αλλο και δωθηκε πεναλτυ??Ασε ρε αδερφε οταν ο κ.Πρεσβης ειναι μπροστα στη βαθμολογια δεν γινεται να υπαρξει κατι το μεμπτο. Ολως τυχαιως οταν ειναι πισω...

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Nasos 20/02/2011 01:49:51

      Του χρόνου δεν υπάρχουν για σας προκριματικά;Κρίμα χάθηκε μια ευκαιρία για την Ανόρθωση,τη Λιλ,τη Μόλντε,τη Ρόζεμποργκ,τη μακάμπι χάιφα,τη Σεντ ετιεν....Δεν πειράζει στους ομίλους ίσως είναι η Γιουβέντους αχαχαχαχαχαχαχαχαχ ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ

      • alejandro avatar
        alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 01:56:24

        ενταξει υπαρχει η μπαουκαρα που εχουμε βαρεθει να την βλεπουμε στο ιντερτοτο καθε χρονο... Ασε ρε καρντασι..μη χαλιεσαι μπαλα ειναι..Απλως εσυ εισαι αμπαλος ΄-)

        • Μαύρος Ιάκωβος avatar
          Μαύρος Ιάκωβος @ alejandro 20/02/2011 02:08:34

          Άραξε καναπέ αλβανάκο,πίτσα μπύρα και δές τον ΠΑΟΚ να παίζει την τρίτη στους 32....Πολλή φάπα έχει πέσει τελευταία,στο κύπελλο πότε παίζετε είπαμε;Αν είμαι εγώ άμπαλος βρε γαύρε εσύ τι είσαι,που σας έχουν πάρει όλοι στην ευρώπη;

          • Nasos avatar
            Nasos @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:14:27

            μια φορά παίξατε μετά την Πρωτοχρονιά Ευρώπη και μας τα έχετε κάνει τσουρέκια
            μαλαματινομάχοι στερημένοι και αιώνιοι κλάψες

          • alejandro avatar
            alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:16:31

            Αλβανακος???Μωρε μπραβο.Αυτο ειναι επιπεδο απο τον οπαδο που κρεμαει την βουλγαρικη σημαια στην θυρα4 και καμαρωνει..Ασε μη φας εχει γλαρο...Αραξε στο καναπε σου και απολαυσε το 38 πρωταθλημα στο Πειραια.
            Ποτε ακριβως επαιξες c.l. τελευταια φορα ειπαμε???!!Ποτε?? Δεν θυμασαι??? τσ τσ....
            ΔΕν πειραζει μια που σε περασαν οι ρωσσοι στο κοτετσι σου αλλη μια την Τριτη....

  25. Αδιάλλακτος Πολιτικάριος avatar
    Αδιάλλακτος Πολιτικάριος 20/02/2011 01:44:23

    Βαζελάκια περαστικά και φέτος.....
    ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΞΑΝΑ ΣΤΟ ΠΕΙΡΑΙΑ!!!!!!

    • man8os avatar
      man8os @ Αδιάλλακτος Πολιτικάριος 20/02/2011 01:46:13

      Το θεμα ειναι πως το πηρατε...

  26. Nasos avatar
    Nasos 20/02/2011 01:52:08

    ετοιμάζεται στην Παιανία το νέο DVD,θα έχει απέξω την φάτσα του Βύντρα και τίτλο ''Νομίζω πως ένοιωσα κάποια επαφή''
    θα το διαφημίζουν οι μαυροφορεμένοι αντικειμενικοί κλαίγοντας γοερά για την κατάντια του Ελληνικού Ποδοσφαίρου

  27. Nasos avatar
    Nasos 20/02/2011 01:58:13

    αντιεξουσιαστές ήταν αυτοί που μπούκαραν στο γήπεδο
    έτσι ισχυρίστηκε ο Πρέσβης σε ανάλογη περίπτωση
    (ακολοθούν οργισμένες αντιδράσεις από τους αντικειμενικούς)

  28. Φυγόκεντρος avatar
    Φυγόκεντρος 20/02/2011 01:59:57

    Υπάρχουν και χειρότερα! Σύμφωνα με απόλυτα έγκυρες πληροφορίες, το 1930 σε ένα παιχνίδι γ΄εθνικής σε χώρα της κεντρικής Αφρικής ο διαιτητής είχε ευνοήσει ακόμη περισσότερο τον γηπεδούχο.

    • alejandro avatar
      alejandro @ Φυγόκεντρος 20/02/2011 02:04:44

      Οι ιδιες πηγες αναφερουν οτι το επωνυμο εκεινου του διαιτητη που αναφερει ο φυγοκεντρος ηταν Δουρος και ηταν παππους του γνωστου Δουρου.

    • man8os avatar
      man8os @ Φυγόκεντρος 20/02/2011 02:44:29

      +++++100000

  29. Αυριανιστής avatar
    Αυριανιστής 20/02/2011 02:04:05

    Η δήλωση Σισέ τα λέει όλα. Από εδώ και πέρα, μην περιμένετε να ξαναδείτε όχι παίκτες κλάσης Σισέ, αλλά ούτε... ξοφλημένο ψοφάλογο να έρχεται από το εξωτερικό στο "πρωτάθλημα" του Yunanistan. Και, εδώ που τα λέμε, καλά θα κάνουν και δεν θα ξανάρθουν.

    Για να ξαναδεί θεού πρόσωπο το ελληνικό ποδόσφαιρο, ούτε καν μέτρα τύπου Θάτσερ δεν είναι αρκετά. Μόνη λύση είναι η ΑΝΑΣΤΟΛΗ των επαγγελματικών πρωταθλημάτων για 15-20 χρόνια, δηλαδή μέχρι να ανδρωθεί μια νέα γενιά φιλάθλων, χωρίς το δηλτήριο του οπαδισμού. Αλλιώς, μην περιμένετε καμία "εξυγίανση" και με κανέναν τρόπο.

    • Δημήτρης Δικαιόπουλος avatar
      Δημήτρης Δικαιόπουλος @ Αυριανιστής 20/02/2011 18:43:58

      ΑΓΑΠΗΤΕ ΑΥΡΙΑΝΙΣΤΗ !

      Υπάρχει ακομα ένας τρόπος....
      ΝΑ ΚΑΤΑΡΓΗΘΕΙ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΑΥΤΗ Η ΜΗΧΑΝΗ ΞΕΠΛΗΜΑΤΟΣ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΝΑ ΧΑΝΑΓΙΝΕΙ ΑΘΛΗΜΑ !
      Ο θείος μου ΛΥΣΣΑΝΔΡΟΣ ΔΙΚΑΙΟΠΟΥΛΟΣ έχασε το 1938 την ζωή του μέσα στο γήπεδο ΠΑΙΖΟΝΤΑΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΑΝΕΛΑ !...
      Dipl.-Ing. Δημήτρης Δικαιόπουλος

  30. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:23:10

    Μιλάς εσύ για επίπεδο ρε κλόουν;Μαζέψτε κανα πακιστανό να γεμίσετε το γηπεδάκι σας,τουλάχιστον στο δικό μου το κοτέτσι δεν πέθαναν άνθρωποι στο βωμό του κέρδους

    • alejandro avatar
      alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:36:09

      Καλα για την ωρα περηφανεψου που παρολιγο να αφησεις τυφλο εναν ανθρωπο και ασε το κυρηγμα...ουτε να τους πιανεις στο στομα σου..

      ps βλεπω το κομπλεξ παει συννεφο.για αλβανους πακιστανους για συνεχισε να μαθουμε ολοι πως σκεφτεται ο μακεδονομαχος με την βουλγαρικη σημαια στην θυρα 4.

    • Μαύρος Ιάκωβος avatar
      Μαύρος Ιάκωβος @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 02:47:47

      Λούλη το ξέρω σε πονάει αλλά πλάκα σπάω μαζί σου......Εσύ που μιλάς για Βουλγαρίες,όταν πάς στο γήπεδο(απο οτι βλέπω μπούλης είσαι και δεν πάς,μπορούν να σε πούν οι φίλες σου) μόνο αλβανικά,πακιστανικά άντε μπόρει να τίποτα ρώσικα να ακούσεις στην 7.....Περαστικά στους απογόνους του στόλου,βαρέθηκα, το επίπεδό σου είναι για χειροκροτητής του τζέφρυ....Και όπως είπαμε την τρίτη ΠΑΟΚ στην τηλεόραση μην το ξεχάσεις......

  31. blue nile avatar
    blue nile 20/02/2011 02:34:19

    Όταν η εθνική Ελλάδας κατακτούσε το 2004 το πανευρωπαικό πόσοι παίχτες του Θρύλου έπαιζαν στην εντεκάδα?
    Κάποια χρόνια πριν ο Φέργκιουσον έλεγε ότι όλα τα ματς στο τσάμπιονς λίγκ είναι δύσκολα είτε παίζει κάποια ομάδα με τη Ρεάλ στη Μαδρίτη είτε αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στην έδρα της !!!
    Τέτοια ξεφτίλα για το γαύρο που δε μπορούσε να σταυρώσει διπλό με τίποτα εκτός έδρας και έγινε και αρνητικο σημείο αναφοράς.
    Όμως στην Ελλάδα αυτή η αστεία ομάδα κεντούσε έχοντας τον χασάπη Ανατολάκη χωρίς καμία αποβολή.
    Εγώ ΠΑΟΚ είμαι και αφιερώνω στον alejandro τον όποιο τίτλο μου κλάπηκε.
    Τουλάχιστον οι δικοί μου τίτλοι οι ελάχιστοι είναι όλοι πεντακάθαροι...
    Και τουλάχιστον οι δικοί μου οπαδοί όσο και αν μερικές φορές ξεπερνούν τα όρια της καφροσύνης δεν έχουν σκοτώσει κανένα άλλο οπαδό από πρόθεση, όπως έχουν κάνει οι γαύροι, ούτε και έχουν κατηγορηθεί τόσες πολλές φορές για απόπειρες ανθρωποκτονιών. (Φίλος μου έξω από το Καραισκάκη έφαγε μαχαιριά που δεν ημέρεψε τον γαβροτραμπούκο που του την έχωσε και συνέχιζε να τον κυνηγάει για να τον σφάξει σαν αρνί. Στο δικαστήριο οι γονείς και οι φίλοι του χασάπη είχαν το θράσος και τον παρακαλούσαν να μη κάψει το γιόκα τους ...)
    Ούτε και οι δικοί μου οπαδοί έχουν απαγάγει και βιάσει απαδό αντίπαλης ομάδας οπως στο λεωφορείο στη Στερεά Ελλάδα και μετά να να βγάζουν βούκινο το όνομα του για να τον ρεζιλέψουν στο επόμενο ντέρμπυ.
    Κάποιοι εδώ μέσα είναι μόνο στα λόγια κατά του συστήματος ΠΑΣΟΚ αλλά εξακολουθούν να ασπάζονται την ομάδα που αναμίχθηκε όσο καμιά άλλη με ότι πιο νοσηρό γέννησε αυτό το σύστημα.
    Από Κοσκωτά μέχρι Κόκκαλη και Μαρινάκη η αλήθεια είναι μία, ας κατακλέβεται η χώρα αρκεί να έχουν οι δαφνοστεφανωμένοι τον δυνατό πρόεδρο που θα τους φέρνει πρωταθλήματα με οποιοδήποτε τρόπο όπως έγινε και σήμερα.
    Και το σαχλεπίσαχλο είναι ότι ο φετινός Ολυμπιακός ακόμα και αν έχανε σήμερα θα τη σήκωνε τη κούπα όπως και να είχε γιατί είναι πολύ καλύτερη ομάδα.
    Αρχίζω να πιστεύω ότι κάποιοι εξασφαλίζουν στο Θρύλο εξόφθαλμα ευνοικές διαιτησίες που ξεπερνούν τα όρια της απλής αδικίας ακόμα και όταν δεν χρειάζονται, μόνο και μόνο για να διαφημίζουν τη συμβολή τους στη πορεία της ομάδας και μετά να απαιτούν από τους φανατικούς υπαγωγή στα κελεύσματα τους και ανταπόδωση.

