#_CRON_JOB_#
#_CRON_JOB_#
30/10/2010 07:37
ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΣΧΟΛΙΟΥ

Η μητέρα των μαχών



Αύριο και για 1 ½ ώρα δεν θα υπάρχει κανένα ντέρμπι περιφερειακών εκλογών. Το ντέρμπι στην Αττική πάντα ήταν, είναι και θα είναι μόνο ένα: Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός.

Αν και θεωρητικά οι ερυθρόλευκοι βρίσκονται σε καλύτερη κατάσταση, το μεγάλο κίνητρο  το έχει ο ΠΑΟ. Με νίκη θα ξαναμπεί γερά στο κόλπο του πρωταθλήματος. Ούτε το Χ δεν του κάνει γιατί οι 4 βαθμοί διαφορά τόσο νωρίς είναι πάρα πολλοί. Σε περίπτωση ήττας ο Νίκος Νιόμπλιας κατά πάσα βεβαιότητα θα απομακρυνθεί από τον πάγκο των πρασίνων. Όλα ανοιχτά λοιπόν στο ΟΑΚΑ.

Στους υπόλοιπους αγώνες ο Άρης κόντρα στον Ατρόμητο θέλει να διασκεδάσει τις εντυπώσεις από τον αποκλεισμό στο Κύπελλο από τα Τρίκαλα , ενώ η Λάρισα θέλει επιτέλους ένα τρίποντο υποδεχόμενη την Ξάνθη, κλείνοντας το πρόγραμμα του Σαββάτου.

Την Κυριακή –κοντή γιορτή- θα διεξαχθούν οι υπόλοιπες 5 αναμετρήσεις: Ο Ηρακλής  υποδέχεται τη Λίβερπουλ της Θεσσαλίας, τον Ολυμπιακό Βόλου. Στα δύο επαρχιακά ματς της αγωνιστικής θα αγωνιστούν η Κέρκυρα με τον Αστέρα από την Τρίπολη και το μακεδονικό ντέρμπι Καβάλα-Πανσερραϊκός.

Τέλος οι Δικέφαλοι δοκιμάζονται εκτός. Στην Κρήτη ο ΠΑΟΚ θέλει να πάρει το διπλό και να συνεχίσει τις νίκες στο πρωτάθλημα παίζοντας με τον Εργοτέλη. Η αγωνιστική ολοκληρώνεται με το Πανιώνιος-ΑΕΚ. Η ΑΕΚ είναι σε φόρμα, ενώ αίνιγμα είναι ο Πανιώνιος μετά και την απομάκρυνση του Στόρε. Η αφορμή υπήρξε ο αποκλεισμός από τον Διαγόρα.

Στο στοίχημα προτείνουμε Άρη:

Άρης –Ατρόμητος 1 απόδοση 1.55

Μικρός Οδυσσέας

ΣΧΟΛΙΑ

  1. salut moi le platan avatar
    salut moi le platan 30/10/2010 10:18:54

    Πρόβλεψη γα το ντέρμπυ δεν βλέπω. .. Νομίζω ότι θα έχει πολλά γκόλ. Μόνο η μια ομάδα.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ salut moi le platan 30/10/2010 10:50:21

      Πολύ Χ βλέπω. Μπορεί και 0-0

      • ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ avatar
        ΠΑΣΠΑΡΤΟΥ @ Μικρός Οδυσσέας 30/10/2010 14:38:55

        Πολλά γκολ για να ξεχαστούμε λίγο...
        Να ξεφύγουμε από τη μιζέρια.
        Θέλοντας και μη, είναι ένα γεγονός που το περιμένουμε πως και πως κάθε χρόνο.
        Τουλάχιστον ας το χαρούμε

  2. bromoskylo avatar
    bromoskylo 30/10/2010 12:50:44

    Μου φαίνεται ότι ο κόσμος δεν ενδιαφέρεται για το ντέρμπυ και τόσο πολύ...
    Άλλα τον απασχολούν.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ bromoskylo 30/10/2010 12:57:41

      Σωστό είναι αυτό που λες. Αλλά και να ξεχαστεί για μιάμιση ώρα δεν έγινε και τίποτα.

      • bromoskylo avatar
        bromoskylo @ Μικρός Οδυσσέας 30/10/2010 16:08:16

        Δεν αντιλέγω.

      • tsilivithras avatar
        tsilivithras @ Μικρός Οδυσσέας 30/10/2010 17:11:05

        Είναι ωραίο το ποδόσφαιρο...τα ξαναείπαμε.
        Μακριά από φανατισμούς και μλκς και δίνει ανάσες στον κοσμάκη έστω και για 1 ώρα να μιλήσει με τα φιλαράκια του να κάνει χαβαλέ και πείραγμα.

        Ειδικά με αυτά που περνάμε...