  32. The Narrator avatar
    The Narrator 20/02/2011 02:34:53

    Δεν μπορώ να καταλάβω την λογική των Ολυμπιακών, ή τουλάχιστον κάποιων εξ αυτών. Χθες στο Καραϊσκάκη έγιναν αίσχη. Καταρχήν τα διαιτητικά. Ακυρώθηκε, από τον βοηθό Τρύφωνα, κανονικό γκολ του Κατσουράνη στο 82', με το οποίο θα γινόταν το 1-2. Δε δόθηκε, σύμφωνα με όσα δείχνει και το ριπλέι, πέναλτι για χέρι του Τοροσίδη στο 44'. Αρκετά ανάποδα φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού και κίτρινη κάρτα δεν έβγαινε ποτέ. Στη φάση του 2-1 των ερυθρόλευκων ο Τζιμπούρ καλύπτεται αλλά ο Πάντελιτς, που στέκεται μπροστά στον Τζόρβα προκαλώντας πράσινες διαμαρτυρίες, είναι οφ σάιντ. Αν εξαιρέσουμε όλα αυτά, ο Καλόπουλος -που μετά το 2-1 απέβαλε τους Τοροσίδη και Μητρόπουλο- και οι βοηθοί του ήταν άριστοι στο Καραϊσκάκη!
    Μετά είχαμε εισβολή άνανδρων τραμπούκων στο γήπεδο και ξυλοδαρμό ποδοσφαιριστών του ΠΑΟ. Αυτά είναι γεγονότα. Επ' αυτών θα περίμενε κανείς σχολιασμό και όχι ατάκες περί του τι έκανε παλαιά ο Ρίνγκο ή προ εβδομάδων, τι έγινε στον α' γύρο και άλλα τέτοια....
    Μα είναι σοβαρή επιχειρηματολογία αυτή;

    • man8os avatar
      man8os @ The Narrator 20/02/2011 02:49:09

      Ενα πρασινο λειζερ στα ματια των παιχτων του ΠΑΟ δεν εονχλησε κανενα? Εσυ αν επαιζες θα μπορουσες να συγκεντρωθεις αν καποιο μαλα@σμενο σε παρενωχλουσε ετσι απο τις κερκιδες?

  33. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 02:51:45

    "Κάποια χρόνια πριν ο Φέργκιουσον έλεγε ότι όλα τα ματς στο τσάμπιονς λίγκ είναι δύσκολα είτε παίζει κάποια ομάδα με τη Ρεάλ στη Μαδρίτη είτε αντιμετωπίζει τον Ολυμπιακό στην έδρα της !!!"

    ψαξε οσο θες αλλα την δηλωση αυτη δεν θα την βρεις....ειναι καθαρα μουφα.

    "Όταν η εθνική Ελλάδας κατακτούσε το 2004 το πανευρωπαικό πόσοι παίχτες του Θρύλου έπαιζαν στην εντεκάδα?"

    Εσυ ειδες καμια διαστημικη μπαλλα απο την εθνικη η ταμπουρι και αν κατσει το γκολ κερδιζουμε??

    "Τέτοια ξεφτίλα για το γαύρο που δε μπορούσε να σταυρώσει διπλό με τίποτα εκτός έδρας και έγινε και αρνητικο σημείο αναφοράς."

    Διπλο στο c.l. οχι γενικοτερα στις ευρωπαικες διοργανωσεις. Βεβαια σε αυτο καλο ειναι να συμπληρωσεις οτι με 10 βαθμους στον ομιλο δεν περασε στη β φαση...

    Όμως στην Ελλάδα αυτή η αστεία ομάδα κεντούσε έχοντας τον χασάπη Ανατολάκη χωρίς καμία αποβολή.

    εκτος απο τον χασαπη ανατολακη ειχε παιχτες οπως djole γεωργατο καρεμπε ζε ελιας ζιοβανι ζετεμπεργκ ριβαλντο γιανακοπουλο γκαλεττι καραπιαλης κοβασεβιτ γκογκιτς αλεξανδρη...ποιοι οι αντιστοιχοι των αλλων ομαδων???

    Και τουλάχιστον οι δικοί μου οπαδοί όσο και αν μερικές φορές ξεπερνούν τα όρια της καφροσύνης δεν έχουν σκοτώσει κανένα άλλο οπαδό από πρόθεση, όπως έχουν κάνει οι γαύροι, ούτε και έχουν κατηγορηθεί τόσες πολλές φορές για απόπειρες ανθρωποκτονιών.

    οταν 2 γκρουπ οπαδων δινουν ραντεβου για ξεκαθαρισμα το ποιος θα πεσει ειναι θεμα τυχης.Θα μπορουσαν να ειναι αντιστροφα...

    Ούτε και οι δικοί μου οπαδοί έχουν απαγάγει και βιάσει απαδό αντίπαλης ομάδας οπως στο λεωφορείο στη Στερεά Ελλάδα και μετά να να βγάζουν βούκινο το όνομα του για να τον ρεζιλέψουν στο επόμενο ντέρμπυ.

    Για το συγκεκριμενο συμβαν προφανως και δεν εχεις καμμια ενημερωση παρα μονο απο την μια πλευρα.Για αρχη μπορεις να μαθεις τι ακριβως ηταν ο συγκεκριμενος και το πιο ουσιαστικο: ποσοι γνωριζουν οτι το συμβαν εγινε γιατι ο συγκεκριμενος επιτεθηκε με μολοτωφ σε πουλμαν? Αν λαμπαδιαζε το πουλμαν τι θα μου ελεγες τωρα???Αν εσενα πανε να σε καψουν -κυριολεκτικα τι θα κανεις? Θα κερασεις καφε?

    αυτα

    • Bob ο μάστορας avatar
      Bob ο μάστορας @ alejandro 21/02/2011 02:43:40

      Πλατεία Αλεξάνδρας λέγεσαι υπάληλάκο, όχι alejandro.

  34. Wonderland avatar
    Wonderland 20/02/2011 02:53:37

    Ειναι καταντια οταν ενας λαος το μονο που εχει να ασχοληθει ειναι η Τζουλια και ο Γαβρος , που εισαι Φρουντ να κανεις διδακτορικο ? χαχαχα Ο γαβρος ειναι συμπτωμα της ελληνικης παθογενειας , οχι οτι και οι αλλοι δεν εχουν καφριλικη αλλα μιλαμε για κοινο ρωμαικης αρενας , πεταξτε τον αντιπαλο στα λιονταρια

  35. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 02:59:38

    φιλε narrator ξερεις τι με ενοχλει? η τακτικη "με λενε ριζο και οπως θελω τα γυριζω".
    Τι εννοω? Γιατι να καιγεται το συμπαν οταν συμβαινει κατι που αφορα τον Ολυμπιακο και οταν συμβαινουν τα ιδια και χειροτερα απο τον παναθηναικο να μην γινεται καμμια αναφορα και κανενα σχολιο.

    • Shikaballa avatar
      Shikaballa @ alejandro 20/02/2011 04:54:03

      Τα σκατά στα παπούτσια σου δε σε ενοχλούν;

    • Makedonas Thessalonikios avatar
      Makedonas Thessalonikios @ alejandro 21/02/2011 09:46:46

      Auto einai to prowlima sou re file;
      Diladi otan kanei ta idia o panathinaikos kai ta anaferoun opos ta dika
      sas,kai ginei kai ntoros,tha ikanopoiitheis;
      E, tote na paizete monoi sas, na skotoneste monoi sas,na wrizeste,outos i
      allos eseis oi dyo eiste to katestimeno tou protathlimatos.
      Na sas xairomaste kai panta tetoia!De xortainoume!
      Auta pou grafeis tora, gia woulgarikes simaies,de se timoun, opos den timoun kai to filo apo ti Thessaloniki otan anaferei Alwanous kai Paki-
      stanous.
      An den exete timi kai aksioprepeia,synexiste na ekfrazeste me paro-
      moious xaraktirismous.
      Ena einai sigouro.
      Eiste anthellines.

  36. Μαύρος Ιάκωβος avatar
    Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 03:03:13

    Το 1981

    • man avatar
      man @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 10:26:06

      poso alkool exei h mallllamatina?

    • alejandro avatar
      alejandro @ Μαύρος Ιάκωβος 20/02/2011 13:24:41

      μπας και ηταν το 1999?

  37. ΘΡΑΞ ΒΛΑΞ avatar
    ΘΡΑΞ ΒΛΑΞ 20/02/2011 03:09:23

    Α ρε Νάσο κουτόχορτο που έχεις φάει με τα ψηφιακά και τη ντόπια παραγωγή

  38. Έρεβος avatar
    Έρεβος 20/02/2011 03:09:33

    Ποδόσφαιρο, το όπιο του λαού.

  39. ΘΡΑΞ ΒΛΑΞ avatar
    ΘΡΑΞ ΒΛΑΞ 20/02/2011 03:20:16

    δε πας να τα πεις σε κανένα νηπιαγωγείο και να χαρείς και το πρωταθληματάκι σου??

    • alejandro avatar
      alejandro @ ΘΡΑΞ ΒΛΑΞ 20/02/2011 03:24:50

      καλα δεν παιρνεις λιγο ξυδακι να χαλαρωσεις ? θα σου περασει...περαστικα να ειναι μονο.

  40. Shadow avatar
    Shadow 20/02/2011 03:27:19

    Δημοσιεύτηκε ένα άρθρο για ποδόσφαιρο (ο Θεός να το κάνει, σε αυτή την χωρα) και βγήκαν τα μαχαιρια με σχόλια βγαλμένα από το πιο πεταμένο οπαδικό φόρουμ.
    Στην Ελλάδα το ποδόσφαιρο και οι ομάδες είναι καθαρά και μονο μέσο διχασμού των Ελλήνων. Συμφέρει πολλούς, ειδικά στις εποχές που ζούμε να σφαζόμαστε κάθε κυριακή στα γήπεδα και κάθε μέρα στα πρωτοσέλιδα και τα ραδιόφωνα.
    Κρίμα που επιβεβαιώνεται αυτό ακόμα σε αυτή την ιστοσελίδα.

    ΥΓ Και εγώ ποδοσφαιρόφιλος είμαι, και οπαδός μιας ομάδας. Αλλα ξερνάω με αυτά που βλέπω και αρνούμαι να συμμετάσχω σε αυτά τα καραγκιοζιλίκια.

  41. Green St avatar
    Green St 20/02/2011 05:27:11

    Αλήθεια τι έγινε αυτή η ιστορία με τα πλαστά εισητήρια. Θυμάμαι είχαν βρεθέι μπλοκ που είχε δώσει η ΠΑΕ σε συνδέσμους και είχαν κατασχεθεί. Μάλιστα είχαν κατασχεθεί και μηχανές έκδοσης.
    Αλλά ψάχνουμε για διαφάνεια στα οικονομικά του Ολυμπιακού όταν είναι στην εξουσία το ΠΑΣΟΚ???
    Σιγά μην το κάνει και ο Σαμαράς δλδ γαύρος είναι και αυτός..εμείς θα τα πληρώσουμε πάλι.

  42. Μάρκος avatar
    Μάρκος 20/02/2011 05:51:42

    Να μας πει ο Φαήλος, που για όλα έχει άποψη, αν χάρηκε με την κατάντια της ΠΑΣΟΚικής ομάδας που υποστηρίζει. Και ο επαγγελματίας παράγοντας της, ο Καραχάλιος. Η ομάδα του Κακαουνάκη, του Πέτρου Κωστόπουλου, του Λούβαρη, του Ανδρουλάλη, του Θέμου Αναστασιάδη, του Πίκουλα, του κυρίου της κυρίας Τρέμη κι άλλων πολλών ακόμη διαταραγμένων "προσωπικοτήτων". ΠΑΣΟΚόΓΑΒΡΟΙ, έχετε καταντήσει τη χώρα τσιφλίκι σας...

    • Τάκης Τσουκαλάς avatar
      Τάκης Τσουκαλάς @ Μάρκος 20/02/2011 10:51:27

      Ξέχασες και τους αγλαούς Πάγκαλο, Τσουκάτο, Λαλιώτη και Χρυσικόπουλο.

      Όλως τυχαίως οι καταστροφείς της Ελλάδας είναι οπαδοί του...

  43. corfiot avatar
    corfiot 20/02/2011 08:01:36

    Συντροφια ,το 1/10 του παθους που υπαρχει σε αυτο το αρθρο να ειχαμε και στα υπολοιπα προβληματα που μας βασανιζουν,τα σοβαρα εννοω.................
    p.s
    1) forza Α.Ο Κερκυρα :):):):
    2)...Ο αναμάρτητος πρώτος τόν λίθον βαλέτω....
    3)....Κάγκελα, κάγκελα, κάγκελα παντού
    Και τα μυαλά στα κάγκελα του αόρατου εχθρού
    Βούλγαροι, βούλγαροι, χανούμισες βαζέλες
    Όλο το έθνος προσκυνά σώβρακα και φανέλες...

  44. aekaz12345 avatar
    aekaz12345 20/02/2011 08:28:02

    καλημερα ολοι καλα τα λετε,η ελλαδα απο την ημερα που βγηκε το πασοκ με τα νεα τζακια κοκκαλης και σια εχουμε χουντα ,το εχετε καταλαβει¨κανουν οτι θελουν αυτοι.η ελλαδα δεν ξυπναει με τιποτα,αισθανομαι ντροπη που ειμαι ελληνας μας κοροιδευουν , δεν υπαρχει τιποτα ζουμε στο χαος.

  45. Κώστας avatar
    Κώστας 20/02/2011 08:45:02

    Οσο είναι οι Σκοπιανοί απόγονοι του Μεγαλέξανδρου άλλο τόσο είναι και πρωταθλητής ο ΟΣΦΠ. Μιλάμε για την πιο μικρή ελληνική ομάδα.
    Σήμερα ηττήθηκε. Μόνο στα χαρτιά κέρδισαν. Θα τους πάρει περίπου 20 χρόνια να πάρουν αληθινό πρωτάθλημα και να νοιώσουν την ικανοποίηση του να μπαίνεις στα ελληνικά γήπεδα και να σε αναγνωρίζουν σαν πρωταθλητή. Την πιο μικρή ελληνική ομάδα μόνο τα δικαστήρια και οι διαιτητές την αναγνωρίζουν σαν πρωταθλητή. Κοινοί κλεφτοκοτάδες, αντιαισθητικοί μαφιόζοι και ατέλειωτο καφριλίκι είναι τα συστατικά του ΟΣΦΠ, της πιο μικρής ελληνικής ομάδας.

    • alejandro avatar
      alejandro @ Κώστας 20/02/2011 13:26:28

      ξυδακι και σε σενα.περαστικα..

  46. FERAIOS avatar
    FERAIOS 20/02/2011 08:51:37

    Γήπεδο: Δημόσιο Στάδιο
    Σαβ, 19 Φεβ 2011, 19:30


    ΨΕΥΤΟΜΑΓΚΙΑ 2
    ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ 1










    Κάποιοι από εμάς, ίσως οι λίγο μεγαλύτεροι, θυμόμαστε ότι η έννοια της εβδομάδας ήταν οι 6 ημέρες αναμονής για την Κυριακή. Το Κυριακάτικο μεσημέρι που μας έβρισκε να ανηφορίζουμε προς το γήπεδο, την ατμόσφαιρα να μοσχοβολάει ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ, τον πατέρα μας σαν σήμερα να μας μυεί στην γηπεδική ζωή, τις συμβουλές του με πρώτη και καλύτερη το «ΑΠΑΤΕΩΝΑΣ, ΓΑΒΡΟΣ Ή ΚΛΕΦΤΗΣ ΜΗ ΓΙΝΕΙΣ ΠΟΤΕ»... Σήμερα λοιπόν, έγινε πιο καθαρό από ποτέ, ότι οι τρεις αυτές έννοιες είναι απολύτως ταυτόσημες. Και σήμερα πρέπει όλοι να αισθανόμαστε ΣΑΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΙ ΠΙΟ ΥΠΕΡΗΦΑΝΟΙ ΑΠΟ ΠΟΤΕ.

    Μεγαλώσαμε με άλλα ήθη, άλλες αρχές, άλλα ιδανικά και άλλη μαγκιά, την καλώς εννοούμενη. Και αυτά τα ήθη, τις αρχές, τα ιδανικά και την μαγκιά την ζήσαμε σήμερα.

    Την ζήσαμε όταν είδαμε τους παίκτες αυτής της ομάδας, με την πλάτη στον τοίχο, εναντίον όλων να ξεβρακώνουν και να γκρεμίζουν το σωματείο της ΠΟΥΣΤΙΑΣ, της ΓΑΒΡΟΣΥΝΗΣ και της ΚΛΕΨΙΑΣ.

    Την ζήσαμε όταν είδαμε τον Τζιμπρίλ, τον Σωτήρη, τον Σεντρίκ και τον Σίντνεϊ να δέχονται επίθεση κατά κύμματα από εκατοντάδες κότες, να τους ρίχνουν ΤΣΟ & ΛΟ με την συντονισμένη στα ερυθρόσβερκα «ιδανικά» Ελληνική (;) Αστειονομία απλά να παρακολουθει και μερικά δευτερόλεπτα μετά να τραβάνε τους... τέσσερεις εντός της φυσούνας για να γλιτώσουν τα πρόβατα και να λήξουν τα επεισόδια.

    Την ζήσαμε με τον Σέμπα, τον Άλεξ, τον Ζιλμπέρτο, τον Γίωργο και τον Κώστα να ψάχνουν στα αποδυτήρια του δημοσίου σταδίου τους κλεφτοκοτάδες ποδοσφαιριστές των αντιπάλων και αυτοί να κρύβονται πίσω από κλειδωμένες πόρτες.

    Την ζήσαμε στην Παιανία, όπου μετά τις μία τα ξημερώματα το πούλμαν της ομάδας υποδέχθηκαν 1.500 μάγκες εν μέσω αποθέωσης και συνθημάτων στήριξης μέχρι το τέλος.

    Οι παίκτες και το τεχνικό επιτελείο μας το πίστεψαν. Οι οργανωμένοι δεν σταμάτησαν ούτε στιγμή να το πιστεύουν. Εσύ τι περιμένεις πια για να πιστέψεις σε ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ; ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ; ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΣΧΕΣΗ ΚΟΣΜΟΥ ΟΜΑΔΑΣ; ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΗΘΟΣ, ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΑΡΧΕΣ, ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΙΔΑΝΙΚΑ, ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ ΣΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΜΑΡΤΥΡΕΣ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΤΟ ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ;














    Υ.Γ. 1: Δεν θα αμελήσουμε να αναφερθούμε στον στόχο του «παίκτη» να διώξει αυτό το ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΔΙΑΜΑΝΤΙ από τα γήπεδα του Ελλαδιστάν, που μοιάζει πιο κοντά από ποτέ αλλά αδίκως θα χαίρεται, καθώς και στην προβοκάτσια που έστησαν με «τυχαία» συνθήματα στους τοίχους της Παιανίας και που δημοσίευσαν στην ιστοσελίδα της οικογένειας, του πεντελικού κολλητού τους και του υποτακτικού εκδότη-δημοσιογραφίσκου τους.