  3. blue nile avatar
    blue nile 30/10/2010 13:21:41

    Μικρέ Οδυσσέα η πανάθα μου φαίνεται γυμνή φέτος.
    Δεν έχει ενισχυθεί σημαντικά, έχασε και τον Σάλπι που σε σχέση με το νιόφερτο νεγρογαλλάκι μπορεί να είναι λίγο χειρότερος παίχτης αλλά σαφώς είναι καλύτερος γνώστης των πραγμάτων στα ελληνικά τεραίν άρα θα μπορούσε να βοηθήσει περισσότερο.
    Από την άλλη ο γαύρος μπορεί να κεντήσει στο κέντρο και παρόλο που δεν έχει τον πολύ καλό φουνταριστό νομίζω έχει τον τρόπο να βλέπει πλεκτό.
    Αυτό το ματς παίζεται αλλά γενικότερα είμαι σχεδόν βέβαιος ότι οι Πειραιώτες
    θα'χουν φιέστα την άνοιξη.

    • Μικρός Οδυσσέας avatar
      Μικρός Οδυσσέας @ blue nile 30/10/2010 14:18:53

      Το τρόπαιο θα απονείμει ο δήμαρχος Πειραιά Βασίλης Μιχαλολιάκος!!!

      • salut moi le platan avatar
        salut moi le platan @ Μικρός Οδυσσέας 30/10/2010 16:53:03

        Tο είπαμε και παλιότερα. η απονομή θα γίνει στο Ολυμπιακό στάδιο. Η σημερινή 4(+) θα πείσει πολλούς. Προλαβαίνετε ακόμη, να στοιχηματίσετε!

  4. Greg avatar
    Greg 30/10/2010 16:51:19

    Ο βαζελάκος φέτος είναι ανύπαρκτος. Και με σχολική ομάδα να παίξει, θα το κάνει ντέρμπι.
    Στη β'εθνική, όμως, θα είχε πιθανότητες 50-50 να κερδίσει το πρωτάθλημα..

  5. tsilivithras avatar
    tsilivithras 30/10/2010 17:07:59

    "Ούτε το Χ δεν του κάνει γιατί οι 4 βαθμοί διαφορά τόσο νωρίς είναι πάρα πολλοί."

    Οδυσσέα σου ξαναείπα για λάθος νοοτροπίες που έχετε κι εσείς και οι Παναθηναικοί.
    Το να χαρακτηρίζεις 4 βαθμούς ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΥΣ τόσο νωρίς είναι -εκτός από δείγμα κακομαθημένων φιλάθλων- και ενδεικτικό λάθος εκτιμήσεων.

    Ο ΟΣΦΠ έχει τον πρώτο λόγο για το ντέρμπι αλλά ξαναλέω είναι υπερβολικά νωρίς και εξαιρετικά ΑΦΥΣΙΚΗ η φόρμα του δεδομένου ότι άλλαξε και ρόστερ και προπονητή.
    Επί εποχής Μπάγεβιτς θα συμφωνούσα.
    Τώρα που σταμάτησαν να πέφτουν οι παίκτες για πέναλτυ στο κέντρο του γηπέδου είναι λίγο πιο "ανταγωνιστικά" τα πράγματα.

    Αν νομίζετε ότι ο Πατέρας είναι κανένας βλακάκος για να κάτσει και να χάσει πρωτάθλημα από τον ΟΣΦΠ με καινούριο προπονητή,ομάδα και πρόεδρο ή είστε εντελώς αφελείς ή δεν γνωρίζετε τις κινήσεις του Πατέρα ανά την ποδοσφαιρική επικράτεια εδώ και 3 χρόνια.

    Προσωπικά για το ντέρμπυ εύχομαι μόνο να μην γίνουν οι γνωστές δολοφονικές συρράξεις και την πληρώσει κανένας φουκαράς φίλαθλος και ας κερδίσει όποιος θέλει.

  6. ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ avatar
    ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 30/10/2010 20:20:50

    Μιραλας κανει γιο-γιο την αμυνα του ΠΑΟ στο 37. ΠΑΟ-ΟΣΦΠ 0- 1

    • bromoskylo avatar
      bromoskylo @ ΣΥΚΟΦΑΝΤΗΣ 30/10/2010 21:35:09

      Βιάστηκες μεγάλε!

  7. ανώνυμος avatar
    ανώνυμος 30/10/2010 22:00:55

    ....και πάλι ο παναθηναϊκός με τη βοήθεια του Θεού.... συγνωμη,του Κάκου πήρε το παιχνίδι.
    Αυτή η ομάδα λοιπόν μου θυμίζει το Πασόκ,απο δω το πάει απο κει το πάει ,τα καταφέρνει και βρίσκεται απο πάνω.

  8. Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ avatar
    Γιάννης Χριστόπουλος ΤΝΣ 31/10/2010 00:25:47

    Αντε ρε μια ζωή γαύροι μάθετε επιτέλους να χάνετε! Ήταν πέναλτυ καθαρό ούτε ο ΝΙΚΟΛΟΓΙΆΝΝΗΣ δεν το αμφισβητεί.