    Υ.Γ. 2: Δεν θα αμελήσουμε να αναφερθούμε στην κρατική ερυθρόσβερκη τηλεόραση την οποία πληρώνουμε από το υστέρημά μας για να απολαμβάνουν παχυλούς μισθούς οι μεγαλοαλητήριοι που σχολίασαν κατά αυτόν τον τρόπο την αποψινή κωμωδία, που απέκρυψαν τα replays, που εστίαζαν αλλού όταν γίνόταν η μάχη στη φυσούνα.

    Υ.Γ. 3: Δεν θα αμελήσουμε να αναφερθούμε στους celebrities πολιτικούς, δημοσιογράφους κ.λπ. που έδωσαν και απόψε το παρόν στο κρατικό στάδιο και όχι απλά δεν έβγαλαν λέξη, αλλά προσφέρουν απλόχερα την κάλυψή τους σε αυτόν τον βόθρο του αθλητισμού, του πολιτισμού και της κοινωνίας.

    Υ.Γ. 4: Δεν θα αμελήσουμε να αναφερθούμε σε αυτούς που πότιζαν φαρμάκι επί χρόνια τους αγνούς ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥΣ, που τους θόλωναν την σκέψη, που τους ανάγκαζαν να δούνε το δέντρο χάνοντας το δάσος, που τους έβαζαν να διαπομπεύουν και να καίνε προπονητές, που τους οδηγούσαν να κυνηγάνε τους παίκτες στο γήπεδο και που σήμερα όλοι οφείλουν μία ΣΥΓΝΩΜΗ από αυτούς που κατέθεσαν την ΨΥΧΗ τους και την ΜΑΓΚΙΑ τους παίζοντας ποδόσφαιρο αλλά και ξύλο εναντίον ενός ολόκληρου συστήματος.

    • pink floyd avatar
      pink floyd @ FERAIOS 20/02/2011 10:05:30

      Συγχαρητηρια για το αρθρο σου.Δυστυχως αυτη ειναι η Ελλαδα σημερα.Ελλειψη παιδειας επιδειξη λαμογιας και μαγκιας περιγελως του κοσμου. Αθλητικοι παραγοντες κουμπαροι με πολιτικους μετοχοι σε ΜΜΕ περιουσιες που φτιαχτηκοαν με θαλασσοθανεια συνεχως επιχορηγουμενοι απο πολιτικους των τζακιων θαμωνων σουσι μπαρ και καφε της γνωστης πλατειας. Θεατες του κοσμου υπαλληλοι των κατ εποχην ΔΝΤ αχθοφοροι πρεσβειων ορτινατσες ξενων.
      Τι μαθαινουμε στα νεα παιδια σημερα? Γινε λαμογιο θα πας μπροστα κολλησε στους μεγαλους θα γινεις υπουργος, συνεγελασου και πανηγυριζε πετσινα γκολ θα γινεις και πρωθυπουργος

    • man avatar
      man @ FERAIOS 20/02/2011 10:24:18

      geia soy re gkontzo!!

    • alejandro avatar
      alejandro @ FERAIOS 20/02/2011 13:27:54

      μη διαβαζεις πολυ greenwebfans, σε χαλανε..

      • pink floyd avatar
        pink floyd @ alejandro 20/02/2011 15:08:36

        Ουτε γνωριζω τον γκοντζο ουτε ξερω καποιο webgreenfans. Αν δεν εσεις δεν μπορειται να δειτε τη συσχετιση ποδοσφαιρου και γενικοτερα αθλητισμου με συμφεροντα πολιτικα και οικονομικα τοτε ζειτε σε αλλη χωρα. Αν δεν μπορειται να διακρινεται το τι συμβαινει σημερα στη χωρα μας συνεχεια του εκσυχρονισμου του Σημιτη της μεταρρυθμισης του Καραμανλη και του πατριωτικου ξεπουληματος του ποδηλατη ΓΑΠ τοτε μπορειται να φωναζεται ζητω θρυλος ζητω ο παο ζητω ο γιωργος ζητω ο αντωνης. Οποιος φωναξει πιο δυνατα θα κερδισει μια βολτα με ποδηλατο η μια σημαια με το νεο σημα

      • panatha avatar
        panatha @ alejandro 20/02/2011 15:43:28

        ΡΕ ΤΣΟ ΚΑΙ ΛΟ ΛΕΜΕ......

    • Eva avatar
      Eva @ FERAIOS 21/02/2011 03:32:32

      + 10000000000000 !!!!!!!!!

  47. ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα avatar
    ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 20/02/2011 09:23:34

    Εγώ πιστεύω ότι είναι το μοναδικό πρωτάθλημα που δικαιούται ο Ολυμπιακός από όλα τα στημένα πρωταθλήματα που έχει πάρει. Εξηγούμαι:

    1. Για πρώτη φορά έχει ομάδα
    2. Στα άλλα στημένα πρωταθλήματα, ο Παναθηνακός έχανε το πρωτάθλημα στα 7 πρώτα ματς-αδικούταν σε παιχνίδια κυρίως με ΑΕΚ και κερδισμένος έβγαινε πάλι ο Ολυμπιακός. Αυτό δεν έγινε φέτος
    3. Το Ελληνικό πρωτάθλημα θα έπαιρνε τα πάνω του αν το 2002 ο ΠΑΟ είχε πάρει το ΟΥΕΦΑ. Σε αυτό δε βοήθησε η ΕΠΟ που δεν έδωσε ρεπό στον Παναθηναϊκό στον αγώνα με το Αιγάλεω. Αντιθέτως τραυματίστηκε εσκεμμένα ο Μπασινάς και δεν έπαιξε στον επαναληπτικό με την Πόρτο
    4. Το σκηνικό τρομοκρατίας το δημιουργούν οι δημοσιογράφοι για να φαίνονται "μάγκες" και να πουλάνε
    5. Ο Ολυμπιακός το καλοκαίρι έκανε πολύ καλύτερες μεταγραφικές κινήσεις
    6. Ο χθεσινός αγώνας φάνηκε "που θα πάει" από δύο αντικανονικά μαρκαρίσματα που έγιναν στον Καραγκούνη (αντιαθλητικό σε αντεπίθεση=κόκκινη κάρτα) και στο Νίνη η αντισυναδελφική εγληματική προβολή. Το πέναλτι που δε δόθηκε μπορεί να είναι κάτι "που δε φαίνεται"
    σε μια καυτή έδρα.

    Πιστεύω έχουμε άλλα προβλήματα να αχοληθούμε και το πρωτάθλημα είναι το τελευταίο που πρέπει να μας διχάσει

    • Γιώργος Μεσσηνία avatar
      Γιώργος Μεσσηνία @ ΠΑΣΟΚ Χωρίς Σύνορα 20/02/2011 13:11:45

      Έχεις δίκιο, το φετινό πρωτάθλημα ανήκει στον ολυμπιακό δικαιωματικά, απλά εχθές ο παναθηναϊκός, ήταν πολύ καλύτερος στο γήπεδο και του έκλεψαν τη νίκη ξεκάθαρα...

      • blue nile avatar
        blue nile @ Γιώργος Μεσσηνία 20/02/2011 17:57:01

        Το βιασμό μέσα στο πούλμαν γάβροι μου τον διηγήθηκαν και αν θέλεις με πιστεύεις. Ούτε μολότοφ ούτε τίποτα, πήγε κάποιος κοντά στο ερυθρόλευκο λεωφορείο και τους έβριζε χωρίς να πάρει χαμπάρι ότι υπήρχαν και άλλοι γάβροι πίσω του που τον τσακώσανε τον έβαλαν με το ζόρι μέσα στο λεωφορείο και του αλλάξαν τον αδόξαστο.
        Ακόμα και τον εχθρό σου τον σέβεσαι και δεν τον ατιμάζεις εκτός αν είσαι Τούρκος εισβολέας στα κατεχόμενα ή Αμερικανός δεσμοφύλακας στο Αμπού Γραίμπ.
        Ο βιασμός δείχνει μια απίστευτη πουστιά και κακία, πλήρη κυριαρχία των χειρότερων ενστίκτων, υποβίβαση του ανθρώπου στη ζωική πλευρά του.
        Και δεν το έχετε κάνει μόνο μια φορά...
        Όταν δικαζόταν ο επίδοξος σφαγέας του φίλου μου, και μπορώ αν θέλεις να σου πω πότε έγινε η δίκη και τα ονόματα των εμπλεκομένων, οι δικηγόροι που είχαν αναλάβει την υπόθεση και από τις δυο πλευρές είχαν παραδεχθεί ότι μέσα σε πέντα χρόνια είχαν φτάσει στην δικαιοσύνη πάνω από δέκα μαχαιρώματα όλα από γάβρους τραμπούκους και είχαν βαρεθεί να βλέπουν στα δικαστήρια πολιτικούς (όπως τον Μαντούβαλο) να κάνουν τα αδύνατα δυνατά να τους αθωώσουν. Από τύχη δεν είχαμε θρηνήσει θύματα.
        Οι ίδιοι οπαδοί που αποθεώναν τον κατάσκοπο Κόκκαλη και απειλούσαν ότι αν κανείς εφέτης ανακριτής ανοίξει τους λογαριασμούς του στην Ελβετία (για να διαπιστωθεί ότι κάποιοι από τους τροφοδότες λογαριασμούς ανήκαν στη Στάζι) θα πληρώσει αυτός και η οικογένεια του.
        Να κατρακυλήσει η χώρα να κλέβεται ασύστολα από κάθε λαμόγιο αρκεί να παίρνει η ομάδα μου το πρωτάθλημα.
        Ο Ολυμπιακός είναι η πιο λαοφιλής ομάδα και σίγουρα η συντριπτική πλειοψηφία των υποστηρικτών του δεν είναι έτσι.
        Ο σκληρός πυρήνας των οπαδών του όμως είναι ότι χειρότερο έχει παρουσιαστεί στα ελληνικά γήπεδα.
        Με την ανοχή του κράτους φυσικά αλλά και με την ανοχή των υπολοίπων οπαδών.

        • blue nile avatar
          blue nile @ blue nile 20/02/2011 22:50:38

          για τον alejandro ήταν αυτό μπήκε σε λάθος σημείο

  48. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 20/02/2011 09:28:30

    Αφού καταδέχονται τέτοια "νίκη", χάρισμά τους.

  49. FERAIOS avatar
    FERAIOS 20/02/2011 09:43:38

    ΡΕ ΠΑΣΟΚ χωρίς σύνορα τι είναι αυτά που λες?
    Τα πρωταθλήματα τα κρίνουν οι μεταγραφές?

    ΟΛΟΙ ΑΠΕΡΓΙΑ ΣΤΙΣ 23/2
    ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΠΤΩΧΕΥΣΗ ΤΟΥ ΛΑΟΥ
    ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΑΣ
    ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΧΟΥΝΤΑ ΤΩΝ ΤΡΑΠΕΖΙΤΩΝ ΚΑΙ ΤΩΝ ΕΡΓΟΛΑΒΩΝ

  50. Αλεξανδρος avatar
    Αλεξανδρος 20/02/2011 10:31:01

    Ολη η ΕΥΡΩΠΗ πανηγυριζει για την κατακτηση του πρωταθληματος απο τον ΟΣΦΠ ιδιαιτερως η Μακαμπι Χαιφα, η Μολντε η Χερενφεην, και ολα τα αλλα μεγαθηρια του ευρωπαϊκου ποδοσφαιρου, ευελπιστωντας για νεο ρεκορ και υπερβαση της 7αρας που κατεχει η Γιουβε επι του δαφνοστεφανομενου(?) .....εφηβου.......

    Πληροφοριες αναφερουν οτι δυστυχως για τον ΟΣΦΠ δεν θα ειναι διατητες παραγκιστες και γκαγκατισκοι και ο κος Μαρινακης ετοιμαζει δηλωση που θα καταγγελει το εγκλημα κατα της Ελλαδας.....
    Επισης Ο κος Μαρινακης θα πρποχωρησει στην ιδρυση σχολης οπαδων που θα διδασκουν ηθος και φιλοξενια στα ελληνοπουλα για να καταπολεμησει τη Βια στα γηπεδα καθως θα διδασκεται και ΄΄σοβαροτητα΄΄.Πληροφοιες οτι που λενε οτι το πρωτο μαθημα θα ειναι πως να λες χοχοχοχο ελεγχονται ως ανακριβης.
    Τη διεευθυνση της συγκεκριμενης σχολης θα αναλαβουν ο ΝΑΣΟΣ και alejandro
    και τα εγκαινια θα κανει ο ΥΠΟΙΚ και πρωην συμβουλος του ΟΤΕ (ζημενς) κυριος(?) Παπακωνσταντινου.....

    • alejandro avatar
      alejandro @ Αλεξανδρος 20/02/2011 13:30:07

      και ο κυριος Αλεξανδρος κρυπτομενος πισω απο την μη υποστηριξη καποιας ομαδας , μιας και τα ραμματα για τις γουνες τους ειναι πολλα, συνεχιζει να μας διασκεδαζει. Για να εχουμε καλο ρωτημα δηλαδη..

      • Αλεξανδρος avatar
        Αλεξανδρος @ alejandro 20/02/2011 23:32:43

        Μπα αγαπητε κοπτεσθαι για το ποια ομαδα υποστηριζω γιατι αραγε? Εχει σημασια η μηπως μ αυτο τροπο θα απαξιωσετε το σχολιο μου...Πρωτιστως αγαπητε ειμαι αντιολυμπιακος και ο λογος νομιζω ειναι προφανης μη κουραζεσθε αλλωστε να με αντικρουσετε το μονο που καταφερνετε ειναι να αυξανεται την απεχθεια μου για την ομαδα σας και για οπαδους οπως εσας και το κυριο Μαρινακη με ΄΄ηθος΄΄ και ΄΄αρχες΄΄.

      • Αλεξανδρος avatar
        Αλεξανδρος @ alejandro 20/02/2011 23:37:47

        Μιας και κοπτεσθαι κυριε Alejandro πρωτιστως ειμαι αντιολουμπιακος....ο λογος ειναι προφανης και μη προσπαθειτε να μου ακυρωσετε με τεχνασματα την αποψη μου προφανως διοτι στερειστε αλλων επιχηρηματων.Αλλωστε το μονο που θα καταφερεται ειναι να αυξησετε την απεχθεια μου για το ΄΄συλλογο΄΄ σας και για τους οπαδους σαν και εσας και το κυριο Μαρινακη που μας ΄΄διδασκετε΄΄ ΄΄ΗΘΟΣ΄΄ και ΄΄ΑΡΧΕΣ΄΄ περαστικα σας.......

  51. Τάκης Τσουκαλάς avatar
    Τάκης Τσουκαλάς 20/02/2011 10:33:11

    Λούβαρης, Τσουκάτος, Χρυσικόπουλος. Μεγαλοστελέχη του διορισμένου, της ομάδας του Δημοσίου. Χέρι-χέρι η προπαγάνδα της με αυτή του πασοκ. Κι όποιος διαφωνεί, τον σαπακιάζουμε (Συρίγος, Νικολακόπουλος - ο δεύτερος μετά το ξύλο "έστρωσε" και σταμάτησε την ελαφρά κριτική στον Κόκκαλη ). Πλέργια (sic) δημοκράτες, ζήτω το αριστερό παρελθόν που έγινε ιδεολογία κονόμας με και από το πασοκ.

  52. Τάκης Τσουκαλάς avatar
    Τάκης Τσουκαλάς 20/02/2011 10:40:26

    ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΩΚΡΑΤΗ ΚΟΚΚΑΛΗ

    1995, μετά το Final Four της Euroleague στη Σαραγόσα: «αυτούς τους οπαδούς έχουμε, αυτούς θέλουμε».

    9 Μαρτίου του 2000: «Ο Ολυμπιακός έχει τη δύναμη να αποβάλει από τις τάξεις του αυτή τη μικρή μερίδα αναρχικών».

    1 Ιουλίου 2004 «Καθημερινή», αναφερόμενος, λόγω των κρουσμάτων βίας, σε παλαιότερη δήλωσή του - «αυτούς τους οπαδούς έχουμε, αυτούς θέλουμε» - ξεκαθάρισε: «Tι να τους κάνουμε; Nα τους κλωνοποιήσουμε; Tα άτομα που δημιουργούν επεισόδια είναι μια μικρή μειοψηφία. Eμείς, όταν αναφερόμαστε στους οπαδούς, δεν μιλάμε γι' αυτούς που κάνουν τα επεισόδια, αυτούς θέλουμε να τους απομονώσουμε για να κρατήσουμε δίπλα μας το σωστό 99,9%».

    ΓΕΓΟΝΟΤΑ:
    1.Ριζούπολη
    2.Τις μολότωφ και τις πέτρες στο πούλμαν της Roma στον αγώνα του Champions League.
    3.Tα επεισόδια στον αγώνα με τη Shakhtar για τα οποία τιμωρήθηκαν από την UEFA.
    4. Τα επεισόδια στον αγώνα με τη Saint Ettienne.
    5.Την ενέδρα και επίθεση με πέτρες στο πούλμαν της Κ.Α.Ε. Παναθηναϊκός επί της Λεωφ. Συγγρού από οπαδoύς του (μεταξύ των οποίων και ένας υπάλληλος της Intrakom όπως απεδείχθη στο δικαστήριο όπου καταδικάστηκε).
    6.Τα επεισόδια και τη διακοπή στη Νέα Σμύρνη.
    7.Την επίθεση στο δημοσιογράφο της «Ε» Φίλιππο Συρίγο για το εμπεριστατωμένο δημοσίευμα περί του δώρου του γηπέδου «Καραϊσκάκης» από την Πολιτεία.
    8.Την επίθεση στους οπαδούς της Ανόρθωσης, οι οποίοι όπως χαρακτηριστικά έλεγαν «ούτε στην Τουρκία δε συναντήσαμε τόση εχθρότητα».
    9.Την δολοφονία Φιλόπουλου.


    • alejandro avatar
      alejandro @ Τάκης Τσουκαλάς 20/02/2011 13:36:04

      καλα τα γεγονοτα τα περισσοτερα γραφεις οτι να ναι....κυριολεκτικα ομως οτι να ναι....ξυδακι λεμε..

  53. android avatar
    android 20/02/2011 10:52:48

    Αφού ρε alejandro και nasos πιστεύετε ότι εχθές κερδίσατε δίκαια, τι διάολο γράφατε μέχρι το ξημέρωμα... αντι να είστε στα μπουζούκια και να πανηγυρίζετε το πρωτάθλημα με την ομάδα σας? Χαρακτηριστικό παράδειγμα ενοχής...

    • alejandro avatar
      alejandro @ android 20/02/2011 13:32:53

      Οχι android, ειναι χαρακτηριστικο παραδειγμα οτι μιας και το συγκεκριμενο site το γουσταρω τρελα, με την καμια δεν θα αφησω το καθε πικραμενο looser (μιλωντας για ποδοσφαιρο παντα) να βγαλει ολο του το κομπλεξ, για εναν αγωνα ποδοσφαιρου, και να το παιξει αλλη μια φορα μαρθα βουρτση, λεγοντας αστειοτητες για να καλυψει τα δικα του χαλια.

  54. farmakotriftis avatar
    farmakotriftis 20/02/2011 11:09:47

    αδελφια χαλαρωστε...ολυμπιακος ειμαι και χθες ντραπηκα για το καταντημα της κοινωνιας μας....εχουμε γινει χυλος και παιχνιδι στα χερια εγχωριων λαμογιων και εσχατως διεθνων τοκογλυφων και "σφαζομαστε" εδω για τη μπαλα...η κατασταση που βρισκομαστε απαιτει αλλα μυαλα και συλλογικη προσπαθεια και αντιδραση σ' αυτα που μας σερβιρουν.

  55. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 20/02/2011 11:14:13

    Όλα τα λεφτά ήταν το μεταμεσονύκτιο δελτίο "ειδήσεων" του MEGA. Όποιος δεν το είδε έχασε. Προσωπικά, επιλέγω να βλέπω MEGA μόνο μετά από γκάφες του ΠΑΣΟΚ ή ήττες του ΠΑΟ. Απόλαυση. Μιλάμε για το απόλυτο ντελίριο. Ούτε για τούς Τούρκους δεν θα ωρυόντουσαν έτσι (αλλά ξέχασα, για το MEGA αυτοί είναι φίλοι μας...). Ο δε εκφωνητής, νόμιζες ότι θα πάθει συγκοπή και εγκεφαλικό ταυτόχρονα! Αλλά όπως λέει και ο θυμόσοφος λαός: "Το γαρ πολύ τής θλίψεως γεννά παραφροσύνη"...

  56. panos133 avatar
    panos133 20/02/2011 12:20:12

    παραμονες της μεγαλης διαμαρτυριας στις 23/2 και ενω η κοινωνια βραζει,οξυνονταi παρα πολυ τα πνευματα μετα τα χτεσινα αισχη στο ντερπυ, και αναρωτιεμαι ειναι τοσο αχριστη και επετρεψαν αυτην την οξυνση, αυτην την τοσο ευαισθητη περιοδο, η την επεδιωξαν??(βλ.αιγυπτο),μπορει να φαινεται ασυνδετο το ποδοσφαιρο με την διαμαρτυρια στις 23/2 αλλα θα το θεσω παρα πολυ απλα.οι ιδιοι ανθρωποι -λιγο πολυ-που αγριεψαν με το χθεσινο ντερμπυ,οι ιδιοι θα βγουν στον δρομο για την διαμαρτυρια..... βλεπω περιεργα πραγματα να παιζονται στην πλατη μας!!!!

  57. FERAIOS avatar
    FERAIOS 20/02/2011 12:29:16

    ΠΙΓΚΟΥΪΝΕ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΗΝ ΠΟΫΤΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΒΟΫΡΤΣΑ ,
    ΤΟ ΜΕΓΚΑ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΕΡΓΟΛΑΒΙΑ ΤΟΝ ΓΑΠ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΟΪΚΑ...ΑΛΛΑ ΠΩΣ ΤΟ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΕ ΤΑ ΑΙΣΧΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΣΙΟΥ? ΜΟΝΟ ΕΝΑΣ ΦΑΝΑΤΙΚΟΣ ΓΑΥΡΟΣ ΑΝΤΑΞΙΟΣ ΤΟΥ ΛΟΥΒΑΡΗ, ΤΟΥ ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΚΛΠ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΩΝ ΔΥΝΑΜΕΩΝ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ..αιδώς γαύροι αιδώς....

    • ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
      ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ @ FERAIOS 20/02/2011 14:47:15

      Σού απάντησα εδώ και πολλή ώρα, αλλά ακόμα είναι στο μετριασμό το σχόλιο και βαριέμαι να το ξαναγράφω.

  58. Κάποιος avatar
    Κάποιος 20/02/2011 12:41:46

    Η διαφθορά, η ψευτιά, η κατάργηση της λογικής, που διαποτίζει την μπανανία που ονομάζεται Ελλάδα και μεγάλη μερίδα ουρακοτάγκων κατοίκων της, διαποτίζει και το ελληνικό ποδόσφαιρο και μια μεγάλη μερίδα ουρακοτάγκων οπαδών.
    Το κακό είναι ότι η σήψη προχωράει όλο και περισσότερο.

  59. factorx avatar
    factorx 20/02/2011 12:47:40

    ΣΚΑι για τον Μαρινάκη:

    Μετά τις δηλώσεις του Σισέ ο πρόεδρος των ερυθρόλευκων πήρε πάλι τον λόγο:«Σήμερα διδάξαμε ήθη και αρχές. Αν ο Σισέ θέλει να φύγει από την Ελλάδα, μπορεί να το κάνει χωρίς φούστες και μπλούζες. Όλα τα άλλα είναι δικαιολογίες και μικρότητες», τόνισε μεταξύ άλλων

    • Κάποιος avatar
      Κάποιος @ factorx 20/02/2011 13:06:15

      "Σας διορίζαμε για χρόνια, τα φάγαμε μαζί,.." Θ.Πάγκαλος.
      "...μπορεί να είναι ήρωες (οι πιλότοι της ΠΑ) αλλά δεν παράγουν υπηρεσίες με τη στενή οικονομική έννοια". Θ.Πάγκαλος.
      “Λεφτά υπάρχουν” ΓΑΠ.
      "Είμαστε οι ενδιάμεσοι μεταξύ του πολίτη και της διοίκησης. Είμαστε αντιεξουσιαστές της εξουσίας". ΓΑΠ.
      "Ο,τι είναι νόμιμο είναι και ηθικό" Γ.Βουλγαράκης.

  60. Nikos avatar
    Nikos 20/02/2011 13:09:45

    Μιλάνε και οι Gayροι...τι άλλο θα ακούσουμε...
    Καλως ηλθατε στον κόσμο της ΠΑΡΑΓΚΑΣ...
    http://img8.imageshack.us/i/96808259.jpg/
    http://www.ethnikara.com/GR_europe.shtml

  61. someone avatar
    someone 20/02/2011 13:21:18

    οκ,το παραδέχομαι...αν και είμαι γαύρος το παιχνίδι βρομούσε στησιμο.Ωστόσο ολοι εσεις που το παίζετε υπεράνω σκοπιμοτίτων(ναι οπαδοι αλλου χρωματος σε εσας αναφέρομαι και σε όλους τους λοιπούς κράχτες) δεν έχετε απολύτως κανένα δικαίωμα να μιλάτε για στησίματα διότι πολύ απλά η φωλιά σας δεν είναι καθαρη(οπως και κανενός αλλου).Όταν πρόεδροι είναι οι κυριοι(;) πατέρας(μαφιόζος) και μαρινάκης(αρχιμαφιόζος) θα μπορούσε το πρωτάθλημα να είναι δικαιο;Έστω οτι ο Παναθηναικός χθες κέρδιζε.
    Πως θα είχε η κατάσταση τότε;Μια ανασκόπηση γεγονότων:αγωνιστικη περίοδος 2009-2010:Πρωταθλητής Παναθηναικός όμως στα ντερμπι νικητής ο ολυμπιακός
    αγωνιστικη περιοδος 2010-2011:πρωταθλητής(οπως διαφαίνεται) ο ολυμπιακός,ενω θα ήταν νικητής των ντέρμπυ ο παναθηναικός.Τότε θα ήταν καλύτερα;Όχι αλλα το κράξιμο θα πήγαινε προς την άλλη πλευρά ή μαλλον προς παντως υπευθήνου.Είναι τυχαίο το γεγονός ότι τα τελευταία 2 πρωταθλήματα του παναθηναικου κατακτήθηκαν σε χρονιές που η χωρα είχε αλλαγή διακυβέρνησης;Άπλά χθες κάποιοι ανοιξαν λίγο παραπάνω τον κάδο απορριμάτων που λέγεται ελληνικό ποδόσφαιρο.
    Και ως αναφορα τις πολιτικές σκοπιμότητες κ λοιπά απώντα λεφτα,εχει αναλογιστει κανείς γιατι τόσοι μεγαλοι εφοπλιστες και επιχειρηματίες μπαίνουν στον κόσμο του αθλητισμού,και το παίζουν δήθεν φίλαθλοι;(μηπως γιατί το μαύρο χρήμα δεν μπορεί να βρει καλύτερη διέξοδο;)Ας αναλογιστεί καθένας μόνος του πρωτου αρχιζει να κραζει τον υποτίθεται ευνοημένο αντίπαλο οπαδό ,αλλα μάλλον ομοιόπαθο συνανθρωπο,χωρίς όμως να κοιτάει γιατι γίνονται όλα αυτά.Προσωπικά δεν θα παραξενευόμουν καθόλου αν την δευτέρα ερχόταν στην βουλη κανα νομοσχέδιο περι ξεπουλήματος.
    Οσο για τους τύπους που μπήκαν μέσα στο γήπεδο δηθεν φανατισμένοι με την ομάδα τους,είναι μάλλον οι ίδιοι τυποι που πετάνε τις μολότωφ στο σύνταγμα και τα καπνογόνα στο ΟΑΚΑ,φανατισμένοι τότε με κάποια αλλη ομάδα...Δεν νομίζω ότι ηταν τυχαίο το γεγονός οτι τα γήπεδα ήταν σχεδόν αδεια τις ημέρες που καιγοταν η Αθηνα τον Δεκέμβριο του 2008.Αρα μην περιμένετε να δειτε πρόοδο στην γηπεδική βία αφου και αυτοι καποιον εξυπηρετούν ,αφου ακόμα είναι ελέυθεροι.

  62. irida avatar
    irida 20/02/2011 13:47:50

    Ο Ολυμπιακός Σαμαράς τι έχει να δηλώσει επί όλων όσων γίνανε στο Φάληρο; Τολμά να δηλώσει; Να τα βάλει με το σύστημα. Ας κάνει την αρχή για να πείσει. Άλλο είμαι φίλαθλος κι άλλο οπαδός. Το γαυριλίκι κατέστρεψε τη χώρα και θα συνεχίσει να το κάνει...Ντροπή, είναι μια άγνωστη λέξη για τα τυπάκια που το παίζουν παράγοντες. Εγώ αν ήμουνα Ολυμπιακός θα ντρεπόμουνα πολύ σήμερα. Μα πάρα πολύ. Πάντως είναι όλα όσα γίνανε χτες και ξεφτίλα κι από την άλλη η εικόνα της χώρας επί ΠΑΣΟΚ. ΑΥτά τα φιανόμενα από τότε γιαντώθηκαν. Όσο για την ατιμωρησία; Καθεστώς..

    • man8os avatar
      man8os @ irida 20/02/2011 17:15:49

      Πως εμπλεξες παλι τον Σαμαρα εσυ ειναι αποριας αξιο!!!

      • Makedonas Thessalonikios avatar
        Makedonas Thessalonikios @ man8os 21/02/2011 10:00:58

        I logiki mias gynaikas !
        Irida se parakalo poly min asxoleisai pe to podosfairo,kai tin odigisi
        autokinitou.
        Kana plekto,kana kentima tha itan oti eprepe!

  63. Professor Moriarty avatar
    Professor Moriarty 20/02/2011 14:01:09

    Το ποδόσφαιρο στην Ελλάδα είναι ένα παιχνίδι που παίζουν δύο ομάδες με 11 πίκτες, 3 διαιτητές, μερικές χιλιάδες οπαδών, και στο τέλος κερδίζει ο Ολυμπιακός!

    • Professor Moriarty avatar
      Professor Moriarty @ Professor Moriarty 20/02/2011 14:01:43

      παίκτες

  64. Παναγιώτης Ζ avatar
    Παναγιώτης Ζ 20/02/2011 14:15:13

    Εγώ που είμαι Ολυμπιακός δεν ντρέπομαι καθόλου! Και ούτε φυσικά τα εκατομμύρια των Ολυμπιακών.Είμαι αντίθετα περήφανος που είμαι οπαδός του μεγαλύτερου συλλόγου της χώρας που κάνει πρωταθλητισμό σε δεκάδες αθλήματα. Που έχει κατακτήσει 3 ευρωπαικα κύπελλα σε τρια διαφορετικά αθλήματα ,που έχει ολυμπιονίκες στις τάξεις του που δίνει χαρά αλλά και λύπη σε όλη την Ελλάδα αναλόγως των αποτελεσμάτων του (όταν νικάει χαίρονται οι οπαδοί του όταν χάνει χαίρονται οι αντιπαλοί του).Χθές όντως έγιναν κάποια δυσάρεστα γεγονότα που δεν αρέσουν σε κανένα,που όμως χρησιμοποιήθηκαν ως το τέλειο άλλοθι από την ανύπαρκτη στη ουσία διοίκηση του παο για την απώλεια του πρωταθλήματος. Το πρωτάθλημα δεν χάθηκε χθες φυσικά, όσο και αν βολεύει ορισμένους να το λένε και ορισμένους να το πιστεύουν. Για την συμπεριφορά των παικτών της πανάθας που τριγύριζαν ανενόχλητοι στα αποδυτήρια του Καραισκάκη (όπου και καλά τους φέρθηκαν άσχημα) και προσπαθησαν να επιτεθούν σε συμπάικτη τους στη εθνική ουδέν σχόλιο?Και κάτι τελευταίο: ποιά ομάδα τιμωρήθηκε με 2 αγωνιστικές κεκλεισμένων των θυρών γιατί οι οπαδοί της μπήκαν στο γήπεδο και κυνηγούσαν τους παίκτες της ίδιας της ομάδας τους?Η πανάθα μόλις τον περασμένο Δεκέμβριο. Αλλά εκεί ήταν αντιεξουσιαστές και όχι παναθηναικοί. Όπως και σε όλα τα πολλά επεισόδια που έχουν γίνει φέτος και πέρυσι στα παιχνίδια της πανάθας από τους ίδιους της οπαδούς της. Συγγνώμη όπως προανέφερα ήταν αντιεξουσιαστές και όχι παναθηναικοί.
    Και τελικά το διαχρονικό απόφθεγμα που τόσο εύκολα χάβουν τόσο πολλοί: Στην Ελλάδα για ότι συμβαίνει στην πολιτική φταίει η Δεξιά και για ότι συμβαίνει στον αθλητισμό ο Ολυμπιακός! Έτσι είναι αν έτσι σας βολεύει! Το γαρ πολύ της θλίψεως γεννά παραφροσύνη!

    • dk8 avatar
      dk8 @ Παναγιώτης Ζ 20/02/2011 15:16:13

      Είσαι θλιβερός καραγκιόζης. Κάτσε να χαρείς με τα πέτσινα πρωταθλήματα την ώρα που η τρόικα σε ανασκολοπίζει. Καλά τα είπε ο Σαββόπουλος, "κωλοέλληνές" μου...

  65. Παναγιώτης Ζ avatar
    Παναγιώτης Ζ 20/02/2011 14:22:55

    Επίσης τα χθεσινά γεγονότα δίνουν και την τέλεια αφορμή σε όλους του δήθεν αντικειμενικούς δημοσιογράφους και μη να μας πουν για πρωτόγνωρα γεγονότα να βγάλουν την χολή τους για τον Ολυμπιακό. Αλλά σε καποιον από αυτούς ξέφυγε η αλήθεια:Τι κρίμα που τέλειωσε με την διαφορά των 10 βαθμών το πρωτάθλημα από τον Φεβρουάριο και χάνεται το ενδιαφέρον του κόσμου (δηλαδή πώς θα πουλήσουμε εφημερίδες). Λες και η Μπαρτσελόμα στην Ισπανία και η Μάνσεστέρ στην Αγγλία έχουν μικρότερη διαφορά από τον δεύτερο. Και αναφέρομαι μόνο στα 2 καλύτερα ίσως ευρωπαικά πρωταθλήματα.

  66. ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ avatar
    ΠΙΓΚΟΥΙΝΟΣ 20/02/2011 15:33:55

    Το αποτέλεσμα του αγώνα και τα διαιτητικά λάθη ήταν ότι καλύτερο θα μπορούσε να συμβεί για τούς οπαδούς όλων τών άλλων ομάδων. Με απλά λόγια, το ποδόσφαιρο, πέρα από το αγωνιστικό και οπαδικό του ενδιαφέρον, είναι και μιά καλή βαλβίδα εκτόνωσης τής κοινωνίας. Έστω και για λίγο ξεχνιέσαι από όλα τα υπόλοιπα και ξεδίνεις.

    Στο δια ταύτα τώρα. Το κρίσιμο παιχνίδι δεν ήταν το χθεσινό, αλλά το προηγούμενο με τον Άρη. Το πρωτάθλημα πλέον (ύστερα από το ματς με τον Άρη) το είχε πάρει ο Ολυμπιακός και ήταν ήδη τελειωμένη ιστορία. Εάν νικούσε και χθες ο Ολυμπιακός με αναμφισβήτητο και καθαρό σκορ, θα έπεφτε πολλή εσωστρέφεια και γκρίνια στον ΠΑΟ (και αναλογικά και στις άλλες ομάδες). Αυτό είναι άσχημο γιατί καλλιεργεί μία εσωτερική ψυχολογική κατάσταση ματαίωσης, αποσταθεροποίησης συμβόλων και αντικειμένων λατρείας, και θα έπρεπε κάπου να ξεσπάσει (επικίνδυνα πράγματα). Ενώ τώρα, όλοι έχουν άλλοθι. Οι Παναθηναϊκοί δεν έχουν πιεστικό λόγο να ψάχνονται για ανύπαρκτες διοικήσεις, φαλιρισμένες πολυμετοχικότητες κλπ. Είναι πλέον ήσυχοι, γιατί ρίχνουν όλο το φταίξιμο σε εξωτερικούς παράγοντες (διαιτησία) και δε χρειάζεται να μπερδεύονται με βασανιστικά ερωτήματα εσωτερικής φύσεως. Επίσης, για τον Σισέ τα χθεσινά γεγονότα ήταν βούτυρο στο ψωμί του. Ψαχνόταν να φύγει από το Δεκέμβρη. Δεν τού έκατσε. Τώρα, ποιός τον πιάνει. Θα φύγει, όχι πια σαν ρίψασπις, αλλά σαν αγωνιστής τού δικαίου και τής ηθικής. Αντί να τον βρίζουν οι οπαδοί του, τώρα θα τού λένε "μπράβο γίγαντα, φύγε από εδώ". Κι αυτός θα συγκινείται (εξωτερικά) και θα γελάει (εσωτερικά). Για τις άλλες ομάδες ισχύει επίσης ότι "κάναμε ότι καλύτερο μπορούσαμε, αλλά φταίει ο Μαρινάκης και η διαιτησία, άρα εμείς είμαστε Ο.Κ., δε χρειάζεται να προσπαθούμε περισσότερο". Έτσι, από ψυχολογικής πλευράς, ο Καλόπουλος έκανε το καλύτερο δώρο στην κοινωνία, δόκτωρ Psi ο νέος. Εντάξει, μπορεί να χαλάστηκαν λίγο οι έντιμοι γαύροι για τον τρόπο με τον οποίο νίκησαν, αλλά αυτοί θα παρηγορηθούν με το πρωτάθλημα και θα το ξεπεράσουν.

  67. blog collector avatar
    blog collector 20/02/2011 15:37:49

    Ξεφτυλίκια αλλά αντί όλες οι ομάδες να συνταχθούν κατά του ολυμπιακού τα κάνουν γαργάρα επειδή πού και που τους ρίχνουν κάνα ξεροκόμματο.
    Είμαι 30 χρονών γαύρος κι είχα ζήσει ως μαθητής τα πέτρινα χρόνια του ολυμπιακού: έχω αρχίσει να τα αναπολώ.
    Πώς μπορούν να πανηγυρίζουν και τι προσπαθούν να δικαιολογήσουν;;;
    και τι νόημα είχε τέτοιο ξεμπρόστιασμα όταν η διαφορά θα 'ταν στους 4. Πάλι πρωτάθλημα θα έπαιρνε.

    • blue nile avatar
      blue nile @ blog collector 20/02/2011 18:01:48

      εδώ είναι η πλάκα ... και αν το έχανε το ντέρμπυ το πρωτάθλημα δεν το έχανε με ένα μόνο δύσκολο ματς στη Τούμπα που και αυτό θα το καθάριζε αν το ήθελε πολύ...οπότε κάτι άλλο κρύβεται, κάποιοι προσπαθούν να κερδίσουν την αιώνια ευγνωμοσύνη των γαύρων...

  68. Thessalian avatar
    Thessalian 20/02/2011 15:53:44

    einai gnosto pos oi pasokoi tosa xronia avantaroun to kokkino parakratos

    den perimena omos na ginei to idio apo tin hgesia tis neas dimokratias kai sugkekrimena apo ton proedro pou ka8otan kai xeirokrotouse san maimouditsa ta goal tou ''thrylou''

    asxoliasto to x8esino aisxos apo tin hgesia tis parata3hs - ntroph mas

  69. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 20/02/2011 16:43:09

    ΓΑΒΡΟΙ ΜΗΝ ΕΙΣΤΕ ΤΟΣΟ ΚΟΜΠΛΕΞΙΚΟΙ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΕΙΟ ΤΟΥ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ. ΗΡΕΜΑ ΠΑΙΔΙΑ ΗΡΕΜΑ ΚΑΙ ΜΑΖΕΨΤΕ ΛΙΓΟ ΤΟΝ ΠΑΓΚΑΛΟΣ ΣΑΣ, ΠΗΓΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ 200 ΧΡΟΝΙΑ ΠΙΣΩ. ΑΛΗΘΕΙΑ ΤΙ ΟΜΟΙΟΤΗΤΑ ΘΕΕ ΜΟΥ!!!!

  70. Ανώνυμος avatar
    Ανώνυμος 20/02/2011 17:29:50

    Έχω διαβάσει τα περισσότερα σχόλια της ανάρτησης και από ότι κατάλαβα και εδώ υπερτερούν οι Παναθηναικοί με ορισμένους από άλλες ομάδες οι οποίοι φυσικά έχουν απηυδήσει με αυτά που συμβαίνουν στο δύσμοιρο Ελληνικό ποδόσφαιρο. Επιτρέψτε φίλοι να κάνω και εγώ δύο σχόλια.
    Α) Διαβάζοντας το τελευταίο σχόλιο για το μεγαλείο της Πανάθας σας θυμίζω κύριοι ότι εγώ σαν Παναθηναικός έχω ζήσει μια φάση το 1996 στο γήπεδο του Άγιαξ με το τραίνο (ΔΩΝΗΣ) να παίρνει την μπάλα από την άμυνα να περνάει όλους τους αντιπάλους να δίνει στον ΜΕΓΑΛΟ ΒΑΖΕΧΑ και αυτός να καρφώνει τον Φαρ ντερ Σάαρ. Όλα τα πρωταθλήματα σας φίλοι γαύροι κάλπικα η μη δεν αξίζουν αυτοί την φάση. Αυτό είναι το μεγαλείο που λέει ο φίλος παραπάνω.

  71. blue nile avatar
    blue nile 20/02/2011 18:03:57

    Σκεφτήκατε ποτέ ότι η υποστήριξη στον Ολυμιακό τόσα χρόνια στην Ελλάδα τον έκανε χειρότερη ομάδα γιατί δεν έμαθε και ποτέ της να παλεύει...

  72. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 19:00:04

    δεν χορτασες απο τα χτεσινα??

  73. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 19:03:06

    Τυπακι που υπογραφει ως Τακης Τσουκαλας ανευ ουσιας μονο ως πασοκος θα μπορουσε να χαρακτηριστει. Κανε μου μια χαρη, keep out γιατι ειμαι αλλεργικος στη Πασοκιλα...

  74. alejandro avatar
    alejandro 20/02/2011 19:04:45

    προσεχε γιατι τα τυπακια θα σε πουνε και πασοκο.Ειναι τα νεα επιχειρηματα αυτα..

    Ξυδακι τοπ..

  75. καθρέφτης avatar
    καθρέφτης 20/02/2011 20:35:39

    Εκτός από το ποδόσφαιρο, κακοποίησε και την ελληνική: "δεν είδα φιλάθλους του Ολυμπιακού να επιτίθονται..."
    Άρα του χρειάζονται ένα ζευγάρι γυαλιά κι ένα λεξικό. Διαιτητής, όχι.Έχει.

    • TED avatar
      TED @ καθρέφτης 21/02/2011 18:01:02

      Είπε επίσης "ήμουν παρόντας"...

  76. ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ avatar
    ΤΙΤΟΡΜΟΣ ΑΙΤΩΛΟΣ 20/02/2011 21:39:28

    Το ποδόσφαιρο είναι το όπιο των λαών

    και ο Ολυμπιακός είναι το όπιο (της πλεονότητας) του ελληνικού λαού...

    Περαστικά μας!

  77. Ψιλιασμενος avatar
    Ψιλιασμενος 20/02/2011 23:31:53

    Ολυμπιακός στο ποδόσφαιρο είναι ότι ακριβώς το ΠΑΣΟΚ για την πολιτική, στην Ελλάδα.
    Δεν έχουν καμιά διαφορά.
    Είναι η ίδια ζοφερή εικόνα στα κοινά της χώρας.
    Είναι ότι σιχαινόμαστε.
    Είναι ότι ζητάμε από το Σαμαρά να αλλάξει στην πατρίδα μας.
    Λυπάμαι δε θα πάρω ούτε το ένα ούτε το άλλο.

  78. Γιάννης_Άλιμος avatar
    Γιάννης_Άλιμος 21/02/2011 16:05:37

    Μαρτυράνε χωρίς ξύλο:

    Ο Γιάννης Μώραλης κλήθηκε από τον ΣΚΑΪ για να απαντήσει στις αιτιάσεις του Αλέξανδρου Τζόρβα περί "ηθικής κακοποίησης" στο χτεσινό ντέρμπι και έκανε λόγο για υπερβολές, που δεν ανταποκρίνονται στην πραγματικότητα. Ωστόσο σε μια αποστροφή του λόγου του συνέκρινε τα χτεσινά με τα γεγονότα της Ριζούπολης και είπε το φοβερό: "Στη Ριζούπολη κατηγορηθήκαμε ότι υπήρχε στόχος να τρομοκρατηθούν οι παίκτες του Παναθηναϊκού και να χάσουν. Εδώ δεν υπάρχει τίποτα τέτοιο γιατί απλά το ματς έχει ήδη τελειώσει".

    Πράγματι υπάρχει διαφορά... Υπάρχει εξέλιξη... Πρόοδος...Την επόμενη φορά κύριε Μόραλη να μοιράσετε προφυλακτικά στους οπαδούς σας πριν το σφύριγμα της λήξης. Μην έχουμε και ατυχήματα...

  79. Κωνσταντίνος avatar
    Κωνσταντίνος 21/02/2011 16:21:37

    Διαβάζω πολύ καιρό τα άρθρα που ανεβαίνουν στο συγκεκριμένο blog με αμείωτο ενδιαφέρον. Αυτό που παρατηρώ είναι οτι το 90% των σχολίων στα άρθρα δεν ξεπερνάει κατά μέσο όρο τα 30-40 ανά άρθρο...
    Και έχουμε λοιπόν αυτό το συγκεκριμένο άρθρο για 22 άτομα σε μια πράσινη αρένα που κλωτσάνε μια μπάλα και τα λεφτά όλων των αδαών που θέλουν να λέγονται φίλαθλοι: αριθμός σχολίων 170+!!!
    Από οοοοοοοοολα τα θέματα που έχουν δημοσιευτεί αυτό έχει μια σημαντικά μεγάλη απήχηση πάνω από το μέσο όρο!!!
    Προφανώς θα έρθουν και χειρότερα σε αυτή τη χώρα με αυτή τη νοοτροπία!!!!! Καλή μας τύχη και καλά γκολ!

    • Γιάννης_Άλιμος avatar
      Γιάννης_Άλιμος @ Κωνσταντίνος 21/02/2011 17:03:42

      Φίλε Κωμσταντίνε,
      δεν είναι μόνο η αρένα που λες και εν μέρει έχεις και δίκιο. Όσοι και όσες δεν παίζαμε με τις κούκλες ή κουτσό από μικροί, παίζαμε ποδόσφαιρο και "πόλεμο". Κυρίως όμως με το τόπι παίζαμε... Είναι κάτι που μας άρεσε και μας αρέσει να κάνουμε. Επί πλέον είναι και κάτι που όταν είναι ωραίο μας αρέσει και να το παρακολουθούμε. Και μέσα στην διαφορετικότητά μας παίρνουμε (συνήθως) και το μέρος κάποιας ομάδας. Αυτό δεν είναι ούτε κακό, ούτε καν κατακριτέο. Είναι μία μορφή ψυχαγωγίας. Το να μετατρέπουμε όμως τα στάδια σε αρένες και "Κολοσαία" και να περιμένουμε αφιονισμένοι τον "Νέρωνα" να αναστρέψει τον αντίχειρα, ε αυτό δεν είναι ούτε ποδόσφαιρο, ούτε κάν άθλημα γενικότερα. Εμείς μεταχειριζόμαστε το ποδόσφαιρο, την διασκέδασή μας, το επάγγελμά μας με τρόπο τέτοιο που να φαίνονται είτε όμορφα είτε αποκρουστικά. Κοινωνικό το φαινόμενο...

      • Κωνσταντίνος avatar
        Κωνσταντίνος @ Γιάννης_Άλιμος 21/02/2011 17:15:29

        Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι δεν αναφέρομαι σε συμπεριφορές όπως η δική σου. Ο καθένας έχει και πρέπει να έχει μια ενασχόληση/χόμπυ όπως θέλεις πες το. για να 'ξεδίνει' από την καθημερινότητα. Όταν όμως αυτό το χόμπυ γίνεται και η μοναδική σου καθημερινότητα χάνεσαι από τη πραγματικότητα. Αν οι 'μάχες' που κάνουν οι 'οπαδοί' των ομάδων για μια μπάλα διαδραματιζόντουσαν στους δρόμους/στις κάλπες/στις πλατείες για άλλα θέματα θεωρώ οτι θα δείχναμε σαν λαός μια αγωνιστικότητα και ένα ενδιαφέρον για τα κοινά και όχι για μια μπίζνα όπως το ποδόσφαιρο. (σαφώς δεν αναφέρομαι σε βια όταν λέω μάχες).

  80. Δημήτρης Δικαιόπουλος avatar
    Δημήτρης Δικαιόπουλος 22/02/2011 17:01:59

    ΤΟ DERBY ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΠΑΟ...
    ΤΟ ΠΛΥΝΤΗΡΙΟ ΜΑΥΡΟΥ ΧΡΗΜΑΤΟΣ ΜΑΡΚΑΣ ΟΣΦΠΠΑΟΑΕΚΠΑΟΚ
    ΕΠΑΘΕ ΤΟ ΠΕΡΑΣΜΕΝΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΒΛΑΒΗ !
    ΦΩΝΕΣ, ΦΩΤΙΕΣ, ΒΡΙΣΙΕΣ, ΜΠΟΥΝΙΕΣ, ΠΡΟΕΔΡΟΙ, ΟΠΑΔΟΙ, ΛΑΔΩΜΑΤΑ ΔΙΑΙΤΗΤΩΝ, ΚΑΠΝΟΙ ΚΑΙ... ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΩΝ ΣΕ ΟΛΗ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΟΠΡΕΠΕΙΑ !
    Όμως, αγαπητοί φωνακλάδες, τσαμπουκάδες, τραμπούκοι και μέχρι ασθενείας φανατισμένοι οπαδοί, ανεξαρτήτως για ποια ομάδα, υπό την σκέπη του...φίλαθλου ασχημονείτε, ένα είναι βέβαιο :
    EΧΕΤΕ ΟΛΟΙ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ !
    ΕΧΕΤΕ ΑΠΟΘΗΜΕΝΑ, και ίσως ακόμα δέχεσθε ΚΑΤΑΠΙΕΣΕΙΣ από το ωραίο
    φύλο, πράγμα το οποίο δημιουργεί ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ !
    ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΠΕΡΙ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΩΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΩΝ, ΤΟΤΕ ΠΟΙΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΚΑΤΑ ΚΟΡΟΝ KAI AΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΧΡΗΣΕΩΣ, ΣΥΝΘΗΜΑΤΩΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΣΤΑ ΓΗΠΕΔΑ ;;;
    ΛΟΙΠΟΝ ΑΓΑΠΗΤΟΙ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΦΙΛΟΙ, Η ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΚΤΟΝΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΕΦΙΚΤΗ ΣΤΟ ΚΡΕΒΑΤΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΟ...ΓΗΠΕΔΟ !
    Dipl.-Ing. Δημήτρης Δικαιόπουλος